رفتن به مطلب

صدای بالا از کیس در حالت idle

qozmyox
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام . من کامپیوتر جدید خریدم با مشخصات زیر : 
9900k
1080ti
z390 asus tuf
ram 16
case cooler master master box 5t

power 850 cooler master

اکثر اوقات از کیس صدای بلندی میاد تقریبا ( بلند از این لحاظ که گاهی اوقات وقتی این صدا قطع میشه متوجه بلند بودنش میشم ) ، صداش طوری هست که انگار یک قطعه داره با فشار بالا کار میکنه ، ولی دور فن های کیس و cpu و گرافیک رو که میبینم همه پایین هست. 95% اوقات این صدا هست ، وقتی قطع میشه ، به محض اینکه یک برنامه باز میکنم ، مثل cpuid hardware monitor ، دوباره این صدا شروع میشه و تا چند ساعت ادامه داره .
امکانش هست از چی باشه ؟ کجا هارو باید چک کنم ؟ usage کارت گرافیک و پردازنده هم چک کردم ، زیر 3 درصد هستند.

با تشکر

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

کولر سی پی یوتون چی هست؟؟

فن هایی ک رو کیس نصب کردید رو ب چی وصل کردید؟

نرم افزار مدیریت دور فن های مینتون رو دانلود و شخصی سازی کردید؟؟

لینک به دیدگاه

درود

هارد دیسک-دور بالا و لرزش خفیف و ویبره و نتیجه صدای بم مانندی که وقتی قط شه میشه متوجه وخامت بود.

لینک به دیدگاه

صدای مال هارد دیسک هست اما فک نکنم عادی باش چون هارد من که معیوب شده بود زمانی که این صدا رو میداد تو تسک منیجر که نگاه میکردم نمیتونست فایلی رو بخونه فشار 100 درصد بود و هیچ فایلی خونده نمیشد برای همین فشار زیادی روی هارد میومد و وقتی اروم میشد اون موقع فایل هارو میخوند. 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز برنامه ASUS AI SUITE3 رو نصب کن، 5 way optimization رو بزن بذار کارشو بکنه، مشکلت حل میشه

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

کولر سی پی یوتون چی هست؟؟

فن هایی ک رو کیس نصب کردید رو ب چی وصل کردید؟

نرم افزار مدیریت دور فن های مینتون رو دانلود و شخصی سازی کردید؟؟

سلام

noctua nh-u12s

به مادربورد

بله . سرعت فن ها در بالاترین حالت 600rpm هست ولی صدا از اون ها نیست چون موقعی هم که قطع میشه صدا ، دور فن ها تغییری نمیکنه

در 8 ساعت قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

هارد دیسک-دور بالا و لرزش خفیف و ویبره و نتیجه صدای بم مانندی که وقتی قط شه میشه متوجه وخامت بود.

چطور میتونم این رو چک کنم ؟ usage hard زیر 2 درصد هست همیشه و هارد هم 1 مدل 2 ترا WD BLUE که نو خریدم و یک SSD SAMSUNG و 1ترا WD BLACK هست که 2 سال پیش خریدم

در 6 ساعت قبل، mr mega گفته است :

صدای مال هارد دیسک هست اما فک نکنم عادی باش چون هارد من که معیوب شده بود زمانی که این صدا رو میداد تو تسک منیجر که نگاه میکردم نمیتونست فایلی رو بخونه فشار 100 درصد بود و هیچ فایلی خونده نمیشد برای همین فشار زیادی روی هارد میومد و وقتی اروم میشد اون موقع فایل هارو میخوند. 

هارد ها سالمن و مشکلی تو خوندن ندارند ، سریع عملیات خوندن نوشتن انجام میشه ولی باز خودم هم احساس میکنم صدای هارد هست ، ازکجا میشه چک کرد؟

در 6 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

امکان داره از پاور باشه

پاور نو خریدم و cooler master 850 هست ، چطور میتونم این امکان رو بررسی کنم ؟

در 5 ساعت قبل، satchboogy گفته است :

دوست عزیز برنامه ASUS AI SUITE3 رو نصب کن، 5 way optimization رو بزن بذار کارشو بکنه، مشکلت حل میشه

این برنامه رو نصب دارم ولی همیچین چیزی رو پیدا نکردم. 4 قسمت fan xpert 4 , turboV EVO , EPU , DIGI + VRM رو چک کردم ولی این چیزی که میگید پیدا نکردم

با تشکر از همراهی و کمک دوستان

لینک به دیدگاه

سلام

این فقط حدسه ولی ممکنه مشکلتون از این باشه.

َبا بالا و پایین اومدن فرکانس CPU و در نتیجه بالا و پایین رفتن دما، دور فن Cpu خودکار عوض میشه.

اکثراً برای اینکه این فرایند دارای نویز شدیدی نباشه، برای این بالا رفتن دور فن بازه ی زمانی مشخص میکنن تا صدای شدیدی ایجاد نکنه.

برنامه ی Asus ai برای مادربرد های Asus بازه ی زمانی این فرایند رو  خیلی کم در نظر گرفته. فکر کنم یک ثانیه. برای همین مثلاً دور فن وقتی از 800RPM به 1400RPM تغییر میکنه، ممکنه متوجّه نویز شدیدی بشید.

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Erryhami گفته است :

سلام

این فقط حدسه ولی ممکنه مشکلتون از این باشه.

َبا بالا و پایین اومدن فرکانس CPU و در نتیجه بالا و پایین رفتن دما، دور فن Cpu خودکار عوض میشه.

اکثراً برای اینکه این فرایند دارای نویز شدیدی نباشه، برای این بالا رفتن دور فن بازه ی زمانی مشخص میکنن تا صدای شدیدی ایجاد نکنه.

برنامه ی Asus ai برای مادربرد های Asus بازه ی زمانی این فرایند رو  خیلی کم در نظر گرفته. فکر کنم یک ثانیه. برای همین مثلاً دور فن وقتی از 800RPM به 1400RPM تغییر میکنه، ممکنه متوجّه نویز شدیدی بشید.

سلام.

از دور فن پردازنده نیست قطعا ، همین الان 240 rpm هست ولی صدا همچنان میاد.

احساس خودم ، صداش مثل زمان هایی هست که مثلا هارد درایو یا درایور dvd میخوان مثلا یک چیزی رو  بخونند ولی نمیتونند ،

.با این حال اصلا dvd drive ندارم و usage هاردها هم زیر 2 درصد هست همیشه .

ویرایش شده توسط qozmyox
لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

سلام.

احساس خودم ، صداش مثل زمان هایی هست که مثلا هارد درایو یا درایور dvd میخوان مثلا یک چیزی رو  بخونند ولی نمیتونند ،

از این قسمت برای Fan tuning استفاده کنید شاید کمک کنه.

صدای هارد درایو نمیتونه اینقدر زیاد باشه که از کیس با در بسته شنیده بشه.

InkedAi_LI.jpg

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Erryhami گفته است :

از این قسمت برای Fan tuning استفاده کنید شاید کمک کنه.

صدای هارد درایو نمیتونه اینقدر زیاد باشه که از کیس با در بسته شنیده بشه.

InkedAi_LI.jpg

این کار رو دیروز انجام دادم . فایده ای نداشته.

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

سلام.

اگه هارد در حالت لود نیست و کار میکنه مشکل از هارد نیست  قطعات رو یکی یکی تست کنید هارد رو جدا کنید  با اس اس دی تست کنید تا ببنید مشکل از کجا هست  میتونید یه فیلم بفرستید که صداش معلوم باش؟

لینک به دیدگاه

درود

صدا اگه منبعش رو دقیق پیدا نکنی بخاطر ویبره یا همون لرزش خفیف و با تعداد بالاست که میزنه به بدنه کیس و کلا صدای خفیف و اعصاب خراب کنی میاد و مشخص نمیشه دقیق از کجاست.

مورد اول فنهاست(چون شما گفتی از اونا نیست و چک کردم من اسم نبردم.ولی فن اگه روغنش خشک بشه اون میله تو بوش خشک میگرده زور میزنه نتیجه میشه لرزش خفیف و صدا از کیس..میتونی دست بزاری روبدنه فن دقت کنی متوجه میشی لرزش از کدومه..اگر به هر صورت از هیچ کدوم از فنها نباشه مربوط میشه به هارد دیسک چون هارد دیسکها همیشه در حال گردش هستند و اگه تا نیمساعت یا یساعت دقیق نمیدونم کاری با سیستم نشه و موس حرکت نکنه میرن رو حالت اماده باش و وقتی دست بخوره بموس و فشار کیبرد اونوقت باز چرخشش شروغ میشه ..شما یبار فنهارو تست کن مطمعن شو اگه شد از جاش در بیار و دونه دونه ببین راحت میچرخن و صدا مدا نمیدن که..در اخر هارد رو چک کن سیسشتمو خاموش کن و هاردو از جا در بیار بزار رو یه قوطی چیزی و کابلو وصل کن بهش برو تو ویندوز و تست کن ببین صدا میده باز کیس یا خیر

اگرم که درایو نوری داری کافیه کابلشو بکشی چون اونم لرزش داره بعضی اوقات به هر حال.

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

اگه هارد در حالت لود نیست و کار میکنه مشکل از هارد نیست  قطعات رو یکی یکی تست کنید هارد رو جدا کنید  با اس اس دی تست کنید تا ببنید مشکل از کجا هست  میتونید یه فیلم بفرستید که صداش معلوم باش؟

فیلم گرفتم ولی متاسفانه صدایی که میاد به خوبی در فیلم مشخص نیست

آیا با برنامه ای به طور دقیق میشه سرعت و مسائل مربوط به هارد هارو چک کرد ؟

در 17 دقیقه قبل، فرهاد کوهکن گفته است :

درود

صدا اگه منبعش رو دقیق پیدا نکنی بخاطر ویبره یا همون لرزش خفیف و با تعداد بالاست که میزنه به بدنه کیس و کلا صدای خفیف و اعصاب خراب کنی میاد و مشخص نمیشه دقیق از کجاست.

مورد اول فنهاست(چون شما گفتی از اونا نیست و چک کردم من اسم نبردم.ولی فن اگه روغنش خشک بشه اون میله تو بوش خشک میگرده زور میزنه نتیجه میشه لرزش خفیف و صدا از کیس..میتونی دست بزاری روبدنه فن دقت کنی متوجه میشی لرزش از کدومه..اگر به هر صورت از هیچ کدوم از فنها نباشه مربوط میشه به هارد دیسک چون هارد دیسکها همیشه در حال گردش هستند و اگه تا نیمساعت یا یساعت دقیق نمیدونم کاری با سیستم نشه و موس حرکت نکنه میرن رو حالت اماده باش و وقتی دست بخوره بموس و فشار کیبرد اونوقت باز چرخشش شروغ میشه ..شما یبار فنهارو تست کن مطمعن شو اگه شد از جاش در بیار و دونه دونه ببین راحت میچرخن و صدا مدا نمیدن که..در اخر هارد رو چک کن سیسشتمو خاموش کن و هاردو از جا در بیار بزار رو یه قوطی چیزی و کابلو وصل کن بهش برو تو ویندوز و تست کن ببین صدا میده باز کیس یا خیر

اگرم که درایو نوری داری کافیه کابلشو بکشی چون اونم لرزش داره بعضی اوقات به هر حال.

از فن ها نیست ، چک کردم کامل دیروز. درایو نوری هم اصلا ندارم

این صدا تا قطع میشه ، امتحان کردن ، داخل فولدر هایی از هر هاردی و درایوی رفتم ، دوباره شروع شد.

قاعدتا این صدا اگر از کار کردن هارد باشه ، میشه با برنامه ای چک کرد این موضوع رو که مثلا هارد با چه سرعتی داره کار میکنه؟

ویرایش شده توسط qozmyox
لینک به دیدگاه

سلام مجدد.

برای تست اینکه بفهمید از هارد هست یا نه.

ی بار کابل برق هارد ها رو بکشید و برید تو ویندوز و کارای معمولی انجام بدید. ببینید بازم اون صدا میاد یا نه.

هارد های سیگیت باراکودا 7200rpm تو کیس کولرمستر مسترکیس پرو5 من نویز ایجاد میکرد به این صورت ک همیشه یه صدای بم و شبیه کار کردن یه قطعه ای تو فضای بسته میومد ک ب صورت نافرمی رو مخ بود.

وقتی فهمیدم صدا از هارد هاست ک ی بارپیچ کیج هارد رو باز کردم و وقتی صدا اومد ی کم اون کیج رو اوردم بالا و ب صورت عجیبی نویز از بین رفت! پیچش رو ک محکم میکردم نویز بیشتر میشد.

به همین دلیل هر دوشون رو فروختم و 2 عدد ssd خریدم.

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

فیلم گرفتم ولی متاسفانه صدایی که میاد به خوبی در فیلم مشخص نیست

آیا با برنامه ای به طور دقیق میشه سرعت و مسائل مربوط به هارد هارو چک کرد ؟

از فن ها نیست ، چک کردم کامل دیروز. درایو نوری هم اصلا ندارم

این صدا تا قطع میشه ، امتحان کردن ، داخل فولدر هایی از هر هاردی و درایوی رفتم ، دوباره شروع شد.

قاعدتا این صدا اگر از کار کردن هارد باشه ، میشه با برنامه ای چک کرد این موضوع رو که مثلا هارد با چه سرعتی داره کار میکنه؟

نرم افزار sentinal رو نصب کنید از صفحه اول هم ssd هم هارد یه عکس بفرستین 

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام مجدد.

برای تست اینکه بفهمید از هارد هست یا نه.

ی بار کابل برق هارد ها رو بکشید و برید تو ویندوز و کارای معمولی انجام بدید. ببینید بازم اون صدا میاد یا نه.

هارد های سیگیت باراکودا 7200rpm تو کیس کولرمستر مسترکیس پرو5 من نویز ایجاد میکرد به این صورت ک همیشه یه صدای بم و شبیه کار کردن یه قطعه ای تو فضای بسته میومد ک ب صورت نافرمی رو مخ بود.

وقتی فهمیدم صدا از هارد هاست ک ی بارپیچ کیج هارد رو باز کردم و وقتی صدا اومد ی کم اون کیج رو اوردم بالا و ب صورت عجیبی نویز از بین رفت! پیچش رو ک محکم میکردم نویز بیشتر میشد.

به همین دلیل هر دوشون رو فروختم و 2 عدد ssd خریدم.

تشکر.

یک سوال مبتدیانه : اگر کابل برق رو بکشم و فقط sata وصل باشه ، هارد ها همچنان کار میکنند ؟ اصولا کابل برقشون برای چی هست پس؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

تشکر.

یک سوال مبتدیانه : اگر کابل برق رو بکشم و فقط sata وصل باشه ، هارد ها همچنان کار میکنند ؟ اصولا کابل برقشون برای چی هست پس؟

کابل برق برق و تامین میکنه و کابل ساتا اطلاعات رو منتقل میکنه.کابل برق و بکشی هارد خاموش میشه.

ویرایش شده توسط omid.gh
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، mr mega گفته است :

نرم افزار sentinal رو نصب کنید از صفحه اول هم ssd هم هارد یه عکس بفرستین 

http://prntscr.com/mn5bbt

http://prntscr.com/mn5biz

http://prntscr.com/mn5box

بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

هاردا مشکلی اصلا ندارن سالم سالماً اما ممکنه نویز داشته باشن که فک نکنم با توجه به صدای که میگین مشکل از هارد باش شما باید هر دو هارد رو قطع کنید با ssd کار کنید اگه صدا نیومد مشکل از هارده اگه اومد باید یکی یکی تست کنید که بازم فک کنم مشکل هارد باش چون تجربه داشتم ولی از من تو حالت لود بود هاردم معیوب شده بود. 

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، qozmyox گفته است :

تشکر.

دوستمون خیلی خوب توضیح دادن. اون کابلا یکیش برق و یکیش دیتا رو منتقل میکنن.

به نظرم تستی ک گفتم رو انجام بدید خیلی چیزا مشخص میشه. منم وقتی فهمیدم از هارده خیلی متعجب شدم.

لینک به دیدگاه

با اجازه صاحب تاپیک بنده هم صدای اسیاب بادی از کیسم میشنوم فکر می کنم از ssd چون هاردهارو جدا کردم بازم صدا میومد.Adata SU650که چندماهی  خریداری کردم.به نظرتون مشکل ازچیه؟

Capture.JPG

ویرایش شده توسط Rorschach
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Rorschach گفته است :

با اجازه صاحب تاپیک بنده هم صدای اسیاب بادی از کیسم میشنوم فکر می کنم از ssd چون هاردهارو جدا کردم بازم صدا میومد.Adata SU650که تازه خریداریش کردم.به نظرتون مشکل ازچیه؟

Capture.JPG

دوست عزیز ssd اصلا قطعه مکانیکی نداره که بخواد صدا بده!! 

فن پاور و فن سی پی یو رو چک کنید. 

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، elnino99 گفته است :

دوست عزیز ssd اصلا قطعه مکانیکی نداره که بخواد صدا بده!! 

فن پاور و فن سی پی یو رو چک کنید. 

,والا من زیاد سر درنمیارم .خیلی صدای مبهمیه ولی مثلا بعضی وقتا مثل ماشین که پدال گاز فشار میدی یهو زیاد میشه بعد دوباره کم میشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...