رفتن به مطلب

سرمایه گذاری در طلا آیا خوب هست؟

lakers320
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام بر اساتید
من یک پولی دارم میخوام سرمایه گذاری کنم: ایا سرمایه گذاری در بازار طلا خوب هست؟ مثلا چه نوع طلایی بخریم که ضرر نکنیم؟سکه طرح جدید-طرح قدیم-نیم سکه -ربع سکه- گرمی یا سرویس طلا یا طلا دست دوم !؟ کدام مناسب هست برای سرمایه گذازی و خرید؟
روز به روز پول بی ارزش تر داره میشه!

سپاس

لینک به دیدگاه

درود

خاک و طلا این دو عنصر هیچوقت بی ارزش نمیشه پول داری زمین بخر یا طلا .

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

خاک و طلا این دو عنصر هیچوقت بی ارزش نمیشه پول داری زمین بخر یا طلا .

ممنونم:از نظر ارزش ملک بخواهیم صحبت کنیم بر اساس آن چیزی که من دیدم اول مغازه بعد آپارتمان و بعد زمین به ترتیب ارزش دارند !

ولی الان مد نظر من طلا هست چون موارد بالا پول کلانی میخواهند ! خلاصه من  الان ماندم چه نوعی طلایی بخرم که سود اش بهتر از ضرر اش باشه !! مثلا سکه طرح جدید همیشه قیمت اش بیشتر بالا میره نسبت به سکه طرح قدیم!!

سپاس

لینک به دیدگاه

ملک بگیر چه زمین چه ویلایی چه اپارتمان

سود اپارتمان و ویلایی بیشتره میدی اجاره یه منبع درامد هم هست

لینک به دیدگاه

درود دوست عزیز

واسه سرمایه گذاری یه مورد رو باید مشخص کنین اونم کوتاه مدت یا بلند مدت بودنش هست ...

و همچنین مبلغ ...

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

ملک بگیر چه زمین چه ویلایی چه اپارتمان

سود اپارتمان و ویلایی بیشتره میدی اجاره یه منبع درامد هم هست

دوست عزیز: پولم در آن حدی نیست که بتونم زمین بگیرم یا اپارتمان و...

سپاس

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، invoker گفته است :

درود دوست عزیز

واسه سرمایه گذاری یه مورد رو باید مشخص کنین اونم کوتاه مدت یا بلند مدت بودنش هست ...

و همچنین مبلغ ...

دوست عزیز: اگر تجربه ای در این مورد دارید لطفا راهنمایی کنید:ملاک بلند مدت بودن هست 1 سال تا ..........

سپاس

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

والا دوست عزیز ما خانوادگی هر موقع بخوایم برای سرمایه گذاری بریم سمت طلا میریم سراغ سکه مدل های مختلفشم زیاد با هم فرق نمیکنه چون حدودا به یه نسبت بالا پایین میشن.

اما چند سال پیش یکی از دوستان که خانوادگی در کار طلا هستن و اکثرا میشناسنشون به من سفارش کرد هر موقع خواستم روی طلا سرمایه گذاری کنم فقط برم دنبال طلای خورده، در واقع طلایی هست که مغازه دار میخره از مشتری و خوردش میکنه(اینجور که من متوجه شدم) میگفت این از همه بهتره و خرید و فروشش راحت تره.

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، lakers320 گفته است :

دوست عزیز: اگر تجربه ای در این مورد دارید لطفا راهنمایی کنید:ملاک بلند مدت بودن هست 1 سال تا ..........

سپاس

برای داماد گرامی تو حومه شهر 100 متر زمین پارسال همین موقع ها بود خریدم 25 تومن...80 تومن مشتری داره نمیده!یادش بخیر چقدر منو ضایع فامیل کرد که رفته اونجا زمین خریده..تف هم کف دستمون ننداخت ?

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است :

والا دوست عزیز ما خانوادگی هر موقع بخوایم برای سرمایه گذاری بریم سمت طلا میریم سراغ سکه مدل های مختلفشم زیاد با هم فرق نمیکنه چون حدودا به یه نسبت بالا پایین میشن.

اما چند سال پیش یکی از دوستان که خانوادگی در کار طلا هستن و اکثرا میشناسنشون به من سفارش کرد هر موقع خواستم روی طلا سرمایه گذاری کنم فقط برم دنبال طلای خورده، در واقع طلایی هست که مغازه دار میخره از مشتری و خوردش میکنه(اینجور که من متوجه شدم) میگفت این از همه بهتره و خرید و فروشش راحت تره.

ممنون دوست عزیز:این طلای خورده را طلا فروشی ها می فروشند !؟ نظرتون در مورد طلای دست دوم چی هست؟ یک مسئله ای این هست به نام کلاه برداری که طلافروشی می کنند !  مثلا شنیدم طلا فروش ها سر مردم را کلاه میزارند سر بعضی مسائل مثل : اجرت کار یا ارزش افزوده و... یعنی 1 میلیون یا شاید بیشتر نسبت به قیمت اصلی طلا از آدم می گیرند!   طلای  بی اجرت چی هست؟ ایا سکه شامل اش میشه یا طلای دست دوم؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 18 دقیقه قبل، lakers320 گفته است :

ممنون دوست عزیز:این طلای خورده را طلا فروشی ها می فروشند !؟ نظرتون در مورد طلای دست دوم چی هست؟ یک مسئله ای این هست به نام کلاه برداری که طلافروشی می کنند !  مثلا شنیدم طلا فروش ها سر مردم را کلاه میزارند سر بعضی مسائل مثل : اجرت کار یا ارزش افزوده و... یعنی 1 میلیون یا شاید بیشتر نسبت به قیمت اصلی طلا از آدم می گیرند!   طلای  بی اجرت چی هست؟ ایا سکه شامل اش میشه یا طلای دست دوم؟

بله همون طلا فروشی ها باید برید بگیرید ولی یک طلا فروشی آشنا که بهش اطمینان ۱۰۰ درصد داشته باشین 

فکر میکنم منظور از طلای بی اجرت همین طلا باشه چون باقی طلاها همه این داستان رو دارن حتی سکه رو هم موقعی که میخوان بخرن اینقدر سرش داستان میبافن که این وسط شما یه دفعه میبینی چقدر ازت کمتر خریده به بهانه تاریخ ساخت و تولید کنندش و .... 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، lakers320 گفته است :

با سلام بر اساتید
من یک پولی دارم میخوام سرمایه گذاری کنم: ایا سرمایه گذاری در بازار طلا خوب هست؟ مثلا چه نوع طلایی بخریم که ضرر نکنیم؟سکه طرح جدید-طرح قدیم-نیم سکه -ربع سکه- گرمی یا سرویس طلا یا طلا دست دوم !؟ کدام مناسب هست برای سرمایه گذازی و خرید؟

سپاس

سلام دوست عزیز اسم این کار شمارو نمیشه سرمایه گزاری گفت شما با این کار سرمایت رو فقط حفظ میکنی چون طلا با تورم قیمتش بالا میره و در اصلا پول شما ارزشش همونی هست که زمان خرید طلا داشتین شما باید با کار روی سرمایتون از تورم بالاتر پول بدست بیارین تا بشه گفت سود کردین با این کار شما در اصل سرمایتون رو طبق گفته  خودتون حفظ کردین و ضرر نمیکنین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر مبلغ کمی داری حتما طلای دست دوم بخر یا اونطوری که بالاتر اشاره شد طلای خرد هم بهتره. 
یه تجربه ای در مورد سکه بگم که هم سر خودم اومده و هم سر یکی دو نفر از دوستام. من یه بار یه ربع سکه خریدم. موقعی که می خواستم بخرم همه فروشنده بودن و هیچ فرقی نمی کرد از کجا می خری و تولید کدوم شخصی هست و فلان. هیچکدوم هم فاکتور نمی دادن و می گفتن همین مهری که روش خورده به عنوان فاکتور هست!. تا اینکه مدتی گذشت و من خواستم بفروشمش. هر طلافروشی که خرید هم داشت رفتم هزار تا بهانه آوردن که اینو از کجا خریدی و نمی شناسیم چه کسی این رو زده و به قیافش می خوره قلابی باشه و از اینجور حرفا. خلاصه آخرش خسته شدیم رفتیم جایی که گفت که باید ببسته بندی رو بازش کنم و خود سکه رو نگا کنم اگر موردی نداشت برمیدارم اگر موردی داشت بقیش بمن مربوط نیست ما هم مجبورا موافق. بسته بندی سکه رو باز کرد و هزار تا عیب و ایراد روش گذاشت که این خلوصش کمه و صداش مث خود طلا نیست و لان. آخرش هم ۳۰درصد کمتر از مبلغ واقعی برداشت و من موندم و تجربه ای که دیگه برای اینجور موارد سکه نخرم. مخصوصا اگر زمان خرید هر کالایی دیدم فروشنده ها از دادن فاکتور خودداری می کنن باید بیشتر مواظب باشم. 

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، lakers320 گفته است :

سپاس

دوست عزیز 1 سال بلند مدت نیس حتی 3 سالم نیس !

با توجه به اینکه بوجه محدودی دارین (من اینطور فهمیدم از صحبت هاتون)

پیشنهاد خرید طالا میدم ولی به همین اسونی که دوستان اشاره کردن هم نیس ! مهم میزان حبابی که تو اون زمان داره هست ...

و این به شما میگه که چه طلای بخرین ! سکه تمام / طلای اب شده و یا ...

دقت بفرمایین که هیچ طلا فروشی در این خصوص به شما کمکی نمیکنن و شما خودتون میبایست بفهمین که چه موقع وقت خریدش هست ! با توجه به حبابش !!!

من تنها تحلیل و تجربه یک شخص رو در اختیار شما قرار دادم / که اونم به دلایلی نمیشه ازش اسم برد ! چون تعبید شدن ...

و من هیچ مسئولیتی در قبال سود و زیان شما در اینده گردن نمیگیرم ! فقط یه چی و خوب میدونم اونم اینکه دوره دوره ریسک کردنه !

لینک به دیدگاه

ممنون از تمام دوستان : والا من ماندم چکار کنم: الان بانک سپرده روز شمار را حذف کرده بجاش ماه شمار گذاشته: یعنی به نفع بانک به ضرر مردم !! فقط دارند توی پاچه ی ملت می کنند !  یکی میگه بانک ها مخصوصا بانک های خصوصی احتمال دارد در آینده ورشکست بشوند و پول ما را بخورند ! ولی خود بانک ها میگند ورشکست نمیشه بانک ! نهایت چند بانک با هم ادغام میشود! و زیر مجموعه یک بانک دیگه میشوند!

خودم چند عدد سکه طرح جدید داشتم 3.700 فروختم چون گفتند داره ارزان میشه و پایین تر میاد! ولی الان سکه شده 4 تومن !!

اساتید کاری سراغ دارید سود اش مثل بانک ثابت باشه؟ مثل بورس - طلا -دلار  نوسان نداشته باشه؟

سپاس

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، lakers320 گفته است :

با سلام بر اساتید

سپاس

سلام

اگه ملاک بلند مدت هستش طالا هیچ وقت ضرری نمیشه.

طلا آب شده مناسبه ولی باید خبره باشید برای تهیه یا فروش یا اینکه فردی قابل اعتماد رو بشناسید در غیر این صورت سکه پیشنهاد میشه.

لینک به دیدگاه

سکه ربع طبق بررسی هایی که کردم همیشه مقداری بیشتر از بقیه رشد دارن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...