رفتن به مطلب

شاهکار برادر کوچکم در کلاهبرداری

rahyarpaul
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

این رو میگم که به برادرهای کوچکتون نکات امنیتی رو یاد بدید.

خیلی خودشو دانا میدونه و هر چی بهش میگفتم ابوالفضل ،از تجربه بقیه یکم استفاده کن.

عصر اومدخونه ،گفت دارم گوشیمو میفروشم ،گفتم نفروش و رفت. کلا 15 سالشه.

شب اومد خونه و فهمیدم فروخته و بعدش رفته خونه برادرم.

به این نابغه یه صفحه امتیاز نشون داده و اینم فکر کرده صفحه واریزه پوله. برا اینکه از بچگی یاد بگیره کل تراکنشهای قبض آب و برق رو میدادم اون پرداخت کنه.

در هر صورت گوشی a5 گلگسیشو با جعبه در ازای یه اسکرین شات داده و رفته.

موندم چی بنویسم فقط یه توصیه برا دوستان ،که بچه هاتونو و برادراتونو  مواظب  باشین.

من 18 سال ازش بزرگترم و نباید میزاشتم این اتفاق میفتاد و بهش گفتم نفروش و فکر میکردم گوش بده.

imei ش رو داشتم اعلام سرقتی کردم. امیدوارم اینقدر خنگ باشه تا روشنش کنه و بتونم ردشو بزن.

بقیش اینقدر آشنا دارم تو آگاهی ،که حالشو بگیرم.

فقط خواستم بگم اینقدر آزادی عمل ندید به کوچولوها. که به این خود بزرگ بینی نرسن.

هیچ موقع فکر نمیکردم من هم تاپیک کلاهبرداری بزنم.

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

سلام

این رو میگم که به برادرهای کوچکتون نکات امنیتی رو یاد بدید.

خیلی خودشو دانا میدونه و هر چی بهش میگفتم ابوالفضل ،از تجربه بقیه یکم استفاده کن.

عصر اومدخونه ،گفت دارم گوشیمو میفروشم ،گفتم نفروش و رفت. کلا 15 سالشه.

شب اومد خونه و فهمیدم فروخته و بعدش رفته خونه برادرم.

به این نابغه یه صفحه امتیاز نشون داده و اینم فکر کرده صفحه واریزه پوله. برا اینکه از بچگی یاد بگیره کل تراکنشهای قبض آب و برق رو میدادم اون پرداخت کنه.

در هر صورت گوشی a5 گلگسیشو با جعبه در ازای یه اسکرین شات داده و رفته.

موندم چی بنویسم فقط یه توصیه برا دوستان ،که بچه هاتونو و برادراتونو  مواظب  باشین.

من 18 سال ازش بزرگترم و نباید میزاشتم این اتفاق میفتاد و بهش گفتم نفروش و فکر میکردم گوش بده.

imei ش رو داشتم اعلام سرقتی کردم. امیدوارم اینقدر خنگ باشه تا روشنش کنه و بتونم ردشو بزن.

بقیش اینقدر آشنا دارم تو آگاهی ،که حالشو بگیرم.

هیچ موقع فکر نمیکردم من هم تاپیک کلاهبرداری بزنم.

من فقط یه موردی رو به شما گوش زد میشم 

تقصیر خودتونه که به یه نوجوون گفتی نکن بدتر انجام میده 

باید میزاشتی بفروشه ولی همراش میرفتی ضرر میکرد فدای سرش یاد میگرفت دیگه اینکار رو نکنه و یا شایدم واقعا فکری رو داشت میکرد رو میتونست عملی کنه 

در هر حال هر کسی کلی ضرر توی زندگیش میده تا یکم پیچ و خم زندگی دستش بیاد ولی اینکه بهش بگید نفروش و بگید ازادی عمل ندید طرز فکر قدیمی ها هست که نشون میده شما صلاحیت تربیت یه جوون تر رو ندارید

یه الگو خوب میگه به نظر من داری اشتباه میکنی ولی اگر میخوای بفروشی منم همرات میام

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

من فقط یه موردی رو به شما گوش زد میشم 

باید میزاشتی بفروشه ولی همراش میرفتی ضرر میکرد فدای سرش یاد میگرفت دیگه اینکار رو نکنه و یا شایدم واقعا فکری رو داشت میکرد رو میتونست عملی کنه 

در هر حال هر کسی کلی ضرر توی زندگیش میده تا یکم پیچ و خم زندگی دستش بیاد ولی اینکه بهش بگید نفروش و بگید ازادی عمل ندید طرز فکر قدیمی ها هست که نشون میده شما صلاحیت تربیت یه جوون تر رو ندارید 

یه الگو خوب میگه به نظر من داری اشتباه میکنی ولی اگر میخوای بفروشی منم همرات میام 

فکری که داشت بدرد نمیخورد. بخاطر همین کلا رایشو زدم.

اینم نگفت دارم میفروشم ،مخفی کاری کرد. منم کار داشتم داشتم مقالمو آماده میکردم باید میفرستادم برا شب.

فقط من از تلفنش فهمیدم داره میفروشه.

گفتم نفروش ،ضرر میکنی با این ضع بازار.

اینقدر بهش چیز کامپیوتری یاد دادم .حداقل بالای 1000 تا تراکنش کرده تو فروشگاه مانتوسرای برادرم بوده.

آخه بهش میگم چجوری دیدی برات اس ام اس نیومده قبول کردی پول برات واریز شده. آخه این اسکرین شات نه حاوی کارت مقصده نه مبدا  و نه مبلغ واریزی

نه اسم تو ،تو چجوری قبول کردی اینه فیش واریزیه.

_________

یه موقع ازش دزدی شده بود ، آره

ولی این جور ، دیگه نه.

درسته ،ضرر کرد،ولی بادش دیگه خوابیده.الان میفهمه که مشورت کردن هم چیز خوبیه

چون هر چی بهش میگم ،میگه میدونم. الان حداقل فهمید خیلی چیزا رو نمیدونه. و باید کمک بگیره

سیرجونی هم هستی.ما رگمون از همونجاست.

برا همین یه مقدار رگ قدی اونجایی داریم.میخوایم مستقل عمل کنیم. برا همین این برادر کوچیک ما هم فقط بلده بگه میدونم.

هر چی نصیحت میکردم فایده ای نداشت. رفت ،ولی از شب یکم داره اون سطح قدبودنش داره میاد پایین.

یه گوشی اندروید 4 دادم بهش. گفتم این شد جریمه

ویرایش شده توسط rahyarpaul
لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

فکری که داشت بدرد نمیخورد. بخاطر همین کلا رایشو زدم.

اینم نگفت دارم میفروشم ،مخفی کاری کرد. منم کار داشتم داشتم مقالمو آماده میکردم باید میفرستادم برا شب.

فقط من از تلفنش فهمیدم داره میفروشه.

گفتم نفروش ،ضرر میکنی با این ضع بازار.

اینقدر بهش چیز کامپیوتری یاد دادم .حداقل بالای 1000 تا تراکنش کرده تو فروشگاه مانتوسرای برادرم بوده.

آخه بهش میگم چجوری دیدی برات اس ام اس نیومده قبول کردی پول برات واریز شده. آخه این اسکرین شات نه حاوی کارت مقصده نه مبدا  و نه مبلغ واریزی

نه اسم تو ،تو چجوری قبول کردی اینه فیش واریزیه.

_________

یه موقع ازش دزدی شده بود ، آره

ولی این جور ، دیگه نه.

درسته ،ضرر کرد،ولی بادش دیگه خوابیده.الان میفهمه که مشورت کردن هم چیز خوبیه

چون هر چی بهش میگم ،میگه میدونم. الان حداقل فهمید خیلی چیزا رو نمیدونه. و باید کمک بگیره

سیرجونی هم هستی.ما رگمون از همونجاست.

برا همین یه مقدار رگ قدی اونجایی داریم.میخوایم مستقل عمل کنیم. برا همین این برادر کوچیک ما هم فقط بلده بگه میدونم.

هر چی نصیحت میکردم فایده ای نداشت. رفت ،ولی از شب یکم داره اون سطح قدبودنش داره میاد پایین.

یه گوشی اندروید 4 دادم بهش. گفتم این شد جریمه

ضررم کرده بچس

کاری بچه ها میکنن خراب کاریه ادم نباید ناراحت بشه و عصبانی باشه 

حالام ایشالا پیدا میشه گوشی مشکل شمام حل میشه 

بالاخره داداشت به این اقا زنگم زده یه بار از روی شماره هم میتونی پیگیر بشی 

ولی این مورد رو بهش بگو که میخوای کاری کنی ضررم کنی شما برات مهم نیست ولی اولا توی خرید و فروش عجله نکنه و دوما تا موقعی از معامله مطمئن نشده تمومش نکنه

لینک به دیدگاه

در 11 دقیقه قبل، The.13east گفته است :

ضررم کرده بچس

کاری بچه ها میکنن خراب کاریه ادم نباید ناراحت بشه و عصبانی باشه 

حالام ایشالا پیدا میشه گوشی مشکل شمام حل میشه 

بالاخره داداشت به این اقا زنگم زده یه بار از روی شماره هم میتونی پیگیر بشی 

ولی این مورد رو بهش بگو که میخوای کاری کنی ضررم کنی شما برات مهم نیست ولی اولا توی خرید و فروش عجله نکنه و دوما تا موقعی از معامله مطمئن نشده تمومش نکنه

اونکه خودش ضرر کرده الان گوشیش شده یه گوشی 4 اینچی با اندروید 4.

بهش میگم تقصیر خودته ،داری رفت.

اون پسره هم سیمکارتو خاموش کرده.

بهترین راه اینه که بگم در هنگام فروش ،زده و از دستش برده ،اگه تا 60 روز آینده روشنش کنه.

اگه هم خوردش کرد که دیگه هیچی.

شب خوش

لینک به دیدگاه

شما یه گوشی خوب اگه توان مالی دارید براش بخرید که هم تجربه بشه براش هم یادش بمونه در شرایط سخت شما کمکش کردید

و در اینده بهتر به حرف خانواده گوش میده

لینک به دیدگاه

حالا اگه ننه من بود تهدید میکرد برات گوشی نمیخریم?این روش تربیتی بود که پدر و مادر من داشتن ! چون اونا هم تو15سالگی ازدواج کردن کسی نبوده یادشون بده

شما اول باید میپرسیدی چطور می خواد بفروشه،بزار یکی دو روز بگذره بعد براش یه اندروید ارزون قیمت بگیرید

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، The.13east گفته است :

در هر حال هر کسی کلی ضرر توی زندگیش میده تا یکم پیچ و خم زندگی دستش بیاد ولی اینکه بهش بگید نفروش و بگید ازادی عمل ندید طرز فکر قدیمی ها هست

سلام.

با شما موافقم و آفرین به خرد شما.بسیار سنجیده و صحیح.

در 23 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

سلام.

دوست من ، حتی  خداوند با همه ی داناییش به انسان ها آزادی عمل و اختیار داده. طبیعت انسان بخصوص در سنین پایینتر گرایش به مخالفت و ماجراجویی و تجربه های جدید داره و همونطور که دوست عزیزمون فرمودن نصیحت شما نتیجه ی عکس داره و به نوعی حتی محرکی برای انجام کار "اشتباه" برادرتون بوده .تحقیقات مختلفی انجام شده که به اثبات همین موضوع پرداخته و اولین موردی که روان شناس ها درمورد رفتار با نوجوان ها پیشنهاد میدن عدم مخالفت مستقیم هست.در زندگی شخصی هم بسیار موارد مختلف بوده که به چشم دیدیم نتیجه ی عکس برخی نصیحت ها رو و خانواده هایی که زیادی فرزندانشون رو محدود میکنن بیشتر اونهارو در معرض آسیب پذیری و رفتار نامناسب(ابتدا بصورت پنهانی) قرار میدن که متاسفانه خیلی وقت ها هم در مراحل بعدی بکلی از کنترل خارج میشه و دیگه حتی نیازی به پنهانکاری نمیبینه فرزندشون.

از طرفی درنظر داشته باشین همه ی ما در هر سنی اشتباهات مختلفی انجام میدیم که فقط صورتشون باهم متفاوت هست و اونچیزی که شما به عنوان "دانایی و نابغه بودن" ازش یاد میکنین نسبی هست و نباید انتظار داشته باشین یه نوجوان در حد شما منطق و "دانایی" داشته باشه.درواقع چیزی که به عنوان "خرد" میشه بهش رجوع کرد عدم تکرار اشتباهات مشابه گذشته و درس گرفتن ازشون برای جلوگیری از اشتباهات مشابه آینده هست.

اما درمورد راهنمایی و نصیحت همین که به فکر برادر کوچکترتون هستین و نظارت به رفتارش دارین خودش جای تحسین داره هرچند لازمه کمی در نحوه ی نظارتتون تجدید نظر کنین و همونطور که دوست عزیزمون بالاتر فرمودن بیشتر از مخالفت مستقیم سعی در همراهی برادرتون و کاهش ضرر و خطر داشته باشین و با راهنمایی هاتون بتونین به برادرتون کمک کنین که خودش بتونه آسیب ها و خطرات احتمالی رو بهتر شناسایی کنه.

موفق باشین.

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

تجربه میشه براش و میفهمه که جامعه گرگهای زیادی داره و براحتی ابخوردن کلاه برداری و ... انجام میدند.و سر اخر تو ذهن خودش به هشدارهایی که شما دادین براش فکر میکنه و میفهمه که باید به حرف شما گوش میداد.

تو همین انجمن یه سری از کاربرا هستن با وجود سن بالایی که دارن ولی توی پستهاشون مدام از رشادتها و کشور گشاییهاشون و اینکه سرشون هرگز کلاه نمیره و نرفتهدم میزنن فارغ ازینکه به تور یه ادم بدقلق نیوفتادن که زرتی کلاه از سرشون ورداره?..حالا برادر شما که فقط یه نوجوونه..

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

با شما موافقم و آفرین به خرد شما.بسیار سنجیده و صحیح.

سلام.

دوست من ، حتی  خداوند با همه ی داناییش به انسان ها آزادی عمل و اختیار داده. طبیعت انسان بخصوص در سنین پایینتر گرایش به مخالفت و ماجراجویی و تجربه های جدید داره و همونطور که دوست عزیزمون فرمودن نصیحت شما نتیجه ی عکس داره و به نوعی حتی محرکی برای انجام کار "اشتباه" برادرتون بوده .تحقیقات مختلفی انجام شده که به اثبات همین موضوع پرداخته و اولین موردی که روان شناس ها درمورد رفتار با نوجوان ها پیشنهاد میدن عدم مخالفت مستقیم هست.در زندگی شخصی هم بسیار موارد مختلف بوده که به چشم دیدیم نتیجه ی عکس برخی نصیحت ها رو و خانواده هایی که زیادی فرزندانشون رو محدود میکنن بیشتر اونهارو در معرض آسیب پذیری و رفتار نامناسب(ابتدا بصورت پنهانی) قرار میدن که متاسفانه خیلی وقت ها هم بکلی از کنترل خارج میشه.

از طرفی درنظر داشته باشین همه ی ما در هر سنی اشتباهات مختلفی انجام میدیم که فقط صورتشون باهم متفاوت هست و اونچیزی که شما به عنوان "دانایی و نابغه بودن" ازش یاد میکنین نسبی هست و نباید انتظار داشته باشین یه نوجوان در حد شما منطق و "دانایی" داشته باشه.درواقع چیزی که به عنوان "خرد" میشه بهش رجوع کرد عدم تکرار اشتباهات مشابه گذشته و درس گرفتن ازشون برای جلوگیری از اشتباهات مشابه آینده هست.

اما درمورد راهنمایی و نصیحت همین که به فکر برادر کوچکترتون هستین و نظارت به رفتارش دارین خودش جای تحسین داره هرچند لازمه کمی در نحوه ی نظارتتون تجدید نظر کنین و همونطور که دوستمون عزیزمون بالاتر فرمودن بیشتر از مخالفت مستقیم سعی در همراهی برادرتون و کاهش ضرر و خطر داشته باشین و با راهنمایی هاتون بتونین به برادرتون کمک کنین که خودش بتونه آسیب ها و خطرات احتمالی رو بهتر شناسایی کنه. 

موفق باشین. 

نمیگم،نادرسته.ولی از نظارت خوشش نمیاد. هر موقع میبینم دوستیش اومده میرم اول بشناسم کیه.خوشش نمیاد.میگه دوستام مسخره میکنند که اینقدر داداشت میپات.

ولی تو این سن و این جامعه که حتی اعتیاد دیده میشه . خطرناکه

درسته براش تجربش 2 تومن آب خورد ولی بهش گفتم شانس آوردی طرف خریدار بوده و نه دزد و سرتو دیده کلاه گذاشته رفته

اگه دزد بود شاید با روشی ازت میگرفت و بهت آسیب میزد الان برا 200 تومن ادم میکشن،همینکه فقط ضرر مالی بوده کلاهتو بنداز بالا.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 11 دقیقه قبل، rahyarpaul گفته است :

شکایت پر کنید مبنی بر دزدی به 3 تا از اپراتورها نامه میدن که با سیم کارت هر کدوم گوشی رو روشن کرد ردگیری میکنن وجاش مشخص میشه البته تا 2 ماه

----------------------

کد زیر را در موبایل خود وارد کنید
*#06# (ستاره مربع صفر شش مربع)

یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، این شماره سریال مختص دستگاه شما است ! این شماره را یک گوشه یادداشت کنید ! زمانی که موبایل شما دزدیده میشود شما می‌توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند 

حتی اگر دزد SIM کارت را عوض کرده باشند تلفن شما کاملا غیرقابل استفاده خواهد شد

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

شکایت پر کنید مبنی بر دزدی به 3 تا از اپراتورها نامه میدن که با سیم کارت هر کدوم گوشی رو روشن کرد ردگیری میکنن وجاش مشخص میشه البته تا 2 ماه

----------------------

کد زیر را در موبایل خود وارد کنید
*#06# (ستاره مربع صفر شش مربع)

یک کد دیجیتالی روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، این شماره سریال مختص دستگاه شما است ! این شماره را یک گوشه یادداشت کنید ! زمانی که موبایل شما دزدیده میشود شما می‌توانید به پشتیبان شبکه خود تماس بگیرید و این کد را به آنها بدهید سپس آنها قادر خواهند بود دستگاه شما را مسدود کنند 

حتی اگر دزد SIM کارت را عوض کرده باشند تلفن شما کاملا غیرقابل استفاده خواهد شد

داداشم فروختش. ولی در ازای دریافت پول یه اسکرین شات گرفته که مثلا،دیدی وقتی پولی واریز میکنی میگه فلان قدر امتیاز گرفتی،اینو بهش نشون داده.اینم گفته واریز کرده و داده رفته.

بهش میگم توجه نکردی برات اس ام اس نیومد. توجه نکردی اصلا این رسید نیست.

موضوع اینه . یعنی سیم کارتشو در آورده با جعبه و متعلقات داده و رفته.

تنها کاری که تونستم بکنم،من از هر وسیلم یه عکس رو کامپیوترم دادم . یعنی از سیمکارتهای خانواده و غیره و ذالک

که اگه pin یادشون رفت ،داشته باشم

imei شو دارم ، اعلام سرقت کردم. روشن کنه گوشی رو ،اگه خردش نکنه.بفهمم کجاست. اینقدر تو آگاهی آشنا دارم حالشو بگیرم فقط برا اینکه کلاهبرداری کرده.

میخواهم حالشو بگیرم که دیگه هوس کلاهبرداری از بچه نکنه.

خیلی باید رذل باشی که سر بچه کلاه بزاری

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

تجربه میشه براش و میفهمه که جامعه گرگهای زیادی داره و براحتی ابخوردن کلاه برداری و ... انجام میدند.و سر اخر تو ذهن خودش به هشدارهایی که شما دادین براش فکر میکنه و میفهمه که باید به حرف شما گوش میداد.

تو همین انجمن یه سری از کاربرا هستن با وجود سن بالایی که دارن ولی توی پستهاشون مدام از رشادتها و کشور گشاییهاشون و اینکه سرشون هرگز کلاه نمیره و نرفتهدم میزنن فارغ ازینکه به تور یه ادم بدقلق نیوفتادن که زرتی کلاه از سرشون ورداره1f602.png..حالا برادر شما که فقط یه نوجوونه..

درسته ،ولی میگم چه کثافت کده ای داره میشه.

کم کم نمیشه اعتماد کرد به هیچکی.

آخه ،لعنت به کسایی که باعث این وضع مردم شدند.

ریختن به جون هم مردم. هنوز بدتر هم میشه. اعتیاد تو مدارس. دوست دختر خاله من تو 14 سالگی دو هفته پیش خودکشی کرد.

چه کشوری داره درست میشه،خدا بخیر کنه.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

داداشم فروختش. ولی در ازای دریافت پول یه اسکرین شات گرفته که مثلا،دیدی وقتی پولی واریز میکنی میگه فلان قدر امتیاز گرفتی،اینو بهش نشون داده.اینم گفته واریز کرده و داده رفته.

بهش میگم توجه نکردی برات اس ام اس نیومد. توجه نکردی اصلا این رسید نیست.

موضوع اینه . یعنی سیم کارتشو در آورده با جعبه و متعلقات داده و رفته.

تنها کاری که تونستم بکنم،من از هر وسیلم یه عکس رو کامپیوترم دادم . یعنی از سیمکارتهای خانواده و غیره و ذالک

که اگه pin یادشون رفت ،داشته باشم

imei شو دارم ، اعلام سرقت کردم. روشن کنه گوشی رو ،اگه خردش نکنه.بفهمم کجاست. اینقدر تو آگاهی آشنا دارم حالشو بگیرم فقط برا اینکه کلاهبرداری کرده.

میخواهم حالشو بگیرم که دیگه هوس کلاهبرداری از بچه نکنه.

خیلی باید رذل باشی که سر بچه کلاه بزاری

درسته ،ولی میگم چه کثافت کده ای داره میشه.

کم کم نمیشه اعتماد کرد به هیچکی.

آخه ،لعنت به کسایی که باعث این وضع مردم شدند.

ریختن به جون هم مردم. هنوز بدتر هم میشه. اعتیاد تو مدارس. دوست دختر خاله من تو 14 سالگی دو هفته پیش خودکشی کرد.

چه کشوری داره درست میشه،خدا بخیر کنه.

راه های سقوط رو با قدرت داره میپیماید این مملکت و عین یک کشتی بی ناخدا گرفتارامواج اقیانوسه که بدون هیچ هدف و گرفتار بادها اینور اونور میره.من اینستارو حذف کردم  فکرم راحت شد کلا.انقدر که کلیپ و اخبار و ..بدبختی و فلاکت و کلاهبرداری و به فحشا و تن فروشی کشیده شدن دختر و پسر(پسره وسط خیابون دنبال مشتری بود!!) خلاصه  امیدوارم بتونیم فقط زنده بمونیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

سیم کارت هم عوض کنه اونا با شماره سریال گوشی پیدا میکنن البته باید شماره سریال گوشیو داشته باشی که تو جعبش هستش اگه نه که هیچ نمیشه ردیابی کرد

لینک به دیدگاه

یعنی من که گوشیم الان انروید 4 کی داره تنبیهم میکنه(شوخی?)

???

ویرایش شده توسط ultragame888
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

اونکه خودش ضرر کرده الان گوشیش شده یه گوشی .....

سلام 

بنظر من خوب درسی شد براش مخصوصا تو این گرونی که دیگه نمیتونه گوشی خوب بخره،احتمالا باید حالش خراب باشه الان،همین خوبه هر وقت بخاد با پول بازی کنه این روزا رو یادش میاد،من خودم کلاه رفت سرم تو دانشگاه از هم دانشگاهیم سر بازاریابی شبکه ای ،۱ملیون از دستم رفت پر خونه شد اتاشغالا شرکت بادران ،دیگه از اون به بعد سایه خودمم میپام نره تو پاچم

البته سربازی تو نیرو انتظامی هم خیلی تاثیر داشت

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

از اینجور تاپیک ها هر چقدر بیشتر می خونیم بیشتر یاد می گیریم. دست استارتر درد نکنه که باز زحمت کشیده و گفته حداقل از تجربه ای که خودش و برادرش داشته ما هم استفاده کنیم. 
یه مطلبی رو هم من اضافه کنم ...
من از وقتی وارد بازار شدم انقدر سرم کلاه گذاشتن که نگو. ادعای گرگی هم نمی کنم و از همون ماه چهارم که یکی اومد دو کارتن دی وی دی خام برداشت رفت و من هم با اینکه خونش رو هم می شناختم اما چون فاکتوری چیزی دستم نبود و یارو هم معتاد دعواکار بود بیخیال شدم تاااا همین یک سال پیش که بعد از ده دوازده سال بازار بودن، یکی از رفیقهای گل که یه دونه عکس الله هم اندازه ی فیل تو پروفایلش دیده می شد و دم از مردونگی و خدا و حلال و حرام می زد طوری بهم ضربه زد که همین الانش هم دارم خمپاره هاش رو می خورم تجربه پشت تجربه است . 
اینا رو گفتم که همه بدونیم اولا هر چی بزرگتر میشیم شاید اشتباهات کمتری انجام بدیم اما همین اشتباهات بزرگ تر هستن. دوما بگفته ی یکی از دوستان عزیز که بالا هم اشاره فرمودن کار بچه همین خرابکاری هاست و زیاد اعصابت رو خورد نکن. 
امیدوارم جامعه مون به سمتی بره که سوای این مسیرهای درپیش گرفته شده باشه و روزی رو ببینیم که نمی گم هیچ کس خلاف نکنه اما حداقل گسایی که خلاف می کنن از این بترسن که خیلی زود تو دام قانون خواهند افتاد و شاید همین ترس باعث بشه کمتر خلاف ببینیم. همین الانش افراد زیادی هستن که اگر نون شبشون دربیاد و امنیت اجتماعی داشته باشن محاله برن سمت خلاف.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 47 دقیقه قبل، ultragame888 گفته است :

یعنی من که گوشیم الان انروید 4 کی داره تنبیهم میکنه(شوخی1f603.png)

1f622.png1f622.png1f622.png

من که اونم ندارم یه نوکیا قدیمی فقط میشه زنگ و پیامک داد :D

?

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

سیم کارت هم عوض کنه اونا با شماره سریال گوشی پیدا میکنن البته باید شماره سریال گوشیو داشته باشی که تو جعبش هستش اگه نه که هیچ نمیشه ردیابی کرد

روشتون خوبه. ولی برا کسایی که هنوز گوشیشون دستشون باشه.

من شماره طرفو دارم،شمارشهم روشنه. فردا میرم صاحب خطو گیر بیارم. فقط خدا کنه خودش یا از آشناهاش باشه

در 1 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

منمخودم یه اکسپریا p دارم هنوز .

چون اهل گوشی نیستم . ولی این ابوالفضل چون  اون یکی داداشم iphhone x داشت. برنامش این بود. بابام گفته بود آخر هر ماه هر چقدر پول تو حسابت باشه بهت سه برابرش بهت ماهیانه میدم

اینم میخواسته بگه 2 تومن دارم سه برابرش میشه 6 تومن . رو هم بشه 8 تومن بره یه ابفون بگیره حالا ده نه ،پایینتر

ح

در ۱ ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

از اینجور تاپیک ها هر چقدر بیشتر می خونیم بیشتر یاد می گیریم. دست استارتر درد نکنه که باز زحمت کشیده و گفته حداقل از تجربه ای که خودش و برادرش داشته ما هم استفاده کنیم. 
یه مطلبی رو هم من اضافه کنم ...ده باشه و روزی رو ببینیم که نمی گم هیچ کس خلاف نکنه اما حداقل گسایی که خلاف می کنن از این بترسن که خیلی زود تو دام قانون خواهند افتاد و شاید همین ترس باعث بشه کمتر خلاف ببینیم. همین الانش افراد زیادی هستن که اگر نون شبشون دربیاد و امنیت اجتماعی داشته باشن محاله برن سمت خلاف.

منم دنبال ادم کردن این موجودم ،گیرش بیارم حداقل به خانوادش بفهمونم چه موجودی درست کردند.

چون اگه گیر نیوفته ،فکر میکنه زرنگه و بازم دنبال همین کار میره.

وظیفه فردی که مورد کلاهبرداری واقع میشه ،اینه که کلاهبردارو گیر بیاره تا حالیش کنه ،نمیشه در رفت.

در ۱ ساعت قبل، Negrasombra گفته است :

یه مطلبی رو هم من اضافه کنم ...
امیدوارم جامعه مون به سمتی بره که سوای این مسیرهای درپیش گرفته شده باشه و روزی رو ببینیم که نمی گم هیچ کس خلاف نکنه اما حداقل گسایی که خلاف می کنن از این بترسن که خیلی زود تو دام قانون خواهند افتاد و شاید همین ترس باعث بشه کمتر خلاف ببینیم. همین الانش افراد زیادی هستن که اگر نون شبشون دربیاد و امنیت اجتماعی داشته باشن محاله برن سمت خلاف.

روش کلاهبرداری مسخره بوده و عمرا سر بچه های اینجا اینجور کلاهی بره.

بیشتر بدرد این میخوره که بدونیم اینا هنوز بچه هستن و توقع نداشته باشیم که تنهایی وارد یه همچین گرگ بازاری بشن

و اینکه مواظب نوجوانان باشیم فوق العاده جامعه بدی شده ،باید مواظبشون باشیم ،تهاجم فرهنگی بیداد میکنه نه غربی  و نه شرقی.

تهاجم فرهنگی اوسکولی.اوسکول تو اینستاگرام تو تلگرام تو همه جا.که یکی  از علل عمدش فقره

ما اهنگ گوش میدادیم از معین امید ابی هایده مهستی و ......

اهنگش متن داشت موسیقی داشت آرامش میداد به آدم.

آهنگهای رپ میشنوی (توهین نمیکنم به رپ دوستان ،با اینکه اصلا دوست ندارم رپو ،ولی بعضیاش متن دارند  و از معضلات میگن و اینکه بحث من فقط رپ نیست تو همه سبکها این آهنگها کم نیست )میگی این چی میگه. جملشو برام بگو. معنی جملشو بگو. میگم چرا گوش میدی ؟چون اون دوستم میگه باحاله .

آهنگهای قدیمیا خز شده . حالا بازم ابوالفضل اوضاعش خوبه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

داداش همین دیروز گوشی نازنینم خورد لبه میز کل صفحه ترک برداشت و داغون شد.یعنی الان بدون گوشیم..یچیزی رو هم بدون گوشی هرچقدر ارزونتر بهتره خداوکیلی گوشی ارزون یچیزیشم خراب میشه راحت میشه درستش کرد .مثلا همین هوا وی ها تاچ و السیدیشون جداست بخوره جایی تاچش مشکنه با پنجاه تومن درست میشه...خدارو شکر کن که اندروید چهاری ای?

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۱ ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

روشتون خوبه. ولی برا کسایی که هنوز گوشیشون دستشون باشه.

میگم برین شکایت کنید دزدی شما میگید واسه کسانی خوبه گوشیشون دستشونه ! وقتی گوشی دستمون باشه چرا بریم شکایت دزدی گوشی بزنیم !؟?

یکی از همسایه ها همینکارو کرد گوشیشو دزدیده بودن شکایت دزدی پر کرد نامه دادن به 3 اپراتور ، طرف با یه سیم کارت دیگه که شماره و مشخصاتش معلوم نبود گوشی رو روشن کرد آگاهی با شماره سریال گوشی که توسط اپراتورها ردیابی شده بود طرفو پیدا کرد 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است :

میگم برین شکایت کنید دزدی شما میگید واسه کسانی خوبه گوشیشون دستشونه ! وقتی گوشی دستمون باشه چرا بریم شکایت دزدی گوشی بزنیم !؟1f610.png

یکی از همسایه ها همینکارو کرد گوشیشو دزدیده بودن شکایت دزدی پر کرد نامه دادن به 3 اپراتور ، طرف با یه سیم کارت دیگه که شماره و مشخصاتش معلوم نبود گوشی رو روشن کرد آگاهی با شماره سریال گوشی که توسط اپراتورها ردیابی شده بود طرفو پیدا کرد  

اونو برا اون روش*06# گفتم ،که باید گوشی دستت باشه تا بتونی باهاش کار کنی.

در مورد شکایت چون خیلی زمانبره ، و اینکه گوشی رو با جعبه داده . دستمون باز نیست زیاد.

میخوایم دزد رو گیر بیاریم بعد بریم پلیسو برداریم به جرم دزدی  در هنگام فروش کارشو تموم کنیم و با سرعت .

فردا آدرسشو گیر بیارم.خیلی راحت میشه کارمون.

بعد imei شو از طریق اینترنت دادم برا ردیابی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 12 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

اونو برا اون روش*06# گفتم ،که باید گوشی دستت باشه تا بتونی باهاش کار کنی.

در مورد شکایت چون خیلی زمانبره ، و اینکه گوشی رو با جعبه داده . دستمون باز نیست زیاد.

میخوایم دزد رو گیر بیاریم بعد بریم پلیسو برداریم به جرم دزدی  در هنگام فروش کارشو تموم کنیم و با سرعت .

فردا آدرسشو گیر بیارم.خیلی راحت میشه کارمون.

بعد imei شو از طریق اینترنت دادم برا ردیابی

آهان

ولی اگه شماره سریال گوشیو داشته باشی و آشنا سریع میتونی ردشو گیر بیاری (فرقی نمیکنه از چه سیم کارتی استفاده کنه)، شماره سریال هم احتمالا فروشنده ای که گوشی رو ازش خریدین ثبت کرده ، این همسایه ما هم یک هفته ای گوشیشو پس گرفت البته باباش بازنشسته سپاهه و 100% آشنا داشته ، شما هم که میگی آشنا داری پس سریع کارت راه میوفته ولی اگه بتونی خودت دزد و بگیری بهتره

به هرحال امیدوارم به خواستتون برسین 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

البته هنوز تموم نشده و گوشی رو نگرفتم ولی تموم شده تقریبا

قضیه رو سرقت اعلام کردم و برا اینکه برادر کوچکم درگیر نشه ،سرقت از خودم اعلام کردم.که برا پلیس هم با ادله ثابت کردم که سرقت بوده

شماره کلاهبرداره به اسم  یه فرد جعلی بوده و دستم به جایی بند نشد ولی با ردیابی imei گوشی رو پیدا کردم

اما نکته:1.دیروز هم دیدم یکی از کاربرا ،مثل من برادرش مورد کلاهبرداری واقع شده،برادرهاتون که ساده هستند رو تو این گرگ بازار نفرستید. ممکنه حتی خطر جانی داشته باشه

2.تا زمانی که پول رو دریافت نکردید ابدا و ابدا گوشی رو رجیستری نکنید که همین به کمکم رسید

3.تمام تماسها رو ضبط کنید

احتمالا گرفتن گوشی تا اواخر امسال عقب بیوفته.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...