رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

شرکت انویدیا پنچ مشکل امنیتی در درایورهای خود را برطرف می کند !!!؟؟؟!!!؟؟؟ :

Nvidia addresses five big security issues in Windows driver

.

لینک به دیدگاه

اینتل اخبار قبلی مربوط به شروع قیمت کارت گرافیک های خود از 200 دلار را تکذیب کرد :

Intel's discrete graphics cards will not start at $200

.

لینک به دیدگاه

شرکت سفایر شریک درجه یک ای ام دی اقدام به پیش فروش نسخه سفارشی ناوی می کند :

SAPPHIRE Radeon RX 5700 XT PULSE available for preorder

SAPPHIRE-RX-5700-XT-PULSE-1.thumb.jpg.7ffcbb270eb263f39ed1ba41d94eea3f.jpg

SAPPHIRE-RX-5700-XT-PULSE-5.thumb.jpg.e15ffba30a7a092deb2ad375d57d3f0a.jpg

SAPPHIRE-RX-5700-XT-PULSE-3.thumb.jpg.e6b72630de6ef438b3eeebc3bff3aa40.jpg

SAPPHIRE-RX-5700-XT-PULSE-2.thumb.jpg.15137c03cd63843c7ee41bd902b9ff1c.jpg

.

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

ظاهر چندان جذابی ندارد.حداقل بنده خوشم نیامد برای چنین گرافیک رده بالایی

اما به سری nitro خیلی امید بستم! 

پ.ن: (ببینم نکنه همین سری nitro باشه؟!) 

ویرایش شده توسط ShQringQn
لینک به دیدگاه

شرکت ام اس ای نیز دست به کار شده است . نسخه سفارشی ام اس ای از سری ناوی در راه است :

MSI Teases Radeon RX 5700 XT EVOKE Graphics Card

68105128-2b8a-43dc-b19e-22cd588e00c8.thumb.png.ff508eef8f406d7d979de4a4735b96c4.png

.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

ظاهر چندان جذابی ندارد.حداقل بنده خوشم نیامد برای چنین گرافیک رده بالایی

اما به سری nitro خیلی امید بستم! 

پ.ن: (ببینم نکنه همین سری nitro باشه؟!) 

این کارت درواقع بر مبنای همون کارت مرجع هستش . صرفا بایوس دوگانه و کولر قویتر داره .

سفایر شریک اصلی ای ام دی هستش و ای ام دی بعد از چند سال فناوری جدیدی رو ارائه داده ( از نسل HD7000 تقریبا همه از یک نسل بودند فقط این نسل بروز رسانی میشد ) خیلی واضحه که احتمالا شاهد عرضه کارتهای بسیار خاص از طرف سفایر باشیم . بعضی از خبرگذاری ها نتنها عرضه نیترو و نیترو پلاس رو قطعی دونستن بلکه گفتن احتمالا سفایر مدلهای Atomic و Toxic رو هم به بازار ارائه می کنه .

لینک به دیدگاه

در در 14 مرداد 1398 در 16:30، big VULTURE گفته است :

PowerColor-RX-5700-XT-Red-Devil-4-1000x750.thumb.jpg.6b15ead20e3cf844a1ec1e0dcc39ac8b.jpg

PowerColor-RX-5700-XT-Red-Devil-6-1000x750.thumb.jpg.7ea1509d0df61ae56f9a4a3a2122839d.jpg

PowerColor-RX-5700-XT-Red-Devil-5-1000x750.thumb.jpg.ed1919328b4541c6ca394f2bde42e26c.jpg

.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

SAPPHIRE-RX-5700-XT-PULSE-3.thumb.jpg.e6b72630de6ef438b3eeebc3bff3aa40.jpg

.

ایده اون خطوط ضربان روی بک پلیت به نظر من جالب بود اگر روشن بشه که محشر میشه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

کارت سفارشی ایسوز بر مبنای ناوی رویت شده و تعدادی از مشخصات آن اکنون در دسترس است .

از جمله ویژگی های آن میتوان به بایوس دوگانه ، افزایش فرکانس و کاهش نویز اشاره کرد .

فرکانس پایه پردازنده گرافیکی 5700XT از 1605 مگاهتز در نسخه رفرنس به 1840 مگاهتز در نسخه ROG Strix افزایش یافته است و فرکانس بوست از 1755 در نسخه رفرنس به فرکانس 1965 در حالت گیمینگ و 2035 در حالت بوست رسیده است . این درحالی است که ادعا می شود نویز کارت از مقدار 35 دسی‌بل به 24 دسی‌بل کاهش یافته است .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

این خبر رسما گفته های قبلی ای ام دی رو میبره زیر سوال

چی؟ خب یادتونه گفته بود RTX رو به صورت نرم‌افزاری فعال میکنیم عملا چرت و پرت گفته بودند چون ظاهرا این کارته بر اساس نسل ۲ RDNA خواهد بود و احتمال اضافه شدن هسته های پردازش کننده RT درش هست(منظور هسته هایی تولید و طراحی شده توسط خود ای ام دی نه انویدیا)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، MojArch گفته است :

این خبر رسما گفته های قبلی ای ام دی رو میبره زیر سوال

چی؟ خب یادتونه گفته بود RTX رو به صورت نرم‌افزاری فعال میکنیم عملا چرت و پرت گفته بودند چون ظاهرا این کارته بر اساس نسل ۲ ناوی خواهد بود و احتمال اضافه شدن هسته های پردازش کننده RT درش هست(منظور هسته هایی تولید و طراحی شده توسط خود ای ام دی نه انویدیا)

این خبر بیشتر یه شایعه هستش . به نظرم حتی ارزش ترجمه هم نداره . بازتاب دادم تا دوستانی که علاقه دارن برن سراغش اما تا اخبار رسمی باید صبر کرد .

ای ام دی تازه Zen3 رو تموم کرده و Zen2 هنوز به طور کامل وارد بازار نشده ، چیپست X590 هم عرضه نشده . نسخه های غیر رفرنس ناوی هنوز وارد بازار نشده . پایین رده های ناوی هنوز دیده نشدن اون وقت صحبت از اینه که ای ام دی قرار در نسل بعدی ناوی چیکار کنه !

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

این خبر بیشتر یه شایعه هستش . به نظرم حتی ارزش ترجمه هم نداره . بازتاب دادم تا دوستانی که علاقه دارن برن سراغش اما تا اخبار رسمی باید صبر کرد .

ای ام دی تازه Zen3 رو تموم کرده و Zen2 هنوز به طور کامل وارد بازار نشده ، چیپست X590 هم عرضه نشده . نسخه های غیر رفرنس ناوی هنوز وارد بازار نشده . پایین رده های ناوی هنوز دیده نشدن اون وقت صحبت از اینه که ای ام دی قرار در نسل بعدی ناوی چیکار کنه !

بله شایعه است ولی اگه دقت کنی با واقعیت الان کاملا میخونه

مثلا هنوز که هنوزه ای ام دی قول خودش در رابطه با ارائه RT به صورت نرم‌افزاری روی کارتهاش هیچ کاری انجام نداده!

اینکه نسل بعد رو توسعشو کامل کرده چیز عجیبی نیست

شرکت ها همیشه موقع ارائه نسل حال حاضر نسل بعد رو اماده دارن(یا حد اقل نزدیک به انتهای مراحل طراحی و تست هست)

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

بله شایعه است ولی اگه دقت کنی با واقعیت الان کاملا میخونه

مثلا هنوز که هنوزه ای ام دی قول خودش در رابطه با ارائه RT به صورت نرم‌افزاری روی کارتهاش هیچ کاری انجام نداده!

اینکه نسل بعد رو توسعشو کامل کرده چیز عجیبی نیست

شرکت ها همیشه موقع ارائه نسل حال حاضر نسل بعد رو اماده دارن(یا حد اقل نزدیک به انتهای مراحل طراحی و تست هست)

اساسا وقتی یه فناوری ارائه شد بهینه سازیش کار چندان سختی نیست . از FX تا رایزن زمان زیادی صرف شد اما خیلی زود سری 2000 عرضه شد و الان رایزن 2 در بازار هستش .

این که ای ام دی ناوی 20 رو در اختیار داره عجیب نیستش این که اخباری با این جزئیات درز کنه شک برانگیزه .

البته ای ام دی اعلام کرده پشتیبانی از RT باید با تلفیق سخت افزار و نرم افزار انجام بشه . نگفت که من صرفا با نرم افزار همه چیز رو OK می کنم . منظورش بیشتر این بود که RT بیاد در همه کارتها و با یه قیمت مناسب و اقتصادی . مثلا کارت 5500 بتونه RT رو ساپورت کنه کارت 5900 هم از این فناوری سود ببره در عین حال قیمتشون متعادل باقی بمونه . به طور مثال اگر هسته های مورد استفاده در RT همون هسته های اصلی باشن و ما شاهد جدا شدن این دو بخش نباشیم میشه تا حدودی این هدف رو ممکن کرد . حالا این که ای ام دی از چه طریقی اقدام می کنه هنوز مشخص نیست .

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اساسا وقتی یه فناوری ارائه شد بهینه سازیش کار چندان سختی نیست . از FX تا رایزن زمان زیادی صرف شد اما خیلی زود سری 2000 عرضه شد و الان رایزن 2 در بازار هستش .

این که ای ام دی ناوی 20 رو در اختیار داره عجیب نیستش این که اخباری با این جزئیات درز کنه شک برانگیزه .

البته ای ام دی اعلام کرده پشتیبانی از RT باید با تلفیق سخت افزار و نرم افزار انجام بشه . نگفت که من صرفا با نرم افزار همه چیز رو OK می کنم . منظورش بیشتر این بود که RT بیاد در همه کارتها و با یه قیمت مناسب و اقتصادی . مثلا کارت 5500 بتونه RT رو ساپورت کنه کارت 5900 هم از این فناوری سود ببره در عین حال قیمتشون متعادل باقی بمونه . به طور مثال اگر هسته های مورد استفاده در RT همون هسته های اصلی باشن و ما شاهد جدا شدن این دو بخش نباشیم میشه تا حدودی این هدف رو ممکن کرد . حالا این که ای ام دی از چه طریقی اقدام می کنه هنوز مشخص نیست .

خب مشکل اینجاست این CU ها برای پردازش RT مناسب نیستن!

والا من هرجا شنیدم AMD حرف از RT زده بود گفته بودن ما به صورت نرم‌افزاری اجرا میکنیم (یادمه خودت هم گفتی اگه نرم‌افزاری بتونن ۷۰ درصد پرفورمنس انویدا رو بدن خیلی عالی میشه) 

اینو دقت کن اگه سری حال حاضر ناوی میتونست RT رو فعال و استفاده کنه حتما AMD برای خوب جلوه دادن محصولش اینکار رو میکرد اینکه وایسه تمامی SKU هاش بیان بیرون بعد فعال کنه شدید میلنگه!(از ۲ حالت خارج نیبست یا اصلا نمیتونه داشته باشه یا با افت شدید تو مدلهای متوسط و ضعیف همراه خواهد بود مثلا ممکنه همین ۵۵۰۰ اصلا نتونه به ۱۰ فریم هم برسه اون موقع)

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

خب مشکل اینجاست این CU ها برای پردازش RT مناسب نیستن!

والا من هرجا شنیدم AMD حرف از RT زده بود گفته بودن ما به صورت نرم‌افزاری اجرا میکنیم (یادمه خودت هم گفتی اگه نرم‌افزاری بتونن ۷۰ درصد پرفورمنس انویدا رو بدن خیلی عالی میشه) 

اینو دقت کن اگه سری حال حاضر ناوی میتونست RT رو فعال و استفاده کنه حتما AMD برای خوب جلوه دادن محصولش اینکار رو میکرد اینکه وایسه تمامی SKU هاش بیان بیرون بعد فعال کنه شدید میلنگه!(از ۲ حالت خارج نیبست یا اصلا نمیتونه داشته باشه یا با افت شدید تو مدلهای متوسط و ضعیف همراه خواهد بود مثلا ممکنه همین ۵۵۰۰ اصلا نتونه به ۱۰ فریم هم برسه اون موقع)

اون که صرفا یک مثال بود .

در مورد اون 70 درصد اشتباه می کنید :

در واقع من نگفتم صرفا با نرم افزار . گفتم با نصف هزینه انویدیا .

اینجا توضیح مجدد دادم :

.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

اون که صرفا یک مثال بود .

در مورد اون 70 درصد اشتباه می کنید :

در واقع من نگفتم صرفا با نرم افزار . گفتم با نصف هزینه انویدیا .

اینجا توضیح مجدد دادم :

.

بله بله ظاهرا حافظه من به مقدار لازمه یاری نکرده (عذر مرا پذیرا باشید:17_heart_eyes::100_pray:)

اگه بتونی لینک های بیشتر در مورد اینکه چطور میخواد سخت افزاری کار کنه بهم بدی ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

بله بله ظاهرا حافظه من به مقدار لازمه یاری نکرده (عذر مرا پذیرا باشید:17_heart_eyes::100_pray:)

اگه بتونی لینک های بیشتر در مورد اینکه چطور میخواد سخت افزاری کار کنه بهم بدی ممنون میشم

خواهش می کنم

راستش هنوز چیز بدرد بخوری ندیدم . اگر اطلاع پیدا کنم توی همین تاپیک بازتاب میدم .

انویدیا چند برابر ای ام دی هستش و از چند سال پیش برای RT برنامه داشته حالا ای ام دی میخواد باهاش رقابت کنه . در RT اوضاع برای ای ام دی اصلا خوب نیست .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...