رفتن به مطلب

سوال در مورد گرافیک xfx rx 580

zaminz
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 8 ساعت قبل، zaminz گفته است :

منظورم اینه وقتی اتوماتیک هست خاموش میشه اما دستی میکنم خیر

درایور قبلی میشد دستی حداق و حداکثر داد اما این نداره

والا من توسط msi after burner تنظیم میکنم. میری قسمت تنظیمات بعد تب فن. اونجا خودت دستی تنظیم میکنی مثلا تا 50 درجه خاموش باشه بعد پنجاه با سرعت فلان شروع کنه وقتی 60 رسید سرعت بشه مثلا 60 درصد و اینجوری. شما توسط کدوم نرم افزار اعمال میکنین؟ چون این چیزا به درایور  فک نکنم مرتبط باشه. شایدم من بد متوجه شدم منظورتونو.

1.jpg

در 48 دقیقه قبل، memex گفته است :

پیش نهاد من اینه 

فعال کردن گزینه chill تو درایور amd و گذاشتن فریم بین 45 تا 60 

فعال کردن enhance sync برای جلو گیری از slow و لگ بازی و غیرفعال کردنvsync  

بحث اینه که تو بازیای انلاین فریم حرف اولو میزنه بعدِ پینگ.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

والا من توسط msi after burner تنظیم میکنم. میری قسمت تنظیمات بعد تب فن. اونجا خودت دستی تنظیم میکنی مثلا تا 50 درجه خاموش باشه بعد پنجاه با سرعت فلان شروع کنه وقتی 60 رسید سرعت بشه مثلا 60 درصد و اینجوری. شما توسط کدوم نرم افزار اعمال میکنین؟ چون این چیزا به درایور  فک نکنم مرتبط باشه. شایدم من بد متوجه شدم منظورتونو.

1.jpg

بحث اینه که تو بازیای انلاین فریم حرف اولو میزنه بعدِ پینگ.

شما تو بازی انلاین 1000فریم بگیر ولی مانیتورت 60 باشه هیچ فرقی نداره

اما برای انلاین میشه chill رو خاموش کرد

و روی 60قفل کرد

لینک به دیدگاه

در 49 دقیقه قبل، memex گفته است :

شما تو بازی انلاین 1000فریم بگیر ولی مانیتورت 60 باشه هیچ فرقی نداره

اما برای انلاین میشه chill رو خاموش کرد

و روی 60قفل کرد

چرا داداش تا حدودی فرق میکنه. درسته رفرش ریت مانیتور مهمه ولی فرق میکنه میتونی امتحان کنی. وی سینک و قفل کردن فریم باعث ایجاد تاخیر میشه و این تو بازیای اکشن و سرعتی اصلا خوب نیس با این پینگمون. ولی بازیای افلاین اره حق با شماس.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

چرا داداش تا حدودی فرق میکنه. درسته رفرش ریت مانیتور مهمه ولی فرق میکنه میتونی امتحان کنی. وی سینک و قفل کردن فریم باعث ایجاد تاخیر میشه و این تو بازیای اکشن و سرعتی اصلا خوب نیس با این پینگمون. ولی بازیای افلاین اره حق با شماس.

vsync بله اون مشکل ایجاد میکنه چون داره فریم تایم رو زیاد میکنه تا حول 60 ثابت بمونه  ولی قفل فریم نه 

وقتی فریم رو با frame target ببندی دیگه بحث کندی مثل vsync پیش نمیاد فقط صفحه ممکنه خط خط بشه که اونم با fast sync برای انویدیا یا enhance sync برای amd حل میشه

وقتی شما100000000000فریم بگیری مانیتورت 60 هرتز باشه مانیتور نمیدونم با چه الگوریتمی شروع به ریفرش کردن بعد x فریم میکنه و عملا باز هون 60 فریم نمایش داده میشه

اگه براتون بازی انلاین مهمه مانیتور باید 120 یا 144 برداری تا بفهمی نرمی یعنی چی وگرنه الکی پردازش کنه سیستم که چی؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، memex گفته است :

vsync بله اون مشکل ایجاد میکنه چون داره فریم تایم رو زیاد میکنه تا حول 60 ثابت بمونه  ولی قفل فریم نه 

وقتی فریم رو با frame target ببندی دیگه بحث کندی مثل vsync پیش نمیاد فقط صفحه ممکنه خط خط بشه که اونم با fast sync برای انویدیا یا enhance sync برای amd حل میشه

وقتی شما100000000000فریم بگیری مانیتورت 60 هرتز باشه مانیتور نمیدونم با چه الگوریتمی شروع به ریفرش کردن بعد x فریم میکنه و عملا باز هون 60 فریم نمایش داده میشه

اگه براتون بازی انلاین مهمه مانیتور باید 120 یا 144 برداری تا بفهمی نرمی یعنی چی وگرنه الکی پردازش کنه سیستم که چی؟

اینایی که شما میگیو بنده کاملا قبول دارم ولی نمیدونم چرا روونتر به نظر میرسه تصویر.

راستی قفل فریم از تنظیمات خود بازی (که اکثر بازیا دارن) هم باعث ایجاد تاخیر میشه؟

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

اینایی که شما میگیو بنده کاملا قبول دارم ولی نمیدونم چرا روونتر به نظر میرسه تصویر.

راستی قفل فریم از تنظیمات خود بازی (که اکثر بازیا دارن) هم باعث ایجاد تاخیر میشه؟

این یه بحث دیگست

این 60 فریم که ثابت نیست یهو بنا بر یه وقفه ای  یا لگی میاد از 60 پایین تر و چون شما محدود به 60 کردی یهو فریم پایین بالا میشه و تغیر حس میشه ولی وقتی فریم میره رو 200 این تغیر حس نمیشه چون رفرش مانیتور 60هرتزه به چشم نمیاد وقفه

اصلشم همون بستن از انجین بازی هست ولی بعضیاشون با vsync ادغام میکنن

لینک به دیدگاه

• 1 سال بعد...
در در 25 دی 1397 در 12:51، ali2424 گفته است :

درود دوست عزیز من هم  این مدلXFX Radeon RX 580 GTS XXX Edition 1386MHz رو دارم هم مدل ASUS ROG-STRIX-RX580-T8G-GAMING Graphics Card4 و باید بگم متاسفانه کارت xfx به راحتی در بازیها دماش به 80 درجه میرسه حالت دیفالت فنها ولی در مورد ایسوس به زحمت به 65 درجه میرسه و اینجاست فرق بین ایسوس و دیگر برندها رو ادم متوجه میشه البته بنده با نرم افزار افتر برنر برای xfx پروفایل فن رو تعریف کردم که در 70 درجه سرعت چرخش فن 100 درصد شود و در فول لود دمای ان الان از 68 درجه بیشتر نمیشود

سلام.درسته یکم دما کارت میره بالا اما واقعا نسبت به قیمتش کارت گرافیک خوبیه.به نظرم دمای کارت خوبه و برای منم که این کارت رو دارم دما میره بالا.ولی به نظرم AMD که این کارت رو زده حتما فکر دماش رو هم کرده دیگه.پس به نظرم بزاری رو حالت دیفالت بهتره من که خودم همین کارو کردم.ولی واقعا دم این گرافیک گرم با gtx 1060 رقابت میکنه و فقط 60 درصد از gtx 1080 ضعیف تره.https://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-RX-580-vs-Nvidia-GTX-1080/3923vs3603

لینک به دیدگاه

در در 24 دی 1397 در 12:10، zaminz گفته است :

با سلام خدمت دوستان گرامی

من یک مدل از این کارت گرافیک دارم  و دوتا بایوس داره

http://www.xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p828d6

و ی مدل دقیقا مشابه این هست با مشخصات زیر

http://xfxforce.com/en-us/products/amd-radeon-rx-500-series/rx-580-gts-8gb-dd-rx-580p8dbd6

بنده بایوس مدل بلک ادیشن(لینک بالا) رو روی کارتم ریختم و مشکلیم نداره خواستم بدونم در دراز مدت مشکل ایجاد نمیکنه؟

خیر اینجاد نمیکنه شما کارتتون دوال بایوس UEFI هست با این کار احتمالا تازه فقط یکی از بایوس ها رو ری پروگرم کردید 

مهم ترین بخش خود چیپست و رویژنش و دیوایس ایدیش هست و توی باطن کار هم مدار تغذیه و توزیع برق برد کارتتون 

معمولا هم نسخه های اورکلاک شده و تاپ از یه برد برای همون برند و سری مثل GTX 980 TOP و GTX 980 OC تفاوتی از نظر برد ندارن و خود شرکت سازنده فقط اون رو پیش فرض براتون اور کلاک کرده 

کار درست تر این بود که بایوس خودتونو مودیفای کنید یا اصتلاحا دوستان دیگه میگن کاستوم بریزید 

طبق تجربه خودم بایوس 560Ti رو به اشتباه روی 560 زدم کارت نسوخت ولی مموری رو نمیشناخت و زیر 1 دقیقه بلو اسکیرین میداد 

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

من تو کارت گرافیک rx580 xfx یه مشکلی دارم صفحه در حال بازی یک هو سفید یا خاکستری میشه با به صدا خش خش میشه گفت برفکی میشه تصویر و تنها راه درست کردنش ریست که دوباره بعد از چند دقیقه بازی اینجوری میشه دماش از ۵۹ هم بالاتر نمیره نمیدونم باید چیکار کنم پاور هم 500 وات هستش فکر کنم اسمش rx500 xt هستش

لینک به دیدگاه

در در 21 شهریور 1399 در 01:08، کمیل. گفته است :

من تو کارت گرافیک rx580 xfx یه مشکلی دارم

سلام

احتمالا داره کور کلاک و ولتاژ هسته گرافیک در حالت پیش فرض نباشه.

یه تصویر از GPUz بفرستید تا بشه گرافیک رو بررسی کرد

https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/

ویرایش شده توسط aVaOMi
لینک به دیدگاه

• 3 سال بعد...

دوستان گرافیک من بعد تعویض خمیر سیلیکون دماش به 87 درجه رسیده اونم به سرعت همون دقیقه اول کهم یرم تو بازی ها اینجوری میشه چیکار کنم؟

لینک به دیدگاه

17 ساعت قبل، kaspian گفته است:

دوستان گرافیک من بعد تعویض خمیر سیلیکون دماش به 87 درجه رسیده اونم به سرعت همون دقیقه اول کهم یرم تو بازی ها اینجوری میشه چیکار کنم؟

سلام پد مموری با ضخامت نیم میلیمتر تهیه کن بزن بش . خمیر چی زدی

ویرایش شده توسط میلاد بهرامن
لینک به دیدگاه

سلام دوستان سیستم من توی بازیها بیشتر ۵۵fbs بیشتر نمیده 

توانایی سیستم همینه؟؟حتی توی بازی امریکن تراک هم fbs55 میده

MB:Asus B450M-K

CPU: Ryzen 5 1500x

RAM: Crucial-Ballistix-DDR4-2400-8GB

GPU:gigabyt rx 580 8g

لینک به دیدگاه

9 دقیقه قبل، dariush2 گفته است:

سلام دوستان سیستم من توی بازیها بیشتر ۵۵fbs بیشتر نمیده 

توانایی سیستم همینه؟؟حتی توی بازی امریکن تراک هم fbs55 میده

MB:Asus B450M-K

CPU: Ryzen 5 1500x

RAM: Crucial-Ballistix-DDR4-2400-8GB

GPU:gigabyt rx 580 8g

سلام و درود

کارتو تازه تهیه کردید؟در تنظیمات بازی چک کنید گزینه ای وجود داره به نام Vsync که وقتی روشن باشه فریم بیشتر از رفرش ریت مانیتور نمیره مثلا اگر مانیتور شما 60 هرتز باشه نهایت فریمی که میگیرید 60 هستش با خاموش کردنش بسته به توانایی کارت و بازی که میکنید فریم بیشتر میشه ولی اگه مانیتورتون 60 هرتز باشه هیچ تفاوتی بین 60 فریم و 200 فریم احساس نمیکنید.منم این مشکل داشتم که فریم بیشتر از 60 نمیرفت با خاموش کردن Vsync تو بازی لیگ آف لجندز فریم رفت بالای 200 ولی از اونجایی که هیچ تفاوتی احساس نمیکردم دوباره روشنش کردم تا بیخودی روی کارت فشار نیاد

لینک به دیدگاه

10 ساعت قبل، M A H D I گفته است:

سلام و درود

کارتو تازه تهیه کردید؟در تنظیمات بازی چک کنید گزینه ای وجود داره به نام Vsync که وقتی روشن باشه فریم بیشتر از رفرش ریت مانیتور نمیره مثلا اگر مانیتور شما 60 هرتز باشه نهایت فریمی که میگیرید 60 هستش با خاموش کردنش بسته به توانایی کارت و بازی که میکنید فریم بیشتر میشه ولی اگه مانیتورتون 60 هرتز باشه هیچ تفاوتی بین 60 فریم و 200 فریم احساس نمیکنید.منم این مشکل داشتم که فریم بیشتر از 60 نمیرفت با خاموش کردن Vsync تو بازی لیگ آف لجندز فریم رفت بالای 200 ولی از اونجایی که هیچ تفاوتی احساس نمیکردم دوباره روشنش کردم تا بیخودی روی کارت فشار نیاد

کارت حدود ۳ساله دارم ... مانیتورم داهوا. ۱۰۰هرتز هست.. اون گزینه Vsync خاموش کردم شد48fbs

ویرایش شده توسط dariush2
غلط املایی
لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

من یه مشکلی دارم هنگام کار با کامپیوتر صفحه برفکی میشه بعد سبز میشه بعد سیاه ، برمیگرده چند بار پشت سر هم تو زمان کوتاه اتفاق میوفته مشکلش چیه 

لینک به دیدگاه

14 ساعت قبل، amirhbi گفته است:

من یه مشکلی دارم هنگام کار با کامپیوتر صفحه برفکی میشه بعد سبز میشه بعد سیاه ، برمیگرده چند بار پشت سر هم تو زمان کوتاه اتفاق میوفته مشکلش چیه 

اول با برنامه msi afterburner جیپیو کلاک رو ۲۰۰ مگاهرتر کم کن اگه درست شد از چیپه اگه نشد برگردون و این دفه مموری کلاک رو کن کن اگه درست شد از مموریه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...