رفتن به مطلب

تولید صدای پارازیت CPU

alirezav.f
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

دوستان دلیل صدای پارازیت مانند یا همان ویز ویز CPU چی میتونه باشه؟ البته زمانی که اورکلاک میکنم این صدا کم میشه ولی در هنگام پردازش های سنگین CPU یه صدای ویز میکنه و درحد صدم ثاینه یه تاخیر در پردازش هاش ایجاد میشه ، مثلا وسط فیلم دیدن گه گاهی صدا یا تصویر رو میکشه و یا در هنگام بازی Battlefield V گه گاهی گیر میده ، البته چند روز پیش کولر CPU رو باز کردم و خمیر سیلیکون تازه ریختم که خیلی بهتر شده اما دیدم اطراف CPU در مادربورد سیاهی حالت سوختگی ایجاد شده.

CPU Core i7 @860 

راستی الان میشه CPU سوکت 1156 نو پیدا کرد واسه خرید ؟

ویرایش شده توسط alirezav.f
لینک به دیدگاه

درود .سی پی یو صدا نمیده.اون صدا کوعل واین از چوکهای اطراف محل سی پی یو میان و مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود .سی پی یو صدا نمیده.اون صدا کوعل واین از چوکهای اطراف محل سی پی یو میان و مشکلی نداره

سپاس

اما با تعویض فن همچنان همان صدا باقی هست ، یعنی هر دو فن یک صدای شبیه هم دارن 

و اینکه موقعه صدا یک تاخیر در پردازش ایجاد میشه ، امکان هست از مادربورد هم باشه؟

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، alirezav.f گفته است :

سپاس

اما با تعویض فن همچنان همان صدا باقی هست ، یعنی هر دو فن یک صدای شبیه هم دارن 

و اینکه موقعه صدا یک تاخیر در پردازش ایجاد میشه ، امکان هست از مادربورد هم باشه؟

دوست عزیز من متوجه نشدم فنتون صدا میده یا سی پی یو؟ سی پی یو صدا نمیده کلا چون چیزی نداره که صدا بده.یا فن صدا میده اونم صدای خر خر و یه صدا که کاملا مشخص میشه روغنش خشک شده  یا اگر بلبرینگی باشه اونم بلبرینگاش بر اثر گذر زمان ساییده میشه و یه صدای خر خر بمی از خودش میده .شما وقتی که اون صدا میده فن رو اروم با دستت نگه دار تا نچرخه و ببین ایا بخاطر فنه یا نه.اگه از فن نبود پس خود مادربرده..دور و بر محل قرار گیری سی پی یو روی مادربرد چندعدد چوک وجو داره (یه قطعه های مربعی شکل به اندازه حبه قند که درونش سیم پیچ وجود داره) و این چون جریان ازش عبور میکنه تولید صدا میکنه ویز ویز  یا مثل صدای اتصالی ضعیف دوتا سیم. اگر صدا از این چوکها باشه هیچ مشکلی نداره  اما چون میگی وقتی صدا میده یه مکثی داره امکان داره اینا داغ میکنن و ولتاژ رو کم میکنن در پردازشای سنگین. که وقتی زیر بار هستش انگشتتو بزاری روش و اگه خیلی داغ بکنه مشکل مکث هم بخاطر همونه که توی بازی با افتر برنر هم میتونی مصرف سی پی یو رو ببینی که ایا یهو مصرف میاد پایین یا نه.کلا باید دونه دونه کارارو انجام بدی و تست کنی تا ایراد یابی بکنی

...حتی ممکنه مشکل از کوهل وای ن پاور هم باشه و چون معمولا رو سی پی یو عه به اشتباه بندازتت دقیق تست بگیر متوجه بشی چیه

20150812140607_big.png

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

سلام

فکر کنم منظورشون اینه که موقعی که اون اتفاق میوفته یه صدای اضافه ویز مانندی از بلندگوها پخش میشه

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

دوست عزیز من متوجه نشدم فنتون صدا میده یا سی پی یو؟ سی پی یو صدا نمیده کلا چون چیزی نداره که صدا بده.یا فن صدا میده اونم صدای خر خر و یه صدا که کاملا مشخص میشه روغنش خشک شده  یا اگر بلبرینگی باشه اونم بلبرینگاش بر اثر گذر زمان ساییده میشه و یه صدای خر خر بمی از خودش میده .شما وقتی که اون صدا میده فن رو اروم با دستت نگه دار تا نچرخه و ببین ایا بخاطر فنه یا نه.اگه از فن نبود پس خود مادربرده..دور و بر محل قرار گیری سی پی یو روی مادربرد چندعدد چوک وجو داره (یه قطعه های مربعی شکل به اندازه حبه قند که درونش سیم پیچ وجود داره) و این چون جریان ازش عبور میکنه تولید صدا میکنه ویز ویز  یا مثل صدای اتصالی ضعیف دوتا سیم. اگر صدا از این چوکها باشه هیچ مشکلی نداره  اما چون میگی وقتی صدا میده یه مکثی داره امکان داره اینا داغ میکنن و ولتاژ رو کم میکنن در پردازشای سنگین. که وقتی زیر بار هستش انگشتتو بزاری روش و اگه خیلی داغ بکنه مشکل مکث هم بخاطر همونه که توی بازی با افتر برنر هم میتونی مصرف سی پی یو رو ببینی که ایا یهو مصرف میاد پایین یا نه.کلا باید دونه دونه کارارو انجام بدی و تست کنی تا ایراد یابی بکنی

...حتی ممکنه مشکل از کوهل وای ن پاور هم باشه و چون معمولا رو سی پی یو عه به اشتباه بندازتت دقیق تست بگیر متوجه بشی چیه

20150812140607_big.png

دقیقا درست همین به قول شما حب قندها هم یخرده سیاه شدن و صدا از همیناس

بله CPU که صدا نداره اما مونده بودم چرا موقعه پردازش های سنگین صدا ویز ویز میده که شما درست راهنمایی کردین

حالا یه سوال الآن وقتی اورکلاک میکنم دیگه صدا نمیده خوب طبعا دمای هسته ها میره بالا ، اینکه مشکلی نیست ، و یه سوال دیگه میشه این حب قندها رو تعویض کرد؟

سپاس

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، alirezav.f گفته است :

دقیقا درست همین به قول شما حب قندها هم یخرده سیاه شدن و صدا از همیناس

بله CPU که صدا نداره اما مونده بودم چرا موقعه پردازش های سنگین صدا ویز ویز میده که شما درست راهنمایی کردین

حالا یه سوال الآن وقتی اورکلاک میکنم دیگه صدا نمیده خوب طبعا دمای هسته ها میره بالا ، اینکه مشکلی نیست ، و یه سوال دیگه میشه این حب قندها رو تعویض کرد؟

سپاس

پس مشکلی نداره بردت اگه که هنگ کامل نمیکنه و.معلومه انفد اورکردی این زبون بسته رو اینم داغ شده از حالت استاندارد خارج شده شایدم لاکی چیزی سوزوندن یه عکس بده از بردت و این قسمت..  فقط اورش نکن! اورکلاک ولتاژ زیادی میکشه بیشتر داغ میکنه این لامصبا خیلی داغ میکنن احتمالا فنت تاور نیست؟ یعنی ایستاده و فن بسمت برد باد نمیده!؟ اگه اینجوریه یه پستی گذاشتم یجا دوروز پیش یه انتقال بادی به این قسمت ساختم خیلی سادست اونو بساز و ببند یا اگه تو شهرتون هست هتسینک و پد سیلیکون خوب واسه اون چوکا پیدا کن کلا درست کردن اون انتقال بادی که من ساختم راحتتر و ارزونتر ازین کاراست_ بساز و ببند روشون و تا وقتی هم دماشون کم نکردی هیچوقت اورکلاک نکن یهو میبینی دیگه روشن نمیشه_ اره این چوکام عوض میشن کاری نداره  این چوکا بقول شما حبه قندا نذار زیاد داغ کنن هرچند همینکه بیش از حد استانداردشون داغ بشن خودشون ولتاژ مصرفی به سی پی یو رو کم میکنن که خودشون اسیب نبینن_ولی اگه بدرت در حالت معمول مشکلی نداره تعویضش نکن چوکای بعدی هم داغ میشن و حتی اونام ممکنه صدا بدن و فقط هزینه بمونه رو دستت هر چی فابریکش بهتره دوست من.فقط دما رو با روش که گفتم یا هر روش ذیگه دفع کن اون صدا اصلا مهم نیست ولی دما مهمه

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

پس مشکلی نداره بردت اگه که هنگ کامل نمیکنه و.معلومه انفد اورکردی این زبون بسته رو اینم داغ شده از حالت استاندارد خارج شده شایدم لاکی چیزی سوزوندن یه عکس بده از بردت و این قسمت..  فقط اورش نکن! اورکلاک ولتاژ زیادی میکشه بیشتر داغ میکنه این لامصبا خیلی داغ میکنن احتمالا فنت تاور نیست؟ یعنی ایستاده و فن بسمت برد باد نمیده!؟ اگه اینجوریه یه پستی گذاشتم یجا دوروز پیش یه انتقال بادی به این قسمت ساختم خیلی سادست اونو بساز و ببند یا اگه تو شهرتون هست هتسینک و پد سیلیکون خوب واسه اون چوکا پیدا کن کلا درست کردن اون انتقال بادی که من ساختم راحتتر و ارزونتر ازین کاراست_ بساز و ببند روشون و تا وقتی هم دماشون کم نکردی هیچوقت اورکلاک نکن یهو میبینی دیگه روشن نمیشه_ اره این چوکام عوض میشن کاری نداره  این چوکا بقول شما حبه قندا نذار زیاد داغ کنن هرچند همینکه بیش از حد استانداردشون داغ بشن خودشون ولتاژ مصرفی به سی پی یو رو کم میکنن که خودشون اسیب نبینن_ولی اگه بدرت در حالت معمول مشکلی نداره تعویضش نکن چوکای بعدی هم داغ میشن و حتی اونام ممکنه صدا بدن و فقط هزینه بمونه رو دستت هر چی فابریکش بهتره دوست من.فقط دما رو با روش که گفتم یا هر روش ذیگه دفع کن اون صدا اصلا مهم نیست ولی دما مهمه

باز هم ممنونم

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

دوست عزیز لینک تاپیک مربوط به همون انتقال باد یا همون گرما رو قرار میدید لطفا؟

با تشکر.

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، DPSYS گفته است :

دوست عزیز لینک تاپیک مربوط به همون انتقال باد یا همون گرما رو قرار میدید لطفا؟

با تشکر.

amp;page=2&tab=comments#comment-11257

لینک به دیدگاه

• 5 سال بعد...

سلام.

دوستان بنده موقعی که پردازش سنگین انجام میدهم و cpu را به طور کامل درگیر میکنم چند باری صدای نویز مانندی از بلندگوی سیستم و اگر هدفون داشته باشم از هدفون پخش میشه. صدا از کیس نیست. کسی میدونه دلیلش چی میتونه باشه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...