رفتن به مطلب

بررسی بهترین کیبرد جهان CORSAIR K95 RGB PLATINUM

alimogharehabed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بررسی بهترین کیبرد جهان

سلام خدمت همه کاربران عیز لیونی

قصد دارم برای اولین بار در ایران بررسی اجمالی داشته باشم از کیبرد

CORSAIR K95 RGB PLATINUM

که به عقیده اکثر صاحب نظران وسایت ها بهترین کیبرد دنیا هست

تو این مطلب سعی کردم از کمی عقب تر شروع کنم که دوستان از تجربه های قبلی بنده نیز (که منجر به خرید این کیبرد شد)بتونن استفاده کنن.

-چرا مکانیکال؟چرا کورسیر؟

لازم به ذکره این اولین تجربه بنده در استفاده از یک کیبرد مکانیکال بود وقبلا کیبرد مکانیکی دیگه ای نداشتم.با اینکه از سالها قبل گیم رو بصورت حرفه ای دنبال میکردم اما همیشه سخت افزار هایی مثل رم-گرافیک-سی پی یو –مادربرد اولویت اول وآخرم برا هیزنه کردن بودن وطی این چند سال چند مدل کیبرد که همگی از مدل های غیر مکانیکیبودن رو تجربه کردم,از فراسو تا همین هفته پیش ASUS CERBERUS.

بعد از خراب شدن کیبرد فراسوی قبلیم گفتم برم سراغ یچیز بهتر واصولی تر از یه برند مطمعن تر وخب باتوجه به بودجه مدنظر و تعاریفی که داشتم برای نیاز خودم ودر نظر گرفتن مواردی از جمله مقدار هزینه به کارایی یا همون ارزش خرید رفتم سراغ CERBERUSو حدود یکسالی میشه که از این کیبرد استفاده میکنم.بی انصافی هست اگر بگم جایی منو ناامید کرده ویا مشکلی برام ایجاد کرد.

1517038649_P___vHDR_On.thumb.jpg.08eb1850c19e05202f2c077facfc8f52.jpg

با استفاده از سربروس در کارزار بتلفیلد1 دیدگاه ونگاهم نسبت به تجهیزات جانبی رو به دگرگونی گزاشت.دلیلش هم این بود که تاثیر بسزایی در عملکردم داشت.هم در بازی وهم در کارهای روزمره وعادی .کم کم به اهمیت تجهیزات جانبی داشتم پی میبردم گام بعدی پس از خراب شدن اسکرول موس گیمینگ گرینم GM701که خدایش بیامرزد(واقعا چند سالی مردانه مبارزه کرد البته اشکالات ریز ودرشت هم زیاد داشت)تصمیم به ارتقایی سنگین وخرید موسی رده بالا گرفتم.که این تصمیم تا حدودی متاثر از تجربه سربروس بود.

در کل ارادت خاصی به ASUS ROG ,CORSAIRداشته ودارم وبه همین منظور قصد داشتم موسی از این دو برند انتخاب کنم

از قضا هیچکدوم از اونا قسمت نشد وبین RAZER DEATHADER ELITE/,LOGITEHC G502مردد بودم ودر اخر G502 رو انتخاب کردم.

(باید عنوان رو میزاشتم چگونه یک موس خوب انتخاب کنیم!!:D)

چنان تاثیر شگرفی این موس در افزایش کارایی وعملکرد من در بازیها داشت که باتوجه به شنیده ها مصمم شدم کیبرد مکانیکال رو تجربه کنم.

-تردیدهای فراوان

از اونجایی که بنده معتقدم وقتی آدم احساس نیاز واقعی به چیزی پیدا میکنه(مثلا ماشین)یا نباید اونو بخره یا اگه خواست بخره وخصوصا که اون هزینش از متوسط معمول بالاتر بالا باشه باید بهترینشو بخره(نمیدونم چرا اینقدر کره ای ها تو ایران خوب فروش دارن وقتی تویوتا ویا نیسان و میتسوبیشی و.. هست!!!!)

سرتونو درد نیارم  بابررسی های مختلف 4برند Corsair-razer-asus-cougar در وحله اول انتخاب شدن.به دلیل پاره ای از کمبودها در کوگارها(حداقل اونایی که وارد ایران میشن) این برند رو کنار گزاشتم

ایسوس هم سه مدل CLAYMORE ,FLARE,CERBERUS MECHرو داشت که امکانات کاملی رو نسبت به بقیه برند ها  ارائه نمیدادن.البته همیشه نسخه

CLAYMORE رو به عنوان گزینه جایگزین احتمالی نیم نگاهی بهش داشتم.در نهایت رسیدم به

RAZER CHROMA V2/CORSAIR K95 RGB PLATINUM

بین این دو سخت مردد بودم.دلم میگفت کورسیر(:x!)وشرایط بازار برای خرید وخدمات پس از فروش و.. ریزر رو پیشنهاد میداد.کما اینکه اکثر بررسی ها کورسیر رو برتر میدونستن.

با کلی کلنجار رفتن با خودم گزینه نهاییم شد کا95.البته کا 70 هم تفاوت های جزیی باکا95 داشت واون روهم در دستور کار قرار دادم(تفاوت هایی مثل نداشتن 6کلید قابل برنامه ریزی سمت چپ ویا لوگو با نورپردازی و..)

همین فروم تاپیک رو زدم ویک مورد کا70 هم پیشنهاد شد اما RGB نبود.راسش زور میگه بخای پول سنگینی برا یه کیبرد بدی و فقط نور پزدازی قرمز داشته باشه-بعضا شرکت های بزرگ سخت افزاری از این کارا میکنن.

کم کم داشتم نا امید میشدم که خدا یدونه K95 MX SPEED رسوند(;)!!)از یه عزیزی که از روسیه خریداری کرده بودند  خریداری شد.

زبان دوم روسی حک شده روی کلیدها- –کلیدهاmx speed هستند-رنگ مشکی هست(یه رنگ دیگه هم داره که اون معرکس gunmetal)

https://www.corsair.com/us/en/Color/Keyboard-Model/Key-Switches/Keyboard-Layout/k95-rgb-platinum-config-na/p/CH-9127014-NA

در خصوص سوییچ هاش دو دل بودم چون طبق اون چیزی که تو بررسی ها وسایت ها دیده بودم به نظرمیومد سوییچ های قرمز یا قهوه ای گزینه های مناسب تری باشن از لحاظ نوع عملکرد.در  دیدگاه دیگه ای  با توجه به اینکه کلا آدم سریعی هستم(یا به تعبیری عجول) ودر مواردی مثل صحبت کردن و امتحان دادن و حتی رانندگی  زیادی سرعت به خرج میدم, گفتم چرا که نه ودل روبه دریا زدم وخریدم.

دیگه داستانی شد برا خودش(^_^!!)

-رویارویی باماشین جنگی کورسیر

رسیدیم به اصل کار....

بسته بندی

در نگاه اول زیبایی طراحی جعبه میتونه حداقل چند ثانیه ای آدمو میخکوب کنه.یک نمای کلی از کیبرد با پس زمینه مشکی که منو به وجد آورد.آرم ولوگو کورسیر وشرکت سازنده سوییچ ها ومدل کیبرد وسوییچ ها نوشته های قسمت اصلی هستند.این قسمت رو خیلی شلوغ نکرده که کار درستی هم بوده.

P_20181215_195317_1.thumb.jpg.a4d1af71f4a4611ba567e8edee245599.jpg

در پشت جعبه هم توضیحات مفصل وکاملی از نوع عملکرد سوییچ ها گرفته تا اشاره به ویژگی های WRIST REST .پشت جعبه خیلی شلوغه اما توضیحات خوب و کافیه

1700176167_P___vHDR_On_1.thumb.jpg.b2170822c5a8bcebc0d611f57e8a3a36.jpg

وزن محصول با جعبه و محتویات نزدیک 2ونیم کیلو میشه که خب بنظرم سنگینه.طراحی جعبه خوب و اصولیه و حفاظت خوبی فراهم میکنه برای کیبرد

محتویات

با باز کردن جعبه اصلی به جعبه دوم میرسیم .تمام مشکی وبا برند شرکت معظم کورسیر.اونو که باز میکنیم چشممون میفته به جمال ایشون

P_20181215_195426.thumb.jpg.eb1c792f1e7c636d6074a0d9bc7f288e.jpg

زیر کیبرد سایر متعلقات شامل دفترچه راهنما وگارانتی-پد استراحت مچ دست-کلیدهای مخصوص بازی های FPS /MOBAوابزار مخصوص تعویض کلیدها مشاهده میشه

P_20181215_195625.thumb.jpg.148d37d0fb7b7f0a29bdd90ce8b0d9aa.jpg

به نظر من اقلام همراه کیبرد کمبودهایی داشت.مثلا کورسیر میتونست برای همچین مصول رده بالا وگران قیمتی حداقل استیکر یا موردی مشابه(لوگوفلزی-جاسوییچی و..)قرار میداد که خب این دوباره بر میگرده به کم لطفی هایی که بعضا شرکت ها میکنن.

ظاهر کلی

از نظرطراحی محصول کورسیر طبق عادت همیشگی وهمون چیزی که ازش انتظارمیرفت سنگ تموم گزاشته.حتما نیازنیست که کیبرداز نزدیک لمس ودیده بشه عکس ها وویدیو های مختلفی که قبل از خرید دیدم گویای این موارد بودن.

بدنه فلزی پولیش داده شده با کلیدهای مشکلی-فونتی که من ازاون به خشک وبی روح ونظامی تعبیر میکنم وبه من حال وهوای میلیتاری میده(البته دستی نیز در مباحث نظامی دارم)-لوگوی کورسیر که درجای درستی قرار گرفته-پداستراحت مچ دست هم کامل کننده استایل خوب وجذاب کیبرد هست.

P_20181215_222132.thumb.jpg.ad8060765a52197e164e0016d9aaf8ca.jpg

پد از کیفیت خوبی برخورداره –قابلیت جالبی داره که براتون توضیح میدم.

پد به صورت آهنربایی به قاب نگهدارندش متصل میشه وبراحتی میشه اونو جداکرد واز طرف دیگه پد استفاده کرد.یکی از دو وجه زبر تر از دیگری هست وبسته به سلیقه ونیاز میشه ازهرکدوم که کاربرمایل باشه استفاده بشه.

867318277_P___vHDR_On.thumb.jpg.caf909723629442397071d719adbb67f.jpg

بهتربود کورسیر دقت ووقت بیشتری برای طراحی مکانیزم اتصال پد به کیبرد میزاشت یا حداقل ازپلاستیک استفاده نمیکرد.چون بنظر خیلی مطمعن نمیاد وشاید یک بی احتیاطی در جدا کردن ویا متصل نمودن پد باعث شکستن گیره ها بشه

پد قابلیت حرکت وبهنوعی لولا شدن رو ازمحل اتصال خودش رو داره وتاحدود20 درجه میتونه آزادی عمل داشته باشه واین برای اینه که مواقعی نیاز به استفاده از جک های زیر کیبرد بود کاربر به مشکل برنخوره

171207388_P___vHDR_On.thumb.jpg.c1b024aa08bc0f2fc4aab3c16fe1a113.jpg

1425981905_P___vHDR_On.thumb.jpg.46ac5d6b3a0b5604c1cf9d4617cbdc44.jpg

میرسیم به یه قابلیت منحصربه فرد وبسیار بسیار کاربردی در زیربدنه کیبرد.

در زیر بدنه شیارهای ضریدری(xمانندی)وجود داره که برای عبور سیم هدست از زیر کیبرد و جاگرفتن در این شیارهست وجلویری میکنه از ایجادمزاحمت در هنگام  استفاده از هدست

1698172736_P___vHDR_On.thumb.jpg.d8e656af6186f89d279bbbd2e7cfb2ce.jpg

.پورت USB2 هم در جلو ومجاور سیم اصلی کیبرد تعبیه شده که در اصل برای اتصال هدست هست

2021965523_P___vHDR_On.thumb.jpg.70269a956baac0ed14cc48b2a797e9cf.jpg

که باز هم گزینه کاربردی وخوبیه-البته نه برای من(فعلا اعتقادی به هدست ندارم-شاید ایندفعه هم متنبه شدم ?!!)

اسکرول تنظیم صدا یکی دیگه از ویژگی های متمایز کننده کیبرده که ساختاری زیبا داره ودر جای خوبی هم قرار گرفته.کار کردن باهاش حس خاصی به آدم میده .کلید های مدیا هم از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

در کل وزن کیبرد با توجه به استفاده از فلز بالاست که حس کیفیت رو منتقل میکنه و بنظر نمیاد که یه صفحه پلاستیکی خریدی وچندتا دکمه پلاستیکی هم روش چسبوندن  دادن بهت گفتن اینم از کیبرد .

153976910_P___vHDR_On.thumb.jpg.e9a373d62e972080da34949b20323ef5.jpg

عملکرد کلی

بعد از کلی دردسر کشیدن برای یاد گرفتن کار با برنامه ICUE کورسیر وشناسوندن کیبرد به اون تمام قابلیت های کیبرد فعال وقابل اجرامیشن.

در کل استفاده از این برنامه به جای کورسیر لینک رو پیشنهاد نمیکنم چون کاستی هایی حتی داره نسبت به اون و رابط کاربری CORSAIR LINKساده تر بود ومن برای کنترل رم و واترکولرم مشکلی نداشتم(یه عزیزی پیدا بشه این کابل

تبدیل کورسیر لینک که توی پاورای سریRM100رو به من بفروشه چون برای مانیتورینگ پاورم هم به اون نیاز دارم)

دراولین گام با فشار دادن دکمه ها همونطور که خونده بودم و همه جا اشاره میشه صدای بالای دکمه ها شنیده شد.ذات کیبردهای مکانیکال همینه.

سریع نشستم باهاش یه تایپی کردم وتو این مدت واقعا لذت بردم.تایپ کردن با این کیبرد به معنای واقعی کلمه لذت بخشه.البته برای تایپ پارسی فکر میکردم به مشکلات خیلی جدی برخورد کنم اما  چون اکثر کارهام رو با کامپیوتر انجام میدم(از قبیل تلگرام و..) به طور ناخودآگاهی جای کلیدهارو حفظ بودم وبرای تایپ نیازی نبود که حتما نوشته ها ویا خود کیبرد رو ببینم.

حروف روسی هم که حک شده بود ویژگی خوبشون این بود که کیبرد رو شلوغ نکرده بودن مثل عربی و کلیدها کاملا عادی و خلوت هستن

972838086_P___vHDR_On.thumb.jpg.12e6a4c926ef35df9534e463f2ab1cad.jpg

تنظیمات نرم افزاری

خب همونطور که اشاره کردم نرم افزار کورسیر یکم بدقلق بود اما درکل راضی نگه میداره آدمو.تو بحث نورپردازی تمام مواردیو که ممکنه یه نفر دوست داشته باشه پوشش میده.

2018-12-16_174759.thumb.png.e49f2b14a0d50d208f35f023da6317e7.png

از چند مدل رنگین کمان تا حساس به صدا وحساس به تایپ کردن که در ضمیمه تعدای ویدیو وعکس ازنحوه کار نرم افزار  کیبرد گزاشتم.فیلم های بیشتر متعاقبا اضافه میشه.

2018-12-16_174735.thumb.png.436583d01aad51ca28df13a59ce52f85.png

قابلیت های نورپردازی دیگه ای هم براش هست که باید دانلود وشناسونده بشه به برنامه.

6کلید قابل برنامه دهی یا همون GKEYS خیلی خیلی میتونه مفید وبه دردبخور باشه وواقعا کار راه بندازه ازجمله اینکه کلید شماره 1رو مثلابزارید برای بازکردن فلان برنامه یا شماره 2رو بزارید برای پیست کردن یک متن پر کاربردتون

در هر جایی که میخاید ویا ضبط صدا و کنترل مدیا و...

البته یه کوچولو کاربااین بخش و برنامه دهی سخت بود ومجبور شدم آموزش از یوتیوب ببینم برای این مورد.(¬¬)

یه نکته جالب دیگه اینکه دستتون برای نورپزدازی خیلی بازه وعلاوه بر اینکه میشه هر کلید رو جدا نور دهی کرد نوار بالاهم به چندبخش قابل نوردهی تقسیم شده وحتی خود بخش لوگو نیز 3تکه مجزا قابل نور پردازی داره.که خب بنظرم فراتر ازحد انتظار هست.در مجموعویژگی های نرم افزاری خوب ودر مواردی عالی هستند ولی کلیت نرم افزار ورابط کاربری جای کار داره.

عملکرد در بازی

بریم سراغ اصل کار.چیزی که این کیبرد برای اون ساخته شده.برای اینکار سراغ بازیBATTLEFIELD V رفتم.وخب به علت ماهیت شوتر اون عملا کمتر از 10 کلید نقش دارن در این سبک .

با شروع به کار ووارد شدن به اولین درگیری حس کردم بعد از مثلا تصمیم گرفتن برای حرکت به جلو وقبل ازاینکه بخام از کیبرد استفاده بکنم این عمل انجام میشه.در واقع به خاطر ماهیت کلید هاش نیرو وفشار کمی لازمه تا عمل بکنه و تا میخام دکمه رو فشار بدم با کوچکترین اشاره سریع عکس العمل رو دریافت میکنه .بهش عادت نداشتم اما بنظرم جالبه ونیاز نیست تا آخر دکمه رو فشار داد,کاری که تو بازی شوتر با توجه به سبکش بهش عادت داشتم خصوصا تو دویدن زیادی شیفت رو فشار میدم(تند تر میدوه:D!!)

در کل منو مجبور نکرد که به قول یانکی ها بگمWOWWW/OH MY GODاما تجربه خوب,جالب ورضایت بخشی بود.

283407362_P__.thumb.jpg.f47c6cc1c83c8fa7cbf762a5322869b0.jpg

نتیجه گیری

اگه به دنبال کیبرد مکانیکال هستید گزینه های ارزونتری هم هست که میتونه شمارو قانع کنه واین بستگی به خودتون وبودجه ای که میخاید هزینه کنید داره .در کل من تفاوت در بحث گیم بازی کردن توی مکانیکال نسبت به نیمه مکانیکی وکیبرد قبلیم یعنی ASUS CERBERUS رو خیلی خیلی زیاد نمی بینم اما اگه دنبال بهترین ها  با نورپردازی دلنشین و ویژگی های نرم افزاری خوب وخصوصا اون6تا کلید کار راه بنداز و به دردبخور هستید .این کیبرد میتونه خیلی خوب جوابگوی شما باشه

عکس ها وویدیوهای کامل از حالت های نور پردازی در آخر مطلب بارگزاری شده.و در کامل خواهد شد.

امیدوارم استفاده لازم رو از این بررسی برده باشید

علی مقاره عابد

ویرایش شده توسط alimogharehabed
لینک به دیدگاه

بسی لذت بردیم از این بررسی?

مبارکتون باشه کیبورد و با لذت ازش استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با سلام
با توجه به قیمتی که داره مخصوصا تو ایران
زیاد خریدش راحت نیست  یعنی اصلا نمیشه بهش نیگاه کرد ^_^

لینک به دیدگاه

نکته عجیب اینکه شما به ساکت ترین نوع سوییچ چری گفتین پر سر و صدا

پس سوییچ های قهوه ای و آبی چی هستن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

بسی لذت بردیم از این بررسی1f604.png

مبارکتون باشه کیبورد و با لذت ازش استفاده کنید.

متشکر از شما امیدوارم بررسی شما از نسخه قهوه ای رو هم به زودی بخونیم

در 1 ساعت قبل، alirezatha گفته است :

نکته عجیب اینکه شما به ساکت ترین نوع سوییچ چری گفتین پر سر و صدا

پس سوییچ های قهوه ای و آبی چی هستن

همونطور که اشاره کردم من اونارو امتحان نکردم و نمیدونم در مقام قیاس به چه صورت هست

اما ساکت ترین speed نیست یه نسخه silent هم داره که تو یه مدل strafe از کورسیر استفاده شده.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، alimogharehabed گفته است :

بعد از خراب شدن کیبرد فراسوی قبلیم گفتم برم سراغ یچیز بهتر واصولی تر از یه برند مطمعن تر وخب باتوجه به بودجه مدنظر و تعاریفی که داشتم برای نیاز خودم ودر نظر گرفتن مواردی از جمله مقدار هزینه به کارایی یا همون ارزش خرید رفتم سراغ CERBERUSو حدود یکسالی میشه که از این کیبرد استفاده میکنم.بی انصافی هست اگر بگم جایی منو ناامید کرده ویا مشکلی برام ایجاد کرد.

اگه به دنبال کیبرد مکانیکال هستید گزینه های ارزونتری هم هست که میتونه شمارو قانع کنه واین بستگی به خودتون وبودجه ای که میخاید هزینه کنید داره .در کل من تفاوت در بحث گیم بازی کردن توی مکانیکال نسبت به نیمه مکانیکی وکیبرد قبلیم یعنی ASUS CERBERUS رو خیلی خیلی زیاد نمی بینم اما اگه دنبال بهترین ها  با نورپردازی دلنشین و ویژگی های نرم افزاری خوب وخصوصا اون6تا کلید کار راه بنداز و به دردبخور هستید .این کیبرد میتونه خیلی خوب جوابگوی شما باشه

آقا حالا ما بالاخره نفهمیدیم که کیبورد قبلیتون یعنی Asus CERBERUS از نوع مکانیکال هست یا خیر ؟؟؟

چون من بعلت بودجه محدودی که دارم قصد خرید کیبورد CERBERUS رو دارم و میخوام ببینم واقعأ مکانیکال هست یا نه

ضمنأ یه سوال دیگه هم داشتم که این کیبورد کورسیر که توضیح دادید ، فونت فارسی روی دکمه هاش نداره ؟؟؟  چون تا جائیکه دیدم کیبورد َASUS CERBERUS  فونت فارسی هم روی دکمه هاش هست ...

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

آقا حالا ما بالاخره نفهمیدیم که کیبورد قبلیتون یعنی Asus CERBERUS از نوع مکانیکال هست یا خیر ؟؟؟

چون من بعلت بودجه محدودی که دارم قصد خرید کیبورد CERBERUS رو دارم و میخوام ببینم واقعأ مکانیکال هست یا نه

ضمنأ یه سوال دیگه هم داشتم که این کیبورد کورسیر که توضیح دادید ، فونت فارسی روی دکمه هاش نداره ؟؟؟  چون تا جائیکه دیدم کیبورد َASUS CERBERUS  فونت فارسی هم روی دکمه هاش هست ...

کیبورد سربروس یه کیبورد کاملا معمولی هست که به نسبت سایر کیبورد های ممبرین(همون کیبورد های عادی غیر مکانیکال) یه مقدار با کیفیت تر هست و حس بهتری میده ولی تفاوت بسیار کم هست.

که البته توصیه میکنم اگر قصد خرید سربروس رو دارید به جاش msi gk40 رو بگیرید که به مراتب بهتر هست

-کیبورد های کورسیر با حروف فارسی عرضه نمیشن

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، saeedx گفته است :

سلام به شما

دوست عزیزم علیرضا توضیحات کاملی رو  در کامنت بالا ارائه دادن.یه نکته رو هم من خدمتتون میگم.

حقیقتا برای اینکه فونت فارسی داشته باشه باید سفارش ایران باشه یعنی اون تاجر وارد کننده سفارش بده به سازنده که براش فونت فارسی بزنن در غیر اینصورت فقط انگلیسی داره(عمده کیبرد های گیمینگ حرفه ای داخل ایران فارسی ندارن)چون به صرفه نیست برای وارد کننده.کیبردی که من گرفتم نسخه سفارش روسیه بود وبرای همین روسی داشت.کیبرد سربروس هم نسخه هایی با فونت عربی داره ولی نسخه من سفارش ایران و پارسی بود.

لینک به دیدگاه

به نظر من شما یه نگاهی به ROG STRIX Flare مینداختی سمت این نمیرفتی

همین نورپردازی رو داره با حالات بیشتر و ابلیت هماهنگی با بقیه وسایل که واقعا دلچسبه

دکمه هاش تولید یه کارخونه معروف ژاپنی هستند که مقاومتشون خیلی بالاس 

از لحاظ زیبایی و طراحی ام خیلی باحال تره

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، rezabaradari گفته است :

همین نورپردازی رو داره با حالات بیشتر و ابلیت هماهنگی با بقیه وسایل که واقعا دلچسبه

سلام.

خب سلایق متفاوته.شما ممکنه اونو بپسنیدید اما از نظر فنی بنظر جاداره بیشتر مطالعه بکنید

1-طبق گقته شما سوییچ های ایسوس مال فلان کارخونه ژاپنیه , اما این کیبرد سوییچ هاش تولید chery mx آلمان معروفترین وبا کیفیت ترین برند تولید سوییچ دنیاست

2-از لحاظ مواردی مثل پد استراحت مچ دست هم در حد این نمونه کورسیر نیست واین قابلیت هارو نداره.

3-خیلی موارد مثل اسکرول صدا رو هم از کورسیر الگو برداری کرده

4-قیمت جهانی کورسیر  بالاتره که خب نشان از کیفیت بالاتری هم داره

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، rezabaradari گفته است :

دوست عزیز به وضوح مشخصه که این نظر شما با عدم تحقیقات کافی بوده و بنده با کمال احترامی که برای برند فوق العاده Asus Rog قائل هستم موارد زیر رو یادآوری میکنم.

مورد اول:

کیبورد ایسوس این نورپردازی رو نداره و شدت نور کمتری داره ضمن اینکه چندین برابر پتانسیل شخصی سازیش کمتر هست.

2.دکمه هاش مال فلان کارخونه ژاپنی نیست بلکه همانند همین مدل از شرکت آلمانی cherry mx هست.

3.از لحاظ زیبایی و طراحی هم کیبورد از جنس پلاستیک هست که به مراتب مقاوت کمتر،زیبایی کمتری داره ولی اصلا اون حس لوکس کورسیر رو منتقل نمیکنه.

4.همچنین مدل فوق خیلی از امکانات این کیبورد از جملع استراحتگاه مچ، کلید های ماکرو، کی کپ اضافی و... رو نداره.

5ریویو های این کیبورد به طور مطلق در سطح پایین تری از کیبورد کورسیر قرار دارن و به نوعی میشه گفت ایسوس با سو استفاده از معروفیت و محبوبیت برند rog  یه کیبورد گرون قیمت ساخته که اصلا کیفیتی درخور قیمتش نداره.

6.صرفا تنها مزیت کیبورد Asus Rog strix flare هماهنگی با AURA هست ولاغیر

به طور کلی اگر خودم به شخصه بخوام به کیبورد های رده بالا فعلی رتبه بدم رتبه بندی من به این صورت هست:

1. Corsair k95 platinium

2. Razer hustman elite

3 .Corsair K70 MK.2

4.Cooler master MK 750

5. Asus Rog strix claymore

6.Asus rog Strix flare

7.و... که از ظرفیت تاپیک خارج هست بیان کردنش

لینک به دیدگاه

مبارکتون باشه

نمیدونم این متن رو با همین کیبورد نوشتین یا نه ؟

واقعیتش این کیبورد بدترین کیبورد هست برا تایپ

من خودم یه سطر مینویسم ولی بعدش به اندازه 2 تا سطر غلط  املایی اصلاح میکنم

علتش هم اینه که کلید ها خیلی به فشار حساس هستن و این اصلا خوب نیست

ینی وقتیکه با سرعت دارم تایپ میکنم همه کلید ها فشرده میشن به جز همون کلید مد نظر

ولی اسباب بازی قشنگیه

شبها به عنوان چراغ خواب ازش استفاده میکنم?

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

مبارکتون باشه

ینی وقتیکه با سرعت دارم تایپ میکنم همه کلید ها فشرده میشن به جز همون کلید مد نظر

ولی اسباب بازی قشنگیه

سلام دوست گرامی

مشتکر ازشما

حقیقتا توی تایپ پارسی تا حدود زیادی حق با شماست وبنده هم کم وبیش این مشکل رو دارم.اما نه در اون حدی که میفرمایید.

توی تایپ انگلیسی هم به دلیل اینکه حروف جلوی چشم هست(حک شده) خیلی بهتر و روونتر میشه تایپ کرد واین مشکل عملا  خودشو نشون نمیده.

در کل همونطوره که میفرمایید وبه فشار حساس هستن بنده هم اشاره کردم در متن که توی بازی چه تجربه ای داشتم اما به نظرم توی تایپ هم میشه یجورایی  با تمرین زیاد مسلط شد;)

شما چه مدت هست که دارید از این کیبرد استفاده میکنید؟در درازمدت چه مزایا ومعایبی ازش دیدید؟ممنون میشم همینجا اعلام بفرمایید بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن.

لینک به دیدگاه

نقد رو تا آخر خوندم عالى بود فقط چقدر حدوداً هزينه كردين؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، eddy گفته است :

نقد رو تا آخر خوندم عالى بود فقط چقدر حدوداً هزينه كردين؟

سلام.

لطف دارید.

قابل شما رو هم نداره کمتر از 2میلیون شد .

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/29, 07:18:32، alimogharehabed گفته است :

سلام دوست گرامی

مشتکر ازشما

حقیقتا توی تایپ پارسی تا حدود زیادی حق با شماست وبنده هم کم وبیش این مشکل رو دارم.اما نه در اون حدی که میفرمایید.

توی تایپ انگلیسی هم به دلیل اینکه حروف جلوی چشم هست(حک شده) خیلی بهتر و روونتر میشه تایپ کرد واین مشکل عملا  خودشو نشون نمیده.

در کل همونطوره که میفرمایید وبه فشار حساس هستن بنده هم اشاره کردم در متن که توی بازی چه تجربه ای داشتم اما به نظرم توی تایپ هم میشه یجورایی  با تمرین زیاد مسلط شد;)

شما چه مدت هست که دارید از این کیبرد استفاده میکنید؟در درازمدت چه مزایا ومعایبی ازش دیدید؟ممنون میشم همینجا اعلام بفرمایید بقیه دوستان هم بتونن استفاده کنن.

سلام و عرض ادب

خواهش میکنم

من حدود 6 ماه هست که دارمش

با موس و موس پد خریدمش

تو این مدت شکر خدا اذیتم نکرده

فقط سیستم من 24/7 روشن هست

نمیدونم عمر LED - SMD هاش چقدر هست و تا کی جوابگو هست ؟

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام و عرض ادب

خواهش میکنم

با موس و موس پد خریدمش

LED - SMD   خرابی نداره.

لینک به دیدگاه

در در 1397/09/28, 23:55:26، Santa Cruise گفته است :

مبارکتون باشه

ولی اسباب بازی قشنگیه

حساسیت فشرده شدن کلیدها قابل تنظیم نیست؟

حیف همچین چیزی تنظیم نداشته باشه. باید انالوگ باشه تا بشه تنظیمش کرد.

لینک به دیدگاه

درود

عزیز مبارک باشه خیلی خوشگل و باکلاسه من خیلی از این رقص نورش خوشم اومد. امیدوارم سالها برات مثل روز اول کار کنه..بررسی هم کامل بود و لذت بردم.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

حساسیت فشرده شدن کلیدها قابل تنظیم نیست؟

حیف همچین چیزی تنظیم نداشته باشه. باید انالوگ باشه تا بشه تنظیمش کرد.

خیر قابل تنظیم نیست

و تا جایی که من اطلاع دارم از لحاظ فنی غیر ممکنه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

سلام و عرض ادب

خواهش میکنم

با موس و موس پد خریدمش

همونطور که دوستمون گفتن عملا خرابی نداره.

در 27 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

عزیز مبارک باشه خیلی خوشگل و باکلاسه من خیلی از این رقص نورش خوشم اومد. امیدوارم سالها برات مثل روز اول کار کنه..بررسی هم کامل بود و لذت بردم.

متشکر از شما لطف دارید.جلوه های نورپردازیش عالیه وعلاوه بر اینها چند صد شایدم هزار جلوه دیگه شخصی سازی شده قابل دانلود هم هست (سایت alex krastevمنبع اصلیشونه)وقابلیت ساخت افکت های نوری جدید هم خیلی خوبه مثلا من الآن یدونه پرچم ایران در حال تکون خوردن ساختم که با فشار کلیدها رنگش کامل آبی میشه)

کیبرد سربروس رو هم برای فروش گزاشتم اگه کسی از دوستان مایل بودن در خدمتم(جای تخفیف هم داره;))

لینک به دیدگاه

کیبورد بسیار خوبیه اما استفاده از جمله "بهترین کیبرد جهان" در عنوان این تاپیک خیلی خنده داره.

پیشنهاد می کنم سری به اینجا بزن، دنیای کیبرد های مکانیکی خیلی بزرگ تر از این 4-5 تا کیبرد گیمینگ برند های گیمینگ هست که بخواهید یکی از اونا را به عنوان بهترین معرفی کنید.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

کیبورد بسیار خوبیه اما استفاده از جمله "بهترین کیبرد جهان" در عنوان این تاپیک خیلی خنده داره.

پیشنهاد می کنم سری به اینجا بزن، دنیای کیبرد های مکانیکی خیلی بزرگ تر از این 4-5 تا کیبرد گیمینگ برند های گیمینگ هست که بخواهید یکی از اونا را به عنوان بهترین معرفی کنید.

موفق باشید

سلام.

متشکر بابت راهنمایی ونظرتون.

خب این نظر شماست والبته شاید بهتر بود از عبارت بهترین کیبرد گیمینگ جهان که درست تره استفاده میکردم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...