رفتن به مطلب

موضوع عجیب و نگران کننده : کمبود موجودی کارت RADEON VII به واقعیت پیوست !

Recommended Posts

در 54 دقیقه قبل، Naser esmailpor گفته است :

داداش حلالم کن فکر کردم با یه اخم بابات خریده خدایی شرمندت شدم خخخخ

نه عزیز 

چیزی که کل خانواده ام مخالفش سیستم برای گیمه  :)

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/19, 18:36:04، rambo.2020 گفته است :

Nvidia خودش اعلام کرده که این کارت 2060 رقیب 1070ti هست. شما شدی کاسه داغ تر از آش؟!! یه ذره منطقی باش .

2060 با کمی کلاک 1080 هم له میکنه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/graphic-card/21243-amd-unlock-professional-for-radeon-vii-blunt-rtx-2080-ray-tracing-edge

نقل قول

.....

انتظار می‌رود این درایور باعث شود کارت گرافیک Radeon VII با قیمت تنها 699 دلار مورد توجه کاربران حرفه‌ای و سازمانی قرار بگیرد. در حالت معمول قابلیت‌های یاد شده با صرف کمتر از 3,000 دلار قابل دستیابی نیستند.

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

بسیار عالی .

این کارت از همون اول هم با کارتهای گیمینگ تفاوت داشت :

کاربر @ASTS ;کارت VII درواقع یه کارت غیر گیمینگ هستش که به منظور مصارف گیمینگ ریبند و بازطراحی شده . این احتمالا یکی از دلایل عدم عرضه نسخه کاستوم باشه :

.

لینک به دیدگاه

سخت افزار انویدیا هنوز برای ری تریسنیگ قدرتمند نیست 

شاید تو 10 سال دیگه سخت افزار اون قدر قوی بشه که بشه ری تریسینگ رو روشن کرد 

در کل یه چیز تو مایه های سایست که خیلی ها خاموشش می کنن تا تنظیمات کیفیت چیزای دیگه رو ببرن بالا 

دی ال اس اس هم اول خیلی چیز جالبی به نظر میومد 

ولی الان مشخص شد کارایی و کیفیتش دقیقا برابر‌ با رزولوشن 1800P هست 

یعنی اینکه DLSS رو روشن کنید یا اینکه رزولوشن رو با استفاده از رزولوشن رندر اسکیل رو حدود 1800P بزارید

چه از نظر کیفیت چه از نظر فریم ریت هیچ فرقی نمی کنه

این خیلی منو نا امید کرد چون فکر می کردم خیلی چیز خوبیه تا اینکه فهمیدم همون رندر اسکیلینگه 

برای اینکه گندش در نیاد فقط‌ رو رزولوشن 4K میتونید روشنش کنید که به دلیل زیاد بودن پیکسل ها تشخیص سخته 

اگه میتونستی روی مانیتور 720P فعالش کنی چون تعداد پیکسل های خیلی محدوده بدلیل خارج شدن رزلوشون از حالت نتیو درجا گندش در می اومد برای همین فقط و فقط رو 4K میتونید فعالش کنید 

پس درکل کارت 2080 نسبت به RVII ای ام دی برتری مصرف برق کمتر و یخورده قدرت پردازش خالص بیشتر رو داره 

کارت ای ام دی در مقابل از نظر مقدار رم و پهنای باند رم برتری خیلی بزرگی داره تو آینده اگه کیفیت تکستچر ها بازم بره بالا یا اینکه ماد های تکستچر برای بازی بریزین به کمکتون میاد

هردو هم که یه قیمت دارن 

فقط یه مشکل بزرگ هست اونم اینکه کارت ای ام دی اصلا قابل خرید نیست 

کارتی وجود نداره بشینیم راجبش بحث کنیم بد یا خوب 

کارت انویدیا همین الان تو فروشگاه هاست و میشه خرید و قابل دسترسه دقیقا هم با قیمت 700 دلار 

ولی فعلا کارت ای ام دی اصلا  وجود نداره 

ولی  اگه وجود داشت و با قیمت یکسان من اون 16GB HBM2 رو ترجیح می دادم و کارت ای ام دی رو می خریدم 

ولی در هر حال کارت ای ام دی وجود نداره

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Angry Gamer گفته است :

2060 با کمی کلاک 1080 هم له میکنه

عزیز من این حرفتون اصلا منطقی نیست

خودتون میگید (با کمی کلاک) 

بنظرتون همون کارت 1080 رو نمیشه کمی اور کرد؟ ?

فعلا که 1080 به 2060 برتری کامل داره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ShQringQn گفته است :

بنظرتون همون کارت 1080 رو نمیشه کمی اور کرد؟ 1f642.png

image.png.ed10996fde7433e491c656956ddc1789.pngimage.png.64f5d73b91bcd186c34eeceed6f5e799.pngimage.png.ba20864cc1bd55dad3137b75605a144c.pngimage.png.2752a8d641d623c2d29454495eb8bef8.png

اینجا که بحث اش از تمام دنیا جداست

از نظر قیمت 1070 و 1070ti و 1080 و 2070 نابود میکنه

rtx 2060 تنها 350 دلار

1080 زیر 500 دلار نیست

ویرایش شده توسط ghost of sparta
لینک به دیدگاه

تایتل های amd

C91542C6-093A-4EA7-B263-7450B1F0600B.jpeg

D3ADB154-0479-4F2A-A42E-CB842B1391AB.jpeg

ویرایش شده توسط ???????
لینک به دیدگاه

این مسئله هست که وقتی رقیب ضعیفتر، قسم میخوره که خودشو به رقبای قویتر برسونه، معمولا موفق میشه

که گویا این مسئله در جنگ amd با اینتل و انویدیا داره نتیجه میده

اون از افتضاحات اینتل در نسل جدید

اینم از ای ام دی که با یه تغییر 10 نانومتر به 7 نانومتر به راحتی داره انویدیا رو با دو سال زحمت توسعه rxt میکنه تو قوطی

لینک به دیدگاه

بنچمارکهای نسخه جدید مترو که از بازیهایی خاص سری RTX هستش اومد :

چند نکته جالب داره :

در رزولیشن فول اچ دی

کارت وگا 56 به اندازه 1080 فریم گرفته .

کارت 590 با 980Ti یه مقدار فریم گرفته و از 1070 با 1 فریم اختلاف عقب افتاده ( تقریبا 3 درصد )

کارت VII هم به اندازه 1080Ti فریم گرفته و از 2080 مقدار 8 فریم عقبه . ( تقریبا 11 درصد )

کارت 2060 پایینتر از کارت 1080 هستش . ( تقریبا 6 درصد )

وگا 64 با اختلاف 1 فریم از 2070 پیش افتاده ( کمتر از 2 درصد ) و 10 فریم از 1080Ti عقبه ( کمتر از 15 درصد )

در  رزولیشن 4K :

کارت وگا 56  از 1080 بالاتره اما اختلاف 1 فریم هستش . ( تقریبا 4 درصد )

کارت 590 و 980Ti و 1070 به یک میزان فریم گرفته اند .

کارت VII از 1080Ti فریم بیشتری گرفته ( حدود 6 درصد ) و فاصلش با 2080 به 1 فریم کاهش داشته . ( تقریبا 3 درصد )

کارت 2060 پایینتر از کارت 1080 هستش .( تقریبا 7 درصد )

کارت وگا 64 اختلافش با 2070 رو به 2 فریم رسونده ( حدود 7 درصد ) و اختلافش با 1080Ti الان 4 فریم هستش . ( تقریبا 12 درصد )

.......................

حالا با توجه با موارد بالا نکاتی رو اشاره کنم .

کارتهایی مثل 1080 در برابر سری وگا یه کمبود جدی دارن و اصلا فریم خوبی نگرفته اند .

عموما با بالا رفتن رزولیشن کارتهای ای ام دی عملکرد بهتری داشته اند .

برای گرفتن 60 فریم در رزولیشن فول اچ دی شما نیاز به کارتی مانند 2070 دارید و کارتهایی مثل وگا 56 و 1080 با گرفتن 58 فریم و 2060 و 1070Ti  هم با به ترتیب 55 و 54 فریم  میشن حداقل گزینه ها .

در رزولیشن 2K برای گرفتن 60 فریم شما نیاز به یک 2080 دارید و کارتهایی مانند VII و 1080Ti با به ترتیب 58 و 57 فریم میشن حداقل ها .

و در نهایت در رزولیشن 4K هیچ کارت موفق نشده به 60 فریم برسه و کارت 2080Ti که بهترین عملکرد رو داشته فقط 50 فریم گرفته .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

نسل حاضر گرافیک که نمیتونه بازی سال 2018 و 2017 رو روی 4k فریم بالای 60 بده نسل بعدش هیچ دلیل نداره بیاد یه بار سنگین تر مثل پردازش رهگیری نور رو به خودش اضافه کنه 

و این یعنی سیاست کثیف فروش

الان انودیا راحت نسل بعدیو میخواد برای 4k 60fps اماده کنه و یه ویژگی بدرد نخور دیگه اضافه کنه که بازم 60 فریم نگیری

کلا همیشه انویدیا کاری میکنه نتونی رو 4k با یه کارت گیمینگ 60 فریم  برای مدت بالای 2سال بگیری حتی خود amd هم این همه زور میزنه نمیتونه

خیلی راحت میشه اندازه  پردازنده رو سطح برد بزرگتر کرد و ترانزیستور بیشتری به کار برد برای گرمای حاصلشم میشه خنک کننده مایع زد یا جنس برد و قطعات  رو تغیر داد که در دمای بالا مقاوم باشه 

بلخره کسی که میخواد بالای 600 دلار هزینه کنه یه چیز قدرت مند داشته باشه حالا حالا ها از مد نیوفته 

ولی این 2تا کمپانی و بخصوص انویدیا یه کار میکنن کلا شما کارتتون برای 4k  با استفاده از ویژگی های به روز راندمان خوبی نگیره و نیاز پیدا کنی به کارت قوی تر یا 2تا کارت بخری (که همه بازیا ازش ساپورت نمیکنن )یا نه منتظر نسل بعد باشی که برا نسل بعدم باز همینه و تازمانی که کمپانی سودشو نکنه ول کن نیست

چیمیشد اگه چین وارد حوزه ساخت پردازنده گرافیکی میشد!

جدا از این بحث بازی سازا هم دیگه تکنیک به خرج نمیدن 

وقتی یه ویژگی جدید به کارت میاد کار بازی ساز راحت تر میشه ولی بار پردازشی گرافیک سنگین تر میشه 

مثلا شبیه همین رهگیری پرتو نور یه تکنیک خاص وجود  داره که بار پردازشی خیلی کمی میگیره هرچند کیفیت و طرز کارش زمین تا اسمون با رهگیری پرتو نور فرق داره ولی به چشم بیننده یکسان بود یعنی خروجی راضی کننده بود

کل بازی سازی به تکنیکشه و این تکنیک هست که مهمه وگرنه 4تا ابجکت زدنو موشن کپچرو و انیمیت زدن که مثل همون جمع و تفریق خودمونه و پایه حساب میشه 

هرچی ویژگی جدید تر اضافه کنن به کارت گرافیکا این بازی سازا تنبل تر میشن هرچند که نتیجه واقع گرایانه تر میشه ولی نمی ارزه به افت راندمان

اگه روی این ویژگی ها بهینه سازی دستی  انجام بدن راندمان  زمین تا اسمون فرق میکنه ولی موضوع اینه این ویژگی اومده که اصن اینا به چیزی دست نزنن و کارشون راحت شه 

برای همین افت فریم میبینید شما...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

من تست های مربوط به DLSS رو چک کردم به نظرم اومد با فعال شدنش کیفیت تکسچرها و بافت ها افت پیدا کرده کسی دقت کرده یا واسه من اینطوری به نظر اومده ؟

بله این طور که پیداست وقتی DLSS توی بازی بتل 5 فعال میشه کیفیت بافت و تکسچرها افت پیدا میکنه سایت تچ پاوراپ رو باز کنید و تست های مربوط به بازی بتل رو نگاه کنید عکس های مربوط به تست DLSS قابلیت زوم دارند زوم کنید و ببینید....

واقعا که این DLSS این قدر افتضاحه

سایت گورو گفته تو بازی مترو ما فعلا استفاده از گزینه DLSS رو پیشنهاد نمیدیم چرا که بازی فقط تاریک میشه !!!! باید بازی توسط 4A GAME فیکس بشه

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Battlefield_V_DLSS/

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Metro_Exodus/4.html

این چجور قابلیتی دیگه !!!!

ویرایش شده توسط hd5870
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hd5870 گفته است :

درود

من تست های مربوط به DLSS رو چک کردم به نظرم اومد با فعال شدنش کیفیت تکسچرها و بافت ها افت پیدا کرده کسی دقت کرده یا واسه من اینطوری به نظر اومده ؟

بله این طور که پیداست وقتی DLSS توی بازی بتل 5 فعال میشه کیفیت بافت و تکسچرها افت پیدا میکنه سایت تچ پاوراپ رو باز کنید و تست های مربوط به بازی بتل رو نگاه کنید عکس های مربوط به تست DLSS قابلیت زوم دارند زوم کنید و ببینید....

واقعا که این DLSS این قدر افتضاحه

سایت گورو گفته تو بازی مترو ما فعلا استفاده از گزینه DLSS رو پیشنهاد نمیدیم چرا که بازی فقط تاریک میشه !!!! باید بازی توسط 4A GAME فیکس بشه

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Battlefield_V_DLSS/

https://www.techpowerup.com/reviews/Performance_Analysis/Metro_Exodus/4.html

این چجور قابلیتی دیگه !!!!

تا اینجای کارمیشه گفت فناوری DLSS کیفیت رو فدای فریم می کنه !

سایت guru3d.com از بازی مترو بنچمارک گرفته در بنچمارکش از Advanced Physics هم استفاده کرده که در کارت RX 590 موجب 3 تا 4 درصد افت فریم شده با این وجود کارت وگا 56 بدون داشتن درایور مخصوص بازی از کارت 1080 با داشتن درایور مخصوص بازی پیش افتاده !!!

جالبه توی اکثر بازیها DX12 موجب افت فریم شده اما توی این بازی فریم به مقدار ناچیزی بهبود پیدا کرده :

untitled-2.thumb.png.eb11563698b61c560fac5e82d7fd95db.png untitled-3.thumb.png.3d88b5875cd1bcbcc4ebb73dccdc5a66.png

وقتی که لازم باشه به خاطر DX-R  از DX12 استفاده کنن چاره ای جز بهینه سازی  DX12 باقی نمی مونه .

purely for the sole reason that DX-R will require DX12

با این حال فریمهای فعلی بسیار فاجعه هستند . هیچ کارتی نمی تونه توی 4K به 60 فریم برسه و بازی به شدت سنگین هستش . امیدوارم براش آپدیت عرضه بشه و فریم بهبود پیدا کنه .

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، memex گفته است :

نسل حاضر گرافیک که نمیتونه بازی سال 2018 و 2017 رو روی 4k فریم بالای 60 بده نسل بعدش هیچ دلیل نداره بیاد یه بار سنگین تر مثل پردازش رهگیری نور رو به خودش اضافه کنه 

و این یعنی سیاست کثیف فروش

الان انودیا راحت نسل بعدیو میخواد برای 4k 60fps اماده کنه و یه ویژگی بدرد نخور دیگه اضافه کنه که بازم 60 فریم نگیری

کلا همیشه انویدیا کاری میکنه نتونی رو 4k با یه کارت گیمینگ 60 فریم  برای مدت بالای 2سال بگیری حتی خود amd هم این همه زور میزنه نمیتونه

خیلی راحت میشه اندازه  پردازنده رو سطح برد بزرگتر کرد و ترانزیستور بیشتری به کار برد برای گرمای حاصلشم میشه خنک کننده مایع زد یا جنس برد و قطعات  رو تغیر داد که در دمای بالا مقاوم باشه 

بلخره کسی که میخواد بالای 600 دلار هزینه کنه یه چیز قدرت مند داشته باشه حالا حالا ها از مد نیوفته

در مورد ویژگی جدید کارتهای RTX باید گفت یه نقطه قوت محسوب میشن ولی نه با  سخت افزار کنونی .

اما در مورد اون قسمتی که قرمز کردم چندان با شما موافق نیستم . ساخت پردازنده بزرگتر به همین سادگی ها نیست . هرچه ابعاد GPU بزرگتر میشه هزینه بیشتری داره و تعداد بیشتری از GPU ها  قبل از تموم شدن پروسه ساخت از بین میرن . از طرفی همین الان هم ما گرافیکهایی با خنک کننده مایع داریم ( مثلا در سری فیوری ) و دیگه این که در اضافه کردن سایه زن محدودیتهایی وجود داره ، کارتهای ای ام دی به 4096 عدد سایه زن محدود هستن و این به واسطه فناوری به کار رفته در اونهاست . کسی دقیقا نمی دونه قدرت واقعی این کمپانی ها در چه حدی هستش اما با توجه به عقب افتادن ای ام دی در زمینه GPU میشه گفت که حداقل ای ام دی از تمام توانش برای ساخت GPU استفاده کرده و اگر میتونست گرافیک قدرتمندتری بسازه حتما می ساخت تا از انویدیا عقب نیفته . چنانچه می بینیم در بعضی از مواقع برای مهار دما گرافیک هاش سراغ خنک کننده مایع رفته . 600 دلار هم پولی به حساب نمیاد . شرکت اینتل کمی پیشتر یه پردازنده 14 هسته ای با قیمت 3000 دلار رو عرضه کرد برای خرید رم هم شما می بایست بین 1600 تا 3000 دلار برای این پردازنده هزینه کنید ( با توجه به قدرت پردازنده وساپورت رم 6 کاناله توسط این پرازنده )

https://www.corsair.com/eu/en/Memory-Size/vengeance-lpx-black/p/CMK192GX4M12P4000C19

سال دیگه یه پردازده قدتمندتر لانچ می کنه و این پردازنده هم بازنشسته میشه .

ویرایش شده توسط big VULTURE
لینک به دیدگاه

واقعا خیلی عالیه این dlss بهترین تکنولوژیه ببین چقدر زیبا تر میکنه محیطو انتی الایزینگی با افزایش فریم و زیبا نمودن جلوه های بصری😍😍

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

در در 1397/11/23, 18:52:38، ShQringQn گفته است :

بنظرتون همون کارت 1080 رو نمیشه کمی اور کرد؟ ?

من خودم rtx 2060 دارم  gtx 1080 هم دارم  بدون کلاک تقریبا rtx 2060 با 1080 برابری میکنه اما با کلاک حدود 10 فریم از gtx 1080 میزنه جلو به شرط این که با پردازنده قوی مچ بشه

ویرایش شده توسط Angry Gamer
لینک به دیدگاه

در در 1397/11/23, 20:12:04، ghost of sparta گفته است :

image.png.ed10996fde7433e491c656956ddc1789.pngimage.png.64f5d73b91bcd186c34eeceed6f5e799.pngimage.png.ba20864cc1bd55dad3137b75605a144c.pngimage.png.2752a8d641d623c2d29454495eb8bef8.png

اینجا که بحث اش از تمام دنیا جداست

از نظر قیمت 1070 و 1070ti و 1080 و 2070 نابود میکنه

rtx 2060 تنها 350 دلار

1080 زیر 500 دلار نیست

این تستا کلا اشتباهه حتی میتونید تو یوتیوب نگا کنید rtx 2060 با gtx 1080 کلا تو fps یکیه حتی با کلاک از 1080 میزنه جلوتر

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، Angry Gamer گفته است :

این تستا کلا اشتباهه حتی میتونید تو یوتیوب نگا کنید rtx 2060 با gtx 1080 کلا تو fps یکیه حتی با کلاک از 1080 میزنه جلوتر

نه فکر کنم درسته چون اون کارت ۱۰۸۰ رفرنسه 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

واقعا خیلی عالیه این dlss بهترین تکنولوژیه ببین چقدر زیبا تر میکنه محیطو انتی الایزینگی با افزایش فریم و زیبا نمودن جلوه های بصری1f60d.png1f60d.png

4.gif.91eaacc8cdf608c9c979b0af60a31c2a.gif

.

لینک به دیدگاه

در در 1397/11/19, 20:59:00، silvermanhhh گفته است :

نه داداش....

من تو dota 2 و csgo با کارت های amd مشکل دارم ، توی دوتا2 کرش میشه و فریم به اندازه انویدیا خوب نیست وقتی هم بازی رو alt tab میکنی توی فایل های سیستم میگیری تصویر لگی هست

توی csgo هم دراپ فریم دارم

بقیه بازی ها مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، ATER گفته است :

من تو dota 2 و csgo با کارت های amd مشکل دارم ، توی دوتا2 کرش میشه و فریم به اندازه انویدیا خوب نیست وقتی هم بازی رو alt tab میکنی توی فایل های سیستم میگیری تصویر لگی هست

توی csgo هم دراپ فریم دارم

بقیه بازی ها مشکلی نداره

درود 

فکر کنم مشکل کار از جای دیگه ای باشه 

من کارت RX 560 4GB دارم و اتفاقا خیلی DOTA 2  بازی میکنم 

1080P فول ULTERA  نزدیک 70-80فریم و حتی یک بارم کرش نداده

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود 

فکر کنم مشکل کار از جای دیگه ای باشه 

من کارت RX 560 4GB دارم و اتفاقا خیلی DOTA 2  بازی میکنم 

1080P فول ULTERA  نزدیک 70-80فریم و حتی یک بارم کرش نداده

من 480 روی این سیستم تست کردم مشکلات رو داشتم

فرداش 1050ti رسید دستم هیچ کدوم از اون مشکلات رو نداشتم

قبلا با 6870 یه سیستم دیگه دقیقا همین مشکلات رو داشتم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...