رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

برخلاف دوستانی که فک می کنن ناوی شکست هست برای amd این معماری باعث شده انویدیا  کارتای پایین ردش رو که شامل tu106 هست رو یه لول بالا بیاره و اسم super بزاره روشون مثلا 2060super قرار هست رفرش کارتای turing که شامل هر 4 کارت میشه همین تابستون به تاریخ 21/6/2019 عرضه بشه در مورد قیمت هم قرار هست کارتای جدید با قیمت قدیم عرضه بشن و کارتای قدیم هم کاهش قیمت داشته باشن پس قیمت ناوی قطعا با عرضه سری سوپر پایین خواهد اومد

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

برخلاف دوستانی که فک می کنن ناوی شکست هست برای amd این معماری باعث شده انویدیا  کارتای پایین ردش رو که شامل tu106 هست رو یه لول بالا بیاره و اسم super بزاره روشون مثلا 2060super قرار هست رفرش کارتای turing که شامل هر 4 کارت میشه همین تابستون به تاریخ 21/6/2019 عرضه بشه در مورد قیمت هم قرار هست کارتای جدید با قیمت قدیم عرضه بشن و کارتای قدیم هم کاهش قیمت داشته باشن پس قیمت ناوی قطعا با عرضه سری سوپر پایین خواهد اومد

اینجور که از این چارت مشخصه هر چیپ یه پله اومده بالا تر. 2060 Super میشه هم قدرت 2070 سابق . Super2070 سابق میشع هم قدرت 2080 سابق و در ادامه که میبینیم 2080Ti Super یه چیپ جدیده کلا ... دیگه از اون قوی تر چی میخواد بشه

واقعا پاره میکنه 

هم جیبو هم فریم رو :دی

ویرایش شده توسط 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓
لینک به دیدگاه

تایید شد رسما

2019-06-12_18-59-50.jpg

این ویدیو super بود که انویدیا داد معلوم شد ماله چی بود

https://youtu.be/LiLVZje9_nE

20 روز  پیش بود.

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

بیچاره اونایی که رفتن 2080 و 2080ti گرفتن

همه ی لول اومدن پایین 

۲۰۷۰ سوپر بهترین گزینه موجوده. پرفورمنس ۲۰۸۰ یا ۱۰۸۰ti با قیمت قبلی یعنی ۵۰۰ دلار

انویدیا از اولشم باید اینطوری لاین اپ میداد بیرون

الان بهترین زمان برای ارتقاس برای سری ۲۰۰۰

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

بیچاره اونایی که رفتن 2080 و 2080ti گرفتن

همه ی لول اومدن پایین 

۲۰۷۰ سوپر بهترین گزینه موجوده. پرفورمنس ۲۰۸۰ یا ۱۰۸۰ti با قیمت قبلی یعنی ۵۰۰ دلار

انویدیا از اولشم باید اینطوری لاین اپ میداد بیرون

الان بهترین زمان برای ارتقاس برای سری ۲۰۰۰

2060 هم باتوجه به قیمت 350 تایی و 8 گیگ رم ،گزینه خیلی خوبی ،حتی برای 2k میشه

_____

البته در ایران قیمت اونا پایین نمیاد ،قیمت اینا میره بالا

الان 2060 با 350 دلار قیمت تو پایینترین حالت دارن 475 تا میزنن

35 درصد سود. کم اشتها هم هستند عزیزان

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

2060 هم باتوجه به قیمت 350 تایی و 8 گیگ رم ،گزینه خیلی خوبی ،حتی برای 2k میشه

_____

البته در ایران قیمت اونا پایین نمیاد ،قیمت اینا میره بالا

الان 2060 با 350 دلار قیمت تو پایینترین حالت دارن 475 تا میزنن

35 درصد سود. کم اشتها هم هستند عزیزان

کی میخره اخه

ماشالا الان دوبی بغل دستمون کم نیستن وارد کننده های شخصی که جنس میارن

بنده حقیر شخصا ترجیح میدم کارت بدون گارانتی بخرم اما چند میلیون اضافه به جیب شرکتی نریزم که به اسم خدمات پس از فروش ادم رو میتیغه.

لینک به دیدگاه

جذابترین کارت این سری جدید به نظرم 2070ti هست که با قیمت حدودی 599 دلار قشنگ خودش رو به 2080ti نسل قدیم نزدیک می کنه بیچاره خریدارای اولیه نسل اول تورینگ چه کلاه گشادی سرشون رفت😂 انویدیا بعد از کاهش فروش 1 میلیارد دلاری تو 3 ماهه اول 2019 به خودش اومد و کاری رو که باید از اول انجام میداد بالاخره انجام داد

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

کی میخره اخه

ماشالا الان دوبی بغل دستمون کم نیستن وارد کننده های شخصی که جنس میارن

بنده حقیر شخصا ترجیح میدم کارت بدون گارانتی بخرم اما چند میلیون اضافه به جیب شرکتی نریزم که به اسم خدمات پس از فروش ادم رو میتیغه.

اخه ، به یه سری از اونا هم نمیشه اعتماد کرد.

پول رومیدی کارتو میگیری،خود بچه ها تو اینجا کم مشکل نخوردن و تاپیک کم نزدن.

فامیل باشه بگی بیاره ،بهتره.

میگن با پیشرفت صنعت ،صنعت ارزون میشه، چون مشتری هاش زیاد میشن.تو ایران برعکسه

از 20 سال پیش تا الان هر چی فکر کنم روند سود کشی دلالها هی افزایشی بوده تا کاهشی ،و همینجور هم داره میره بالا.

تو بعضی از قطعات مثل مانیتور سود 200-300 درصدی داریم میبینیم.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

فناوری 7 نانومتر مدتیست که عرضه شده و کارت VII تبدیل به اولین کارت با فناوری 7 نانومتر شد . پردازنده های سری 3000 رایزن هم اولین پردازنده ها با فناوری 7 نانومتر هستند که همراه با کارت VII و کارتهای سری ناوی توسط TSMC به تولید انبوه رسیده اند . شرکت انویدیا هم از کمی قبل تر قصد داشته با فناوری 7 نانومتر سامسونگ اقدام به تولید کارت گرافیک کند و اخبار مربوط به کارتهای نوع سوپر سری 2000 میتونه شاهدی بر این ادعا باشه . ( هرچند هنوز نمیشه نظر قطعی داد )

از طرف دیگه سامسونگ و TSMC برای رقابت هرچه بیشتر فناوری های 6 و 5 نانومتر را هم معرفی کردند . همچنین از مدتها پیش صحبت بر سر توسعه و تحقیق برای عرضه فناوری 3 نانومتری آغاز شده بود که البته بعضی از اخبار حاکی از کم ارزشی این فناوری و مشکلات متعدد این فناوری در مقایسه با فناوری 7 نانومتری بود . در واقع این اخبار اولیه حکایت از آن داشت که پیشرفتی که با فناوری 7 نانومتری عاید چیپست ها می شود به هیچ وجه با مهاجرت از 7 ، 6 و 5 نانومتر به 3 نانومتر بدست نخواهد آمد و فناوری 3 نانومتر تفاوتی عمیق و اساسی با فناوری 7 نانومتر نخواهد داشت اما هزینه ها را به شدت افزایش می دهد . فارغ از صحیح یا غلط بودن این اخبار به نظر می رسد شرکت TSMC از هم اکنون توسعه و تحقیق برای فناوری 2 نانومتر را شروع کرده است .

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

جذابترین کارت این سری جدید به نظرم 2070ti هست که با قیمت حدودی 599 دلار قشنگ خودش رو به 2080ti نسل قدیم نزدیک می کنه بیچاره خریدارای اولیه نسل اول تورینگ چه کلاه گشادی سرشون رفت😂 انویدیا بعد از کاهش فروش 1 میلیارد دلاری تو 3 ماهه اول 2019 به خودش اومد و کاری رو که باید از اول انجام میداد بالاخره انجام داد

گرچه این کار انویدیا بوی حقه بازی میده و برای خریداران سری اول ، این خبر اصلا خوشحال کننده نیست اما بازهم این کار انویدیا رو بد نمی دونم !

دنیای PC گیمینگ دنیای تحول و در لحظه زندگی کردنه . هر روز یه فناوری و یه تکنیک و یه خبر متنشر میشه . همین سری ناوی با فناوری های تازه عرضه شده . اگر میخوای یه چیز ثابت داشته باشی کنسول بدرت میخوره وگرنه PC گیمینگ یه ساعت هم درجا نمی زنه .

لینک به دیدگاه

حالا این کارتهای super انویدیا دقیقأ چی هست ؟

معماری جدید Volta یا Ampere هست یا اینکه همون Turing رو بهینه سازی کردن ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

گرچه این کار انویدیا بوی حقه بازی میده و برای خریداران سری اول ، این خبر اصلا خوشحال کننده نیست اما بازهم این کار انویدیا رو بد نمی دونم !

دنیای PC گیمینگ دنیای تحول و در لحظه زندگی کردنه . هر روز یه فناوری و یه تکنیک و یه خبر متنشر میشه . همین سری ناوی با فناوری های تازه عرضه شده . اگر میخوای یه چیز ثابت داشته باشی کنسول بدرت میخوره وگرنه PC گیمینگ یه ساعت هم درجا نمی زنه .

مهندس خبری از نسل جدید ترید ریپرها نداری؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

حالا این کارتهای super انویدیا دقیقأ چی هست ؟

معماری جدید Volta یا Ampere هست یا اینکه همون Turing رو بهینه سازی کردن ؟؟؟

همون تورینگ .

در 56 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

مهندس خبری از نسل جدید ترید ریپرها نداری؟

نه متاسفانه هنوز خبری از سری جدید نیست .

لینک به دیدگاه

برام سوال بود که چطوری معماری ناوی مبنی بر RDNA مصرفش انقدر بالاس ... در صورتی که amd مدعی شده بود 1.5 برابر بهره وری بیشتر در ازای دای سایز داره

مشخصات ساخت ناوی :

Capture2.thumb.JPG.3ce4773981447f178855d66383674d02.JPG

دای سایز 251 میلیمتر مربع نود ساخت 7 نانومتر مصرف 225 وات و تعداد 10.300 میلیون ترانزیستور

تنها چیپ نزدیک به این اندازه از amd تو نسل پیش یعنی پولاریس 20 بود (چیپ کارت RX 580 )

حالا مشخصات ساخت پولاریس:

Capture.thumb.JPG.4e958868d49faae452fcf7219e1ce784.JPG

ابعاد دای سایز 232 میلیمتر مربع با لیتوگرافی ساخت 14 نانومتر و مصرف 185 وات و دارای مقدار ترانزیستور 5.700 میلیون

چیزی که تو چشم میاد افزایش تقریبا دو برابری تعداد ترانزیستور ها تو معماری جدید ناویه که شاید بگیم بخاطر همین موضوع مصرف بالا رفته

اما توجهتون رو به مشخصات ساخت چیپ وگا 10 جلب میکنم که ورژن کات داون شدشه یعنی چیپ مورد استفاده در کارت وگا 56 :

Capture3.thumb.JPG.f0bfe81b8ec72b5038462a85cef75f65.JPG

دای سایز به ابعاد 495 میلی متر مربع با لیتوگرافی ساخت 14 نانومتر و مقدار 12.500 میلیون ترانزیستو اما مصرف 210 وات !!!

همچین چیپی با این ابعاد بزرگ مصرفش 210 واته ولی ناوی با دای سایز تقریبا دو برابر کوچیکتر و مقدار ترانزیستور تقریبا 2 میلیارد کمتر مصرفش 15 وات هم از یه چیپ نوده 14 نانومتر بیشتره !

بحث من فقط در مورد توان مصرفیه و نه پرفورمنس .

از لحاظ پرفورمنس چیپ ناوی 10 یعنی چیپ کارت Rx 5700 XT تقریبا برابر یا کمی شاید بیشتر از وگا 64 با توان مصرفی 295 وات هست . یعنی اینجا ما ی کاهش راندمان انرژی 70 واتی داریم در صورتی که ابعاد دای سایز یعنی چیپ تقریبا 2 برابر کمتر شده !

به طور خلاصه :

ناوی با ابعاد چیپ تقریبا 2 برابر کمتر و مقدار تقریبا 2 میلیارد ترانزیستور کمتر و همچنین لیتوگرافی یا نود ساخت 2 برابر کوچیکتر فقط 70 وات بهینگی در مصرف داشته اونم با وجود چیپ مموری GDDR6 که مصرف کمتری هم دارن
(هنوز در حال تحقیق بیشتر هستم)

ویرایش شده توسط 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

برام سوال بود که چطوری معماری ناوی مبنی بر RDNA مصرفش انقدر بالاس ... در صورتی که amd مدعی شده بود 1.5 برابر بهره وری بیشتر در ازای دای سایز داره

درود

برای من جالبه که چرا جنابعالی در مورد پردازنده های جدیدی ای ام دی صحبت نمیکنی؟

واقعا چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Nsm1000 گفته است :

درود

برای من جالبه که چرا جنابعالی در مورد پردازنده های جدیدی ای ام دی صحبت نمیکنی؟

واقعا چه دلیلی میتونه داشته باشه؟

برای من جالبه که چرا شما اومدی تو تاپیک مربوط به GPU در مورد CPU صحبت میکنی

واقعا چ دلیلی میتونه داشته باشه ؟

بنده کاری به cpu ها ندارم. چه اینتل چه amd . بحث مورد علاقه من همیشه معماری های گرافیکی بوده

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

برای من جالبه که چرا شما اومدی تو تاپیک مربوط به GPU در مورد CPU صحبت میکنی

واقعا چ دلیلی میتونه داشته باشه ؟

بنده کاری به cpu ها ندارم. چه اینتل چه amd . بحث مورد علاقه من همیشه معماری های گرافیکی بوده

گفتم شاید از عملکرد خوبه ای ام دی چیزی برای گفتن نداری🤣😂

در مورد جی پی یو ها کل عالم و آدم میدونن ای ام دی عقبتره، اما باید صبر کرد، خدا رو چه دیدی شاید مثه همین پردازنده های ZEN

برنامه بلند مدتی برای NAVI هم داره! زن از سال 2012 استارت خورد 5-6 سال بعد خودشو نشون داد، تو این زمانی که اکثر شرکت های

فن آوری و سخت افزاری در حال ضرر و زیان و کم شدن فروش بودن ای ام دی جیگرش حال اومد. واقعا 3950 یه پردازنده چند منظوره

خفنه که پوزه پردازنده های 2000 دلاری اینتل رو راحت خوابوند.

پ.ن: میگم حالا چرا شرکتی که توش سهام داری اینقدر زود RTX رو معرفی کرد و اینقدر مانور داد؟ یکم صبر میکرد رقیبی که نداره الحمدالله

ویرایش شده توسط Nsm1000
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

گفتم شاید از عملکرد خوبه ای ام دی چیزی برای گفتن نداری🤣😂

الان بنده سهام دار اینتلم یا مدیریتی و سمتی تو اینتل دارم ؟ که بخوام بیانیه بدم ؟ 😐

قابل توجه شما من خودم یه سیستم دوم مبنی برپلتفرم am4  رایزن دارم !

ویرایش شده توسط 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

الان بنده سهام دار اینتلم یا مدیریتی و سمتی تو اینتل دارم ؟ 1f610.png

قابل توجه شما من خودم یه سیستم دوم مبنی برپلتفرم am4  رایزن دارم !

اینتل RTX داده بیرون؟ سهام داری تو انویدیا🤣

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

اینتل RTX داده بیرون؟ سهام داری تو انویدیا🤣

نمیدونم اینجور که شما جبهه گرفتی لابد سهام دارم تو انویدیا 🙄

نگران نباش اگر عمری باشه و گرافیک های اینتلم ببینم براتون تشریح میکنم که ری تریسینگ داره یا نه
الان شما فکر میکنی مخالف پردازنده 750 دلاری amd هستم که پردازنده 2000 دلاری اینتل رو به قول شما پوزشو خوابوند ؟

میتونید برید بخرید والا من حرفی ندارم ولی اینجا بحث معماری گرافیکیه نه Zen !

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، 𝕶𝖎𝖓𝖌𝖕𝖎𝖓 گفته است :

نمیدونم اینجور که شما جبهه گرفتی لابد سهام دارم تو انویدیا 🙄

نگران نباش اگر عمری باشه و گرافیک های اینتلم ببینم براتون تشریح میکنم که ری تریسینگ داره یا نه
الان شما فکر میکنی مخالف پردازنده 750 دلاری amd هستم که پردازنده 2000 دلاری اینتل رو به قول شما پوزشو خوابوند ؟

میتونید برید بخرید والا من حرفی ندارم ولی اینجا بحث معماری گرافیکیه نه Zen !

آقا یه کل کل دوستانس بین من و شما دیگه

منم اصلا نمیفهمم فن و من چیه.

لینک به دیدگاه

NVIDIA GeForce RTX 20 SUPER series to launch mid-July

عرضه نسخه سوپر از کارتهای سری 2000 تا 1 ماه آینده !!!!!؟؟؟؟؟!!!!!؟؟؟؟؟!!!!!

لینک به دیدگاه

AMD Radeon RX 5700 (NAVI) AIB customized cards available in August

کارتهای سفارشی ناوی در ماه آگوست از راه میرسند .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...