رفتن به مطلب

تعویض سیستم با لپتاپ (مسئله کاری)

ho3einsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود خدمت دوستان گل لیونی.

من هربار سیستمو با لپتاپ تعویض کردم شدیدا پشیمون شدم چون هیچی جای سیستمو برا ادم نمیده. ولی مسئله دقیقا از جایی شروع میشه که بنده حدودا یه ماهه میرم یه شرکت برای برنامه نویسی آندروید. خب مسئله اینه اون شرکت هم سیستم نداره بقیه برنامه نویساشم لپتاپ دارن! حالا من با اینکه هیچ بودجه ای ندارم موندم چیکار کنم. ممنون میشم دوستان کمکم کنن که سیستمو بفروشم لپتاپ بخرم یا نه. البته با این قیمت لپتاپ، هم اخه لپتاپ درست درمونی گیر نمیاد که کارامو راه بندازه. سیستم فعلی من اینه:

1300x / rx580 / 12gb / 1t

مشخصات دقیقتر تو پروفایلم هست. برا جمع کردن این سیستم کلی خون دل و سختی کشیدم و تازه جمع و جورش کردم ولی خب مشکل ازونجایی شروع میشه که برای کسب درامد یکم لپتاپ لازمم. البته بدون لپتاپم تا حدودی میشه با لپتاپ دوستام تو اونجا کارامو پیش ببرم ولی اکثرا مجبور میشم نگاه کنم تا کد بنویسم! شرکتم اینجور عرض کنم چندتا جوونیم که داریم یه اپ مینویسیم برا همین بودجه ای موجود نیست و برا کسی مثل من که تا حدودی ابتداییم و سابقه کار ندارم خیلی سخت کار پیدا میشه مجبورم اینجوری رایگان کار کنم تا یکم رزومه و تجربه جمع کنم تا ببینم به کجا میرسم. شما دوستان نظرتون چیه. چیکار کنم سیستمو نگه دارم یا لپتاپ بخرم؟؟؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

درود خدمت دوستان گل لیونی.

من هربار سیستمو با لپتاپ تعویض کردم شدیدا پشیمون شدم چون هیچی جای سیستمو برا ادم نمیده. ولی مسئله دقیقا از جایی شروع میشه که بنده حدودا یه ماهه میرم یه شرکت برای برنامه نویسی آندروید. خب مسئله اینه اون شرکت هم سیستم نداره بقیه برنامه نویساشم لپتاپ دارن! حالا من با اینکه هیچ بودجه ای ندارم موندم چیکار کنم. ممنون میشم دوستان کمکم کنن که سیستمو بفروشم لپتاپ بخرم یا نه. البته با این قیمت لپتاپ، هم اخه لپتاپ درست درمونی گیر نمیاد که کارامو راه بندازه. سیستم فعلی من اینه:

1300x / rx580 / 12gb / 1t

مشخصات دقیقتر تو پروفایلم هست. برا جمع کردن این سیستم کلی خون دل و سختی کشیدم و تازه جمع و جورش کردم ولی خب مشکل ازونجایی شروع میشه که برای کسب درامد یکم لپتاپ لازمم. البته بدون لپتاپم تا حدودی میشه با لپتاپ دوستام تو اونجا کارامو پیش ببرم ولی اکثرا مجبور میشم نگاه کنم تا کد بنویسم! شرکتم اینجور عرض کنم چندتا جوونیم که داریم یه اپ مینویسیم برا همین بودجه ای موجود نیست و برا کسی مثل من که تا حدودی ابتداییم و سابقه کار ندارم خیلی سخت کار پیدا میشه مجبورم اینجوری رایگان کار کنم تا یکم رزومه و تجربه جمع کنم تا ببینم به کجا میرسم. شما دوستان نظرتون چیه. چیکار کنم سیستمو نگه دارم یا لپتاپ بخرم؟؟؟

درود بر شما

نظر من اینه دوست عزیز که اگه واقعا به کاری که میخوای بکنی علاقه و ایمان داری و میدونی که تو کارت موفق میشی و قصد داری اینکار رو به صورت جدی ادامه بدی و بعدا نمیذاری کنار و کسایی که باهاشون کار میکنی کارشون درسته ، پس این ریسک رو بکن و اول قیمت حدودی فروش سیتمت رو در بیار و قبل از فروش بگرد لپ تاپی که با پول فروش سیستمت میتونی تهیه کنی رو پیدا کن و بعد بفروش و لپ تاپ رو سریها بخر و سعی کن وقفه نندازی که اگه وقفه بیوته سیستم از دستت در میاد و لپ تاپ هم چیز خوبی گیرت نمیاد؟!

موفق باشی.:x

لینک به دیدگاه

سلام دوستمون راهنمایی خوبی کرد

واقعا اکه علاقه و حوصله اش رو داری ، ادامه بده ، وگر نه سییتم برای بازی همیشه گیر میاد ، اینجور موقعیتی که پیش اومده و ارزش رو خودت مشخص می کنی ، به نظر من بفروش لب تاب بگیر

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

درود بر شما

نظر من اینه دوست عزیز که اگه واقعا به کاری که میخوای بکنی علاقه و ایمان داری و میدونی که تو کارت موفق میشی و قصد داری اینکار رو به صورت جدی ادامه بدی و بعدا نمیذاری کنار و کسایی که باهاشون کار میکنی کارشون درسته ، پس این ریسک رو بکن و اول قیمت حدودی فروش سیتمت رو در بیار و قبل از فروش بگرد لپ تاپی که با پول فروش سیستمت میتونی تهیه کنی رو پیدا کن و بعد بفروش و لپ تاپ رو سریها بخر و سعی کن وقفه نندازی که اگه وقفه بیوته سیستم از دستت در میاد و لپ تاپ هم چیز خوبی گیرت نمیاد؟!

موفق باشی.:x

مشکل اینه گروهمون کلا تازه کاره و فقط یکیمون تجربه داره و کارش درسته. این پروژه یکم سنگین و ریسکیه ممکنه بگیره و ممکنه هم نگیره و هیچ درامدی نداشته باشه ولی اگه بگیره ایشالا 3-4 ماهه پول دستمون میاد.

در 13 دقیقه قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام دوستمون راهنمایی خوبی کرد

واقعا اکه علاقه و حوصله اش رو داری ، ادامه بده ، وگر نه سییتم برای بازی همیشه گیر میاد ، اینجور موقعیتی که پیش اومده و ارزش رو خودت مشخص می کنی ، به نظر من بفروش لب تاب بگیر

علاقه که دارم استعداد هم دارم شدیدا برنامه نویسی دوست دارم. ولی خب مشکل اصلیم اینه با پول این سیستم لپتاپ به درد بخور نیمتونم گیر بیارم و این باعث میشه هم سیستم از دستم بره هم لپتاپ خوب گیرم نیاد.

من نظرم رو یه لپتاپیه که هم اس اس دی داشته باشه هم 16 گیگ رم با پردازنده i7

یکم انتظارم زیاده ولی با سخت افزارای لپتاپی کمتر ازین برا ران کردن شبیه ساز و اندروید استودیو  کمتر باشه ممکنه به مشکل بر بخورم.

گرافیکش مهم نیس ولی اس اس دی و پردازنده مهمه برام رم هم حداقل 8 گیگ که 16 باشه عالیه. ولی خب بودجه اجازه نمیده!

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

کانفیگی که میخوای توی لپ تاپ هزینه اش سنگین در میاد !

امکانش نیست که سیستم رو ببری اونجایی که کار می کنید تا اینجوری هم سیستم از دستت درنیاد و هم کارت رو بتونی انجام بدی؟

در کار گروهی اصولا باید همه افراد همدل و یک صدا باشن و با هم دوست باشن نه دشمن و همه برای رسیدن به یک هدف دلسوزانه  و با عشق کار کنند تا به نتیجه برسن و امیدوارم که گروه شما اینطوری باشه و اگه اینطوری باشه ارزش داری برای موفقیتش هر کاری رو انجام داد. ( چیزی که تو گروه های ایرانی به ندرت اتفاق میفته؟!)

لینک به دیدگاه

تا حالا برنامه کامپایل نکردم بدونم چقدر سیستم میخواد ! منتها به نظر من اگه سیستمت گرافیک داره بفروش ، یکم دیگه هم جور کن یه لپ تاپ دست دوم بخر ، البته در جایی ممکنه که نوشتن و اجرای برنامه سیستم سنگین نخواد وگرنه نمیشه ! 

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

کانفیگی که میخوای توی لپ تاپ هزینه اش سنگین در میاد !

امکانش نیست که سیستم رو ببری اونجایی که کار می کنید تا اینجوری هم سیستم از دستت درنیاد و هم کارت رو بتونی انجام بدی؟

در کار گروهی اصولا باید همه افراد همدل و یک صدا باشن و با هم دوست باشن نه دشمن و همه برای رسیدن به یک هدف دلسوزانه  و با عشق کار کنند تا به نتیجه برسن و امیدوارم که گروه شما اینطوری باشه و اگه اینطوری باشه ارزش داری برای موفقیتش هر کاری رو انجام داد. ( چیزی که تو گروه های ایرانی به ندرت اتفاق میفته؟!) 

والا مسیرش یکم دوره در امکانم نیس هم کیس هم مانیتور با خودم ببرم. از لحاظ کار گروهی بد نیستیم و همه برا یه هدف که پول دراوردنه ? داریم تلاش میکنیم همه هم کمک میکنیم به هم. اره میدونم کانفیقه حداقل 12 تومن هزینشه. ولی خب کار گروهی یکم سخته و دردسرای خودشم داره. ولی سعی میکنیم تو یه راستا تلاش کنیم.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

تا حالا برنامه کامپایل نکردم بدونم چقدر سیستم میخواد ! منتها به نظر من اگه سیستمت گرافیک داره بفروش ، یکم دیگه هم جور کن یه لپ تاپ دست دوم بخر ، البته در جایی ممکنه که نوشتن و اجرای برنامه سیستم سنگین نخواد وگرنه نمیشه ! 

من نهایت بتونم 3 تا 3.5 کارتمو بفروشم ولی متاسفانه الان یه لپتاپ دوال کور میدن با این پول وگرنه خودمم تو فکرش هستم.  ?

کامپایلش زیاد مشکلی نیس شبیه ساز هم میشه با موبایل تست کرد برنامه رو ولی دیگه  i5 (هرچند قدیمی) میخاد. رمم هم باید 4یا 6 باشه.

رم زیر 8 با کانفیق ضعیف قرص اعصابه!!! ولی حداقل امکاناته. یکی از بچه ها یه i7 قدیمی با 4 گیگ رم داره اکثرا سیستم هنگ میکنه و دردسرش زیاده ولی چاره چیه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

لپ تاپ دست دوم بگیرید به i7 هم زیاد گیر ندید

به نظرم کارتون به یه i5 خوب و  8 گیگ رم راه بیفته

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

لپ تاپ دست دوم بگیرید به i7 هم زیاد گیر ندید

به نظرم کارتون به یه i5 خوب و  8 گیگ رم راه بیفته

والا دلم بخادم نمیتونم گیر بدم با این قیمتا. تشکر

مشکل اصلی اینه بنده بدون فروش سیستم نمیتونم بودجه ای داشته باشم همین اواخر 1ماه هم نمیشه کارت و پاور و رم خریدم خالی خالیم. همچین چیزی تو چه رنجی میشه گیر اورد

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

والا دلم بخادم نمیتونم گیر بدم با این قیمتا. تشکر

مشکل اصلی اینه بنده بدون فروش سیستم نمیتونم بودجه ای داشته باشم همین اواخر 1ماه هم نمیشه کارت و پاور و رم خریدم خالی خالیم. همچین چیزی تو چه رنجی میشه گیر اورد

با فروش سیستم چقدر بودجه میتونی جور گنی؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، hidden19 گفته است :

با فروش سیستم چقدر بودجه میتونی جور گنی؟

نمیدونم والا ولی فک کنم حدود 7 الی 8

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

نمیدونم والا ولی فک کنم حدود 7 الی 8

این مدل پیشنهاد میکنم ASUS X541UV سیپیو i7 رم 8 گیگ قدرتش خوبه ولی شما لپ تاپ رم 16 با ssd میخواین با این قیمت پیدا نمیشه مگه کار کرده سری گیمینگ پیدا کنی.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، hidden19 گفته است :

این مدل پیشنهاد میکنم ASUS X541UV سیپیو i7 رم 8 گیگ قدرتش خوبه ولی شما لپ تاپ رم 16 با ssd میخواین با این قیمت پیدا نمیشه مگه کار کرده سری گیمینگ پیدا کنی.

ارزش هفت و خورده ا ی رو داره؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

ارزش هفت و خورده ا ی رو داره؟

باور کن تو این گرونی ها تو این رنج قیمت ،همین مشخصاتو میشه خرید.

ببین مشخصات لپ تاپ همکارات چیه ازش راضی هستن در این مورد هم تحقیق کن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hidden19 گفته است :

باور کن تو این گرونی ها تو این رنج قیمت ،همین مشخصاتو میشه خرید.

ببین مشخصات لپ تاپ همکارات چیه ازش راضی هستن در این مورد هم تحقیق کن.

والا مدلشون یادم نیس دقیق ولی اونا هم همچین جدید نیستن یکیش سری 6 اینتله یکیش سری 4 یکیشم سری 2

منم پولم جور بود یه استوک i5 یا i7 میخریدم ولی متاسفانه فعلا نمیشه.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ho3einsa گفته است :

والا مدلشون یادم نیس دقیق ولی اونا هم همچین جدید نیستن یکیش سری 6 اینتله یکیش سری 4 یکیشم سری 2

منم پولم جور بود یه استوک i5 یا i7 میخریدم ولی متاسفانه فعلا نمیشه.

در این مورد که میگی سیستم بهتره نمیدونم به چه دلیل میگی اگه برای بازیه که به نظر من عجله نکن یه لپ تاپ کارکرده گیمینگ پیدا کن چون بودجه کمه، از همه نظر کاراتو انجام میده من خودم  تجربشو دارم واقعا از هر نظر جوابگو هست  توی دانشگاه هم برای برنامه نویسی استفاده میکنم تا 4 ساعت شارژ داره.ولی باید عجله نکنی مقداری بودجه رو بیشتر کنی چون بعدا امکان داره از خرید یه لپ تاپ میان رده پشیمان بشی.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، hidden19 گفته است :

در این مورد که میگی سیستم بهتره نمیدونم به چه دلیل میگی اگه برای بازیه که به نظر من عجله نکن یه لپ تاپ کارکرده گیمینگ پیدا کن چون بودجه کمه، از همه نظر کاراتو انجام میده من خودم  تجربشو دارم واقعا از هر نظر جوابگو هست  توی دانشگاه هم برای برنامه نویسی استفاده میکنم تا 4 ساعت شارژ داره.ولی باید عجله نکنی مقداری بودجه رو بیشتر کنی چون بعدا امکان داره از خرید یه لپ تاپ میان رده پشیمان بشی.

والا سیستم یه چیز دیگس. اره دلیل اصلی پشیمونی منم همون میان رده بودن لپتاپه. اخه بودجه ممکنه تا 2-3 ماه افزایش پیدا نکنه که منم کارم توی همین 2-3 ماهه. ولی خب نمیشه ریسک کرد موافقم.

لینک به دیدگاه

یه سوال نمیتونی سیستم رو ببری شرکت باهاش کار کنی؟

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

یه سوال نمیتونی سیستم رو ببری شرکت باهاش کار کنی؟

بالا یکی از دوستان پرسیدن بنده جواب دادم که مقداری راه دوره و مقداری هم مسیر پیاده روی داره و من نمیتونم هر روز سیستمو با خودم ببرمو بیارم چون تو شرکت هم نیمه وقت کارمیکنیم تو خونه میمونم.

لینک به دیدگاه

https://esam.ir/item/12231134/لپتاپ-ابر-گیمینگ-سری-y-لنوو

به نظرم گرافیکو بفروشین خود سیستم رو نگه دارین بقیه هم قرض کنین 

ویرایش شده توسط Sky84
لینک به دیدگاه

درود

خواهر بنده هم برنامه نویس اندروید هست و مشخصات لپ تاپی که باهاش کار میکنه اینه :

Core i5 5200U Haswell Processor

8Gb ddr3L 

مدل لپ تاپ هم اینسپایرون 5448 هستش

چندتا چیز که بایستی مد نظر داشته باشید این هستش که امولاتور یا همون شبیه ساز محیط گوشی برنامه

یکمی سنگین هستش . و cpu رو تحت فشار قرار میده و دما را میبره بالا با این کولر ضعیف لپ تاپ ! من مجبور شدم لپ تاپ را حدود 85% دیسمبل کنم تا برسم سر پردازنده چون گویا فاز اسلیم کردن بدجوری طراحان لپ تاپ رو گرفته بوده ?. خمیر Gt4 زدم الان بیکاری فن خاموشه و دما هم 45 هست .

تو ویرتوآلیزیشن و امولاتور حدود 65 میرسه اگه اشتباه نکنم . پس حتما زدن خمیر خوب را در دستور کار قرار بدین یا کول پد خوب تهیه کنید

رم هشت اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه فقط ویندوز خالی باشه و نسخه های سبک نصب بشه و زیاد بک گراند پر نشه .

در مورد لپ تاپ هم من نمیتونم معرفی کنم چون یه مدته تو بازار نیستم . ولی اگر گیمینگ خوب و تمیز و از فرد مطمئن گیر آمد خریداری کنید چون جدیدا نابود میکنن لپ تاپ رو و شنیدم باهاشم ماین میکنن بعد میفروشن!

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

خوب چرا کل سیستمتون رو نمیفروشین و به بودجتون اضافه نمیکنید تا دوتاش رو یکی کنید؟ 

به نظرم برای شما که محدودیت بودجه شدید دارید داشتن دو تا سیستم همزمان عاقلانه نیست. 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Sky84 گفته است :

https://esam.ir/item/12231134/لپتاپ-ابر-گیمینگ-سری-y-لنوو

به نظرم گرافیکو بفروشین خود سیستم رو نگه دارین بقیه هم قرض کنین 

والا متاسفانه فعلا مقدروز نیس برام

در 13 دقیقه قبل، Amir.s.b گفته است :

درود

خواهر بنده هم برنامه نویس اندروید هست و مشخصات لپ تاپی که باهاش کار میکنه اینه :

Core i5 5200U Haswell Processor

8Gb ddr3L 

مدل لپ تاپ هم اینسپایرون 5448 هستش

چندتا چیز که بایستی مد نظر داشته باشید این هستش که امولاتور یا همون شبیه ساز محیط گوشی برنامه

یکمی سنگین هستش . و cpu رو تحت فشار قرار میده و دما را میبره بالا با این کولر ضعیف لپ تاپ ! من مجبور شدم لپ تاپ را حدود 85% دیسمبل کنم تا برسم سر پردازنده چون گویا فاز اسلیم کردن بدجوری طراحان لپ تاپ رو گرفته بوده 1f601.png. خمیر Gt4 زدم الان بیکاری فن خاموشه و دما هم 45 هست .

تو ویرتوآلیزیشن و امولاتور حدود 65 میرسه اگه اشتباه نکنم . پس حتما زدن خمیر خوب را در دستور کار قرار بدین یا کول پد خوب تهیه کنید

رم هشت اصلا مشکلی ایجاد نمیکنه فقط ویندوز خالی باشه و نسخه های سبک نصب بشه و زیاد بک گراند پر نشه .

در مورد لپ تاپ هم من نمیتونم معرفی کنم چون یه مدته تو بازار نیستم . ولی اگر گیمینگ خوب و تمیز و از فرد مطمئن گیر آمد خریداری کنید چون جدیدا نابود میکنن لپ تاپ رو و شنیدم باهاشم ماین میکنن بعد میفروشن!

موفق باشید 

اره مشکل لپتاپ یکی دوتا نیس. والا من برنامه هارو تستاشو با گوشی میگیرم ازون لحاظ مشکل خاصی ندارم. ولی خب دما تو لپتاب همیشه پاشنه ی اشیله.

این ماین لعنتی همه چیو داغون کرده. این همکارای من یکی با gt710 (?) یکیش با گوشی (?) ماین میکنن بعد گفتنیم نکن خراب میشه وسایلت جوری نگاه میکنن که مثلا تو هیچی نمیدونی. اصلا اوضاع ب...ییه.

در 13 دقیقه قبل، alirezatha گفته است :

خوب چرا کل سیستمتون رو نمیفروشین و به بودجتون اضافه نمیکنید تا دوتاش رو یکی کنید؟ 

به نظرم برای شما که محدودیت بودجه شدید دارید داشتن دو تا سیستم همزمان عاقلانه نیست. 

خب عزیز دل بودجه ندارم. سیستمو بفروشم همون 7الی 8 تومن دستمو بگیره که لپتاپ خاصی نمیشه باهاش گرفت که مناسب بازی و برنامه نویسی باشه.

دوستان متاسفانه مثبتام تموم شد ایشالا فردا تقدیم میشه.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

راستی یه کانال تو تل گ رام هست به اسم beststock لپ تاپ  استوک میفروشه ، من فقط قیمتهاشو نگاه میکنم ، از کم و کیف فروشش خبر ندارم ، فک کنم فروش حضوری هم داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...