رفتن به مطلب

مشاوره جهت خرید مانیتور فرکانس بالا

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام خدمت عزیزان .

گرافیک سیستم بنده GTX 1080 هست و مانیتورم 24 اینچ 60 هرتز ، و قصد ارتقا مانیتور به فرکانس بالا رو دارم منتهی اطلاعت کافی در این زمینه رو ندارم که FreeSync باشه یا G Sync یا هیچکدوم !

دوستان اگه اطلاعات دارن یا مدل خاصی مد نظر هست بگن . ترجیحا Full HD و 24 اینچ.

ویرایش شده توسط XPS
لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، XPS گفته است :

با سلام خدمت عزیزان .

گرافیک سیستم بنده GTX 1080 هست و مانیتورم 24 اینچ 60 هرتز ، و قصد ارتقا مانیتور به فرکانس بالا رو دارم منتهی اطلاعت کافی در این زمینه رو ندارم که FreeSync باشه یا G Sync یا هیچکدوم !

دوستان اگه اطلاعات دارن یا مدل خاصی مد نظر هست بگن . ترجیحا Full HD و 24 اینچ.

به زودی در همین 1 یا 2 هفته پیش رو مانیتور های Free sync دار هم از درایور های G-sync تا حدی پشتیبانی خواهند کرد بنابراین نیاز نیست پول الکی بابت G-Sync بدهید.

پس مانیتور Free sync دار بگیر که توسط nvidia تایید شده باشه.

مقدار بودجه را بگی بهتر میشه راهنمایی کرد.

ویرایش شده توسط WeirdChamp
لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

به زودی در همین 1 یا 2 هفته پیش رو مانیتور های Free sync دار هم از درایور های G-sync تا حدی پشتیبانی خواهند کرد بنابراین نیاز نیست پول الکی بابت G-Sync بدهید.

تموم مانیتور های فری سینک پشتیبانی نمیکنه . تنها 12 مانیتور ساپورت میشه که اونم دردسره .

" انویدیا طی مراسم CES 2019، اعلام کرد که فناوری G-Sync را که قبلا فقط در مانیتورهای گران‌قیمت و مخصوصی وجود داشت، حالا به مانیتورها FreeSync می‌آورد. آن‌ها هم‌چنین لیست ۱۲ مانیتور FreeSync را منتشر کردند که قرار است با آپدیتی که در 15 ژانویه برای درایورهای گرافیکی انویدیا منتشر می‌شود، از قابلیت G-Sync پشتیبانی کنند"

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بودجه رو معین کنید تا بشه بهتر راهنماییتون کرد .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

در 7 ساعت قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز بودجه رو معین کنید تا بشه بهتر راهنماییتون کرد .

بودجه 2.5 در نظر بگیرین.

طی مشاوره و گفتگویی که با دوستان داشتم نتونستیم مانیتور موجود پیدا کنیم که G-Sync داشته باشه . چون گرافیکم 1080 هست مجبور به خرید G-Sync هستم . ولی مانیتور های Free Sync موجودن. دوستان پیشنهاد دادن کارت رو از 1080 به Vega64 تغییر بدم و مانیتور FreeSync بگیرم . نظر شما چیه ؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، XPS گفته است :

بودجه 2.5 در نظر بگیرین.

طی مشاوره و گفتگویی که با دوستان داشتم نتونستیم مانیتور موجود پیدا کنیم که G-Sync داشته باشه . چون گرافیکم 1080 هست مجبور به خرید G-Sync هستم . ولی مانیتور های Free Sync موجودن. دوستان پیشنهاد دادن کارت رو از 1080 به Vega64 تغییر بدم و مانیتور FreeSync بگیرم . نظر شما چیه ؟

دوست عزیز هر جور صلاح خودتون رو میدونید اون کار رو انجام بدید ،درکل قدرت این دو کارت با هم برابره  اما این نکته رو در نظر داشته باشید که دمای سری Rx Vega به نسبت سری پاسکال بالاست و اگه رو این موضوع حساس هستید بهتره از تعویضش صرف نظر کنید.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Chabouk گفته است :

دوست عزیز هر جور صلاح خودتون رو میدونید اون کار رو انجام بدید ،درکل قدرت این دو کارت با هم برابره  اما این نکته رو در نظر داشته باشید که دمای سری Rx Vega به نسبت سری پاسکال بالاست و اگه رو این موضوع حساس هستید بهتره از تعویضش صرف نظر کنید.

خب تعویض نکنم انتخاب دیگه ای دارم ؟ تا اونجایی که میدونم دوستان گفتن برای گرافیک NVIDIA باید مانیتور با قابلیت G-Sync بگیرم که جایی پیدا نکردم که این مانیتور موجود باشه ولی مدل های Free Sync موجوده . از اونجایی هم مانیتور Free Sync فقط با گرافیک های AMD سازگاره تصمیم به تعویض کارت به Vega64 کردم.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، XPS گفته است :

تموم مانیتور های فری سینک پشتیبانی نمیکنه . تنها 12 مانیتور ساپورت میشه که اونم دردسره .

" انویدیا طی مراسم CES 2019، اعلام کرد که فناوری G-Sync را که قبلا فقط در مانیتورهای گران‌قیمت و مخصوصی وجود داشت، حالا به مانیتورها FreeSync می‌آورد. آن‌ها هم‌چنین لیست ۱۲ مانیتور FreeSync را منتشر کردند که قرار است با آپدیتی که در 15 ژانویه برای درایورهای گرافیکی انویدیا منتشر می‌شود، از قابلیت G-Sync پشتیبانی کنند"

مطلبی که نقل قول کردی ناقصه، انویدیا 12 تا مانیتور را به صورت رسمی تایید کرده اما بقیه مانیتور های فری سینک میتونن از این درایور ها استفاده کنند.

https://www.extremetech.com/gaming/283261-nvidia-admits-defeat-will-support-g-sync-on-freesync-displays

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

مطلبی که نقل قول کردی ناقصه، انویدیا 12 تا مانیتور را به صورت رسمی تایید کرده اما بقیه مانیتور های فری سینک میتونن از این درایور ها استفاده کنند.

https://www.extremetech.com/gaming/283261-nvidia-admits-defeat-will-support-g-sync-on-freesync-displays

مانیتور چی پیشنهاد میدین فری سینک ساپورت کنه و 1 ms باشه و فرکانس بالا ؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، XPS گفته است :

خب تعویض نکنم انتخاب دیگه ای دارم ؟ تا اونجایی که میدونم دوستان گفتن برای گرافیک NVIDIA باید مانیتور با قابلیت G-Sync بگیرم که جایی پیدا نکردم که این مانیتور موجود باشه ولی مدل های Free Sync موجوده . از اونجایی هم مانیتور Free Sync فقط با گرافیک های AMD سازگاره تصمیم به تعویض کارت به Vega64 کردم.

ASUS ROG SWIFT PG248Q 24 Inch Monitor

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، rahyarpaul گفته است :

ASUS ROG SWIFT PG248Q 24 Inch Monitor

قیمت جدید ندارم اما 180 هرتز بود و gsync پشتیبانی میکرد ،چون فکرکنم 350 دلار قیمت آمازونشه الان حدود 4 قیمت بخوره ،همون فری سینک بهتره

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

قیمت جدید ندارم اما 180 هرتز بود و gsync پشتیبانی میکرد ،چون فکرکنم 350 دلار قیمت آمازونشه الان حدود 4 قیمت بخوره ،همون فری سینک بهتره

تو هیچ سایتی موجود نیست . 

میخوام این مدل رو بگیرم : 
https://www.samsung.com/us/computing/monitors/curved/lc27fg70fqnxza-lc27fg70fqnxza/

لینک به دیدگاه

تا اینجا که رسیدی یهنگاه هم به این بنداز

LG Ultra Wide Full HD 34UC79G-B IPS Gaming Curved

2560*1080 هست

ips هست پنلش 34 اینچی

قیمتش تو اینترنت 4.2 هست با مانیتور سامسونگت 600 تومن فرق داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

تا اینجا که رسیدی یهنگاه هم به این بنداز

LG Ultra Wide Full HD 34UC79G-B IPS Gaming Curved

2560*1080 هست

ips هست پنلش 34 اینچی

قیمتش تو اینترنت 4.2 هست با مانیتور سامسونگت 600 تومن فرق داره.

ماکسیموم 27 اینچ و فول اچ دی باشه . این به کارم نمیاد

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، XPS گفته است :

مانیتور freesync بگیر و از همین گرافیک 1080 استفاده کن.

ROG Strix XG258Q را من پیشنهاد میدهم. 240 هرتز هست و از gsync هم پشتیباتی میکنه.

samsung C27FG70 هم بد نیست اما ایسوس بهتره.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hosin گفته است :

اره همینو میخوام بگیرم ولی حیف که 27 عه . دوستان میگن FHD برای 27 مناسب نیس و پیکسل ها به راحتی دیده میشه . البته 24 ش تو سایت خود سامسونگ هست ولی گویا تو ایران نیس اگه 24 باشه واقعا محشر میشه.
چون امکاناتش واقعا عالیه

در 3 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

مانیتور freesync بگیر و از همین گرافیک 1080 استفاده کن.

ROG Strix XG258Q را من پیشنهاد میدهم. 240 هرتز هست و از gsync هم پشتیباتی میکنه.

samsung C27FG70 هم بد نیست اما ایسوس بهتره.

اره میخوام همین کارو کنم مانیتور فری سینک بگیرم با گرافیک 1080 . حالا بعدا شاید به Vega64 عوض کردم.
این مانیتور ایسوس که میگی بودجش سنگینه . ماکسیمومه ماکسیموم میخوام 3.5 بدم به همین سامسونگ که میگی هم 1ms عه هم 144 و هم فری سینک منتهی به نظرم رزولیشن مناسب 27 اینچ نیس از باب اینکه پیکسل هاش دیده بشه اگه 24 شو پیدا کنم بدون درنگ میخرمش.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، XPS گفته است :

اره میخوام همین کارو کنم مانیتور فری سینک بگیرم با گرافیک 1080 . حالا بعدا شاید به Vega64 عوض کردم.
 این مانیتور ایسوس که میگی بودجش سنگینه . ماکسیمومه ماکسیموم میخوام 3.5 بدم به همین سامسونگ که میگی هم 1ms عه هم 144 و هم فری سینک منتهی به نظرم رزولیشن مناسب 27 اینچ نیس از باب اینکه پیکسل هاش دیده بشه اگه 24 شو پیدا کنم بدون درنگ میخرمش.

داداش vega نگیر به درد نمیخوره بخاری برقیه، 1080 خیلی عالیه نگه اش دار.

این مانیتور سامسونگ 24 اینچش تو ایران هیچ وقت نبوده 2 سالی میشه، دوستم هم خیلی صبر کرد برای 24 اینچش که بخره اما نیست و نمیاد. 27 اینچ هم مشکلی با 1080p ایجاد نمیکنه مگر اینکه جلو تر از 15 سانتی متر بری و خیلی دقت کنی. بگیر لذتشو ببر مانیتور خوبیه نمایش رنگ هاش هم خیلی باحاله.

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

این مانیتور سامسونگ 24 اینچش تو ایران هیچ وقت نبوده 2 سالی میشه، دوستم هم خیلی صبر کرد برای 24 اینچش که بخره اما نیست و نمیاد. 27 اینچ هم مشکلی با 1080p ایجاد نمیکنه مگر اینکه جلو تر از 15 سانتی متر بری و خیلی دقت کنی. بگیر لذتشو ببر مانیتور خوبیه نمایش رنگ هاش هم خیلی باحاله.

بخاطر فعال کردن FreeSync گفتم Vega64 بگیرم ولی حالا اینطوری فعلا  1080 استفاده کنم ببینم چی میشه .

پس 24ش موجود نیس ! اگه نیس دیگه 27 شو بگیرم فقط اون 27 بودنش نسبت به رزولیشن فول اچ دی برام جای سوال بود ولی فاصلم با مانیتور 50 سانته .

به نظرت تو رنج 3600ت چیز دیگه هم میشه گرف ؟ ینی رقباش کین . من بهت یه لیست میدم یه نگاهی بکن :

Samsung CG70 Curved 27=3,750
Samsung CF591 Curved 27=2,900
Samsung F390 Curved 27=2,450
Samsung Cf390 Curved 24=1,490
Samsung Sf355  22 =930
Benq Xl2735 Gaming=5,990
Benq Xl2546 Gaming=4,450
Benq Xl2430T Gaming=3,990
Benq RL2455 Gaming=2,450
Benq EW2770Qz=4,500
Benq EW277HDR=2,750
Benq VZ2350 ips=1,630
Asus VC 239H ips=1,690

ویرایش شده توسط XPS
لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، WeirdChamp گفته است :

البته این اطلاعاتو در مورد سامسونگا در اوردم :

Samsung CG70 Curved = 144 - 1ms - 1080p
Samsung Sf355 = 60hz 1080p 5Ms
Samsung Cf390 = 60hz (72 free sync) 1080p 4Ms
Samsung F390 Curved 27 = 60hz ( 72 freesync ) 1080p 4Ms
Samsung CF591 Curved 27 = 60hz (  72 freesync ) 1080p 4ms

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، XPS گفته است :

به نظرت تو رنج 3600ت چیز دیگه هم میشه گرف ؟ ینی رقباش کین . من بهت یه لیست میدم یه نگاهی بکن :

متاسفانه در این قیمت رقیبی نیست تو ایران که جنسش موجود باشه، خارج خیلی رقیب هست توی این رنج قیمت اما ایران متاسفانه چیزی نیست.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، XPS گفته است :

پس 24ش موجود نیس ! اگه نیس دیگه 27 شو بگیرم فقط اون 27 بودنش نسبت به رزولیشن فول اچ دی برام جای سوال بود ولی فاصلم با مانیتور 50 سانته .

هیچ مشکلی پیش نمیاد کیفیت تصویر این مانیتور عالیه، پیکسل ها را هم از 50 سانتی نمیشه دید.

لینک به دیدگاه

در 15 ساعت قبل، WeirdChamp گفته است :

هیچ مشکلی پیش نمیاد کیفیت تصویر این مانیتور عالیه، پیکسل ها را هم از 50 سانتی نمیشه دید.

داداش کمترین قیمتی که پیدا کردم 3650ت بود . کمتر سراغ داری جایی؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، XPS گفته است :

داداش کمترین قیمتی که پیدا کردم 3650ت بود . کمتر سراغ داری جایی؟

https://....ir/computer-accessories/monitor-samsung-full-hd-c27fg70-va-gaming-curved

3620 ? قیمتش خیلی خوبه مانیتور 430 دلاری را دارن میدن 3620 میشه هر دلار 8400 تومن.

ولی پیشنهاد من اینه که از لیون بگیر چون پشتیبانی خیلی بهتری داره نسبت به سایت های رندوم.

ویرایش شده توسط WeirdChamp
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...