رفتن به مطلب

Rx580 یا gtx1060

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان من قبلا هم سوال کردم ولی دوستان جواب درستی ندادن ولی همون که گفتند rx580

ولی بنچ مارک ها یک چیز دیگه رو نشون میدهند

حالا از دوستان میخوام بی طرف بگن کدوم کارت برای گیم بهتره؟

rx580 or 1060  

مرسی از کسانی که نظر میدهند

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

سلام دوستان من قبلا هم سوال کردم ولی دوستان جواب درستی ندادن ولی همون که گفتند rx580

ولی بنچ مارک ها یک چیز دیگه رو نشون میدهند

حالا از دوستان میخوام بی طرف بگن کدوم کارت برای گیم بهتره؟

rx580 or 1060  

مرسی از کسانی که نظر میدهند

میشه لینک بنچ مارک رو بدید تا من هم ببینم.کمی کنجکاو شدم.

آخه 580 از 1060 بهتره?

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بنده خودم اول یه گرافیک 1060 آکبند خریدم و همین چند وقت پیش هم فروختمش و یه کارت گرفیکrx580 در حد آک خریدم 

اصلا 580 یه سرو گردن از 1060 بالاتره خیالت راحت 

این تنظیماتی که سایت های بنچمارک گیری و یوتیوب روی گرافیک بازی ها اعمال میکنن همه ناقصه از نظر من چون بیشترشون مثل آنتی الایزینگ که خیلی تو کیفیت بافت تاثیر داره رو اصلا خاموش میکنن و مورد های شبیه به این

شما وقتی تمام گزینه های موجود در تنظیمات گرافیکی رو میزاری رو حداکثر اونوقت معلوم میشه چند مرده حلاجه کارت گرافیک

اینجاست که اونوقت فرقشون واقعا مشخص میشه 

و مطمئن باش rx580 خیلی قویتر و بهتره از 1060 

در ضمن اون سایت مورد نظر اون اعداد اول که بالای گرافیک ها نوشته شاخص محبوبیت و خرید بیشتر بین کاربران هست  (که اونم به خاطر مصرف و تولید گرما و نویز فوق العاده پایین 1060 هست )

لینک به دیدگاه

rx 580 بی شک بهتره و اینده نگرانه تر. سری 2000 انویدیا هم اومده با ورود 2060 کم کم منتظر ضعیف شدن 1060 باشین. کاری که ای ام دی هیچموقع انجام نداده. تو دایرکت 12 هم که کاملا برتره 580. 1060 فقط تو دایرکت 11 اکثر یا بهتره یا تو یه حدن. بنده یه giga rx 580  دارم عالیهو راضیم ازش.

لینک به دیدگاه

دوستان این  گزینه چیه?

engine Clk 

rx580 :1431

1060:1873 

هست

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

دوست عزیز بنده خودم اول یه گرافیک 1060 آکبند خریدم و همین چند وقت پیش هم فروختمش و یه کارت گرفیکrx580 در حد آک خریدم 

این تنظیماتی که سایت های بنچمارک گیری و یوتیوب روی گرافیک بازی ها اعمال میکنن همه ناقصه از نظر من چون بیشترشون مثل آنتی الایزینگ که خیلی تو کیفیت بافت تاثیر داره رو اصلا خاموش میکنن و مورد های شبیه به این

شما وقتی تمام گزینه های موجود در تنظیمات گرافیکی رو میزاری رو حداکثر اونوقت معلوم میشه چند مرده حلاجه کارت گرافیک

در ضمن اون سایت مورد نظر اون اعداد اول که بالای گرافیک ها نوشته شاخص محبوبیت و خرید بیشتر بین کاربران هست  (که اونم به خاطر مصرف و تولید گرما و نویز فوق العاده پایین 1060 هست )

داداش میشه چند تا تست تو بازی ها برام بفرستی

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

دوستان این  گزینه چیه?

engine Clk 

rx580 :1431

1060:1873 

هست

ببین داداش اینا چیپاشون باهم فرق داره همینطور تکنولوژیاشون. برا همین مقایسه تک به تک این مقادیر کمکی بهتون نمیکنه. مگه اینکه تو بازیای مختلف تست بگیرین. ببین رفته رفته بازیا vram بیشتر میخان پس 8 گیگ وی رم 580 میتونه اینده نگرانه باشه. انتخاب با خودتونه. من 1060 نداشتم ولی با 580 تو پابجی روی الترا و 1080 حدود 60 الی 70 فریم میگیرم(پردازندم براش ممکنه ضعیف باشه) یا تو شادو تام رایدر با الترا رو فول اچ دی 50-60 فریم متغیر میگیرم. رو رینبو با رزولیشن اسکیل 100 درصد رو تنظیمات الترا و فول اچ دی حدود 120 فریم میگیرم. فعلا اینا در خاطرمه.

لینک به دیدگاه

گفتنی هارو دوستان گفتند فقط من یه جمع بندی کنم براتون

در نکته اول قصدتون خرید دست دوم هست یا نو؟

دست دوم اگه میخواید تهیه کنید به نظر من سمت 580 رو خط بکشید این کارت بخاطر رشد بی سابقه ماینر ها خیلیاشون ماین شده هستن و کارتی که ماین بشه دوست عزیز به هیچ درد شما نمیخوره مگر شخص ماینر رو از نزدیک بشناسید و با طرز کارش آشنا باشید.

از لحاظ کارایی این دو تا خیلی شبیه هم عمل میکنن اما در بازی هایی که به مقدار بیشتر Vram نیاز دارن 580 از 1060 بخاطر تفاوت 2 گیگابایتی خیلی جلوتر میفته مخصوصا توی رزولوشن های بالاتر از فول اچ دی

خب اینجا دیگه بحث سلیقه شماست که آیا انویدیا میپسندید یا ای ام دی ، انویدیا آپشن های خاصی روی بازی های تایتل خودش میذاره که ای ام دی متاسفانه اونهارو نداره هرچند از دید خیلی ها 1060 برای اون تنظیمات جواب نخواهد داد مثل hair works روی ویچر 3

در نهایت خرید ای ام دی کار آینده نگرانه تری هست  و بارها هم ثابت کرده که از لحاظ ساپورت سخت افزاراش ای انویدیا خیلی بهتر عمل میکنه و همش بر میگرده به سلیقه و انتخاب خود شما برای خرید 580 یا 1060 ببینید آیا تنظیمات خاص انویدیا براتون اگه خیلی اهمیت داره خب سراغ 1060 برید و اگه فرق خاصی براتون نداره 100درصد 580 تهیه کنید

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، MSF_SE7EN گفته است :

در نکته اول قصدتون خرید دست دوم هست یا نو؟

نو میخوام بخرم  دست دوستان بابات نظرات درد نکنه

راستی این تنظیمات خاص که گفتید چیه؟

لینک به دیدگاه

عزیز 580 بگیر خودتو راحت کن

1060 یه گرد پای 580 نمیرسه

نمیدونم با چه منطقی میگن 1060 قوی تره:|

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

والا تست های یو تیوب اینو میگن 

ولی فهمیدم همش الکیه

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

نو میخوام بخرم  دست دوستان بابات نظرات درد نکنه

راستی این تنظیمات خاص که گفتید چیه؟

ببین دوست عزیز مثل انتی الایزینگ های خاص یا مثل hair work و ...

امثال اینا که سخت افزار قوی ای رو میطلبه. من تو ویچر رو تنظیمات مکس و رزولیشن فول اچدی با فعال بودن تمامی این تکنولوژی ها دارم بین 45-60 فریم میگیرم. البته تو همچین بازیایی که پردازنده قدرتمندی طلب میکنه مشکل از کارت نیس بلکه از پردازندس. در کل میشه گفت بازی اکثرا در فریم بالای 50 بسر میبرد

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Deadgamer گفته است :

والا تست های یو تیوب اینو میگن 

ولی فهمیدم همش الکیه

واقعیتشو بخای تو دایرکت 11 ،1060 یکم برتره ولی تو دایرکت 12 قضیه برعکس میشه با اختلاف قابل توجه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

درود داداش چقدر مثلا بیشتر از 1060 فریم یمیده؟ تو اکثر بازیا دیگه؟ بعدش زیاد داغ نمیکنه ک؟

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

کارت خودت چیه؟

در 59 دقیقه قبل، ShQringQn گفته است :

کارت خودت چیه؟ تفاوت فریماشون تو چه حده؟ من میخاستم در اینده 1060 بگیرم ولی اگه این بهتره روش فکر کنم اگه زیاد گرون نباش

لینک به دیدگاه

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/9hwj8KaQuQ4FEK72Mir3kK-650-80.png

این بنچمارک 15 تا بازی 11و 12 هست

در مجموع تقریبا میشه یر یه یر.

مهم جیبه و قیمتشون

اینم از pcgamer هست

در کنار قیمت مصرف برق و باقی موارد رو باید در نظر بگیری.

تو 12 ،کارت انویدیا ضعیفتره حدود 10-15 درصد

که همین برتری رو تقریبا رو 11 داره.

البته بیشتر دایرکت 12 بازیهاشون توسط amd ساپورت میشن و این مورد تاثیر زیادی داره تو این برتری.

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

گفتنیها رو گفتن دوستان اما مسئله مهم قیمت هستش که 580 نمیدونم الان چقدر قیمت خورده اگه قیمتش بیشتر باشه باید دید این اختلاف قیمت ارزش خریدو پایین میاره یا نه

در کل هر کدوم مزایا و  معایبی دارن که فاکتور مهم پشتیبانی و عملکرد کارت در بازیهای جدید و آینده هستش که اگه کسی توان ارتقا نسل جدید انویدیا داره بهتره انویدیا بگیره(هر یک یا یک سال و نیم ارتقا به نسل جدید)  اما نه یه کارت بگیری چند سال استفاده کنی amd گزینه بهتری هستش 

ویرایش شده توسط Hassan.SK
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

تو این مقایسه هم فکر کنم در مبنای دایرکس 11 هستش چون در دایرکس 12 مثلا توی تومب رایدر خودم با این سیسم قدیمی 60 فریم کامل گرفتم اما 580 یه درصد جزئی قویتر از 480 هستش 55 فریم گرفته !

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

تو این مقایسه هم فکر کنم در مبنای دایرکس 11 هستش چون در دایرکس 12 مثلا توی تومب رایدر خودم با این سیسم قدیمی 60 فریم کامل گرفتم اما 580 یه درصد جزئی قویتر از 480 هستش 55 فریم گرفته !

مثلا دوم رو ولکان تست شده دیویژن رو 12

مثلا این دویژن 11 هست

aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9M

10 درصد 1060 قویتره.

pc gamer میانگین 15 تا بازی رو از ولکان گرفته تا 11 و 12 رو با هم مقایسه میکنه

معمولا ریزشو میده ولی اینبار نداده

البته رو 8 رزولوشن و جزییات مقایسه کرده ولی ریزشو اینبار نداده .

تو امتیاز g3d هم 1060 قویتر عمل کرده

در کل رو دو کفه ترازو یکین تقریبا ،قیمت و پاور نقش تعیین کننده رو داره تا قدرت.

صحبت از سوسک شدن و اینا نیست.دو کارت رو ترازو برابرن

عنوانی برای تابلو بودن بهتر از گیرز 4 نیست. کلا 2 درصد برتری رو نشون میده تو دایرکت 12

بیشتر برتری amd حمایت از سازندگان بازیهای دایرکت ایکس 12 هست و گر نه اختلاف تو 12 هم چندان فاحش نیست.

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

دوستان عزیز ممنون که نظر داید

تصمیم رو گرفتم میخوام rx580 rog strix رو بگیرم 

ختم تاپیک

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

ختم تاپیک

داداش منم قصد خرید rx580 دارم ولی  فک کنم قراره اردیبهشت سری جدید amd 3070 3080 بیاد که قویتر و مصرف پایینتری داره. در واقع به شرطی که تو ایرانم بیاد

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

کارت خودت چیه؟

کارت خودت چیه؟ تفاوت فریماشون تو چه حده؟ من میخاستم در اینده 1060 بگیرم ولی اگه این بهتره روش فکر کنم اگه زیاد گرون نباش

کارت خودم الان 980ti اما قبلا 580 گیگا داشتم

بنظرم ارزش خرید 580 بسیار بیشتر از 1060 هستش 

2 گیگ vram بیشتر و عملکرد بسیار بهتر در دایرکت 12 که الان بیشتر بازی ها کوچ کردن به دایرکت 12 و در بازی هایی که در آینده ساخته میشه هم همینطوره

لینک به دیدگاه

در گیم : 1060 شش گیگ بهتره اما تفاوت محسوس نیس . ( 580 هشت گیگ برا اینده نگری خوبه ).
در ماین : بی شک 580 هشت گیگ بهتره.

ویرایش شده توسط XPS
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Deadgamer گفته است :

ختم تاپیک

3600 قیمتش هست دوست گرامی در لیون 3900 هست 

همین الان لیون گیگا بایت 1060 گذاشته 2500 اصلا از نظر قیمت

هم قابل مقایسه نیستن اختلاف هم من چک کردم اینقدر بالا نبود

اونم بیایی 1 تا 1.5 ملیون بیشتر هزینه کنی حداقل 1070 بخرید

ارزشش داشت باشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...