رفتن به مطلب

کولر برای 8700k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه دوستان همونطور که از عنوان معلوم  میخواستم یه کولر برای 8700k تا 900 معرفی کنید

لینک به دیدگاه

• ارسال 61
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه
در 13 دقیقه قبل، rubbish_mh3 گفته است :

noctua d15

Temp.PNG

الان یعنی 8700 با کولر noctua دماش از 43 بالاتر نمیره نه؟؟؟؟؟؟؟?

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، rahmanshahi گفته است :

الان یعنی 8700 با کولر noctua دماش از 43 بالاتر نمیره نه؟؟؟؟؟؟؟?

نه قربان میرههه

تا 64 5 میره

لینک به دیدگاه

درود،8700k تقریباً گرمای زیادی تولید میکنه

بنده یه کولر Corsair H110i GT داشتم که فروختم به یکی از کاربرها،روی 8700k دما تا ۶۰ بالا میومد اگه آورمیکردی که خیلی میرفت بالا

همون کولر رو 6700k 

بیشتراز ۵۵ نمیشددما

کولرهای متنوع داشتم اما اگه هم قیمت برات مهمه هم کارآیی  الان 360ex قیمت مناسبی داره و دمای خوبی هم میده

لینک به دیدگاه

بهته به سمت واترکورها برید برای چنین پردازنده ای که دوستان هم اشاره کردن.

وخب بهترین ها اول از همه کورسیر وبعد کولرمستر وبعد ترمالتک و گرین و..(باتوجه به موجودی بازار ایران)هستند.

کورسیر که فقط دست دوم به فکر باشید مدلای h100,h110مناسبه کاملا(بهترسراغ h80ویا کلا ۱۲۰میلی متری ها نرید که ممکنه تو بحث دمایی به مشکل بخورید)

گرین ها هم واقعا کارایی خوب وقیمت وسوسه کننده ای دارن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، P.M.R گفته است :

سلام به همه دوستان همونطور که از عنوان معلوم  میخواستم یه کولر برای 8700k تا 900 معرفی کنید

برای کولر به چنتا فاکتورمهم اول باید توجه کنید تا انتخاب خوده کولر منظورم ایر باشه یا مایع 

1-اهل اورکلاک هستین یا نه (اگر هستین تا چه حد کم یا زیاد مثلا در حد پروفایل xmp یا نه دستی میخوادد زیاد اوور کنید )

2-نوع کیستون آیا تهویه مناسب داره یا نه (برای انتخاب کولر ایر خیلی مهمه) چون تهویه مناسب نباشه عملا کاکرد بسیار خوبی ندارن کولر های ایر

3-میزان روشن بودن سیستم یا در چه مدتی در روز سیستم تحت فشار یا فول لوود هست 

4-نوع کاربری گیم یا رندر یا غیره 

5-نوع پردازنده مثلا یسری از اینتل ها  هستن کلا پردازنده های با توان حرارتی بالا هستن به اصطلاح پردازنده های داغی هستن 

6-میزان بودجه خرید کولر 

7-زیبایی داخل کیس و ماد بودن کلا روی ظاهر حساسی هستین یا نه 

نتیجه (تجربه شخصی):

اگر اهل اوور درحد پروفایل xmp و گیم در روز در حد 3-4 ساعتی که سیستم در همین مدت تحت فول لوود باشه میتونید از کولر های ایر استفاده کنید و بسیار هم عالی است (2برند پیشنهادی اول نوکتا - دوم کولر مستر)

اگر اهل اوور سنگین و بیش تر از 3-4 ساعت سیستم در روز تحت فول لود هست و زیبابی داخل کیسم براتون اهمیت داره قطعا کولر های مایع (3 برند پیشنهادی اول کورسیر البته الان نو نیست باید دست دو بگیری دوم کولر مستر سوم دیپ کول بنظرم سمت گرین نرو خودم داشتم زیاد جالب نیست سیستم بیش از 3-4 ساعت تو لوود باشه بنظرم جواب نمیده کلا کولر خوش ساختی نیست) انتخاب هم فقط رادیاتور های 240-280-360 البته با توجه به ساپورت کیس تون باشه معمولا تا 240 همه ساپورت میکنن ولی 280-360 رو برید تو سایت سازنده کیس مطالعه کنید ببین بهش میخوره یا نه 

بعدر از انتخاب کولر هم همیشه بسته به میزان تحت فول  لوود بودن سیستم هر چند ماهی خمیر زیر کولر حتما تعویض شود مخصوصا تو کوار های مایع خودم یه کورسیر داشتم  اینقدر خمیرش رو عوض نکرم خمیر خشک شد اینقدر هم گردازنده داغ بود که زد پمپ واتر کولر رو سوزوند 

لینک به دیدگاه

برا همین سی پی یو گرین 120evo خریدم تو فول لود دماش از 38 بالاتر نرفته...خیلی راضم..قیمتشم حدود 500 هس

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Naser.Morsali گفته است :

اگر اهل اوور سنگین و بیش تر از 3-4 ساعت سیستم در روز تحت فول لود هست و زیبابی داخل کیسم براتون اهمیت داره قطعا کولر های مایع (3 برند پیشنهادی اول کورسیر البته الان نو نیست باید دست دو بگیری دوم کولر مستر سوم دیپ کول بنظرم سمت گرین نرو خودم داشتم زیاد جالب نیست سیستم بیش از 3-4 ساعت تو لوود باشه بنظرم جواب نمیده کلا کولر خوش ساختی نیست) انتخاب هم فقط رادیاتور های 240-280-360 البته با توجه به ساپورت کیس تون باشه معمولا تا 240 همه ساپورت میکنن ولی 280-360 رو برید تو سایت سازنده کیس مطالعه کنید ببین بهش میخوره یا نه 

برا گرین منظورتون از جواب نمیده  چیه دقیقا

من خودم گرین 120evo دارم تو فول لود دمام از 38 بالاتر نرفته..میانگین دمامم 33 هس..

لینک به دیدگاه

با اجازه از استارتر منم میخام برای 6700k همین کولر  GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO  رو بخرم. به نظرتون خوب کولری هست؟ دماش تو لود 100 و تو بازی ها چند میشه؟

کیفیتش خوبه؟ بنده واتر قبلیم deep cool mealstrom 120k هست که خوب کول نمی کنه دما تا 80 میره می ترسم اینم مثل این بشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

با اجازه از استارتر منم میخام برای 6700k همین کولر  GREEN GLC120-EVO GLACIER 120 EVO  رو بخرم. به نظرتون خوب کولری هست؟ دماش تو لود 100 و تو بازی ها چند میشه؟

کیفیتش خوبه؟ بنده واتر قبلیم deep cool mealstrom 120k هست که خوب کول نمی کنه دما تا 80 میره می ترسم اینم مثل این بشه

دوست عزیز مشکل از واترنیست با هر مارک و مدلی 120 بگیرین به این مشکل میخورین 

شما باید حداقل رادیات 240 بگیرین نه 120 برای corei7  ....

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، gtxman گفته است :

بخر فوق العادست...من خودم حساسیت خیلی زیادی رو قطعات دارم..درسته 8700k سی پی یو داغی هست منم قبل خرید از همین بابت نگرانی داشتم...ولی خیلی خوب جواب میده دماش هم بین لیکوییدها مینیموم هست

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

برا همین سی پی یو گرین 120evo خریدم تو فول لود دماش از 38 بالاتر نرفته...خیلی راضم..قیمتشم حدود 500 هس

میشه گفت چنین چیزی محال هست.پردازنده داغی مثل 8700kبا هیچ کولری تو فول لود ۳۸ درجه نمیتونه باشه وشما یا در مورد فول لود بودن پردازنده دارید دچار اشتباه میشید یا نرم افزار مانیتورینگتون باگ یا مشکلی داره(با msi afterburnerبررسی کنید)

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

سلام

8700k full load 38°c ?? 

جالبه

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Naser.Morsali گفته است :

دوست عزیز مشکل از واترنیست با هر مارک و مدلی 120 بگیرین به این مشکل میخورین 

شما باید حداقل رادیات 240 بگیرین نه 120 برای corei7  ....

منم با برند کاری ندارم..کار کولر خنک کردن سی پی یو هست که همین مدل مینیموم خیلی خوب از عهدش برمیاد

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، alimogharehabed گفته است :

میشه گفت چنین چیزی محال هست.پردازنده داغی مثل 8700kبا هیچ کولری تو فول لود ۳۸ درجه نمیتونه باشه وشما یا در مورد فول لود بودن پردازنده دارید دچار اشتباه میشید یا نرم افزار مانیتورینگتون باگ یا مشکلی داره(با msi afterburnerبررسی کنید)

آره ممکنه..تازه کارم..باشه همین نرم افزارو امتحان میکنم نتیجشو میذارم..الان برم بازی ماشین سازی رو ببینم?

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

من خودم گرین 120evo دارم تو فول لود دمام از 38 بالاتر نرفته..میانگین دمامم 33 هس..

شما چه پردازنده ای دارین ....!؟ اوور کردین ....!؟ چند ساعت تو فول لوود هست سیستم تون ...!؟

من یه بار تجربه گرین  داشتم بنده که همیشه از کولر های کورسیر و کولرمستر استفاده کردم برای اولین بار دستم گرفتم اصلا جالب و خوش ساخت نبود

روی intel 7820x که انداختم اوور که روی 4.3 گذاشتم کلا سیستم بلو اسگرین کرد بعد از 6-5 دقیقه زیر بار و به صورت عادی هم که روی سیستم بود بدون اوور تا 2-3 ساعت رندر دما زیر 80 بود تایم رندر که میرفت بالای 4 ساعت دما هم میرفت بالای 90 ....کولر که کورسیر انداختم نه تنها تو 4.3 اوور بلو اسگرین نمیکنه بلکه تو اوور و رندر بالای 3 ساعتم دما بالای 88 نرفته ....  

ویرایش شده توسط Naser.Morsali
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

بخر فوق العادست...من خودم حساسیت خیلی زیادی رو قطعات دارم..درسته 8700k سی پی یو داغی هست منم قبل خرید از همین بابت نگرانی داشتم...ولی خیلی خوب جواب میده دماش هم بین لیکوییدها مینیموم هست

دوست عزیز چرا به اشتباه راهنمایی میکنید ...! اصلا اینطور نیست 

شما هم دارید اشتباه میکنید که دماتون رو 38 فول لوود....!  یا فول لوود نیست در حالت عادی  و بیکاری هست یا نرم افزار نمایش دماتون باگ داره ...! 

از نرم افزار های به روز زیر استفاده کنید 

msi afterburner

core temp

HWINFO

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

منم با برند کاری ندارم..کار کولر خنک کردن سی پی یو هست که همین مدل مینیموم خیلی خوب از عهدش برمیاد

چرا خیلی مهم هست اینطور نیست که شما میگین  مثل اینه بگی پراید ماشینه دیگه باهاش میشه راه رفت چرا برم بنز و کیا و هیوندا و غیره بگیرم  ...

این دوستومن که داره میگه دما تا 80 هست معلومه که کولر داره کارش رو درست انجام میده چون رادیات 120 بود من گفتم بهتره برای core i7 اگر قصد تعویض داره از رادیات 240 به بالا استفاده بشه 

وگرنه هر کولری با هر برندی با رادیات 120 تو فول لوود این پردازنده نمیتونه معجزه کنه  و دما روی همین 80 میره شایدم بالاتر...! 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

احتمالا شما در قطب زندگی می کنی !!! فک کنم دمای بیکاریش از دمای لود شما بیشتر باشه !!! مدرک هم دارین ؟! 

این تست سی پی یو خودم با airmaker8 هست

1539867592_Untitled(Copy).thumb.jpg.3f2347d1c4d75db50b6096aa4f8dc38b.jpg

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Divine گفته است :

احتمالا شما در قطب زندگی می کنی !!! فک کنم دمای بیکاریش از دمای لود شما بیشتر باشه !!! مدرک هم دارین ؟! 

دادا این دوستمون اشاره هم کردن که آماتور هستن :D 

من مدل 240evo رو روی رایزن 1700 که پردازنده خنکی هست بستم تو فرکانس 3.9 تو تست cinebench دما حدود 59-60 هستش، دیگه 8700 و دمای 38 ؟! :| 

احتمالا اشتباه میکنن دوستمون

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali.king گفته است :

دادا این دوستمون اشاره هم کردن که آماتور هستن :D 

من مدل 240evo رو روی رایزن 1700 که پردازنده خنکی هست بستم تو فرکانس 3.9 تو تست cinebench دما حدود 59-60 هستش، دیگه 8700 و دمای 38 ؟! :| 

احتمالا اشتباه میکنن دوستمون

احتمالش هست که نرم افزار هنگ می کنه بعضی از نرم افزارها طبق تجربه خودم سی پی یو که می رو تو لود 100 هنگ می کنن دمای قبل لود رو نشون می دن !!! مثل Hwinfo  و ai suit  اما realtemp  و core temp  اینطوری نبودن

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Divine گفته است :

این تست سی پی یو خودم با airmaker8 هست

1539867592_Untitled(Copy).thumb.jpg.3f2347d1c4d75db50b6096aa4f8dc38b.jpg

برادر 4790k داری ایول ....!  من زمانی که دانشجو بودم این سیستم رو داشتم چه شب بیداری هایی با این داشتم و شب های تحویل پروژه تا صبح باهاش رندر میگرفتم

بعد 6-7 سال هنوز هم روی سیستم خونه دست خواهرم داره کار میکنه مرگ نداره لامصب .... ما رو بردی کجا ها یادش بخیر ??

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Divine گفته است :

احتمالش هست که نرم افزار هنگ می کنه بعضی از نرم افزارها طبق تجربه خودم سی پی یو که می رو تو لود 100 هنگ می کنن دمای قبل لود رو نشون می دن !!! مثل Hwinfo  و ai suit  اما realtemp  و core temp  اینطوری نبودن

بنظرم core temp بهترینه نسخه به روز باشه هیچ وقت هنگی نداره من همیشه باهاش دارم کا رمیکنم ....

یکی از بهترین های مانیتورینگ هست 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...