رفتن به مطلب

هشدار به خریداران گرافیک های موجود در بازار؟!!

Recommended Posts

درود بر همه دوستان عزیز لیونی

در درجه اول اینو بگم که شاید دوستانی از این تاپیک ناراحت بشن و یا عده ای هم بگن اسپمه و دیگران هم بگن نیازی نبود ولی من فکر میکنم واقعا نیازه و مخصوصا برای کاربرانی که تجربه کم دارند در این زمینه و ممکنه اطلاعات کافی نداشته باشند.

قضیه از این قراره که همونطور که مستحضر هستید خیل عظیم فروش گرافیک ها ماین شده چند وقتیه به فروم های سخت افزاری هجوم آورده و یه جورایی باعث شک و شبهاتی شده که از جمله اون میشه به سلامت گرافیک ها اشاره کرد که خب ما زیاد وارد اون بحث نمیشیم و دیگر دوستان زحمتش رو قبلا کشیدن؟!  خب مقصود بنده چیز دیگه ایه و اینه که عزیزانی که در زمینه ماین فعالیت داشتن و قبلا گرز گرانی بر کمر اهالی سخت افزار علی الخصوص گیمرها زدن و با هجوم به قطعات سخت افزاری اون جریاناتی رو که خودتون خوب به  خاطر دارید رو پیش آوردند که هنوز هم آثارش باقیه و الان هم که حالا یا سود کردند یا ضرر و دیگه براشون نمیصرفه اومدن قطعاتشون رو گذاشتن برای فروش که باز هم دارن یه گرز گران دیگه بر کمر اهالی سخت افزار میزنن و حالا اون چیه؟؟

اینه که این عزیزان که در درجه اول میان صادقانه عنوان میکنن که گراف ها برای ماین بوده و حالا قصد فروششون رو دارند و معمولا هم همه ماینر ها فقط 4 ماه با قطعاتشون ماین کردند؟!! من هرجوری حساب میکنم با عقل جور درنمیاد که این دوستان میفرمایند با این کارت ها 4 ماه ماین کردند یعنی مثلا شماه از آذر ماه حساب کنی میشه مثلا از اول شهریور یا نه از آبان میشه مثلا مرداد خب تو این حالت یعنی ماینر های محترم در اوج گرانی رفتن قطعات رو خریداری کردن و الان میخوان با ضرر بفروشن که اصلا منطقی نیست خب البته میشه یه جور دیگه هم در نظر گرفت مثلا چندین ماه زودتر مثلا تو فصل بهار خریداری کردن و 4 ماه ماین شده و گذاشتن کنار خاک بخوره و الان میخوان بفروشن که اینم زیاد منطقی نیست؟!  البته باز هم میشه یه جورایی دیگه حساب کرد که اون دیگه دست خودتون ... در کل فکر میکنم این 4 ماه که میفرمایند عین یه عرف شده که مثلا صداقت فروشنده ها رو بیان کنه و در عین حال هم سرپوشی بر اصل جریان باشه و خریدار بدونه که داره ماین شده میخره که خب باز هم به کل این قضیه کاری نداریم و بدتر از این قضیه یه چیز دیگست که داره اتفاق میافته و اینه که یه سری دوستان مثلا زرنگ زحمت میکشن و این گراف ها رو ،  رو هوا میزنن و (بعد یه کم میخوابوننشون تو نمک :D ) و بعد تر تمیزشون میکنن و بعد یه مدت میان با یه نیو یوزر و یا یوزر اصلی خودشون اون کارت رو به عنوان کارت اصلی خودشون و با قیمت بالاتر برای فروش میزارن و جالب اینه که تو تاپیک های فروششون عنوان میکنند که هرکی حرف اضافه بزنه گزارش و فلان و بهمانش میکنند که مبادا دستشون رو بشه و هرچند که دست بعضی هاشون رو شده و الان با احتیاط بیشتر عمل می کنند  خب اینکار در نهایت به ضرر کاربرای معمولی تموم میشه که هم از اون طرف (هجوم ماینرها برای خرید قطعات ) ضرر کردن و کارت با قیمت مناسب گیرشون نیومد و هم از این طرف ( هجوم ماینر ها برای فروش قطعات ) که کارت های ماین شده غیر مستقیم با عنوان استفاده صرفا گیم  بهشون قالب میشه که بازم متضرر میشن!

هدف از این تاپیک آگاه سازیه و قصد تهمت یا افترا زدن به کسی و یا خراب کردن بازار فروش کسی نیست و فقط میخوام دوستان حواسشون جمع باشه و هرچند صادقانه بگم به نظر من بهتره که گراف های ماین شده روی دست ماینر ها بمونه چون که اونا برای منافع خودشون ظلم بزرگی در حق همه ما کردند ( هرچند من گیمر نیستم! ) و الان باید تاوانش رو پس بدن که متاسفانه با وجود افراد سودجو این امر ممکن نیست و بهتره که همون ماینر ها خودشون اعلام فروش کنند و سعی بشه که به کاربرای  شناخته شده که جهت استفاده خودشون میخوان فروخته بشه که این هم زیاد عملی نیست و یا لااقل این گراف های ماین شده رو که میخوان بفروشن برای مثال سریالهاشون رو اطلاع رسانی کنند تا اینجوری اگه کسی خواست زرنگی کنه نتونه و وقتی کارت به دست مصرف کننده اصلی برسه بدونه که داره کارت ماین شده میخره یا نه و کلاه سرش نره و اونی هم که میدونه و میخره به جای خودش دیگه ، و  خب اینجوری هم صداقت ماینرها بیشتر معلوم میشه و تمام.

امیدوارم کسی از دست بنده دلخور و ناراحت نشده باشه چون نمیشه همه فدای یکی یا چندتا بشن و رای با اکثریته.

در کل آگاه باشید و حواستون جمع باشه دوستان.B|:x

• لایک 16
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

قبلا تو دیوار میگشتی به زور چندتا کارت پیدا میکردی

تو سایتهای دیگه هم همینطوره

الان از در و دیوار کارت میریزه هرجا رو نگاه میکنی اگهی کارت میبینی

۹۰ درصد اگهی کارتهای حال حاضر مال ماینرها هست یا کسایی که از ماینرها به صورت عمده خریداری کردن

• لایک 3
لینک به دیدگاه

از وقتی شما آموزش مادینگ 5 تومنی رو گذاشتین رفت رو قیمت لاک نارنجی

?

image.thumb.png.0cd885a36dcc72cef924327d154cd2ff.png

• لایک 6
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، SilEncer456 گفته است :

از وقتی شما آموزش مادینگ 5 تومنی رو گذاشتین رفت رو قیمت لاک نارنجی

درود

نه بابا قیمت گرفتم هنوزم 5 تومنه ... دیجی بنداز رو ولش کن اون حسابش جداست؟!

ویرایش شده توسط DPSYS
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

حقیقت اینه که تایم ماین از حدودا برج 9 پارسال اوج گرفت و این کارت ها در بهترین حالت از برج 1 استفاده شدن تا الان که برای فروش هستن به احتمال 99 درصد  8 ماه به بالا عمر ماینشونه

ویرایش شده توسط Divine
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

بعید میدونم بزرگان  وقدیمی های فروم همچین کاری بکنند

اگر هم خرید انجام بدن حتما" در فروششون ذکر میکنند که ماین شده هست

بنا بر صداقت هست البته در فروم لیون

ولی در دیوار و شیپور فضاهایی که تخصصی این کار نیستند خب بنا باید بر بی اعتمادی باشه مگر خلافش ثابت بشه.

این عبارت 4 ماه در دمای عالی و استاندارد ماین شده هم مثل عبارت ماشین تو جاده بوده فقط نه تو شهر برای همین خیلی سالمه شده در بخر بفروشی ماشین.

• لایک 4
لینک به دیدگاه

دست دوم کسی میخواد بگیره یا باید مدلی بخره که بعد از تب ماینینگ وارد ایران شده مثل 1070tiو یا کارتی رو بخره که دو سه ماه بیشتر از زمان خریدش نگذشته باشه

وگرنه هزار تومنم ارزش نداره مگر دلال باشه و بخواد بفروشه دوباره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 8 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

+1

خودم میخواستم همچین تاپیکی بزنم چون حالش نبود بیخیالش شدم

این عبارت 2 الی 4 ماه ماین شده و هر گونه اظهار نظر مساوی گزارش بدجوری عذابم میده

نمونش شاهد 200 کارت 1070 بودیم که همون کارتها یواش یواش 3 تا 3 تا دارن دوباره توی بازارچه فروخته میشن به قیمت بالاتر اونم با عنوان 4 ماه ماین ! یا کاربری فقط گیم و دست خودم بوده و غیره  !

هر کی میتونه سر چندرغاز پول حروم وارد سفرش میکنه ، بعد به بزرگترها گیر میدیم که فلان بهمانن 

• لایک 9
لینک به دیدگاه

ممنون ک همچین تاپیکی زدی برادر.امیدوارم دوستان تاپیک رو حذف نکنن

چند ماه پیش بود ک گفتم به زودی با سیل عظیمی از کارت های در حد آک، مشابه با آکبند ، 4 ماه در بهترین شرایط ماین شدن(والا من ک دوستمو میدیدم ماین میکنه یه گوشه اتاقش بود و در بدترین شرایط بود!!! حالا مگه چند نفر پول دارن تو سوله ماین کنند ؟! یا چند نفر زیر کولر ماین میکنند ؟! ماینی ک میگن پول برق خود کارت رو در نمیاره !)

من به شخصه تا نفهمم تکلیف اون 130 تا فک کنم کارت ماینی چیشد که تو بازار چه لیون داره مث ویروس فروخته میشه !دیگه از لیون ک هیچ از هیچجا کارت نمیخرم ! اونی هم که بخاطر چن صد تومن میاد و کارت ماینی میخره.بذا بخره و ضرر کنه

این بحث 4 ماه ماین هم یه جکه ! اگه 4 ماه پیش خریده باشه طبیعتا باید تا چند سال گارانتیش بیشتر باشه از منی که کارتمو سال 2017 خریدم ! وتا سال 2020 گارانتی داره ! ولی به طرز عجیبی اکثر کارتها تا 2020 گارانتی دارن !

هرچند کسی به حرف من و شما گوش نمیده و میخره .به نظرم باید بخرن ! همیشه ک قرار نیس همه سود کنند! بالاخره یه عده باید ضرر ببینن تا واسه امثال بقیه درس عبرت بشه

• لایک 4
لینک به دیدگاه

من هیچ وقت کارتهای رده بالای سری 1000کار کرده  رو نمیخرم چون اکثریتش ماین شده است ونمیشه به کسی اعتماد کرد باید کارتهای سری 2000 رو خرید ومنتظر 2060 باشیم

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان

نمیشه یک طرفه به قاضی رفت بنظر من اگه واسطه ها حذف بشند و بشه مستقیم از شخص ماین کننده خرید کرد (قیمت منطقی) خیلی خوبه خود بنده هفته پیش یکعدد گرافیک xfx 580 8 G   https://meghdadit.com/product/64575/xfx-rx-580p8dfd6-radeon-rx-580-xxx-edition-8gb-oc-graphics-card/کارت-گرافیک-ایکس-اف-ایکس-مدل-آر-ایکس-580-xxx-edition-با-حافظه-8-گیگابایت/را به 1800 خریداری کردم(با علم به اینکه کارت 6ماه ماین شده) صاحب کالا ادم با شخصیتی بود و  سه روز بهم مهلت تست کامل رو داد (کارت  دست من رسید بسیار تمیز بود به طوریکه میشد حتی جای نو فروخت) خوب توی این بازار اشفته حداقل اگه تفاوت قیمتها زیاد باشد میشودمیشود  منطقی با ریسک کم اقدام به خرید کرد( همه که نمیتوانند 5 تا 6 میلیون بدند 1080 اک بخرند)بهر حال فقط واسطه ها و دلالها حذف شوند خیلی بهتره

ویرایش شده توسط ali2424
لینک به دیدگاه

یه سوال داشتم به نظرتون کارتی که 5 ، 6 ماه ماین شده بهتره یا کارتی که برای یه گیمر بوده و به مدت 2 سال و روزی 10 ساعت گیم میزده؟ یا اصلا فرقی نداره؟

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، ali2424 گفته است :

درود بر همه دوستان

نمیشه یک طرفه به قاضی رفت بنظر من اگه واسطه ها حذف بشند و بشه مستقیم از شخص ماین کننده خرید کرد (قیمت منطقی) خیلی خوبه خود بنده هفته پیش یکعدد گرافیک xfx 580 8 G   https://meghdadit.com/product/64575/xfx-rx-580p8dfd6-radeon-rx-580-xxx-edition-8gb-oc-graphics-card/کارت-گرافیک-ایکس-اف-ایکس-مدل-آر-ایکس-580-xxx-edition-با-حافظه-8-گیگابایت/را به 1800 خریداری کردم(با علم به اینکه کارت 6ماه ماین شده) صاحب کالا ادم با شخصیتی بود و  سه روز بهم مهلت تست کامل رو داد (کارت  دست من رسید بسیار تمیز بود به طوریکه میشد حتی جای نو فروخت) خوب توی این بازار اشفته حداقل اگه تفاوت قیمتها زیاد باشد میشودمیشود  منطقی با ریسک کم اقدام به خرید کرد( همه که نمیتوانند 5 تا 6 میلیون بدند 1080 اک بخرند)بهر حال فقط واسطه ها و دلالها حذف شوند خیلی بهتره

خیلی هم خوب نخریدین قیمت دلاریش اینه

https://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814150803

اما اگه واسطه حذف بشه کارتها به قیمت خیلی بهتری می تونن فروخته بشن که با توجه به ماین شدنشون ارزش خرید داشته باشن اما خب من کلن تو دیوار خیلی می گردم ریگ های زیادی رو دیدم که توسط یه عده خاص خریداری می شن یا یه تعداد زیادی از 1070 ها رو  یه بنده خدایی خریده که نمی شه گفت اینجا اما یه عده با سرمایه زیاد افتادن توبازار دارن کارت ها رو تا جایی که می تونن جمع می کنن که قیمت رو بتونن دست خودشون نگهدارن خخخ شاید خیل بدبین باشم اما تو خیلی از اگهی های ریگ و کارت های ماین شده به اسامی خاصی می گفتن فروختن به عنوان مثال مقداد ای تی  حالا تا کی می تونن اینا کارت جمع کنن خدا می دونه اما این چیزی که می بینین هنوز اولشه انگار سونامی کارت در راهه یه بنده خدایی می گفت این قد کارت به ماینرا فروخته شده که اگر هر گیمر 3xSli هم کنه نصفش مصرف نمی شه ! تازه انگار کارت های ماین شده کشورهای دیگه هم داره میاد اینور با قیمت خیلی ارزونتر از کارت ها داخل   اگر اتریوم  برنگرده وضعیت کارت گرافیک خیلی شلوغ می شه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

درود بر همه دوستان و سپاس بابت مشارکت در تاپیک و ارائه نظراتتون....

خوبه که دوستان هم نظرات مشابهی دارند و امیدوارم بتونیم این قضیه رو کاملا شفافش کنیم تا همه آگاه بشن.

این که یه کاربر کارت رو آگاهانه و با عنوان ماین شده میخره و استفاده میکنه زیاد مشکلی نیست و مشکل اینه که اون کاربر همون کارت رو بعدا با عنوان ماین شده نمیفروشه و اینجوری نفر سوم تو پاچش میره؟!

نمیخوام بگم همه اینجوری هستن ولی خب چنین مواردی متاسفانه تو فروم مشاهده شده و دوستان باید مواظب باشند.

در 14 دقیقه قبل، DARK8719 گفته است :

یه سوال داشتم به نظرتون کارتی که 5 ، 6 ماه ماین شده بهتره یا کارتی که برای یه گیمر بوده و به مدت 2 سال و روزی 10 ساعت گیم میزده؟ یا اصلا فرقی نداره؟

اگه طبق گفته شما حساب کنیم مثلا کارتی که ۶ ماه ماین شده چیزی حدود ۴۳۲۰ ساعت کارکرد مداوم و بی وقفه داشته و کاربری هم که ۲ سال روزی ۱۰ ساعت گیم زده اگه ۳۶۵ روز سال رو در نظر بگیریم و حساب کنیم برای دو سال میشه حدود ۷۳۰۰ ساعت کارکرد با وقفه و استراحت که البته مسلما این تایم کمتر خواهد بود چون فکر نمی کنم یک گیمر که حتی روزی ۱۰ ساعت گیم بزنه هر ۳۶۵ روز سال این کار رو انجام داده باشه و اگه بخوایم میانگین حساب کنیم ممکنه تایمش با اون تایم ماین همسان بشه ولی با این تفاوت که کاربری گیم با استراحت بوده و با کارتی که برای گیم ساخته شده گیم زده ولی ماین با کارتی که برای گیم بوده ۷/۲۴ ماین کرده ، که خب شرایط نگهداری و کاری هم بسیار در کیفیتشون تاثیرگذار خواهد بود.

(توصیحات داده شده حدودی بوده و اصراری بر دقیق بودن یا صد در صد درست بودنشون نیست.)

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و عرض ادب

قابل پیشبینی بود که بعد از فروکش کردن تب ماینینگ کارت های زیادی وارد بازار بشه همونطور که توی مرحله اول این اتفاق افتاده بود.

خریدن یا نخریدن کارت ماین شده ریسکی هست که منه خریدار باید قبولش کنم، کما اینکه قبول کردم و تا الان تعدادی خریدم و ممکن هست باز هم بخرم.

اینکه فروشنده چی میگه و آیا صداقت داره یا نه رو کاریش نمیشه کرد چون دست من و شما نیست و به وجدان خودش برمیگرده.

قبلا گفتم اگر کارت ماین شده قیمتش نصف MSRP باشه از نظر من ارزش خرید داره در غیر این صورت خیر. MSRP هم قیمت زمان لانچ اون گرافیک هست به عنوان مثال کارت GTX 1070 قیمت MSRP حدود 400 دلار بوده.

و الان اگر کارت ماین شدش با نصف این قیمت موجود باشه بنده تهیه میکنم البته نه از اون کارت هایی که چند وقته پیش فروخته شد و الان مجددا داره با قیمت بالاتر فروخته میشه!

در نهایت توقع نداشته باشید همه بیان تاپیک بزنن بگن این کارت 15 ماه ماین شده .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Divine گفته است :

اما اگه واسطه حذف بشه کارتها به قیمت خیلی بهتری می تونن فروخته بشن که با توجه به ماین شدنشون ارزش خرید داشته باشن اما خب من کلن تو دیوار خیلی می گردم ریگ های زیادی رو دیدم که توسط یه عده خاص خریداری می شن یا یه تعداد زیادی از 1070 ها رو  یه بنده خدایی خریده که نمی شه گفت اینجا اما یه عده با سرمایه زیاد افتادن توبازار دارن کارت ها رو تا جایی که می تونن جمع می کنن که قیمت رو بتونن دست خودشون نگهدارن خخخ شاید خیل بدبین باشم اما تو خیلی از اگهی های ریگ و کارت های ماین شده به اسامی خاصی می گفتن فروختن به عنوان مثال مقداد ای تی  حالا تا کی می تونن اینا کارت جمع کنن خدا می دونه اما این چیزی که می بینین هنوز اولشه انگار سونامی کارت در راهه یه بنده خدایی می گفت این قد کارت به ماینرا فروخته شده که اگر هر گیمر 3xSli هم کنه نصفش مصرف نمی شه ! تازه انگار کارت های ماین شده کشورهای دیگه هم داره میاد اینور با قیمت خیلی ارزونتر از کارت ها داخل   اگر اتریوم  برنگرده وضعیت کارت گرافیک خیلی شلوغ می شه

درود

شما مثل اینکه ایران زندگی نمیکنیدبله بنده نیز میدانم قیمت دلاریش چنده شاید هم شما با دلار جهانگیری محاسبه میکنید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Divine گفته است :

ظاهرا اوضاع بدتر از اونیه که تصور میشه؟!

دوستانی که در این زمینه اطلاعتی دارند لطفا به اشتراک بگذارند چون که این به نفع همه هست و جنبه منفعت شخصی نداره!

تشکر از همه دوستان.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ali2424 گفته است :

شما مثل اینکه ایران زندگی نمیکنیدبله بنده نیز میدانم قیمت دلاریش چنده شاید هم شما با دلار جهانگیری محاسبه میکنید

داداش خوب خریدی ! دمت گرم xD ناراحت می شی چرا

لینک به دیدگاه

جالب توجه خیلی از دوستان

حقایق جالب من ...

بنده اولین کارتی که تهیه کردم Ex - 1050ti 4G بود که متاسفانه اونم بخاطه اینکه گیگا موجود نبود فک کنم برج 11 سال 95 بود به قیمت 920 تومن ! که بعدا قیمتش کاهش پیدا کرد تا 750 !!!!

خلاصه این کارت تو اون زمان دمای خوبی داشت ! یا اصلا هوا / هوای خوبی بود که دماش خوب میشد تا اینکه شد برج 2 و گرمای منطقه ما شروع ... و منکه اغلب و 99% گیم ام دوتا 2 هست و عادت هم ندارم فول تنظیمات بازی کنم (چون نت نمیکشه !) تنظیمات رو متوسط قرار میدادم حتی تو اون تنظیمات و اون بازی دمای کارت رو 70 درجه قفل میشد !!!!!! همیشه از ایسوس بدم ام می امده و بدم می یاد تا اینکه دیگه بهم ثابت شد و کارت و با کارکرد منصفانه 3 یا 4 ماهه گذاشتم واسه فروش که دوست عزیزم اریا جعفری اون رو خریداری کرد (کارت واقعا تمیز بود ولی بدرد من نمیخورد یا شایدم من زیادی وسواس بودم ) خلاصه زمان زیادی طول نکشید که دیدم دوست عزیزم سامان کارت 1050 گیگا همون چیزی که میخواستم و گذاشته واسه فروش فک کنم با ارسالش اینا شد 1 تومن !

با اینکه کارت و من دست دو تهیه کردم و تو اون موقع از سال باور بفرمایین شدیدا" خنک بود ! حتی تو فول تنظیمات !!! اونم نه اکبند بلکه دست دو (کاربردش مشخص بود گیم بوده )

و خلاصه یه مدت باهاش طی کردم و تابستون هم گذشت تا این چند مدت پیش که دیدم دوست عزیزی کارت 1060 3 گیگ و گذاشته بود واسه فروش به قیمت عالی ... کارت و گذاشتم واسه فروش و با پولش این کارت و خریداری کردم با کارکرد 5 ماهه ماین !

و مججدا اشتباهه قبل و مرتکب شدم نه تنها قوی تر از اون کارت 1050 گیگا نبوده واسم بلکه دماش عینه همون کارت بود که تازه من اکبند تهیه کردم !

و سرنوشت کارت خودمم شد شکنجه ماین شدن ? الان طرف داره ماینش میکنه جالب اینه هنوز همون قد خنکه این کارت !

و در اخر و نظر شخصی .... اشغال ترین و بی ارزش ترین برندی که تا به الان دیدم (نه تنها من بلکه با بیش از 10 سال سابقه دوتا بازی کردن اغلب پلیر های روس و چین و اروپا و ترکیه و امارات و ...) ایسوس هشتش ! هم تو سری 900 همم تو سری 1000 همم تو سری 2000 که قراره بیاد ! ( از لحاظ کولینگ)

و بازم خالب تر از اون / از اونجایی که منطقه ما 90% خلیج برو هستن گفتن اغلب کارت های که وارد ایران میشه یا از حراجی های امارات تهیه میشه یا سوخته ماین شده اوناست ! که به اسم استوک وارد میشه (همون کارت های که تو دیوار به اسم اکبند و .. هستش ولی فاقد گرانتی ! جریانش از این قراره)

خیلی و خیلی اجناس هست که به این صورت داره وارد میشه و هیچ کس هم متوجه این موضوع نیست ... که من بیشتر از اینی که هست این موضوع رو بازش نمیکنم !

و کلام اخرمن

مورد 1 - کسی که قصد سود کردن و داره واسش مهم نیس که کارت چیه و از کجا امده و چی شده باهش مهم میزان سودیه که میتونه ازش دربیاره ! پس دلش واسه طرف نمیسوزه !

مورد 2 - کسی که قصد استفاده شخصی داره و واسش مهمه که یه عمر اون قطعه واسش کار کنه ... پس سعی میکنه حد امکان اون قطعه و اکبند تهیه کنه و یه عمر خیالش از بابتش راحت !

مورد 3 - کسی که قصد تهیه کارت و داره ولی بوجه محدودش کرده و مجبوره ریسک کنه و کارت ماین شده و خریداری کنه به قیمت کمتر از اون چیزی که بابتش باید بده اکبند و حتی دست دو !

مورد 4 -کسی که قصد داره تمام این موارد و یگجا داشته باشه ! چجوری ؟ خب راحته - سود کردن / استفاده شخصی / فروش به کسی که نداره و مجبوره هزینه کمتری کنه !

البته یه مورد نادر و ناب هم خودم بهش پی بردم تبانی کردن دوستانه !

متاسفانه مورد 4 و موردنادر و میشه با کمی چشم بصیرت راحت دید ! همینجا همم خارج از اینجا !

ویرایش شده توسط invoker
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دسته کم دو تاپیک دیگه در این مورد هست

سلام ارمین جان نظر شخصی من و بخون تا این داستان واسط شیرین تر شه ?

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک منو کِی پاک کردن؟??

(فروش دست جمعی و یه هویی ماینرها)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تاپیک منو کِی پاک کردن؟??

(فروش دست جمعی و یه هویی ماینرها)

لینک به دیدگاه

من از ترس ماین 1060 msi 6g  گرفتم از لیون پی روز گرفتم از یک طرف گرونی دم دعید و از یک طرف ترس از کارت ها ماین شده 1 ساله !

خلاصه من چند فریم کمتر بازی میکنم ولی خیالم راحته حداقل گارانتی کامل کارتم داره و درصد خراب شدنش کمتره 

تو این گرونی ریسک هست گرافیک ماین شده خریدن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 13 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

در درجه اول اینو بگم که شاید دوستانی از این تاپیک ناراحت بشن و یا عده ای هم بگن اسپمه و دیگران هم بگن نیازی نبود ولی من فکر میکنم واقعا نیازه و مخصوصا برای کاربرانی که تجربه کم دارند در این زمینه و ممکنه اطلاعات کافی نداشته باشند.

قضیه از این قراره که همونطور که مستحضر هستید خیل عظیم فروش گرافیک ها ماین شده چند وقتیه به فروم های سخت افزاری هجوم آورده و یه جورایی باعث شک و شبهاتی شده که از جمله اون میشه به سلامت گرافیک ها اشاره کرد که خب ما زیاد وارد اون بحث نمیشیم و دیگر دوستان زحمتش رو قبلا کشیدن؟!  خب مقصود بنده چیز دیگه ایه و اینه که عزیزانی که در زمینه ماین فعالیت داشتن و قبلا گرز گرانی بر کمر اهالی سخت افزار علی الخصوص گیمرها زدن و با هجوم به قطعات سخت افزاری اون جریاناتی رو که خودتون خوب به  خاطر دارید رو پیش آوردند که هنوز هم آثارش باقیه و الان هم که حالا یا سود کردند یا ضرر و دیگه براشون نمیصرفه اومدن قطعاتشون رو گذاشتن برای فروش که باز هم دارن یه گرز گران دیگه بر کمر اهالی سخت افزار میزنن و حالا اون چیه؟؟

اینه که این عزیزان که در درجه اول میان صادقانه عنوان میکنن که گراف ها برای ماین بوده و حالا قصد فروششون رو دارند و معمولا هم همه ماینر ها فقط 4 ماه با قطعاتشون ماین کردند؟!! من هرجوری حساب میکنم با عقل جور درنمیاد که این دوستان میفرمایند با این کارت ها 4 ماه ماین کردند یعنی مثلا شماه از آذر ماه حساب کنی میشه مثلا از اول شهریور یا نه از آبان میشه مثلا مرداد خب تو این حالت یعنی ماینر های محترم در اوج گرانی رفتن قطعات رو خریداری کردن و الان میخوان با ضرر بفروشن که اصلا منطقی نیست خب البته میشه یه جور دیگه هم در نظر گرفت مثلا چندین ماه زودتر مثلا تو فصل بهار خریداری کردن و 4 ماه ماین شده و گذاشتن کنار خاک بخوره و الان میخوان بفروشن که اینم زیاد منطقی نیست؟!  البته باز هم میشه یه جورایی دیگه حساب کرد که اون دیگه دست خودتون ... در کل فکر میکنم این 4 ماه که میفرمایند عین یه عرف شده که مثلا صداقت فروشنده ها رو بیان کنه و در عین حال هم سرپوشی بر اصل جریان باشه و خریدار بدونه که داره ماین شده میخره که خب باز هم به کل این قضیه کاری نداریم و بدتر از این قضیه یه چیز دیگست که داره اتفاق میافته و اینه که یه سری دوستان مثلا زرنگ زحمت میکشن و این گراف ها رو ،  رو هوا میزنن و (بعد یه کم میخوابوننشون تو نمک :D ) و بعد تر تمیزشون میکنن و بعد یه مدت میان با یه نیو یوزر و یا یوزر اصلی خودشون اون کارت رو به عنوان کارت اصلی خودشون و با قیمت بالاتر برای فروش میزارن و جالب اینه که تو تاپیک های فروششون عنوان میکنند که هرکی حرف اضافه بزنه گزارش و فلان و بهمانش میکنند که مبادا دستشون رو بشه و هرچند که دست بعضی هاشون رو شده و الان با احتیاط بیشتر عمل می کنند  خب اینکار در نهایت به ضرر کاربرای معمولی تموم میشه که هم از اون طرف (هجوم ماینرها برای خرید قطعات ) ضرر کردن و کارت با قیمت مناسب گیرشون نیومد و هم از این طرف ( هجوم ماینر ها برای فروش قطعات ) که کارت های ماین شده غیر مستقیم با عنوان استفاده صرفا گیم  بهشون قالب میشه که بازم متضرر میشن!

هدف از این تاپیک آگاه سازیه و قصد تهمت یا افترا زدن به کسی و یا خراب کردن بازار فروش کسی نیست و فقط میخوام دوستان حواسشون جمع باشه و هرچند صادقانه بگم به نظر من بهتره که گراف های ماین شده روی دست ماینر ها بمونه چون که اونا برای منافع خودشون ظلم بزرگی در حق همه ما کردند ( هرچند من گیمر نیستم! ) و الان باید تاوانش رو پس بدن که متاسفانه با وجود افراد سودجو این امر ممکن نیست و بهتره که همون ماینر ها خودشون اعلام فروش کنند و سعی بشه که به کاربرای  شناخته شده که جهت استفاده خودشون میخوان فروخته بشه که این هم زیاد عملی نیست و یا لااقل این گراف های ماین شده رو که میخوان بفروشن برای مثال سریالهاشون رو اطلاع رسانی کنند تا اینجوری اگه کسی خواست زرنگی کنه نتونه و وقتی کارت به دست مصرف کننده اصلی برسه بدونه که داره کارت ماین شده میخره یا نه و کلاه سرش نره و اونی هم که میدونه و میخره به جای خودش دیگه ، و  خب اینجوری هم صداقت ماینرها بیشتر معلوم میشه و تمام.

امیدوارم کسی از دست بنده دلخور و ناراحت نشده باشه چون نمیشه همه فدای یکی یا چندتا بشن و رای با اکثریته.

در کل آگاه باشید و حواستون جمع باشه دوستان.B|:x

به خدا قسم سخنانت سراسر ضعفا خوف بود
من مایر نیستم ولی ماینر هارو دوست دارم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...