رفتن به مطلب

کاهش شدید قیمت برخی برندهای گرافیک! آیا از این هم پایین تر می رود؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

کاهش اینروزهای قیمت د.ل.ا.ر و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال باعث شده بود تعداد زیادی کارت گرافیک تو سایتها و انجمنهای مختلف وارد بازار بشه که بشه با قیمت مناسب خریداری کرد. 
اما الان یکی از سایتها رو چک کردم و دیدم که قیمت صفر بعضی برندها هم دچار کاهش شدیدی شده. به نمونه ی زیر که تو عکس دیده میشه توجه کنید.
می خوام اینو بپرسم که نظر شما در مورد این کاهش قیمت چیه؟ آیا واقعا بعد از این دوباره پایین تر هم میره یا این که یه مدت خاصی این قیمتها رو خواهیم دید و قیمتها دوباره به سوی ابرها خواهند رفت؟

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

تا اونجایی که من دیدم از اول همین قیمت بوده!

داداش این سوال ها رو هم هیچکی نمیدونه اقتصاد ایران غیر قابل پیشبینیه بعضی ها هم که پارسال قیمت دلار رو پیشبینی کردن به خاطر تحریم ها بود ولی الان که تحریما برقرار شده هیچکی نمیتونه پیشبینی کنه

هنوز خرید سیستم کامل خیلی گرون در میاد اگه کسی الان نمیتونه بخره حداقل صبر میکنه شاید ارزون شد نشدم که نشد(خودم از پارسال منتظر ارزون شدنم ?)

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

قیمت اکبند خب مربوط به دلاره البته سایتا خیلی درست نیستن قیمت رو باید از بازار بگیری برای قطعات کارکرده هم فقط تو  لیون یه نفر 1070 قیمت عالی گذاشته بقیه جاها  قیمتا خیلی ناچیز کم کردن فقط هم اینجا جای دیگه نیست من ندیدم  حالا شما شاید دیده باشین

لینک به دیدگاه

فکر نکنم با این دولت تدبیر چیزی ارزون بشه

ولی وقتی برای انتخابات رییسی ثبت نام کرد

میگفتند دلار قراره بشه پنج تومن

فکر نکنم ارزون شه

لینک به دیدگاه

یه سوال....بازار قیمتش بروزه ؟....چون این سایت ها قیمتشون هر10-15 روز بروز میکنن....همگام با کاهش دلار...

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، lonely-man گفته است :

یه سوال....بازار قیمتش بروزه ؟....چون این سایت ها قیمتشون هر10-15 روز بروز میکنن....همگام با کاهش دلار...

بله همین سایت فافا هست  و همیشه قیمتهاش بروز هست خب. خرید زیادی ازش داشتم و تا حالا نشده بگن قیمت فرق می کنه یا سایت اشتباهی زدیم. 

در 22 دقیقه قبل، Divine گفته است :

قیمت اکبند خب مربوط به دلاره البته سایتا خیلی درست نیستن قیمت رو باید از بازار بگیری برای قطعات کارکرده هم فقط تو  لیون یه نفر 1070 قیمت عالی گذاشته بقیه جاها  قیمتا خیلی ناچیز کم کردن فقط هم اینجا جای دیگه نیست من ندیدم  حالا شما شاید دیده باشین

قیمت هاردها رو هم کاهش دادن. امروز تو بازار بهم گفتن هارد یک ترا کاهش قیمت داشته اما تا اون حدی که این سایت فافا کم کرده نبود.

در 33 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

هنوز خرید سیستم کامل خیلی گرون در میاد اگه کسی الان نمیتونه بخره حداقل صبر میکنه شاید ارزون شد نشدم که نشد(خودم از پارسال منتظر ارزون شدم 1f602.png)

احتمالا داری به روز موعودت نزدیک میشی برادر. انشالا کاهش قیمت های بیشتر از این رو هم می بینی و خرید می زنی.. قیمت ها یه مدت احتمالا کاهشی باشه 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

کاهش اینروزهای قیمت د.ل.ا.ر و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال باعث شده بود تعداد زیادی کارت گرافیک تو سایتها و انجمنهای مختلف وارد بازار بشه که بشه با قیمت مناسب خریداری کرد. 
اما الان یکی از سایتها رو چک کردم و دیدم که قیمت صفر بعضی برندها هم دچار کاهش شدیدی شده. به نمونه ی زیر که تو عکس دیده میشه توجه کنید.
می خوام اینو بپرسم که نظر شما در مورد این کاهش قیمت چیه؟ آیا واقعا بعد از این دوباره پایین تر هم میره یا این که یه مدت خاصی این قیمتها رو خواهیم دید و قیمتها دوباره به سوی ابرها خواهند رفت؟

Capture.PNG

درود

در کل سافایر به قول مهدی معتمدی وارد کننده منصفی داره و همیشه قیمتاش از بقیه برندها ارزونتره در صورتی که قیمت جهانی رو ببینین یکی هست و یا اختلاف خیلی کمه

اما همیشه سافایر تو ایران قیمتش مناسبتره و کیفیت خوبی داره.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

درود

در کل سافایر به قول مهدی معتمدی وارد کننده منصفی داره و همیشه قیمتاش از بقیه برندها ارزونتره در صورتی که قیمت جهانی رو ببینین یکی هست و یا اختلاف خیلی کمه

درود. بله واقعا تو ای ام دی ها سافایر جزو بهترین برندهایی هست که دیدم...

لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

قیمت هاردها رو هم کاهش دادن. امروز تو بازار بهم گفتن هارد یک ترا کاهش قیمت داشته اما تا اون حدی که این سایت فافا کم کرده نبود.

سورسشون مهمه ما برای یکی خواستیم سیستم جمع کنیم تو بازار رضا و ایران  تا 700 تومن تفاوت قیمت تو گرافیک دیدیم فقط ! Gtx 1080 g1 gaming   البته ماله 1 ماهه پیش بود ما 6100 خریدیم! رم مادربرد سی پی یو و ..... از از 3 تا سایت دیجی کالا و لیون و اریا  ارزونتر در اومد ! می گم فافا رو چک نکردم 

لینک به دیدگاه

انشالله این روند ادامه پیدا کنه تا حدودی وضع بهتر بشه. باعث و بانی این کاهش هر کیه (آقای عبدالناصر همت، یا هر کس دیگه) خدا خیرش بده. 

در ۱ ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

فکر نکنم با این دولت تدبیر چیزی ارزون بشه

ولی وقتی برای انتخابات رییسی ثبت نام کرد

میگفتند دلار قراره بشه پنج تومن

فکر نکنم ارزون شه

بقول خودش خوب شد رییس جمهور نشد تا مثل گفته بعضی ها دلار بشه 5 تومن! 

ویرایش شده توسط mohihehi
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، testaccount گفته است :

البته این قیمت سال96 گرافیک 1080 ایسوس آکبند میدادن 1f603.png 

اره دیگه اون موقع همه چی ارزون بود و حتی کارهای خدماتی هم ارزونتر ازالان بودن. الان تا گوجه و بادمجونش قیمتها بالا رفته متاسفانه...

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Negrasombra گفته است :

اره دیگه اون موقع همه چی ارزون بود و حتی کارهای خدماتی هم ارزونتر ازالان بودن. الان تا گوجه و بادمجونش قیمتها بالا رفته متاسفانه...

ارزون نبود ! این مقدار گرون نبود !!!

................

در ۱ ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

درود

موافقم

در ۱ ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

درود. بله واقعا تو ای ام دی ها سافایر جزو بهترین برندهایی هست که دیدم...

کارتهای سفایر واقعا خوبن :

من ظاهرشون رو هم دوست دارم .

لینک به دیدگاه

البته قیمت جهانی کارت گرافیک (مخصوصا برند AMD) در حال کاهشه و اخیرا تخفیف های خیلی زیادی خورده. مثلا RX 580 8GB تا 160 دلار و Vega 64 هم تا حدود 400 دلارقیمتش اومده پایین. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

ارزون نبود ! این مقدار گرون نبود !!

آره واقعا

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، mohihehi گفته است :

البته قیمت جهانی کارت گرافیک (مخصوصا برند AMD) در حال کاهشه و اخیرا تخفیف های خیلی زیادی خورده. مثلا RX 580 8GB تا 160 دلار و Vega 64 هم تا حدود 400 دلارقیمتش اومده پایین. 

اینو من واقعا خبر نداشتم. جدا الان قیمت جهانی کاهش یافته در این حد؟ مثلا ۵۸۰ هشت گیگ ۱۶۰ دلار باشه با دلار ده هزار تومنی میشه یک و ششصد....?

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Negrasombra گفته است :

اینو من واقعا خبر نداشتم. جدا الان قیمت جهانی کاهش یافته در این حد؟ مثلا ۵۸۰ هشت گیگ ۱۶۰ دلار باشه با دلار ده هزار تومنی میشه یک و ششصد....1f914.png

بله اونطور که خبرشو تو سایت های خارجی خوندم قیمت ها این روزا اینجوریه. البته هیچ وقت تخفیف تو قیمت های خارج به بازار داخلی سرایت نکرده. 

البته این تخفیف برای مدت محدودی بوده:

https://www.tomshardware.com/news/amd-sapphire-rx-580-deal,38186.html

اینم Vega 64 که پنج روز پیش قیمتش 368$ بوده:

https://www.tomshardware.com/news/sapphire-vega-rx-64-deal,38222.html

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، mohihehi گفته است :

انشالله این روند ادامه پیدا کنه تا حدودی وضع بهتر بشه. باعث و بانی این کاهش هر کیه (آقای عبدالناصر همت، یا هر کس دیگه) خدا خیرش بده. 

بقول خودش خوب شد رییس جمهور نشد تا مثل گفته بعضی ها دلار بشه 5 تومن! 

?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تخفیف ها ربطی به کاهش قیمت دلار نداره (تورم هم روز به روز بیشتر میشه ، 15 سال پیش با 20 تومن ربع سکه میدادن اما الان رب گوجه میدن)

بلکه موجودی انبارهای گرافیک میترکه از این ور هم فروش گرافیک های دست دوم و اکثرا ماینی بازار رو اشباع کردن فروشنده هم باید جنسشو آب کنه مدل جدید وارد کنه تا خریدار بیاد بخره مجبوره با قیمت ارزونتر رد کنه

مسئله دیگه دزدان گردنه  همیشه ارز دولتی گرفتن اما نالیدن از بالا بودن قیمت دلار و ... و همیشه قیمت تمام شده قطعات گرونتر از قیمت روز دلار بود

یادمه 4 سال پیش 4460 میخواستم بخرم قیمت جهانی 200 دلار بود قیمت دلار هم 3000 الی 3200 اما لیون 565 قیمت زده بود یعنی ارزونتر از قیمت جهانی تموم میشد چرا اون موقع صرف میکرد اما تا بهانه گرونی دلار و . غیره اومده دلار به فرض 5000 بود با قیمت 8000 به بالار جنسا رو حساب میکردن !

الانم دیگه اکثریت جامعه نمیتونن سیستم نو و به روز بخرن واسه همین خریدار کم شده ،

عید 96 واسه برادم که معلم هستش یه سیستم معمولی از همین لیون گرفتم واسه تایپ و وب گردی 1200 شد فقط کیس الان همون کیسو بخری فقط دو تا قطعش بیشتر از این میشه در صورتی که حقوقش فرق چندانی نکرده

همون موقع هم 1200 گرون بود چون فیش حقوقیش حدود 1400 بود که حقوق یک ماه به سیستم داد حالا مانیتور crt و موس کیبورد خیلی معمولی ارزون گرفتم که کارشو راه بندازه 

خلاصه وضعیت خراب و خیلیا تو سیر کردن شکمشون موندن !

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

بلکه موجودی انبارهای گرافیک میترکه از این ور هم فروش گرافیک های دست دوم و اکثرا ماینی بازار رو اشباع کردن فروشنده هم باید جنسشو آب کنه مدل جدید وارد کنه تا خریدار بیاد بخره مجبوره با قیمت ارزونتر رد کنه

الانم دیگه اکثریت جامعه نمیتونن سیستم نو و به روز بخرن واسه همین خریدار کم شده ،

بله من تو خیلی از سایتها دیدم که حتی موجودیشون با شش ماه پیش زیاد فرقی نکرده و همون جنسها رو هم نتونستن تو این شش ماه بفروشن.
الان جوری شده واقعا پول درآوردن سخت شده اما خرج کردنش آسون شده. خیلی از کارمندها  و حقوق ثابت ها هم دیگه وضعشون خرابه و نمی تونن مثل قبل خرج کنن. برا همین فروش اجناس صفر خییلی کم شده. 
قبل از این تو همین لیون چقدر می دیدیم که طرف ۹۷۰ رو میفروخت و ۱۰۶۰ می خرید. اطرافیان من هم همیشه در فکر ارتقا رم و سی پی یو و تعویض گرافیک بودن. اما دقیقا از زمانی که وضع زندگی سخت شده دیگه کسی جرات اینکارها رو نداره. احتمالا اگر همین طور بره بعد از یک سال دوباره به قیمت ها عادت می کنیم و خریدهامون رو انجام می دیم منتها با این تفاوت که دیگه مثل همیشه ادعاهامون رو پایین تر میاریم و اگر قبلا به رم ۱۶ فکر می کردیم الان به رم ۸ فکر می کنیم. قبلا اگر به گرافیک ۱۰۸۰ فکر می کردیم الان با ۱۰۶۰ دست دوم هم راضی می شیم. 
تنها این زمینه نیست که دچار بحران شده. قیمت ماشینها رو ببینید که سر به فلک کشیده. قیمت مواد غذایی. هزینه های جاری زندگی خیلی شده. شاید از دوستان خیلیا باشن که بگن خانواده اداره نمی کنن اما همین آدمها بیشترشون هم از خانوادشون خرجی می گیرن و اونا هم به مشکل خوردن حتما.

لینک به دیدگاه

سلام 

حقیقت اینجاست که درسته به قول دوستان یه مقدار قیمتها کاهش داشتن حالا به دلیل کاهش قیمت دلار یا تخفیف و یا هر دلیل دیگه ای ( که البته همه هم درست هستن ) اما من یه مسئله ای که اکثرا مد نظرم هست اینه که چهل ساله تو این مملکت قیمت هر چیزی رفته بالا دیگه پایین نیومده .دلار رفت تا ۱۵ یا ۱۶ و برگشت پایینتر ، درست اما اون دلایل اقتصادی و بازاری و حتی جهانی خودش رو داشت ( مثل افزایش تقاضا نسبت به عرضه و هجوم برای خرید دلار و امثالهم ... ) اما اگه به طور کلی و از دور به قضیه نگاه کنیم واقعا هر چیزی قیمتش کشید بالا قیمت قدیمیش افسانه شد . 

همین امروز اگه دلار برگرده زیر سه تومن تازه میتونیم بگیم نسبت به سال گذشته دلار ارزونتر شد تازه اونم نسبت به سال گذشته .

به نظر بنده که شدنی نیست اگر هم باشه با اما و اگرهای خیلی زیاد و خیلی خیلی سخت مواجه هست .

اما از طرفی مسئله دیگه اینجاست که اینجا به محض گرون شدن دلار ، به دقیقه نرسیده تاثیرش روی همه اجناس دیده میشه ! حتی جنسهایی که از خیلی قبلتر خریداری شدن و توی انبار هستن ، اما با پایین اومدن قیمت دلار تا ماهها قیمتها تغییری ندارن یا خیلی به کندی تغییر خودشون رو نشون میدن که به نظر حقیر برمیگرده به فرهنگی که به مردم تزریق شده . موضوع رو باز نمیکنم اما یه مثال کوچولو :

دولت ترکیه وقتی با افزایش قیمت دلار مواجه شد از مردم خواست طلا و حتی اگه دلار دارن بیارن بازار برای فروش تا به دولت کمک کنن برای کنترل افزایش قیمت دلار و خودتون پاسخ مردم رو دیدین . اما اینجا وقتی از مردم کمک خواسته شد چطور ؟ مردم بسیج شدن یا ...

دلیلش چیه ؟ به نظر بنده دلیلش مستقیم برمیگرده به نحوه برخورد دولت با مردم . از هر دست بدی از همون دست پس میگیری وقتی ملت همیشه تو فشار بودن و کسی به دادشون نرسیده حالا چرا باید ......

(( من وقتی به شما کمک میکنم که دفعه قبل که از شما کمک خواستم به دادم رسیده باشی . اگه دوبار روی منو بندازی زمین یه بار که کارت به من بیافته منم کمکت نمیکنم . ))

ببخشید دل پر درد و .... ?

حرف توی این زمینه برای زدن زیاده اما خلاصه مطلب این که شاید قیمتها تا مدتی همین باشن یا خیلی کم پایینتر برن اما عقیده  بنده این هست که سال دیگه همین موقع قیمتها حداقل دوبرابر الان هستن . البته از نظر ریالی نه به دلار اما باز هم هیچ کس از آینده خبر نداره .

لینک به دیدگاه

بازار ایران که از کلمه عجیب هم عجیب تره

اون موقع که تحریما هنوز شروع نشده بود دلار تا 20 تومن هم رفت 

الآن که تحریم شدیم دلار داره میاد پایین?

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

تخفیف ها ربطی به کاهش قیمت دلار نداره (تورم هم روز به روز بیشتر میشه ، 15 سال پیش با 20 تومن ربع سکه میدادن اما الان رب گوجه میدن)

مسئله دیگه دزدان گردنه  همیشه ارز دولتی گرفتن اما نالیدن از بالا بودن قیمت دلار و ... و همیشه قیمت تمام شده قطعات گرونتر از قیمت روز دلار بود

یادمه 4 سال پیش 4460 میخواستم بخرم قیمت جهانی 200 دلار بود قیمت دلار هم 3000 الی 3200 اما لیون 565 قیمت زده بود یعنی ارزونتر از قیمت جهانی تموم میشد چرا اون موقع صرف میکرد اما تا بهانه گرونی دلار و . غیره اومده دلار به فرض 5000 بود با قیمت 8000 به بالار جنسا رو حساب میکردن !

عید 96 واسه برادم که معلم هستش یه سیستم معمولی از همین لیون گرفتم واسه تایپ و وب گردی 1200 شد فقط کیس الان همون کیسو بخری فقط دو تا قطعش بیشتر از این میشه در صورتی که حقوقش فرق چندانی نکرده

همون موقع هم 1200 گرون بود چون فیش حقوقیش حدود 1400 بود که حقوق یک ماه به سیستم داد حالا مانیتور crt و موس کیبورد خیلی معمولی ارزون گرفتم که کارشو راه بندازه 

درود

دقیقا 4460 همین قیمت که گفتید خرید کردم یک خنک کننده هم خریدم براش 120 تومن که الان قیمت خنک کننده شده 400 تومن ! که با قیمت سی پی یو در سال 93 برابر شده تا حدودی!

چندبار تاکید کردم یکی از علت هایی که قیمت قطعات پایین نمیاد عدم همبستگی ملی هست فکرش بکنید اگر در کشور همه مردم 5 ماه قطع نمی خریدن چی میشد؟

متاسفانه مردم ما به گرونی عادت کردن برام خیلی عجیبه چه جور اینقدر ساده تسلیم میشن ... در کل امیدوارم فرهنگ هم دلی در کشور ما روزی به وجود بیاد مثل کشورها

پیشرفته که فقیر و غنی کنار هم برای بدست اوردن حقشون می جنگن

ویرایش شده توسط naderblue
لینک به دیدگاه

اقا یه تعدادی دیگه 1060 6gb   امده 1800 !!! نه ظاهرا یه اتفاقایی داره می یوفته 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Divine گفته است :

اقا یه تعدادی دیگه 1060 6gb   امده 1800 !!! نه ظاهرا یه اتفاقایی داره می یوفته 

ارزون ترین 1060 الان 2800 عه شما 1.800 رو از کجا اوردین...

کاهش قیمتا دو طرفه بوده. اونور آب هم تخفیفات و آفر ویژه کریسمس و پایان سال خورده اجناس اینور هم انبار گردونی و کمی ریزش دلار تاثیر گذاشته. اونم بیشتر تو رده مید رینج. کلاس پرفورمنس و های اند هنوز همون قیمتای قبلن.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ??????? گفته است :

رزون ترین 1060 الان 2800 عه شما 1.800 رو از کجا اوردین...

کاهش قیمتا دو طرفه بوده. اونور آب هم تخفیفات و آفر ویژه کریسمس و پایان سال خورده اجناس اینور هم انبار گردونی و کمی ریزش دلار تاثیر گذاشته. اونم بیشتر تو رده مید رینج. کلاس پرفورمنس و های اند هنوز همون قیمتای قبلن.

کارکرده عزیز

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...