رفتن به مطلب

P8Z68-V PRO vs ASRock Z68 Extreme4 Gen3

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام .

دوستان ممنون میشم مرا در انتخاب در بین این دو برد راهنمایی کنید .

در این سمت =

P8Z68-V PRO

normal_IMG_4998.JPG

یکی از معروف ترین برد ها .

دارای امکانات بسیار عالی .

پورت های عالی و دارای استاندار های خوب .

تعداد پورت ساتای بیشتر نسبت به رقیبش .

داری بلوتوس انبرد .

ولی در ایران قیمت آن به 330 تومان رسیده که خرید آن را سخت میکند .

اگر مثل گذشته 280 بود انتخاب عالی در بین همهی برد ها بود .

و در آن سو =

Z68 Extreme4 Gen3

Z68%20Extreme4%20Gen3(m).jpg

با یک قیمت باور نکردنی .

280 هزار تومان .

دارای پنل جلوی usb3

پشتیبانی از نسل بعدی کارت گرافیک ها با pcie3

دارای پورت های پشتی بیشتر .

تفاوت های این دو بورد =

asus_p8z68vpro_ports_new_281836038356_640x360.jpg

از نظر پورت تقریبا ازراک غنی تر است . به دلیل پورت دیسپلی پورت و ps2 و clr CMOS

من 2 تا پورت ساتا بیشتر نیاز ندارم و پورت HDMI هم بسته و PS2 برام مهم نیست .

خواسته های من از برد =

امکان پشتیبانی از دو کارت گرافیک (sli) دو کارت گرافیک 560ti . و بیشتر از این نمی خواهمارتقا بدم . اول می خواهم 1 کارت بگیرم و سال بعد یک کارت دیگه .

اورکلاک حرفه ای نمی خواهم بکنم (cpu = intel core i7 2600k) در حد همون 4 گیگاهرتز (که یک اورکلاک معمولی است)

کارم انیمیشن سازی (رندر) و کمی هم بازی .

حالا به نظر شما امکانات ازراک بهتر است یا کیفیت ایسوس و پشتیبانی از دو فناوری EPU و TPU

بنظر شما کدارم برای من بهتر است ؟؟

ویرایش شده توسط Arash.Az
لینک به دیدگاه

اگر اور شدید نمیکنی به نظر من همون Asrock رو بگیر . مادربورد خیلی خوبیه .

لینک به دیدگاه

به نظر خودم هم Asrock با توجه به قیمت و امکاناتش بهتره ولی ممکنه ویژگی هایی در اسوس باشه که در این بورد نباشه .

من می خواهم همین چیزار رو بدونم و راهنمایی می خواهم .

ممنون .

لینک به دیدگاه

تفاوت چندانی ندارن . برات لیست میکنم

تو قسمت صدا ایسوس Absolute Pitch 192kHz/ 24-bit True BD Lossless Sound و DTS Surround Sensation UltraPC رو داره که برای ازراک مشخص نکرده . چون چیپ یکسان برای صدا دارن احتمالا ازراک هم داره .

تو قسمت شبکه ازراک Supports Wake-On-LAN ، Broadcom BCM57781 ، Supports Energy Efficient Ethernet 802.3az و Supports PXE رو داره که ایسوس مشخص نکرده . چون هر دو یک چیپ دارن به احتمال زیاد ایسوس هم داره .

میرسیم به تفاوت اصلی . ازراک 3 تا Pcie 16x داره که 2 تاشون با پردازنده های Ivy Bridge تو حالت Gen3 کار میکنن . تو حالت SLI روی 8-8 کار میکنن که اگر پردازنده Ivy Bridge باشه میشه 16-16 .سومی هم روی 4 کار میکنه . اما ایسوس Gen3 نداره و مثل Gen2 ازراک کار میکنه .

ازراک 6 تا USB2 و 2 تا USB3 روی یرد و 4 تا USB2 و 2 تا USB3 رو پنل پشت داره . ایسوس همون مقدار روی برد و 2 تا USB2 بیشتر رو پنل پشت داره .

ایسوس 2 پورت 1394 روی برد و ازراک یکی رو برد و یکی رو پنل پشت دارن .

ایسوس بلوتوث داره و ازراک اینفرارد .

یک تفاوت دیگه که برای اورکلاک مهمه تعداد فاز مادربورده . ایسوس 16 فاز داره و ازراک 12 فاز .

ازراک یک پنل USB3 برای جلوی کیس داره که ایسوس نداره .

دیگه تفاوت خاصی ندارن .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام دوست گرامی به نطر من هم همون asrock رو بگیر چون از نسل بعدی هم

پشتیبانی میکنه

لینک به دیدگاه

من اورکلاک حرفه ای نمی کنم . فقط این سوال برام پیش آمد =

من که می خواهم sli کنم در کدوم بورد بهتر عمل میکنه یا اگه در sandy bridgh با هم برار باشند (8-8) کدام با ivy bridgh بهتر عمل میکند .(فکر کنم hamed جان گفتن تو ivy bridgh ازراک در حالت 16-16 کار میکنه در حالتی که ایسوس 8-8)

ممنون .

ویرایش شده توسط Arash.Az
لینک به دیدگاه

همونطوری که خودت گفتی تو sandy با هم تفاوتی نمیکنن . ولی تو Ivy ازراک 16-16 کار میکنه . چون Gen3 هستش .

لینک به دیدگاه

از لحاظ امکانات جانبی طبیعتا Asus بهتره !

فرق عمدشون Dual Intelligent Processors 2 with DIGI + VRM هستش که روی مادربرد Asus طراحی شده که برای اورکلاک و کاهش مصرف فوق العادس ! توی قسمتهای دیگه چون چیپست یکسانه تقریبا برابر هستند !

در مورد Pci-E Gen 3 مادربرد Asrock هم فعلا گرافیکهای با این استاندارد تا تولید انبوه و ورود به ایران و متعادل شدن قیمتشون مدتی طول میکشه ! شما هم قطعا از گرافیکهای Gen 2 استفاده میکنید پس شاید زیاد تاثیرگذار نباشه ! در ضمن همین مدل مادربرد Asus مدل P8Z68-V PRO Gen 3 هم داره !

بلوتوث مادربردهای Asus هم ایده جالبیه ولی خوب خیلی کاربرد نداره چون سرعت بالایی نداره و تقریبا یه جورایی دکوریه !

تنها بحث موجود قیمت هستش که خوب با این قیمت خیلی با هم اختلاف دارن ! البته از گارانتی هم نباید غافل بود !

لینک به دیدگاه

دوستان یک سوال =

همانطور که میدانید من دو کارت 560 ti می خواهم sli کنم .

در یک سی پیو 2600k در دو مادر بورد اسوس و ازراک به صورت 8-8 برابر است .

حال یک سوال =

فرض کنیم من 2 کارت رو sli کردم .و یک سی پیو ivy bridgh روش گذاشتم .

حالا ازراک که به صورت 16-6 کار میکنه با اسوسی که به صورت 8-8 کار میکنه تفاوت چندانی دارند ؟در حد چقدر ؟

کارایی کارت در حدود چقدر تاثیر دارد ؟؟

برای من تنها تفاوتی که تا الان بین این دو بورد هست یکی همین ویژگی است ( کار به صورت 16-16) و یکی قیمت مناسب نسبت به امکانات .

ممنون میشم جواب بدید.

ویرایش شده توسط Arash.Az
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین حالت درSLI وCf اینه که 16-16باشه هرچه قدر از این حالت کم بشه افت فریم رخ میده

لینک به دیدگاه

این رو در نظر داشته باشید که کارت گرافیک هم باید Gen3 باشه . وگرنه در همون حالت Gen2 کار میکنه .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...