رفتن به مطلب

راهنمایی جهت ارتقای کامپیوتر با بودجه محدود

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود بر دوستان و اساتید محترم :)

عزیزان بنده میخوام کامپیوترم رو ارتقا بدم با بودجه 2 تا 3 تومن

رایزن AMD که کلا به صرفه تر هست نسبت به Intel و به دلیل محدود بودن بودجم، میخوام از سری رایزن AMD کمک بگیرم... 

اگه بشه، میخوام Ryzen 2200g بخرم (دلیل خرید سی پی یو از سری G، این هست که فعلا قصد خرید گرافیک ندارم تا بعدا بتونم حداقل 1070 یا 1060 بخرم) 

مین برد رو از سری آ میگیرم - A320M-K فکر کنم برای بودجه من بد نباشه. 

پاور رو زمان خرید گرافیک میخرم (فعلا پاورم 380 هست فکر کنم جوابگو باشه برای رایزن) 

و کیس رو هم green Magnum Evo می خرم (قیمتش منابسه واقعا!)

شنیدم رایزن هر جور رمی رو نمی پذیره (اگه میشه بهم یه آدرسی چیزی بدین که بدونم از چه رمی باید تهیه کنم) ولی فعلا یدونه رم 4 میخرم بعدا به 16 ارتقا میدم. 

خوشحال میشم بازم پیشنهادی بود ارائه بدین :)

و ممنونم از شرکتتون تاپیک من. 

ویرایش شده توسط Only gamer
لینک به دیدگاه

سلام عزیز رایزن خوبه اول اینکه باید بری تو دفترچه مادربردی که میخری رم هاشو نگاه کنی از رو اونها بخری باکیفیت تر باش بهتره دوم باید دوئل باش چون پردازنده گرافیکی هست دو تا 4 بخر بقیه هم خودت میدونی پیشنهاد من البته 5 1400 هست ( با توجه به ارتقاء گرافیک در آینده ) من هم بودجه 2 تومن نمیدونم چیکار کنم ولی در مورد رایزن زیاد تحقیق کردم اینارو بهت گفتم اگر پاورت قدیمیه پاورتم عوض کن 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، mr mega گفته است :

سلام عزیز رایزن خوبه اول اینکه باید بری تو دفترچه مادربردی که میخری رم هاشو نگاه کنی از رو اونها بخری باکیفیت تر باش بهتره دوم باید دوئل باش چون پردازنده گرافیکی هست دو تا 4 بخر بقیه هم خودت میدونی پیشنهاد من البته 5 1400 هست ( با توجه به ارتقاء گرافیک در آینده ) من هم بودجه 2 تومن نمیدونم چیکار کنم ولی در مورد رایزن زیاد تحقیق کردم اینارو بهت گفتم اگر پاورت قدیمیه پاورتم عوض کن 

یه مورد هست که من شنیدم رایزن ها مشکل پرش موس دارن که البته با آپدیت بایوس کم کم حل میشه. 

امکانش هست لینک ساپورت رم Asus A320m-k با سی پی یو Ryzen3 2200g رو برام در تاپیک قرار بدید؟ 

بنده میخوام ابتدا 4 گیگ رم بخرم (1*4) چند ماه بعد به 8 ارتقا بدم چون واقعا با 4 گیگ رم هیچ بازی بالا نمیاد! :$

IMG_20190209_001934.thumb.png.76ebd7844467260dc3241f37fc758949.png

این ryzen5 1400 یکمی از ryzen3 2200g گرون تره، حالا نمی دونم اونقدری تو قدرت تفاوت دارن یا نه (حتما از یوتیوب یه ویدئو مقایسه میبینم) 

پاورم هم مال چند سال پیشه :) و 380 گرین هست، ولی زیاد استفاده نشده

انشالله که با این 2 میلیونتون بتونید سیستم قابل قبولی جمع کنید و لذت ببرید. 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

یه مورد هست که من شنیدم رایزن ها مشکل پرش موس دارن که البته با آپدیت بایوس کم کم حل میشه. 

امکانش هست لینک ساپورت رم Asus A320m-k با سی پی یو Ryzen3 2200g رو برام در تاپیک قرار بدید؟ 

بنده میخوام ابتدا 4 گیگ رم بخرم (1*4) چند ماه بعد به 8 ارتقا بدم چون واقعا با 4 گیگ رم هیچ بازی بالا نمیاد! :$

IMG_20190209_001934.thumb.png.76ebd7844467260dc3241f37fc758949.png

این ryzen5 1400 یکمی از ryzen3 2200g گرون تره، حالا نمی دونم اونقدری تو قدرت تفاوت دارن یا نه (حتما از یوتیوب یه ویدئو مقایسه میبینم) 

پاورم هم مال چند سال پیشه :) و 380 گرین هست، ولی زیاد استفاده نشده

انشالله که با این 2 میلیونتون بتونید سیستم قابل قبولی جمع کنید و لذت ببرید. 

عزیز من میخوام فقط این 2 میلیون رو خرج سی پی یو و مین برد بزنم رم گرافیک پاور هارد همه چی دارم کولرم دارم 
1400 صد در صد قوی تره چون میخواین گرافیک بخرین بهتره اون 2200 رو نخرین بابت رم هم اگه نمیخواین کار خاصی انجام بدین فعلا همون تک خوبه 
پاور گرافیک خریدین 100 در 100 ارتقا بدین به دوستان رایزنی بگین در مورد رم راهنماییتون کنن که کدوم از همه بهتره

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mr mega گفته است :

عزیز من میخوام فقط این 2 میلیون رو خرج سی پی یو و مین برد بزنم رم گرافیک پاور هارد همه چی دارم کولرم دارم 
1400 صد در صد قوی تره چون میخواین گرافیک بخرین بهتره اون 2200 رو نخرین بابت رم هم اگه نمیخواین کار خاصی انجام بدین فعلا همون تک خوبه 
پاور گرافیک خریدین 100 در 100 ارتقا بدین به دوستان رایزنی بگین در مورد رم راهنماییتون کنن که کدوم از همه بهتره

خب خوبه شما دستتون برای ارتقا قطعا باز تر هست :)

خب عرض کردم، بنده گرافیک رو بعدا میخوام بخرم. 

بعد اینکه قیمت 5 1400 بیشتره، و گرافیک نداره که فعلا باهاش سر کنم. 

خب من این کیس رو بیشتر برای گیم و کار های نسبتا سنگین میخوام، فعلا بالاجبار باید با یدونه رم 4 سر کنم، بعدا به 8 یا 16 ارتقا بدم 

پاور که قطعا! - از همون اول خرید پاور 580 جز اولویت های من بود. ولی خب بودجه محدود و دلار 13 تومن اجازه نمی ده :(

ممنونم از شما که در تاپیک من شرکت کردید

دوستان دیگه رو نمی دونم چرا شرکت نمی کنند. ازشون خواهش می کنم کمکم کنند. 

لینک به دیدگاه

.

ویرایش شده توسط فرهاد کوهکن
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز اقا اگه میخای از گرافیک انبورد استفاده کنی رم باید 16 گیگ بگیری. با 8 گیگ جواب مطلوب نمیگیری. برای اینکه به مشکل نخوری رم یا از سری مخصوص ای ام دی گیل بخر یا جی اسکیل ریپچاوز 5 بخر. هرکار میکنی رم کمتر از 16 نگیر.  چون هم سیستم از رم استفاده میکنه هم گرافیک انبورد.

ویرایش شده توسط ho3einsa
?sadsasdsa
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

سلام دوست عزیز اقا اگه میخای از گرافیک انبورد استفاده کنی رم باید 16 گیگ بگیری. با 8 گیگ جواب مطلوب نمیگیری. برای اینکه به مشکل نخوری رم یا از سری مخصوص ای ام دی گیل بخر یا جی اسکیل ریپچاوز 5 بخر. هرکار میکنی رم کمتر از 16 نگیر.  چون هم سیستم از رم استفاده میکنه هم گرافیک انبورد.

درود

بله ولی عرض کردم، فعلا بودجم محدوده و برام مقدور نیست که 16 گیگ رم ddr4 بخرم، در ضمن بعد از مدتی که پول اومد دستم گرافیک 1060 + پاور و احتمالا 8 یا 16 گیگ رم می خرم :)

والا این Ryzen یه سری رم داره که خودش معرفی کرده با مین برد A320m-k و پردازنده ryzen 2200g باید استفاده بشه، قدیم داشتم لینکشو الان گمش کردم :( اگه امکان داره لینکش رو برام ارسال کنید. 

.... 

نظر شما با اینکه فعلا از گرافیکم که سری 200 هست استفاده کنم؟ تا به مشکل بر نخورم؟ (برای کم بودن رم) 

و اینکه میشه یکم در مورد رم های 2 کاناله برام توضیح بدید؟

... 

پست های دوستان لایک + شدند. 

لینک به دیدگاه

داداش مشخصات فعلی سیستمتو بگو. بگو چیا داری میخای چیا ارتقا بدی بشه بهتر راهنمایی کرد. به دوال چنل سینگل چنل بودن فعلا گیر نده مهم نیس. پس شما یه 8 گیگ بگیر یا ریپچاوز 5 یا گیل ای ام دی ادیشن

بعدا یه 8 دیگه اضاف کن.

لینک به دیدگاه

سلام

اگر قصد خرید گرافیک دارید خرید 2200G اشتباه هستش . این پردازنده به خاطر داشتن گرافیک سرخود ارزش خرید داره وگرنه گزینه های بهتری هستند .

پاور برای گرافیک سرخود کاملا کافیه . بسته به گرافیکی که میخرید باید تغییر کنه پس فعلا دست نگه دارید .

رم تک کاناله با پردانده های گرافیک دار رایزن ( مثل 2200G ) اصلا پیشنهاد نمیشه .

در صورتی که فقط سیستم به روز میخواهید ،گزینه های پیش روی  شما اینهاست :

1. پردازنده 2200G و رم 2 کانله . فعلا هم بی خیال ارتقا بشید تا زمانی که کلا سیستم رو عوض کنید .

2. پردازنده بدون گرافیک مثل 1400 + یه رم 4 + یه گرافیک ضعیف و ارزون که نیازی به برق زیاد نداشته باشه تا فعلا پاورتون بکشه . در آینده برای سیستم رم بخرید بعد گرافیک و پاور مناسب رو بخرید .

3. صبر کنید تا نسل بعد رایزن و گرافیک های ناوی عرضه بشه بعد اقدام به خرید کنید .

.................

خرید پردازنده گرافیک دار با رم تک کاناله . یا خرید کارت گرافیک همراه پردازنده گرافیک دار کار جالبی نیست !!!

در هر صورت پیشنهاد من باتوجه به وضع موجود گزینه 3 هستش .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

داداش مشخصات فعلی سیستمتو بگو. بگو چیا داری میخای چیا ارتقا بدی بشه بهتر راهنمایی کرد. به دوال چنل سینگل چنل بودن فعلا گیر نده مهم نیس. پس شما یه 8 گیگ بگیر یا ریپچاوز 5 یا گیل ای ام دی ادیشن

بعدا یه 8 دیگه اضاف کن.

والا رمم 2 هست، گرافیکم gt210 و پاورم 380 :)

ممنونم از شما :$

در 23 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

اگر قصد خرید گرافیک دارید خرید 2200G اشتباه هستش . این پردازنده به خاطر داشتن گرافیک سرخود ارزش خرید داره وگرنه گزینه های بهتری هستند .

پاور برای گرافیک سرخود کاملا کافیه . بسته به گرافیکی که میخرید باید تغییر کنه پس فعلا دست نگه دارید .

رم تک کاناله با پردانده های گرافیک دار رایزن ( مثل 2200G ) اصلا پیشنهاد نمیشه .

در صورتی که فقط سیستم به روز میخواهید ،گزینه های پیش روی  شما اینهاست :

1. پردازنده 2200G و رم 2 کانله . فعلا هم بی خیال ارتقا بشید تا زمانی که کلا سیستم رو عوض کنید .

2. پردازنده بدون گرافیک مثل 1400 + یه رم 4 + یه گرافیک ضعیف و ارزون که نیازی به برق زیاد نداشته باشه تا فعلا پاورتون بکشه . در آینده برای سیستم رم بخرید بعد گرافیک و پاور مناسب رو بخرید .

3. صبر کنید تا نسل بعد رایزن و گرافیک های ناوی عرضه بشه بعد اقدام به خرید کنید .

.................

خرید پردازنده گرافیک دار با رم تک کاناله . یا خرید کارت گرافیک همراه پردازنده گرافیک دار کار جالبی نیست !!!

در هر صورت پیشنهاد من باتوجه به وضع موجود گزینه 3 هستش .

درود

یعنی می تونم یه 1400 بگیرم، بعد این gt210 رو نگه رو دارم؟

سوکت این 1400 که AM4 هست و می تونم همین A320m-k رو بخرم. 

پس پاور رو تا موقعی که گرافیک رو از 210 ارتقا ندم کارش ندارم. (مشکلی که ایجاد نمی کنه؟) 

... 

سیستم به روز که میخوام، برای گیم میخوام البته جز این برام زیاد کارایی نداره (نهایتا آفیس و فیلم دیدن و دیگه آخر آخر آخرش کار با فوتوشاپ) 

... 

ممنون گزینه هارو دیدم، گزینه 2 رو خودم بیشتر پسندیدم. 

لینک به دیدگاه

یه مادربرد 1150

4770k

16 gig am

بهترین انتخاب

برای گرافیک هم فعلا یه 1030 بگیرید

بهتره قبل خرج کردن روی قطعاتی که قصد اسمبل دارید کمی بنچمارک ببینید..بهتر کمکتون میکنه...منم پارسال 7870k خریدم بخاطر گرافیک داخلیش..بعد فهمیدم چه کلاهی سرم رفته ردش کردم 1155 جمع کردم ...وقتی بودجت جواب قطعات خوب و نو رو نمیده مجبوری بری سمت قطعات خوبتر و کارکرده

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

درود

پس پاور رو تا موقعی که گرافیک رو از 210 ارتقا ندم کارش ندارم. (مشکلی که ایجاد نمی کنه؟) 

... 

سیستم به روز که میخوام، برای گیم میخوام البته جز این برام زیاد کارایی نداره (نهایتا آفیس و فیلم دیدن و دیگه آخر آخر آخرش کار با فوتوشاپ) 

... 

اره منم با گزینه ی دوم دوستمون بیشتر موافقم. همون 1400 بهترین گزینه هست + همین کارت خودتون. فقط پاور یکم ترسناکه. دوستان با تجربه بهتر راهنمایی میکنن.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

یه مادربرد 1150

4770k

16 gig am

بهترین انتخاب

برای گرافیک هم فعلا یه 1030 بگیرید

بهتره قبل خرج کردن روی قطعاتی که قصد اسمبل دارید کمی بنچمارک ببینید..بهتر کمکتون میکنه...منم پارسال 7870k خریدم بخاطر گرافیک داخلیش..بعد فهمیدم چه کلاهی سرم رفته ردش کردم 1155 جمع کردم ...وقتی بودجت جواب قطعات خوب و نو رو نمیده مجبوری بری سمت قطعات خوبتر و کارکرده

والا من خودم اول اینتل رو بیشتر از AMD می پسندیدم اما الان از ryzen amd بیشتر خوشم میاد چون قیمتش مناسب تره، دم و دم سوکت تغییر نمی ده و... 

خودم همیشه از یوتیوب کمک میگیرم برای مقایسه قطعات :) واقعا کمک می کنه که کلاه نره سرمون :D

در 12 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

اره منم با گزینه ی دوم دوستمون بیشتر موافقم. همون 1400 بهترین گزینه هست + همین کارت خودتون. فقط پاور یکم ترسناکه. دوستان با تجربه بهتر راهنمایی میکنن.

پاور که بله خودم خیلی می ترسم :(

الان 7 ساله داره کار می کنه! :|:|

اگه دوستان گفتن که مشکل ایجاد می کنه، حتما پاور می خرم. 

لینک به دیدگاه

بودجه 3 میلیون برای رم . مادربرد و سی پی یو کمه 

چون حداقل باید 1700 پول سی پی یو بدی  (ryzen 2400g )

مادربرد 1100  ( حتما از سری b350 یا b 450   به بالا بگیر چون قابلیت اور کلاک کردن محدود دارن و اکثرا 4 جای رم دارند)

رم هم  حداقل   700 برای 2تا 4 گیگ  ( حتما 2 کاناله یا 4 کاناله بگیر  میتونی از 2400 mhz  ها بگیری  چون میتونی 2933 اورکلاک کنی)

پس 3.5 میلیون حداقل برای باندل و رم هزینه کنی  درسته میتونی سی پی یو ضعیف تر یا مادر برد چیپست پایین تر بگیری  یا رم تک کاناله بگیری  ولی واقعیت اینه که بعدا این قطعات دست و پات رو میبندند و به خرج میاندازنت  

و مجبوری قطعات رو بفروشی  با قیمت پایین تر و دوباره قطعه تهیه کنی که  بزرگترین اشتباه سیستم جمع کردن همینه

موفق باشی ( پاورت رو هم میتونی یک دست 2 خوب بخری )

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

والا من خودم اول اینتل رو بیشتر از AMD می پسندیدم اما الان از ryzen amd بیشتر خوشم میاد چون قیمتش مناسب تره، دم و دم سوکت تغییر نمی ده و... 

خودم همیشه از یوتیوب کمک میگیرم برای مقایسه قطعات :) واقعا کمک می کنه که کلاه نره سرمون :D

پاور که بله خودم خیلی می ترسم :(

7سال!!!!

پاور جدید بخر صد در صد

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

درود

... 

... 

مادربردهای سری A خیلی جالب نیستند .

گرافیک 210 رو میتونید با هر پردازنده ای ببنید از اون جهت مشکلی نداره ( به شرط داشتن PCI_E )

پاورتون عمرش رو کرده و بهتره عوض بشه اما از جهت این که میکشه یا نه باید بگم می کشه !!!

میتونید میزان مصرف سیستم رو در اینجا چک کنید :

www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

موفق باشید .

لینک به دیدگاه

در 27 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

بخوای من یک 750 وات نان ماژولار دارم برای فروشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، orient96 گفته است :

بودجه 3 میلیون برای رم . مادربرد و سی پی یو کمه 

چون حداقل باید 1700 پول سی پی یو بدی  (ryzen 2400g )

مادربرد 1100  ( حتما از سری b350 یا b 450   به بالا بگیر چون قابلیت اور کلاک کردن محدود دارن و اکثرا 4 جای رم دارند)

رم هم  حداقل   700 برای 2تا 4 گیگ  ( حتما 2 کاناله یا 4 کاناله بگیر  میتونی از 2400 mhz  ها بگیری  چون میتونی 2933 اورکلاک کنی)

پس 3.5 میلیون حداقل برای باندل و رم هزینه کنی  درسته میتونی سی پی یو ضعیف تر یا مادر برد چیپست پایین تر بگیری  یا رم تک کاناله بگیری  ولی واقعیت اینه که بعدا این قطعات دست و پات رو میبندند و به خرج میاندازنت  

و مجبوری قطعات رو بفروشی  با قیمت پایین تر و دوباره قطعه تهیه کنی که  بزرگترین اشتباه سیستم جمع کردن همینه

موفق باشی ( پاورت رو هم میتونی یک دست 2 خوب بخری )

عزیز 3 میلیون تو این دوره زمونه کم هست، اما میشه باهاش سر کرد. 

عارضم خدمتتون که پردازنده رو 1500 تومن میخرم (فکر کردم دیدم دوستان درست میگن که ryzen5 1400 بخرم) 

مادربرد مجبورم سری آ بگیرم (A320M-K) زیاد قوی نیست اما 32 گیگ رم ساپ می کنه! (زیادم اهل اورکلاک نیستم واقعیتش می ترسم تو این گرونی کار بده دستم) (750 تومن

رم هم فعلا 4 گیگ می خرم. (حدود 400 تومن

و گرافیک هم که یه 210 دارم بعدا ارتقا میدم (شایدم تونستی یه پولی جور کنم یه چیز بهتر خریدم) 

و اینکه پاور هم میشه حدود 600 تومن... 

شد 3250 :)

همچنین شما هم موفق باشید. 

--

اضافه کنم، شاید بتونم بودجه رو مقداری افزایش بدم و مادر برد هم سری b بخرم. 

در 3 ساعت قبل، ho3einsa گفته است :

7سال!!!!

پاور جدید بخر صد در صد

:D

در 3 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

مادربردهای سری A خیلی جالب نیستند .

گرافیک 210 رو میتونید با هر پردازنده ای ببنید از اون جهت مشکلی نداره ( به شرط داشتن PCI_E )

پاورتون عمرش رو کرده و بهتره عوض بشه اما از جهت این که میکشه یا نه باید بگم می کشه !!!

میتونید میزان مصرف سیستم رو در اینجا چک کنید :

www.coolermaster.com/power-supply-calculator/

موفق باشید .

بله دوستان هم میگن کلا سری ضعیفی هست. 

شاید شد و بودجه رو مقداری افزایش دادم و سری b خریدم. 

والا نمی دونم این PCI_E چی هست؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟ از کجا بفهمم PCI_E داره یا خیر. 

حتی اگه شده پول هم قرض بگیرم پاور رو عوض می کنم. 

بنده پاورم گرین هست، به خاطر همین تو سایت گرین چک کردم پاور پیشنهادیش 330 بود. 

همچنین

در 3 ساعت قبل، orient96 گفته است :

بخوای من یک 750 وات نان ماژولار دارم برای فروشه

نه ممنون :)

لینک به دیدگاه

مشکلی نداری از باب ساپورت گرافیک. ولی

الان با 210 که نمیتونی بازی کنی هر چی سی پی یو و رم بالایی ببندی.

بزار پولت کامل شد بعد بخر.

چون کارت گیمه :

اگه 2200 بگیری  و رم بالا نبندی ،بازم مشکل میخوری سر گرافیک

اگه 1400 و رم بالا بگیری و گرافیک نبندی ،بازم مشکل میخوری سر گرافیک

بزار پولت کامل شد با یه سیستم مناسب دسته دو ، کارتو راه بنداز

یه راه داری ،یکم قدیمیه ولی جواب میده

سوکت 1366 اینتل بوردشو گیر بیاری با یه سی پی یو سرور xeon سری 56

این دو تا روهم میشه حدود 1 تومن با دو تا رم 4 گیگ ddr3 میشه 1400

باقیشم فعلا یه دسته دو750 بگیر تا پول دستت بیاد.

اما گیر اوردن مادربوردش خیلی سخته.

از باب سی پی یوش اصلا نترس با یه i7 4770 بدون اورکلاک کاملا برابره و قابلیت  اورکلاک خیلی بالایی داره

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Only gamer گفته است :

والا نمی دونم این PCI_E چی هست؟ میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟ از کجا بفهمم PCI_E داره یا خیر.

اگه اور نمیکنی همون A320m کفایت میکنه منم بردم همینه قبلا هم b350 داشتم ولی برای منی که اور نمیکنم هیچ فرقی نداشت!

درگاه pci_e همون درگاهیه که کارت گرافیکو بهش وصل میکنن و همه ی مادربردا دارنش. نمیتونی مادربردی پیدا کنی این درگاهو نداشته باشه

دوستان راهنمایی کردن ولی نظر شخصی بنده بستن سیستم به روز هست و سراغ سوکتای قدیمی تر نرو وقتی میتونی با سوکت جدید سیستم ببندی.

msi-bigbangmarshal-1.jpg

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

عزیز 3 میلیون تو این دوره زمونه کن هست، اما میشه باهاش سر کرد. 

عارضم خدمتتون که پردازنده رو 1500 تومن میخرم (فکر کردم دیدم دوستان درست میگن که ryzen5 1400 بخرم) 

مادربرد مجبورم سری آ بگیرم (A320M-K) زیاد قوی نیست اما 32 گیگ رم ساپ می کنه! (زیادم اهل اورکلاک نیستم واقعیتش می ترسم تو این گرونی کار بده دستم) (750 تومن

رم هم فعلا 4 گیگ می خرم. (حدود 400 تومن

و گرافیک هم که یه 210 دارم بعدا ارتقا میدم (شایدم تونستی یه پولی جور کنم یه چیز بهتر خریدم) 

این سیستم رو بخر ببین هر چند روز یکبار به خودت میگی چه اشتباهی کردم

مادربرد که اصلا کارایی کافی نداره 

سی پی یو هم  قوی هست ولی در حد یک 8350 قدیمی

رم هم  که تک کاناله  و کلی دردسر بعدا برات ایجاد میکنه 

فقط هم به خاطر 250 هزار تومان  کمتر هزینه کردن/ من این اشتباه تور و تو سری 1150 کردم هنوز هم پشیمونم ( البته ماله من سر 500 هزار تومان بود)  با اینکه یک سالی میشه کل سیستم رو فروختم رفته  

ویرایش شده توسط orient96
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، rahyarpaul گفته است :

مشکلی نداری از باب ساپورت گرافیک. ولی

الان با 210 که نمیتونی بازی کنی هر چی سی پی یو و رم بالایی ببندی.

بزار پولت کامل شد بعد بخر.

چون کارت گیمه :

اگه 2200 بگیری  و رم بالا نبندی ،بازم مشکل میخوری سر گرافیک

اگه 1400 و رم بالا بگیری و گرافیک نبندی ،بازم مشکل میخوری سر گرافیک

بزار پولت کامل شد با یه سیستم مناسب دسته دو ، کارتو راه بنداز

یه راه داری ،یکم قدیمیه ولی جواب میده

سوکت 1366 اینتل بوردشو گیر بیاری با یه سی پی یو سرور xeon سری 56

این دو تا روهم میشه حدود 1 تومن با دو تا رم 4 گیگ ddr3 میشه 1400

باقیشم فعلا یه دسته دو750 بگیر تا پول دستت بیاد.

اما گیر اوردن مادربوردش خیلی سخته.

از باب سی پی یوش اصلا نترس با یه i7 4770 بدون اورکلاک کاملا برابره و قابلیت  اورکلاک خیلی بالایی داره

درسته بهتره صبر کنم، اما خب تابستون نزدیکه و خودتون می دونید دیگه :

فعلا از سیستم 1400 انتظار بالایی ندارم بدون گراف، بالاخره بعدا می خوام ارتقا بدم خب. 

والا فکر نکنم این سی پی یو Xeon زیاد قوی باشه (چون مخصوص سرور هست و شدیدا داغ می کنه) 

در 39 دقیقه قبل، ho3einsa گفته است :

اگه اور نمیکنی همون A320m کفایت میکنه منم بردم همینه قبلا هم b350 داشتم ولی برای منی که اور نمیکنم هیچ فرقی نداشت!

درگاه pci_e همون درگاهیه که کارت گرافیکو بهش وصل میکنن و همه ی مادربردا دارنش. نمیتونی مادربردی پیدا کنی این درگاهو نداشته باشه

دوستان راهنمایی کردن ولی نظر شخصی بنده بستن سیستم به روز هست و سراغ سوکتای قدیمی تر نرو وقتی میتونی با سوکت جدید سیستم ببندی.

برای اورکلاک که باید بگم به هیچ وجه، واقعا تو این گرونی بسوزه یکی از قطعات دیگه نمیشه ضعیف ترش هم بست! 

ممنون، بابت توضیحات. خب حتما گراف من PCI_E هم داره دیگه :D

از دوستان واقعا ممنونم ولی خودمم به هیچ وجه موافق با بستم سیستم های قدیم نیستم

در 28 دقیقه قبل، orient96 گفته است :

این سیستم رو بخر ببین هر چند روز یکبار به خودت میگی چه اشتباهی کردم

مادربرد که اصلا کارایی کافی نداره 

سی پی یو هم  قوی هست ولی در حد یک 8350 قدیمی

رم هم  که تک کاناله  و کلی دردسر بعدا برات ایجاد میکنه 

فقط هم به خاطر 250 هزار تومان  کمتر هزینه کردن/ من این اشتباه تور و تو سری 1150 کردم هنوز هم پشیمونم ( البته ماله من سر 500 هزار تومان بود)  با اینکه یک سالی میشه کل سیستم رو فروختم رفته  

درسته عزیز، سری آ ضعیف هست. ولی خب وقتی بودجه محدوده، چه میشه کرد؟ تابستون هم که نزدیکو نمیشه از آنلاین بازی کردن با دوستان در نصف شب گذشت... 

سی پی یو 1400 در حد 8350 قدیمی هست؟ :|

رم رو خب زیاد تفاوت قیمتی نداره و میشه دو کاناله خرید

فرمایش شما متینه، با این 3 میل قدیم میشد یه سیستم i7 بست... اما الان چی؟ امکانش هست شما بگید جز صبر کردن (که مبلغ بیشتری جور بشه) چه چاره ای هست؟ یا سیستم ضعیف بستن؟ و واقعا ممنونم از شما و دیگر دوستان، که بی دریغ کمک می کنند. 

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Only gamer گفته است :

درسته بهتره صبر کنم، اما خب تابستون نزدیکه و خودتون می دونید دیگه :

فعلا از سیستم 1400 انتظار بالایی ندارم بدون گراف، بالاخره بعدا می خوام ارتقا بدم خب. 

والا فکر نکنم این سی پی یو Xeon زیاد قوی باشه (چون مخصوص سرور هست و شدیدا داغ می کنه) 

برای اورکلاک که باید بگم به هیچ وجه، واقعا تو این گرونی بسوزه یکی از قطعات دیگه نمیشه ضعیف ترش هم بست! 

ممنون، بابت توضیحات. خب حتما گراف من PCI_E هم داره دیگه :D

از دوستان واقعا ممنونم ولی خودمم به هیچ وجه موافق با بستم سیستم های قدیم نیستم

درسته عزیز، سری آ ضعیف هست. ولی خب وقتی بودجه محدوده، چه میشه کرد؟ تابستون هم که نزدیکو نمیشه از آنلاین بازی کردن با دوستان در نصف شب گذشت... 

سی پی یو 1400 در حد 8350 قدیمی هست؟ :|

رم رو خب زیاد تفاوت قیمتی نداره و میشه دو کاناله خرید

فرمایش شما متینه، با این 3 میل قدیم میشد یه سیستم i7 بست... اما الان چی؟ امکانش هست شما بگید جز صبر کردن (که مبلغ بیشتری جور بشه) چه چاره ای هست؟ یا سیستم ضعیف بستن؟ و واقعا ممنونم از شما و دیگر دوستان، که بی دریغ کمک می کنند. 

حاجی انتخاب با خودته ولی بین دو کاناله و تک کاناله 5 درصد هم اختلاف نیست؟ اگه میخای 16 گیگ بخری اره دوکاناله بخر ولی اگر میخای 8 گیگ بخری این اشتباهو نکن. چون بعدا سر ارتقا باید اول 4 هارو بفروشیبعد دوتا 8 بخری. الان یه هشت بخری میتونی بعدا یه هشت دیگه بندازی بغلش حال کنی دردسر نداشته باشی.

1400 حدود 7500(حداقل مطمعنم خیلی بیشتر) اینتل قدرت داره نه 8350! صبر کردن در ابتدا شاید ایده ی خوبی باشه ولی ریسک گرون شدن قطعات هم هست. موفق باشی. اره همه کارت گرافیکا pci_e هستند دوست من

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

این بحث های بیخودی رو تمام کنید . بعد از این هرکسی بحث و کل کل بی دلیل بکنه  ، اخطار میگیره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...