رفتن به مطلب

تست نرم افزاری گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و وقت بخیر

اگر بخواهیم یه کارتی را تست کنیم((زیر بار ببریم))

از چه نرم افزار و روش هایی استفاده میشه((مدت تست چه مقدار باید بشه)) و مشاهده چه مواردی نشان دهنده وجود ایراد در کارت هستش؟

لینک به دیدگاه

سلام. تا دلتون بخواد برنامه های استرس تست داریم برای کارت گرافیک.

برنامه هایی هستن نظیر بنچمارک های Unigine که برای اینکه شما بدونی تو گیمینگ حدودا چه کارایی میگیری با چه مصرفی. آخرین نسخشم Unigine Superposition هست.

از اون طرف برای تست کلی کارت و انالیز ریز ب ریز کاراییش برنامه 3D Mark Firestrike هست که تست طولانی تری هست نسبت به یونیجین ها و چندین معیار کارایی رو لحاظ میکنه. زیر شاخه های جدیدشم 3Dmark TimeSpy هست که برای تست کارت در رابط گرافیکی DX12 هست.

برنامه هایی هم هستن مثل Furmark ک ابدا من توصیه نمیکنم چون برای همون کارت های نود ساخت 28 نانومتری خوب بود نهایتا و برای این سری های 16 14 12 نانومتر اصلا خوب نیست و ممکنه کارت اسیب ببینه زیر فشار شدیدش.

برای اینکه هم بشه ی تشخیص داد که کارت ممکنه ایراداتی داشته باشه علائمی هست مثل سیاه شدن صفحه یا بلک اسکرین حین بنچمارک... فریز یا قفل شدن سیستم... مشاهده نقاط یا خط های رنگی سبز و ابی و قرمز حین بنچمارک روی صحفه و ...

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

Unigine Heaven و 3DMARK بهترین گزینه ها هستند.

مدت تست نهایتا حدود 10 الی 15 دقیقه.

توسط نرم افزار GPU Z تب سنسورها تمامی موارد رو در حین تست مانیتور کنید. دمای کارت ، فرکانس کارت ، دور فن و غیره

یکی از مواردی که باید دقت کنید دما هست. اول اینکه دما بعد از شروع تست باید به صورت تدریجی بالا بره و Spike نباشه. یعنی اینکه یه دفعه از 40 درجه نره به 65 درجه.

ضمن اینکه بعد از اتمام تست هم پایین اومدن دما تدریجی باشه. 

دورفن کارت رو توسط نرم افزار Afterburner به صورت دستی در دورهای مختلف چک کنید که نویز غیر منطقی نداشته باشه.

فرکانس بوست کارت باید در تست و تحت فشار روند تقریبا ثابتی رو داشته باشه و افت زیادی نکنه.

از تست های مرجع مثل 3DMARK Firestrike استفاده کنید و بعد از تموم شدن تست امتیازی که به گرافیک داده شده رو توی نت با موارد مشابه چک کنید.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/18, 15:59:37، ??????? گفته است :

مثل Furmark ک ابدا من توصیه نمیکنم چون برای همون کارت های نود ساخت 28 نانومتری خوب بود نهایتا و برای این سری های 16 14 12 نانومتر اصلا خوب نیست و ممکنه کارت اسیب ببینه زیر فشار شدیدش

من فکر میکنم باید سورس کد این برنامه رو بررسی کرد 

ربطی به نانومتر نداره باید سورس کد هاش بررسی بشه که چه بلایی سر کارت میاره 

خیلی واقعا الکی سنگینن 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، memex گفته است :

من فکر میکنم باید سورس کد این برنامه رو بررسی کرد 

ربطی به نانومتر نداره باید سورس کد هاش بررسی بشه که چه بلایی سر کارت میاره 

خیلی واقعا الکی سنگینن 

الگوریتم پردازشی خاصی داره. مشابهش prime 95 برای تست پایداری cpu هاست ک اونم پیشنهاد شده روی cpu های با نود نود ساخت های 14 به پایین تر استفاده نشه.

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام دوستان من کامپیوترم رو از همه لحاظ تست کردم سالمه ولی وقتی کارت گرافیک رو وصل میکنم سیستم روشن نمیشه ولی وقتی کارت گرافیک جدا میکنم  روشن میشه --- مشکل چیه؟؟؟؟

ویرایش شده توسط qwertyuiop0123456789
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...