رفتن به مطلب

+Wise+
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با یاد خالق اندیشه

به منظور آشنایی بیشتر دوست داران یادگیری و شبیه سازی در زمینه های مهندسی عمران و مکانیک با نرم افزارهای تخصصی، صفحه ای را ایجاد کرده ام تا باعث شوم علاقه مندان و نیازمندان(به خصوص دانشجویان) به یادگیری نرم افزارهای تخصصی، دست از گلایه هایی مانند: 1- چگونه در مدت کوتاهی می شود نرم افزارهای سختی همچون آباکوس، انسیس، کتیا، سالیدورکس و ... را آموخت و 2- مگر یک نفر می تواند به چندین نرم افزار حرفه ای مسلط باشد و ... بردارند. 80% هدف کلی ام آموزش و تنها 20% کسب درآمد از این راه است(به اندازه ی بیشتر از کافی مشتری دارم). ازطراحی های اعضای سایت در زمینه های عمرانی و مکانیکی به شدت استقبال می کنم و اگر طرحی را با بنده به اشتراک بگذارند، طرح با نام ایشان در آن صفحه منتشر خواهدشد.

"دست در دست هم دهیم تا این ملت افسرده و تنبل را به یادگیری و افزایش دانش حرفه ای و تجربی سوق دهیم."

آدرس صفحه اینستاگرام

Learningpleasure.thumb.png.c7b6bb08ff0c663e50618ee0ab6e4e65.png

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، +Wise+ گفته است :

"دست در دست هم دهیم تا این ملت افسرده و تنبل را به یادگیری و افزایش دانش حرفه ای و تجربی سوق دهیم." 

?

.

.

آموزشهاتون از چه راهى هست؟ كلا چه نرم افزارهايى كار ميكنيد؟

ویرایش شده توسط eddy
لینک به دیدگاه

بسیار عالی.

امیدوارم  در این کار  موفق وپیروز باشید.واقعا جامعه دانشگاهی ما نیاز مبرم به این دارن که کسی راه درست رو نشونشون بده واز بی هدف بودن در بیان.اوج آرزوهای خیلیا توی دانشگاها اینه که با نمرات عالی ومعدل بالا بتونن برن یه شرکت استخدام بشن وخیلی ها هم که کلا هدفی ندارن وبعد لیسانس نمیدونن چیکار کنن میرن فوق وبعد هم دکترا وباز هم... که خب این طرز تفکر کاملا غلط اندر غلط است و این قبیل آموزش ها خیلی به کار می آید.

لینک به دیدگاه

سلام،

وقت به خیر.

در 25 دقیقه قبل، eddy گفته است :

آموزشهاتون از چه راهى هست؟ كلا چه نرم افزارهايى كار ميكنيد؟

Abaqus, Ansys, AutoCAD, Autodesk SImulation Mechanical, ETABS, SAP2000, GeoStudio, Solidworks, Inventor, Mathematica, Python, ...

تمامی زمینه های مهندسی عمران و مکانیک جامدات و برنامه نویسی مهندسی با پایتون

آموزش هم خصوصی و هم اینترنتی(از طریق گفت و گوی اینترنتی یا آماده کردن فیلم آموزشی)

در 21 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

بسیار عالی.

امیدوارم  در این کار  موفق وپیروز باشید.واقعا جامعه دانشگاهی ما نیاز مبرم به این دارن که کسی راه درست رو نشونشون بده واز بی هدف بودن در بیان.اوج آرزوهای خیلیا توی دانشگاها اینه که با نمرات عالی ومعدل بالا بتونن برن یه شرکت استخدام بشن وخیلی ها هم که کلا هدفی ندارن وبعد لیسانس نمیدونن چیکار کنن میرن فوق وبعد هم دکترا وباز هم... که خب این طرز تفکر کاملا غلط اندر غلط است و این قبیل آموزش ها خیلی به کار می آید.

از لطف شما سپاس گزارم.

مشکل بیکاری و بی هدفی از ندانم کاری آغاز می شود. در حالی که برای کسی که به اندازه ی بیش از حد متوسط دیگران(شامل همکاران، هم رشته ها و ...) توانایی یا دانش دارد، همواره کار موجود است.

لینک به دیدگاه

اگه واقعا قصدتون آموزش باشه واقعا عالیه.متاسفانه اینجا همه فکر چاپیدنن

تو یوتوب میری میبینی کلی از همین برادران بلاد کفر رایگان آموزش میذارن( من خودم کلی آموزش ایلوستریتور و فتوشاپ از همین یوتوب یاد گرفتم)

ولی اینجا طرف یه ویدئوی یوتوب رو یه ساعت وقت میذاره و دوبله میکنه همونو خداتومن میفروشه ! و زیرش هم دم از قانون کپی رایت میزنه !

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، ali.king گفته است :

تو یوتوب میری میبینی کلی از همین برادران بلاد کفر رایگان آموزش میذارن( من خودم کلی آموزش ایلوستریتور و فتوشاپ از همین یوتوب یاد گرفتم)

ولی اینجا طرف یه ویدئوی یوتوب رو یه ساعت وقت میذاره و دوبله میکنه همونو خداتومن میفروشه ! و زیرش هم دم از قانون کپی رایت میزنه !

سلام،

وقت به خیر.

بدون کسب درآمد و گذراندن زندگی، آسوده خاطر بودن بسیار سخت است و در این صورت نیز کمک کردن به دیگران سخت تر هم می شود.

به دلیل تامین هزینه های شخصی و داشتن رضایت شغلی، امکان کمک کردن به دیگران برایم فراهم است و هدف اصلی ام آموزش رایگان است.

خوشبختانه به دلیل مشغله شغلی و شوربختانه به دلیل وقت ناکافی اضافی، وقت کافی برای تولید فیلم آموزشی رایگان را ندارم. با این حال تمامی فایل های مورد نیاز از طراحی گرفته تا فایل های آماده ی شبیه سازی را با دیگران به اشتراک می گذارم تا با مطالعه و بررسی فرایند طراحی و شبیه سازی، خودشان یاد بگیرند.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/21, 11:27:44، +Wise+ گفته است :

سلام،

وقت به خیر.

بدون کسب درآمد و گذراندن زندگی، آسوده خاطر بودن بسیار سخت است و در این صورت نیز کمک کردن به دیگران سخت تر هم می شود.

به دلیل تامین هزینه های شخصی و داشتن رضایت شغلی، امکان کمک کردن به دیگران برایم فراهم است و هدف اصلی ام آموزش رایگان است.

خوشبختانه به دلیل مشغله شغلی و شوربختانه به دلیل وقت ناکافی اضافی، وقت کافی برای تولید فیلم آموزشی رایگان را ندارم. با این حال تمامی فایل های مورد نیاز از طراحی گرفته تا فایل های آماده ی شبیه سازی را با دیگران به اشتراک می گذارم تا با مطالعه و بررسی فرایند طراحی و شبیه سازی، خودشان یاد بگیرند.

دورد بر شما

رشته تحصیلی شما چیه دوست عزیز؟

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/20, 14:46:06، ali.king گفته است :

یوتوب از صدتا دانشگاه  بهتره، چیزهایی رو بدون منت بهت یاد میده که هیچ جا پیدا نمی کنی. آموزش های فارسی 99.99% وقت هدر دادنه.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/20, 14:46:06، ali.king گفته است :

فقط یوتیوب و دیگر هیچ پدر مادر هرچی اموزش بی منت و .. ما که تو این کشور از چیزی خیر ندیدیم از توی یوتیوب خیرشو بردیم.

لینک به دیدگاه

سلام،

وقت به خیر.

در 8 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

رشته تحصیلی شما چیه دوست عزیز؟

عمران-سازه.

در 7 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

یوتوب از صدتا دانشگاه  بهتره، چیزهایی رو بدون منت بهت یاد میده که هیچ جا پیدا نمی کنی. آموزش های فارسی 99.99% وقت هدر دادنه.

در 7 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

فقط یوتیوب و دیگر هیچ پدر مادر هرچی اموزش بی منت و .. ما که تو این کشور از چیزی خیر ندیدیم از توی یوتیوب خیرشو بردیم.

فیلم های آموزشی موجود در Youtube تنها برای کاربری های کلی، عمومی تا نیمه حرفه ای هستند و به ندرت! فیلم آموزشی سطح بالا در آن پیدا می شود. در Linkedin برخی فیلم های آموزشی پیشرفته به صورت رایگان موجودند.

به نظرم دو چیز در خودآموزی بسیار مهم است: 1- اشتیاق به یادگرفتن و درگیر کردن خود با موضوعات و پرسش ها، مانند خواندن راهنمای نرم افزارها، کنجکاوی در منوها و امکانات نرم افزار، تعریف هدفی که باید به صورت بهینه و حرفه ای به انجام برسد و ... 2- استفاده از منابع و مراجع مختصر و مفید و پس از آن بهره مندی از منابعی که موشکافانه به موضوعی خاص پرداخته اند.

برای نمونه در آموختن زبان برنامه نویسی، Python را به دلیل مهندسی بودن آن و داشتن رابط های از پیش تعریف شده با نرم افزارهای مهندسی مورد نیازم برگذیدم. نخست، راهنمای آن را خواندم تا با امکانات و محدودیت هایش آشنا شوم، پس از آن بهترین و مناسب ترین کتاب ها و فیلم های آموزشی با سطح خودم را پیدا کردم و از آن ها بهره مند شدم. که در هیچ یک از این منابع Youtube وجود نداشت.

Udemy، Infinite Skills، Lynda، Packt، Pluralsight منابع بسیار بهتری نسبت به Youtube هستند.

برای نرم افزارهایی مانند Abaqus، Ansys و Hyperworks تماشای فیلم یا خواندن کتابی به اندازه ی خواندن راهنما(Help) و مستندات (Documentation) ارایه شده توسط شرکت سازنده، بر مهارت و تسلط فرد بر این نرم افزارها موثر نیست. کاری که بنده انجام داده ام.

پیشنهاد می کنم به جای زودتر یادگرفتن به بهتر یادگرفتن تمرکز کنیم. فردی که یکی از نرم افزارهای المان محدود را به صورت حرفه ای یاد گرفت، یاد گرفتن دیگر نرم افزارهای المان محدود برایش مانند آب خوردن است.

برای Mesh کردن یک عضو، تماشای فیلم کافی نیست! فرد باید! بداند: المان چیست؟ تابع شکل چیست؟ گره میانی چیست؟ معادلات استاتیکی و دینامیکی ماتریسی چگونه حل می شوند؟ و ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...