رفتن به مطلب

ارتقاء چند تا از قطعات کیس تا حدود 4 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان,

بنده قصد ارتقاء کیس رو دارم تا باز دوباره قطعات خیلی گرون نشده و بودجه ام حدود 4 تومن هست. 

گیم میزنم ولی در حد اینکه بتونم بازی های روز رو اجرا کنم. مانیتور معمولی 60hz سامسونگ 23 اینچ ولی الان دیگه cpu من جواب نمیده و خیلی بازی ها هم تا حدودی دارن cpu محور میشند.
مولتی تسکینگ هم در نظر بگیرید همیشه 2 تا مرورگر با 20 تا تب بازه رو هر کدوم با چند تا نرم افزار مثل تلگرام و اسکایپ و غیره. 

تمام قطعات قدیمی هستند به غیر از گرافیک و هارد و SSD که کمتر از یکسال پیش خریداری کردم و قصد ارتقاء این موارد رو ندادم. الان میخوام با بودجه ی حدود 4 تومن (یکم کمتر یا بیشتر) CPU و مادربورد و رم بگیریم و اگر نیاز هست پاور.

مشخصات سیستم فعلی:

cpu: core i5 2310 
main: asus P8h67
gpu: Asus GTX 1050ti 4GB
Memory: 2*4GB 1600 cl 11
Power: green 785B
case: X3 green
SSD: Samsung 850 evo 250G 
HD: WD Black 1T

با این بودجه چی پیشنهاد می کنید دوستان؟ آیا پاور هم باید تعویض بشه؟ فکر کنم حداقل 8-9 سال کار کرده ولی نیاز سیستم خیلی کمتر از توان پاور بوده و هیچ فشاری روش نبوده.

امروز یه فروشگاه سر زدم این 2 مورد رو پیشنهاد داد:

Asus Z270P: 1450t
Intel core i5 7400: 2140t
8G ram DDR4: 860t
-------------

Asus x370: 1450t
Ryzen 1400: 1540t
8G DDR4: 840t

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام دوستان,

بنده قصد ارتقاء کیس رو دارم تا باز دوباره قطعات خیلی گرون نشده و بودجه ام حدود 4 تومن هست. 

گیم میزنم ولی در حد اینکه بتونم بازی های روز رو اجرا کنم. مانیتور معمولی 60hz سامسونگ 23 اینچ ولی الان دیگه cpu من جواب نمیده و خیلی بازی ها هم تا حدودی دارن cpu محور میشند.
مولتی تسکینگ هم در نظر بگیرید همیشه 2 تا مرورگر با 20 تا تب بازه رو هر کدوم با چند تا نرم افزار مثل تلگرام و اسکایپ و غیره. 

تمام قطعات قدیمی هستند به غیر از گرافیک و هارد و SSD که کمتر از یکسال پیش خریداری کردم و قصد ارتقاء این موارد رو ندادم. الان میخوام با بودجه ی حدود 4 تومن (یکم کمتر یا بیشتر) CPU و مادربورد و رم بگیریم و اگر نیاز هست پاور.

مشخصات سیستم فعلی:

با این بودجه چی پیشنهاد می کنید دوستان؟ آیا پاور هم باید تعویض بشه؟ فکر کنم حداقل 8-9 سال کار کرده ولی نیاز سیستم خیلی کمتر از توان پاور بوده و هیچ فشاری روش نبوده.

-------------

درود

بله با توجه قدیمی بودن سیستم شما، قطعا نیازمند یک منبع تغذیه جدید هستید .

بنده این قطعات به شما پیشنهاد می کنم :

پردازنده: AMD Ryzen 5 1600X

حافظه اصلی:   Adata XPG Gammix D10 2*4 8 GB Freq : 2800 MHZ

مادربرد: ASUS Prime B450M-K

منبع تغذیه:Cooler Master MWE 550W

لینک به دیدگاه

سیستم amd که دوستمون فرمودند خوبه

در مورد سیستم اینتل هم بجای i5 7400 برین سراغ i3 8100 از لحاظ قدرت تقریبا یکسان هستند تازه i3 تو بعضی موارد فریم بیشتر هم میده میتونین تو نت بنچمارکاشون ببینید 

i3 8100 متاسفانه 2روزه قیمتش خیلی رفت بالا و دوباره بالای 1500 شد ولی همچنان ارزش خرید بسیار بالایی داره

رم انتخابی خودتون هم خوبه پاور هم مصرفتون از 430 بیشتر نیست ولی شما 480 گرین بردارین قیمتش فرقی با 420 نداره زیاد

در حد 1100تا 1300 هم مادربورد سری 300 بردارین بسته به امکاناتی که میخواین

لینک به دیدگاه

سلام قیمت جدید زیاد دستم نیست

یه نگاه به قیمت i5 8400

بندازید

پاور هم 580 گرین برداری نیاز به ارتقا گرافیک بود به مشکل بر نخورید

رو فروش قطعات سیست خودتون هم یه نظر داشته باشین ، ره هشت کافیه ، ولی بعدا به 16 ارتقا بدین

لینک به دیدگاه

سلام,

ممنون از همه ی دوستانی که تا به اینجا راهنمایی کردند. 

بین پیشنهاد دوستمون Terrorist و Mitternacht موندم که سی پی یو رایزن 1600x رو بردارم یا core i3 8100. ظاهرا رایزن خیلی قوی تره ولی کولینگ نداره و گرافیک آنبرد (که فکر نمیکنم مشکلی باشه).

کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟ 
در مورد رایزن, چقدر باید برای فن یا کولر هزینه کنم؟

در 7 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

سلام قیمت جدید زیاد دستم نیست

یه نگاه به قیمت i5 8400

بندازید

پاور هم 580 گرین برداری نیاز به ارتقا گرافیک بود به مشکل بر نخورید

رو فروش قطعات سیست خودتون هم یه نظر داشته باشین ، ره هشت کافیه ، ولی بعدا به 16 ارتقا بدین

ممنون از شما. core i5 8400 ظاهرا خیلی قیمتش بالا رفته و با بودجه ی من جور نیست. 
پاور رو موافقم که بالاتر بگیرم که بعدا به مشکل نخورم. پاورهای گرین نسل جدید خوبن؟ 

با تشکر

لینک به دیدگاه

بنده خودم ryzrn5 1600x دارم

بسیار پر قدرت و عالی 

شک نکنید برتری بسیار زیادی داره نسبت به 8100

لینک به دیدگاه

کولرdeep cool gmmax 300 بنده انداختم روش که به هیچ عنوان زیر حداکثر فشار دما از 57  تا 60 درجه بالاتر نمیره 

و بسیار بسیار هم کم صداست 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام,

ممنون از همه ی دوستانی که تا به اینجا راهنمایی کردند. 

بین پیشنهاد دوستمون Terrorist و Mitternacht موندم که سی پی یو رایزن 1600x رو بردارم یا core i3 8100. ظاهرا رایزن خیلی قوی تره ولی کولینگ نداره و گرافیک آنبرد (که فکر نمیکنم مشکلی باشه).

کدوم مورد رو پیشنهاد میکنید؟ 
در مورد رایزن, چقدر باید برای فن یا کولر هزینه کنم؟

ممنون از شما. core i5 8400 ظاهرا خیلی قیمتش بالا رفته و با بودجه ی من جور نیست. 
پاور رو موافقم که بالاتر بگیرم که بعدا به مشکل نخورم. پاورهای گرین نسل جدید خوبن؟ 

با تشکر

من 650 optc 'گرین داره

580 سری جدی خوبه

یه نگاه بنداز

رایزن هم قویتر و به صرفه تر هست 1600

لینک به دیدگاه

درود 

فکر کنم رایزن 1600x گرون باشه

پیشنهاد من 

I3 8100 با یه برد h370 

یا

Ryzen 5 1500x با یه برد b350

رم دو تا 4 گیگ ddr4 حداقل باس 2400 جمعاً 8 گیگ

مثل این مدل‌: HyperX fury 4GB 2400mhz CL15 

پاور یه 480 گرین کافیه اما بهتره 500 یا بیشتر تهیه کنید(اگر بودجه رسید)

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام دوستان,

مشخصات سیستم فعلی:

-------------

درود

کارکرده تهیه کنید و سیستم فعلی رو ارتقا بدین به صرفه تره.

سیپیو خودتو با i7 2600 یا i7 3770 تعویض کن.حدود 500ت مابه التفاوت

دو تا رم 4گیگ دیگه بنداز کنار رمهات تا 16 بشن.حدود 450ت(2*250)

کارتت هم با 1070 تعویض کن.حدود 1000ت مابه التفاوت

اینطوری با 2ت سیستم رو ارتقا میدی و تاثیرش هم قابل توجهه.

اگه دوست داشتی کیس هم با دوکاس وی3 سفید دیپکول  یا استریکر گرین تعویض کن یکم نوار rgb هم روش بنداز روحیت عوض میشه.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

پردازنده : i3 8100 قیمت حدودی 1460000

برد معمولی سری 300 : حدود 850 (اگه خرید قطعی شد یه مدل موجود خوب برات میگردم)

رم 8 گیگ 2400 : حدود 900

پاور گرین hp 600+ : حدود 720 (پاور 500  وات برای شما کافیه اما 600 وات برای ارتقا آینده خیلی خوبه و اختلاف قیمت زیادی هم با 500 وات نداره)

اینا حدود 3930 شد

الان گرافیک گیگا و زوتاک تخفیف خورده ، اگه بودجشو داری یکی از این دو تهیه کن و بعداً گرافیک خودتو بفروش و البته پاور و پردازنده و رم و بردتم میتونی بفروشی ، هارد اس اس دی و کیستو نگه دار

اگه بعد تعویض گرافیک و فروش قطعاتت بودجه ای موند یه رم 8 دیگه بگیر چون رم 8 الان واسه بازیها لب به لب هستش و در آخر اگه میتونی از دوستان فعال بازارچه بپرسی که قطعاتی که مشخص کردم چقدر قیمت میخورن و همون مقدارو قرض بگیر ، سیستمو بخر و بعدا بفروش پول قرضی رو پس بده که اگه تهش پولی موند مادربرد بهتری بگیریم یا اصلا بریم سمت رایزن

لینک به دیدگاه

اگه سیستم برای گیم میخواید و استفاده روز مره همون وب و نرم افزار ها

این سیستم بهتون پیشنهاد میکنم

رم حتما 2 تا ماژول 4 گیگ بردارید

اما نکته بعدی اگه بتونید سیستمتونو رو در این چند روز بفروشید یعنی رم - سی پی یو - مین - پاور  و پولشو بزارید + فروش گرافیکتون این گرافیک هایی که لیون تخفیف زده زوتاک 1060 6 گیگ  به قیمت 2 میلیون 200  واقعا ارزشش رو داره

و اینکه گرافیکتون الان 1400 قیمتشه

رایزن هم خوبه اما نه با این قیمتا الان 1600x دو میلیون قمیتشه که اصلا ارزش نداره مورد بعدی هم قیمت بالای مین های رایزن و سوکت am4 هستش

525242.thumb.PNG.db6d9cad40742f97ef1d7bf6e5f1845f.PNG

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

اگه بودجت تا ۴۶۰۰ میرسه من قطعات زیر را بهت میدم قطعات خودت را میگیرم.

R7 1700

B350 strix

Ram 16gb 3200

R9 nano

این چهار قطعه را میدم .

رم و مادربرد و سی پی یو گرافیک خودت را میگیرم با ۴۶۰۰ سر.

لینک به دیدگاه

سلام,

ممنون از همه ی دوستان عزیزی که راهنمایی کردن. همه ی نظرات رو خوندم و در نظر گرفتم.
پس همون i3 8100 رو فکر میکنم بهتر باشه بگیرم با یه مین که خیلی گرون نباشه. CPU ,و مین رو با پاور آک بگیریم ولی رم رو شنیدم اگر کارکرده تهیه کنم بهتره  و میتونم هزینه اش رو بذارم روی باقی قطعات. در مورد گرافیک راستش فعلا با همین گرافیک میسازم تا بعد چون الان CPU و مین و رم رو بهتره ارتقاء بدم خیلی ضعیفن و من زیاد اهل ارتقاء سیستم نیستم و یه سیستم تهیه میکنم تا 7-8 سال باهاش میسازم. ?

در در 1397/10/06, 23:10:53، Hassan.SK گفته است :

سلام

پردازنده : i3 8100 قیمت حدودی 1460000

برد معمولی سری 300 : حدود 850 (اگه خرید قطعی شد یه مدل موجود خوب برات میگردم)

رم 8 گیگ 2400 : حدود 900

پاور گرین hp 600+ : حدود 720 (پاور 500  وات برای شما کافیه اما 600 وات برای ارتقا آینده خیلی خوبه و اختلاف قیمت زیادی هم با 500 وات نداره)

اینا حدود 3930 شد

الان گرافیک گیگا و زوتاک تخفیف خورده ، اگه بودجشو داری یکی از این دو تهیه کن و بعداً گرافیک خودتو بفروش و البته پاور و پردازنده و رم و بردتم میتونی بفروشی ، هارد اس اس دی و کیستو نگه دار

اگه بعد تعویض گرافیک و فروش قطعاتت بودجه ای موند یه رم 8 دیگه بگیر چون رم 8 الان واسه بازیها لب به لب هستش و در آخر اگه میتونی از دوستان فعال بازارچه بپرسی که قطعاتی که مشخص کردم چقدر قیمت میخورن و همون مقدارو قرض بگیر ، سیستمو بخر و بعدا بفروش پول قرضی رو پس بده که اگه تهش پولی موند مادربرد بهتری بگیریم یا اصلا بریم سمت رایزن

ممنون از لطفت حسن جان. بله فکر میکنم همین گزینه ها خوب باشه. نظرم روی رایزن بود ولی یک مقدار بودجه محدوده و رایزن گرون قیمت به خصوص برد های مخصوص اون که ارزش نداره به نظرم.

شما چه بردی پیشنهاد میکنید؟ اگر پیدا کنید که چه بهتر. کارکرده بگیرم به نظرتون؟

در در 1397/10/07, 00:34:49، zen گفته است :

اگه بودجت تا ۴۶۰۰ میرسه من قطعات زیر را بهت میدم قطعات خودت را میگیرم.

R7 1700

B350 strix

Ram 16gb 3200

R9 nano

این چهار قطعه را میدم .

رم و مادربرد و سی پی یو گرافیک خودت را میگیرم با ۴۶۰۰ سر.

ممنون از پیشنهادت ولی یک مقدار برای من این هزینه زیاده چون روی فروش قطعات هم حساب باز کردم. 
----------------

دوستان برد,  سی پی یو, رم و پاور خودم رو چقدر میتونم بفروشم؟ 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام,

ممنون از همه ی دوستان عزیزی که راهنمایی کردن. همه ی نظرات رو خوندم و در نظر گرفتم.
پس همون i3 8100 رو فکر میکنم بهتر باشه بگیرم با یه مین که خیلی گرون نباشه. CPU ,و مین رو با پاور آک بگیریم ولی رم رو شنیدم اگر کارکرده تهیه کنم بهتره  و میتونم هزینه اش رو بذارم روی باقی قطعات. در مورد گرافیک راستش فعلا با همین گرافیک میسازم تا بعد چون الان CPU و مین و رم رو بهتره ارتقاء بدم خیلی ضعیفن و من زیاد اهل ارتقاء سیستم نیستم و یه سیستم تهیه میکنم تا 7-8 سال باهاش میسازم. 1f605.png

ممنون از لطفت حسن جان. بله فکر میکنم همین گزینه ها خوب باشه. نظرم روی رایزن بود ولی یک مقدار بودجه محدوده و رایزن گرون قیمت به خصوص برد های مخصوص اون که ارزش نداره به نظرم.

ممنون از پیشنهادت ولی یک مقدار برای من این هزینه زیاده چون روی فروش قطعات هم حساب باز کردم. 
----------------

خواستی سیستم را با رم ۸ بهت میدم برات در میاد ۳۹۵۰. خوبه قطعات شما را هم میگیرم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام,

بحث کارکرده به خودتون بر میگرده من خودم شخصا اصلا با جنس دست دو حال نمیکنم پاور و هارد سیستم به نظرم باید نو باشه رم میتونی و برد میتونی دست دو بگیری که هزینه هات کمتر بشه 

برد همم برات میگردم یه ارزون قیمت 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام,

پس همون i3 8100 رو فکر میکنم بهتر باشه بگیرم با یه مین که خیلی گرون نباشه. CPU ,و مین رو با پاور آک بگیریم ولی رم رو شنیدم اگر کارکرده تهیه کنم بهتره  و میتونم هزینه اش رو بذارم روی باقی قطعات. در مورد گرافیک راستش فعلا با همین گرافیک میسازم تا بعد چون الان CPU و مین و رم رو بهتره ارتقاء بدم خیلی ضعیفن و من زیاد اهل ارتقاء سیستم نیستم و یه سیستم تهیه میکنم تا 7-8 سال باهاش میسازم. 1f605.png

----------------

درود

بزرگترین اشتباهت این هستش که بری سمت پردازنده از رده خارج و اشغالی مثل : COI3 8100  در حالی ما داریم به سمت Multi Threading  حرکت می کنیم که در این زمینه AMD برتر عمل کرده نسبت به Intel .

شما حتی با انتخاب Ryzen و مادربردی که بنده به شما پیشنهاد دادم می توانید نسل بعدی AMD RYZEN که 3XXX هستش با یک بروزرسانی ساده بایوس استفاده کنید و از هزینه های اضافی معاف بشید.

پس اشتباه نکنید پردازنده AMD RYZEN که به شما پیشنهاد دادم خریداری کنید.

لینک به دیدگاه

من با نظر

***sniper***

به عوان یه گیمر موافقم

من با xeon 5650 نسل 1366 تو تنظیمات بالای 1080 در همه بازیها بدون اورکلاک ،مصرف سی پی یوم به 60 میرسه تو اودیسه که اینقدر cpu مصرف میکنه 66 بالاترینش بود.

اما اگه فقط سی پی یوتو بالا ببری بعدا احتمالا گلوگاه داری.

با یه هزینه 2 تومنی همزمان سی پی یو رم و گرافیکتو ارتقا میدی.

بعدا با 2 تومن دیگه. با ارزونتر شدن سی پی یوهای بعدی 2 سال دیگه سی پی یو و مادربورد.

البته با توجه به ضعیف بودن CPU I7 2600 ،میتونی گرافیکو به 1060 شش گیگ کاهش بدی

اینجوری با هزینه خیلی کم یه ارتقا نسبتا خوب دادی.

و میزاری دو سال دیگه میری سراغ کافی لیک و بقیه.

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

درود

اگه فقط گیمه یه 3770 بگرد پیدا کن کاملا جواب بازیارو 4 تا واقعی 4 مجازی داره کلا هشتا هسته پردازشه که بسه. مادربردتم که اورکلاک میکنه خیلی هم بهتر میشه گرافم بفروش یه 1060 بگیر کافیه برات.

پ.ن:ویرایش کردم الان نظرات دوستان رو دیدم I3 8100 یک چیزی در مایه های همون 3570 یا یکم قویتره ..ولی رایزن رو کاملا حق با دوستانه اینده بازیها با هسته های بیشتره انقدر که تحرک و فیزیک بیشتر میشه در بازیها نیاز به هسته های زیاده

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا نت من 3 روزه بدجوری ادا میده یا قطعی داره یا جون میده یه صفحه باز کنه الان اومدم چند تا برد ببینم که جون داد اما لود نکرد ! 

شرمنده استارتر شدم بعدا بازم تلاش میکنم ولی میتونید بردهای سری 300 ببینید و با توجه به بودجتون  انتخاب کنید که توی چیپست مشابه فرق خاصی ندارن 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

سلام دوستان,

در 18 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بحث کارکرده به خودتون بر میگرده من خودم شخصا اصلا با جنس دست دو حال نمیکنم پاور و هارد سیستم به نظرم باید نو باشه رم میتونی و برد میتونی دست دو بگیری که هزینه هات کمتر بشه 

برد همم برات میگردم یه ارزون قیمت 

ممنون از شما. منم همچین حسی دارم و تا به حال کارکرده نخریدم چون حس خوبی بهش ندارم. شاید فقط رم رو کارکرده بگیرم.

در 17 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

بزرگترین اشتباهت این هستش که بری سمت پردازنده از رده خارج و اشغالی مثل : COI3 8100  در حالی ما داریم به سمت Multi Threading  حرکت می کنیم که در این زمینه AMD برتر عمل کرده نسبت به Intel .

شما حتی با انتخاب Ryzen و مادربردی که بنده به شما پیشنهاد دادم می توانید نسل بعدی AMD RYZEN که 3XXX هستش با یک بروزرسانی ساده بایوس استفاده کنید و از هزینه های اضافی معاف بشید.

پس اشتباه نکنید پردازنده AMD RYZEN که به شما پیشنهاد دادم خریداری کنید.

ممنون از راهنماییت عزیز. راستش فقط به خاطر هزینه است که خواستم سمت I3 8100 برم و سیستم رو که ارتقاء بدم دیگه نگهش میدارم و قصد ارتقاء رو بعد اون ندارم شاید حداقل تا 5-6 سال. 
باز هم پیشنهاد شما رو در نظر میگیرم و فکر میکنم حداقل 1تومن از core i3 بیشتر میشه. 

در 14 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

آقا نت من 3 روزه بدجوری ادا میده یا قطعی داره یا جون میده یه صفحه باز کنه الان اومدم چند تا برد ببینم که جون داد اما لود نکرد ! 

شرمنده استارتر شدم بعدا بازم تلاش میکنم ولی میتونید بردهای سری 300 ببینید و با توجه به بودجتون  انتخاب کنید که توی چیپست مشابه فرق خاصی ندارن 

دشمنت حسن جان. شما محبت داری. الان باز دارم نظرات دوستان رو میخونم و رایزن رو هم مد نظر قرار میدم تا فردا تصمیم گیری کنم. 
------------------

به نظرتون قطعات خودم رو چند میتونم بفروشم؟ CPU, Mainboard, RAM, Power

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Lovely_killer گفته است :

سلام دوستان,

ممنون از شما. منم همچین حسی دارم و تا به حال کارکرده نخریدم چون حس خوبی بهش ندارم. شاید فقط رم رو کارکرده بگیرم.

ممنون از راهنماییت عزیز. راستش فقط به خاطر هزینه است که خواستم سمت I3 8100 برم و سیستم رو که ارتقاء بدم دیگه نگهش میدارم و قصد ارتقاء رو بعد اون ندارم شاید حداقل تا 5-6 سال. 
باز هم پیشنهاد شما رو در نظر میگیرم و فکر میکنم حداقل 1تومن از core i3 بیشتر میشه. 

دشمنت حسن جان. شما محبت داری. الان باز دارم نظرات دوستان رو میخونم و رایزن رو هم مد نظر قرار میدم تا فردا تصمیم گیری کنم. 
------------------

به نظرتون قطعات خودم رو چند میتونم بفروشم؟ CPU, Mainboard, RAM, Power

درود

اشتباه نکن دوست گرامی،  خرید یک پردازنده مانند: COI3 8100 اشتباه بزرگی هستش که برای نسل بعد و حتی در اینده نیز دست شما بسته است و امکان ارتقاء برای پردازنده نخواهی داشت و از نسل جدید و تکنولوژی هاش بی بهره خواهید بود و  با توجه شرایط افتضاح اقتصادی کشور دیگر نمی توانید به نسل جدید کوچ کنید  و هزینه ای به گزاف برای شما خواهد داشت .

بهترین و آینده نگر ترین پیشنهاد به شما بنده کردم، شما می توانید برای نسل بعد هم فقط یک پردازنده عوض کنید که کلی تو هزینه شما تاثیر گذار هستش و این که نسل RYZEN 3000 پیشرفت خوبی خواهد داشت.

گرچه 8100 همین الانم دیگه کارایی مناسب نداره  فقط تو محدود خیلی کم تونسته خودی نشون بده در حالی R5 1600X کاملا در تمامی نرم افزارهای کاربردی و بازی ها برتر بوده مخصوصا این که به خواهی تنظیمات بالا و انلاین بازی کنی.

قطعاتت بفروش و مبلغ فروشش بزار برای خرید یک R5 1600X .  شما بعدا متوجه خواهی شد که بنده چه خواهم گفت دوستان اینده نگر نیستند  و اطلاع ندارند برتری یواش یواش برای AMD به ارمغان خواهد آمد.

ویرایش شده توسط TERRORIST
لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

درود

اشتباه نکن دوست گرامی،  خرید یک پردازنده مانند: COI3 8100 اشتباه بزرگی هستش که برای نسل بعد و حتی در اینده نیز دست شما بسته است و امکان ارتقاء برای پردازنده نخواهی داشت و از نسل جدید و تکنولوژی هاش بی بهره خواهید بود و  با توجه شرایط افتضاح اقتصادی کشور دیگر نمی توانید به نسل جدید کوچ کنید  و هزینه ای به گزاف برای شما خواهد داشت .

بهترین و آینده نگر ترین پیشنهاد به شما بنده کردم، شما می توانید برای نسل بعد هم فقط یک پردازنده عوض کنید که کلی تو هزینه شما تاثیر گذار هستش و این که نسل RYZEN 3000 پیشرفت خوبی خواهد داشت.

گرچه 8100 همین الانم دیگه کارایی مناسب نداره  فقط تو محدود خیلی کم تونسته خودی نشون بده در حالی R5 1600X کاملا در تمامی نرم افزارهای کاربردی و بازی ها برتر بوده مخصوصا این که به خواهی تنظیمات بالا و انلاین بازی کنی.

قطعاتت بفروش و مبلغ فروشش بزار برای خرید یک R5 1600X .  شما بعدا متوجه خواهی شد که بنده چه خواهم گفت دوستان اینده نگر نیستند  و اطلاع ندارند برتری یواش یواش برای AMD به ارمغان خواهد آمد.

سلام,

ممنون از شما دوست عزیز که با توضیحات و کامل راهنمایی می کنید. حق با شماست و از تجربه و اطلاعات شما استفاده میکنم و رایزن میگیرم. 

حسن عزیز 2600 رو پیشنهاد دادن. ظاهرا کمی بهتر میتونه عمل کنه و جدیدتر هست. 1600x ظاهرا توسط کارخانه مقداری اور شده ولی توانایی 2600 میتونه کمی هم بهتر باشه. نظر شما چیه؟
1) کدوم رو بگیریم با توجه به اینکه یک رنج قیمتی دارند ولی 2600 جدیدتر هست؟

2) برد هم B450M-K Asusکه پیشنهاد دادین میگیریم. 

3) رم هم فعلا 2 تا 4 میگیرم با حافظه ی 2400 چون ظاهرا برد تا 2666 ساپورت میکنه. این چطوره؟ https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-ripjaws-v-8gb-4gbx2-2400mhz-cl17-ddr4.html

4)پاور هم لطفا چند مورد خوب ترجیحا کمی بیش از نیاز فعلی پیشنهاد بدین.

5) اگر دوستان سایتی رو میشناسن که بتونم تمام موارد رو یکجا یا نهایتا از 2 جا بگیرم لینک یا پیشنهاد بدین لطفا.مین رو لیون نداره و قیمت های فافا از لیون کمی بهتره ولی تجربه ی خرید از فافا رو نداشتم.

با تشکر ?

لینک به دیدگاه

سلام,

ممنون از شما دوست عزیز که با توضیحات و کامل راهنمایی می کنید. حق با شماست و از تجربه و اطلاعات شما استفاده میکنم و رایزن میگیرم. 

حسن عزیز 2600 رو پیشنهاد دادن. ظاهرا کمی بهتر میتونه عمل کنه و جدیدتر هست. 1600x ظاهرا توسط کارخانه مقداری اور شده ولی توانایی 2600 میتونه کمی هم بهتر باشه. نظر شما چیه؟
1) کدوم رو بگیریم با توجه به اینکه یک رنج قیمتی دارند ولی 2600 جدیدتر هست؟

2) برد هم B450M-K Asusکه پیشنهاد دادین میگیریم. 

3) رم هم فعلا 2 تا 4 میگیرم با حافظه ی 2400 چون ظاهرا برد تا 2666 ساپورت میکنه. این چطوره؟ https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/gskill/gskill-ripjaws-v-8gb-4gbx2-2400mhz-cl17-ddr4.html

4)پاور هم لطفا چند مورد خوب ترجیحا کمی بیش از نیاز فعلی پیشنهاد بدین.

5) اگر دوستان سایتی رو میشناسن که بتونم تمام موارد رو یکجا یا نهایتا از 2 جا بگیرم لینک یا پیشنهاد بدین لطفا.مین رو لیون نداره و قیمت های فافا از لیون کمی بهتره ولی تجربه ی خرید از فافا رو نداشتم.

با تشکر 1f60d.png

درود

بله می تونید به جای R5 1600X مدل R5 2600 خریداری کنید که از نسل جدید هستش .

1- R5 2600 خریداری کنید که مقداری در مصرف و معماری اون بهینه شده .

2- بله همین برد خریداری کنید که از نسل جدید  و نسل بعدی هم پشتیبانی می کنه.

3- Adata XPG Gammix D10 2*4 8 GB Freq : 2800 MHZ  این حافظه اصلی جایگزین کن.

4- Green GP600B-HP Plus خریداری کنید در این محدوده بهترین هستش.

5- از طریق پیغام خصوصی به شما اعلام می کنم از چه سایتی خریداری کنید که تمامی قطعاتی که مد نظرتون هستش موجود می باشد .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، TERRORIST گفته است :

3- Adata XPG Gammix D10 2*4 8 GB Freq : 2800 MHZ  این حافظه اصلی جایگزین کن.

من نسخه 3000MHz این رم رو داشتم با رایزن خیلی اذیتم کرد تا کارم راه افتاد مجبور شدم فرکانس و تایمینگ رو دستی وارد کنم( xmp کرش میکنه سیستم رو )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...