رفتن به مطلب

خنک کننده برای گرمای بیابان

اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

اولین خنک کننده ی حرفه ای در کشور 18000 وات با قدرت بسیار بالا برای اورکلاکهای خفن

این سیستم که تازگی ساخته شده در آینده ای نه چندان دور تست خواهد شد :o :p :D

این اختراع که توسط یک جوان ایرانی انجام شده می تواند راه حلی برای کارتهای ای تی آی باشد

dwp0fk.jpg

لینک به دیدگاه

درود

می تونم بگم ساده خلاقانه و موثر است.

منتظر تستهات هستم تا ببینم این خنک کننده ی پر مصرف چه قدر تاثیر داره.

لینک به دیدگاه

خیلی جالب بود ولی هزینه زیادی بر می داره مخصوصا با سیستمهای تصاعدی اداره برق

لینک به دیدگاه

درود

خوب در هر حال ایده خوبیه . کولیر که داره کار میکنه حالا چی میشه یه حالیم به کیس بده .

در کل موفق باشید

لینک به دیدگاه

درود

از نظرات شا دوستان عزیز متشکرم

راستی خدا رو شکر اینجا که میشه گفت بیابونه باید از این کولر گازی ها استفاده کرد و مشکل برق هم اونچنان نیست. در کل ممنونم:eek:

بنده قصد دارم این سیستم خنک کننده رو تست کنم و نیاز به یک برنامه برای فهمیدن دمای سی پی یو دارم اکه میشه لطف کنید راهنمایی کنید . :confused::confused:

لینک به دیدگاه

دوست عزیز

سلام

به شما خوش آمد میگم

میتونید از برنامه HWMonitor استفاده کنید، از سایت زیر دریافتش نمایید

http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

لینک به دیدگاه

درود

خوب در هر حال ایده خوبیه . کولیر که داره کار میکنه حالا چی میشه یه حالیم به کیس بده .

در کل موفق باشید

با سلام

بله ایده جالبیه ولی به نظر من باد کولر واقعا خنک هستش ولی تا درصدی هم نم دار هستش واز این نظر فکر کنم مشکلاتی داشته باشه باز هم کولرهای گازی خوبه ولی کولر های آبی رو فکر نکنم بشه برای این کار استفاده کرد.

لینک به دیدگاه

درود بر همه ی دوستان بویژه دوستمون که برنامه رو معرفی کردن .

خب اول از همه یادتون نره که این تاپیک طلایی که هزارمین تاپیک بوده و جایزه برده می خواد یه کارهای جالب رو انجام بده

من افشار و دوستم آقای علیزاده (koroshkabir ) این تست ها رو انجام دادیم که فعلا در حد اولیه هستن و انشاا... در آینده نزدیک خفن تر میشه با اورکلاک .:confused::confused::D

سیستم کولرگازی که توی عکس هم دیدید یک سیستم جدیده که برای اونهایی که دارن جواب میده

خلاصه خوراک اورکلاک اونم توی هوای جنوب :eek:

ما چون با هم شبکه هستیم (همسایه) از برنامه ی ویس کانکتر استفاده می کنیم این برنامه یه مدتیه که باگ داره و در صورت استفاده از ویس سیستم مقابل صد در صد سی پی یوش کار میکنه

و گرم میشه و دور فن سی پی یو هم میره بالا ما با استفاده از سیستم ابداعیمون می خواهیم تغییرات ایجاد شده در دما و دور فن رو نشون بدیم . این تست کاملا مال خودمونه و همین .

23ljvxv.jpg

nx3k09.jpg

این چارت مال سرعت فن سی پی یو است rpm

080705110651.JPG

ای چارت مال دمای سی پی یو است

080705110649.JPG

با توجه به چارت حدود 20 درجه کاهش دما دیده میشه که قابل توجه

در ضمن کولر گازی نسبت به کولر آبی هیچ رطوبتی نداره و خوراکه

دوستان منتظر مقایسه ها و نمودارها و ... از ما باشید . به زودی ...

لینک به دیدگاه

با سلام

دوست عزیز درسته و باد کولر کولر گازی کاملا خشک هستش ولی باد خیلی خنکی ایجاد میکنه آیا این باد خنک به صورت مستقیم برای قطعات ضرر نداره .

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگه اورکلاک ها را دیده باشید می بینید که از یخ خشک برای خنک کردن استفاده می کنند این که کولر دماش خیلی پایین نیست من فکر نمی کنم کوچکترین اسیبی بزنه.

لینک به دیدگاه

درود

دوست عزیز اگه اورکلاک ها را دیده باشید می بینید که از یخ خشک برای خنک کردن استفاده می کنند این که کولر دماش خیلی پایین نیست من فکر نمی کنم کوچکترین اسیبی بزنه.

دوست خوبم یخ خشک که دوست عزیزمون علیرضا yemojud هم استفاده کردن و جواب هم گرفته بودن و اینکه یخ خشک که باد تولید نمیکنه که بخواهیم بگیم ضرر داره منظور من اینه آیا باد کولر گازی که خیلی هم خنک هستش به طور مستقیم برای قطعات ضرر داره یا نه؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

رضا جان

فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه، بشرطی که سرعت جریان هوای تولیدی آن تاثیری روی فن ها بگذارد.

در کل ما این روش را یه بار روی یه سیستم در دانشگاه با همین کولرهای پنجره ایی تست زدیم، شما چه

از این داکت هوایی که ساختید استفاده کنید و چه نکنید تاثیر زیادی مشاهده نخواهید کرد.

اما در کل ایده جالبی است و به دوستمون یه توصیه میکنم:

این کولر گازی ها بدلیل اینکه رطوبت هوا را جذب میکنند تنفس مدام هوای بیش از حد خنک شده این سیستم ها

می تواند روی ریه تاثیر بگذارد، طوریکه 2 سال پیش باعث شد به اصطلاح ریه من بسوزد (تولید نوعی آلرژی شدید)

و الان هر موقع به تابستان میرسیم و یا در معرض این کولرها قرار میگیرم به سرفه های شدید می افتم و مجبورم

سریعا محل را ترک کنم یا یک لیوان آب بنوشم تا رطوبت مورد نیاز ریه من تامین گردد.

اگه اشتباه نکنم شما Dsl استفاده میکنید؟ نیازی به استفاده از "ویس کانکتر" نیست؟!

لینک به دیدگاه

درود

اقا رضای عزیز من منظور شما رو متوجه نميشم به نظر شما باد سرد چه اسيبي ميزنه

مثلا يکي از خازن ها کنده ميشه يا مين ترک مي خوره(شوخي بود جدي نگير)

YeMojuD دوست عزیز در مورد گرفتن رطوبت شما درست می فرمایید ولی اینجا چیزی که زیاده رطوبت هواست.همین الان رطوبت هوا 30%است.

و Voice Connector یه برنامه ی قدیمی برای چت در شبکه است وتوانایی voice هم دارد البته برنامه bug داره وقتی voice می کنی cpu usage به 100% می رسه.

لینک به دیدگاه

درود از نظراتون متشکرم

باید چند نکته را متذکر بشم :

ما در منطقه ای زندگی میکنیم که گرم است در واقع داغ است و دمای هوای بیرون اتاق در تابستان به بالای 50 درجه هم می رسد دمایی که هیچ چیز سالم نمی مونه . حالا فرض کنید ما بخواهیم توی این هوای داغ از یکی از قطعات اصلی بیش از انتظار کار بکشیم ، مطمئن باشید که اون قطعه به شدت گرم میشه و دماش میره بالا مثلا بخواهیم یک فیلم سنگین رو رندر کنیم اونم با یه سی پی یو معمولی خب نیاز به چیست ؟؟ یک فن گرون که پاور می خواد بازم جواب نمیده چون هوای اتاق هم گرمه گرمه !!! پس میشه یا این کولر گازی خفن که یه چیز عادی در جنوب است به سی پی یو و دیگر قطعات حال اساسی داد بطوری که دمای اونها به صورت آشکار پایین بیاد و در ضمن فراموش نکنید که ما اگه بخواهیم مین روب بازی کنیم نیازی به این سیستم نداریم . در واقع زمان اور کلاک و کارهای سنگینه که این سیستم بیشتر از هر چیزی در اون زمان جواب میده .

تازه یادتون نره که بیشترین دمای تهران توی این روزها کمترین دمای ما بوده !!!!

منتظر تست های بعدی باشید . . .

لینک به دیدگاه

افشار جان من یه لحظه یادم رفت شما اهواز هستید

اونجا هرچیم کولر کار کنه انگار که هیچ!! در شرایط شرجی منطقه شما فکر بسیار خوبی است.

لینک به دیدگاه

درود

من و دوستم اهل آبادان هستیم

آبادان بین دو رود قرار گرفته و چسبیده به آب پس رطوبت فروانی داره اما دماش هم داغونه

یه سری عکس از سایت هواشناسی کشور میذارم که ببینید اما یادتون نره که بعضی وقت ها اینجا دماش خیلی بیشتر این حرفها میشه ولی اداره هواشناسی سه گیری میکنه و میگه 49.99999

حالا یه مقایسه ای بین هوای آبادان و تهران خواهیم داشت .

این دمای شهر آبادان رو از اول تیر تا آلان نشون میده :

x2te0i.jpg

این دمای شهر تهران رو در همون تاریخ ها نشون میده :

k021zr.jpg

خب دماها رو خودتون دیدید و فهمیدید که کولر گازی حکم پنکه رو اجرا میکنه اینجا !!!

و حالا اینم رطوبت هوا توی یه سری از تاریخ های سال گذشته :

sfl6pc.jpg

خب حالا خودتون قضاوت کنید این سیستم واسه همچین شرایط مناسب نیست ؟؟

لینک به دیدگاه

کاملا مناسب که نمیشه گفت اما کار راه انداز حسابی است،

اگه بتونی یخ خشک گیر بیاری و با کولر ترکیبش کنی نتیجه خیلی بهتر خواهد شد.

لینک به دیدگاه

رضا جان

فکر نمیکنم مشکلی داشته باشه، بشرطی که سرعت جریان هوای تولیدی آن تاثیری روی فن ها بگذارد.

در کل ما این روش را یه بار روی یه سیستم در دانشگاه با همین کولرهای پنجره ایی تست زدیم، شما چه

از این داکت هوایی که ساختید استفاده کنید و چه نکنید تاثیر زیادی مشاهده نخواهید کرد.

اما در کل ایده جالبی است و به دوستمون یه توصیه میکنم:

این کولر گازی ها بدلیل اینکه رطوبت هوا را جذب میکنند تنفس مدام هوای بیش از حد خنک شده این سیستم ها

می تواند روی ریه تاثیر بگذارد، طوریکه 2 سال پیش باعث شد به اصطلاح ریه من بسوزد (تولید نوعی آلرژی شدید)

و الان هر موقع به تابستان میرسیم و یا در معرض این کولرها قرار میگیرم به سرفه های شدید می افتم و مجبورم

سریعا محل را ترک کنم یا یک لیوان آب بنوشم تا رطوبت مورد نیاز ریه من تامین گردد.

اگه اشتباه نکنم شما Dsl استفاده میکنید؟ نیازی به استفاده از "ویس کانکتر" نیست؟!

با سلام

علیرضا جان پس مشکلی نداره و اینکه اگه این دوستمون طراحی خودش رو طوری قرار میداد که دیگه از فن cpu دیگه استفاده نمیشد واقعا عالی میشد این طور نیست.

لینک به دیدگاه

نه عزیز

منظور من اینه که فن Cpu باشد اما فشار جریان هوا روی فن نباشد که باعث فشار به فن شود که با فاصله ایی که

از کولر است مشکلی نیست.

لینک به دیدگاه

با درود

در کل به نظر من ایده خوبیه چون :

1- از انرژی که داره هدر میره داره استفاده میشه

2 - کم هزینه (وقتی کولر داره همینطوری کار میکنه و هزینه داره دیگه برای کیس نیاز به هزینه نیست )

3 - ساده

4 - دوست داشتنی به این دلیل که دوستان خوبمون در حد خودشون این قسمت ابتکار مغزشون رو به کار انداختن و این استارت یک حرت خوب و اینده داره .

موفق باشید

لینک به دیدگاه

همونطور که در تصویر دیدید قطر لوله ی انتقال دهنده بزرگ بود و تقریبا نصف سرمای کولر رو به کیس منتقل می کرد . این کار و حجم سرما فقط برای زمانهای ضروریه مثله اورکلاک یا رندر .

اما در شرایط عادی نیازی به این همه خنک کردن نداریم

به همین دلیل تصمیم گرفتم قطر لوله را کاهش بدم و با استفاده از پولیکه یک شبکه برای کیس بسازم و از یک ششم سرمای کولر استفاده کنم . این روش در صورت استفاده مداوم میتونه چند نتیجه در بر داشته باشه :

1- صرف نظر کردن از فن های کیس و سیستم های خنک کننده جانبی

2- بالا بردن بازده کاری قطعات در شرایط مطلوب ( بویژه در گرمای سوزان تابستان جنوب )

3- بالا بردن عمر قطعات چرا که هر چیزی در دمای زیاد داغون میشه

خلاصه از دوستان می خوام که نظر بدن و پیشنهاد برای بهتر کردن سیستم یا تست ، اگه برنامه خاصی هست که میخوان امتحان کنن یا هر فکر تازه ای .

با تشکر از نظرات شما

لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

با عرض سلام و خسته نباشید جانانه خدمت همه دوستان سخت کوش بویژه آقای حسینی عزیز

شرمنده مدتی نبودم

اما یه تست جدید از همون کولر گازی که پارسال تست کردم گذاشتم اما با سیستم جدید که از آقای حسینی خریدم

با ati 4850 معروف به کوره

1246355670.jpg

این هم دمای قطعات که سمت چپ بدون کولر هست و سمت راس با کولر گازی هستش

مینیم ها خارج از بازی و ماکزیمم ها درون بازی با ته گرافیک هستش

1246334220.jpg

در ضمن ذکر کنم که فن گرافیک هم فابریک خودش هست یعنی همون نمونه اولیه البته با دور فن 50 % در هر دو حالت

راستی یادتون نره اینجا هوا الان حدود 48 درجه است

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...