رفتن به مطلب

دوستان کسی از برند Viking SSD تهیه کرده ؟

invoker
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 4 دقیقه قبل، hesam_z گفته است :

سلام  عزیز مبارکتون باشه 

ممکنه یه تست userbenchmark.com هم بزارید من قصد خرید 240 گیگش رو دارم 

اون براکت نارنجی رو جدا تهیه کردید یا همراه با محصول بود ؟

سلام مرسی ?

یه چند دست دوتا 2 بزنم که نیکوتین بدنم از بس کم شده گلو درد گرفتم (چند روزیه به شدت هوا سرد شده منم سرما خوردم ?)

چشم حتما" تست میکنم

نه این براکت خوده کیس ام هستش Green 1x Basic

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، invoker گفته است :

سلام مرسی 1f912.png

یه چند دست دوتا 2 بزنم که نیکوتین بدنم از بس کم شده گلو درد گرفتم (چند روزیه به شدت هوا سرد شده منم سرما خوردم 1f61f.png)

چشم حتما" تست میکنم

نه این براکت خوده کیس ام هستش Green 1x Basic

ممنون با برنامه ssd-z هم ببینید اگر قابلیت trim رو ساپورت کنه دیگه واقعا ssd فوقالعاده ای هست با این قیمت 

برنامه رو ضمیمه میکنم 

توی دوتا 2 فک نکنم به جز سرعت لود تو فریم هم تاثیر داشته باشه

SSD-Z_16.09.09wip.zip

ویرایش شده توسط hesam_z
لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، hesam_z گفته است :

ممنون با برنامه ssd-z هم ببینید اگر قابلیت trim رو ساپورت کنه دیگه واقعا ssd فوقالعاده ای هست با این قیمت 

برنامه رو ضمیمه میکنم 

توی دوتا 2 فک نکنم به جز سرعت لود تو فریم هم تاثیر داشته باشه

SSD-Z_16.09.09wip.zip

https://www.userbenchmark.com/UserRun/13990885

نه تست کردم فرقی به حال دوتا 2 نداره که چه از تو SSD لود شه یا چه از تو HDD

از همه چی و همه جاش تست گرفتم ?

TEST 1.jpg

TEST 2.jpg

TEST 3.jpg

TEST.jpg

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، invoker گفته است :

https://www.userbenchmark.com/UserRun/13990885

نه تست کردم فرقی به حال دوتا 2 نداره که چه از تو SSD لود شه یا چه از تو HDD

از همه چی و همه جاش تست گرفتم 1f62c.png

TEST 1.jpg

TEST 2.jpg

TEST 3.jpg

TEST.jpg

TRIM هم پس داره عالیه با این قیمت ?

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، hesam_z گفته است :

TRIM هم پس داره عالیه با این قیمت 1f44d.png

منکه راضی ام ازش ...

واسه اینم SSD تهیه کردم که .... انتی ویروس نصب کردم (اونم فقط بخاطره چیز شکنش) زمان بوت شدن سیستم به شدت کند شده بود 

لوگین دوتا 2 و انتی ویروس باهم

ولی الان راحت بوت میشه و سیستم همون لحظه اماده به کاره ??

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، invoker گفته است :

منکه راضی ام ازش ...

??

میشه مدل دقیق اس اس دی رو بفرمایید؟ چون V611 PLATINUM جز فروشگاه های ایرانی هیچ جای اینترنت پیدا نمیشه!

رو سایت سازنده هم نیست. یه عکس از برچسب روی خود SSD یا جعبه اش بدین

لینک به دیدگاه

سلام برادر شماره پارت کارخونشو بزار

http://www.vikingtechnology.com/products/storage-overview/25ssd-2/

فقط ناند نیست

بااین تفاسیر که ناند نیست به نظرتون همین ورزن که دوستمون گذاشتن بهتره یا

و اینکه توی حجم 120 گیگ ناند بودن یا نبودن مهم هست یا نه ؟

Silicon Power 120GB Slim S55 SSD Drive

Screenshot_2019-01-21 2 5 in SSD – Viking Technology.png

ویرایش شده توسط hossein169
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 43 دقیقه قبل، invoker گفته است :

تست جدید ...

مدل/شناسه محصول رو لطف میکنید؟ V611 PLATINUM  روی وب سایت سازنده نیست.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، AORUS گفته است :

مدل/شناسه محصول رو لطف میکنید؟ V611 PLATINUM  روی وب سایت سازنده نیست.

بهتر بود /  قبل از اینکه عجولانه حرف بزنین صبر میکردین برسه بدستم و تست هاشو قرار بدم بعد ....

فقط اینکه هر گردی ترقه نیست که بخواد منفجر شه ...

cugf_img_20190123_190434.jpg

5muz_img_20190123_190553.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 15 ساعت قبل، invoker گفته است :

بهتر بود /  قبل از اینکه عجولانه حرف بزنین صبر میکردین برسه بدستم و تست هاشو قرار بدم بعد ....

فقط اینکه هر گردی ترقه نیست که بخواد منفجر شه ...

ظاهراً بدجور از نتیجه بنچمارک ذوق زده شدین، بزرگوار هیچ شق القمری درکار نیست.....

یه بنچمارک اجرا کردین حس خدای SSD بودن بهتون دست نده

رو خود جعبه هم باز مدلی وجود نداره! محصولی که رو سایت سازنده نیست، هیچ فروشگاه خارجی نیست، مدل مشخصی نداره.....

این SSD جز فروشگاه های وطنی هیچ جا وجود خارجی نداره چرا؟ چون یه برند متفرقه است که میره بردهای آماده فایسون رو میخره، با تراشه های حافظه بسیار بی کیفیت یه برچسب روشون میزنه.....

یه برند متفرقه که هیچ اعتمادی بهش نیست. بدتر اینکه حتی خود برندش تایید نمیکنه همچین محصولی داره

ویرایش شده توسط AORUS
  • لایک 4
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 1397/10/30, 17:54:56، invoker گفته است :

دوستان SSD رسید بدستم ...

اینم تست سرعتش ...

پ-ن : خوشتبختانه ساخته تایوان هستش ... 1f912.png

15987.jpg

بنچمارک اس اس دی ارزون قیمت lite on......

diskm.PNG

پلکستور

sms.PNG.d561171bf433a127673158156d078ac5.PNG

ویرایش شده توسط AORUS
  • لایک 3
لینک به دیدگاه

برعکس HDD ساخت SSD از دست هر کسی برمیاد .

خرید SSD با برند معتبر و کار درست مثل سامسونگ یا اینتل اهمیت بالایی داره .

البته شرکت معتبر AMD هم SSD میسازه ولی اون دوتا ( سامسونگ و اینتل ) چیز دیگه ای هستن .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 21 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

برعکس HDD ساخت SSD از دست هر کسی برمیاد .

خرید SSD با برند معتبر و کار درست مثل سامسونگ یا اینتل اهمیت بالایی داره .

البته شرکت معتبر AMD هم SSD میسازه ولی اون دوتا ( سامسونگ و اینتل ) چیز دیگه ای هستن .

البته ساخت اس اس دی از دست هرکسی برنمیاد اما هرکسی میتونه تحت برند خودش SSD داشته باشته!

داستانش هم اینجوریه که یه سری شرکت OEM هستن که SSD آماده تولید میکنن، یکی از بزرگ تریناش Phison. شما میری سفارش میزاری با برند و طراحی قاب اختصاصی خودت تولید میکنن. اما این ظاهر قضیه است.

همین Phison کم کم 100 گرید مختلف تراشه حافظه و کنترلر و  Firmware  داره و اونی که سفارش میده تعیین میکنه از چه تراشه ای با چه سطح کیفی استفاده کنه. اس اس دی Phison  ممتاز داریم آشغال هم داریم. یعنی این شرکتا کارشون فقط سرهم کردن قطعات و تنظیم Firmware با تراشه حافظه سفارشی مشتریه.

با جرات میشه گفت سامسونگ رو کنار بزاری همین شرکت Phison  کم کم 60 درصد اس اس دی های بازار رو تولید میکنه. از بایوستار بگیر تا زوتک رو باز کنی ساخته Phison  عه. اما چیپی که استفاده میشه زمین تا آسمون.....

همین Phison بخوای SSD با برند "چی توز" واست میزنه....حتی من یه زمانی با Phison صحبت کردم بعد اینکه شرایطشون رو فهمیدم به یکی از برندای وطنی پیشنهاد کردم اس اس دی بزنن.

ضمناً SSDهای AMD رو توشیبا میزنه که باز شریک بزرگ Phison عه.

ویرایش شده توسط AORUS
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، AORUS گفته است :

ظاهراً بدجور از نتیجه بنچمارک ذوق زده شدین، بزرگوار هیچ شق القمری درکار نیست.....

یه بنچمارک اجرا کردین حس خدای SSD بودن بهتون دست نده

رو خود جعبه هم باز مدلی وجود نداره! محصولی که رو سایت سازنده نیست، هیچ فروشگاه خارجی نیست، مدل مشخصی نداره.....

این SSD جز فروشگاه های وطنی هیچ جا وجود خارجی نداره چرا؟ چون یه برند متفرقه است که میره بردهای آماده فایسون رو میخره، با تراشه های حافظه بسیار بی کیفیت یه برچسب روشون میزنه.....

یه برند متفرقه که هیچ اعتمادی بهش نیست. بدتر اینکه حتی خود برندش تایید نمیکنه همچین محصولی داره

من مشکل شمارو نمیدونم چیه دقیقا" ...

کافیه شما بفهمین من واسه چی SSD تهیه کردم بعد میبینین صحبتهاتون تو خالیه ...

اینکه چه برندیه و....

واسم ملاک نیس ملاک اینه که/  به نسبت بوجه ای که داشتم و پرسش پاسخ های فافا  این SSD رو تهیه کردم

در ادامه گفتم دوستانی مانند شما / که کنجکاو هستن رو چندتا تست واسشون بذارم

در اخر راضی نیستم بخاطره یه SSD اینقد حرص بخورین ... ضرر و زیانش واسه منه !

-----------------------------------------------------------------

لطف بفرمایین از ادامه این صحبت های پوچ و خالی / حد امکان در تاپیک های بنده پرهیز کنین ...

• لایک 7
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AORUS گفته است :

البته ساخت اس اس دی از دست هرکسی برنمیاد اما هرکسی میتونه تحت برند خودش SSD داشته باشته!

داستانش هم اینجوریه که یه سری شرکت OEM هستن که SSD آماده تولید میکنن، یکی از بزرگ تریناش Phison. شما میری سفارش میزاری با برند و طراحی قاب اختصاصی خودت تولید میکنن. اما این ظاهر قضیه است.

همین Phison کم کم 100 گرید مختلف تراشه حافظه و کنترلر و  Firmware  داره و اونی که سفارش میده تعیین میکنه از چه تراشه ای با چه سطح کیفی استفاده کنه. اس اس دی Phison  ممتاز داریم آشغال هم داریم. یعنی این شرکتا کارشون فقط سرهم کردن قطعات و تنظیم Firmware با تراشه حافظه سفارشی مشتریه.

با جرات میشه گفت سامسونگ رو کنار بزاری همین شرکت Phison  کم کم 60 درصد اس اس دی های بازار رو تولید میکنه. از بایوستار بگیر تا زوتک رو باز کنی ساخته Phison  عه. اما چیپی که استفاده میشه زمین تا آسمون.....

همین Phison بخوای SSD با برند "چی توز" واست میزنه....حتی من یه زمانی با Phison صحبت کردم بعد اینکه شرایطشون رو فهمیدم به یکی از برندای وطنی پیشنهاد کردم اس اس دی بزنن.

ضمناً SSDهای AMD رو توشیبا میزنه که باز شریک بزرگ Phison عه.

دقیقا منظظور بنده همین بود .

برخلاف HDD و پیچیدگی های خط تولیدش ، SSD از چندتا قطعه ساخته شده که هر کسی میتونه در کنار هم قرار بده . به عبارت دیگه ساخت SSD بعد از ساخته شدن این قطعات خیلی ساده میشه و به راحتی میشه تحت هر عنوان و اسمی هزار مدل SSD تولید کرد .

اون بحث AMD هم از این جهته که شرکت AMD یه شرکت شناخته شده و معتبره وقتی محصولی ازش می خرید یه حداقل کیفیتی درش هست نه مثل این برند های متفرقه که معلوم نیست چه کوفتی سر هم کردن !

در 46 دقیقه قبل، invoker گفته است :

من مشکل شمارو نمیدونم چیه دقیقا" ...

کافیه شما بفهمین من واسه چی SSD تهیه کردم بعد میبینین صحبتهاتون تو خالیه ...

اینکه چه برندیه و....

واسم ملاک نیس ملاک اینه که/  به نسبت بوجه ای که داشتم و پرسش پاسخ های فافا  این SSD رو تهیه کردم

در ادامه گفتم دوستانی مانند شما / که کنجکاو هستن رو چندتا تست واسشون بذارم

در اخر راضی نیستم بخاطره یه SSD اینقد حرص بخورین ... ضرر و زیانش واسه منه !

-----------------------------------------------------------------

لطف بفرمایین از ادامه این صحبت های پوچ و خالی / حد امکان در تاپیک های بنده پرهیز کنین ...

دوست گرامی با توجه به این که SSD شا از برند متفرقه هستش احتمالا با اونچه فکر می کنید کیلومترها فاصله داره .

شما میخواهید این SSD برای شما مدت زیادی کار کنه یا نه ؟ میخواهید بعد از مدتی عملکردش افت نکنه یا نه ؟ میخواهید در عمل هم مثل بنچمارکها باشه یا نه ؟

اگر آره احتمال بسیار زیاد این SSD شما رو نا امید می کنه . تراشه های حافظه از نظر سرعت و عمر مفید و ... بسیار متفاوت هستند . ساخت SSD صرفا با سرعت بالا سخت نیست ساخت SSD با سرعت بالا و عمر مفید طولانی و خطای کم سخته ! وقتی ملاک شما از SSD صرفا سرعت بالا ( اون هم تا اینجای کار صرفا در بنچمارک ) باشه بله این SSD خیلی خوبه اما چون از شرکت تولید کننده و سخت افزار مورد استفاده اطلاعی درستی در دست نیست معلوم نیست چقدر عمر می کنه . شما این SSD رو در عمل هم تست کردید ؟ آیا اطمینان دارید که به اندازه یه SSD معتبر برای شما کار می کنه ؟ اگر آره که بسیار عالی وگرنه معلوم نیست چی بشه !!!

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

دقیقا منظظور بنده همین بود .

برخلاف HDD و پیچیدگی های خط تولیدش ، SSD از چندتا قطعه ساخته شده که هر کسی میتونه در کنار هم قرار بده . به عبارت دیگه ساخت SSD بعد از ساخته شدن این قطعات خیلی ساده میشه و به راحتی میشه تحت هر عنوان و اسمی هزار مدل SSD تولید کرد .

اون بحث AMD هم از این جهته که شرکت AMD یه شرکت شناخته شده و معتبره وقتی محصولی ازش می خرید یه حداقل کیفیتی درش هست نه مثل این برند های متفرقه که معلوم نیست چه کوفتی سر هم کردن !

دوست گرامی با توجه به این که SSD شا از برند متفرقه هستش احتمالا با اونچه فکر می کنید کیلومترها فاصله داره .

شما میخواهید این SSD برای شما مدت زیادی کار کنه یا نه ؟ میخواهید بعد از مدتی عملکردش افت نکنه یا نه ؟ میخواهید در عمل هم مثل بنچمارکها باشه یا نه ؟

اگر آره احتمال بسیار زیاد این SSD شما رو نا امید می کنه . تراشه های حافظه از نظر سرعت و عمر مفید و ... بسیار متفاوت هستند . ساخت SSD صرفا با سرعت بالا سخت نیست ساخت SSD با سرعت بالا و عمر مفید طولانی و خطای کم سخته ! وقتی ملاک شما از SSD صرفا سرعت بالا ( اون هم تا اینجای کار صرفا در بنچمارک ) باشه بله این SSD خیلی خوبه اما چون از شرکت تولید کننده و سخت افزار مورد استفاده اطلاعی درستی در دست نیست معلوم نیست چقدر عمر می کنه . شما این SSD رو در عمل هم تست کردید ؟ آیا اطمینان دارید که به اندازه یه SSD معتبر برای شما کار می کنه ؟ اگر آره که بسیار عالی وگرنه معلوم نیست چی بشه !!!

من یه سوال از شما دارم ...

چند درصد فلش و رم های که تو بازار هستش دارایی اسم و نشان دروست حسابی هستن ؟

ولی جزو یکی از پرفروش ترینایی بازارن ... و در عمل هم طبق اون چیزی که واسش تعریف شده عمر مفید میکنن !

-------------------------------------------------------------------------------------------

و قانونن هم نباید بیشتر از اون چیزی که هزینه کردیم و اون چیزی که ازش تعریف شده توقع داشت مگه نه ؟

ما ایرانیان یه عادت همیشگی داریم اونم اینه /  اگه یه جنسی رو تهیه کردیم میبایست مادام العمر کار کنه واسمون ! تو دنیایی واقعی چنین چیزی نیس ! و نمیتونه باشه

منم حرفم سر اینه ... و باید باور داشت قطعه ای الکترونیکی یه روزی میمیره !!!

پس فرقی نداره اون قطعه چی باشه ! فلش / رم / هارد / SSD / هر قطعه ای سخت افزاری

گفتم هارد ... تو کدوم کشوری شما اسم ببرین که هنوز داره از هارد های 80/160/320/500/... استفاده میشه جزو ایران ! و تازشم طرف شاکیه که چرا بدسکتور داره !

یا تو کدوم کشوری هارد HDD بصورت دست دو خرید و فروش میشه (که اغلب هم رفرش شده هستن به اسم کم کار و کم استفاده ولی مگه هست مگه داریم ؟) جزو ایران !

ما در کشوری زندگی میکنیم که یه چیزایی دست خودمون نیس و خودمون درموردش تصمیم نمیگیریم عینه محدودیت ها ...

این محدودیت ها شامل خیلی چیزا میشه عینه. بوجه / موجودی های بازار / و ...

2 میلیون ساعت عمر مفید در کنار حداقل 14 ماه گرانتی تضمین این رو میده که تا اون زمان میبایست عمر کنه مگه اینطور نیس ؟

-----------------------------------------------------------------------------------------------

بحث رو میتونم بیشتر از اینم که هست ادامه بدم و پیچیده اش کنم ولی نمی ارزه

فقط اعنوانش رو مشخص میکنم که تا ته بفهمی اونم همین خرید و فروش های ماین شده اس ...

واسه اینا که الحمدالله همه چی مشخص شده اس / برند / سایت / مدل دقیق و... ولی با یه قطعه ای اکبند قابل مقایسه اس ؟

و باز برمیگره به همون محدودیت های که عرض کردم !

حرف از چی میزنیم پس ؟ الباقیش قصه اس ... (این نظره منه)

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز،

تمام صحبت ها و راهنمایی ها و نظرات و پیشنهادات  مال قبل از خریده،

بعد از خرید فقط و فقط باید گفت مبارک باشه.

• لایک 5
لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

دوستان عزیز،

دقیقا مهم اینه که فعلا نیازهای اون شخص براورده شده و راضیه، علف باید به دهن بزی شیرین بیاد.

در مورد صحبت های دوستان هم نمیشه از نظر من یک طرفه قضاوت کرد.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوستان عزیز،

خدا از زبونت بشنوه ارمین جان

من موندم قبل از خرید این دوستان کجا بودن که از نظراتشون قیض ببریم نه الان که ...

در ۱ ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

دقیقا مهم اینه که فعلا نیازهای اون شخص براورده شده و راضیه، علف باید به دهن بزی شیرین بیاد.

در مورد صحبت های دوستان هم نمیشه از نظر من یک طرفه قضاوت کرد.

منم حرفم سر اینه

ویرایش شده توسط invoker
لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، invoker گفته است :

من یه سوال از شما دارم ...

چند درصد فلش و رم های که تو بازار هستش دارایی اسم و نشان دروست حسابی هستن ؟

ولی جزو یکی از پرفروش ترینایی بازارن ... و در عمل هم طبق اون چیزی که واسش تعریف شده عمر مفید میکنن !

-------------------------------------------------------------------------------------------

و قانونن هم نباید بیشتر از اون چیزی که هزینه کردیم و اون چیزی که ازش تعریف شده توقع داشت مگه نه ؟

ما ایرانیان یه عادت همیشگی داریم اونم اینه /  اگه یه جنسی رو تهیه کردیم میبایست مادام العمر کار کنه واسمون ! تو دنیایی واقعی چنین چیزی نیس ! و نمیتونه باشه

منم حرفم سر اینه ... و باید باور داشت قطعه ای الکترونیکی یه روزی میمیره !!!

من تا دلتون بخواد فلش سوزوندم یا فلش سوخته دیدم و به هیچ وجه یه فلش فیک  به اصلی حتی نزدیک هم نمیشه . چه از نظر سرعت چه از نظر طول عمر ( این جدا از مواردی هستش که فلش رو دست کاری کردن تا یه فلش مثلا 1 گیگ رو به جای 32 و 64 گیگ به آدم بندازن ) همین داستان برای رم گوشی هم صادقه .

قانون برای من اینه که وقتی روی جعبه زده فلان شرکت واقعا مال اون شرکت باشه . این که بزنن مال فلان شرکت اما توی سایتش نباشه یعنی از اسم اون شرکت سوء استفاده شده و من رو فریب دادن .

بنده توی صحبت ها چندین بار به عمر مفید اشاره کردم :

در 7 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

شما میخواهید این SSD برای شما مدت زیادی کار کنه یا نه ؟ میخواهید بعد از مدتی عملکردش افت نکنه یا نه ؟

تراشه های حافظه از نظر سرعت و عمر مفید و ... بسیار متفاوت هستند

ساخت SSD با سرعت بالا و عمر مفید طولانی و خطای کم سخته

چون از شرکت تولید کننده و سخت افزار مورد استفاده اطلاعی درستی در دست نیست معلوم نیست چقدر عمر می کنه

پس هیچ وقت نگفتم SSD شما باید برای مدت نامحدود کار کنه . اساسا صحبت اصلی من این که SSD مورد نظر شما احتمالا عمر مفید بالایی نخواهد داشت .

......................................

در 3 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

دوستان عزیز،

از مدیر با سابقه ای مثل شما این مورد بسیار بعید بود .

همه که برای خرید قطعه تاپیک نمی زنن . خیلی از افراد با خوندن نظرات سایتهای فروش قطعات یا تاپیک های همین لیون اقدام به خرید می کنن . این تاپیک تا الان حدود 1400 تا بازدید داشته اگر 1 درصد کسانی که تاپیک رو باز کردن الان یا حتی در آینده قصد خرید SSD داشته باشن میشه 14 نفر . برای من یک نفر هم کم نیست .

اگر این یه مشاوره شخصی و مثلا در پیغام خصوصی بود بله ولی در یک تاپیک عمومی خیر .

.....................................

در 1 ساعت قبل، invoker گفته است :

خدا از زبونت بشنوه ارمین جان

من موندم قبل از خرید این دوستان کجا بودن که از نظراتشون قیض ببریم نه الان که ...

منم حرفم سر اینه

دوست گرامی شما در تاریخ 26 دی تاپیک زدی که  نظر دوستان رو بگیری . در همون روز هم توی این پست :

گفتید که خرید کردید . فرصتی برای راهنمایی بود ؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

از مدیر با سابقه ای مثل شما این مورد بسیار بعید بود .

همه که برای خرید قطعه تاپیک نمی زنن . خیلی از افراد با خوندن نظرات سایتهای فروش قطعات یا تاپیک های همین لیون اقدام به خرید می کنن . این تاپیک تا الان حدود 1400 تا بازدید داشته اگر 1 درصد کسانی که تاپیک رو باز کردن الان یا حتی در آینده قصد خرید SSD داشته باشن میشه 14 نفر . برای من یک نفر هم کم نیست . 

اگر این یه مشاوره شخصی و مثلا در پیغام خصوصی بود بله ولی در یک تاپیک عمومی خیر .

چرا بعید بود؟ 10 ساله تو لیون و خارج از لیون هر کسی هر چی خریده بهش گفتم عالی بوده خریدت.

بحث فنی بعد از خرید کالا، بیهوده است،فارق از اینکه این اس اس دی چه خوبی ها و بدی هایی داره، صاحب تاپیک راضیه. اس اس دی خریداری شده و هر حرف دیگه ممکنه باعث ناراحت کردن خریدار بشه. این یک موضوع اخلاقیه که باید توجه کرد.

در مورد دوستان دیگری که ممکنه 1 درصد قصد خرید این اس اس دی رو داشته باشند، به اندازه کافی صحبت بر له و علیه این اس اس دی انجام شده و اگر سوال بیشتری داشتند آنها هم می توانند تاپیک بزنند.

درسته این تاپیک به صورت عمومی هست، ولی هدف اصلیش راهنمایی برای صاحب تاپیکه و وقتی صاحب تاپیک از خرید اس اس دی خودش راضیه، ما چی بگیم؟ چیو اثبات کنیم؟

بر فرض اومدیم اثبات کردیم X خوبه Y بده، نه یک قرون از جیب من و شما رفته و نه قراره ما با اون اس اس دی کار کنیم. پس ارزش ثانیه ای دل شکستن کسی رو نداره.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 39 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

چرا بعید بود؟ 10 ساله تو لیون و خارج از لیون هر کسی هر چی خریده بهش گفتم عالی بوده خریدت.

بحث فنی بعد از خرید کالا، بیهوده است،فارق از اینکه این اس اس دی چه خوبی ها و بدی هایی داره، صاحب تاپیک راضیه. اس اس دی خریداری شده و هر حرف دیگه ممکنه باعث ناراحت کردن خریدار بشه. این یک موضوع اخلاقیه که باید توجه کرد.

در مورد دوستان دیگری که ممکنه 1 درصد قصد خرید این اس اس دی رو داشته باشند، به اندازه کافی صحبت بر له و علیه این اس اس دی انجام شده و اگر سوال بیشتری داشتند آنها هم می توانند تاپیک بزنند.

درسته این تاپیک به صورت عمومی هست، ولی هدف اصلیش راهنمایی برای صاحب تاپیکه و وقتی صاحب تاپیک از خرید اس اس دی خودش راضیه، ما چی بگیم؟ چیو اثبات کنیم؟

بر فرض اومدیم اثبات کردیم X خوبه Y بده، نه یک قرون از جیب من و شما رفته و نه قراره ما با اون اس اس دی کار کنیم. پس ارزش ثانیه ای دل شکستن کسی رو نداره.

آرمین جان همه چی رو تبدیل به ریال نکنید ?

مگه کسی یقه خریدار رو گرفته؟
راضیه خب باشه حالشو ببره.

اما اینجور نیست
ما از بدی اس اس دی گفتیم ایشون از بدی ما....

با این حرفتون فلسفه مشاوره/مشورت رو زیر سوال بردین که

درسته مشاور/مشورت دهنده با چماق دنبال طرف راه نمیوفته و بگه چرا حرفمو گوش نکردی یا باید گوش کنی(بدیهیه همچین حقی نداره)، اما هیچ وقت یه مشاور نمیاد از نظر خودش عقب نشینی کنه بگه خب چون خودت اینطوری فکر میکنی بهتره منم همونو قبول دارم و حرفی نیست.

اگه یه مشاور از نظر خودش عقب نشینی کرد، نشون میده همینجور یه چیزی گفته و نظرش تخصصی/کارشناسانه/مبتنی بر واقعیات نبوده.

فرض کن مکانیک به شما میگه گیربکس ماشین خرابه، شما بگی نه از لاستیک عقبه، مکانیک که نباید به خاطر رضایت شما بزنه لاستیک عقب رو تعویض کنه!

اینکه گفتم مشاور نباید از نظرش عقب نشینی کنه به معنی لجبازی /اثبات خود نیست، یا باید چیزی نگه یا 100 درصد مطمئن باشه. مگه اینکه اشتباه کرده باشه و بپذیره نظرش اشتباه بوده.

این دوست عزیزمون نمیتونه با این واقعیت کنار بیاد که انتخاب های بهتری هم وجود داشته، در این صورت میگفت خب حالا من خریدم دیگه رفت یا نه اصا میگفت از نظر من همین عالیه..اصا پول خودمه به تو چه.... بلکه داره برای توجیه انتخابش دلیل تراشی میکنه و دفاع سرسختانه از اون.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط AORUS
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، AORUS گفته است :

آرمین جان همه چی رو تبدیل به ریال نکنید 1f604.png

اما اینجور نیست

درسته مشاور/مشورت دهنده با چماق دنبال طرف راه نمیوفته و بگه چرا حرفمو گوش نکردی یا باید گوش کنی(بدیهیه همچین حقی نداره)، اما هیچ وقت یه مشاور نمیاد از نظر خودش عقب نشینی کنه بگه خب چون خودت اینطوری فکر میکنی بهتره منم همونو قبول دارم و حرفی نیست.

اگه یه مشاور از نظر خودش عقب نشینی کرد، نشون میده همینجور یه چیزی گفته و نظرش تخصصی/کارشناسانه/مبتنی بر واقعیات نبوده.

فرض کن مکانیک به شما میگه گیربکس ماشین خرابه، شما بگی نه از لاستیک عقبه، مکانیک که نباید به خاطر رضایت شما بزنه لاستیک عقب رو تعویض کنه!

اینکه گفتم مشاور نباید از نظرش عقب نشینی کنه به معنی لجبازی /اثبات خود نیست، یا باید چیزی نگه یا 100 درصد مطمئن باشه. مگه اینکه اشتباه کرده باشه و بپذیره نظرش اشتباه بوده.

این دوست عزیزمون نمیتونه با این واقعیت کنار بیاد که انتخاب های بهتری هم وجود داشته، در این صورت میگفت خب حالا من خریدم دیگه رفت یا نه اصا میگفت از نظر من همین عالیه.... بلکه داره برای توجیه انتخابش دلیل تراشی میکنه و دفاع سرسختانه از اون.

موفق باشید.

بر زبان بود مرا آن چه تو را در دل بود

البته در این مورد برعکس شده . اونچه در دل من بود بر زبان شما اومد !

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، AORUS گفته است :

آرمین جان همه چی رو تبدیل به ریال نکنید 1f604.png

اما اینجور نیست

این دوست عزیزمون نمیتونه با این واقعیت کنار بیاد که انتخاب های بهتری هم وجود داشته، در این صورت میگفت خب حالا من خریدم دیگه رفت یا نه اصا میگفت از نظر من همین عالیه..اصا پول خودمه به تو چه.... بلکه داره برای توجیه انتخابش دلیل تراشی میکنه و دفاع سرسختانه از اون.

موفق باشید.

من نگفتم از نظر خودتون عقب نشینی کنید. اصلا همچین صحبتی من نکردم. مگه من عقب نشینی کردم؟ من خودم هم همونجایی وایسادم که شما وایسادین، فقط لزومی به ارائه و یا ادامه مشاوره نمیبینم.

لازمه ی دادن مشاوره وجود یک درخواست کننده برای مشاوره است. ابتدا به ساکن باید طرف خواهانش باشه، وقتی طرف رفته و خریده و راضی هست، یعنی دیگه خواهانش نیست، دیگه گفتنش باعث دلخوری میشه.

همین که میفرمایید ایشون نمیتونه با واقعیت کنار بیاد که انتخاب های بهتری هم وجود داشته نشان از عدم نیاز به مشاوره ی من و شماست.

من و شما الان باید بریم گرم کنیم برای نفر بعدی که مشاوره می خواد. اینجا کار تمومه. :)

• لایک 3
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...