رفتن به مطلب

نظر کاربران لیون کامپیوتر در مورد نسل جدید پردازنده های گرافیکی شرکت AMD که با نام NAVI عرضه خواهند شد .  

227 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. آیا ناوی موفق می شود ؟

• بله ، صد در صد موفق می شود .
    • احتمالا موفق می شود .
    • احتمالا موفق نمی شود .
    • نه ، کاملا شکست می خورد .
    • نظری ندارم .

Recommended Posts

در 2 دقیقه قبل، sesto گفته است :

یه سوال اینی که میگید  کارت های   highend  دوتا شرکت  ارزش نداره صرفا برای گیمینگه یا کلا ؟! منی که بر فرض میخوام باهاش کار گرافیکی کنم هنوز نمیصرفه که بخرم ؟ حالا چه  amd  یا انویدیا

درود دو مدل RTX 3090 و RX 6900XT نسبت به مدل های پایین رده خودشون یعنی RTX 3080 و RX 6800XT ارزش خرید خیلی پایین تری دارن اما اینجا یک تفاوت اساسی وجود داره

دو کارت AMD از لحاظ کانفیگ حافظه برابر هستن و شما 16 گیگ حافظه رو داری پس مجبور نیستی 999 دلار بدی میگی من 10 درصد کارم دیرتر راه میفته ولی 350 دلار صرفه جویی می کنم

دو کارت انویدیا از لحاظ کانفیگ حافظه تفاوت اساسی دارن و کارت RTX 3080 فقط 10 گیگ حافظه داره و کارت RTX 3090 دارای 24 گیگ حافظه هست شما در صورتی می تونی بری سراغ RTX 3080 که یقین داشته باشی 10 گیگ بافر برای کار شما کافی هست

اما اینکه شما برای کارتون چه مقدار حافظه گرافیکی نیاز دارید یا بهتر هست انویدیا بخرید یا AMD باید اول ببینید برنامه ای که می خواید باهاش کار کنید بیشتر با کارت های کدوم شرکت جوابگو هست بعد فکر انتخاب باشید

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

درود دو مدل RTX 3090 و RX 6900XT نسبت به مدل های پایین رده خودشون یعنی RTX 3080 و RX 6800XT ارزش خرید خیلی پایین تری دارن اما اینجا یک تفاوت اساسی وجود داره

دو کارت AMD از لحاظ کانفیگ حافظه برابر هستن و شما 16 گیگ حافظه رو داری پس مجبور نیستی 999 دلار بدی میگی من 10 درصد کارم دیرتر راه میفته ولی 350 دلار صرفه جویی می کنم

دو کارت انویدیا از لحاظ کانفیگ حافظه تفاوت اساسی دارن و کارت RTX 3080 فقط 10 گیگ حافظه داره و کارت RTX 3090 دارای 24 گیگ حافظه هست شما در صورتی می تونی بری سراغ RTX 3080 که یقین داشته باشی 10 گیگ بافر برای کار شما کافی هست

اما اینکه شما برای کارتون چه مقدار حافظه گرافیکی نیاز دارید یا بهتر هست انویدیا بخرید یا AMD باید اول ببینید برنامه ای که می خواید باهاش کار کنید بیشتر با کارت های کدوم شرکت جوابگو هست بعد فکر انتخاب باشید

افتر افکت و سینما فوردی

یعنی برای انتخاب کارتم اول حافظه رو مد نظر قرار بدم؟

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، sesto گفته است :

افتر افکت و سینما فوردی

یعنی برای انتخاب کارتم اول حافظه رو مد نظر قرار بدم؟

درود برنامه هایی که شما کار می کنی فک نکنم 10 گیگ بافر کم باشه براشون و مشکلی براتون ایجاد نمیشه پس خرید RTX 3080 عاقلانه و منطقی تر هست

GPU.thumb.jpg.2ebcd8fe7288fbe396a0a436a6f44e3d.jpg

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Farjam گفته است :

سلام، چی شده؟ باز با برگهات چه کردی مهدی؟ جواب آیندگان رو میخوای چی بدی؟ 😂

6870؟ اون که n سال پیشا بود، تقریبا" همه بعدی هاش رو هم داشتم، به جز اون واترکولینگ دارها و دو نسل اخیرش رو.

خیلی اخبار رو پیگیر نیستم این یک سال اخیر رو ، چون با توجه به سایز جیبم اخبار میخونم اخیرا" 😂😂 از طرفی من که گیمرم، از سخت افزار چیزی سرم نمیشه :D

منم ترجیح میدم اخبار رو بخونم 😂

سری rx400 و rx500 و بعدیا که هیچی، به نظرم این سری 6000 به یاد اون 6870 خوش فرکانسی که داشتی، دوباره داره سیگنالهای او سی رو فعال میکنه مخصوصا اون قسمتی که از سخت افزار چیزی سرت نمیشه(2بار) 😂

ویرایش شده توسط Mehdi_FXX
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

فقط اون 19 نفری گفتن که گفتن کاملا شکست میخوره😂😂😂😂😂

با عرض پوزش

من یکیشونم

الانم 3950x دارم و منتظرم ببینم 6900 چیکار میکنه تو بنچمارکا

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه چیزی که خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده اینه چرا با اینکه انویدیا تو نسل جدید تعداد هسته های کودا اینقدر افزایش داشته ولی مثلا کارایی دوبرابر نشده حالا شاید بعضی دوستان بگن هر کارتی باید با همون رده خودش تو نسل قبل مقایسه بشه مثلا 2070 با 3070 ... ولی من منظورم مقایسه همرده های نسل جدید و قدیم نیست بلکه معماری هسته های کودا هست و کارایی اوناست ... مثلا الان کارت 3070 تعداد 5888 هسته کودا داره حالا درسته که عرض باس حافظه کوچکتر و منابع دیگشم کمتره ولی چرا این تعداد هسته الان بزور تونستن از سد 4352 تا هسته 2080Ti رد بشن مگه منابع دیگه کارت مثل واحد های rop یا عرض باس چند درصد تاثیر گذارن؟ تازه 3070 تعداد 96 واحد ROP داره اما 2080Ti تعداد88 واحد داره .... تازه تو خیلی تست ها 2080ti قویترم هست!!! این در حالیه که فرکانس کاری 3070 خیلی بالاتر از 2080ti هست ... دقیقا شده مثل زمان معرفی کارت 5870 و GTX480 ...

الان همین کارت 3090 با 10496 هسته کودا اون جوری که باید قدرت داشته باشه نداره.... ولی برعکسش AMD در اصل خاله لیزا 😁 شیرمرد این کمپانی 😅 تو نسل ناوی واقعا گل کاشت ... اول اینکه خوب بود اون راجا کادوری دیوانه رو بیرون کردن با اون معماری وگا واقعا افتضاح بود.... بعد پولاریس هم مالی نبود... ولی ناوی یا همون RDNA خاله لیزا ترکوند همه چیزو ... شما ببینید کارتی مثل RX 480 وقتی متولد شد 2304 هسته بیشتر نداشت (فول چیپش ) از لحاظ قدرتی هم قدرتش تقریبا برابر بود با کارتی مثل R9 390X .. دیگه اخر بهینه سازیش شد 590 ولی کارایی به اون صورت نداشت... بعد که ناوی متولد شد دوتا کارت 5700 و 5700XT متولد شدن ... 5700 دقیقا به اندازه 480 هر دو 36 واحدCU دارن ولی کارایی رو ببینید ..  چارت زیر برای نمونه هست :

5700.thumb.JPG.bbe739eed9a5012bccc4d0b596da5ea3.JPG

هر دو کارت میان رده حساب میشن (حالا درسته قیمت ناوی ها بیشتر بود ولی ناوی جانشین پولاریس شد ) تعداد ریزپردازنده های هر دو 2304 عدد هست ولی کارایی 5700 کجا و 480 کجا نزدیک 50 درصد با هم اختلاف دارن(حالا درسته 5700 با نود 7 و 480 هم با نود 14 ساخته شدن ولی این دلیل نمیشه 50 درصد کارایی 5700 نسبت به 480 بیشتر باشه) .. این میشه یک معماری درست و حسابی ... البته انویدیا هم یک جهش درست و حسابی تو نسل 900 به 1000 داشت ولی به بعد دیگه چشمگیر نشده تا الان ... 6800 هم 3840 ریز پردازنده داره برابر با RADEON VII حالا بایستی منتظر بمونیم ببینیم جهش کاراییش چقدر میشه ... الانم نسل اول ناوی با همن 7 نانومتر ساخته شد و نسل دومشم با همون 7 نانومتر ... دیگه مشخص میشه خاله لیززززاااا چکار کرده تو این مدت

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://videocardz.com/newz/powercolor-teases-radeon-rx-6800-xt-red-devil

پاور کالر RED DEVIL در حال طراحی یه شیطان سرخ درست و حسابی برای سری RX 6800

ASUS و MSI هم سفارشی های جدید خودشون بر مبنای سری RX 6800 رو معرفی کردن

https://videocardz.com/newz/msi-reveals-radeon-rx-6800-xt-gaming-x-trio

https://videocardz.com/press-release/asus-reveals-custom-radeon-rx-6800-rog-strix-lc-rog-strix-oc-and-tuf-series

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

https://videocardz.com/newz/powercolor-teases-radeon-rx-6800-xt-red-devil

پاور کالر RED DEVIL در حال طراحی یه شیطان سرخ درست و حسابی برای سری RX 6800

ASUS و MSI هم سفارشی های جدید خودشون بر مبنای سری RX 6800 رو معرفی کردن

https://videocardz.com/newz/msi-reveals-radeon-rx-6800-xt-gaming-x-trio

https://videocardz.com/press-release/asus-reveals-custom-radeon-rx-6800-rog-strix-lc-rog-strix-oc-and-tuf-series

نمردیم یه طراحی جدید از ایسوس دیدیم ... :|

-----------------------------------------------------------------------

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لیونم معرکس با این کارا 😂

6900.thumb.JPG.cd8995eff05bfc20e25baec57086ec43.JPG

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، hd5870 گفته است :

لیونم معرکس با این کارا 😂

از الان تعریف میکنن تا نتایج بهتری در گوگل بگیرن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من تو سری 6000 انتظار طراحی چیپلت رو برای جی پی یو های آینده AMD داشتم که اینطوری یک تراشه غول بسازه ولی فک کنم برای گرافیک کاربردی نداره

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

یه چیزی که خیلی وقته ذهن منو درگیر کرده اینه چرا با اینکه انویدیا تو نسل جدید تعداد هسته های کودا اینقدر افزایش داشته ولی مثلا کارایی دوبرابر نشده حالا شاید بعضی دوستان بگن هر کارتی باید با همون رده خودش تو نسل قبل مقایسه بشه مثلا 2070 با 3070 ... ولی من منظورم مقایسه همرده های نسل جدید و قدیم نیست بلکه معماری هسته های کودا هست و کارایی اوناست ... مثلا الان کارت 3070 تعداد 5888 هسته کودا داره حالا درسته که عرض باس حافظه کوچکتر و منابع دیگشم کمتره ولی چرا این تعداد هسته الان بزور تونستن از سد 4352 تا هسته 2080Ti رد بشن مگه منابع دیگه کارت مثل واحد های rop یا عرض باس چند درصد تاثیر گذارن؟ تازه 3070 تعداد 96 واحد ROP داره اما 2080Ti تعداد88 واحد داره .... تازه تو خیلی تست ها 2080ti قویترم هست!!! این در حالیه که فرکانس کاری 3070 خیلی بالاتر از 2080ti هست ... دقیقا شده مثل زمان معرفی کارت 5870 و GTX480 ...

الان همین کارت 3090 با 10496 هسته کودا اون جوری که باید قدرت داشته باشه نداره.... ولی برعکسش AMD در اصل خاله لیزا 😁 شیرمرد این کمپانی 😅 تو نسل ناوی واقعا گل کاشت ... اول اینکه خوب بود اون راجا کادوری دیوانه رو بیرون کردن با اون معماری وگا واقعا افتضاح بود.... بعد پولاریس هم مالی نبود... ولی ناوی یا همون RDNA خاله لیزا ترکوند همه چیزو ... شما ببینید کارتی مثل RX 480 وقتی متولد شد 2304 هسته بیشتر نداشت (فول چیپش ) از لحاظ قدرتی هم قدرتش تقریبا برابر بود با کارتی مثل R9 390X .. دیگه اخر بهینه سازیش شد 590 ولی کارایی به اون صورت نداشت... بعد که ناوی متولد شد دوتا کارت 5700 و 5700XT متولد شدن ... 5700 دقیقا به اندازه 480 هر دو 36 واحدCU دارن ولی کارایی رو ببینید ..  چارت زیر برای نمونه هست :

هر دو کارت میان رده حساب میشن (حالا درسته قیمت ناوی ها بیشتر بود ولی ناوی جانشین پولاریس شد ) تعداد ریزپردازنده های هر دو 2304 عدد هست ولی کارایی 5700 کجا و 480 کجا نزدیک 50 درصد با هم اختلاف دارن(حالا درسته 5700 با نود 7 و 480 هم با نود 14 ساخته شدن ولی این دلیل نمیشه 50 درصد کارایی 5700 نسبت به 480 بیشتر باشه) .. این میشه یک معماری درست و حسابی ... البته انویدیا هم یک جهش درست و حسابی تو نسل 900 به 1000 داشت ولی به بعد دیگه چشمگیر نشده تا الان ... 6800 هم 3840 ریز پردازنده داره برابر با RADEON VII حالا بایستی منتظر بمونیم ببینیم جهش کاراییش چقدر میشه ... الانم نسل اول ناوی با همن 7 نانومتر ساخته شد و نسل دومشم با همون 7 نانومتر ... دیگه مشخص میشه خاله لیززززاااا چکار کرده تو این مدت

سلام

موردی رو که شما دوست عزیز اشاره می کنید بنده هم بهش اشاره کردم :

و

و

و

اینجا هم در مورد علت این ماجرا توضیحاتی ارائه شده :

پیشنهاد می کنم تاپیک بالا رو ( از پست 165 به بعد ) مطالعه کنید .

لینک به دیدگاه

عرضه 6900XT با طراحی سفارشی ؟؟؟؟

AMD in talks with AIBs to allow custom Radeon RX 6900 XT graphics cards

همانطور که می دانید تصمیم اولیه ای ام دی مبنی بر عرضه 6900XT تنها به صورت نسخه رفرنس بوده است اما اکنون به نظر می رسد ای ام دی در مورد عرضه نسخه سفارشی با شرکتهای دیگر در حال همکاری و مذاکره است . عرضه نسخه های سفارشی از 6900XT به تنوع این محصول می افزاید .

لینک به دیدگاه

خودم از اول طرفدار amd از نوع گرافیکش بودم هستم 

وقتی 5700xt اومد چ حالی داد ک حال انودیا رو گرفت 

ازاول مطمعن بودم ک سر انودیا رو لگدمال میکنه با سری 6000 

انودیا چه ژستی هم گرفته با گرافیک میان رده خوش قیمتش ۳۰۷۰ با حافظه هشت گیگش 

تمام بازیهای روز ک دارن میان در 4k زیر ۱۲ گیگ دیگه یعنی فاتح 

سرور تاج سر گرافیک 6700xt با حافظه ۱۲ گیگ با قیمت ۳۹۹ دلار چ حالی از این ۳۰۷۰ گرفت 

خلاصه نقره داغش کرد amd 

تبریک میگم به اونایی ک طرفدار amd هستن 

گر صبر کنی...

عاشقتم amd

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

اوایل این سوال خودمم بود. تو تاپیک هم راجع بهش صحبت کردیم. کارت 3070 با 5888 هسته عملا نزدیک به 4000 هسته داره تو گیم. چون نصف هسته های کارت های 3000 ماهیت int32/float32 دارند. اما معماری قبل اینطوری نبود این هسته‌ها جدا بودند. از اونجایی که یک سوم محاسبات بازی ها int هست، به تعداد مورد نیاز یا یک سوم هسته‌ها در حالت int32 کار میکنند. حدود 1800 تا هسته int32 و حدودا 4000 هسته float32.  وگرنه قدرت 30 ترافلاپسی 3070 زمانی بدست میاد که تمام هسته‌ها در حالت float32 کار کنند. 3070 با عملا 4000 هسته کودا تو بررسی زیر که چک کردم:

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3070_tuf_gaming_review,18.html

تو رزولیشن 4K از کارت 2080ti بین 1 تا 10 درصد سریعتر بود تو بازی های dx12. دیگه بازی زیاد بود dx11 رو چک نکردم. برتری که تونسته با 4000 کور نسبت به 4352 کور بدست بیاره هم بخاطر افزایش سایر منابع پردازشیه. معماری تو سری 3000 تغییر زیادی نکرده مگه تو ری تریسینگ و dlss که انویدیا تمرکزش رو روی این بخش گذاشته. به عنوان مثال کانفیگ هسته ها برای dlss فرق کرده که تونسته کارایی خیلی بهتری بگیره. عملا معماری آمپر تغییر زیادی نکرده ولی این تبدیل نصف هسته‌ها به int32/float32 زیرکانس و به مصارف غیر گیمینگ هم فکر کرده. اختلاف تو تست‌های غیر گیمینگ واقعا بالاست. 3070 عملا 2080Ti با مقداری بهینه سازی و قیمت خیلی کمتره. چیزی که انویدیا از معماری آمپر به طور کلی ذکر کرده:

تبدیل datapath نیمی از هسته‌های کودا به int32/float32

افزایش کش های مختلف کارت

نسل جدید هسته‌های Tensor و RT

بازی‌های Ray-trace هم که هنوز تعدادشون زیاد نیست و عملا اهمیتی بهشون داده نمیشه فعلا. اگه بازی های فعلی رو در نظر بگیریم که اکثر از ری تریس پشتیبانی نمی کنند، عملا 3070 در برابر 2080ti همون هسته ها تازه کمتر و مقداری منابع بیشتر داره و بیشترین اختلافش تو بازی‌ها 10 درصد بوده.

لینک به دیدگاه

ای ام دی تعداد بیشتری تست از سری 6000 منتشر کرد :

AMD Publishes More Radeon RX 6900 XT, RX 6800 XT & RX 6800 RDNA 2 Graphics Card Benchmarks in 4K & WQHD

AMD-Radeon-RX-6900-XT-RX-6800-XT-RX-6800-RDNA-2-Graphics-Card-Benchmarks_Smart-Access-Memory-1030x801.thumb.png.b1a2c7d15ba0330fb1b8e69516f07068.png AMD-Radeon-RX-6900-XT-RX-6800-XT-RX-6800-RDNA-2-Graphics-Card-Benchmarks_4K_Battlefield-V-740x471.thumb.png.83fbca2519c5b2457b11b484dafedf06.png

.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

AMD-Radeon-RX-6900-XT-RX-6800-XT-RX-6800-RDNA-2-Graphics-Card-Benchmarks_Smart-Access-Memory-1030x801.thumb.png.b1a2c7d15ba0330fb1b8e69516f07068.png

این 5 تا 11 درصد اختلاف کارایی مربوط به گزینه Smart Access Memory فکر کنم گفتن که تنها با سی پی یو های سری Ryzen 5000 قابل دستیابی هست !

یعنی که ترکیب نسل جدید Zen 3 با کارتهای Radeon 6000 واقعأ دیگه میترکونه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

جالبه تو خیلی تست ها حتی 6800xt هم از 3090 قویتره خخخخ یعنی این چی میتونه باشه .... یادمه AMD گفته بود ما با RDNA2 گیمینگ 4K رو تحول انقلابی میدیم خیلی ها خندیدن .... الان یه عده میان میگن تا کارایی در بخش ریتریسینگ مشخص نشه به درد نمیخوره 😅

لینک به دیدگاه

این تست هایی که amd منتشر میکنه مگه اصلا قابل اعتماده؟

انویدیا هم گفت 3080 حدود 2 برابر 2080Ti عملکردشه اما خب اصلا اینطور نبود.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، hd5870 گفته است :

جالبه تو خیلی تست ها حتی 6800xt هم از 3090 قویتره خخخخ یعنی این چی میتونه باشه .... یادمه AMD گفته بود ما با RDNA2 گیمینگ 4K رو تحول انقلابی میدیم خیلی ها خندیدن .... الان یه عده میان میگن تا کارایی در بخش ریتریسینگ مشخص نشه به درد نمیخوره 😅

از فن بوی های انویدیا ازین بیشتر انتظار نمیره هیچ دلیل خاصی هم واسه طرفداری از اینتل یا انویدیا ندارن فقط سعی میکنن شکست های گذشته ای ام دی رو روش مانور بدن که بگن ای ام دی جدیدا شاخ شده قبلا عددی نبود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 4 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

این تست هایی که amd منتشر میکنه مگه اصلا قابل اعتماده؟

انویدیا هم گفت 3080 حدود 2 برابر 2080Ti عملکردشه اما خب اصلا اینطور نبود.

داداش انویدیا خیلی هایپ کرد ایندفه برای سری 3000 ولی AMD که تا زمان معرفی رسمی هیچ چیزی رو منتشر نکرد الانم بیشتر این بنچمارکها تبلیغ پلتفرم رایزن+RX6000 هست و مانور برای اونه ...

نکته حتما AMD خاطر جمعه که اینا رو داده بیرون .. در ضمن گفت RDNA 2 دو برابر RDNA1 کارایی داره درست از آب در اومده 5700 دربرابر 6800

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Mehdi_FXX گفته است :

اوایل این سوال خودمم بود. تو تاپیک هم راجع بهش صحبت کردیم. کارت 3070 با 5888 هسته عملا نزدیک به 4000 هسته داره تو گیم. چون نصف هسته های کارت های 3000 ماهیت int32/float32 دارند. اما معماری قبل اینطوری نبود این هسته‌ها جدا بودند. از اونجایی که یک سوم محاسبات بازی ها int هست، به تعداد مورد نیاز یا یک سوم هسته‌ها در حالت int32 کار میکنند. حدود 1800 تا هسته int32 و حدودا 4000 هسته float32.  وگرنه قدرت 30 ترافلاپسی 3070 زمانی بدست میاد که تمام هسته‌ها در حالت float32 کار کنند. 3070 با عملا 4000 هسته کودا تو بررسی زیر که چک کردم:

https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3070_tuf_gaming_review,18.html

تو رزولیشن 4K از کارت 2080ti بین 1 تا 10 درصد سریعتر بود تو بازی های dx12. دیگه بازی زیاد بود dx11 رو چک نکردم. برتری که تونسته با 4000 کور نسبت به 4352 کور بدست بیاره هم بخاطر افزایش سایر منابع پردازشیه. معماری تو سری 3000 تغییر زیادی نکرده مگه تو ری تریسینگ و dlss که انویدیا تمرکزش رو روی این بخش گذاشته. به عنوان مثال کانفیگ هسته ها برای dlss فرق کرده که تونسته کارایی خیلی بهتری بگیره. عملا معماری آمپر تغییر زیادی نکرده ولی این تبدیل نصف هسته‌ها به int32/float32 زیرکانس و به مصارف غیر گیمینگ هم فکر کرده. اختلاف تو تست‌های غیر گیمینگ واقعا بالاست. 3070 عملا 2080Ti با مقداری بهینه سازی و قیمت خیلی کمتره. چیزی که انویدیا از معماری آمپر به طور کلی ذکر کرده:

تبدیل datapath نیمی از هسته‌های کودا به int32/float32

افزایش کش های مختلف کارت

نسل جدید هسته‌های Tensor و RT

بازی‌های Ray-trace هم که هنوز تعدادشون زیاد نیست و عملا اهمیتی بهشون داده نمیشه فعلا. اگه بازی های فعلی رو در نظر بگیریم که اکثر از ری تریس پشتیبانی نمی کنند، عملا 3070 در برابر 2080ti همون هسته ها تازه کمتر و مقداری منابع بیشتر داره و بیشترین اختلافش تو بازی‌ها 10 درصد بوده.

کاملا درسته ... اما چیزی که من متوجه شدم ریزمعماری هسته های کودا رو تغییر نداده و به نظر میاد بیشتر بهینه سازی انجام داده و کانفیگ پیکربندی تراشه رو یه جورایی به قول شما بیشتر برای ریتریسینگ و DLSS تغییر داده به خاطر همین هم هست که بیشتر روش مانور میده .... ولی خداییش خاله لیزا اینبار با RDNA2 شاهکار خلق کرد ... البته من منتظر بودم یه تراشه غول پیکر با طراحی چیپلت ببینم ازش که نشد ... فک کنم به خاطر باز طراحی فوق العادش برای همین قابلیت  اینفینیتی کش باشه .... دقیقا یه کاری کرد که پردازش گرافیکی شبیه به پردازش یه پردازنده مرکزی به نظر بیاد

لینک به دیدگاه

داغه داغ !!! همین الانی از تنور در امده !!!

https://www.youtube.com/watch?v=hwUMVkXeSPw

واقعا" یه شاهکاره به تمام معناس ...

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، invoker گفته است :

به به ...

https://www.youtube.com/watch?v=1G-ivfNTq6E

ادم لذت میبره .....

الان که انویدیا با این وضع کمبود کارت و مشکل کارت های کاستوم در فرکانس بالا درگیره فرصت خوبیه واسه ای ام دی البته این هم در نظر بگیریم که انویدیا قصد داره که به 7 نانومتر کوچ کنه و کارت های نسخه سوپر و ti بده بیرون اگر اینکارو کنه میتونه باز هم دست بالا رو داشته باشه باید دید ای ام دی قصد داره کارت قویتر بسازه یا خیر

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...