رفتن به مطلب

کاهش شدید قیمت برخی برندهای گرافیک! آیا از این هم پایین تر می رود؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه
در 8 دقیقه قبل، Divine گفته است :

کارکرده عزیز

احتمال زیاد ماینی هستن

لینک به دیدگاه

تو مملکت ما وقتی قیمت چیزی بالا رفت دیگه به این راحتی پایین نمیاد و میبینید که علی رغم کاهش شدید قیمت دلار تو یکی دو ماه گذشته ولی قیمت کالاهای وارداتی ،  تغییر زیادی نداشتن و کاهش قیمت جزئی بوده

بنظر من الان بهترین فرصت خرید کالاهای وارداتی هست چون کف قیمت ارز رو داریم ( حداقل جو روانی ناشی از افزایش لحظه ای قیمت ارز رو الان نداریم )

البته قبلأ هم گفتم ، یه دلیل اینکه با کاهش قیمت ارز هیچ کالای وارداتی اونقدر که انتظار میرفت  ارزون نشده اینه که فعالان بازار میدونن که این قیمتهای فعلی ارز ،   قیمت صوری و کاذب هستن

تقویت ارزش پول ملی باید دلیل منطقی و اقتصادی داشته باشه تا بازار به اون واکنش مثبت نشون بده

یه سوال دارم :

الان از دو ماه پیش به اینطرف چه اتفاق مثبتی تو مملکت ما افتاده که پول ملی تقویت شده ؟؟؟

تحریمها برطرف یا کاهش یافته ؟؟  کارخانجات و تولید ملی رونق گرفته ؟؟  درآمد دولت افزایش پیدا کرده ؟؟ .......

بنظر من خیر .... این کاهش قیمت ارز دلیل منطقی پشتش نیست

حکومت اومده و قیمت رو با تزریق روزانه مقداری ارز ، تهدید دلالان و صرافان و از همه مهمتر تبلیغات فراوان ،،  بصورت مصنوعی آورده پایین لذا  فعالان بازار حاضر نیستند که قیمت کالاهای خودشون رو بیارن پایین چون احتمال میدن که این قیمتهای ارز ، موقتی و صوری باشن

پیش بینی من اینه که تا 22 بهمن که سالگرد انقلاب هست ، برای تشویق مردم به حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی پیروزی انقلاب و البته جلوگیری از التهاب در جامعه با توجه به نزدیک شدن به سالگرد تظاهرات دیماه سال پیش  ، ،   همین روند پایین نگه داشتن مصنوعی قیمت ارز ادامه پیدا میکنه

لذا توصیه میکنم همین الان با همین قیمتها هر قطعه ای لازم دارید بخرید که احتمال افزایش قیمت ارز از اسفندماه به بعد بسیار زیاد هست

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

کاهش اینروزهای قیمت د.ل.ا.ر و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال باعث شده بود تعداد زیادی کارت گرافیک تو سایتها و انجمنهای مختلف وارد بازار بشه که بشه با قیمت مناسب خریداری کرد. 
اما الان یکی از سایتها رو چک کردم و دیدم که قیمت صفر بعضی برندها هم دچار کاهش شدیدی شده. به نمونه ی زیر که تو عکس دیده میشه توجه کنید.
می خوام اینو بپرسم که نظر شما در مورد این کاهش قیمت چیه؟ آیا واقعا بعد از این دوباره پایین تر هم میره یا این که یه مدت خاصی این قیمتها رو خواهیم دید و قیمتها دوباره به سوی ابرها خواهند رفت؟

به نظرم سریع هرچی می خوای تهیه کن.

لینک به دیدگاه

حتی با این قیمت هم گرونه!! کارت متوسطی مثل 1060 و 570  واقعا نمیارزن بالای 2  میلیون بهشون پول بدی. بنظرم بهتره فعلا گرافیک نخرید و با کارت های ضعیف حدود 500 الی 600 تومن یا بستن سیستم با رایزن 2400g کار رو راه بندازید تا قیمت ها باز هم ریزش کنه. بالاخره نسل جدید 3060 RX  و RTX 2060  وارد بازار میشن و قیمت کارتای 1060 و 1070 شدیدا کاهش پیدا میکنه.

شایعه شده که کارت 3060 فقط 120 دلاره با حافظه GDDR6 عرضه میشه و پرفرمنسی در حد 580 و 1060  داره. همینطور کارت 3070 با نصف قیمت 1070 پرفرمنسی برابر ارائه میده.

طوفان کارت های گرافیک در راهه دوستان یکم دیگه صبر کنید...

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

تو مملکت ما وقتی قیمت چیزی بالا رفت دیگه به این راحتی پایین نمیاد و میبینید که علی رغم کاهش شدید قیمت دلار تو یکی دو ماه گذشته ولی قیمت کالاهای وارداتی ،  تغییر زیادی نداشتن و کاهش قیمت جزئی بوده

بنظر من الان بهترین فرصت خرید کالاهای وارداتی هست چون کف قیمت ارز رو داریم ( حداقل جو روانی ناشی از افزایش لحظه ای قیمت ارز رو الان نداریم )

البته قبلأ هم گفتم ، یه دلیل اینکه با کاهش قیمت ارز هیچ کالای وارداتی اونقدر که انتظار میرفت  ارزون نشده اینه که فعالان بازار میدونن که این قیمتهای فعلی ارز ،   قیمت صوری و کاذب هستن

تقویت ارزش پول ملی باید دلیل منطقی و اقتصادی داشته باشه تا بازار به اون واکنش مثبت نشون بده

یه سوال دارم :

الان از دو ماه پیش به اینطرف چه اتفاق مثبتی تو مملکت ما افتاده که پول ملی تقویت شده ؟؟؟

تحریمها برطرف یا کاهش یافته ؟؟  کارخانجات و تولید ملی رونق گرفته ؟؟  درآمد دولت افزایش پیدا کرده ؟؟ .......

حکومت اومده و قیمت رو با تزریق روزانه مقداری ارز ، تهدید دلالان و صرافان و از همه مهمتر تبلیغات فراوان ،،  بصورت مصنوعی آورده پایین لذا  فعالان بازار حاضر نیستند که قیمت کالاهای خودشون رو بیارن پایین چون احتمال میدن که این قیمتهای ارز ، موقتی و صوری باشن

پیش بینی من اینه که تا 22 بهمن که سالگرد انقلاب هست ، برای تشویق مردم به حضور گسترده و دشمن شکن در راهپیمایی پیروزی انقلاب و البته جلوگیری از التهاب در جامعه با توجه به نزدیک شدن به سالگرد تظاهرات دیماه سال پیش  ، ،   همین روند پایین نگه داشتن مصنوعی قیمت ارز ادامه پیدا میکنه

لذا توصیه میکنم همین الان با همین قیمتها هر قطعه ای لازم دارید بخرید که احتمال افزایش قیمت ارز از اسفندماه به بعد بسیار زیاد هست

افزایش دلار بی دلیل بود. تو اوج تحریم و نفت 20 دلار که 500 هزارتا هم بیشتر تولید نداشتیم دلار 3 تومن بود. بعد رفع تحریم ها و باز شدن دسترسی به 150 میلیارد ارز تو بانکهای خارجی و فروش دو نیم میلیون بشکه نفت در روز اونم هر بشکه بالای 50 60 دلار وضعیت اینه . دقت کنید سویفت فعال نیست ولی اقایون هرچقدر بخوان میتونن وارد کنن شده با گونی! 

سقوط  ارزش  پول ملی خیانت اقایون برای گرو کشی ها سیاسی بوده و اگه فقط یه نفر تو این مملکت دلش برای مردم بسوزه و قدرت رو بدست بگیره (یعنی بر طیف سیاسی مقابل چیره بشه) همونطوری که رفت بالا میاد پایین. اینکه پایین نمیاد فقط و فقط یه دلیل داره و اونم خیانت و دزدی مسولان فاسد این کشوره.

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

یه سوال دارم :

کاهش قیمت دلار منطقی نیست، ولی افزایش 1 تومنی روزانه منطقیه به نظر شما؟

خیلی وقته که از رفتار فروشنده ها مشخصه که به محض افزایش ارز لحظه ای قیمت رو میکشن بالا (حتی وقتی چک میکردم دقیقه ای هم افزایش دادن!)، ولی وقتی که همون جنسی که تو انباره، ارز میاد پایین، جونشون در میاد و یه سال آزگار طول میکشه تا 100 تومن تخفیف بزن.

اتفاق خاص و مثبت چندانی نیفتاده، اما به شدت در زمینه تحریم ها و ایجاد ترس و دلهره تو مردم زیاده روی شده. هزار تا کانال تلگرام دست به کیبورد شدن افزایش ثانیه ای رو میزنن. مردم هم زندگیشون شده تلگرام. خوب معلومه نتیجه چی میشه دیگه! فقط کافی بود یه شوک از بالا وارد بشه تا مردم بیچاره متوجه بشن چه کلاهی تو سرشون رفته. ایران در حال حاظر رزرو دلاری نسبا خوبی داره و میتونه بازار کم عمق دلار رو به راحتی مهار کنه و یا حتی به اندازه خیلی غیر منطقی تر از اینکه شما میفرمایید قیمتو بیاره پایین. ولی اینکارو نمیکنه، چون هر چیزی حساب و کتاب داره. نمیشه گفت صعود از 4000 به 20000 منطقیه و سقوط از 20000 به 10000 غیر منطقیه.

الان اتفاقی که داره تو بازار ارز میوفته یه correction هستش، دقیقا مشابه همون اتفاقی که از سال پیش تا به حال به قیمت خیلی از cryptocurrency ها افتاد و بیت کون از نزدیک 20000 الان کمتر از 4000 شده. 

البته این two cents منه، شما نظرتون محترم. 

لینک به دیدگاه

دیگه هرکی متوجه می شه منطق وقانونی توی اقتصاد کشور نیست الان یک نفر گفته بود که کاهش قیمت دلار کاذبه و فعالان اقتصادی اینو میدونن و قیمت ها رو کاهش نمی دن !!! عجب این چه حرفی هست نه منطق هست نه قانون به هرحال از نظر من 2 حالت وجود داره 1 همونطور که با افزایش دلار قیمت ها لحظه ای افزایش پیدا می کنه همونطور هم کاهش پیدا بکنه ! 2-باهر دلاری که خریدین با همون هم بفروشین حتی اگر هم کاهش قیمت داشت ! باور کنین 2 مورد تو این ماه گذشته کارت اکبند رده بالا از سال پیش تو انبار مونده بود که گارانتی تاریخ رو دوباره لیبل زده بود !!!!!!!!! خب این چه وضعشه این نشون میده این فعالان اقتصادی فقط فقط به فکر سود بیشتر هستن تحت هر شرایطی که بشه ! به معنای بهتر قضیه دلار بهانس ! از هر چیزی برای سود خودشون استفاده می کنن می گیم چرا گرون شد می گن دلار رفته بالا میگیم دلار ارزون شد می گن با دلار 20 تومن خریدیم ! دلیلش هم نبود قانون کافی تو کشوره 

لینک به دیدگاه

من نمیدونم این همه کلنجار رفتن و بحث در مورد این موضوع چی هست

قیمت کارت 1060 در بهترین حالت 1100 تا 1200 بود

الان در بهترین حالت (یعنی حداقل 4 ماه قیمت دلار ثابت بمونه کسی عطسه نکنه فردی هم اخم نکنه که خدایی نکرده دلار قهر کنه)

قیمت 1060 باید بین 2200 تا 2400 باشه 

یعنی امکان نداره شما پایین تر از این رقم ببینی

این البته میگم کف قیمت خواهد بود و انتظار پایین تر از این قیمت ها واقعا" انتظاری به دور از درک درست از احوالات کشور و نرخ دلار و بسیار آرزومندانه خواهد بود.

لینک به دیدگاه

جدا این همه حرف میزنید الکیه یا چیز دیگه؟من هر کی رو دیدم حقوقش سه میلیون به بالاست الان کدوم کارمند یک میلیون و چهارصد میگیره؟

یه موسسه آشغالی آموزش عالی کارمندش سه میلیون میگیره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

جدا این همه حرف میزنید الکیه یا چیز دیگه؟من هر کی رو دیدم حقوقش سه میلیون به بالاست الان کدوم کارمند یک میلیون و چهارصد میگیره؟

من و دوستم  وبابام

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

سمت شما خوب حقوق میدن چیزی که دوروبرتون هست رو میبینید از وضعیت شهرهای دیگه خبر ندارید

همون 2 3 تومن در ماه رو خرجی 4 نفر بعلاوه پول اب و برق و اینا کم هم میاد

قدیم مردم سه دسته بودن فقیر متوسط پولدار...چند وقتیه اون متوسط رفته با فقیر یکی شده پولدار هم پولدارتر

حساب کن فقط یه صبحانه ساده بخوای بخوری 2تا تخم مرغ میشه 1500 یدونه نون 1000 چایی هم 1000 خرده ریزهاش هم حساب کنیم جمعا 4 تومن ماهی میشه 120 هزار تومن فقط صبحانه ساده 1 نفر

اونوقت پدر گرامی و مادر محترم گیر دادن زن بگیر مثل داداشت!?

دوستانی دارم تا 8 پشتشون بخورن و بپاشن بازم پول دارن اما مزدوج نمیشون چرا؟بماند

به همین شکل اگه 10 سال طول بکشه یک نسل عقب میوفته مملکت از تولید مثل و رو به مملکتی با درصد بالای میانسال میشیم

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

درود بر همه

دوستان عزیز اینکه الان با اعمال تحریم های بیشتر و فشار مضاعف و فلان و بهمان چرا دلار و طلا ارزون شده ولی چیزی ارزون نمیشه و چه اتفاقی قراره بیافته ، جریان از این قراره که دولت محترم که به این موضوع اشراف داشت که بعد از اعمال تحریم های سری اول و سری دوم که تحریم نفتی بود ، اوضاع اقتصادی به یکباره و با فشار چند برابر سقوط می کرد و ممکن بود باعث بشه صدای مردم در بیاد ، با خودش اندیشید و اومد فشار رو از همون اول سال شروع به اعمالش کرد و گره  به گره فرو کرد تا جایی که در زمان اعمال تحریم نفتی این فشار تا گره آخر فرو رفته بود و مدتها بود ازش میگذشت و ملت هم عادت کرده بودن و در زمان تحریم نفتی دیگه چیزی باقی نمونده بود پس با اینکار به دو هدف رسید:

هدف اول تو این مدت قبل تحریم آخری ، بالا پایین کردن قیمت طلا و دلار و ترس و وحشت انداختن تو دل مردم از ترس از دست دادن سرمایه هاشون بود که باعث شد غیر مستقیم خزانه دولت رو که با دزدی بروبچ خالی شده بود ملت با ضرر کردشون پر کنند و هدف دوم این بود که دولت با اینکار و پایین آوردن کاذب قیمت ها بعد از اعمال تحریم نفتی با این وجه که تحریم ها نمیتونه بر ما تاثیری بذاره و همونطور هم که دیدید هیچ اتفاق خاصی نیافتاد ، خودش رو خوب و مقتدر و با تدبیر نشون بده و چون اکثرا همه ملاک گرون شدن رو دلار و طلا میدونن و با سیب زمینی و پیاز کاری ندارند ، به همه اعم از داخلی و خارجی بگه دلار و طلا ارزون شد و تحریم ها ما رو هیچی نکرد و این سر آخری هم چند تا رو گرفت دار زد که بگه اندک مشکلات اقتصادی تقصیر اینا بود و بعدا هم بقیه تقصیرات رو گردن اونها بندازه و الآن ما دیگه اقتصادمون مشکلی نداره و مثل همیشه فقط ما خوبیم و همه بدن؟!

الان برید تو بازار ببینید مردم جرات خرید طلا و دلار رو ندارند مگر عده ای که یا ریسک پذیرند یا از آینده خبری دارند و یا قبلا سود خوبی کردن و الان میخوان از سود قبلیشون سرمایه گذاری کنند وگر نه کسانی که ضرر کردند دیگه پولی ندارند که برن دوباره از ارزونی استفاده  و خرید کنند و همونطور که دوستان اشاره کردن دولت داره صرافی ها کنترل میکنه که نذاره دوباره دلارها از دستشون دربیاد.

این قیمت کنونی هم به قول دوستان که فرمودند کذبه و تا موقعیه که کارشون راه بیافته و دوباره سوار ملت بشن و دوباره گره گره فرو کنند و اماا از این ملت که معلوم نیست که میخاد عقل به سرشون بیاد و از خواب غفلت بیدار بشن؟!

من شخصا بیش از یک ساله لنگ یه کارت گرافیکم و با این قیمت ها هم آدم زورش میاد بخره و هم اینکه زورش هم که نیاد واقعا پولی نیست که بخره ... تا اومدیم پولمون رو جمع کنیم بخریم قیمت ها نجومی شد و...

خداییش  حق ما این نیست این حق اوناییه که آینده ما رو با بی فکری و کور فهمی و نادانیشون به باد دادن و الانم اگه از دستشون بر بیاد کاری نمیکنن و چوبش رو ما میخوریم و در نبود امکانات داریم حیف میشیم... با خودتون فکر کنید آخه تا کی ما باید زجر بکشیم و کمبود داشته باشیم و یه عده با اونی که حق ماست برن عشق و حال کنند و به ریش ما بخندن ، دیگه باید به فکر چاره بود...

نترسید ، بیاندیشید و بیان کنید باشد که رستگار شوید.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Divine گفته است :

اقا یه تعدادی دیگه 1060 6gb   امده 1800 !!! نه ظاهرا یه اتفاقایی داره می یوفته 

سلام دوست عزیز دقیقا کجا دارن به این قیمت میفروشن?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

سمت شما خوب حقوق میدن چیزی که دوروبرتون هست رو میبینید از وضعیت شهرهای دیگه خبر ندارید

همون 2 3 تومن در ماه رو خرجی 4 نفر بعلاوه پول اب و برق و اینا کم هم میاد

1f644.png

من کارمند نیستم ولی کارمند موسسه و بانک قشنگ سه میلیون میگیره،مامای پزشک خانواده هم میشناسم ماهی چهار تومن میگیره باباشم داره کار میکنه

در 3 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

من و دوستم  وبابام

من اصلا کار ندارم همونم داری بسچب?

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، FEARR گفته است :

سلام دوست عزیز دقیقا کجا دارن به این قیمت میفروشن1f633.png

شهرستانه بش گفتم بیاد لیون هم بزاره 

لینک به دیدگاه

الان هم می بینم که قیمت هاردها  و اس اس دی ها هم کاهش شدیدی پیدا کرده. هارد یک ترا اینترنال بلو ۴۱۵هزار تومن. 
البته جا داره همین جا بگم که دیگه اگر با اون قیمت های یک سال پیش می خوایید چیزی بخرید بیخیال شید و من کاهش قیمتی که می گم نسبت به یک دو ماه پیش رو می گم/ 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hosseingamer گفته است :

من و دوستم  وبابام

منم اضافه کن

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، FEARR گفته است :

سلام دوست عزیز دقیقا کجا دارن به این قیمت میفروشن1f633.png

کار کرده هست کارت گرافیک!

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر همه

دوستان عزیز اینکه الان با اعمال تحریم های بیشتر و فشار مضاعف و فلان و بهمان چرا دلار و طلا ارزون شده ولی چیزی ارزون نمیشه و چه اتفاقی قراره بیافته ، جریان از این قراره که دولت محترم که به این موضوع اشراف داشت که بعد از اعمال تحریم های سری اول و سری دوم که تحریم نفتی بود ، اوضاع اقتصادی به یکباره و با فشار چند برابر سقوط می کرد و ممکن بود باعث بشه صدای مردم در بیاد ، با خودش اندیشید و اومد فشار رو از همون اول سال شروع به اعمالش کرد و گره  به گره فرو کرد تا جایی که در زمان اعمال تحریم نفتی این فشار تا گره آخر فرو رفته بود و مدتها بود ازش میگذشت و ملت هم عادت کرده بودن و در زمان تحریم نفتی دیگه چیزی باقی نمونده بود پس با اینکار به دو هدف رسید:

هدف اول تو این مدت قبل تحریم آخری ، بالا پایین کردن قیمت طلا و دلار و ترس و وحشت انداختن تو دل مردم از ترس از دست دادن سرمایه هاشون بود که باعث شد غیر مستقیم خزانه دولت رو که با دزدی بروبچ خالی شده بود ملت با ضرر کردشون پر کنند و هدف دوم این بود که دولت با اینکار و پایین آوردن کاذب قیمت ها بعد از اعمال تحریم نفتی با این وجه که تحریم ها نمیتونه بر ما تاثیری بذاره و همونطور هم که دیدید هیچ اتفاق خاصی نیافتاد ، خودش رو خوب و مقتدر و با تدبیر نشون بده و چون اکثرا همه ملاک گرون شدن رو دلار و طلا میدونن و با سیب زمینی و پیاز کاری ندارند ، به همه اعم از داخلی و خارجی بگه دلار و طلا ارزون شد و تحریم ها ما رو هیچی نکرد و این سر آخری هم چند تا رو گرفت دار زد که بگه اندک مشکلات اقتصادی تقصیر اینا بود و بعدا هم بقیه تقصیرات رو گردن اونها بندازه و الآن ما دیگه اقتصادمون مشکلی نداره و مثل همیشه فقط ما خوبیم و همه بدن؟!

الان برید تو بازار ببینید مردم جرات خرید طلا و دلار رو ندارند مگر عده ای که یا ریسک پذیرند یا از آینده خبری دارند و یا قبلا سود خوبی کردن و الان میخوان از سود قبلیشون سرمایه گذاری کنند وگر نه کسانی که ضرر کردند دیگه پولی ندارند که برن دوباره از ارزونی استفاده  و خرید کنند و همونطور که دوستان اشاره کردن دولت داره صرافی ها کنترل میکنه که نذاره دوباره دلارها از دستشون دربیاد.

این قیمت کنونی هم به قول دوستان که فرمودند کذبه و تا موقعیه که کارشون راه بیافته و دوباره سوار ملت بشن و دوباره گره گره فرو کنند و اماا از این ملت که معلوم نیست که میخاد عقل به سرشون بیاد و از خواب غفلت بیدار بشن؟!

من شخصا بیش از یک ساله لنگ یه کارت گرافیکم و با این قیمت ها هم آدم زورش میاد بخره و هم اینکه زورش هم که نیاد واقعا پولی نیست که بخره ... تا اومدیم پولمون رو جمع کنیم بخریم قیمت ها نجومی شد و...

خداییش  حق ما این نیست این حق اوناییه که آینده ما رو با بی فکری و کور فهمی و نادانیشون به باد دادن و الانم اگه از دستشون بر بیاد کاری نمیکنن و چوبش رو ما میخوریم و در نبود امکانات داریم حیف میشیم... با خودتون فکر کنید آخه تا کی ما باید زجر بکشیم و کمبود داشته باشیم و یه عده با اونی که حق ماست برن عشق و حال کنند و به ریش ما بخندن ، دیگه باید به فکر چاره بود...

نترسید ، بیاندیشید و بیان کنید باشد که رستگار شوید.

یادش بخیر سال 83 یا 84 بود داشتیم مثلا زندگی میکردیم شغل داشتیم تو فکر زن و زندگی بودیم که یهو سهمیه بندی بنزین 80 تومنی شروع شدهمون موقع مکانیک نمایندگی که سن و سالی داشت گفت به فنا رفتیم..چند سال بعد هم یارانه ها و بعد بدتر و بدتر

یادش بخیر 206 اتومات یه طرف رنگ رو میخواستم 5 تومن بخرم منصرف شدم! هی 

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

همون چند سال پیشم که دلار از هزار و خورده ای شد سه تومن دلال ها همینو میگفتن

چهار تومن هم شد و دلال ها گفتن تازه اولشه و حتی به هفت هشت تومن هم میرسه

ولی بعد یه مدت اومد رو سه و ثابت شد

الانم دلار رفت تا بیست!چرا؟چون ایندفه به علت اگاهی بیشتر مردم از تاثیرات دلار در اقتصاد حباب بیشتری شکل گرفت و مردم حمله ور شدن به سمت دلار و طلا

همون موقم که دلار نزدیک بیست بود گفتم این قیمت واقعی نیست و میاد پایین

البته حرف من نیست و اقتصاد دان ها چه داخلی و وابسته و چه مستقل و حتی خارجی همین رو میگن

یکی از مشکلات ما اینه که به دلیل تزریق گسترده اخبار منفی و ناامید کننده در جامعه تو ناامیدی غرق شدیم و با این حرفا کمک میکنیم جو بازار برای مدت بیشتری متشنج باشه

ببینید از نظر اقتصادی یکی از دلایل مهم کاهش ارزش پول رشد نقدینگی هست که میشه تا مدتی مصنوعی کنترلش کرد ولی با جرقه ای مثل تحریم های فعلی از کنترل خارج شده و به حالت عادی برمیگرده

الانم  درسته نقدینگی حدودا چهار برابر شده ولی در اصل حبابی به اندازه دو برابر و نیم وجود داره و این یعنی دلار میتونه تا حدود 9 تومن هم کاهش قیمت داشته باشه و حتی با یک سری اقدامات میتونن بیشتر هم کاهشش بدن ولی یا گذشت زمان و اگر تحریمها ادامه داشته باشه تا حدود کمی و به تدریج قیمت دلار افزایش پیدا میکنه ولی چشمگیر نخواهد بود چون تحریم ها اونطور که مد نظر بود نمیتونه اجرایی بشه و وضعیت روابط ما نسبت دوره قبلی تحریم ها در چند سال پیش بهتره

بازار هم طبق معمول تا جایی که بتونه مقاومت میکنه و هر وقت قیمت دلار به تبات رسید بعد چند ماه کم کم قیمتها شکسته خواهد شد

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

بازار هم طبق معمول تا جایی که بتونه مقاومت میکنه و هر وقت قیمت دلار به تبات رسید بعد چند ماه کم کم قیمتها شکسته خواهد شد

احساس می کنم مدتی هست دیگه این مقاومت رو می خوان کم کم بشکنن. اگر تا الان هم نشکستن دلیلش این هست که می ترسن دوباره دلار بالا بره و دوباره هر چی داشتن و فروختن رو ببازن.
ثبات تو اقتصاد خیلی مهم هست. که متاسفانه یکی از چیزهایی هست که خیلی وقته دیگه از مملکت ما رخت بربسته. الان به هر کس بگی قیمت هتل تو ترکیه همونی بود که چهار سال پیش رفته بودی و تغییری ندیدی باور نمی کنه . دیگه جوری پرورش داده شدیم که تورم بالا یه چیز عادی برای ما حساب میشه و اگر قیمت ها رو ثابت ببینیم اذیت می شیم و تعجب می کنیم

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

دوست عزیز من یه رفیق دارم معلم که ماهی ۸۰۰ میگیره ( ۷ سال خدمت )

یه نفر دیگه هم میشناسم که ۲۰ سال خدمت ۱.۸۰۰ میگیره 

تازه قصط و اینچیزا هم ازش کم کن

-------

میگن مردم اخبار منفی تزریق میکنن وقتی هر یک از دستگاه های این مملکت در فساد غرق شده باید مثل ۲۰:۳۰ اخبار رویایی پخش کنیم؟؟؟

مملکت خودش داره خودشو غرق میکنه اصن به مردم هم نیازی نیس

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

دوستان کسی در نظر داره بره ژاپن طبق این قانون جدیدی که اعلام کرده ویزای کار به 300 هزار نفر؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...