رفتن به مطلب

پیشنهاد برای ایجاد مغازه با سرمایه کم

lakers320
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 22 دقیقه قبل، lakers320 گفته است :

ممنون از تمام دوستان عزیز که راهنمایی کردن: چون حجم مطلب زیاد نشه دیگه نقل قول نمیکنم

چند نکته :در جواب دوستانی که راهنمایی کردند بگم

1.در مورد لوازم جانبی گوشی: اینها چطوری باید تهیه کرد؟ باید برم تهران: بازار موبایل یا علاالدین؟ یا از طریق  سایتی مثل دیجی کالا و...

2. فلافلی: ایا نیاز به آشپز یا کارگر نداره؟ من نمیخوام از جیب بدم ! شاید اصلا مشتری گیر نیاد به فرض مثال! ولی ان طرف هر ماه حقوق میخواد که! بعد اش هزینه گاز -یخچال و میز و.......

3. از  ارایشگری خوشم نمیاد چون هر کاری نیاز به علاقه داره ! از پرنده فروشی همینطور ! دردسر این کار ها  زیاد هست و نیاز به علاقه داره

4. بورس: خودم قصد داشتم تابستان برم تو کار بورس ولی بعد از مشورت با افرادی منصرف شدم: چون صحبت سرمایه  ادم هست : با این اوضاع سیاسی و... بورس هم یک مدت دیگه به فنا میره مثل بورس امریکا در وضعیت فعلی!

5.زبان انگلیسی: من تخصص ام این نیست ! ولی مترجمی شغل خوبی هست! و همچنین حسابداری ! انهایی که حسابدار هستند  آینده پول پارو خواهند کرد

در آخر بگم که من خودم اهل شمال ایران هست و سن ام هم 25 سال هست و لیسانس نرم افزار دارم از برنامه نویسی خوشم نمیاد و گرایش به الکترونیک و سخت افزار دارم : خواستم برم پیش این تعمیر کار های بیسواد یکم کار کنم مثلا تعمیرات لوازم خانگی یاد بگیرم ولی قبول نکردند ! میگفتند تا حالا کجا بودی!؟ یا شاگرد نمیخواهیم و..... خلاصه توی این زمانه کسی دست آدم را نمیگیره و بد تر تحقیر ات می کنند و......

در مورد موقعیت مغازه بگم توی یک بلوار هست که نزدیک کمر بندی هست و بیشتر ماشین از کنار جاده عبور می کنه تا آدم!  پاخور زیاد نیست!

سپاس

درود

دوست عزیز نفرمودی که ایا کار های تزیینات ساختمان علاقه داری یانه به هر حال بیخیالش و اصرار نمیکنم/.شما همون مغازه رو جگرکی کن حالا امروز نه فرداش مشتری میاد شما هر مغازه ای هم که بزنی چون سابقه نداشتی به همین زودیا سود انچنانی نمیکنی شاید ماههای اولش فقط پول گاز برق و مقداری هم برای خودت در بیاری اما مطمعنا اگر مغازت تمیز نگه داری غذای خوش طعم و طبیعیتری بدی مشتری هم میاد کاری نداره اشپز میخاد چیکار   جوجه سیخ کردن و جیگر و  اینا کاری نداره که فوقش یروز میری جایی  میگی میخام  کار کنم بزار دوروز کار کنم خوشت اومد بعدش پول بده میری یاد میگیری میای بیرون همین.خیلی ساده تر از اینحرفاست.حتی با دستورای توی نت یا کتابای اشپزی خیلی چیزای خوشمزه تر عالی میتونی درست کنی و غذای مخصوص کنی و بدی بخورد ملت..من اینجا فلسفه نمیچینم برات چون خودم اینکارو انجام ندادم ولی چند سال پیش دوستی در شهر دیگه که توانایی دیروقت کارکردن نداشت بهم گفت بیا مغازه رو بگردون بمنم کرایه بده ولی چون هم دور بود و هم علاقه من کارهای صنعتی هستش دیگه نرفتم بعدا هم پشیمون شدم سال 94 ایشون روز 200-300 تومن دخلش میشد ولی این کارا به این سادگیا هم نیست و فقط سود خوبش هم نیست که دوستان میفرمایند و مهم هم نیست چند سالته و چقدر پول میخای دراری اینکارا استقامت میخاد باید دووم بیاری بتونی صبح ساعت مثلا 7تا شب ساعت 11 بمونی تو مغازه بدون شریک اگر اینکارارو بکنی خیلی موفق میشی و خیلی هم پولدار

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

دوست عزیز نفرمودی که ایا کار های تزیینات ساختمان علاقه داری یانه به هر حال بیخیالش و اصرار نمیکنم/.شما همون مغازه رو جگرکی کن حالا امروز نه فرداش مشتری میاد شما هر مغازه ای هم که بزنی چون سابقه نداشتی به همین زودیا سود انچنانی نمیکنی شاید ماههای اولش فقط پول گاز برق و مقداری هم برای خودت در بیاری اما مطمعنا اگر مغازت تمیز نگه داری غذای خوش طعم و طبیعیتری بدی مشتری هم میاد کاری نداره اشپز میخاد چیکار   جوجه سیخ کردن و جیگر و  اینا کاری نداره که فوقش یروز میری جایی  میگی میخام  کار کنم بزار دوروز کار کنم خوشت اومد بعدش پول بده میری یاد میگیری میای بیرون همین.خیلی ساده تر از اینحرفاست.حتی با دستورای توی نت یا کتابای اشپزی خیلی چیزای خوشمزه تر عالی میتونی درست کنی و غذای مخصوص کنی و بدی بخورد ملت..من اینجا فلسفه نمیچینم برات چون خودم اینکارو انجام ندادم ولی چند سال پیش دوستی در شهر دیگه که توانایی دیروقت کارکردن نداشت بهم گفت بیا مغازه رو بگردون بمنم کرایه بده ولی چون هم دور بود و هم علاقه من کارهای صنعتی هستش دیگه نرفتم بعدا هم پشیمون شدم سال 94 ایشون روز 200-300 تومن دخلش میشد ولی این کارا به این سادگیا هم نیست و فقط سود خوبش هم نیست که دوستان میفرمایند و مهم هم نیست چند سالته و چقدر پول میخای دراری اینکارا استقامت میخاد باید دووم بیاری بتونی صبح ساعت مثلا 7تا شب ساعت 11 بمونی تو مغازه بدون شریک اگر اینکارارو بکنی خیلی موفق میشی و خیلی هم پولدار

ممنون دوست عزیز: من به هر کاری که جز خوراکی ها نباشه علاقه دارم آخه می دانید چی هست مثلا توی سوپر مارکت یا همین فلافلی شما باید کله صبح مثلا همین 7 صبح مغازه را باز کنید تا همان 11 شب که فرمودید ! خلاصه اینجور کار طوری هست که هم حوصله می خواد و هم اعصاب چون کل زندگی ات میشه مغازه داری ! نه میتونی جایی بری و نه .......

تزیینات ساختمان به چه صورت هست؟ جنس های قیمت اش چطوری هست؟

البته من به لوازم  الکتریکی هم علاقه داشتم ولی این هم زیاد شده !

سپاس

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Illidan گفته است :

داداش شما احتمالا تازگی زدگی تو کاره پرنده 1f60a.png 

یکی از پر ریسک ترین کارها همین پرنده فروشی هست. خیلی باید کار بلد باشی

من از بچگی پرنده داشتم الانم عروس هلندی دارم. تا الان ندیدم کسی با 10 میلیون پرنده ماهی 5 میلیون دربیاره!!! با این پول یه جفت خوب کاسکو میکنه. عروس هم باشه هر جور حساب میکنم خیلی فاصله هست تا ماهی 5 تومن!!! 

مشتاقم بدونم چه پرنده ای خریدن!!؟

پارسال پانزده جفت عروس خریده الانبیشتر از 20 جفت عروس داره هر کدوم سه ماه یبار 4الی 5 جوجه میده 20 ضرب در 5 میشه سه ماه صد جوجه 

هر جوجه انواع نژاد میانگین بگیری 200 تومن 

100 ضرب در 200 تومن؟ حساب که میکنم خیلی بیشتر از اون مبلغی میشه که گفتم 

فقط کار هرکسی نیست جوجه گرفتن از عروس هلندی منم یکی دوجفت دارم همین دوجفت هر سه ماه هشت تا جوجه میده بهم 

ویرایش شده توسط Naser esmailpor
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، lakers320 گفته است :

ممنون دوست عزیز: من به هر کاری که جز خوراکی ها نباشه علاقه دارم آخه می دانید چی هست مثلا توی سوپر مارکت یا همین فلافلی شما باید کله صبح مثلا همین 7 صبح مغازه را باز کنید تا همان 11 شب که فرمودید ! خلاصه اینجور کار طوری هست که هم حوصله می خواد و هم اعصاب چون کل زندگی ات میشه مغازه داری ! نه میتونی جایی بری و نه .......

تزیینات ساختمان به چه صورت هست؟ جنس های قیمت اش چطوری هست؟

البته من به لوازم  الکتریکی هم علاقه داشتم ولی این هم زیاد شده !

سپاس

درود بله متاسفانه هم حوصله میخا هم اعصاب و هم وقت زیاد تقریبا باید هر روز سال سر کار باشی و برای جوان کار خوبی نیست بنظرم.

ببین کارهایی هست مغازه نمیخاد با چنتا ابزار ساده میتونی کلی پول سر ماه بگیری .مثل لمینت پارکت(پارکت اصلش چوبیه و اینی که میگن پارکت همون لمینته) الان متاسفانه بعد از اواخر تابستون از قیمت ابزار  خبر ندارم ولی حدودا میگم بهت..واسه پارکت یه فارسی بر میخای کم کمش 1.5 تومن یا شاید دو میلیون..کشویی باشه کارت راحته و سرعتت میره بالا کشوییهم نباشه میتونی انجام  بدی که مدل ساده ارزونتر از کشوییه. یه عمود بر میخای و یه پمپ باد کوچک و یه دستگاه اسکا که همش فکر کنم بشه با یک و نیم خرید بعدش هم ابزار ساده مثل چکش پلاستیکی و کاتر و  گونیا و یه میله فلزی سر کج برای کناره دیوار ها که چکش کار نمیکنه. کارش سریع یاد میگیری یعنی اگر یکم زرنگ باشی سر دوهفته هم کامل یاد میگیری و اجراش میکنی. دیوار پوش پی وی سی هم همینطور یه پمپ باد میخاد با یه دستگاه منگنه(میشه با منگنه های ساده  دستی  منگنه زد ولی سرعت پایینه ) یه دریل میخای و یه دستگاه پرچکن برای جاهایی مثل سنگ مرمر و  یه کاتر و یه متر و یه گونیا و دیگر هیچ! یا کاغذ دیواری که کل ابزارت یه تراز لیزری و یه میز چوبیه تاشو هستش  -لوله کشی و سیمکشی ساختمان هم پول خوبی داره یمدت اما باید کار کنی.اخرین و ساده ترینش هم نقاشی ساختمانه که فقط یه غلطک میخای و چنتا قلمو( پمپ باد و پیستوله هم بگیری برای روغنی که بهتره یا یه دستگاه رنگپاش برقی که خیلی هم خوب رنگ میزنه و اگر یکم باهاش تمرین کنی بهترین رنگو درمیاری ازش اونم قیمتش قبلا 200 تومن بود الان نمیدونم چنده شاید 400.. این کارا که گفتم بجز برق و لوله کشی همشو میتونی در مدت خیلی کم راحت یاد بگیری و خودت انجام بدی و پول دراری...کناف هم شنیدم پول خوبی داره ولی حقیقتش خودم تا حالا ورود نکردم به این کار.ابزارش هم فکر میکنم با دو سه تومن تهیه میشه...کلا این کارا همشون با هزینه اندک و مدت خیلی کم میتونی انجام بدی.پول خوبی هم دارن نسبت به خیلی کارای دیگه و لذتی که اخر کار و اتمام کار داره خیلی بالاست مثل اکثر کارها اعصاب خوردی خودش رو داره چک بگیری پول نشه و این حرفا رو داره اذیت شدن از سمت مشتری رو داره مسعولیت داره کارهای حساسی هستن  و اینحرفا-کار دست خودته میتونی یکماه اصلا نری سر کار  و اقای خودت باشی بین دو کار حتی ممکنه مدت دو هفته کاری نباشه انجام بدی و اینحرفا.....در کل تا به چیزی اندکی علاقه نداشته باشی درصد موفقت تو اون کار کم میشه ..باید علاقه داشته باشی هر کاری که میخای بکنی.

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

سلام. شاید دوستان اشاره کرده باشند، نمیدونم. اما به نظرم یه پیرایشگری بزنید. خوب پول توشه. یه اصلاح ساده رو اگه 5ت هم در نظر بگیرید، شاید روزی 100ت درآمدتون باشه (کم و بیش) از اونجایی که در شهرستان هم زندگی میکنید، فکر کنم 3ت در ماه کفایت کنه برا زندگیتون.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Naser esmailpor گفته است :

پارسال پانزده جفت عروس خریده الانبیشتر از 20 جفت عروس داره هر کدوم سه ماه یبار 4الی 5 جوجه میده 20 ضرب در 5 میشه سه ماه صد جوجه 

هر جوجه انواع نژاد میانگین بگیری 200 تومن 

100 ضرب در 200 تومن؟ حساب که میکنم خیلی بیشتر از اون مبلغی میشه که گفتم 

فقط کار هرکسی نیست جوجه گرفتن از عروس هلندی منم یکی دوجفت دارم همین دوجفت هر سه ماه هشت تا جوجه میده بهم 

3 ماه یکبار 4-5 تا جوجه از هر جفت!!!! O.o

تا دلت بخواد دور و برم پرنده باز حرفه ای هست نه اونها تایید میکنن چنین چیزی رو و  خودم تا این 30 سال ندیدیم چنین چیزی!!! نطفه ضعیف میشه - تخم خالی میشه پوچه - ماده نمیتونه همه تخم ها رو دربیاره - مریضی داره میمیرن جوجه ها - هر سری که 4-5 تا نمیزاره -  ماده ضعیف میشه و تلف میشه و ...  .

(به خاطر اینکه تاپیک شلوغ نشه پخ بدید)

ویرایش شده توسط Illidan
لینک به دیدگاه

دوستان: نظرتون در مورد لاستیک فروشی چی هست؟ ایا منی که تجربه ندارم در این کا:ر میتونم در این ضمینه کار کنم یا نیاز به تجربه دارد؟

یا مثلا پلاستیک فروشی یا ابزار آلات کشاورزی هم گمان کنم خوب باشه ؟

سپاس

ویرایش شده توسط lakers320
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...