رفتن به مطلب

پردازنده شانزده هسته ای AMD Ryzen 9 3800X برای فروش لیست شد

Recommended Posts

• کاربر ویژه

fd5590a8a6ec833e3529d19ac23e9581.jpg

به تازگی اطلاعاتی منتشر شده که نشان میدهد یک خرده فروشی اینترنتی ، پردازنده جدید شرکت AMD به نام Ryzen 9 3800X را برای فروش لیست کرده است.ممکن است این نشت اطلاعاتی یک جلب توجه برای معرفی نسل جدید پردازنده های AMD همزمان با نزدیک شده به نمایشگاه سالانه2019 CES باشد که قرار است این شرکت به صورت رسمی از ریز معماری Zen2 پرده برداری کند.

fb5b6add73503d109692dd98e616812b.jpg

در این لیست مشاهده میشود که پردازنده Ryzen 9 3800X مجهز به 16 هسته پردازشی با 32 ترد مجازی است.این تعداد هسته ،قطعا دوبرابر پرچمدارفعلی پلتفرم رده میانی این شرکت یعنی Ryzen 7 2700X است.توان حرارتی این پردازنده حدود 125 وات اعلام شده که تنها 20 وات بیشتر از پردازنده 2700X است.جالبترین بخش این نشت ، در مورد سرعت کلاک این پردازنده است.با توجه به اطلاعات این خرده فروشی ، بوست فرکانس پردازنده Ryzen 9 3800X  میتواند تا فرکانس 4.7 گیگاهرتز افزایش پیدا کند ، که باز هم حدود 400 مگاهرتز بالاتر از میزان بوست فرکانس پردازنده 2700X است.این پردازنده بر اساس ریزمعماری Zen2 ، اولین پردازنده 7 نانومتری AMD ، برای پلتفرم رده میانی دسکتاپ خواهد بود.

5aa239dcb5f5a413aef70b5d11f3036b.jpg

در گزارش دیگری که توسط E-Katalog منتشر شده ، سری جدید پردازنده های Ryzen 7  و Ryzen 5 نیز معرفی شده اند.اگر این اطلاعات صحت داشته باشند ، اینبار در خانواده پردازنده های Ryzen 5 ، شاهد اولین پردازنده های 8 هسته ای خواهیم بود.این در حالیست که احتمالا سری Ryzen 7 از خانواده پردازنده های 3000 ، تا 12 هسته پردازشی را دریافت خواهد کرد.جالب اینجاست که مقدار بوست فرکانس پردازنده Ryzen 7 3700X به حدود 5.0 گیگاهرتز میرسد.این اولین پردازنده با ریز معماری Zen است که چنین فرکانسی را دریافت میکند.

262aae993e73f32435c6388ab71fab31.jpg

در نهایت به سری Ryzen 3 در خانواده 3000 میرسیم.اطلاعات جدید به ما میگویند که این سری نیز حداکثر تا 6 هسته فیزیکی با 12 رشته مجازی را با خود به همراه دارند.پردازنده Ryzen 3 3300X بوست فرکانسی برابر با 4.3 گیگاهرتز و پردازنده 3300 هم تا 4.0 گیگاهرتز فرکانس بوست خواهد داشت.این دو پردازنده هم از توان حرارتی 50 واتی برخوردار خواهند بود.

97e7d6249af241c8db88839a46846b9e.jpg

منبع : Videocardz

مترجم : محمد فتحی

لینک به دیدگاه

چقدر هم اتفاقی امسال قصد کردن خانواده Ryzen 9 رو به سری پردازنده هاشون اضافه کنن! ¬¬

اینجوری چسبیدن به مارکتینگ دیگر شرکت ها آخر Cheap بودنه؛ ارگانیسم دیگری که همچین رفتاری داره "انگل" هست.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

چقدر هم اتفاقی امسال قصد کردن خانواده Ryzen 9 رو به سری پردازنده هاشون اضافه کنن! ¬¬

اینجوری چسبیدن به مارکتینگ دیگر شرکت ها آخر Cheap بودنه؛ ارگانیسم دیگری که همچین رفتاری داره "انگل" هست.

بنظرم این کار دست کم برای کاربرها بهتره، چون پیدا کردن سی پی یو معادل از رقیب راحت تره و موجب سردرگمی نمیشه.(یجورایی به چالش کشیدن رقیب هم هست)

چیزی که در مورد گرافیک های AMD مصداق نداره.

لینک به دیدگاه

داداش اگه amd سری رایزنو تولید نمیکرد هنوزم بهترین سی پی یویی که میتونستی بخری i7 چهار هسته و ۸ رشته بود اونم به قیمت خدا تومن

در 23 دقیقه قبل، Trickster گفته است :

انگل خطاب کردن شرکتی به اون بزرگی که بیشترین فروش سی پی یو تو ۶ ماه گذاشته داشته فقط از روی تعصب میتونه باشه

لینک به دیدگاه

Ryzen 3 شش هسته؟ 

شوخی میکنی:|

هم اندازه 8700k ?

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

داداش اگه amd سری رایزنو تولید نمیکرد هنوزم بهترین سی پی یویی که میتونستی بخری i7 چهار هسته و ۸ رشته بود اونم به قیمت خدا تومن

حرف حق  زدی برادر 

ما که کارمون گیم نیست و فقط رندر هست بنظرم تو این حدودا 2 سال عرضه رایزن ها چه سری AM4 و چه سری TR4 واقعا انقلاب به پا کرده خصوصا تو تعداد هسته و با قیمت  مناسب  مشتری مدار 

من به شخصه یه سیستم tr4 و یه سیستم am4 برای رندر جمع کردم و دیگه هیچ وقت سمت اینتل نمیره چون با 60 درصد قیمت  معادل اینتل دو برار تعداد هسته برای رندر و طراحی دارم و خیلی تو زمان و هزینه برامون صرفه جویی شد

AMD?

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

Ryzen 3 شش هسته؟ 

شوخی میکنی:|

هم اندازه 8700k 1f602.png

بله ولی با قیمت بسیار مناسب تر 

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، Catalyst گفته است :

بنظرم این کار دست کم برای کاربرها بهتره، چون پیدا کردن سی پی یو معادل از رقیب راحت تره و موجب سردرگمی نمیشه.(یجورایی به چالش کشیدن رقیب هم هست)

چیزی که در مورد گرافیک های AMD مصداق نداره.

درود ?

والا من که خودم از وقتی AMD این کار رو کرده گیج تر هم شدم. :D ولی حالا اگر کار شما راحت تر شده، چه بهتر... ^_^

در ضمن اگر شایعه ها در مورد نسل بعدی گرافیک های AMD صحیح باشه، شاهد این هم خواهیم بود که به صورت کاملاً اتفاقی RX 580 به RX 3080 تغییر کنه و شبیه RTX 2080 بشه!

در 8 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

انگل خطاب کردن شرکتی به اون بزرگی که بیشترین فروش سی پی یو تو ۶ ماه گذاشته داشته فقط از روی تعصب میتونه باشه

درود ?

اولاً شما بگو من به چی تعصب دارم؟ یعنی با کوچکترین انتقاد و یک تشبیه که من کردم، شدم متعصب؟ خب اینجوری باشه منم میگم شما تعصب داری که همچین چیز ساده و مشخصی رو نمیبینی.

دوماً همون پردازنده چهار هسته ای / هشت رشته ای هنوز هم که هنوزه در بازی ها (که اکثر بازاریابی شرکت ها رو شامل میشه) بهترین عملکرد رو داره. چیزی که من میبینم، پردازنده های اینتل به همون نسبت که در بازی ها کارایی بالاتری دارند، قیمت بالاتری دارند. نه اینتل به اون دزدی ای هست که شما فکر می کنی و نه AMD به اون رابین هودی... (از جاییکه احتمال میدم این مورد بعداً با چارت ها و بنچمارک هایی جواب داده بشه، خواهش می کنم بحث در این مورد رو ادامه ندید. من خودم همه اون چارت ها رو دیدم)

سوماً من در پست قبلیم در مورد کارایی یا قیمت چیزی نگفتم، فقط از نحوه بازاریابی AMD انتقاد کردم و باز هم جهت اطلاع، همین مثل "انگل" چسبیدن به بازاریابی دیگر شرکت ها بار مالی زیادی از دوش AMD برمیداره که میتونه همینو در ابتدای عرضه به عنوان قیمت کمتر روی محصولاتش اعمال کنه، بعداً هم که کلاً به سوددهی و بلوغ میرسه که قیمت حتی کمتر هم میشه. پس بازم همینطور که گفتم AMD به اون رابین هودی ای که شما فکر می کنی نیست.

در نهایت هم اینکه این نظر شخصی من بود و بیش از این ادامه نمیدم. شما نظر متفاوتی داری، کاملاً قابل احترام هست.

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

حرف حق  زدی برادر 

ما که کارمون گیم نیست و فقط رندر هست بنظرم تو این حدودا 2 سال عرضه رایزن ها چه سری AM4 و چه سری TR4 واقعا انقلاب به پا کرده خصوصا تو تعداد هسته و با قیمت  مناسب  مشتری مدار 

من به شخصه یه سیستم tr4 و یه سیستم am4 برای رندر جمع کردم و دیگه هیچ وقت سمت اینتل نمیره چون با 60 درصد قیمت  معادل اینتل دو برار تعداد هسته برای رندر و طراحی دارم و خیلی تو زمان و هزینه برامون صرفه جویی شد

حتی برای گیمر ها هم خوب شده

الان سری ۳۰۰۰ بیاد یه سی پی یو ۶ هسته ای میشه ۱ میلیون که از i3 ارزونتره شاید تو ipc به اینتل نرسه اما قیمت های فوق العاده است 

Viva with amd

یاشاسین ای ام دی

لینک به دیدگاه

دستبوس کشور سازنده این سی پی یو هستیم و همیشه و همه حال منتظر ارایه محصولاتش..ممنونم amd کبیر ممنووونم?

لینک به دیدگاه

رایزن ۵ هشت هسته ای داشتم وقتی حتی amd به فکر ساختش نبود

20190102_223632.png

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، o0shahin گفته است :

رایزن ۵ هشت هسته ای داشتم وقتی حتی amd به فکر ساختش نبود

20190102_223632.png

دو تا روایت خوندم از این قضیه که 

1-اشتباه در اسمبل و ریختگری بوده و نهایتن ihs  1600  رو روی 1800 گذاشتن 

2- این همون 1800 بوده باید 2 تا هسته اش غیر فعال میشده که نشده 

ولی نظرم و منطقیش گزینه  1 هست 

لینک به دیدگاه

دوستان اهل فن یه سوال کلی داشتم در درباره وات سی پی یو ها حالا فرقی نداره چه amd  باشه چه intel 

هر چی TDP بیشتر ه باشه خوبه یا بد ...!؟

هر چی TDP بیشتر باشه سرعت سی پی یو هم بیشتره میشه مخصوصا در اوورکلاک ...!؟

فرق بین یه سی پی یو مثلا 8 هسته ای با توان 180 با توان 140 چه فرقی هست در زمانی که تعداد هسته ها یکی باشه ..!؟

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

fd5590a8a6ec833e3529d19ac23e9581.jpg

به تازگی اطلاعاتی منتشر شده که نشان میدهد یک خرده فروشی اینترنتی ، پردازنده جدید شرکت AMD به نام Ryzen 9 3800X را برای فروش لیست کرده است.ممکن است این نشت اطلاعاتی یک جلب توجه برای معرفی نسل جدید پردازنده های AMD همزمان با نزدیک شده به نمایشگاه سالانه2019 CES باشد که قرار است این شرکت به صورت رسمی از ریز معماری Zen2 پرده برداری کند.

fb5b6add73503d109692dd98e616812b.jpg

در این لیست مشاهده میشود که پردازنده Ryzen 9 3800X مجهز به 16 هسته پردازشی با 32 ترد مجازی است.این تعداد هسته ،قطعا دوبرابر پرچمدارفعلی پلتفرم رده میانی این شرکت یعنی Ryzen 7 2700X است.توان حرارتی این پردازنده حدود 125 وات اعلام شده که تنها 20 وات بیشتر از پردازنده 2700X است.جالبترین بخش این نشت ، در مورد سرعت کلاک این پردازنده است.با توجه به اطلاعات این خرده فروشی ، بوست فرکانس پردازنده Ryzen 9 3800X  میتواند تا فرکانس 4.7 گیگاهرتز افزایش پیدا کند ، که باز هم حدود 400 مگاهرتز بالاتر از میزان بوست فرکانس پردازنده 2700X است.این پردازنده بر اساس ریزمعماری Zen2 ، اولین پردازنده 7 نانومتری AMD ، برای پلتفرم رده میانی دسکتاپ خواهد بود.

5aa239dcb5f5a413aef70b5d11f3036b.jpg

در گزارش دیگری که توسط E-Katalog منتشر شده ، سری جدید پردازنده های Ryzen 7  و Ryzen 5 نیز معرفی شده اند.اگر این اطلاعات صحت داشته باشند ، اینبار در خانواده پردازنده های Ryzen 5 ، شاهد اولین پردازنده های 8 هسته ای خواهیم بود.این در حالیست که احتمالا سری Ryzen 7 از خانواده پردازنده های 3000 ، تا 12 هسته پردازشی را دریافت خواهد کرد.جالب اینجاست که مقدار بوست فرکانس پردازنده Ryzen 7 3700X به حدود 5.0 گیگاهرتز میرسد.این اولین پردازنده با ریز معماری Zen است که چنین فرکانسی را دریافت میکند.

262aae993e73f32435c6388ab71fab31.jpg

در نهایت به سری Ryzen 3 در خانواده 3000 میرسیم.اطلاعات جدید به ما میگویند که این سری نیز حداکثر تا 6 هسته فیزیکی با 12 رشته مجازی را با خود به همراه دارند.پردازنده Ryzen 3 3300X بوست فرکانسی برابر با 4.3 گیگاهرتز و پردازنده 3300 هم تا 4.0 گیگاهرتز فرکانس بوست خواهد داشت.این دو پردازنده هم از توان حرارتی 50 واتی برخوردار خواهند بود.

97e7d6249af241c8db88839a46846b9e.jpg

منبع : Videocardz

مترجم : محمد فتحی

چیزی در باره چیستش نگفته همون X470  هست یا باید منتظر یه چیپ جدیدی باشیم ...!؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

دو تا روایت خوندم از این قضیه که 

1-اشتباه در اسمبل و ریختگری بوده و نهایتن ihs  1600  رو روی 1800 گذاشتن 

2- این همون 1800 بوده باید 2 تا هسته اش غیر فعال میشده که نشده 

ولی نظرم و منطقیش گزینه  1 هست 

قطعا گزینه یک هستش

هیچ سازنده ای حاضر نمیشه بدون دلیل ۲ تا هسترو غیرو فعال کنه

تو فرایند ساختشم نگا کنی  هسته هارو با لیزر میبرن و غیرو فعال کردنی تو کار نیست

داداش هر چی که هست بنچ مارکش ماله ۱۸۰۰ ه 

سیلیکون لاتاری تا به این اندازه جذاب نبوده

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

دوستان اهل فن یه سوال کلی داشتم در درباره وات سی پی یو ها حالا فرقی نداره چه amd  باشه چه intel 

هر چی TDP بیشتر ه باشه خوبه یا بد ...!؟

هر چی TDP بیشتر باشه سرعت سی پی یو هم بیشتره میشه مخصوصا در اوورکلاک ...!؟

فرق بین یه سی پی یو مثلا 8 هسته ای با توان 180 با توان 140 چه فرقی هست در زمانی که تعداد هسته ها یکی باشه ..!؟

در مجموع هرچی مصرف پایینتر باشه بهتره .

نکته مهم اینه که با افزایش فرکانس مصرف به شدت افزایش پیدا می کنه . برای این که بشه با افزایش فرکانس مصرف و در نتیجه دما رو کنترل کرد می بایست فناوری ساخت پردازنده بهتر بشه و بهبود پیدا کنه .

کاهش لیتوگرافی ( همون نانومتری که توی CPU-Z میزنه ) به کاهش مصرف و کاهش دما کمک می کنه . وقت پردازنده ای به نانومتر کوچکتر مهاجرت می کنه میتونه به فرکانس های بالاتری دسترسی پیدا کنه .

مقدار اورکلاک به موارد متعددی بستگی داره . از فناوری ساخت پردازنده تا قدرت مین برد ! طبق همون اصل بالا وقتی شما بدون تغییر سخت افزاری در پردازنده دست به افزایش فرکانس پردازنده می زنید ( اور می کنید ) مصرف پردازنده هم افزایش پیدا می کنه . مصرفی هم که تحت عنوان مصرف پردازنده توسط شرکت سازنده مطرح میشه عموما مصرف در فرکانس پایه برای همه هسته ها هستش .

نکته مهم اینه که مصرف به تنهایی نشان دهنده خوب یا بد بودن پردازنده نیست . مصرف در کنار تعداد هسته و فرکانس و ... معنی پیدا می کنه . ضمن این که باز مصرف بیشتر چون موجب افزایش گرما میشه مسئله ساز هستش هرچند مصرف بیشتر برق موجب هزینه میشه ( قبض برق ) اما مشکل اصلی گرما هستش . وگرنه 10 وات بالا و پایین ( مخصوصا توی ایران که هزینه برق چندان بالا نیست ) تاثیر خاصی نداره .

لینک به دیدگاه

قسمت بشه بعد 6950X میرم سمت 3800X و کراسهایر ایسوس و یدونه RTX 2080Ti .

ولی قبلش باید یه بانکی چیزی بزنم:4_joy:

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، sepehrariaee گفته است :

قسمت بشه بعد 6950X میرم سمت 3800X و کراسهایر ایسوس و یدونه RTX 2080Ti .

ولی قبلش باید یه بانکی چیزی بزنم:4_joy:

?

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

درود

با این روند باید فاتحه آشغال های intel خوند، قشنگ میشه با AMD R9 3800X از روی 9900K رد شد.

ویرایش شده توسط TERRORIST
لینک به دیدگاه

ببخشید بابت پست اسپم

CPU های سوکت TR4 به درد گیم می خورن یا AM4 بهتره؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Wall Breaker گفته است :

ببخشید بابت پست اسپم

CPU های سوکت TR4 به درد گیم می خورن یا AM4 بهتره؟؟؟

سوکت TR4 بیشتر برای پرداش های سنگین محاسباتی عددی و رندر هستن

سوکت AM4 هم برا ی کارهای میان رده و گیم مناسب تره 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

سوکت TR4 بیشتر برای پرداش های سنگین محاسباتی عددی و رندر هستن

سوکت AM4 هم برا ی کارهای میان رده و گیم مناسب تره 

ممنون

لینک به دیدگاه

اگر خدا بخواد بتونم پولامو جمع کنم تا سال دیگه 1700 امو با این لعنتی عوض خواهم کرد

جون عجب چیزیه

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، amirff1 گفته است :

اگر خدا بخواد بتونم پولامو جمع کنم تا سال دیگه 1700 امو با این لعنتی عوض خواهم کرد

جون عجب چیزیه

آخ گفتی برادر 

خصوصا تو رندر عجیب غولیه .... ! 

فقط سوالم اینه چیپشم عوض میشه فکنم چون لیتوگرافی رفته روی 7 

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/12, 20:34:31، Trickster گفته است :

درود 1f339.png

والا من که خودم از وقتی AMD این کار رو کرده گیج تر هم شدم. :D ولی حالا اگر کار شما راحت تر شده، چه بهتر... ^_^

در ضمن اگر شایعه ها در مورد نسل بعدی گرافیک های AMD صحیح باشه، شاهد این هم خواهیم بود که به صورت کاملاً اتفاقی RX 580 به RX 3080 تغییر کنه و شبیه RTX 2080 بشه!

درود 1f339.png

اولاً شما بگو من به چی تعصب دارم؟ یعنی با کوچکترین انتقاد و یک تشبیه که من کردم، شدم متعصب؟ خب اینجوری باشه منم میگم شما تعصب داری که همچین چیز ساده و مشخصی رو نمیبینی.

دوماً همون پردازنده چهار هسته ای / هشت رشته ای هنوز هم که هنوزه در بازی ها (که اکثر بازاریابی شرکت ها رو شامل میشه) بهترین عملکرد رو داره. چیزی که من میبینم، پردازنده های اینتل به همون نسبت که در بازی ها کارایی بالاتری دارند، قیمت بالاتری دارند. نه اینتل به اون دزدی ای هست که شما فکر می کنی و نه AMD به اون رابین هودی... (از جاییکه احتمال میدم این مورد بعداً با چارت ها و بنچمارک هایی جواب داده بشه، خواهش می کنم بحث در این مورد رو ادامه ندید. من خودم همه اون چارت ها رو دیدم)

سوماً من در پست قبلیم در مورد کارایی یا قیمت چیزی نگفتم، فقط از نحوه بازاریابی AMD انتقاد کردم و باز هم جهت اطلاع، همین مثل "انگل" چسبیدن به بازاریابی دیگر شرکت ها بار مالی زیادی از دوش AMD برمیداره که میتونه همینو در ابتدای عرضه به عنوان قیمت کمتر روی محصولاتش اعمال کنه، بعداً هم که کلاً به سوددهی و بلوغ میرسه که قیمت حتی کمتر هم میشه. پس بازم همینطور که گفتم AMD به اون رابین هودی ای که شما فکر می کنی نیست.

در نهایت هم اینکه این نظر شخصی من بود و بیش از این ادامه نمیدم. شما نظر متفاوتی داری، کاملاً قابل احترام هست.

والا من که rayzen 1400 دارم تا 3.9ghz کلاکش کردم با i7 7700 تقریبا برابری میکنه تو بازی ها فقط اینتل چون پرفرمنس تک هسته ایش خوبه یکم بالاتره از ای ام دی در ضمن مگه این شرکتا ماله بابا مونه که تعصب داشته باشیم بعضی از دوستان خنده دار رفتار میکنن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...