رفتن به مطلب

میزان مصرف برق سیستم من ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

با توجه به اینکه من اصلا چیزی راجع برق و وات و میزان مصرف انرژی نمیدونم و هیچ وقت هم دنبالش نبودم

سوالی واسم پیش اومده که بفهمم که من از سیستمم که استفاده میکنم در هنگام مصرف چقدر مصرف انرژی دارد و در نهایت مصرف برقش چقدره و هزینه اش حدودی چقدر میشه ؟

مشخصات سیستم رو هم میذارم به همراه نوع کاربری

,و طبق محاسبه گر سایت گرین مصرف سیستم من تا 500 وات میرسه ( بهمراه کلیه فن ها که شامل خنک کننده آبی و غیره هستش )

GP.thumb.jpg.0f19f54a96741c09dc844e141699ae6c.jpgcpuid.thumb.png.abfb65d1e132d6b683e22e7b8d90501f.png

پاور بنده مدل Green 650B OC هستش

و نوع کاربری هم تا حدودی گیم سنگین و فتوشاپ  و وب گردی هستش. و معمولا هم بین 10 الی 12 ساعت روشنه.

لینک به دیدگاه

سلام

من نمیدونم ایران پیدا میشه یا نه .

شما وسیله ای بنام وات متر یا Watt Meter نیاز دارین

تو آمازون 20 دلار اینا قیمت داره

خیلی وسیله کاربردی ایه

میزان مصرف همه چیز رو نشون میده

لینک به دیدگاه

سایت محاسبه گر گرین دقیقه

هرچی بنویسه یعنی همونقدر سیستم شما برق مصرف میکنه 

پیک مصرف و کمترین میزان مصرف رو محاسبه میکنه و بهتون میگه چقد مصرفتون هست

من همیشه از سایت کولرمستر استفاده میکنم خیلی هم راضی ام فک میکنم یکی باشن 

http://www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

لینک به دیدگاه

برو سمت جعبه تقسیم برق ساختمان بجز اتاقی که توش کامپیوترته رو همه رو خاموش کن و کل مصرف کننده هارو خاموش کن..بعد برو رقمای کنتر برقو بنویس و بعد برو کامپیوترتو روشن کن و یه ساعت روشن بزار تو ی گیم بعد برو رقمای کنترو بنویس و ببین چقدر مصرف کرده

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مصرف سیستم شما حدود 550 واته، بنابراین برای این سیستم شما نیازمند یک پاور 650 واتی هستید.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Santa Cruise گفته است :

شما وسیله ای بنام وات متر یا Watt Meter نیاز دارین

آره دیدم ولی اون یک مقدار تخصصی هستش

در 57 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

برو سمت جعبه تقسیم برق ساختمان بجز اتاقی که توش کامپیوترته رو همه رو خاموش کن و کل مصرف کننده هارو خاموش کن..بعد برو رقمای کنتر برقو بنویس و بعد برو کامپیوترتو روشن کن و یه ساعت روشن بزار تو ی گیم بعد برو رقمای کنترو بنویس و ببین چقدر مصرف کرده

فکر خوبیه .امتحان میکنم ( البته یک مقدار دشواری داره )?

در 54 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سلام دوست عزیز

مصرف سیستم شما حدود 550 واته، بنابراین برای این سیستم شما نیازمند یک پاور 650 واتی هستید.

صحیح مهندس . البته که پاور بنده نیز 650 هستش

دوستان منتهی  نکته اصلی سوالم هنوز مبهمه . اونم  همونطور که گفتم  اینه که با وجود 550 وات مصرف انرژی سیستم من ... این مقدار برای 10 ساعت در روز چقدر هزینه در پی داره ؟

یعنی اگر مصرف برق منزل من فقط به خاطر سیستم باشه ... در روز و یا در ماه چقدر حدودا باید هزینه برق واسش بیاد ؟

کنتور هم کنتور جدید ( سه زمانه خانگی هستش )

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز 

من نمیدونم این دوستان و محاسبه گر گرین چطوری استفاده میکنه ولی مصرف برق سیسیتم شما بالای 300 وات نمیره و با توجه به 15%  که پاور ها اتلاف انرژی دارن یه پاور 430 وات خود گرین که 8 پین داشته باشه هم برای سیستم شما کاملا کافیه و 500 وات دیگه به طور 100% کافیه برای سیستمتون مصرف برق شما توی ماه 100 -110 کیلو وات میشه که بر اساس پله های مصرف برق باید حساب کنید فک نکنم بیشتر از 5-6 تومن تو ماه هزینش بشه با 12 ساعت کار توی روز 

• لایک 1
لینک به دیدگاه

همیشه یک پاوری که وات بالاتری نسبت به مصرف شما داره بگیرید

تا مشکلی پیش نیاد

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، The Wanted گفته است :

صحیح مهندس . البته که پاور بنده نیز 650 هستش

دوستان منتهی  نکته اصلی سوالم هنوز مبهمه . اونم  همونطور که گفتم  اینه که با وجود 550 وات مصرف انرژی سیستم من ... این مقدار برای 10 ساعت در روز چقدر هزینه در پی داره ؟

یعنی اگر مصرف برق منزل من فقط به خاطر سیستم باشه ... در روز و یا در ماه چقدر حدودا باید هزینه برق واسش بیاد ؟

کنتور هم کنتور جدید ( سه زمانه خانگی هستش )

مصرف برق تو ایران که مفت میفته، شما در روز 12 ساعت هم سیستمت روشن باشه، اندازه کرایه یه اسنپ میشه.

تهش 20 تومن واسه سیستم بخوای پول برق بدی. بعدشم سیستم اینطوری نیست که دایم یه میزان مصرف داشته باشه، بر اساس لود سیستم میزان مصرفتون تغییر می کنه.

این لینک سیستمی مشابه شماست که طبق اطلاعاتی که زدین منم زدم.

https://outervision.com/b/6SzFIN

• لایک 1
لینک به دیدگاه

حداکثر 330-350 وات مصرف کامپیوترته و تو لود تمام به 400 وات میرسه.مثلا تو prime 95 مصرف 1500x به 150 وات میرسه و این سایتها بر اون اساس برات میگن

با توجه به اینکه  بهترین پاورها که گواهینامه 80 پلاس دارند بین 80 تا 90 درصد راندمان دارند براساس مدل پلاتینیوم تا سیلور این رقم متفاوته و ما یه pfc داریم که باعث افت توان میشه و در بهترین پاورها باعث میشه که پاور 90 درصد توانشو بتونه عرضه کنه

عملا یه پاور 650 وات در بهترین حالت با بهترین مارک حدود 520 وات میتونه بهت توان بده.

و نکته آخر. پاور بر اثر زمان با افت و کاهش کیفیت همراهه و در کنارش قطعات کامپیوتر احتمال اورکلاک دارند . به این دلایل پاور رو مقداری بالار در نظر میگیرند

نکته :حتما از پاورهای دارای گواهینامه 80 پلاس استفاده کن چون پاورهای فاقد این گواهینامه حداکثر راندمانشون 40-60 درصد میباشد و با کسر اتلاف pfc بین 30-45 درصد از توان اسمی رو میتونن عرضه کنند. تازه اونم نمیدونی جنس درجه چندهست

نکته 2 :به علت نقض تحریمهای آمریکا توسط گرین ،اسم گرین از بین شرکتهای دارای مجوز در سایت

https://www.plugloadsolutions.com/80PlusPowerSupplies.aspx

حذف شد ،ولی در گذشته این شرکت توانسته بود این گواهینامه رو بگیرد

ویرایش شده توسط rahyarpaul
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...