رفتن به مطلب

خرید گرافیک کراس فایر برای این مین بورد آنبورد گرافیک GA-880GA-UD3H

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

می خواستم ببینم برای این مین بورد آنبورد گرافیک GA-880GA-UD3H میشه کاری کرد که با خرید یک کارت گرافیک با آنبورد گرافیک اون کراس فایر کرد؟

البته خودمین بورد همونطوری که در تصویر و لینک مشخصات می بینید قابلیت نصب دو کارت گرافیک هست

مثلا برای تست بازی بتلفیلد سه رو نصب کردم مانیتور LED LG E2260 هست که فقط ورودی D-sub داره ولی مانتیور خیلی خوبی هست و رزلوشن 1920*1080 که اصلا نمیشه بتلفیلد رو باهاش رفت بلکه باید 600*800 بازی کرد که اونهم باز هم کند هست با اینکه به آخرین درایور ارتقاء دادم ولی اصلا نمیشه باهاش کار کرد

در مشخصات مین بوردم که لینک و تصویرش هم در زیر دادم این قسمت

ATI Hybrid Graphics Technology support

ATI Hybrid Graphics is a technology umbrella brand encompassing several technologies, such as ATI Hybrid CrossFireX™, ATI SurroundView™, ATI PowerPlay™, etc. that allow both an AMD integrated graphics processor and a discrete graphics processor to work co-operatively on an AMD based system to provide enhanced gaming performance, productivity and platform efficiency to the mainstream PC.

* Please use ATI Hybrid CrossFireX certified DX11 VGA card (i.e., ATI Radeon HD 5450, etc.), detail information please refer to AMD website

توضیحات فوق رو اگه می شه بفرمائید یعنی من با آنبورد گرافیک مین بورد می تونم کراس فایر کنم و یک کارت گرافیک بخرم بزارم کنارش و از هردوش یعنی هم انبورد گرافیک و کارت گرافیکی که خریداری کردم استفاده کنم؟

گرافیک آنبوردم 4250 HD هست

cpu amd X4 620 هست

ram 2 gig 1600 ddr3

power 470 acbel

با تشکر

لینک مشخصات مین بورد

http://www.gigabyte....spx?pid=3628#ov

تصویر:

3574.jpg

تصویر گرافیک آنبورد حال حاضر سیستم و مشخصات در تصویر زیر:

post-160-0-20607900-1321217582_thumb.jpg

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله میوتیند نوعی کراسفایر بنام هیبرید کراسفایر انجام بدین. البته با هر کارتی نمیشه.

قویترین کارتی که میشه با این مادربرد هیبرید کراسفایر کرد 5670 هست که 110 تومن

5450 و 5550 و 5570 هم میشه.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

بله میوتیند نوعی کراسفایر بنام هیبرید کسافایر انجام بدین. البته با هر کارتی نمیشه.

قویترین کارتی که میشه با این مادربرد هیبرید کراسفایر کرد 5670 هست که 110 تومن

5450 و 5550 و 5570 هم میشه.

ممنون می خواستم ببینم کارایی رو بالا می بره یا خیر

و چرا نهایتا با 5670 مثلا با

HD5750 1GB DDR5 SAPPHIRE VGA

و یا بالاتر نمی شه این کار رو کرد چرا ؟

سوالم اصلیم اینه که بعد مثلا اگه یه 5670 بزارم باید کار خاصی روی مین بورد یا اتصالی یا کار خاصی باید انجام بدهم که با گرافیک انبورد ست بشه؟

و بعد که همه چی اوکی شد کارایی 5670 ا+ 4250 hd که آنبورد هست سر جمع کارایی گرافیک سیستم در چه حدی بالا می ره ؟

تصویر گرافیک آنبورد حال حاضر سیستم هم گذاشتم:

post-160-0-39141700-1321217457_thumb.jpg

با تشکر

ویرایش شده توسط internet
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا جایی که من میدونم خود AMD اعلام کرده بود حداکثرتا 5670 میشه.

اما در APU های AMD میشه از سری 7000و 6000 AMD هم به این صورت استفاده کرد.

در مورد اینکه کارایی رو بالا میبره که بله برای کارت های 5450 و 5550 تا 75% افزایش کارایی نسبت به کارت تنها احساس میکنید اما برای 5670 این مقدار کمتره. مثلا 5670 تبدیل میشه 5750 !

کلا 5670 رو اگه کراس فایر هم بصورت 2 کارته انجام بدین کارایی خیلی متفاوتی با کارت تنها از خودش نشون نمیده!

تنظیماتش رو راستش من نمیدونم. اما حدس میزنم که اگه کارت های مورد تایید این سیستم رو بذارید خودش بشناسه.

دوستانی که کراس فایر یا SLI کردن فکر کنم بهتر میتونن توضیح بدن.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

ممنون

این کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6570 1GB DDR3 HM

مثال عرض می کنم این HM که در آخر اسمش اومده چه معنی می ده چون چند مدلش هست این طوری هست می خواستم ببینم چیه؟

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?cid=1&gid=3&sgid=1087&pid=1177&psn=&lid=1&leg=0

با تشکر

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فکر کنم منظورش قابلیت هایپر مموری هست. با این قابلیت مموری کارت تا 2.8 گیگابایت افزایش پیدا میکنه. البته بطور مجازی.

Hyper Memory Support

Up to 2.8 GB Memory Support with Hyper Memory

Enjoy the big memory frame buffer with Hyper Memory Technology.

Hyper Memory Support Matrix Under Windows Vista and Windows 7.

لینک به دیدگاه

ممنون

این کارت گرافیک SAPPHIRE HD 6570 1GB DDR3 HM

مثال عرض می کنم این HM که در آخر اسمش اومده چه معنی می ده چون چند مدلش هست این طوری هست می خواستم ببینم چیه؟

http://www.sapphiret...sn=&lid=1&leg=0

با تشکر

مثل تکنولوژی توربوکش انویدیا میمونه . از مموری سیستم استفاده میکنه و مموری کارت رو افزایش میده . البته چندان جالب هم نیست . این مقداری هم که گفته 2.8 گیگ ، در صورتیه که مقدار مموری سیستم بالا باشه . چون حدود 25 درصد مموری سیستم رو میگیره .

به نظر من هیبرید کراس نکن . یک کارت 5750 یا 5770 بگیری خیلی بهتره . دردسر کراس و درایو های مختلف هم نمیکشی .

لینک به دیدگاه

سلام :)

در تکمیل فرمایشات دوستان عزیز ، لیست بروز کارتهایی که قابلیت کراسفایر و هیبرید کراسفایر رو دارند بصورت تصویر قرار میدم :

90802067385313422949.jpg

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...