رفتن به مطلب

وصل کردن لپ تاپ به سینمای خانگی

azbyy
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

نمیدونم جای درستی سوالم رو مطرح میکنم یا نه

من تعداد زیادی فیلم توی لپ تاپ دارم که البته همشون رو  از اینترنت دانلود کردم.منتها همشون با کیفیت بالا و بالای ۱۰ گیگ هستن.و اینکه اکثرا صدای dts یا dolby دارن.حالا من واسه اینکه صدای ۵.۱ واقعی این فیلمها رو تجربه کنم لپ تاپ  رو توسط کارت صدای اکسترنال کریتیو  و از طریق کابل اپتیکال به سینمای خانگی وصل کردم.البته کارت صدا دو کاناله هستش.حالا نمیدونم وقتی با کابل اپتیکال وصل میشن به هم باز هم دو کاناله یا ۵ کاناله بودنش تاثیر داره یا نه.در هر صورت صدای ۵.۱ واقعی ندارم.یعنی اینجوری نیست که صداهای پشت فقط از اسپیکر های پشت بیاد یا صدای جلو فقط از جلو بیاد.در واقع شبیه سازی شده هستش.در صورتی که خود فیلم صدای ۵.۱ داره.

خواستم اگر کسی اطلاعاتی در این مورد داره راهنماییم کنه لطفا

ویرایش شده توسط azbyy
لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...

به خیلی از موارد بستگی داره شاید نوع 5.1 کاناله ضبط شده برای فیلم 5.1 جدا از هم نباشه و فقط اسمی باشه و مشکل از اتصالات و سخت افزار نباشه همچنین کارت صدای اکسترنال شما باید از 5.1 کاناله حمایت کنده و این مورد رو دارا باشه و دو نرم افزار اجرای فیلم باید از این قابلیت پخش 5.1 کاناله پشتیبانی کنه مثل پاوردی وی دی یا غیره

کابل اپتیکال قابلیت انتقال 5.1 کاناله و 7.1 رو هم داره اما گاهی اوقات به دلیل انتقال دیجیتال به آنالوگ بعضا صداها باهم ادغام می شه و به شکلی که شما گفتید در میاد

نرم افزارهای تست برای تشخیص 5.1 و 7.1 یا صوت های تست آنلاین موجود هست می تونید تست کنید و مشکل رو پیدا کنید

https://appuals.com/how-to-configure-and-test-5-1-surround-sound-on-windows-10/

https://www2.iis.fraunhofer.de/AAC/multichannel.html

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...