رفتن به مطلب

خرید کیس 1200 تا 1400 تومنی برای بازی !

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان تا اینجا من سیستمی که در لیست دارم و می خوام بخرم و مطمئن شدم اینه:

ممنون میمشم شما هم سوالهای زیر قطعات رو جواب بدید تا تحقیقم کامل بشه!

1-

Motherboard : Asus P8Z68-V حدودای 220 $

*بیواستار اونور پیدا نکردم مجبور شدم ایسوس رو بزارم تو لیست مشکلی که نیست؟!

*ایا این مادربرد(Asus P8Z68-V) ــه Pro ــش با Deluxـش فرق داره؟!

2-

Cpu : Intel I7 2600 K حدودای 350 $

*ایا این سی پی یو با I5 2500 K فرق زیادی داره؟!ویژگی هاشون یکی است؟! ارزش داره 100 دلار گرونتر بدم 2600 بگیرم؟!

3-

Ram : 4 GB Crosair 1600 CL9 حدودای 60 تومان

*Kningmax Nanogaming 4 Gb بهتر نیست؟!

*8 گیگی بگیرم چی به جای 4 گیگ رم؟!

4-

1280 Asus GTX 570 DCII حدودای 329 $

* 2تا 560 به دردم می خوره با توجه به قیمت (اختلاف 70 -80 تومنی) و نویز و اینا؟!

5-

HDD : Seagate 7200 1 TB حدودای 169 $

* خیلی گرون شده هارد؟! میصرفه تو این زمان بگیرم؟!(مجبورم البتهN_aggressive%20%284%29.gif )مثل اینکه تفاوت 30 تایی!

6-

Case :

Define R3 USB3.0 Black حدودای 120 $ یا کمتر

* کسی از این اطلاعی داره ؟!خوبه یا نه؟!

چیزی واسه کیس بهتر از این پیدا نکردم!

7-

Writer: Plextor PX-L890SA-26 حدودای 40 $

*میگن این خیلی خوبه نمیدونم راست میگن؟!

لینک به دیدگاه

• ارسال 137
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

1 - مادربورد خوبه . میشه گفت مناسبترین انتخاب همینه

2 - به نظر من ارزش نداره . اگر اهل اورکلاک سطح بالا نیستی همون 2500 بهتره . تو بازی تفاوت محسوسی ندارن

3 - تو این رده رمها تفاوت چندانی با هم ندارن . اونهایی که مشخصات بکسان دارن در واقع یک جورن . هر کدوم قیمت مناسبتری داره بگیر . البته هر چی برند معتبرتری باشه بهتره . به نظر من 8 گیگ بگیر . البته 2 تا 4 گیگ . همون کینگ مکس خوبه

4 - به جای ایسوس ، MSI از سری لایتینگ یا Hawk و یا Twin frozr 3 بگیر . قیمت بهتری داره . 2 تا 560 قویتر میشه . اما نیاز به پاور قویتری هم پیدا میکنی . صدا و حرارت هم زیاد میشه . SLI مشکلات خوئش رو هم داره . من میگم همون 570 بهتره .

5 - حالا حالا ها هارد پایین نمیاد . اگر لازم داری باید بگیری

6 - نمیشناسمش

7 - فعلا یکی از بهترین مدلهاست .

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوستان سلام

بنده مدتی می خوام یه کیس جمع کنم + مانیتور و اینا و می تونم تا 2000-1800 تا یه سیستم کامل جمع کنم در نطر دارم 1200-1400 تا به کیس بدم و بقیش رو هم مانیتور و موس مخصوص و کیبورد و اینجور چیزا بخرم!اگر فکر می کنید این مبلغ زیاده بگید تا کم کنم !

می خواستم ببینم شما چه پیشنهادی می کنید برای جمع و جور کردن یه سیستم عالی با این قیمت ،برای بیشتر استفاده ی یک گیمر (بازیهایی مثل ب ت ل ف ی ل د رو با بهترین و بیشترین فریم بده) و بقیه ی مسائل و تا 3-4 سالی راحت باشم؟!

یک کیس عالی=1200 تا 1400

کل سیستم =1800 نهایت 20000

در ضمن قیمتها و وجود اون قطعات رو بر مبنای خارج از کشور مثلا امریکا بزارید چون واسه یکی از فامیلها یا شاید هم خودم می خوام اونور همین سیستم رو بخرم !البتهد فرقی نمیکنه شما قیمتهای تهران رو بنویسید فکر میکنم اونور ارزونتر در بیاد!

منتظر پیشنهاد یک سیستم خوب هستم

به نظر من بودجه شما با انتظاراتی که نوشتید هماهنگ نیست. اگر شما میخواید بازیهای جدید مثل ب ف رو عالی جواب بده و همونطوری که گفتید یک کیس عالی باشه 1200 تا 1400 خیلی کمه. و مخصوصا که خواستید 4 - 3 سالی هم راحت باشید. به نظر من شما حد اقل باید 1 میلیون برای کارت (های ) گرافیک در نظر بگیرید. بقیه موارد هم در حال حاضر بهترین انتخاب بر پایه سوکت 1155 هست که دوستان پیشنهاد های خوبی دادن . مهمترین چیز همون کارت گرافیکه که با این بودجه نمیتونید داشته باشید. ولی اگر بودجه ای که گفتم رو دارید به نظر من 2 تا GTX 570 در حال حاضر میتونه یک انتخاب عالی باشه.

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

به نظر من بودجه شما با انتظاراتی که نوشتید هماهنگ نیست. اگر شما میخواید بازیهای جدید مثل ب ف رو عالی جواب بده و همونطوری که گفتید یک کیس عالی باشه 1200 تا 1400 خیلی کمه.

بهمن جان من با این قسمت حرف های شما موافق نیستم.من خودم بازی B>>>F 3 رو با بالاترین تنظیمات ممکن بازی کردم اونهم با کارت گرافیک 6870 ولی حتی دمای کارت به زور به 72 ، 73 میرسید.

ولی چیزی که معلومه هرچی پول بیشتری رو هزینه کنی آسوده تر هستی.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بهمن جان من با این قسمت حرف های شما موافق نیستم.من خودم بازی B>>>F 3 رو با بالاترین تنظیمات ممکن بازی کردم اونهم با کارت گرافیک 6870 ولی حتی دمای کارت به زور به 72 ، 73 میرسید.

ولی چیزی که معلومه هرچی پول بیشتری رو هزینه کنی آسوده تر هستی.

با چه رزولوشنی بازی کردید؟ همه تنظیمات رو ultra بود؟ MSAA رو چند گذاشتین؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود و با اجازه اساتید عزیز

راستش دلم نیومد نظر ندم:

مادربرد خوبی هست اما بنظر من شما که از خارج تهیه می کنی مدل pro رو بردار نسبت قیمت به کاریی اضافی می ارزه!!! من که خودم اینجوری برداشتم دوهفته پیش...

در مورد سی پی یو هم 2500K کافی هست واقعن نمی ارزه خرج اضافه... چرا که همه کاری که واقعا لازم داریم رو همین انجام میده فکر نمی کنم بدرد منو شما یی که پول اضافه نداریم بخره...

رم هم از اونجایی که ddr3ها خیلی خوش قیمت شدن (از g.skill بردار) بنظر من البته و 8 گیگ که دیگه بعدا احتیاج نداشته باشی اضافه کنی....

برای هارد هم بنظر من یک ssd با 120 بردار چون اینها که گرون نشدن و واقعا امروزه لازمه وجود ssd... و خرید هارد سخت رو بزار برای چند ماه آینده که قیمت هاشون معقول بشه...

در مورد گرافیک هم بنظر من با این مشکلات زیاد دو کارته ها و غیره یک کارت خوبه و چون از اون ور می گیری همین برند asus بهتره ... هیچ گرافیکی در حد معقول و مناسب خرید در این دوره زمونه نمیتونه برای 3-4 سال دومم بیاره من خودم 2سال پیش 4850 داشتم الان رفتم عوض کردم 4 ماه پیش یه 6870 گرفتم...

این کیس برای ما ایرانی ها نا اشناست فکر کنم، مگه اینکه ینفر خوره کیس پیدا شه بهت نظر بده...

دی وی دی رایتر هم فعلا همین کیفت و کارایی خوبی نسبت به بقیه ارائه داده...

در هر صورت نظر شخصی خودم بود حالا هر چی بازم خودت فکر می کنی و با توجه به نظر اساتیدی که در بالا نظر دادن می تونی تصمیم بگیری! @};-

......................

با اجازه بهمن جان من هم با رزولیشن 1680*1050 فکر کنم اگه درست بگم... رو الترا بازی کردم این بازی رو ولی داداشمم(فول اچ دی) رو الترا جواب گرفت اما بنظرم یک مقدار روانی بازی نسبت به من کمتر داشت اما قابل قبول بود!

ویرایش شده توسط nima2007
لینک به دیدگاه

ممنون دوستان

امروز گشتم کینگ مکس کمه!پیدا نکردم!

Corsair Vengeance 8GB 2X4GB DDR3-1600 CL9 چطوره؟!

گرافیک هم به احتمال زیاد MSI GTX 570 Twin frozer IIIبگیرم!

در مورد هارد نظری ندارید؟!

SSD و CPU COOler بگیرم؟!

من اگه 3سال دیگه بخوام این سیستم رو بفروشم یا ارتقا بدم چقدر خواهند خرید یا چقدر باید هزیینه کنم؟!200؟!500؟

برای هارد هم بنظر من یک ssd با 120 بردار چون اینها که گرون نشدن و واقعا امروزه لازمه وجود ssd... و خرید هارد سخت رو بزار برای چند ماه آینده که قیمت هاشون معقول بشه...

مساله اینجاست که یه هارد جامد 120 گیگی 200$ اگه بشهمی خواستم یه 60 ــشه رو بگیرم که 60 تنها باشه یزره دردسر میشه!

مادربرد خوبی هست اما بنظر من شما که از خارج تهیه می کنی مدل pro رو بردار نسبت قیمت به کاریی اضافی می ارزه!!! من که خودم اینجوری برداشتم دوهفته پیش..

فکر میکنم همین پرو رو وردارم!.

ویرایش شده توسط a_2008
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

رم خوبی هست اما با Cl پایین تر بگیری بهتره...

هارد رو که گفتم...

کولر هم اگه اهل اور هستی بگیر اگه نه که نمی خواد خرج اضافه کنی همین کولر خودش خوبه...

تا 3سال دیگه حداقل 500 باید سر بدی تا بتونی یه چیز قابل قبول بگیری با توجه به سری جدیدی که قراره بیاد در اینده(ایوی بریدج فکر کنم اسمش بود).......!

یه اصل هست که میگه هر چی بیشتر پول بدی واسه کامپیوتر بعدا که بخواهی بفروشی ضرر بیشتری متحمل می شی!

لینک به دیدگاه

من هم مثل آقا نیما g.skill رو به corsair ترجیح میدم . ولی انتخاب با خودته . اون مدل هم که گفتی مدل خوبیه .

این مدلش خیلی خوبه . MSI کلا جزو برند های درجه یک گرافیک محسوب میشه . این مدل از خنک کننده خیلی خوبی استفاده میکنه .

هارد اگر نداری چیزی ، بگیر . چون نیاز پیدا میکنی . اما SSD مهمتره به نظر من . اگر میتونی یک SSD بگیر و یک هارد دست دو برای آرشیو . اینطوری هزینه میاد پایین . کولر CPU اگر اهل اورکلاک نیستی نیازت نمیشه . پس براش هزینه نکن .

از الان نمیشه گفت 3 سال دیگه چی میشه . کسانی که پارسال هارد خریدن ، امسال دارن گرونتر میفروشن دست دومش رو . شاید تا 3 سال دیگه همین بلا سر چیز دیگه ای بیاد . ولی در کل ارتقاء کامپیوتر همیشه ضرر مالی داره . گرافیکی که الان 500 تومان میخری ، 3 سال دیگه شاید 100 تومان هم نخرن ازت . شاید هم تا 300 بخرن . در کل قطعات دست دوم افت قیمت زیاد دارن . اگر به این موضوع بخوای فکر کنی هیچ وقت نباید ارتقاء بدی .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز من بشخصه چون نرم افزار زیادی دارم برای نصب و می خوام یکی دوبازی هم براش جا داشته باشم 120 رو ترجیح می دم چون واقعا نیاز هاردی بیشتر از این نیست و برای ذخیره HDDها جواب گو هستند... حالا اگه با 60هم می تونی سر کنی مشکلی نداره... اما هارد رو بنظر من حتما صبر کن و نوش رو بگیر بعدا... چون خیلی حساسن و برای ارشیو و اطلاعاتی می خواهی توش بریزی که نگه داری و برات مهم هست...

(اصولا ایرانی ها بیجنبن ببخشیدا اما یه حقیقتیه.. تا دیروز به هرکی می گفتی یه هارد دست دوم دارم برای فروش هیچکس نمی خرید مگه این که استفده ی کمی ازش شده بود و قیمت مناسبی داشت... وگرنه اکثرا نو خریداری می کردن!... باقیشم خودتون می دونید دیگه احتیاج نیست بگم)

لینک به دیدگاه

ممنون برای پاسخ سریع! :D

یه هارد 80 گیگی مال عهد دقیانوس دارم! B) نمیدونم ویروسیه یا نه!اینو وصل کنم مشکل دار بشه سیستم! اما بعدابخوام هارد بگیرم نمیدونم میتونم خودم عوض کنم؟ًمی تونم خودم نصب کنم یعضی قطعات رو با اینکه دقیق نمیدونم چی به چیه؟!

ویرایش شده توسط a_2008
لینک به دیدگاه

اگر هاردی که داری ساتا باشه مشکلی نیست . میتونی فرمتش کنی و اگر سالم باشه استفاده کنی . ولی اگر IDE باشه نمتونی استفاده کنی. چون مادربورد پورت IDE نداره .

اگر با اسمبل سیستم آشنایی نداری و قطعات رو خوب نمیشناسی بهتره که خودت این کار رو انجام ندی . هر چند از روی دفترچه مادربورد میشه ، ولی بهتره که بدی به کسی که آشنا باشه با سیستم . ممکنه کابلی رو اشتباه وصل کنی و یا موقع نصب قطعه ای آسیب ببینه .

لینک به دیدگاه

با چه رزولوشنی بازی کردید؟ همه تنظیمات رو ultra بود؟ MSAA رو چند گذاشتین؟

من رو 900*1600 بازی کردم (مانیتور 20 اینچ هست) و تمام تنظیمات هم روی ultra بود.

البته اگه همین بازی رو تو مانیتور 22 بازی میکردم شاید یه جاهایی گیر میگرد(از شاید بیشتر).

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حرف همه شما درسته و ب ف رو با یه 6870 هم میشه بازی کرد. ولی چون دوستمون گفتن عالی جواب بده کارتهایی در اون سطح مناسب نیستن. عالی جواب بده یعنی با رزولوشن 1920x1200 یا 1920x1080 و همه تنظیمات Ultra و MSAA 4X فریم بازی زیر 60 نیاد. که برای این کار نیاز به حد اقل 2 تا 560TI 2GB هست و اگر 570 باشه که بهتر هم هست. چون وقتی با این رزولوشن MSAA 4X انتخاب بشه رم 1 گیگ گرافیک کافی نیست برای این بازی ( خودم 2 تا 460 1GB دارم) . البته بازی های سنگین تر از این هم هستن و چون دوستمون گفتن میخوان 4 -3 سالی هم راحت باشن گرافیک بالاتری باید داشته باشن

لینک به دیدگاه

G.SKILL 8GB (2 x 4GB) Ripjaws رو هم واسه رم می گیرم!

واسه SSD برند OCZ Agility 3 60 GB چطورــه؟! یا حجم بیشتری بگیرم!؟

کولر مارک Zalman CNPS10X Performa خوبه ؟!یا خرج اضافست؟!

واسه پاور هم Corsair Professional HX750W 750W خوبه؟!

فکر میکنم بهتر باشه با این گرونی همه چیز سیستم کامل باشه چون حوصله ندارم باز سیستم رو ببرم مغازه و هارد رو نصب کنند! :wacko:

راستی من مانیتور 23 یا 24 اینچ بگیرم مشکلی نخواهم داشت؟!و رزولیشنش فول خواهد بود البته با تنظیمات High?! مثلا 1920 *1200?!

ویرایش شده توسط a_2008
لینک به دیدگاه

SSD ADATA S511 60 GB بهتره . چون OCZ ها کمی تو فریمورشون مشکل داشتن . سرعت این مدل ADATA بیشتر هم هست . کیفیت خوبی هم داره .

اگر اهل اور کردن نیستی کولر برای CPU خرج اضافه هستش .

پاور XFX اون مدلی که گفته بودم از این بهتره .

برای مانیتور مشکلی نداری . ولی اختلاف قیمت زیاده بین 22 و 23 اینچ .

لینک به دیدگاه

میگم دوستان این مدل جدید IVY Bridge میاد میخوره تو سر اینایی که الان هست یا چند ماهی طول میکشه تا جا بیفته؟!

بعد دوستان اگه زحمتی نیست برید تو این لینک ببینید مقایسه ی بین 4 تا Z68 رو ... کدوم مدل دقیقن بهتره ! من تو Pro Gen 3 سازگاری با NVIDIA رو هم میبینم اما در Pro فقط با ای ام دی!؟!!

http://ca.asus.com/en/Compare/

ویرایش شده توسط a_2008
لینک به دیدگاه

ivy bridge حدود فروردین ماه بع بازار میاد . تا به ما برسه 1 ماهی طول میکشه . تا قیمتش به قیمت اصلیش برسه 2-3 ماهی زمان میگیره . ولی به هر حال روی قیمت نسل قیل تاثیر داره .

این لینکی که دادی مقایسه نمیاد . مدل مادربوردها رو بگو .

لینک به دیدگاه

ASRock Z68 Extreme3 Gen3 LGA 1155 Intel Z68 HDMI SATA 6Gb/s USB 3 یا ASRock Extreme4 Gen3 این چجور مادر بردی !؟تو فرومهای خارجی میگن ایسوس واسه اورکلاک جواب نمیده! :blink:

ivy bridge حدود فروردین ماه بع بازار میاد . تا به ما برسه 1 ماهی طول میکشه . تا قیمتش به قیمت اصلیش برسه 2-3 ماهی زمان میگیره . ولی به هر حال روی قیمت نسل قیل تاثیر داره .

پس نمیشه منتظر شد!تا 3-4 ماه دیگه معلوم نیست مررده ایم زنده ایم :D

این لینکی که دادی مقایسه نمیاد . مدل مادربوردها رو بگو .

این سه تا رو میگم:

P8Z68-M PRO

P8Z68-V PRO/GEN3

P8Z68 DELUXE

لینک به دیدگاه

جواب دادن یا جواب ندادن برای اورکلاک بستگی به مدل مادربورد داره . اون مدلهای ازراک که گفتید خوبن . ولی ایسوس هم مدلهایی داره که هیج مادریوردی شاید به پاشون نرسن . همه برندها مدل مناسب اورکلاک و مدل نامناسب برای اورکلاک دارن . یکی از دلایل اختلاف قیمتها هم همینه .

P8Z68-M PRO : فقط از کراس فایر پشتیبانی میکنه ، Gen2 در حالت 16-4 ، 3 تا ساتا 6 گیگ داره ، یک کارت شبکه Realtek داره ، Bluetooth نداره پورت 1394 نداره ، 2 تا USB3 و 14 تا USB2 داره ، برای اورکلاک مناسب نیست .

P8Z68-V PRO/GEN3 : از SLI و کراس پشتیبانی میکنه ، Gen3 هست و در حالت 8-8 Gen2 هم کار میکنه ، 4 تا ساتا 6 گیگ داره ، 1 کارت شبکه Intel داره ، 4 تا USB3 و 12 تا USB2 داره ، 2 تا 1394 روی بورد داره ، برای اورکلاک مناسبه .

P8Z68 DELUXE : قابلیتهاش مثل قبلیه ، فقط Gen3 نیست ، 2 کارت شبکه داره هم Realtek و هم Intel ، یک 1394 روی پنل پشت و یکی روی بورد داره ، برای اورکلاک از قبلی مناسب تره .

لینک به دیدگاه

پس با این حساب پیشنهادتون چیه؟!همین ایسوز رو بگیرم؟!

درمورد مدلها پس با این حساب :

P8Z68 DELUXE/GEN3 بهتر از همشونه!

بعد تا به حال تجربه ی سفارش انلاین داشتید ؟!یعنی بدون اسیب و جابه جایی میرسه!؟چون ممکنه تو پست صربه بخوره یا خراب بشه از اون نظر میگم!

لینک به دیدگاه

عزیز چرا خودت رو خسته میکنی ؟ شما چرا میخوای اینهمه پول بابت مادربورد بدی ؟ قیمت دلاری این مادربوردی که میگی حدود 270 دلاره . 100 دلار گرونتر از P8Z68-V . حدود 70 دلار هم گرونتر از P8Z68-V Pro و 50 دلار گرونتر از p8z68 v-pro gen3 . من که میگم همون p8z68 v رو بگیر . باز هم خود دانی .

در مورد سفارش آنلاین از سایتهای خارجی تجربه ای ندارم .

لینک به دیدگاه

عزیز چرا خودت رو خسته میکنی ؟ شما چرا میخوای اینهمه پول بابت مادربورد بدی ؟ قیمت دلاری این مادربوردی که میگی حدود 270 دلاره . 100 دلار گرونتر از P8Z68-V . حدود 70 دلار هم گرونتر از P8Z68-V Pro و 50 دلار گرونتر از p8z68 v-pro gen3 . من که میگم همون p8z68 v رو بگیر . باز هم خود دانی .

در مورد سفارش آنلاین از سایتهای خارجی تجربه ای ندارم .

نمیدونم :D میخوام یه چیز خوب باشه ولی درست می گید ! اینهمه پول ارزش نداره ! اگه زیاد نشد Pro GEN3رو میگیرم اگر پولش زیاد شد 140 تایی میگیرم!

لینک به دیدگاه

دوستان با به سوالی برخورم!

یکی میگفت از یه چیزهایی بزن مثلا مادربردت رو ازراک 120 تایی وردار و کارت گرافیکت رو 580 وردار(که خوبش 600تومنه و مارک ایسوزش اختلاف 130 دلاری داره) به نظرتون می صرفه؟!ارزش داره 200 -300 تا بالاتر؟! از نطر من و با توجه به ریویوها اختلافشون در بالاترن حد فقط 10 فریمه! که به نظرم ارزش نداره! می خوام نظر شما رو هم بدونم!

مثلا این 570 2-3 سال دیگه باهاش نمیشه رو High بازی کرد؟!چون مطمئنا تا 2-3ال دیگه ممکنه گرافیک خوب باشه اما بقیه ی یخت افزارها کم میاره!اینطور نیست؟!

ویرایش شده توسط a_2008
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...