رفتن به مطلب

مشاوره در خرید مانیتور!

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان. امیدوارم  حالتون خوب باشه. من قصد خرید یه مانیتور تا رنج 1600 دارم.

ازونجایی که گیمرم و روزی 7 8 ساعت پا کامپیوترم میخام یه مانیتور بگیرم که در زمینه آسیب رسوندن به چشمها حداقل باشه و کیفیتش خوب باشه.

مانیتوری که نظرمو جلب کرد مانیتور Samsung C24F390 Monitor 24 Inch بود که البته پنلش VA هست و ازونجایی هنوز از نزدیک ندیدم میخاستم بدونم بنظرتون ارزش خرید داره؟‌ دوستانی که دارن لطفا نظرشون رو بگن و اگه پیشنهاد دیگه ای هم هست ممنون میشم بگید.

لینک به دیدگاه

سلام

اگر با 5ms تاخیر و 60hz مشکلی ندارید ips / h-ips / ah-ips بهترین کیفیت ممکن رو در اختیارتون میزاره

پیشنهاد من

https://www.digikala.com/product/dkp-180335/مانیتور-ال-جی-مدل-22mp58vq-سایز-215-اینچ

لینک به دیدگاه

بهترین پنل برای شما اول Va هست به دلیل

:

نورش اصلا برای چشم زننده نیست.

رنگ های بسیار چشم نواز و کنتراست خوب

تاخیر کم

بعد از va اگر گیرتون نیومد tn بگیرید

به دلیل قیمت کم

تاخیر بسیار کم و رفرش ریت بسیار بالا

نورش چشم رو اذیت نمیکنه

به هیچ وجه سراغ پنل ips نرید به دلیل

تاخیر بالا

رنگ های غیر چشم نواز (رنگ ها بسیار دقیق هستن ولی چشم نواز نیستن بر عکس va)

به شدت نور بدی داری و پدر چشم رو در میاره

کنتراست افتضاح(عملا رنگ سیاه نداره تیره ترین رنگش خاکستری هست)

اون انتخاب خودتون به نظرم یکی از بهترین انختاب های ممکنه

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

بهترین پنل برای شما اول Va هست به دلیل

:

نورش اصلا برای چشم زننده نیست.

رنگ های بسیار چشم نواز و کنتراست خوب

تاخیر کم

بعد از va اگر گیرتون نیومد tn بگیرید

به دلیل قیمت کم

تاخیر بسیار کم و رفرش ریت بسیار بالا

نورش چشم رو اذیت نمیکنه

به هیچ وجه سراغ پنل ips نرید به دلیل

تاخیر بالا

رنگ های غیر چشم نواز (رنگ ها بسیار دقیق هستن ولی چشم نواز نیستن بر عکس va)

به شدت نور بدی داری و پدر چشم رو در میاره

کنتراست افتضاح(عملا رنگ سیاه نداره تیره ترین رنگش خاکستری هست)

اون انتخاب خودتون به نظرم یکی از بهترین انختاب های ممکنه

مرسی از راهنماییتون دوست عزیز. این مدل چطوره ؟

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkVision-LT2323p-Widescreen-LED-Backlit/dp/B0086DVGFG#HLCXComparisonWidget_feature_div

یه استوک با قیمت بسیار مناسب هست. ولی هیچ اطلاعی در موردش ندارم و تو یویتوب هم چیزی ندیدم ازش !

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، eblis.s گفته است :

مرسی از راهنماییتون دوست عزیز. این مدل چطوره ؟

https://www.amazon.com/Lenovo-ThinkVision-LT2323p-Widescreen-LED-Backlit/dp/B0086DVGFG#HLCXComparisonWidget_feature_div

یه استوک با قیمت بسیار مناسب هست. ولی هیچ اطلاعی در موردش ندارم و تو یویتوب هم چیزی ندیدم ازش !

یه مدل کاملا معمولی بدون هیچ قابلیت خاصی اون مانیتوری که تو اولین پست تاپیک خودتون پیشنهاد دادید هزار برابر بهتره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

یه مدل کاملا معمولی بدون هیچ قابلیت خاصی اون مانیتوری که تو اولین پست تاپیک خودتون پیشنهاد دادید هزار برابر بهتره

درسته ولی این قیمتش فوق العاده ارزونه. 650 تومن. فقط پنلش فکر کنم LED هست. خیلی تفاوت داره با ips و va?

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

سلام دوستان. امیدوارم  حالتون خوب باشه. من قصد خرید یه مانیتور تا رنج 1600 دارم.

ازونجایی که گیمرم و روزی 7 8 ساعت پا کامپیوترم میخام یه مانیتور بگیرم که در زمینه آسیب رسوندن به چشمها حداقل باشه و کیفیتش خوب باشه.

مانیتوری که نظرمو جلب کرد مانیتور Samsung C24F390 Monitor 24 Inch بود که البته پنلش VA هست و ازونجایی هنوز از نزدیک ندیدم میخاستم بدونم بنظرتون ارزش خرید داره؟‌ دوستانی که دارن لطفا نظرشون رو بگن و اگه پیشنهاد دیگه ای هم هست ممنون میشم بگید.

https://emalls.ir/مشخصات_BenQ-GW2270H-22Inch-VA-LED-Monitor~id~300930

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

درسته ولی این قیمتش فوق العاده ارزونه. 650 تومن. فقط پنلش فکر کنم LED هست. خیلی تفاوت داره با ips و va?

تفاوت کاملا واضح هست اگر هدف شما قیمت هست بگید چون مانیتوری که گفتید هیچ گونه تکنولوژی خاصی برای گیمینگ نداره و کاملا ساده هست

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

تفاوت کاملا واضح هست اگر هدف شما قیمت هست بگید چون مانیتوری که گفتید هیچ گونه تکنولوژی خاصی برای گیمینگ نداره و کاملا ساده هست

درسته. ولی همین مانیتورم توی آمازون 200 دلاره. البته تو سایتای ایرانی ندیدم که ببینم چجوریاس. وقتی میشه با یک چهارم قیمت اون مانیتور یکی خرید چرا یه مانیتور گرون؟‌ شما خودتونم میدونین این قیمتا همش کاذبه و قیمت واقعیشون واقعا اینقدر نیست

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، behnamalizade69 گفته است :

مرسی عزیز اینم بنظر خوب میاد. بین پنل va سامسونگ و بنکیو تفاوت خاصی هست ؟‌ یا جفتشون مثل همن کیفیتشون و در کل کدوم برند برا مانیتور بهتره ؟

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، eblis.s گفته است :

مرسی عزیز اینم بنظر خوب میاد. بین پنل va سامسونگ و بنکیو تفاوت خاصی هست ؟‌ یا جفتشون مثل همن کیفیتشون و در کل کدوم برند برا مانیتور بهتره ؟

مانیتور برعکس وسایل صوتی مثل هدفون‌ اصلا برندش اهمیتی نداره ولی به طور کلی سامسونگ با تمرکز روی کار های تخصصی و مالتی مدیا ساخته میشه و تمرکز کمتری روی گیم داره این موضوع تو بنکیو و ایسوس برعکسه ولی به طور کلی تفاوتی ندارن

لینک به دیدگاه

داداش من c24f390 دارم اندازش هلو. کیفیت تصویرم عالی. کلا  انتخاب بسیار خوبیه به شرطی که با رفرش ریت 60 مشکلی نداشته باشی

لینک به دیدگاه

اون مانیتور لنوو یک مانیتور قدیمی و ساده هست که تو کل نت فقط 4 تا رویوو از خریدارهاش هست اونم برای چندین سال پیش ولی مانیتور سامسونگی که خودتون در پست اول اشاره کردید یک مانیتور بروز و با کیفیتر هست که بیش از 2700 ریوو از خریدارهاش توی نت داره و امتیاز 4.7 از 5 بین خریدارها . ملاک قیمت هم نیست که در فلان ساایت خارجی چقدره ... مثلا همون لنوو در امازون زده 199 دلار ولی سامسونگ که اشاره کردید زده با تخفیف 149 دلار با اینکه خیلی دستگاه بروزتری هست (با اینکه جنس بهتر و بروزتریه ولی ارزونتره این ماجرا برای خیلی از کالاها پیش میاد)

اگر قصدتون صرفا خرید فقط مانیتور هست که کار راه بنداز باشه همون لنوو هم مشکلی نداره بشرط سلامت دستگاه

تفاوت کیفیت هم احتمالا بین این دو محسوس خواهد بود ولی چون از اون لنوو هیچ اطلاعات و رویو کامل و معتبری در دست نیست نمیشه نظر داد چقدر تفاوت دارن

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/11, 23:25:10، Alirezatha گفته است :

مانیتور برعکس وسایل صوتی مثل هدفون‌ اصلا برندش اهمیتی نداره ولی به طور کلی سامسونگ با تمرکز روی کار های تخصصی و مالتی مدیا ساخته میشه و تمرکز کمتری روی گیم داره این موضوع تو بنکیو و ایسوس برعکسه ولی به طور کلی تفاوتی ندارن

چی بگم والا. ولی من شنیدم هر برند وی›گی های خودشو داره و بعضیا میگن ایسوس بهتره یا بنکیو فلانه.. بازم متشکر از نظرتون. هرکاری کردم بتونم تشکر کنم از پستاتون گزینه ای رو ندیدم. گزینه ای هست اصلا؟

در در 1397/11/12, 02:03:21، Amiiin گفته است :

داداش من c24f390 دارم اندازش هلو. کیفیت تصویرم عالی. کلا  انتخاب بسیار خوبیه به شرطی که با رفرش ریت 60 مشکلی نداشته باشی

کیفیتش خیلی از IPS پایین تره ؟‌ اینکه یکم صفحه نمایش خمیده هست مشکلی نداره ؟‌راحت باهاش کنار اومدی؟ و اینکه رفرش ریتش رو اعصاب نیست؟‌ چشمات اذیت نمیشن چند ساعت استفاده میکنی؟ ببخشید سوالام زیاد شد

در در 1397/11/12, 04:06:59، ahmad91 گفته است :

اون مانیتور لنوو یک مانیتور قدیمی و ساده هست که تو کل نت فقط 4 تا رویوو از خریدارهاش هست اونم برای چندین سال پیش ولی مانیتور سامسونگی که خودتون در پست اول اشاره کردید یک مانیتور بروز و با کیفیتر هست که بیش از 2700 ریوو از خریدارهاش توی نت داره و امتیاز 4.7 از 5 بین خریدارها . ملاک قیمت هم نیست که در فلان ساایت خارجی چقدره ... مثلا همون لنوو در امازون زده 199 دلار ولی سامسونگ که اشاره کردید زده با تخفیف 149 دلار با اینکه خیلی دستگاه بروزتری هست (با اینکه جنس بهتر و بروزتریه ولی ارزونتره این ماجرا برای خیلی از کالاها پیش میاد)

اگر قصدتون صرفا خرید فقط مانیتور هست که کار راه بنداز باشه همون لنوو هم مشکلی نداره بشرط سلامت دستگاه

تفاوت کیفیت هم احتمالا بین این دو محسوس خواهد بود ولی چون از اون لنوو هیچ اطلاعات و رویو کامل و معتبری در دست نیست نمیشه نظر داد چقدر تفاوت دارن

اون لنوو پنلش TN هست و زیادم مانیتور بدی نیست. متاسفانه قیمتا یجوری رفته بالا و داره میره که دیگه خرید مانیتورم به صرفه نیست واقعا. من چون با کامپیوتر زیاد کار میکنم و مانیتورم crt هست و چشمام اذیت میشه میخام مانیتور بگیرم وگرنه این مانیتورا این قیمت ارزش ندارن خدایی. مانیتور 900 تومنی شده 4900 !! کلا بعضی اجناس هستند نسبت به قیمتشون ارزش خرید بالایی دارن. منم دنبال یه مانیتورم که ارزش خریدش بالا باشه و بعدش پشیمون نباشم کاش نخریده بودمش

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

کیفیتش خیلی از IPS پایین تره ؟‌ اینکه یکم صفحه نمایش خمیده هست مشکلی نداره ؟‌راحت باهاش کنار اومدی؟ و اینکه رفرش ریتش رو اعصاب نیست؟‌ چشمات اذیت نمیشن چند ساعت استفاده میکنی؟ ببخشید سوالام زیاد شد

نه کیفیتش خیلی خوبه.منحنی بودنش برای من جالب و بهتر بود و چشم برای من که اذیت نمیشه حالا چشما شما رو نمیدونم?

تنها مشکل همین رفرش ریت هست چون من انلاین پلی میدم مثله دوتا و cs سره همین اذیت میکنه حالا اگه حرفه ای بازی میکنی بگرد دنبال رفرش ریت حداقل 144hz مگرنه بهترین انتخاب همینه

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

چی بگم والا. ولی من شنیدم هر برند وی›گی های خودشو داره و بعضیا میگن ایسوس بهتره یا بنکیو فلانه.. بازم متشکر از نظرتون. هرکاری کردم بتونم تشکر کنم از پستاتون گزینه ای رو ندیدم. گزینه ای هست اصلا؟

اون حرف هارو کلا بیخیال بشید و موقع خرید مانتیور فقط به مشخصات فنی نگاه کنید تاثیر برند در مانیتور از تاثیر شام دیشب من بر روی قیمت بیت کوین کمتره(چی گفتم?) پس با خیال راحت ب ه مشخصات فنی نگاه کنید مثلا شرکت ویو سونیک تو ایران چندان شناخته شده نیست و قیمت بسیار پایینی داره به نسبت مشخصات فنی که توصیه اش میکنم 

کیفیت پنل tn در رنگ ها به طور محسوس از سایر پنل ها کمتر هست

خمیده بودن تو مانیتور میشه گفت تقریبا هیچ مزیتی نداره که هیچ دقت شمارو چه در بازی و چه در طراحی کم میکنه

رفرش ریت کاملا بستگی به عادت شما داره اگر با 144 هرتز کار کنید هرگز 60 براتون قابل تحمل نیست چون حتی تو حرکت موس هم اون وقت لگ محسوس وجود داره ولی اگر با 144 هرتز  کار نکردید 60 خیلی هم خوبه

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Amiiin گفته است :

نه کیفیتش خیلی خوبه.منحنی بودنش برای من جالب و بهتر بود و چشم برای من که اذیت نمیشه حالا چشما شما رو نمیدونم1f604.png

تنها مشکل همین رفرش ریت هست چون من انلاین پلی میدم مثله دوتا و cs سره همین اذیت میکنه حالا اگه حرفه ای بازی میکنی بگرد دنبال رفرش ریت حداقل 144hz مگرنه بهترین انتخاب همینه

منم دوتا رو بازی میکنم. چجوری اذیت میکنه؟ روی رفلکس تاثیر داره ؟

رفرش ریت 144hz بالا 2 تومنه :((‌ تازه همین سامسونگم از 1450 رسیده به 1650 :|  کلا نمیدونم چرا من هرچی میخام بگیرم گرون میشه خخخخ

در 3 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اون حرف هارو کلا بیخیال بشید و موقع خرید مانتیور فقط به مشخصات فنی نگاه کنید تاثیر برند در مانیتور از تاثیر شام دیشب من بر روی قیمت بیت کوین کمتره(چی گفتم1f604.png) پس با خیال راحت ب ه مشخصات فنی نگاه کنید مثلا شرکت ویو سونیک تو ایران چندان شناخته شده نیست و قیمت بسیار پایینی داره به نسبت مشخصات فنی که توصیه اش میکنم 

کیفیت پنل tn در رنگ ها به طور محسوس از سایر پنل ها کمتر هست

خمیده بودن تو مانیتور میشه گفت تقریبا هیچ مزیتی نداره که هیچ دقت شمارو چه در بازی و چه در طراحی کم میکنه

رفرش ریت کاملا بستگی به عادت شما داره اگر با 144 هرتز کار کنید هرگز 60 براتون قابل تحمل نیست چون حتی تو حرکت موس هم اون وقت لگ محسوس وجود داره ولی اگر با 144 هرتز  کار نکردید 60 خیلی هم خوبه

مرسی داداش از راهنماییات. ویو سونیک چه مدلی رو پیشنهاد میدین؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

رفرش ریت 144hz بالا 2 تومنه :((‌ تازه همین سامسونگم از 1450 رسیده به 1650 :|  کلا نمیدونم چرا من هرچی میخام بگیرم گرون میشه خخخخ

اگر تجربه 144 نداشتید نمیخواد نگران باشید با خیال راحت همون 60 بگیرید 144 مثل مواد میمونه تا نزنی نمیخوای یه بار که بزنی معتادش میشی

ویو سونیک تو ایران تو رنج قیمتی شما مانیتور گیمینگ خوبی نداره همون سامسونگ پست اولتون از اینا بهتره ویو سونیک تو رنج 3 میلیون خیل ی قدرتمند ظاهر شده تو ایران بر عکس تو رنج قیمتی زیر 2 هیچ حرفی برای گرفتن نداره

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/13, 19:37:55، Alirezatha گفته است :

اگر تجربه 144 نداشتید نمیخواد نگران باشید با خیال راحت همون 60 بگیرید 144 مثل مواد میمونه تا نزنی نمیخوای یه بار که بزنی معتادش میشی

ویو سونیک تو ایران تو رنج قیمتی شما مانیتور گیمینگ خوبی نداره همون سامسونگ پست اولتون از اینا بهتره ویو سونیک تو رنج 3 میلیون خیل ی قدرتمند ظاهر شده تو ایران بر عکس تو رنج قیمتی زیر 2 هیچ حرفی برای گرفتن نداره

60hz توی بازی لگ نمیندازه؟‌ منظورم لگ ریزی هست که باعث سردرد میشه. کلا با این پول بالاتر از 60 hz هم میشه خرید ؟

در در 1397/11/13, 19:37:55، Alirezatha گفته است :

60hz توی بازی لگ نمیندازه؟‌ منظورم لگ ریزی هست که باعث سردرد میشه. کلا با این پول بالاتر از 60 hz هم میشه خرید ؟

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، eblis.s گفته است :

با این قیمت همین 60 هرتز بگیر که بعدا گیرت نمیاد..میتونی مثل من این مدل رو بگیری که راحت و بدون مشکل تا 75 هرتز  تنظیم میشه

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

با این قیمت همین 60 هرتز بگیر که بعدا گیرت نمیاد..میتونی مثل من این مدل رو بگیری که راحت و بدون مشکل تا 75 هرتز  تنظیم میشه

آره اینم مدل خوبیه ولی یخورده پول کم دارم. تا یکم پول جمع میکنم که بتونم یه مدل بگیرم قیمتش میره بالا دوباره باید صبر کنم.خخخ

کاش خدا خودش ظهور کنه

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/14, 01:29:17، eblis.s گفته است :

همونطور که عرض کردم بستگی به تجربه قبلی شما داره ولی در مورد شخص شما خیر هیچ لگی نداره کاملا خیالتون راحت باشه و خرید کنید. ضمنا همچنان موکدا بهتون توصیه میکنم همون مدل پست اول رو خریداری کنید به هیچ وجه مدلی بهتر از این تو رنج قیمت ندیدم به خصوص پنل va که به نظر شخصی من بعد از OLED بهترین پنل ممکن برای بازی هست

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/15, 08:15:20، Alirezatha گفته است :

همونطور که عرض کردم بستگی به تجربه قبلی شما داره ولی در مورد شخص شما خیر هیچ لگی نداره کاملا خیالتون راحت باشه و خرید کنید. ضمنا همچنان موکدا بهتون توصیه میکنم همون مدل پست اول رو خریداری کنید به هیچ وجه مدلی بهتر از این تو رنج قیمت ندیدم به خصوص پنل va که به نظر شخصی من بعد از OLED بهترین پنل ممکن برای بازی هست

قیمتش یخورده بالاس. بهرحال ممنون از راهنماییتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...