رفتن به مطلب

قیمت روز طبق ارز

djcsaeed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در هم اکنون، djcsaeed گفته است :

بله با این توجیه ها بله، ولی انسانی و حلال چطور؟

بعدش چطور قیمت ها رفته بالا الان؟

این شده توجیه پست اولم که همه این طوری هستن پس ما هم ...

دوست عزیز تو این کشور یک نفر نمی تونه قیمت قطعه کمتر از سایر فروشندگان عرضه کنه چون بقیه فروشنده ها نمیذارن اون شخص قیمت پایین از

قیمتی که خودشون تایین کردن به مردم ارائه کنه هر قسمتی در این کشور مافیا داره اگه قیمت پایین داده بشه از طرف مثال اقای حسینی پایین تر بدن

باید جواب کلی ادم تو نت و بیرون نت بدن که تو داریی مشتری مارو برای خودت بر می داری و البته لیون هم براساس سود همیشگی خودش داره قطع میفروشه و نظر من اینه که باز وارد کننده مشکل ماجرا هست !  مورد بعدی این تخفیفات دوره ایی هست من دقیقا نمی دونم چیه

شاید بین فروشندگان قسمت میشه که هرکس در این روز مثلا میتونه این قطعه با تخفیف بفروشه ! شایدم خود فروشندگان تخفیف با توجه به سود ماهیانه خود

در سبد فروش خودشون در نظر میگیرن  و یا با توجه به فروش کم اون قطع این تخفیف برای اون قطع در نظر میگیرن تا زودتر بتونن بفروشنش

این نظر من هست شاید اشتباه باشه موفق باشید

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

• ارسال 50
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

عجب، یعنی امثال آقای حسینی میترسن قیمت درست رو بدن که جواب همکارانشون رو چطور بدن؟

جواب مردم و خدا و وجدان رو چی؟

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، djcsaeed گفته است :

عجب، یعنی امثال آقای حسینی میترسن قیمت درست رو بدن که جواب همکارانشون رو چطور بدن؟

جواب مردم و خدا و وجدان رو چی؟

کوتاهی در کارشون نمیکنن و حلال و حروم هم در اینجا معنی نمیده . بر اساس سود مصوب که هست دارن قطع میفروشن میتونن کمتر ندن چون جنس خودشون هست ! 

ما به اختیار خودمون جنس می خریم و زوریی نیست بله جنس گرون هست اما شما یادتون نیست کارت گرافیک  1080 ti قیمتش 3700 بود؟ 

اون زمان اقای حسینی  گرون فروش بود؟ یا ارزون فروش؟ نمیتونی قضاوت کنید دوست گرامی چرا قیمت ها اینجور شده اقای حسینی همون سود

پارسال خودشون رو هر قطعه میگیرن این وارد کننده هست که قیمت به این شکل دراورده و پایین اومدن قیمتش هم دست خود وارد کننده هست 

البته فکر نکنید من طرفداریی کسی کردم به نظرم واقعیت ماجرا این بود

6656577_Copy.jpg

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

متوجه فرمایشات شما هستم.

من آقای حسینی رو هم با دیگران مقایسه نکردم وانتظارم بیش از بقیه بود عرض کردم.

سوالم الان اینه همه ی این قطعاتی که آقای حسینی دارند میفروشند جدید خریدن و محصولاتی نیست که با قیمت قدیم خریده باشند؟

به مصوب و همه میفروشن و مال خودشه کاری ندارم، اگر صحبت اینه که حرفی ندارم.

اگر بحث وجدان و انصاف باشه من صحبت دارم.

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

,. دست رو قطعه خوبی گذاشتید چون دقیقا من یکی از کالاهای مورد نیازمه.

دلار 15 بود این قطعه تقریبا همین بود، الان که 10 تومن هم داره کمتر میشه همینه، 2 ماه پیش هم همین قیمت بود!

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، djcsaeed گفته است :

,. دست رو قطعه خوبی گذاشتید چون دقیقا من یکی از کالاهای مورد نیازمه.

دلار 15 بود این قطعه تقریبا همین بود، الان که 10 تومن هم داره کمتر میشه همینه، 2 ماه پیش هم همین قیمت بود!

دوست عزیز چیزی به اسم دلار 10 تومن وجود نداره و این قیمت ها فقط برای اینه که دلارهای مردم رو مفت از  چنگشون درآرن و دوباره با قیمت بالاتر بفروشن به مردم.شما اگه جایی تونستی دلار رو 10 تومن بخری من خودم حاظرم ۱۱تومن ازت بخرم.اقتصاد و وضعیت بازار ارز و قیمت ها با تهدید و اعدام کردن چند نفر درست نمیشه.

ویرایش شده توسط Arya2000c
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Arya2000c گفته است :

دوست عزیز چیزی به اسم دلار 10 تومن وجود نداره و این قیمت ها فقط برای اینه که دلارهای مردم رو مفت از  چنگشون درآرن و دوباره با قیمت بالاتر بفروشن به مردم.شما اگه جایی تونستی دلار رو 10 تومن بخری من خودم حاظرم ۱۱تومن ازت بخرم.اقتصاد و وضعیت بازار ارز و قیمت ها با تهدید و اعدام کردن چند نفر درست نمیشه.

استاد قیمت واقعیش چنده پس الان

حتما بیست تومنه یا بیشتر و فقط شما میدونی(ادم یاد دلالای سر میدون میوفته که وقتی دلار چند سال پیش به چهار تومنم رسید میگفتن تازه اولشه تا یه ماه دیگه به 7 حتی 10 هم میرسه)

حتما همه اقتصاد دان های داخلی و خارجی هم هیچی سرشون نمیشه و دارن چرت و پرت میگن

---------------------------------------------------------------

یه سو تفاهمی هم برا دوستان پیش اومده که اینجا باید بگم

در مورد کالاهایی مثل قطعات کامپیوتری که در لحظه با قیمت دلار بالا میره خب با کاهشش به تدریج و بعد چند ماه قیمت ها هم کاهش پیدا میکنه

ولی شما یک کالا مثلا یک کیلو پنیر رو قبل گرانی میخریدی 15 هزار تومن و الان میخری 30 هزار تومن 

خب این قیمتش دو برابر شده و تازه اگر دلار به هفت الی هشت تومن برسه این قیمت واقعیست

یا مثلا گوشت کیلویی چهل یا پنجاه بوده شده هفتاد یا هشتاد

خب این قیمت بخواد به دلار 10 هزار تومنی برسه صد هزار تومن رو رد خواهد کرد و این اتفاق هم طی چند ماه اینده خواهد افتاد

بله اگر وقتی دلار شد بیست تومن گوشت پنجاه تومنی هم میشد 250 تومن الان باید انتظار کاهش قیمت رو میداشتید

الانم قیمتش واقعی نشده هنوز که داره قاچاق میشه به کشورهای همسایه

ویرایش شده توسط Naughty boy
لینک به دیدگاه

بنده فریلنسر هستم و درآمدم دلاری، من به شما دلار 10 هزار تومن میدم، چقدر میخواید؟

حدود 1800 دلار دارم در اکانت پی پل، خواستید تقدیم میکنم.

ویرایش شده توسط djcsaeed
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

در 27 دقیقه قبل، djcsaeed گفته است :

ویرایش شده توسط Arya2000c
لینک به دیدگاه

مثقال که همیشه قیمتارو از تمام سایت ها و کانال  های وابسته و غیر وابسته بالاتر میزنه الان زده دلار 10500 ساعت 11:20((همیشه و در هر شرایطی بالاترین قیمت رو اعلام کرده))

بعد اساتید میفرمایند دلار ...

ویرایش شده توسط Naughty boy
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، djcsaeed گفته است :

بنده فریلنسر هستم و درآمدم دلاری، من به شما دلار 10 هزار تومن میدم، چقدر میخواید؟

حدود 1800 دلار دارم در اکانت پی پل، خواستید تقدیم میکنم.

بله میخام  ممنون میشم هماهنگ کنید

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

مثقال که همیشه قیمتارو از تمام سایت ها و کانال  های وابسته و غیر وابسته بالاتر میزنه الان زده دلار 10500 ساعت 11:20((همیشه و در هر شرایطی بالاترین قیمت رو اعلام کرده))

دوست عزیز منم الان میتونم بگم دلار هزار تومن ولی وقتی کسی با لین قیمت ها دلار نمیفروشه و همه خریدار هستن یعنی این نرخ هاهمش دستوریه و برای اینکه دلارهای مردم رو از چنگشون در بیارن وگرنه الان هیچ صرافی با این قیمت نمیفروشه و همه خریدار هستن

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

دوست عزیز اینجا یه انجمن در مورد مباحث کامپیوتریه

من شما و پست ها و کامنتاتونو چند وقتیه در نظرم دارم دارید همیشه بحث سیاسی میکنید کسی هم جوابی بهتون میگه دهنتون بسته میشه چون جوابی ندارید و میزنید جاده خاکی

اما ازت خواهش دارم این سوال منو جواب بدی

چرا دلار باید این  قیمت باشه ؟

چرا نباید نرخش 1000 تومن میبود ؟

چرا دلاری که 12 - 13 تومن بود الان مثلا شده 10 تومن اینقدر خوشحالی ؟ چرا باید یه جنس 10 برابر قیمتش بخری و بعد خوشحال هم باشی ؟

چرا ؟ موضوع بعد اینکه الان کامپیوتر و کلا تکنولوژِی  چه دردی از مردم دوا میکنه ؟ این دلاری که میگی قیمت مواد غذایی کم کرده ؟ پوشاکو کم کرده ؟ لوازم مصرفی خودرو رو کم کرده ؟

نمیدونم چند سالته اصلا نمیدونم هدفت چیه تو همه ی پست ها داری نقش افرینی میکنی اما این اب خاک به هیچکس وفا نکرده چون مردمش 99 درصد احساس میفهمن 1 درصد منطق ;)

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Arya2000c گفته است :

بله میخام  ممنون میشم هماهنگ کنید

خصوصیتونو بررسی بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hosin گفته است :

چرا دلاری که 12 - 13 تومن بود الان مثلا شده 10 تومن اینقدر خوشحالی ؟ چرا باید یه جنس 10 برابر قیمتش بخری و بعد خوشحال هم باشی ؟

چرا ؟ موضوع بعد اینکه الان کامپیوتر و کلا تکنولوژِی  چه دردی از مردم دوا میکنه ؟ این دلاری که میگی قیمت مواد غذایی کم کرده ؟ پوشاکو کم کرده ؟ لوازم مصرفی خودرو رو کم کرده ؟

نمیدونم چند سالته اصلا نمیدونم هدفت چیه تو همه ی پست ها داری نقش افرینی میکنی اما این اب خاک به هیچکس وفا نکرده چون مردمش 99 درصد احساس میفهمن 1 درصد منطق ;)

فعلا که شما زدی به خاکی و بحث سر قیمت دلاره و تاپیک هم که از نامش مشخصه...

در ضمن کی جواب نداشتم و زدم خاکی؟هرجام که بحث جدی شده دوستان زحمت کشیدن شروع کردن توهین و فحش دادن به فلان و فلان که مجبور شدن تاپیکو قفل کنن

در مورد اینکه چرا دلار الان این قیمته هم توضیح دادم قبلا و باز بخوام بگم بحث سیاسی میشه

و چندتا کامنت قبلیم رو هم تو پروفایلم چک کنید توضیح دادم چرا مواد خوراکی قیمتش پایین نمیاد

و در اخر اینکه بله احساسی هستن ولی بلاخره عقلانیت رو یاد خواهند گرفت

لینک به دیدگاه

دوستان نظرات همه محترمه، اجازه بدید هرکس نظر خودش رو بگه و قضاوت نکنیم، با تشکر.

نرخ ارز هم کلیاتش رو بنده تو همین تاپیک عرض کردم که مساله اصلی نقدینگی کشوره

البته این آشوب امسال رو کاری ندارم که سوء استفاده گرها گل آلودش کردند، ولی صحبتم اینه هر کسی که حتی یک پفک رو به قیمت قدیم خریده و به قیمت جدید میفروشه مثل سوپر مارکت هایی که قیمت ها رو پاک کردن، هیچ فرقی با اون دلالی که چندین تن طلا خریده و هیچ فرقی با اونی که دزدی میکنه از دیوار مردم بالا میره نداره، هرچقدر هم بخواهید توجیح کنید و کلاه شرعی بزارید سر قضیه.

لینک به دیدگاه

عجیبه بخدا! همونایی که اجناس شون رو با دلار 4200 تومانی انبار کرده بودند با قیمت دلار 18000 تومانی فروختند و حالا هم دلشون نمیخواد قیمتا رو پایین بیارند! بعد همینا میگن بازار کساده خوب خودتون عامل و بانی کسادی و بی رونقی بازارید. حداقل اگه دین ندارید آزاد مرد باشید انسانیت داشته باشید این چه توجیه مسخره ایه که چون قیمت گوشی و ماشین پاییی نیومده پس ما هم باید ظلم کنیم.لیون خیلی داری ظلم میکنی در حق مردم ایران

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، hunter6470 گفته است :

عجیبه بخدا! همونایی که اجناس شون رو با دلار 4200 تومانی انبار کرده بودند با قیمت دلار 18000 تومانی فروختند و حالا هم دلشون نمیخواد قیمتا رو پایین بیارند! بعد همینا میگن بازار کساده خوب خودتون عامل و بانی کسادی و بی رونقی بازارید. حداقل اگه دین ندارید آزاد مرد باشید انسانیت داشته باشید این چه توجیه مسخره ایه که چون قیمت گوشی و ماشین پاییی نیومده پس ما هم باید ظلم کنیم.لیون خیلی داری ظلم میکنی در حق مردم ایران

دقیقا ...

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

استاد قیمت واقعیش چنده پس الان

حتما بیست تومنه یا بیشتر و فقط شما میدونی(ادم یاد دلالای سر میدون میوفته که وقتی دلار چند سال پیش به چهار تومنم رسید میگفتن تازه اولشه تا یه ماه دیگه به 7 حتی 10 هم میرسه)

حتما همه اقتصاد دان های داخلی و خارجی هم هیچی سرشون نمیشه و دارن چرت و پرت میگن

---------------------------------------------------------------

یه سو تفاهمی هم برا دوستان پیش اومده که اینجا باید بگم

در مورد کالاهایی مثل قطعات کامپیوتری که در لحظه با قیمت دلار بالا میره خب با کاهشش به تدریج و بعد چند ماه قیمت ها هم کاهش پیدا میکنه

ولی شما یک کالا مثلا یک کیلو پنیر رو قبل گرانی میخریدی 15 هزار تومن و الان میخری 30 هزار تومن 

خب این قیمتش دو برابر شده و تازه اگر دلار به هفت الی هشت تومن برسه این قیمت واقعیست

یا مثلا گوشت کیلویی چهل یا پنجاه بوده شده هفتاد یا هشتاد

خب این قیمت بخواد به دلار 10 هزار تومنی برسه صد هزار تومن رو رد خواهد کرد و این اتفاق هم طی چند ماه اینده خواهد افتاد

بله اگر وقتی دلار شد بیست تومن گوشت پنجاه تومنی هم میشد 250 تومن الان باید انتظار کاهش قیمت رو میداشتید

الانم قیمتش واقعی نشده هنوز که داره قاچاق میشه به کشورهای همسایه

قشنگ معلومه شغل شریف چیه !

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، djcsaeed گفته است :

من حرفم رو میزنم، میخواید من رو بن کنید، یا هرچی، فقط کاش آقای حسینی این پیام من رو ببینه.

سلام برادر

اینکه روی صحبت شما با آقای حسینی بوده بنده دخالتی ندارم فقط چند مورد رو متذکر میشم که یک طرفه قضاوت نفرمایید.

1. دلار ارزون شده، اما قطعات ارزون نشده دلیلش عدم امکان ثبت سفارش هست، از زمان تغییر وزیر صمت ثبت سفارش عمدا به صورت غیر رسمی بسته شده تا تقاضای دلار رو به صورت مصنوعی پایین نگاه دارند تا قیمت دلار در بازار کاهش پیدا کنه - که کرده. وارد کننده مادامی که نتونه کالایی رو که خریده با قیمت جدید ارز جایگزین کنه، دلیلی برای کاهش قیمت نداره. بنابراین این یک سیکل هست، قیمت دلار >>> واردات >>> فروش >>> تبدیل به دلار >>> واردات >>> فروش. شما هر جایی این سیکل رو قطع کنی، به هر دلیلی، اونوقت قیمت نهایی اون محصول غیر واقعی و بالا خواهد بود.

2. فروشگاه لیون مانند دیگر فروشگاه ها بر اساس قیمت گذاری پخش کننده/وارد کننده قیمت گذاری می کند. می توانند تخفیف بدهند اما در بالا بردن نرخ نقشی ندارند.

3. بسیاری از قطعات جدید که امروز در حال موجود شدند هستند خریدشان در تابستان در اوج قیمت دلار انجام شده بنابراین طبیعی است دلار امروز که 10 تومان است، تاثیری در قیمت کالا های جدید که در تابستان خرید خارجی شدند نداشته باشد.

4. وضعیت کشور جنگی است. جنگ اقتصادی، اینو باید مردم متوجه باشند که در وضعیت جنگی هر چیزی ممکن است اتفاق بیفتد. دولت با آن همه عظمتش نتوانسته قیمت اقلام خوراکی را کنترل کند، چه برسد به قیمت قطعات که دست بخش خصوصی است. انتظارات از یک شخص یا یک فروشگاه، باید بر اساس امکانات و واقعیات جامعه باشد.

لینک به دیدگاه

سلام....نمیدونم و درک نمیکنم که حالا لیون(یا واردکننده ها)  قیمتها رو پایین نمیاره....باز کاهش هزارتومنی قیمت چه سیستمیه.....مثل مادربورد زیر که یه ماه پیش 1300 بود...الان 1299 ...?

image.thumb.png.df11f7cbe20674a66844fe5c0bca74fe.png

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، lonely-man گفته است :

سلام....نمیدونم و درک نمیکنم که حالا لیون(یا واردکننده ها)  قیمتها رو پایین نمیاره....باز کاهش هزارتومنی قیمت چه سیستمیه.....مثل مادربورد زیر که یه ماه پیش 1300 بود...الان 1299 ...1f601.png

image.thumb.png.df11f7cbe20674a66844fe5c0bca74fe.png

??

لینک به دیدگاه

نظر شخصی من اینه:

هر سیستمی نظم و برنامه خاص خودش رو داره و نمیشه با نظرات شخصی خودمون اون رو قضاوت کنیم. مثلا بازار موبایل و کامپیوتر به صورت مستقیم با عواملی مثل نرخ ارز(ی که به دست واردکننده میرسه، نه 100 دلاری که صرافی میفروشه) و باز بودن راه واردات و گمرک و مالیات و سیاست های کلی نظام در مورد کالاهای مصرفی (ضروری بودن و یا تجملی بودن) و ... ارتباط داره.

حالا هرچی هم ما بگیم نباید گرون بشه ما نمیتونیم بخریم بازار راه خودش رو میره و با حرام و حلال کردن ما چیزی درست نمیشه...

ببینید الان ما میگیم قیمتها باید بیاد پایین، آیا خود ماهایی که توی بازارهای مختلف کار میکنیم حاضریم اجناس خودمون رو زیر قیمت بفروشیم؟ خونه ای که توش زندگی میکنیم رو حاضریم به قیمت چند ماه قبل یا سال قبل بفروشیم؟ ماشینمون رو حاضریم به قیمت پارسال یا به قیمت پایین تر از عرف بازار بفروشیم؟

اون دوستی هم که در رابطه با قیمت مواد خوراکی توضیح دادن توضیحشون صحیح هست. اگر درصدی حساب کنید واقعا بسیاری از اجناس خوراکی با فشار دولت و یا با دادن سوبسید و امثال اون قیمتش بالا نرفته به اندازه افت ارزش ریال... 

اما چون دستمزدها بالا نرفته دهک های متوسط به پایین به نسبت، فشار بسیار بالایی رو تحمل میکنن.

این مشکل هم در سطح گسترده تر بخاطر حاکم بودن دلار بر سیستم جهانی است. و از اونجایی که 60 الی 70 درصد ارزهای جهانی که بازار جهانی رو میگردونه دلار هست و دلار در دنیا حکم پشتوانه پول ملی رو تقریبا پیدا کرده (برخلاف چند دهه قبل که طلا این وضعیت رو داشت) و حتی قواعد بازی در تجارت بین المللی رو آمریکا تعیین میکنه و حتی کشورهایی مثل چین یا روسیه یا هند هم مجبور هستند این قواعد رو اجرا کنند. 

لینک به دیدگاه

در اینکه فروشنده به فکر منفعت خودشه شکی نیست..مسئله اصلی اینه ما تو واردات و صادرات ازاد نیستیم و مراودات بین المللیمون بسیار پایینتر از نورم جهانیه،بعد توقع داریم تا دلار اومد پایین همه چی ارزون بشه.وقتی ما تو محاصره اقتصادی هستیم و حتی تو فروش نفت مشکل داریم متاسفانه انحصار و قدرت گرفتن یسری شرکتها خصوصا وارد کننده ها و صادر کننده های خبره و حتی تولید کننده های خاص بیشتر میشه.

من و شما اگه خودمون قواعد بازی رو انسانی تر اجرا کنیم ذره ذره تاثیرش رو میزاره ولی واقعا چند درصد خود ما منافع جمع رو به منافع شخصی ترجیح میدیم!!

دوستان پراید رو میگن 40 خریدن و حالا میخوان بفروشن..حقشونه اگه قصدشون منفعت بوده تو این قمار ببازن..یا دلار رو میگن زوری اوردن پایین، ولی نمیگن زوری رفت بالا اونم بکمک خیل عظیم دلالان خرد و کلان که الان یسریهاشون حیرون باخت تو این قمارن..بقول یسری دوستان یه مشکل اسای هم نقدینگیه،وقتی تولید کم جون و بی رمق بشه و صادرات بیاد پایین و در کل سرمایه گذاری تو مسیر کار و تولید نباشه نقدینگی و دلالی افزایش پیدا میکنه اگه نقدینگی اینهمه زیاد نبود قیمت دلار در بدترین حالت هم به این قیمت فعلی نمیرسید.

و اینکه میگن یسری ارزون خریدن و گرون فروختن..بنظرم اگه فروشنده عمده و وارد کننده انحصاری نبودن و قصدشون احتکار نبوده نمیشه گفت حروم.من خودم یکی دوتا قطعه و گوشی بلا استفاده داشتم ارزون خریده بودم و تو گرونی گرون فروختم و اصلا فکر نمیکنم سودی هم کردم وقتی همه چی گرون شده..حتی سوپر مارکت هم حالا ده تا روغن از قبل رو قیمت جدید بفروشه بنظرم اگرچه جای بحث داره کارش، ولی بازم نمیشه گفت حروم خواره!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...