رفتن به مطلب

افزایش کشش خط ADSL

اشتراک گذاری

Recommended Posts

با سلام

دوستان خط adsl من تا 8مگابایت سرعت رو میکشه. سوال من اینه که با چه روش هایی میشه سرعت رو افزایش داد؟ میخوام تا 16mb بکشه خطم.

شنیدم میگن با تغییر کابل از مسی به فیبر نوری سرعت افزایش پیدا میکنه. درسته؟ و اگه اینطوره چجوری انجام بدم؟

لینک به دیدگاه

سلام

بستگی به نویز خط داره تبدیل کابل مسی به فیبر نور هم کار شما نیست و با مخابرات دعا کنین اینطوری هم نشه ولی می تونین از سرخط یه تست بگیرین بیبن نویز چند هست منظورم از نویز هم تو status  مودم که برین یه گزینه هست Snr margin جلوش یه عدد اگه الان سرعتتون رو 8 مگ هست اون عدد بالای 20باشه یعنی کشش خط رو 16 مگ اوکیه اما ازیر این مقادیر باشه رو 16مگ نویز خواهید داشت الان خط من با snr 16 رو 16مگ مشکل داره و رو 8مگ هست و سر خط هم هست وگرنه با 8 هم مشکل داشت ! 

image.thumb.png.5732302d1d1bea73da98ef6b700c9dd2.png

لینک به دیدگاه

کار خاصی نمیتونی بکنی

چون اصل کار فاصله از مرکز مخابرات و کیفیت کابل ها و اتصالات در مسیره که از دست شما خارجه.

کارایی که میتونی انجام بدی:

مودم با چیپست broadcom بخری که برای خطوط ضعیف بهتره

بری سر خط تست کنی اگه وضع بهتر بود معلومه سیمکشی داخلی خرابه که در این صورت باید از سر خط برای مودم کابل جدا بکشی. کابل با کیفیت مثل کابل هوایی یا زمینی مخابراتی فویل دار 0.6 کرمان

تغییر شرکت هم میتونه تاثیر مثبت یا منفی داشته باشه

مثلا من اول از مخابرات داشتم تا ۸ مگ جواب میداد

هایوب گرفتم راحت تا ۱۶ جواب میداد

الان شاتل دارم دوباره تا ۸ میکشه

لینک به دیدگاه

خوشا به حال شما. ما که مخابرات خجالت نمی کشه و می گه "خط های منطقه ما خراب هستن فقط می تونیم تا 2 مگ اینترنت بدیم." تازه فقط برای خط های که قبلا بوده، اگه بخوای خط جدید بخری می گه بنویس و امضا کن کن که خط فقط برای تلفن است و مخابرات هیچ تعهدی برای دادن اینترنت روی خط نمی ده.

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

خوشا به حال شما. ما که مخابرات خجالت نمی کشه و می گه "خط های منطقه ما خراب هستن فقط می تونیم تا 2 مگ اینترنت بدیم." تازه فقط برای خط های که قبلا بوده، اگه بخوای خط جدید بخری می گه بنویس و امضا کن کن که خط فقط برای تلفن است و مخابرات هیچ تعهدی برای دادن اینترنت روی خط نمی ده.

منطقه ما هم مث شما

بخاطر دوری از مرکز و کیفیت پایین زیر ساخت های مخابرات snr خط من 6 هستش و data rate نهایت 500kb 

3،4 ساله هرچقدرم تماس میگیرم که خطمو درست کنین ولی گوش نمیکنن! الانم 2 هفتس درخواست دادم پورتمو خالی کنن خالی هم نمیکنن.زنگ میزنم 2020 قاطی میکنم سرشون اون بدبختا هم میگن دست ما نیس. همراه اولم منطقه ما آنتن نمیده ! ایرانسلم که زیاد تعریفی نیس. خلاصه مث اون دراز گوشه تو گل گیر کردم نمیدونمم چیکا کنم

لینک به دیدگاه

از کنتور یه سیم جدا بکش واسه مودم

البته اول مودمو ببر دم کنتور ببین مشکل از محلتونه یا سیم کشی خونتون ماله قرنه بوقه

یه عکس هم از Status مودمتون قرار بدین ببینم پیچوندنتون یا واقعا نمیکشه

وضعیت خط من:x

حهدل.PNG

ویرایش شده توسط hosin
لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، ali.king گفته است :

منطقه ما هم مث شما

بخاطر دوری از مرکز و کیفیت پایین زیر ساخت های مخابرات snr خط من 6 هستش و data rate نهایت 500kb 

3،4 ساله هرچقدرم تماس میگیرم که خطمو درست کنین ولی گوش نمیکنن! الانم 2 هفتس درخواست دادم پورتمو خالی کنن خالی هم نمیکنن.زنگ میزنم 2020 قاطی میکنم سرشون اون بدبختا هم میگن دست ما نیس. همراه اولم منطقه ما آنتن نمیده ! ایرانسلم که زیاد تعریفی نیس. خلاصه مث اون دراز گوشه تو گل گیر کردم نمیدونمم چیکا کنم

درود

یکبار برای  اولو اخر ازشون شکایت کن بخاطر خدمات شکلیشون و تا اخرش محکم وایستا (یا جریمه میشن یا یکیو از نون خوردن میندازی)اینجوری بقیشون حساب کار دستشون میاد

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود

یکبار برای  اولو اخر ازشون شکایت کن بخاطر خدمات شکلیشون و تا اخرش محکم وایستا (یا جریمه میشن یا یکیو از نون خوردن میندازی)اینجوری بقیشون حساب کار دستشون میاد

هیچ اتفاقی نمی یوفته !!! می گن تجهیزات نداریم نهایتا ناراضی هستین تلفن رو جمع می کنیم !!! پولتون رو میدیم !! درواقع می گن همینی که هست 

فقط خداکنه خط ها فیبر نوری نشه سر کارمون به این مخابرات بیوفته 

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، hosin گفته است :

ز کنتور یه سیم جدا بکش واسه مودم

البته اول مودمو ببر دم کنتور ببین مشکل از محلتونه یا سیم کشی خونتون ماله قرنه بوقه

حهدل.PNG

شما راحت 16 مگ جواب می ده چرا رو 9 مگ هست ؟! سرعت اپلودتون رو 1 مگه به خاطر همین upstream که و نویز هست روش بگین رو 512 بزارن به نظرم بهتره

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، Divine گفته است :

هیچ اتفاقی نمی یوفته !!! می گن تجهیزات نداریم نهایتا ناراضی هستین تلفن رو جمع می کنیم !!! پولتون رو میدیم !! درواقع می گن همینی که هست 

فقط خداکنه خط ها فیبر نوری نشه سر کارمون به این مخابرات بیوفته 

عزیزم  دقیقا مشکل هین جاست 

پولتون میدیم!!!

اینا پول بدن؟؟؟

فکر میکنید هیچ سازمانی بروی کار اونها نظارت نمیکنه؟ 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، only گفته است :

کار خاصی نمیتونی بکنی

چون اصل کار فاصله از مرکز مخابرات و کیفیت کابل ها و اتصالات در مسیره که از دست شما خارجه.

کارایی که میتونی انجام بدی:

مودم با چیپست broadcom بخری که برای خطوط ضعیف بهتره

بری سر خط تست کنی اگه وضع بهتر بود معلومه سیمکشی داخلی خرابه که در این صورت باید از سر خط برای مودم کابل جدا بکشی. کابل با کیفیت مثل کابل هوایی یا زمینی مخابراتی فویل دار 0.6 کرمان

تغییر شرکت هم میتونه تاثیر مثبت یا منفی داشته باشه

مثلا من اول از مخابرات داشتم تا ۸ مگ جواب میداد

هایوب گرفتم راحت تا ۱۶ جواب میداد

الان شاتل دارم دوباره تا ۸ میکشه

با اجازه از استارتر 

یه چند تا مودم زیر 300  با این چیپست معرفی کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

عزیزم  دقیقا مشکل هین جاست 

پولتون میدیم!!!

اینا پول بدن؟؟؟

فکر میکنید هیچ سازمانی بروی کار اونها نظارت نمیکنه؟ 

اره پول می دن نصف مبلغی که باید خط رو بخری !!! بعدش خب منم همینو گفتم دیگه xD  کسی رو کار مخابرات نظارت نداره اگر داشت این همه بی قانونی نبود ! خونه قبلیمون اصن قابلیت دریافت Adsl نداشت طبق قانون هم مخابرات موظفه این مورد رو فراهم کنه اما خب مانند همیشه قانون رو کاغذ بود بعد 2 سال که ما اونجا بودیم هم به ما نت ندادن و جملشون این بود (((تجهیزات نداریم)))

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Divine گفته است :

اره پول می دن نصف مبلغی که باید خط رو بخری !!! بعدش خب منم همینو گفتم دیگه xD  کسی رو کار مخابرات نظارت نداره اگر داشت این همه بی قانونی نبود ! خونه قبلیمون اصن قابلیت دریافت Adsl نداشت طبق قانون هم مخابرات موظفه این مورد رو فراهم کنه اما خب مانند همیشه قانون رو کاغذ بود بعد 2 سال که ما اونجا بودیم هم به ما نت ندادن و جملشون این بود (((تجهیزات نداریم)))

شما عزیزم پیگیری نکردید-حتی اگر جوابشون منفی بود دفعه بعد به مرکزشون شکایت میکردی-دیدی بازم جواب نمیده به دادگستری شکایت میکردی

نمیشه که یک کاغذ خالی پر کنی بعدم نری دنبالش 

همچین جنگلی هم نیست /خیلی ها چون از یک حدی فراتر نمیرن فکر میکنن به ته خط رسیدن

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

شما عزیزم پیگیری نکردید-حتی اگر جوابشون منفی بود دفعه بعد به مرکزشون شکایت میکردی-دیدی بازم جواب نمیده به دادگستری شکایت میکردی

نمیشه که یک کاغذ خالی پر کنی بعدم نری دنبالش 

همچین جنگلی هم نیست /خیلی ها چون از یک حدی فراتر نمیرن فکر میکنن به ته خط رسیدن

!!!

نمی دونم شاید جای شما اینطوریه 

لینک به دیدگاه

شما وقتی باهاشون قراردارد میبندی مبلغی بهشون پرداخت میکنی و باید اونا بهتون خدمات بدن -وقتی طرف مقابل به تعهدش پایبند نباشه شما میتونی ازشون شکایت و درخواست  برای ضرر متقبل شده خود بدی

اینارم از خودم در نمیارم چون بابام وکیله و حقوق خودمو خوب میدونم

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، hosin گفته است :

از کنتور یه سیم جدا بکش واسه مودم

حهدل.PNG

😈😈

Capturee.JPG

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، violent1992 گفته است :

با اجازه از استارتر 

یه چند تا مودم زیر 300  با این چیپست معرفی کنید ممنون میشم

چیزی که الان تو ذهنمه w8968 tp-link ورژن ۴ به بالا

لینک به دیدگاه

من از سرخط وصل کردم و 8مگ میکشه. من متاسفانه جواب سوالمو نگرفتم از شما دوستان عزیز. هیچکدومتون به کابل فیبر نوری اشاره نکردید. با تغییر کابل به فیبر نوری مشکل تا چقدر حل میشه؟ شنیدم مخابرات  خودش رایگان عوض میکنه کابل رو. درسته؟

ویرایش شده توسط REZAALIFAR
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، REZAALIFAR گفته است :

من از سرخط وصل کردم و 8مگ میکشه. من متاسفانه جواب سوالمو نگرفتم از شما دوستان عزیز. هیچکدومتون به کابل فیبر نوری اشاره نکردید. با تغییر کابل به فیبر نوری مشکل تا چقدر حل میشه؟ شنیدم مخابرات  خودش رایگان عوض میکنه کابل رو. درسته؟

درود

عزیزم فیبر نوری  در اصل بهتره اما چون به صورت انحصاری در اختیار مخابرات هست و مخابرات عملا خدماتشون بدرد خودشون میخوره برات تبدیل به کابوس میشه

پیشنهاد من بورو رادیو از شاتل بگیر مثل اینکه جدیدا اورده  و خودتو راحت کن تا 40Mb هم پهنای باند میده تازشم تعرفه هاشم مثل اینکه خوبن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان ...چرا اعصاب خودتون رو خورد میکنین سر خط و مشکلات نویز راحت یه سرویس p2p بگیرید عمری راحت باشید و با نهایت سرعت یعنی تا 4 مگ پرسکند دانلود کنید.. ما خطامون جوری بود که اصلا نمیشد نت اوکی کرد روش این سرویس رو دقیق 3 سال بیشتره دارم و اصلا دیگه مشکلی نه برا دانلود دارم نه برای آپلود ...

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، FEARR گفته است :

سلام دوستان ...چرا اعصاب خودتون رو خورد میکنین سر خط و مشکلات نویز راحت یه سرویس p2p بگیرید عمری راحت باشید و با نهایت سرعت یعنی تا 4 مگ پرسکند دانلود کنید.. ما خطامون جوری بود که اصلا نمیشد نت اوکی کرد روش این سرویس رو دقیق 3 سال بیشتره دارم و اصلا دیگه مشکلی نه برا دانلود دارم نه برای آپلود ...

سلام. پینگتون هم تغییری کرد؟ بالا تر رفت پایین تر اومد؟

اگر امکانش هست از 8.8.8.8 پینگ بگیرین بفرستین ممنون میشم.

(شرمنده اگه خارج از بحث بود)

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

شما وقتی باهاشون قراردارد میبندی مبلغی بهشون پرداخت میکنی و باید اونا بهتون خدمات بدن -وقتی طرف مقابل به تعهدش پایبند نباشه شما میتونی ازشون شکایت و درخواست  برای ضرر متقبل شده خود بدی

اینارم از خودم در نمیارم چون بابام وکیله و حقوق خودمو خوب میدونم

دوست عزیز بحث رو منحرف نکن ! من تمام این راه ها رو رفتم نمی خواد شما به من بگین و تلاش هم می کنین بگین اینجا گل و بلبل هست و قانون حاکمه ! لطف کنین این بحث رو ادامه ندین استارتر به جوابش برسه جوابی دارین پی وی  با عرض پوزش از استارتر

ویرایش شده توسط Divine
لینک به دیدگاه

دوست عزیز بحث رو منحرف نکن ! من تمام این راه ها رو رفتم نمی خواد شما به من بگین و تلاش هم می کنین بگین اینجا گل و بلبل هست و قانون حاکمه ! لطف کنین این بحث رو ادامه ندین استارتر به جوابش برسه جوابی دارین پی وی  با عرض پوزش از استارتر

درود دوباره

اتفاقا به نفع استارتر هست چون تایپیکش خودبخود UP میشه !!! خوشبحالتون همه این راهارو رفتین /خدا بیشترتش کنه!/ منم نیازی نیست به شما بگم اینم گفتم در جواب شما بود و بنده هم نگفتم گل بلبله /اما جنگلم نیست/شما هم اگر میخوایی تایپیک منحرف نشه بیزحمت پاسخ من به یکی از دوستان ریپلای نکن/باتشکر!!!/استارترم به نظر من راهنمایی های که نیاز داره تقریبا بهشون رسیده و خودمنم یک نظر براشون دادم !!!

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Amirhossein Azimi گفته است :

درود

عزیزم فیبر نوری  در اصل بهتره اما چون به صورت انحصاری در اختیار مخابرات هست و مخابرات عملا خدماتشون بدرد خودشون میخوره برات تبدیل به کابوس میشه

پیشنهاد من بورو رادیو از شاتل بگیر مثل اینکه جدیدا اورده  و خودتو راحت کن تا 40Mb هم پهنای باند میده تازشم تعرفه هاشم مثل اینکه خوبن

رادیو شاتل چیه؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...