رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید سیستم قوی برای 3D Max

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان

من یک سیستم قوی برای 3D Max نیاز دارم.

سیستم مدنظرم این هست:

CPU:  Intel Core i7-8700K

---------------------------------------------------

Motherboard:  ASUS PRIME Z370-A

Graphics Card:  ASUS ROG STRIX-GTX1080-O8G-GAMING

Ram:

بین رم ها نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم. آیا فرکانس 4000 تاثیری داره یا نه؟ اصلا پردازنده این فرکانس رو support میکنه؟

2 تا رم 16GB بهتره یا 4 تا رم 8GB؟

TRIDENT Z 32GB 16GBX2 4000Mhz CL19 DDR4

OR

Trident Z RGB 32GB 16GBx2 2400Mhz CL15 DDR4

OR

Trident Z RGB 32GB 8GBx4 2400Mhz CL15 DDR4

SSD:  Samsung 970 PRO 512GB

HDD:  Western Digital Blue 4TB

Power:  Cooler Master V850

Cooling System:  Cooler Master MasterLiquid 240

Case:  Cooler Master MASTERBOX 5t

میخواستم نظر دوستان رو بدونم. آیا نیاز به تغییری هست؟ در مورد رم هم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

با تشکر

لینک به دیدگاه

4 تا هشت گیگ بهتره  میگم چرا میخوای کیس کولرمستر بگیری قیمتش بالاست میتوانی یک کیس با قیمت کمتر بگیری ولی خرج قطعاتت بکنی

cpu  هم amd برای رندرینگ بهتره از این cpu که گفتید

ویرایش شده توسط Deadgamer
لینک به دیدگاه

سلام

منم تا چند وقت پیش دنبال یه سیستم برای کار ۳دی مکس بودم.

بهترین گزینه سوکت ۲۰۱۱ هست که رم ۴ کانال ساپورت میکنه و سرعت زیادی به رندر گرفتن میده.پردازنده ی آی۷ مثل ۵۹۶۰ ایکس و حداقل ۳۲ گیگ رم باس بالا،کواد چنل.اگرم بیشتر باشه که چه بهتر

اس اس دی سری پرو سامسونگ

و یه گرافیک ۱۰۸۰ تا ۱۰۸۰ تی آی

فکر کنم اینا بهترین گزینه ها برای کیس رندرینگ باشه.بازم اساتید بهتر میدونن

لینک به دیدگاه

پردازنده: AMD RYZEN 7 2700X

مادربرد: Asus ROG Strix B450-F Gaming

حافظه اصلی: Crucial Ballistix Elite 2×16GB=32GB DDR4 3000MHz CL15

منبع تغذیه:  Cooler Master V - 850 Full Modular

هارد دیسک:   سعی کن از WDC Caviar Black بخری یا Seagate Barracuda سری Blue بدرد  کارهای رندرینگ نمی خوره.

کارت گرافیک:  مدلی که خودت انتخاب کردی.

حافظه ذخیره سازی : انتخابی خودت مناسب هستش

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

هارد دیسک:   سعی کن از WDC Caviar Black بخری یا Seagate Barracuda سری Blue بدرد  کارهای رندرینگ نمی خوره.

سیستمی که دوست عزیزمون گفتن توصیه میشه . شما با هزینه کمتر قدرت بیشتری خواهید داشت . تو کار رندر سی پی یوهای رایزن بهتر عمل کردن مگر اینکه بخواید خیلی بیشتر از اینا هزینه کنید 

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Deadgamer گفته است :

4 تا هشت گیگ بهتره  میگم چرا میخوای کیس کولرمستر بگیری قیمتش بالاست میتوانی یک کیس با قیمت کمتر بگیری ولی خرج قطعاتت بکنی

cpu  هم amd برای رندرینگ بهتره از این cpu که گفتید

کیس حدود 1 تومنه. مثلا کیس ارزون تر بخرم اونقدری روی قیمت قطعات دیگه تاثیری نداره.

در 50 دقیقه قبل، omidvar777 گفته است :

سلام

منم تا چند وقت پیش دنبال یه سیستم برای کار ۳دی مکس بودم.

بهترین گزینه سوکت ۲۰۱۱ هست که رم ۴ کانال ساپورت میکنه و سرعت زیادی به رندر گرفتن میده.پردازنده ی آی۷ مثل ۵۹۶۰ ایکس و حداقل ۳۲ گیگ رم باس بالا،کواد چنل.اگرم بیشتر باشه که چه بهتر

اس اس دی سری پرو سامسونگ

و یه گرافیک ۱۰۸۰ تا ۱۰۸۰ تی آی

فکر کنم اینا بهترین گزینه ها برای کیس رندرینگ باشه.بازم اساتید بهتر میدونن

سلام مهندس جان. نگفتی پردازنده رم با باس 4000 رو ساپورت میکنه یا اینکه خود به خود میاد روی باس 2800.

در 8 دقیقه قبل، TERRORIST گفته است :

تشکر بابت راهنمایی.

در مورد هارد اون رو برای ذخیره سازی پروژه ها میخوام. برای همین سری blue رو انتخاب کردم. رندر گرفتن روی همون ssd انجام میشه.

رم با باس 4000 بگیرم پردازنده ها ساپورت میکنن یا اینکه خود به خود میاد روی باس 2800؟

لینک به دیدگاه

۵۹۶۰ ایکس برای کار ۳دی مکس عالیه و بالاترین باس رمی  که ساپورت میکنه رو تهیه کنید.واقعا برای سیستم رندر عالیه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 7 دقیقه قبل، eamirhosein گفته است :

پیشنهاد بنده هم رایزن هستش

راجب ساپورت رم هم بردتون تا چه اندازه پشتیبانی کنه به همون مقدار میتونید رم با فرکانس مورد نظر تهیه کنید 

مثلا تو برد انتخابی خودتون تا فرکانس 4000 ساپورت میکنه البته به نظرم روی حجم رم تمرکز کنید تا فرکانس 

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، eamirhosein گفته است :

کیس حدود 1 تومنه. مثلا کیس ارزون تر بخرم اونقدری روی قیمت قطعات دیگه تاثیری نداره.

سلام مهندس جان. نگفتی پردازنده رم با باس 4000 رو ساپورت میکنه یا اینکه خود به خود میاد روی باس 2800.

تشکر بابت راهنمایی.

در مورد هارد اون رو برای ذخیره سازی پروژه ها میخوام. برای همین سری blue رو انتخاب کردم. رندر گرفتن روی همون ssd انجام میشه.

رم با باس 4000 بگیرم پردازنده ها ساپورت میکنن یا اینکه خود به خود میاد روی باس 2800؟

درود

خواهش می کنم با توجه به ماهیت نرم افزارهای کاربردی  و این که این نرم افزارهای سعی در قابلیت چند نخی دارند و این قابلیت بروی پردازنده های AMD RYZEN با استفاده از انشعاب های کوچک و کوتاه شما سریعتر نسبت به Intel به نتیجه خواهید رسید و نتیجه رندر برای شما سریعتر خواهد بود.

هیچ اشکالی نداره دوست گرامی برای بایگانی هم هارد دیسک های BLACK به مراتب بهتر و جان سخت تر هستند نسبت به Blue و حافظه های SSD هم فقط برای اجرای برنامه ها هستند اگر بخواهید مدام از SSD ها استافده کنید عمرشون کم خواهد شد.

نیازی به رم با باس بالاتر نیستش برای همین مدل با همین فرکانس و حجم کاملا پاسخ گو هستش.

بنده سیستم AMD RYZEN  بهتر از INtel می دونم. با توجه ساختار نرم افزارهای رندرینگ به سمت ریز کردن Package های می روند استفاده از AMD RYZEN به مراتب بازده بهتری داره.

اگر دوست داری فرکانس بالاتری داشته باشی این حافظه اصلی جایگزین کنید : GSkill Trident Z 2×16GB=32GB DDR4 4000MHz CL19  >>> این مدل هستش ولی قیمت ان بسیار بالاست و تاخیر ان روی CL 19 هستش که اصلا توصیه نمی کنم.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...