رفتن به مطلب

کارت 128 بیت ddr3 یا 64 بیت ddr5 ؟ دوستان کمک کنید

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض ادب خدمت دوستان خودم

قصد خرید یک کارت گرافیک برای کار با برنامه ماشین کاری پاورمیل و کتیا  رو دارم ( برای کارگاه دایی میخوام البته الان هم کارگاه فعاله ولی نیاز مبرم به کارت گرافیک دارن ) 

طبق تحقیقی که خودم کردم رندر گیری این برنامه ها برای کاری که دایی من انجام میده بیشتر سی پی یو محور هستش  اما از اونجا که از گرافیک انبرد استفاده میکنن موقع نمایش مدل ها و در واقع طراحی به مشکل شدید میخورن و تصویر سیستم حدودا 6 ثانیه تاخیر داره ! 

خلاصه که با پرس و جو فهمیدم که پهنای باند رابط گرافیک نقش مهمی تو این سطح کار دایی من داره ، الان سوالم اینه گرافیک 128 بیتی ddr3 بازده بیشتری داره یا 64 بیتی ddr5 ؟ جون بودجه محدوده و غیر ا ز این دو کانفیگ چیز دیگه ای پیدا نکردم ! خلاصه بین این دو مورد موندم :  

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/biostar-gt-740-4gb-128-bits-ddr3-vn7413th41-2.html

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/graphic-card/nvidia/zotac-gt-1030-2gb-gddr5-hdmi-dvizt-p10300a-10l-2.html

پیشاپیش ممنون از همکاری شما

ویرایش شده توسط فرـشاد
لینک به دیدگاه

سلام

به نظرم 1030 بهتره

به علاوه تا جایی که میدونم 64 بیت ddr5 بهتر پهنای باند میده نسبت به دیگری

البته مصرف رو هم در نظر بگیرید برد با 64 بیتی هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Software98 گفته است :

سلام

به نظرم 1030 بهتره

به علاوه تا جایی که میدونم 64 بیت ddr5 بهتر پهنای باند میده نسبت به دیگری

البته مصرف رو هم در نظر بگیرید برد با 64 بیتی هست

? ممنون

لینک به دیدگاه

اصولا خود سایت سازنده پهنای باند کارت گرافیک رو اعلام میکنه ولی خودت هم میتونی محاسبه

amd-radeon-hd-7750-gddr5-memory-bandwidt

ما یه کلاک پالس داریم که باید محاسبه کنیم میشه سرعت مموری ،این سرعت مموری توی ddr3 دو بار و تو ddr5 چهار بار منتقل میشه

و پهنای باند میشه =کلاک پالس * باس گرافیک *8

مثلا تو همین مورد میشه 1150*4=4600

4600*128=588800   که تقسیم بر 8 میشه 73600 مگا بایت یا 73.6

مموری اسپید 740 هست حدود 900 و برای 1030 هست 1500

برای 740 میشه

900*2*128  /8=28800

برای 1030 میشه

1500*4*64 /8=48000

لینک به دیدگاه

سلام ، کلا. 1030 انتخاب بهتر و قویتری هست

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

اصولا خود سایت سازنده پهنای باند کارت گرافیک رو اعلام میکنه ولی خودت هم میتونی محاسبه

amd-radeon-hd-7750-gddr5-memory-bandwidt

ما یه کلاک پالس داریم که باید محاسبه کنیم میشه سرعت مموری ،این سرعت مموری توی ddr3 دو بار و تو ddr5 چهار بار منتقل میشه

و پهنای باند میشه =کلاک پالس * باس گرافیک *8

مثلا تو همین مورد میشه 1150*4=4600

4600*128=588800   که تقسیم بر 8 میشه 73600 مگا بایت یا 73.6

مموری اسپید 740 هست حدود 900 و برای 1030 هست 1500

برای 740 میشه

900*2*128  /8=28800

برای 1030 میشه

1500*4*64 /8=48000

مرسی از توضیحات خیلی خوب شما ، فقط یک سوال ، چیزی که من تحقیق کردم اینه که این برنامه بیشتر از اینکه به قدرت هسته کارت احتیاج داشته باشه ، در واقع به میزان ورود و خروج دیتا در زمان کمتر نیاز داره ، با این حساب کارت 1030 بهتره فک کنم 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، فرـشاد گفته است :

مرسی از توضیحات خیلی خوب شما ، فقط یک سوال ، چیزی که من تحقیق کردم اینه که این برنامه بیشتر از اینکه به قدرت هسته کارت احتیاج داشته باشه ، در واقع به میزان ورود و خروج دیتا در زمان کمتر نیاز داره ، با این حساب کارت 1030 بهتره فک کنم 

من سیستم مورد نیاز پاور میل رو دیدم از quadro 2gb اسم برده

1030 از 740 قویتره و ارزونتر.

پس گزینه بهتری.این دو تا بیشتر رم میخوان ،رم 16 یادت نره. جفتشون تاککید رو این رم داشتن

لینک به دیدگاه

درود

بر خلاف باور خیلیا این بیت ربط خاصی به قدرت درونی کارت گرافیک نداره. معنی باس یعنی گذرگاه و این رابط بین چیپ حافظه با جی پی یو روی کارته.. هر 32 بیت مربوط میشه به یک عدد چیپ حافظه روی برد کار و وقتی میگی 32 بیته یعنی فقط یه چیپ مموری رو برده و اگه بگی 64 یعنی دوتا چیپ رم رو برد گرافیکه و 128 میشه چهارتا و 8 تاش میشه 256 بیت--وقتی جی پی یو و سرعت رم گرافیک قدرت انچنانی برای پردازش و انتقال  نداشته باشه پس در واقع این بیت اگه 1000 هم باشه هیچ فرقی نداره .. اما اگه قدرت کارت خیلی بالا باشه اما بیت و تعداد رمش کم باشه اینجا گلوگاه ایجاد میشه و که یعن ddr3  با باس 256 هم باشه عملا هیچ نفعی نداره

لینک به دیدگاه

سلام

من هم سیستم کاری  Quadro هم سیستم بازی  geforce در اختیار دارم 

راحت بگم برای کار حرارت کم  باعث عمر کارت میشه و از بین نرفتن اطلاعات بخاطر رم ECC در حین کار مشخصه بسیار مهم ,, و استفاده مستقیم از سخت افزار opengl و مچ بودن نرم افزارهای ورک استیشن , ... کارت quadro   انتخاب معقولیه

این سه مشخصه مهم نوشتم فرق اصلی بین quadro , geforce هست 

برای گیم هم  مشخصه 

در viewport  تعداد ابجیکت ها زیاد باشه کارتهای geforce اصلا مناسب نیست ! چه ddr3  چه ddr5 ,...

ویرایش شده توسط mahdix3
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

بر خلاف باور خیلیا این بیت ربط خاصی به قدرت درونی کارت گرافیک نداره. معنی باس یعنی گذرگاه و این رابط بین چیپ حافظه با جی پی یو روی کارته.. هر 32 بیت مربوط میشه به یک عدد چیپ حافظه روی برد کار و وقتی میگی 32 بیته یعنی فقط یه چیپ مموری رو برده و اگه بگی 64 یعنی دوتا چیپ رم رو برد گرافیکه و 128 میشه چهارتا و 8 تاش میشه 256 بیت--وقتی جی پی یو و سرعت رم گرافیک قدرت انچنانی برای پردازش و انتقال  نداشته باشه پس در واقع این بیت اگه 1000 هم باشه هیچ فرقی نداره .. اما اگه قدرت کارت خیلی بالا باشه اما بیت و تعداد رمش کم باشه اینجا گلوگاه ایجاد میشه و که یعن ddr3  با باس 256 هم باشه عملا هیچ نفعی نداره

خودت داری جواب خودتو میدی 

هرچی پهنای باند بیشتر باشه جیپیو سریعتر دیتا با حافظش مبادله میکنه 

درحقیقت جلوی گلوگاه  رو میگیره و از بیکار بودن gpu جلوگیری میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...