رفتن به مطلب

درخواست کمک و راهنمايي براي انتخاب يک چاپگر

sum_yari
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• 1 ماه بعد...
  • ارسال 193
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

درود خدمت تمام دوستان 

از عنوان مشخصه دنبال یک عدد پرینتر سه کاره یا چهار کاره هستم (فکس زیاد برام مهم نیست ولی باشه بهتره )

اول از همه بودجه حدود 4-5 میلیون هست حداکثر 

چیزایی که برام خیلی از همه مهم تر هست که مدلی معرفی کنید خرابیش کم باشه! کاتریژش براحتی گیر بیاد و لوازمش موجود باشه و شارژ کردن کاتریژش هم راحت باشه! کاغذ هم سیاه نکنه چون مواردی کنون به چشم دیدم که اکبند خریداری شده ولی پس زمینه کاغذ یک حاله مشکی بروی کاغذ رنگ شده

حالا موارد کم اهمیت تر اینکه اگر پرینتر رنگی هم بود چه بهتر اگرم نبود مشکلی نیست -WIFI هم اگر داشت چه بهتر و اگر نداشت هم مهم نیست 

یک سوال هم که دارم اینکه فرق جوهرفشان و لیزری چیه و کدوم بهتره ؟ خودم حدس میزنم لیزری بهتره ولی هر مدلی که لیزری بود نگاه کردم همه تک رنگ بودن و چاپ رنگی نداشتن

ممنون میشم من راهنمایی کنید 

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود دوست من...

من خودم دو تا دستگاه توشیبا دارم، البته از این بزرگ هاست!

یکی e studio 356 سیاه سفید و یکی e studio 3555 که رنگیه...

هر دو هم لیزری هستند...

پورت msata هم دارن که روشون چیپ وایفای نصب بشه، اما باید حتما چیپ توشیبا باشه تا درایوشو ساپورت کنه، پورت لن هم داره که من با استفاده از مودم روی شبکه گذاشتمشون و به صورت بیسیم و با هر دستگاهی که داخل شبکه محلی باشه، میتونم بهشون دسترسی داشته باشم...

پرینتر های جوهر افشان برای چاپ عکس مناسب تر و به صرفه تر هستن...چون با قیمت های پایین دقت چاپ و کیفیت رنگ خوبی رو در اختیار میذارن...

جوهر افشان ها با ریختن جوهر مایع روی کاغذ تصویر رو تشکیل میدن، به این صورت که کارتریج روی کاغذ حرکت میکنه و جوهر رو روی کاغذ میریزه...تعداد چاپ برگه هاشون نسبت به مصرف جوهرشون کمه و مقدار زیادی جوهر مصرف میکنن.از طرفی بعد از چاپ کاغذ باید چند لحظه صبر کنید تا جوهر خشک بشه، وگرنه جوهر روی کاغذ حرکت میکنه و چاپ خراب میشه...

لیزری با استفاده از لیزر، عکس رو به صورت الکترونی روی کاغذ چاپ میکنه و بعد از عبور کاغذ از روی مخزن پودر، چون کاغذ بارداره، پودر ها به کاغذ میچسبن و بعد از عبور روی غلطک با حرارت بالا، تصویر روی کاغذ تثبیت میشه...سرعت چاپشون سریعه و بعد از خارج شدن کاغذ از دستگاه، تصویر کاملا تثبیت شدست و روی کاغذ حرکت نمیکنه، تونر به شدت کم مصرف میکنه، اما هزینه ی شارژ تونر هاش یکم زیاده...به علاوه خود دستگاه هم خیلی گرونه و فک نکنم دستگاه رنگی لیزری اکبند کمتر از 8 تومن باشه...

مزیت دیگه لیزری هم اینه که تصویرش بعد از چندین سال هم روی کاغذ میمونه، اما جوهر افشان به جوهر مورد استفاده بستگی داره و ممکنه بعد از 3 ماه و نور خوردن به کاغذ، تصویر کم رنگ شه و بپره...

در ضمن اگر مصرفتون خیلی پایین باشه، پرینتر جوهر افشان اصلا براتون مناسب نیست، پرینتر های جوهر افشان باید یه تعداد چاپ در ماه داشته باشن، اگه طولانی مدت، مثلا 15 روز کار نکنن، جوهر های باقیمانده در هد دستگاه، مشکل ساز میشه...

من خودم این دو دستگاه رو به صورت استوک گرفتم، دستگاه سیاه و سفید رو 4 سال پیش حدود 2 تومن، و دستگاه رنگی رو پارسال همین موقع ها حدود 7 گرفتم...

دستگاه سیاه و سفیدم حدود 70 هزار تا کار کرده اما از اولی که داشتم کلا حدود 1 تومن خرج داشته،که 400-500 صرف تونر خریدن شده و الباقی هم بابت سرویس های دوره ای و تنظیم کلاچ دستگاه و یکبار تعویض درام...(البته اخیرا یکی از همکارا کارتریجشو پر کرده و حدود 400 خرجش شده)

دستگاه رنگی هم تا الان خرج زیادی نداشته برام، از اون اولی که گرفتم، با همون تونر های اولش حدود 6 هزار تا چاپ زده و هنوز هم با قدرت داره ادامه میده، البته پارسال یه ست کامل پورد تونر 430 گرمی 4 رنگ شو گرفتم 2 تومن شد ولی هنوز تونر داره و داخل دستگاه نریختم...(البته بماند که یه بار هاردش بازی در آورد و فریمور پروند و یه 4 ماهی درگیر پیدا کردن فریمور بودم، اینم شانس مایه😜)

استوک فروش ها هم داخل خیابون ایرانشهر(تهران،نزدیک میدون فردوسی) زیاد هستن و دستگاه های تمیز و خوب، همه مدل دارن...

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان

میخواستم یه پرینتر بگیرم برای چاپ روی کاغذ هایی که پشتشون چسب داره و میشه به عنوان برچسب یا استیکر استفاده کرد

نمیدونم چه مدلی باید بگیرم یا اصن پرینترهای خاصی هستش یا نه همین پرینتر رنگی ساده هم باشه کفایت میگنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام

به مدل پرینتر بستگی داره، کاغذ عادی نوع plain میشه و اکثر پرینتر ها ساپورت میکنن، اما استیکر رو باید ببینید کاغذش چه نوعی هست، بعد با توجه به نوع اون کاغذ داخل مشخصات پرینترتون باید باشه...

بعد موقع پرینت هم باید نوع کاغذ رو برای پرینتر تعیین کنید...

لینک به دیدگاه

• 7 ماه بعد...

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گل لیون کامپیوتر

قصد خرید چاپگر سه کاره برای کافی نت رو دارم ، کیفیت مناسب و دوام خوبی داشته باشه و خرید کارتریج یا شارژش مشکل نباشه (مثل مدلهای جدید HP) ، بودجه م هم نهایتا 5 میلیونه
خودم این سه مدل رو مدنظر دارم:

https://www.lioncomputer.com/product/b8q72/HP-LaserJet-Pro-MFP-M26a-Multifunction-Printers

https://www.lioncomputer.com/product/e9l3x/CanonMF3010-Multifunction-Printer

https://www.lioncomputer.com/product/bl51n/HP-Laserjet-Pro-MFP-M130a-Printer

ممنون میشم راهنمایی کنید.

لینک به دیدگاه

در ۳۵ دقیقه قبل، Alireza۶۳۱ گفته است :

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان گل لیون کامپیوتر

قصد خرید چاپگر سه کاره برای کافی نت رو دارم ، کیفیت مناسب و دوام خوبی داشته باشه و خرید کارتریج یا شارژش مشکل نباشه (مثل مدلهای جدید HP) ، بودجه م هم نهایتا 5 میلیونه
خودم این سه مدل رو مدنظر دارم:

https://www.lioncomputer.com/product/b8q72/HP-LaserJet-Pro-MFP-M26a-Multifunction-Printers

https://www.lioncomputer.com/product/e9l3x/CanonMF3010-Multifunction-Printer

https://www.lioncomputer.com/product/bl51n/HP-Laserjet-Pro-MFP-M130a-Printer

ممنون میشم راهنمایی کنید.

بهترین انتخاب canon 3010 هست دوست عزیز پرینتر های جدید hp کارتریج های جالبی ندارن و کیفیت ساختشون اومده پایین. ولی 3010 از مدل های قدیمی و با کیفیت بازار هست. و هزینه نگهداری کمی هم داره. من قبلا داشتم از همین مدل 3010 کاملا راضی بودن. 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

به جز خرید پرینتر برند hp برای مصارف غیر خونگی، هر برند دیگه ای پول دور ریختنه...

کنون ها کارتریج هاشون به شدت نایابه و اکثرا غیر قابل شارژ، قطعه هم که هیچی،

این مدل ها برای پرینت گرفتن تک و توک مناسبه، سرعت چاپشون خیلی پایینه. مثلا یه ثبت نام اینترنتی و چاپ رسید و تمام!

اون مدل m110 رو قبلا داشتم، کیفیت چاپش مناسبه اما سرعت اسکنرش خیلی پایینه، یه کاغذ رو یهو 30 ثانیه طول میداد تا اسکن کنه(البته یکم خسته بود و شاید به خاطر اون اسکنرش اینطور شده بوده)

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

رفقا می خواستم یه پرینتر بگیرم بیشتر متون سیاه و سفید و گاهی پرینت عکس
با سرچ هایی که کردم به پرینتر های تانک دار جوهر افشان رسیدم که هزینه پرینت هر برگ ظاهرا به شدت اقتصادی هست

دوستان تجربه ای شخصی دارن در مورد این پرینتر ها؟
به خصوص طول عمر مفید و بی دردسر بودن
بین این دو مدل کدوم رو توصیه می کنید :

Canon Pixma G3411

Epson EcoTank L3150

ممنون

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

پرینتر های جوهر افشان، اقتصادی هستند، اما سرعت چاپشون به شدت پایینه، و از همه مهم تر، اگه در بازه کم(مثلا 30 روزه)، خاموش باشن، جوهر داخل لوله ها خشک میشه و به مرور دستگاه به مشکل میخوره.

وجود جوهر غیر اصل در بازار، به دلیل اینکه پرز داره میتونه هد دستگاه رو مرخص کنه، اگر جوهر غیر اصل یا کپی بهشون تزریق بشه، کل کارتریجشون رو باید عوض کنید، به غیر از اینا عیب فاحش دیگه ای نداره

به نظر من مدلی رو انتخاب کنید که تولیدش 3-4 سالی قدمت داشته باشه و توی بازار فراوون باشه، که اگه یه روزی به قطعه ای نیاز داشت، راحت پیدا بشه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، MAhmoOD Nazari گفته است :

درود

پرینتر های جوهر افشان، اقتصادی هستند، اما سرعت چاپشون به شدت پایینه، و از همه مهم تر، اگه در بازه کم(مثلا 30 روزه)، خاموش باشن، جوهر داخل لوله ها خشک میشه و به مرور دستگاه به مشکل میخوره.

وجود جوهر غیر اصل در بازار، به دلیل اینکه پرز داره میتونه هد دستگاه رو مرخص کنه، اگر جوهر غیر اصل یا کپی بهشون تزریق بشه، کل کارتریجشون رو باید عوض کنید، به غیر از اینا عیب فاحش دیگه ای نداره

به نظر من مدلی رو انتخاب کنید که تولیدش 3-4 سالی قدمت داشته باشه و توی بازار فراوون باشه، که اگه یه روزی به قطعه ای نیاز داشت، راحت پیدا بشه.

خیلی ممنون

راجب سرعت و هزینه جوهر که فرمودید مشکلی ندارم

فقط میخواستم بدونم اگر پرینتر لیزری بگیرم و برای چاپ عکس های رنگی جای دیگه مراجعه کنم گزینه اقتصادی تری نیست ؟

بنظرتون برند canon بهتره یا epson ؟

سپاس

لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۶/۴ در 18:40، M H K N گفته است :

خیلی ممنون

راجب سرعت و هزینه جوهر که فرمودید مشکلی ندارم

فقط میخواستم بدونم اگر پرینتر لیزری بگیرم و برای چاپ عکس های رنگی جای دیگه مراجعه کنم گزینه اقتصادی تری نیست ؟

سپاس

من 2 ساله Epson L 805 دارم بدون مشکل داره کار میکنه

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در ۱۴۰۰/۶/۴ در ۱۸:۴۰، M H K N گفته است:

سپاس

من فک کنم حدود 6 یا 7 ساله یدونه از این سه کاره های canon دارم هنوز مشکلی براش پیش نیومده و خیلی خوب کار میده

بنظرم کنون برند خیلی خوبیه ولی اپسون رو تاحالا نداشتم نمیدونم

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

اولش میخوام در مورد عیب های پرینتر های جوهر افشان بهتون بگم

1 خرابی هدشون بسیار زیاده 

2 به جوهر ریزی بیوفته دیگه نمیشه جلوی جوهر ریزی رو گرفتش

3 اگر خدایی نکرده یکی از برد هاش بسوزه به هزینه تعمیرش نمیارزه

4 اگر بعدا هم بخوای بفروشی خریدار نداره

بعدشم شما میخوای پرینتر بگیری برو یه hp 1025یا hp 177 استوک اروپا بگیر که پرینتر های بسیار عالی هستن (کیفیت پرینتشون بسیار بالا هستش) و برای فروش هم راحت تر فروش میرن

ویرایش شده توسط حامد 480
لینک به دیدگاه

11 ساعت قبل، حامد 480 گفته است:

بعدشم شما میخوای پرینتر بگیری برو یه hp 1025یا hp 177 استوک اروپا بگیر که پرینتر های بسیار عالی هستن (کیفیت پرینتشون بسیار بالا هستش) و برای فروش هم راحت تر فروش میرن

خب برادر جان  این پرینتر های استوک را کجا موجود دارن ؟

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

یه سرچ بزنید، پرهست دراینترنت پرینتر استوک از دیوار تا ایسام!

پرینتر های لیزری کیفیت چاپ پایین تری دارند نسبت به جوهری ولی خب طول عمر بالا و دردسر کمتری دارند! من برای کاربری خونگی بیشتر لیزری رو پیشنهاد میکنم،چاپ رنگی هم داشتید، ببرید بیرون پرینت کنید؛

درکل بین این پرینتر ها، ایپسون مدل جوهر افشانش از بین بقیه کمپانی ها بهتر هست و پرینتر لیزری هم کانن از بقیشون بهتر هست.(بگفته بعضی از تعمیرکارها)

لینک به دیدگاه

سلام شما اگه تهران تشریف دارید برین سمت ایرانشهر با قیمت مناسب هم پیدا میکنی

15 ساعت قبل، farhadii گفته است:

خب برادر جان  این پرینتر های استوک را کجا موجود دارن ؟

شما اگه تهران تشریف داری برو سمت ایرانشهر پیدا میکنی در حد و کم کار 

13 ساعت قبل، yasin1380 گفته است:

یه سرچ بزنید، پرهست دراینترنت پرینتر استوک از دیوار تا ایسام!

پرینتر های لیزری کیفیت چاپ پایین تری دارند نسبت به جوهری ولی خب طول عمر بالا و دردسر کمتری دارند! من برای کاربری خونگی بیشتر لیزری رو پیشنهاد میکنم،چاپ رنگی هم داشتید، ببرید بیرون پرینت کنید؛

درکل بین این پرینتر ها، ایپسون مدل جوهر افشانش از بین بقیه کمپانی ها بهتر هست و پرینتر لیزری هم کانن از بقیشون بهتر هست.(بگفته بعضی از تعمیرکارها)

بهتره از دیوار و ایسام نخرید برید همونجایی که گفتم پرینتر ترو تمیز بهتون میدن مهلت تست 1ماهه هم میدن بهتون در مورد تعمیرات هم کانن پرینتر خوش تعمیری هستش (البته اینو هم بگم که اسکنر هاش زیاد به مشکل میخوره ولی تعمیر میشه) ولی قیمت قطعاتش نسبت به hp قیمت بالا تری داره

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان، یه پرینتر چندکاره برای کافینت میخوام و متاسفانه هیچ اطلاعاتی راجب پرینتر ها ندارم  اگه مدلی میشناسید که این شرایط رو داشته باشه ممنون میشم معرفی کنید 

تک رنگ،  لیزری،  wifi و ترجیحا سایز A3 پرینت بگیره 

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام
یه پرینتر چند کاره(اسکن.فتوکپی.پرینت) معرفی میکنید ترجیحا از برند اچ پی یا کانن
در روز حدودا بین 60 تا 80 عدد برگه a4 پرینت بگیریم و خیلی محدود هم اسکن
بودجه حدودا 6 تومان

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...