رفتن به مطلب

آیا گرافیک 6870 به پاور Redmax 500W میخوره ؟

Iceboy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

من میخواستم در آینده گرافیک رو عوض کنم و خب قیمت زیر 300 باشه ، یعنی بهترین کارت ATI تو رنج قیمت 200 تا 300 تومن که خب به این مدل برخورد کردم : 6870 و 5850

برند هم فقط سافایر ! . . . nvidia اصلا معرفی نکنید که متنفرم ... فقط ATI

به نظر شما 5850 بهتره از نظر اورکلاک و خصوصاً دما و مصرف انرژی یا 6870 کاراییش بالاتره ؟

فکر نکنم مدل دیگه بتونه زیر 300 با اینا رقابت کنــه !

البته موندم کدوم مدل های سافایر بین 6870 ها بهتره ؟ مدل زیاد داره

لیــنک

البته اگه تو ایران باشه همش !

این یکی تو سایتها دیدم ولی کولینگش خیلی کوچیکه که !!

kyhhngtfxh1i91bcnf_thumb.jpg

آیا 6870 و یا 5850 به مدل پاور من Redmax 500w میخوره و کشش جوابگو هست ؟ یا قید ارتقاء رو بزنم؟ و به همین 5670 تا سالهای سال بسنده کنیـــم !!

لینک مدل دقیق پاور

مشخصات دیگه سیــستم :

Biostar TA870 plus ver 5.2

Cpu X4 955 oc too 3.6

VGA: 5670 Sapphire overclocked

Cooler : cooler master hyper 212

ram : 4GB DDR3

Green magnom II

ویرایش شده توسط Iceboy
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

مطمئنا 6870 از 5850 بهتره چون حالت کراسشم خیلی بهتر از 5870 میشه

در مورد پاور هم زیاد آشنایی ندارم اما فکر کنم کافی باشه

اینم لینک فروش 6870

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=9730

لینک به دیدگاه

مصرف 5850 170 واته اما مصرف 6870 151 واته . با اینکه مصرف 6870 کمتر اما باز هم پاور 500 وات خیلی برای این سیستم مناسب نیست.

قدرت 6870 تو بازی را برابر یا حدود 5% قوی تر از 5850 هست. اما قابلیت در صورت اورکلاک قدرت 5850 بالاتر میره حتی از اورکلاک 6870 چون تعداد شیدر 5850 بیشتره و هر دو کارت قابلیت مشابه اورکلاک از نظر فرکانس دارن.

ویرایش شده توسط shayan08
لینک به دیدگاه

سلام :)

از لحاظ قدرتی 5870>6870>5850 هست.البته باکمی اورکلاک کارت 6870 میتوان راندمان بالاتری نسبت به 5870 هم گرفت!

پاور شما روی ریل 12 ولتی توان خروجی بالای 400 وات رو داراست ، بنابراین جهت راه اندازی و استفاده از کارت 6870 مشکلی نخواهید داشت ، مگر اینکه اگر در آینده قصد ارتقاء یا کراسفایر رو داشته باشید باید به فکر تهیه پاور با توان بالاتر باشید .

شما کارت 6870 با کولینگ غیر مرجع تهیه کنید بهتر هستش ، خوشبختانه الان اکثر کارتهای 6870 موجود در بازار از برند سافایر از کولینگ غیر مرجع بهره مند هستند و قیمتی حدود 250 تومن دارند .

لینک به دیدگاه

سلام :)

از لحاظ قدرتی 5870>6870>5850 هست.البته باکمی اورکلاک کارت 6870 میتوان راندمان بالاتری نسبت به 5870 هم گرفت!

پاور شما روی ریل 12 ولتی توان خروجی بالای 400 وات رو داراست ، بنابراین جهت راه اندازی و استفاده از کارت 6870 مشکلی نخواهید داشت ، مگر اینکه اگر در آینده قصد ارتقاء یا کراسفایر رو داشته باشید باید به فکر تهیه پاور با توان بالاتر باشید .

شما کارت 6870 با کولینگ غیر مرجع تهیه کنید بهتر هستش ، خوشبختانه الان اکثر کارتهای 6870 موجود در بازار از برند سافایر از کولینگ غیر مرجع بهره مند هستند و قیمتی حدود 250 تومن دارند .

درود... اقا این کولینگ غیر مرجع که گفتید یعنی چی من اطلاعاتم زیاد خوب نیست یه راهنمایی میکنید

الان سافیر شیراز یه قیمت گرفتم 268 تومن .. حالا کدوم نوعش از سافایر باشه باید برم ببینم

تو نرم افزار hw monitor که دما نشون میده . من با برنامه Prime 95 لود صد در صد سی پی یو اورکلاک شده گرفتم

تو برنامه Furtmark هم لود صد در صد گرافیک بود ...

هر دو همزمان بود اما خودمو هم بکشم پاور بیشتر از 117 وات نمیزنه تو برنامه

اینم گفتم اطلاعات بدم شاید به درد خورد

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من میخواستم در آینده گرافیک رو عوض کنم و خب قیمت زیر 300 باشه ، یعنی بهترین کارت ATI تو رنج قیمت 200 تا 300 تومن که خب به این مدل برخورد کردم : 6870 و 5850

برند هم فقط سافایر ! . . . nvidia اصلا معرفی نکنید که متنفرم ... فقط ATI

به نظر شما 5850 بهتره از نظر اورکلاک و خصوصاً دما و مصرف انرژی یا 6870 کاراییش بالاتره ؟

فکر نکنم مدل دیگه بتونه زیر 300 با اینا رقابت کنــه !

البته موندم کدوم مدل های سافایر بین 6870 ها بهتره ؟ مدل زیاد داره

لیــنک

البته اگه تو ایران باشه همش !

این یکی تو سایتها دیدم ولی کولینگش خیلی کوچیکه که !!

kyhhngtfxh1i91bcnf_thumb.jpg

آیا 6870 و یا 5850 به مدل پاور من Redmax 500w میخوره و کشش جوابگو هست ؟ یا قید ارتقاء رو بزنم؟ و به همین 5670 تا سالهای سال بسنده کنیـــم !!

لینک مدل دقیق پاور

مشخصات دیگه سیــستم :

Biostar TA870 plus ver 5.2

Cpu X4 955 oc too 3.6

VGA: 5670 Sapphire overclocked

Cooler : cooler master hyper 212

ram : 4GB DDR3

Green magnom II

این کارتی رو که عکسش رو تو پست زدی من داشتم قبلاً

مدل 6870 رفرنس (کولینگش تغییر نکرده باشه)سافایر رو منظورم هست

اگر تو بازار دقیقاً اون مدل رو پیدا کردید بگیرید ضرر نمکنید

فوق العاده وحشتناک میشه اوورش کرد

اینم لینک بررسی این کارت

http://www.geeks3d.com/20101201/tested-sapphire-radeon-hd-6870-1024mb-review/7/

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

درود... اقا این کولینگ غیر مرجع که گفتید یعنی چی من اطلاعاتم زیاد خوب نیست یه راهنمایی میکنید

الان سافیر شیراز یه قیمت گرفتم 268 تومن .. حالا کدوم نوعش از سافایر باشه باید برم ببینم

کمپانی AMD یا NVIDIA نمونه ای از اولین کارت گرافیک جدیدی که تولید کردند رو در اختیار کمپانی های تولید کننده کارت گرافیک از جمله Sapphire ، MSI ، ... قرار میدهند که همان مدل مرجع محسوب میشوند . این کمپانی ها در اول کار همین مدل مرجع رو بدون تغییر در سخت افزار آن تولید کرده و به بازار عرضه میکنند ، اما بعد مدتی دست به تغییراتی در ساختار ، نوع قطعات ، سیستم خنک کننده ، فرکانسهای کاری کارت بسته به سلیقه خود میزنند که عموما این تولیدات به نوع غیرمرجع شهرت دارند . به طبع مدلهای غیر مرجع بسته به تنوع آن مزایایی نسبت به مدل مرجع دارند ، مثل کیفیت ساخت بالا ، خنک کنندگی بالاتر ، قابلیت اورکلاک بیشتر و پایداری بالا ، خروجیهای مختلف تصویر ... دارند . درنتیجه بیشتر برای خرید توصیه میشوند .

در حال حاضر با توجه به قیمتی که الان دیدم من خرید کارت MSI R6870 Hawk رو پیشنهاد میکنم که از همه لحاظ عالی هستش ، مخصوصا استفاده از سیستم خنک کنندگی عالی و بهره مندی از قطعات نظامی در ساخت آن ، از همه مهمتر دارا بودن گارانتی 2 ساله شرکت معتبر ماتریکس ;)

لینک به دیدگاه

دوستان شما این نکته فراموش نکنید ... رو کیس مگنوم 2 جواب میده واقعا این کارتهای رفرنس و غیررفرنس ؟

جای کارت تو اسلات میشه ؟

مثلا همین مدل MSI R6870 Hawk

ویرایش شده توسط Iceboy
لینک به دیدگاه

دوستان نظرتون در مورد این مدل از MSI چیه ؟ R6870 Twin Frozr II

ایا برتری نسبت به مدل R6870 Hawk نمیبینید ؟

لینک به دیدگاه

سلام . من یکمی دیر به بحث وارد شدم . اما لازمه نکاتی بیان کنم . با توجه به اینکه شما پردازنده سیستمت رو اور کردی پاور 500 وات برای سیستم شما کاملا لب مرزه . یعنی اگر یه قطعه مثل درایو نوری یا کارت pci به اون اضافه کنی کم میاره . این کم آوردن رو به مرور زمان نشون میده و روی قطعات تاثیر میذاره و ممکنه بهشون آسیب بزنه . مدتی هم هست که داری از پاور استفاده میکنی ، که باعث میشه راندمان پاور افت داشته باشه . همچنین کارت 6870 نیاز به 2 کابل 6 پین داره که پاور شما فقط یکی داره . در نتیجه شما باید از تبدیل ملوکس 4 پین به 6 پین استفاده کنی . این تبدیل برای استفاده طولانی مناسب نیست . مخصوصا اگر زیاد از کارت کار بکشی . به مرور باعث آسیب به کارت میشه . چون نمیتونه مثل یک کابل 6 پین واقعی برق مورد نیاز رو برای کارت تامین کنه . اگر میخوای حتما کارت رو ارتقا بدی 6850 مناسب ترین گزینه برای شماست . با اینکه باز هم مقدار مصرف پاور نزدیک به مرزه ، ولی خیلی از 6870 بهتره . نیاز به 1 کابل 6 پین داره و احتیاجی به تبدیل نیست . اما باز هم در صورت ارتقا قطعات باید پاور رو عوض کنی .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...