رفتن به مطلب

جنگ بالا گرفت ؛ مدیر عامل انویدیا : Radeon VII بازنده است ، چیز جدید برای عرضه ندارد!

Recommended Posts

دوستان اصلا مسئله کارت به کنار، از نظر من خیلی کار غیر حرفه ای هستش!

لینک به دیدگاه

• ارسال 59
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 8 دقیقه قبل، AJOR گفته است :

دوستان اصلا مسئله کارت به کنار، از نظر من خیلی کار غیر حرفه ای هستش!

دقیقا ! اصلا در شان همچین کمپانی بزرگی نیست که رییسش همچین جمله ای رو به زبون بیاره! ولی معلومه بدجوری فشار اومده روش :4_joy:

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

والا من که از طراحی کارت گرافیک چیزی سر در نمیارم :D ولی دو نکته درباره این کارت به نظرم میرسه:

اول اینکه من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت VRAM بسنده می کردم. شاید فقط می خواستن یک تغییر ظاهری بدن که خیلی تکراری و خسته کننده به نظر نرسه ولی واقعاً با توان پردازشی این کارت، در رزولیشن 4K قبل از اینکه VRAM گلوگاه بشه، توان پردازشیش به خرخره می رسه. به علاوه اینکه AMD در "نسل قبلی" وگا، ویژگی HBCC رو معرفی کرد که باعث بهینگی در استفاده از VRAM میشه. با توجه به قیمت بالای حافظه های HBM2 بازم میگم من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت بسنده می کردم عوضش قیمت رو یه 50 دلاری کمتر می کردم که حتی رقیب بهتری برای RTX 2080 بشه.

و حالا که بحث قیمت شد، مورد دوم برای دوستانی هست که همیشه دیالوگ تکراری "اگر AMD نبود الان باید گرافیک های انویدیا رو با قیمت فضایی می خریدین!" رو استفاده می کنن. همونطور که AMD یه وضوح مشخص کرده، لیتوگرافی این کارت نسبت به وگا 64 از 14 نانومتر به 7 نانومتر رسیده. %50 سطح Die کمتر = بهینگی بیشتر در ویفر = قیمت کمتر؛ اما همونطور که می بینید قیمت خود کارت نه تنها نسبت به وگا 64 کاهش نداشته (حتی با VRAM بیشتر) یا حداقل در همون نزدیکی باشه که تازه %20 هم افزایش داشته! (تازه این کارت بیشتر ریبرند وگا 56 هست تا وگا 64). معماری هم فرقی نکرده که بگیم خرج تحقیق و توسعه دادن.

همونطور که قبلاً در این پست دیگر هم گفته بودم، AMD به اون بخشندگی ای که برخی دوستان فکر می کنن هم نیست. AMD لازم نیست همیشه قیمت رو نزدیک به قیمت ورشکستگی بزنه، فقط کافیه از انویدیا کمتر بزنه. الان هم همونطور که در نکته اول گفتم، AMD بیشتر با 16 گیگابایت VRAM می خواسته انویدیا رو به چالش بکشه تا اینکه فقط به گیمرها توجه کنه. اگر واقعاً AMD به همون خوبی ای که دوستان میگن می بود، با هدف خدمت به گیمرها و نه فقط رقابت با انویدیا، باید قیمت این کارت حتی بین 50 تا 100 دلار کمتر می بود.

عزیز حرف شما درسته ولی اینم در نظر بگیرین که جمع کثیری از خریدارای قطعات (که تو ایران هم زیادن) قدرت یه کارت گرافیک رو فقط تو میزان حافظه اون میدونن,فلان کارت 8 گیگه و این یکی 6 گیگ پس اون کارت قویتره! همونطور که کیفیت دوربین رو تو مگاپیکسل میبینن!

و این تاثیر بزرگی تو فروش کارت گرافیک داره پس AMD هم باید یه حرکتی تو این قسمت انجام میداد

افزایش قیمت هم به قول خودتون بخاطر هزینه بالای حافظه های HBM هستش

و اینکه هیچ شرکتی واسه خدمت به مردم یا هرکسی کار نمیکنه,اگه اینطوری بودن تو دو روز ورشکسته میشدن,اگه قیمت کارتای AMD پایینتره بخاطر اینه که فروشش از شرکت رقیب کمه و میخواد با این روش مشتریای بیشتری رو جلب کنه.

لینک به دیدگاه

واقعیت تلخ رو گفته. حرف مشابهی هم زمان عرضه HD 7970 گفته بود که درست از آب درومد و انویدیا تونست با چیپ GK104 که یه چیپ مید رینج هست بهش غلبه کنه. البته به عنوان رییس یه شرکت مثل انویدیا کار دیپلماتیک و پسندیده ای نیست ولی رک و رو راست بودنش یه مزیته. 

AMD هم چنان نمایشی میزاره که انگار قراره با عملکرد برابر با 1080 Ti که دو سال پیش عرضه شده شق القمر کنه! در حالی که تکنولوژی اون 16 نانومتر بود و این 7 نانومتر! با وجود تکنولوژی گرون قیمت و به روز 7 نانومتری مصرف انرژی به گفته خودشون با Vega 64 برابر هست و عملکرد 25% بهتر! جالب اینجاست که انگار هزینه تولیدش برای خود AMD 750 دلار آب میخوره! با این وضع بهرته کلا قید ساخت کارت گرافیک رو بزنه!

البته از انویدیا هم دل خوشی نداریم که سری جدید قیمت ها سر به فلک کشیده و تکنولوژی RTX رو معرفی کرده که در حال حاضر به درد کسی نمیخوره، تاثیر بصری چندانی نداره (مگه اینکه به چاله آب خیره بشیم) و سرعتش در حال حاضر غیر قابل قبوله (کارت 1200 دلاری RTX 2080 Ti برای Full HD).

ویرایش شده توسط mohihehi
لینک به دیدگاه

من خودم طرفدار ای ام دی هستم کارتمم 290x هستش

الان چنساله این کارتو دارم

ولی بشخصه هیچوقت 700 دلار به این محصول نمیدم و رقیبش انودیا بابت خرید 2080 یا 2070 میدم

ویرایش شده توسط zanyar11
لینک به دیدگاه

خدایا بسه دیگهه...مرگ بر انویدیا و ای ام دی و اینتل--یعده انگار  فن دونشون پاره شده ./ از چیزی تعریف و تمجید میکنن خوب باشه دیگه الان چیه چی رو تعریف میکنین حالا

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/20, 19:08:28، hd5870 گفته است :

جنگ بالا گرفت

به ماچه . . .

ما که نه اینو می تونیم بخریم نه اونو

:D:D

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

خدایا بسه دیگهه...مرگ بر انویدیا و ای ام دی و اینتل--یعده انگار  فن دونشون پاره شده ./ از چیزی تعریف و تمجید میکنن خوب باشه دیگه الان چیه چی رو تعریف میکنین حالا

خب شما چرا دردت میاد؟ خوشت نمیاد بزن کانال دیگه 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

به اعصابت مسلسل باش

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

به اعصابت مسلسل باش

شما از کوره در رفتین و به هر شرکتی که بیاد جلوت فحش میدی بعد من به اعصابم مسلت باشم؟

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

شما از کوره در رفتین و به هر شرکتی که بیاد جلوت فحش میدی بعد من به اعصابم مسلت باشم؟

نه برادر من چرا از کوره در برم من خیلی ریلکسم فقط اینا چون ایرانیارو تسخیر کردن با این قیمتا وکاراییاشون گفتم مرگ به همشون که ما که از بچگی طرفدارشونیم یکم ارزش برامون قایل نیست فقط که نباید ما پاچه اونارو بمالیم اونام باید سیبیل مارم چرب کنن خوب.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

نه برادر من چرا از کوره در برم من خیلی ریلکسم فقط اینا چون ایرانیارو تسخیر کردن با این قیمتا وکاراییاشون گفتم مرگ به همشون که ما که از بچگی طرفدارشونیم یکم ارزش برامون قایل نیست فقط که نباید ما پاچه اونارو بمالیم اونام باید سیبیل مارم چرب کنن خوب.

عزیز شما اشتباه برداشت کردین تاپیک رو،کسی پاچه خواری کسیو نمیکنه اینجا

بحث سر حرف ناشایستیه که رییس شرکت انویدیا زده و همینطور عملکرد کارت جدید AMD

قیمت کارتا تو ایران تقصیر اونا نیست و برمیگرده به خود مردم ایران و انتخابایی که واسه کشورمون کردیم (بحث رو سیاسی نکنیم تا تاپیک بسته نشه? )

و اونا هم محصولی رو تولید میکنن و افرادی که به اون محصول نیاز دارن میرن میخرن و لازم هم نیست کسی سیبیل کسی رو چرب کنه،شما ناراضی هستین خوب نخرین،به همین سادگی.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

عزیز شما اشتباه برداشت کردین تاپیک رو،کسی پاچه خواری کسیو نمیکنه اینجا

بحث سر حرف ناشایستیه که رییس شرکت انویدیا زده و همینطور عملکرد کارت جدید AMD

قیمت کارتا تو ایران تقصیر اونا نیست و برمیگرده به خود مردم ایران و انتخابایی که واسه کشورمون کردیم (بحث رو سیاسی نکنیم تا تاپیک بسته نشه1f606.png )

و اونا هم محصولی رو تولید میکنن و افرادی که به اون محصول نیاز دارن میرن میخرن و لازم هم نیست کسی سیبیل کسی رو چرب کنه،شما ناراضی هستین خوب نخرین،به همین سادگی.

ممنون

حالا چی گفتن بهم فوش دادن؟؟ پس نخرم چی بخرم بنظرتون؟ سپاس

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

ممنون

حالا چی گفتن بهم فوش دادن؟؟ پس نخرم چی بخرم بنظرتون؟ سپاس

کارت گزینه دیگه ای وجود نداره ولی بجاش میتونین کنسول  امپراطور بگیرین که تولید داخله و از کالای ایرانی (چینی ) هم حمایت میکنین ?

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

کارت گزینه دیگه ای وجود نداره ولی بجاش میتونین کنسول  امپراطور بگیرین که تولید داخله و از کالای ایرانی (چینی ) هم حمایت میکنین 1f606.png

تشکر دوست عزیز الان سفارش دادم روزایی که مهد کودک هستم و  در تایم خمیر بازیمون با دوستای توی مهدبازی کنیم ?

لینک به دیدگاه

به نظرم حمله این مدلی یه مدیرعامل جالب نیست و بهتره وایسه عملکرد محصولاتش نشون بده چقدر از رقیب بهتر هستش. باید با عمل نشون بدیم چقدر بهتریم. در هر صورت وجود یه رقیب خوب باعث پیشرفت میشه همینطور که پردازنده های ای ام دی باعث شد اینتل یه تکون اساسی بخوره و پردازنده های خوبی رو بده بازار که برای طرفدارهای این شرکت اتفاق خیلی خوبی هستش. بهترین حالت برای مصرف کننده ها اینه شرکت همپای رقیباشون بتونن محصول بدن چون این مدلی رقابت شدیدتر هستش.

لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

داداش رییس شرکتا هستی بهت برخورد?

به نظر من حتی رقابتم باشه برا ایران که تاثیری تو قیمتا نداره پس شرکتا نابود بشن یا نشن به ما چه 

این انویدیا و amd هم شده مثل ps4 و xbox که مثل اعضای گیمفا بعضیا یه جوری دفاع و بحث میکنن که انگار...

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

داداش رییس شرکتا هستی بهت برخورد1f605.png

سهامدارشونه?

لینک به دیدگاه

در در 1397/10/20, 21:55:44، ??????? گفته است :

اینم کارت Radeon VIIIIIIIIIIIIIIIIII  رقیب احتمالی  TITAN RTX  ! توان مصرفی 500 وات فرست تاپ کلس بیسد آن 7 نانومتر 1f644.png

وقتی ای ام دی کبیر با ناوی زد این ngreedia رو با خاک یکسان کرد متوجه میشید در روی کدوم پاشنه می چرخه .

شبیه این مضخرفات رو اینتل برای پردازنده های Threadripper می گفت الان به غلط کردم افتاده . اینتل با اون عظمتش زانو زد، انویدیای ریزه میزه که چیزی نیست .

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Trickster گفته است :

درود

والا من که از طراحی کارت گرافیک چیزی سر در نمیارم :D ولی دو نکته درباره این کارت به نظرم میرسه:

اول اینکه من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت VRAM بسنده می کردم. شاید فقط می خواستن یک تغییر ظاهری بدن که خیلی تکراری و خسته کننده به نظر نرسه ولی واقعاً با توان پردازشی این کارت، در رزولیشن 4K قبل از اینکه VRAM گلوگاه بشه، توان پردازشیش به خرخره می رسه. به علاوه اینکه AMD در "نسل قبلی" وگا، ویژگی HBCC رو معرفی کرد که باعث بهینگی در استفاده از VRAM میشه. با توجه به قیمت بالای حافظه های HBM2 بازم میگم من به جای AMD می بودم به همون 8 گیگابایت بسنده می کردم عوضش قیمت رو یه 50 دلاری کمتر می کردم که حتی رقیب بهتری برای RTX 2080 بشه.

و حالا که بحث قیمت شد، مورد دوم برای دوستانی هست که همیشه دیالوگ تکراری "اگر AMD نبود الان باید گرافیک های انویدیا رو با قیمت فضایی می خریدین!" رو استفاده می کنن. همونطور که AMD یه وضوح مشخص کرده، لیتوگرافی این کارت نسبت به وگا 64 از 14 نانومتر به 7 نانومتر رسیده. %50 سطح Die کمتر = بهینگی بیشتر در ویفر = قیمت کمتر؛ اما همونطور که می بینید قیمت خود کارت نه تنها نسبت به وگا 64 کاهش نداشته (حتی با VRAM بیشتر) یا حداقل در همون نزدیکی باشه که تازه %20 هم افزایش داشته! (تازه این کارت بیشتر ریبرند وگا 56 هست تا وگا 64). معماری هم فرقی نکرده که بگیم خرج تحقیق و توسعه دادن.

همونطور که قبلاً در این پست دیگر هم گفته بودم، AMD به اون بخشندگی ای که برخی دوستان فکر می کنن هم نیست. AMD لازم نیست همیشه قیمت رو نزدیک به قیمت ورشکستگی بزنه، فقط کافیه از انویدیا کمتر بزنه. الان هم همونطور که در نکته اول گفتم، AMD بیشتر با 16 گیگابایت VRAM می خواسته انویدیا رو به چالش بکشه تا اینکه فقط به گیمرها توجه کنه. اگر واقعاً AMD به همون خوبی ای که دوستان میگن می بود، با هدف خدمت به گیمرها و نه فقط رقابت با انویدیا، باید قیمت این کارت حتی بین 50 تا 100 دلار کمتر می بود.

وقتی ای ام دی میاد و اولین GPU رو با فناوری 7 نانومتری تولید می کنه باید بهای اون رو هم بپردازه .

درسته که چیپست جدید نسبت به قبلی ها کوچکتر شده و این هزینه رو کاهش میده اما فناوری جدیدتر گرونتر هم هست .

این که ای ام دی باید از 8 گیگ مموری استفاده می کرد یک بحثه این که این کارت با 16 گیگ مموری قیمت مناسبی داره یه بحث دیگس . اگر ای ام دی این کارت رو با 8 گیگ مموری عرضه کرده بود و میداد 700 دلار بله گرون بود ولی الان نه . قیمتش بسیار مناسبه . مخصوصا که همراهش بازی هایی رو هم عرضه می کنه .

ضمن این که سرعت مموری هم بیش از 2 برابر شده که  نکته مهمیه . مخصوصا در مباحث غیر گیمینگ این سرعت و حجم زیاد میتونه به این کارت کمک بسیار زیادی بکنه . شبیه تایتان V با اون مقدار مموری .

نکات دیگه ای در مورد این کارت وجود داره . مثلا این کارت نسبت به وگا 64 حدود 30 درصد قویتره ولی فقط 100 دلار گرونتره پس ارزش خرید بهبود پیدا کرده و به نسبت سری قبلی ای ام دی موفق شده قیمت ها رو کاهش بده . یا دیگه اینه که دید ما به این کارت باید بیشتر شبیه دید ما به کارتهای سری تایتان باشه که هم برای گیم کاربرد دارن هم برای طراحی های گرافیک و ... . ای ام دی زمانی در قیمت با انویدیا رقابت می کنه که سری ناوی عرضه بشه . اگر ناوی بتونه با 250 دلار قدرت 2070 رو ممکن کنه عالی میشه :

فعلا ای ام دی تازه وارد عرصه 7 نانومتر شده . با افزایش تولیدات قیمت ها کاهش چشمگیری پیدا می کنه .

.............

توضیحاتی در مورد این کارت :

.

لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

وقتی ای ام دی کبیر با ناوی زد این ngreedia رو با خاک یکسان کرد متوجه میشید در روی کدوم پاشنه می چرخه .

شبیه این مضخرفات رو اینتل برای پردازنده های Threadripper می گفت الان به غلط کردم افتاده . اینتل با اون عظمتش زانو زد، انویدیای ریزه میزه که چیزی نیست .

تا جایی ک مشخص شده ناوی میدرینج هست نه های اند. اونم در حد 2060 عه چه کارایی چه توان مصرفی. حالا شانس بیاره 1160 ریلیز نشه (سری 11 بدون پردازشگر RT با قیمت پایینتر همراه با هسته های پردازشی Tensor core که قابلیت DLSS روش فعال میشه)

اینتل با لودگی خودش بازی رو واگذار کرد ولی با انویدیا نمیشه سرشاخ شد :دی همین الانش انویدیا اراده کنه رفته رو نود 7 نانومتر(ک احتمالا تا اواخر 2019 میره) ... کمپانی که ارزشش 140 میلیارد دلاره در قیاس با amd که 10 میلیارد دلاره. بحث فقط بنچمارک بازی نیست. کارت های amd تو زمینه دیپ لرنینگ و اکسلریتینگ هم حرفی برای گفتن ندارن. این VII هم همون کارت Mi50 instinct عه ورژن گیمینگش.

من قول میدم همون GTX 1080Ti یا بهتره بگم چیپ GP102 رو انویدیا با نود 7 نانومتری بسازه که طی اون فرکانس بالای 2.3 گیگاهرتز میرسه و توان خام عملیاتیش 18 19 ترافلاپ رو رد کنه amd تا 5 سال دیگه هم رقیبی برای انویدیا نداره :))

اگر انویدیا هنوزبه 7 نانومتر نرفته دلیلش  گرون بودن این تکنولوژی نود ساخت هست نه بیشتر. کارت VII نه تنها برای amd صرفه ساخت نداره بلکه فقط برای خالی نبودن عریضه دست ب سرهم کردن این کارت زده. چون ناوی های اند نیست و هیچ رقیبی برای بازار های اند انویدیا ندارن و در کمال حماقت کارتی رو با 2080 مقایسه میکنن که هیچی برای مقایسه نداره. ن توان مصرفی نه  قابلیت تنسور نه ری تریسینگ نه dlss ... گزینه دیگه حماقتشون اینه که دارن ملت رو با اعداد خر فرض میکنن. اگه انویدیا 8 گیگ مموری داره ما 16 گیگش میکنیم فکر کنن کارت ما قوی تره... دیگه نمیگن با یه کارتی سرشاخ شدیم که با 220 وات مصرف و 2944 هسته پردازشی نسخه مارو میپیچه اونم وای ب حال اینکه DLSS فعال شه !

درکل یکذره مغز تو کله دیویژن مارکتینگ  رادئون نیست

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Miad007 گفته است :

داداش رییس شرکتا هستی بهت برخورد1f605.png

به نظر من حتی رقابتم باشه برا ایران که تاثیری تو قیمتا نداره پس شرکتا نابود بشن یا نشن به ما چه 

این انویدیا و amd هم شده مثل ps4 و xbox که مثل اعضای گیمفا بعضیا یه جوری دفاع و بحث میکنن که انگار...

نه رییس شرکتشونم نه سهامدار!

از هیچ شرکتی هم دفاع نکردم

من از این بدم میاد که هرجا میرم کمی گفتگو و مشاجره کنم یکی مثل این دوستمون با یه تریلی پر از فاز منفی میاد و میگه که صحبت نکنین،خوب شما نمیخوای صحبت کردن بقیه رو ببینی یا صحبت کنی چرا اصلا میای فروم؟ اصلا فروم چیه و کاربردش چیه؟

ویرایش شده توسط TeraFloppy64
لینک به دیدگاه

well tho ?

Capture3.JPG

AMD-Radeon-Vega-VII-GPU-Official-Presentation_1-740x416.jpg

بلف دوم :

به قول amd کارت VII قابلیت ENHANCED Async Compute داره !

و اما شرح ماجرا :

photo_2019-01-11_23-49-42.thumb.jpg.8e84299678f0e6ae7a2c7fe905bea88b.jpg

ما ک یوزر ایم خندمون میگیره حالا درک میکنم جنسن هوانگ چقدر خندیده :دی

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، TeraFloppy64 گفته است :

نه رییس شرکتشونم نه سهامدار!

من از این بدم میاد که هرجا میرم کمی گفتگو و مشاجره کنم یکی مثل این دوستمون با یه تریلی مر از فاز منفی میاد و میگه که صحبت نکنین،خوب شما نمیخوای صحبت کردن بقیه رو ببینی چرا اصلا میای فروم؟ اصلا فروم چیه و کاربردش چیه؟

اقای عزیز فروم اومدن من به شما مربوط نیست همون طور که فروم اومدن شما بمن و بقیه مربوط نیست خوبه من  بشما بگم  برو بیرون از فروم یا بزن کانال دیگه؟؟؟ شما هم یه کاربر ساده مثل هزاران نفر دیگه هستین و فروم برای شما نیست که به کسی امر بفرمایی که برو بیرون!

(رعایت ادب و احترام فکر میکنم یکی از قوانین فروم باشه درسته؟)

یکم اروم باش و پست خودتو نگاه کن چی بمن گفتی::

مهد کودک که نیست اینجا من بیام با شما دعوا کنم ماشالله همه حرصاشونو میخان سر یکی خالی کنن

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

اقای عزیز فروم اومدن من به شما مربوط نیست همون طور که فروم اومدن شما بمن و بقیه مربوط نیست خوبه من  بشما بگم  برو بیرون از فروم یا بزن کانال دیگه؟؟؟ شما هم یه کاربر ساده مثل هزاران نفر دیگه هستین و فروم برای شما نیست که به کسی امر بفرمایی که برو بیرون!

(رعایت ادب و احترام فکر میکنم یکی از قوانین فروم باشه درسته؟)

یکم اروم باش و پست خودتو نگاه کن چی بمن گفتی::

مهد کودک که نیست اینجا من بیام با شما دعوا کنم ماشالله همه حرصاشونو میخان سر یکی خالی کنن

من نگفتم فروم مال من یا کسی هست و از شما هم نخواستم که از فروم خارج بشین! منظور من این بود که اگه از این بحث خوشتون نمیاد از تاپیک خارج بشین

به کسی هم توهینی نکردم شما اشتباه برداشت کردین و بچه ای هم که میگین ظاهرا خودتون هستین با توجه به طرز حرف زدنتون.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...