رفتن به مطلب

تبئیل مانیتور full hd به 4k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

بنده مانیتورم Asus mx279h با رزولوشن 1080 هست 

کارت گرافیک بنده هم evga 980 و cpu هم 7700 هست

توسط کنترل پنل nvidia رزولوشن رو کاستومایز کردم و 4k رو واسه مانیتورم تعریف کردم 

همه چی هم اکیه و تو بازی ها هم 4k بازی میکنم

دوتا سوال از حضور دوستان دارم 

1 - آیا واقعا رزولوشن به 4k تبدیل میشه ؟ چطور ممکنه وقتی خروجی مانیتورم فول اچ دیه

2 - اینکار باعث اسیب به مانیتور میشه ؟ 

لینک به دیدگاه

داداش اگه اینطور بود که دیگه اینهمه پول کسی برای مانیتور 4K نمیداد، الان سیستم شما داره خروجی 4K میده شما خروجی 4000K هم ازش میتونی بگیری ولی تهش مانیتورت FullHD هست و FullHD میبینی، با این کارت فقط فشار روی سیستم رو بیشتر کردی.

ویرایش شده توسط Ali Alborz
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

داداش اگه اینطور بود که دیگه اینهمه پول کسی برای مانیتور 4K نمیداد، الان سیستم شما داره خروجی 4K میده شما خروجی 4000K هم ازش میتونی بگیری ولی تهش مانیتورت FullHD هست و FullHD میبینی، با این کارت فقط فشار روی سیستم رو بیشتر کردی.

پس هدف nvidia از اینکار چی بوده ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Peyman_NP گفته است :

پس هدف nvidia از اینکار چی بوده ؟

هدفش این بوده هر وقت مانیتور 4K خریدی بذاریش رو 4K الان که FullHD داری باید بذاری رو 1080.

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Ali Alborz گفته است :

هدفش این بوده هر وقت مانیتور 4K خریدی بذاریش رو 4K الان که FullHD داری باید بذاری رو 1080.

فکر میکنم منظورمو بعد متوجه شدید 

این چیزی که شما میفرمایید دسترسی هست که خود ویندوز در اختیار شما قرار میده و ویندوز اجازه نمیده شما بیشتر از استاندارد مانیتور رزولوشن تعیین کنید

این گزینه رو به صورت کاستومایز nvidia در اختیار کاربر قرار میده .

لینک به دیدگاه

بیشتر هدف استفاده من از این گزینه این هست که بنده یه تلویزیون SONY 55x8500e دارم که 4k ساپورت میکنه و تصویر رو به صورت همزمان و داپلیکیت بر روی هم تی وی و هم مانیتور دارم 

با اینکار میخام از حداکثر کیفیت tv هم استفاده کنم و همیشه 4k باشه 

حالا اگه کیفیت مانیتور 4k هم نشد نشد اما میخام بدونم اینکار ضرری برای مانیتور داره یا حیر 

لینک به دیدگاه

فکر میکنم منظورمو بعد متوجه شدید 

این چیزی که شما میفرمایید دسترسی هست که خود ویندوز در اختیار شما قرار میده و ویندوز اجازه نمیده شما بیشتر از استاندارد مانیتور رزولوشن تعیین کنید

این گزینه رو به صورت کاستومایز nvidia در اختیار کاربر قرار میده .

عزیز هیچ فرقی نداره کجا این تنظیمات رو در اختیار شما قرار میده، شما مانیتورتون 1080 هست و تا زمانی که چندین برابر قیمت مانیتور خودتون هزینه نکنید و یه مانیتور 4K خریداری نکنید به هیچ وجه نمیتونید به صورت مجانی رزولوشن 4K از مانیتور دریافت کنید.

لینک به دیدگاه

بیشتر هدف استفاده من از این گزینه این هست که بنده یه تلویزیون SONY 55x8500e دارم که 4k ساپورت میکنه و تصویر رو به صورت همزمان و داپلیکیت بر روی هم تی وی و هم مانیتور دارم 

حالا اگه کیفیت مانیتور 4k هم نشد نشد اما میخام بدونم اینکار ضرری برای مانیتور داره یا حیر 

ضرر نداره، ولی تفاوت کیفیتی رو شاهد نخواهید بود.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما روی 4k تنظیم کردی ولی 1080p میبینی

ضرری هم تا اونجا که میدونم نداره

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Peyman_NP گفته است :

ضرر نداره

لینک به دیدگاه

با سلام دوست عزیز ، خیر ضرری نداره

در ضمن خدمت دوستان عرض کنم که قابلیت native 4x  خیلی جاها به درد میخوره ، برای مثال:

میخواهید اسکرین شات بگیرید ، بنابراین بهتره با 4k بگیرید.

یا می‌خوایید بازی ای رو در رزولشن های مختلف تست کنید .

ویا ....

اما توصیه میکنم این کار رو نکنید چون به جز خوردن فریم هیچ فایده ای در استفاده معمولی نداره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Peyman_NP گفته است :

سلام دوستان

بنده مانیتورم Asus mx279h با رزولوشن 1080 هست 

کارت گرافیک بنده هم evga 980 و cpu هم 7700 هست

توسط کنترل پنل nvidia رزولوشن رو کاستومایز کردم و 4k رو واسه مانیتورم تعریف کردم 

همه چی هم اکیه و تو بازی ها هم 4k بازی میکنم

دوتا سوال از حضور دوستان دارم 

1 - آیا واقعا رزولوشن به 4k تبدیل میشه ؟ چطور ممکنه وقتی خروجی مانیتورم فول اچ دیه

2 - اینکار باعث اسیب به مانیتور میشه ؟ 

کاری که میکنه اینه :

پردازش های تصویرو برای  رزولوشن مورد نظر انجام میده( اندازه هارو از فونت تا تصویر تغیر میده) در اخر به رزولوشن اصلی شما تحویل میده  هیچ وقتم متوجه افزایش کیفیت نمیشی چون تعداد پیکسل ها شما 1920 در 1080 هست و جز تار بودن  و کوچیک شدن سایز ایکون و ... چیز دیگه شاهد نیستی البته تو بازی یه گزینه به اسم scale هست که اون داستانش فرق میکنه فکر میکنم چون اونجا گرافیک افزایش پیدا میکنه و تکسچر ها با کیفیت تر به نظر میان اون داستانش یه چیز دیگست

ولی این تنظیمات که تو درایور هست فقط همینکارو میکنه 

اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

شاید تنها حسنی که داره اینه که میتونید توی بازی رزولوشن رو بیشتر کنید و از اون طرف AA یا Anti-Aliasing رو کم یا خاموش کنید. اینطوری ممکن مقداری به فریم ریت اضافه بشه اما توی بعضی بازی ها هم نتیجه معکوس داره. در کل برای بنده آپشنی بود که هیچ وقت استفاده نکردم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...