رفتن به مطلب

از ماست که بر ماست

3ilEN3er
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

مدتی پیش شخصی تعداد بالایی گرافیک ماین شده برای حراح گذاشت با قیمت بسیار خوب

در کمال ناباوری ناگهان تمامی موجودی صفر شد

تا اینکه چند روز پیش این آگهی رو در دیوار دیدم

دقیقا همون کارتها اما اینبار با قیمتی بالاتر

و امروز هم باز شخصی با قراردادن تعدادی گرافیک باز با قیمتی بالاتر (2500) قصد فروش همون کارتها رو کرد

از ماست که بر ماست

وقتی خودمون تا یه موقعیتی واسمون جور میشه ، میخایم دلال بازی دربیاریم و با این استدلال " دردی از زندگیم بزنم  " یا هر بهونه دیگه میخایم کارمون  رو توجیح کنیم و اصلا توجهی به قیمت برای مصرف کننده نداریم

پس انتظار نداشته باشیم در بحث اقتصادی امثال لیون کامپیوتر یا هر شرکت دیگه حالا چه بحث قطعات چه بحث غیر قطعات مثل مرغ و گوشت و ... دلال ها نیان وسط

به خودمون نگاه کنیم ببینیم با این کار چه اتفاقی میفته

اون دلال هم دقیقا همین توجیح رو داره،  100 میلیون هزینه میکنه جنسی رو میخره که بخاد ببره بده به یه دلال دیگه  120 میلیون کنه پولشو،  باز یه دلال دیگه میاد 120 میخره یکجا میفروشه میشه 150 م،  و همینطور این چرخه ادامه پیدا میکنه تا اینکه وقتی دست مصرف کننده که ما هستیم میرسه میشه خدا تومن (گوشت کیلویی 80 ت )

از خدا بترسیم

به والله این پول برکت نداره و از لحاظ اخلاقی و شرعی ناپسنده

Capture.PNG

لینک به دیدگاه

هم برای آبادی قطره ای نمیاریم هم نگه نمیداریم حرمت خرابی را

لینک به دیدگاه

چطور برای دیگران انتظار داریم طرف جنسی رو که میتونه به مبلغ X تومن بفروشه، بیاد برا شما بکنتش X-20% مثلا

با این استدلال انتظار دارین مثلا یارو پرایدی هم که خریده 15 تومن الان به قیمت قبل بیاد بفروشه؟

تورم و پایین اومدن ارزش پول یه مسئله کلی و فراگیر تو سطح جامعست، خیلی سطحی نگرانست که بخوای به آخرین حلقه این ماجرا بند کنی و اونو مقصر بدونی

مشکلات از این دست، هزاران عامل و دلیل پشتشون دارن که شما نتیجش رو میخوای تو یه نفر بررسی کنی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست من سزای گرانفروش نخریدنه

من خودمم ی سری چیزارو می خوام بخرم ولی وقتی می بینم قیمت منطقی نیست نمیخرم
لزوما دلال ها مقصر نیستن، مقصر منه خریدارم که با هر قیمتی که شده می خرم و باعث میشم دلال انگیزه بیشتر پیدا می کنه

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، SMN گفته است :

وقتی خودمون تا یه موقعیتی واسمون جور میشه ، میخایم دلال بازی دربیاریم و با این استدلال " دردی از زندگیم بزنم  " یا هر بهونه دیگه میخایم کارمون  رو توجیح کنیم و اصلا توجهی به قیمت برای مصرف کننده نداریم

نمیگم همه ولی 99 درصد شناگرای ماهری هستن، فقط آب گیرشون نیومده! 

موقعیت ندارن.اگه موقعیتش گیر بیاد از اون بالا بالاها دزد ترن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

نمیگم همه ولی 99 درصد شناگرای ماهری هستن، فقط آب گیرشون نیومده! 

موقعیت ندارن.اگه موقعیتش گیر بیاد از اون بالا بالاها دزد ترن

دو تومن خریده 2.3 گذاشته. اگه واقعا تست کرده باشه. منصفانه  هست.

گرافیکها تا سر حد مرگ ماین شده بودند. احتمال خرابی داشتن. پس ریسک کرده.

داره سود ریسکش هم میگیره. 15 درصد سود داره میگیره.

رقم نجومی نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SMN گفته است :

مدتی پیش شخصی تعداد بالایی گرافیک ماین شده برای حراح گذاشت با قیمت بسیار خوب

در کمال ناباوری ناگهان تمامی موجودی صفر شد

تا اینکه چند روز پیش این آگهی رو در دیوار دیدم

دقیقا همون کارتها اما اینبار با قیمتی بالاتر

و امروز هم باز شخصی با قراردادن تعدادی گرافیک باز با قیمتی بالاتر (2500) قصد فروش همون کارتها رو کرد

از ماست که بر ماست

پس انتظار نداشته باشیم در بحث اقتصادی امثال لیون کامپیوتر یا هر شرکت دیگه حالا چه بحث قطعات چه بحث غیر قطعات مثل مرغ و گوشت و ... دلال ها نیان وسط

به خودمون نگاه کنیم ببینیم با این کار چه اتفاقی میفته

اون دلال هم دقیقا همین توجیح رو داره،  100 میلیون هزینه میکنه جنسی رو میخره که بخاد ببره بده به یه دلال دیگه  120 میلیون کنه پولشو،  باز یه دلال دیگه میاد 120 میخره یکجا میفروشه میشه 150 م،  و همینطور این چرخه ادامه پیدا میکنه تا اینکه وقتی دست مصرف کننده که ما هستیم میرسه میشه خدا تومن (گوشت کیلویی 80 ت )

از خدا بترسیم

به والله این پول برکت نداره و از لحاظ اخلاقی و شرعی ناپسنده

دوست عزیز،

من نمیدونم چقدر در مورد مباحث اقتصادی شما سر رشته دارید، اما دلالی نه شغل بدیه و نه مشکلی داره، همه جای دنیا هم هست، کارشون هم مشابه همدیگه است. خیلی از شرکت ها شاید بالای نیمی از شرکت های جهان و خدمات دهنده ها هم کارشون همینه، دلالی کار بد یا منفی نیست.

در بحث اقتصادی، جایی "دلالی" منفی میشه که انحصار به دنبال داشته باشه، مثلا، یه نفر بیاد، تمام 1060 های بازار رو بخره بعدش به قیمت خیلی بالایی بفروشه، یا کسی یک برند خاص رو تمام محصولاتش رو بخره و در انحصار خودش در بیاره، اونوقت "من" به عنوان مصرف کننده، "مجبور" هستم از اون دلال خریداری کنم. این نوع دلالی انحصاری، هم برای اقتصاد مضر هست و هم برای مصرف کننده.

بنابراین شما نگاه کنید، اون شخصی که رفته اون کارت های دست دوم رو خریده و به هر قیمتی گذاشته برای فروش:

آیا انحصار کرده؟ خیر،

آیا شما مجبور هستید فقط از اون کارت بخرید؟ خیر

آِیا کل بازار گرافیک دست اون شخص افتاده؟ خیر

پس، بیخودی از این موضوع ناراحت هستید.

در چنین شرایطی فقط میمونه بحث قیمت، که صحبتی که دوستمون آقا یونس کردند درست هست، شما مجبور نیستید بخرید و پیشنهاد می کنم نخرید. تا این بند و بساط دلالی جمع بشه. مادامی که "من" به عنوان خریدار، هر قیمتی که میدن می خرم، "من" مشوق این نوع تجارت هستم. اگر "من" نخرم، اون دلال مجبوره قیمت رو پایین بیاره. بنابراین، به جای خرده گرفتن به فروشنده، به خریداران تشر بزنید.

در 39 دقیقه قبل، m!dn!ght گفته است :

دوست من سزای گرانفروش نخریدنه

من خودمم ی سری چیزارو می خوام بخرم ولی وقتی می بینم قیمت منطقی نیست نمیخرم
لزوما دلال ها مقصر نیستن، مقصر منه خریدارم که با هر قیمتی که شده می خرم و باعث میشم دلال انگیزه بیشتر پیدا می کنه

لینک به دیدگاه

15% داره سود میکنه و مشکلی نداره . کسایی هستند که مثلا میان از شرکتهای دولتی و خصوصی ماشین مزایده ای میخرن و میفروشن ولی با حاشیه سودی 80 تا 100% . مثلا میشناسم که لندکروز 2007 مزایده  رو 4 ماه پیش خریده 235 تومن و فروخت 550 تومن . حالا ببینید چه سودی میبرن!!!

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

15% داره سود میکنه و مشکلی نداره . کسایی هستند که مثلا میان از شرکتهای دولتی و خصوصی ماشین مزایده ای میخرن و میفروشن ولی با حاشیه سودی 80 تا 100% . مثلا میشناسم که لندکروز 2007 مزایده  رو 4 ماه پیش خریده 235 تومن و فروخت 550 تومن . حالا ببینید چه سودی میبرن!!!

دزدی دزدیه

یکی  مبلغ بالا میدزده یکی پفک نمکی میدزده

دلیل نمیشه چون رقم های بالا دزدی میشه رقم های پایین رو نادیده گرفت

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

من نمیدونم چقدر در مورد مباحث اقتصادی شما سر رشته دارید، اما دلالی نه شغل بدیه و نه مشکلی داره، همه جای دنیا هم هست، کارشون هم مشابه همدیگه است. خیلی از شرکت ها شاید بالای نیمی از شرکت های جهان و خدمات دهنده ها هم کارشون همینه، دلالی کار بد یا منفی نیست.

شما فکر کنم کلا تعریف و برداشتت از دلالی اشتباهه!!

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/11/09/1309959/واسطه-هایی-که-آرامش-را-از-بازار-سلب-می-کنند-دلالی-چه-بر-سر-اقتصاد-می-آورد

دلالی یعنی واسطه گری و هرچه واسطه گری کمتر بشه سود تولید کننده بیشتر  و ضرر مصرف کننده کمتر میشه

اساس شکل گیری تعاونی ها در مصرف و توزیع هم همینه و به نوعی مبارزه میکنه با اقتصاد بازار آزاد فریدمنی که در تئوری اسمش بازار آزاده ولی در اصل سرمایه داری خصولتی

این معضل فقط مختص ایران نیست و کل جهان رو مبتلا کرده

یکم نگاه کنید به معضلاتی که کارگزاری ها در سال 2008 به وجود اورد در امریکا و اروپا میفهمید دلالی یعنی چی و چه بلایی هست

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز از لاک کودکی بیایید بیرون.

این توصیه صرفاً خطاب به شما نیست و خیلی ها رو در بر میگره.

بسیاری هستند که هنوز واقعیت های دنیای بیرون خونه و زندگی رو درک نکردن و غالباً از خونواده پول میگیرن که علت اصلیشه. این ها درک واقعی از پول-پول در آوردن-پول خرج کردن-لازمه زندگی ندارن.

این عزیزان هنوز واقعیت و سازوکار کار-درآمد-خرج-زندگی رو متوجه نشدن. هنوز متوجه نشدن که برای زندگی باید درآمد داشته باشند، کار بکنن، تا بتونن بخرن/زندگی کنن/هرکار دیگه ای. همچنین چون خودشون غالباً کار نکردن، اهمیت درآمد رو متوجه نیستن یعنی پولی که دستشونه واقعاً متوجه ارزشش نیستن یا چجوری به دست میاد/اومده.

اینو گفتم چون نه فقط تو فضای مجازی، بلکه چند سالیه دنیای واقعی هم بسیاری ها این ور اون ور این شهر و اون شهر میبینم که تا اینجای زندگی درگیر مدرسه و بازی و دانشگاه و .... بودن الان هضم نمیکنن که باید دنبال کار و درآمد باشند.

همین عزیزانی که مثلا ناراحتن کارت فلان شده 5 تومن، لباس 5 برابر قیمت چند ماه قبل میپوشن، غذای چندبرابر گرونتر میل میکنن و....، احتمال زیاد پدر گرامیشون با اجرت/سود چند برابر قبلاً کار میکنه اگه حقوق ثابت نگیره و ....

دوستانه بگم واقعاً بچگانه است هر روز آه و ناله از اینکه پارسال چی چند بود الان چنده.

ویرایش شده توسط AORUS
لینک به دیدگاه

هیچ وقت هیچی تو ایران دیگه درست نمیشه مگر اینکه AVENGER اینا بیان.

لینک به دیدگاه

موردی نمی بینم مشکل داشت باشه ! جنسی خریدن و خیلی هم خوب گفتن جنس ماین شده و کمی هم روش کشیدن و برای فروش گذاشتن

15 درصد قیمت خریدش روش کشیده 

منم این پست تو دیوار دیدم و اهمیت ندادم و ازشون هم خرید نکردم  کلا جنس گرون خرید نیمکنم شما هم خرید نکنید تا قیمت پایین بیاد

کمی از کشورها توسعه یافته نظیر المان و ... الگو برداری کنید هرچند مردم کشور ما کلا فرق دارن زیاد هم دلی ندارن وصلام

لینک به دیدگاه

درست  مردم به خودشون رحم نمیکنن ولی علت اصلیش تغییر سالیانه ارزش پول ملی هست

ولی کشوری مثل امریکا رو در نظر بگیرید که در طول ۲۰۰ سال ارزش پولش تقریبا ثابت مونده به همین خاطر در این کشورا از این بی رحمیا پیدا نمیشه 

یه علت دیگه هم با مثال میگم: یه خانواده رو در نظر بگیرید وقتی پدر اون خانواده مرد درستی باشه طبیعتا بیشتر بچه هاش هم بچه های درستی میشن اما در کشور ما همه نادرستن طبیعتا مردم هم از اونا الگو میگیرن و میگن چرا ما نکنیم!

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دوست عزیز،

در بحث اقتصادی، جایی "دلالی" منفی میشه که انحصار به دنبال داشته باشه، مثلا، یه نفر بیاد، تمام 1060 های بازار رو بخره بعدش به قیمت خیلی بالایی بفروشه، یا کسی یک برند خاص رو تمام محصولاتش رو بخره و در انحصار خودش در بیاره، اونوقت "من" به عنوان مصرف کننده، "مجبور" هستم از اون دلال خریداری کنم. این نوع دلالی انحصاری، هم برای اقتصاد مضر هست و هم برای مصرف کننده.

بنابراین شما نگاه کنید، اون شخصی که رفته اون کارت های دست دوم رو خریده و به هر قیمتی گذاشته برای فروش:

آیا انحصار کرده؟ خیر،

آیا شما مجبور هستید فقط از اون کارت بخرید؟ خیر

آِیا کل بازار گرافیک دست اون شخص افتاده؟ خیر

پس، بیخودی از این موضوع ناراحت هستید.

در چنین شرایطی فقط میمونه بحث قیمت، که صحبتی که دوستمون آقا یونس کردند درست هست، شما مجبور نیستید بخرید و پیشنهاد می کنم نخرید. تا این بند و بساط دلالی جمع بشه. مادامی که "من" به عنوان خریدار، هر قیمتی که میدن می خرم، "من" مشوق این نوع تجارت هستم. اگر "من" نخرم، اون دلال مجبوره قیمت رو پایین بیاره. بنابراین، به جای خرده گرفتن به فروشنده، به خریداران تشر بزنید.

با سلام خدمت شما دوست عزیز و سایرین

داشتم در مورد نظرات شما و دوستان دیگه فکر میکردم که یه مسئله ای به ذهنم رسید. ببینید در رابطه با انحصار شما مثال رو جمع کردن تمام 1060 های بازار زدید. حالا شما فرض کنید (فقط فرض) که تمام 1060 های بازار قیمت های بالایی دارن که اکثر مردم از عهده خرید اون برنمیان. حالا یه جایی هست که 1060 ها رو با قیمت ارزون وارد میکنه (واردکننده یا شرکت یا هرچی) و میتونه با 25 درصد قیمت پایین تر در اختیار مصرف کننده ها قرار بده. از قضا مصرف کننده (تقاضا) هم به شدت زیاد هست برای خرید 1060 های ارزون. حالا در زمانی که مردم دم در فروشگاه عامل صف کشیدن برای خرید، یه نفر با صحبت کردن تلفنی با اون شرکت تمام 1060 های ارزون رو به صورت کلی بخره و با 10 درصد قیمت بالاتر دوباره بزاره برای فروش. و این چرخه واردات ارزان و خرید توسط فرد خاص تکرار بشه. آیا این انحصار در فروش 1060 هایی که قرار بوده ارزون به دست مصرف کننده برسه هست یا نه؟

شما همین مثال رو در مورد میوه فرض کنید. مثلا هندوانه شب یلدا رو یه نفر میخواد ارزون بفروشه مثلا کیلویی 500 تومن. البته در جاهای دیگه هندوانه به وفور هست ولی با قیمت کیلویی 2000 تومان. حالا ملت هم صف کشیدن برای خرید این هندوانه ولی یه نفر میره با صاحب اون هندوانه ها صحبت میکنه و اونها رو کلی میخره و دوباره کیلویی 1500 تومن به مصرف کننده میفروشه. در حالیکه خود شخص اول در حال فروش اونها بوده.  این فرد انحصاری به وجود نیاورده. مجبور هم نیستیم از اون شخص بخریم اما نظر شما در این مورد چی هست؟

بحث این هست که معمولا دلال باید یه فایده ای داشته باشه برای کشیدن قیمت روش (از لحاظ اخلاقی)! بحثم حقوقی نیست. البته این مورد خاصی که اینجا بحث شد به نظرم بحث تست کردن سلامت و اینکه فروشنده اولیه خودش مایل به فروش به صورت عمده بود هم هست. در ثانی به نظر سود بالایی روش نکشیده!

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، memex گفته است :

دزدی دزدیه

یکی  مبلغ بالا میدزده یکی پفک نمکی میدزده

دلیل نمیشه چون رقم های بالا دزدی میشه رقم های پایین رو نادیده گرفت

دزدی نیست . 

شما پفک هم بخری سود داری میدی و خودتون هم ماشین بفروشی داری سود میگیری

مثلا 206 گرفتی 40 تومن میدی 70 تومن!!!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، sepehrariaee گفته است :

دزدی نیست . 

شما پفک هم بخری سود داری میدی و خودتون هم ماشین بفروشی داری سود میگیری

مثلا 206 گرفتی 40 تومن میدی 70 تومن!!!

اونی که ماشینشو پارسال 40 گرفته الان 70 میده سودی نمیگیره بلکه نسبت به 40 تومن پارسال داره درصدی کمتر هم میفروشه چون ارزش پول کم شده. ولی در این مورد طی این یک هفته فکر نمیکنم ارزش پول کم شده باشه!!!

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، Naughty boy گفته است :

شما فکر کنم کلا تعریف و برداشتت از دلالی اشتباهه!!

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/11/09/1309959/واسطه-هایی-که-آرامش-را-از-بازار-سلب-می-کنند-دلالی-چه-بر-سر-اقتصاد-می-آورد

دلالی یعنی واسطه گری و هرچه واسطه گری کمتر بشه سود تولید کننده بیشتر  و ضرر مصرف کننده کمتر میشه

اساس شکل گیری تعاونی ها در مصرف و توزیع هم همینه و به نوعی مبارزه میکنه با اقتصاد بازار آزاد فریدمنی که در تئوری اسمش بازار آزاده ولی در اصل سرمایه داری خصولتی

این معضل فقط مختص ایران نیست و کل جهان رو مبتلا کرده

یکم نگاه کنید به معضلاتی که کارگزاری ها در سال 2008 به وجود اورد در امریکا و اروپا میفهمید دلالی یعنی چی و چه بلایی هست

دوست خوبم،

ما داریم راجب مصرف کننده نهایی صحبت می کنیم نه تولید کننده.

اگر قرار باشه تولید کننده بیاد از واسطه یا دلال خرید کنه، یا اون تولید کننده، تولید کننده نیست یا یه جای دیگه ی سیکل اقتصاد می لنگه که ربطی به تاپیک نداره.

شغل دلالی یا واسطه گری هیچ نکته ی منفی داخلش نیست. انحصار هست که معضل این داستانه.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

شغل دلالی یا واسطه گری هیچ نکته ی منفی داخلش نیست. انحصار هست که معضل این داستانه.

تا اونجا که میدونم واسط با دلال فرق داره 

واسط معمولا از تولید کننده میگیره دست مصرف کننده میده 

دلال مفت میخره قیمت گرون تر میفروشه یه نوع واسط که واسط گریش جایی ثبت نشده و ناشناس داره کاسبی میکنه هرجا کالا کم باشه یا محدودیت تو خریدش از دست واسط باشه  دلال پیدا میشه که گرونتر اقدام به فروش میکنه

یا جایی که جنس تعدادش بالاست و یهویی فروش نمیره دلال همرو مفت میخره با توجه به نفوذی که داره گرون تر اب میکنه

درحقیقت چون کسی مدیریتش نمیکنه قشنگ داره بازارو بهم میریزه

حالا این یه نمونش بود

لینک به دیدگاه

الکی غر نزنید، این کار همه جای دنیا هست و شما هم مجبور نیستید خرید کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، indianboy گفته است :

با سلام خدمت شما دوست عزیز و سایرین

داشتم در مورد نظرات شما و دوستان دیگه فکر میکردم که یه مسئله ای به ذهنم رسید. ببینید در رابطه با انحصار شما مثال رو جمع کردن تمام 1060 های بازار زدید. حالا شما فرض کنید (فقط فرض) که تمام 1060 های بازار قیمت های بالایی دارن که اکثر مردم از عهده خرید اون برنمیان. حالا یه جایی هست که 1060 ها رو با قیمت ارزون وارد میکنه (واردکننده یا شرکت یا هرچی) و میتونه با 25 درصد قیمت پایین تر در اختیار مصرف کننده ها قرار بده. از قضا مصرف کننده (تقاضا) هم به شدت زیاد هست برای خرید 1060 های ارزون. حالا در زمانی که مردم دم در فروشگاه عامل صف کشیدن برای خرید، یه نفر با صحبت کردن تلفنی با اون شرکت تمام 1060 های ارزون رو به صورت کلی بخره و با 10 درصد قیمت بالاتر دوباره بزاره برای فروش. و این چرخه واردات ارزان و خرید توسط فرد خاص تکرار بشه. آیا این انحصار در فروش 1060 هایی که قرار بوده ارزون به دست مصرف کننده برسه هست یا نه؟

شما همین مثال رو در مورد میوه فرض کنید. مثلا هندوانه شب یلدا رو یه نفر میخواد ارزون بفروشه مثلا کیلویی 500 تومن. البته در جاهای دیگه هندوانه به وفور هست ولی با قیمت کیلویی 2000 تومان. حالا ملت هم صف کشیدن برای خرید این هندوانه ولی یه نفر میره با صاحب اون هندوانه ها صحبت میکنه و اونها رو کلی میخره و دوباره کیلویی 1500 تومن به مصرف کننده میفروشه. در حالیکه خود شخص اول در حال فروش اونها بوده.  این فرد انحصاری به وجود نیاورده. مجبور هم نیستیم از اون شخص بخریم اما نظر شما در این مورد چی هست؟

بحث این هست که معمولا دلال باید یه فایده ای داشته باشه برای کشیدن قیمت روش (از لحاظ اخلاقی)! بحثم حقوقی نیست. البته این مورد خاصی که اینجا بحث شد به نظرم بحث تست کردن سلامت و اینکه فروشنده اولیه خودش مایل به فروش به صورت عمده بود هم هست. در ثانی به نظر سود بالایی روش نکشیده!

ببنید، اگر تمام 1060 های بازار قیمت بالایی دارن و اکثر خریداران نمیتونن بخرن، پس خود این مسئله باعث کاهش قیمت میشه. یعنی وارد کننده وقتی ببینه بعد از یه مدتی خواب سرمایه اش داره بهش ضرر می زنه، شروع می کنه قیمت رو کاهش دادن تا کارتها به فروش برن. بنابراین این حالت گرون فروشی عمومی پس از مدتی نخریدن به ضد خودش تبدیل میشه. اون واردکننده 1060 آورده که بفروشه و سرمایه اش برگرده. این یک اصل اقتصادیه، پس اینطوری باقی نمی مونه. مگر بحث انحصار وسط باشه. اگر انحصار نباشه، همیشه یه نفر سومی پیدا میشه که قیمت پایینتر وارد کنه و بازهم این قیمت بالا خواهد شکست. یا با نخریدن مردم، یا با فروش نرفتن، یا با ورود شرکت ثالث برای واردات.

اینکه یه شرکت اومده یسری رو 25 درصد زیر قیمت میده، و کلش رو به یک نفر میفروشه، و اونم میاد گرون میفروشه به مردم، بازهم بازمیگردیم به همون حالت اول که خدمت شما عرض کردم. پس بازهم مشکلی نخواهد بود به مرور قیمت ها درست میشن، حالا یا با نخریدن مردم، یا با فروش نرفتن، یا با ورود شرکت ثالث برای واردات.

میمونه بحث آخر که فرمودین دلال باید یک فایده ای داشته باشه، از نظر اخلاقی. دوست خوبم تو بحث اقتصادی و علم اقتصاد بحث اخلاق نداریم. دولت فرانسه (شما تصور کن به عنوان دلال رسمی بنزین) اومد 6 سنت کشید روی قیمت بنزین، خریداران چنان بلایی به سرش اوردن که نه تنها اون 6 سنت رو کنسل کرد، بلکه کلی افزایش حقوق و کوفت و زهرمار داد به معترضین، بعدشم اومد تو تلویزیون گفت شیکر خوردم.

ما باید این سمت داستان رو درست کنیم. هزاران نفر ممکنه گرون فروشی کنند، من و شما نباید بخریم. ما "خریداران" هستیم که مشوق گرون فروشی هستیم.

لینک به دیدگاه

مردمش یک درصد هم به هم رحم نکنن با این دلال بازی ها گند بزنن به زندگی هم

به جای امید و پیشرفت توی صنعت و کار همیشه بحث این باشه که خوببریم چی بخریم گرون بشه بفروشیم ؟

به جای نواوری توی کار و یا ایجاد کسب کار با علوم و اصول جهانی که توی اکثر کشور های اروپایی داره اجرا میشه همیشه ملت به فکر گرون تر فروختن جنس خودشونن !

بعد هم سری میان خودشونو قانع میکنن عای اقا تورم رفته بالا ارزش پول اومده پایین دلار رفته بالا ما جنسمونو همون قیمت قبل فروختیم مقصر ما نیستیمو پول کم ارزش شده !!!

و جالبه بدونید برای تغییر نسل یک جامعه 10 میلیونی نزدیک 25 سال وقت لازمه

حالا شما ایران در نظر بگیر  که 80 میلوین نفر جمعیت داره :)

ایشالا اگه اوضاع خوب پیش بره 200 سال دیگه نسل خوبی ازمون باقی میمونه پس بیان فرزندانتونو  خوب تربیت کنید :)

ویرایش شده توسط ARMIN
بحث سی یا سی نشود
لینک به دیدگاه

دوستانی که میگن همه جای دنیا همینه بگن دقیقا کجای دنیا منظورشون هست ؟  این اقتصاد ضعیف و بیمار ماست که باعث شده بیشتر مردم از طریق دلالی های غیر منطقی کسب درآمد کنن , دلالی قانونی و درست در کشورهای توسعه یافته اینه که شما جنسی رو از تولید کننده میگیرید و با سود مشخصی میفروشید, در واقع تولید کننده درصدی از سود خودش رو با شما شریک میشه و درنهایت روی قیمت نهایی محصول تاثیری نمیزاره , یعنی فقط یه دست میچرخه , اینجا ماشالا هزار دست میچرخه ویک جنس N تومنی در نهایت Nx1000 به دست مشتری میرسه و باعث تورم کاذب میشه تازه اگه این وسط دروغی گفته نشه که صد در صد گفته میشه , درنهایت من نمیگم تقصیر از مردم هست , تقصیر از اون اشخاصی هست که ساختار جامعه رو به این شکل طراحی کردن وگرنه من درک میکنم همه به کار و درآمد احتیاج دارن اما این شیو ه ی کار و درآمد به تورم روز افزون منجر میشه و درنهایت آخر این چرخه دوباره خود شخص دلال هم متضرر میشه اما اون فقط همون سودی رو که دراون لحظه کسب کرده میبینه , اقتصاد ما انقدر خراب و بیماره که باید کلا بکوبن و از نو بسازن

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، memex گفته است :

تا اونجا که میدونم واسط با دلال فرق داره 

واسط معمولا از تولید کننده میگیره دست مصرف کننده میده 

دلال مفت میخره قیمت گرون تر میفروشه یه نوع واسط که واسط گریش جایی ثبت نشده و ناشناس داره کاسبی میکنه هرجا کالا کم باشه یا محدودیت تو خریدش از دست واسط باشه  دلال پیدا میشه که گرونتر اقدام به فروش میکنه

یا جایی که جنس تعدادش بالاست و یهویی فروش نمیره دلال همرو مفت میخره با توجه به نفوذی که داره گرون تر اب میکنه

درحقیقت چون کسی مدیریتش نمیکنه قشنگ داره بازارو بهم میریزه

حالا این یه نمونش بود

ببنید دوست عزیز، مشکلات اقتصادیی که بهش اشاره کردید در تعریف دلالی وجود نداره.

اینکه میفرمایید واسطه گریش جایی ثبت نشده، ناشناسه، نفوذ داره، اینها در تعریف دلالی وجود نداره. این مشکلات شغل دلالی نیست، اینها مشکل اقتصاد غیر شفافه، و بی ضابطه است. ربطی به شغل دلالی نداره.

قروقاطی نکنیم همه چیو باهم، هر مشکلی باید به صورت موضوعی حل باشه. اگر دانشجویی با سهمیه الکی رفت دانشگاه پزشکی، چیزی یاد نگرفت، مدرک پزشکی گرفت، بعدش اومد زد یک بیمار رو کشت، مشکل شغل پزشکی نیست، مشکل اون سهمیه است که روز اول دادن به یه نفر که لایقش نبوده.

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...