رفتن به مطلب

درخواست راهنمایی (قطعات سیستم را از کجا بخرم؟!)

MiladZQ
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان 🙂

طبق یکی دو تاپیک قبلیم من میخواستم کامپیوترم رو ارتقا بدم و حالا وقتش رسیده... 

جالبه لیون کامپیوتر یه مقدار از شهر فافا قیمتش بالاتره الان، دلیلشو نمیدونم، نظرتون با خرید از شهر فافا چیه؟ :)

این هم سیستمی هست که میخوام بخرم 👇

Apu: amd ryzen3 2200g

Ram: 8gb نمی دونم چه مدل چه باسی اگه امکانش هست بگید کدوم مدل سازگاری با رایزن بهتره و باس چند بخرم بهتره. 

Power: 580W Green اینم نمیدونم چند پین باشه و... اگه امکانش هست بگید. 

Mainboard: ASUS PRIME B350 M-K

CASE: بعدا تعویض میشه.

FAN: اونم هر چه فن ارزونتر و کارایی بهتر باشه می خرم. 

درصورت خرید کارت گرافیک 1050TI در آینده، این کیس میتونه تا 3-4 سال دیگه نیاز بازی و فتوشاپ و برنامه نویسی و... رو برای بنده حل کنه؟ یا نیاز به ارتقای کوچیک تا کی پیدا نمی کنه و... 

در ضمن بودجم هم طرفای 2.5، 3 تومن هستش. 

قطعه دیگه ای لازم نیست؟ از کدوم سایت بخرم و...؟ پیشاپیش ممنونم از همه دوستان

لینک به دیدگاه

درود شهره فافا عزیز خدمات پس از فروش بسیار بهتری حتی نسبت ب لیون کامپیوتر داره و خیالت بابت خرید از این سایت راحت باشه 

رم شما بسته ب مادر بردی ک انتخاب میکنی باید فرکانس داشته باشه(ینی ساپورت کنه فرکانس رمت رو)  هر چی فرکانس بالاتر باشه کارایی سی پی یو های رایزن  بیشتر میشه اما ترجیحا برند gskill flares  پیشنهاد میشه
power هم با توجه ب گرافی ک میخای انتخاب کنی فل حال مناسبه اما اگر در اینده مثلن بخاین گرافیک های اند تهیه کنی دچار مشکل میشی اگر امکانش هست 650 یا 750 تهیه کنید
گرافیکی ک مده نظر شماست البته بسته ب رزولوشینی ک شما بازی میکنی ممکنه تا 3 4 سال دیگ رو تنظیمات نرمال یا لو پاسخگویه شما باشه اما چون انویدیا نشون داده ک درایور های جالبی نمیزنه بهتره سمت 570 یا 580 برین اگر بتونید دسته دومش رو با قیمت معقول تهیه فرمایی

قطعه ی دیگری لازم نیست اگر مانیتور و موسو کیبورد داشته باشی

اما با توجه ب بودجه ای ک داری کانفیگه خوبیه ولی گرافیک رو ترجیحا amd ببند

ویرایش شده توسط nightwolf
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nightwolf گفته است :

درود شهره فافا عزیز خدمات پس از فروش بسیار بهتری حتی نسبت ب لیون کامپیوتر داره و خیالت بابت خرید از این سایت راحت باشه 

رم شما بسته ب مادر بردی ک انتخاب میکنی باید فرکانس داشته باشه(ینی ساپورت کنه فرکانس رمت رو)  هر چی فرکانس بالاتر باشه کارایی سی پی یو های رایزن  بیشتر میشه اما ترجیحا برند gskill flares  پیشنهاد میشه
power هم با توجه ب گرافی ک میخای انتخاب کنی فل حال مناسبه اما اگر در اینده مثلن بخاین گرافیک های اند تهیه کنی دچار مشکل میشی اگر امکانش هست 650 یا 750 تهیه کنید
گرافیکی ک مده نظر شماست البته بسته ب رزولوشینی ک شما بازی میکنی ممکنه تا 3 4 سال دیگ رو تنظیمات نرمال یا لو پاسخگویه شما باشه اما چون انویدیا نشون داده ک درایور های جالبی نمیزنه بهتره سمت 570 یا 580 برین اگر بتونید دسته دومش رو با قیمت معقول تهیه فرمایی

قطعه ی دیگری لازم نیست اگر مانیتور و موسو کیبورد داشته باشی

اما با توجه ب بودجه ای ک داری کانفیگه خوبیه ولی گرافیک رو ترجیحا amd ببند

ممنونم از شما :)

شهر فافا تا حالا ازش خرید نداشتم ولی شنیدم فروشگاه با سابقه و معتبری هست. 

رم که gskill یه مقدار گرونه، Gell هم ساپورت میکنه به گمونم ولی به شدت در ایران کمیابه. 

فکر کنم این مادربرد تا 3000 ساپورت کنه 🤔 دقیق نمی دونم باید چک کنم. 

پاور فعلا یه 580 قاعدتا باید برام کافی باشه. اگه بودجم نرسید بالاجبار سراغ 430 باید برم. 

والا من زیاد رزولوشن و کیفیت این مباحث برام اهمیت نداره و مهم داستان بازی هست. ولی بیشتر روی رزولوشن اچ دی و به جهت اینکه به قطعات فشار زیادی نیاد رو مدیوم بازی می کنم. 

خودم بیشتر nvidia رو قبول دارم ولی خب قیمتش به شدت بالاست و اینکه دقیقا شما درست میگید سابقه نشون داده nvidia وقتی نسل جدید گرافیک میزنه دیگه به نسل قبلی به هیچ وجه توجه کافی نمی کنه. (amd بیشتر به کاربرانش اهمیت میده تا nvidia) 

کیبورد، موس، مانیتور، هارد و کیس هم هست. (ولی خب در آینده میخوام یه کیبورد و موس گیمینگ + کیس شیشه ای بخرم) 

باز هم ممنونم، دیگه بیشترین تلاشم رو کردم که بهترین انتخاب رو داشته باشم (البته با کمک دوستان فروم لیون و فروم های دیگر) 

ممنون میشم از دوستان دیگه هم اگه منو یاری بدن :)

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Only gamer گفته است :

سلام دوستان 1f642.png

طبق یکی دو تاپیک قبلیم من میخواستم کامپیوترم رو ارتقا بدم و حالا وقتش رسیده... 

جالبه لیون کامپیوتر یه مقدار از شهر فافا قیمتش بالاتره الان، دلیلشو نمیدونم، نظرتون با خرید از شهر فافا چیه؟ :)

این هم سیستمی هست که میخوام بخرم 1f447.png

Apu: amd ryzen3 2200g

Ram: 8gb نمی دونم چه مدل چه باسی اگه امکانش هست بگید کدوم مدل سازگاری با رایزن بهتره و باس چند بخرم بهتره. 

Power: 580W Green اینم نمیدونم چند پین باشه و... اگه امکانش هست بگید. 

Mainboard: ASUS PRIME B350 M-K

CASE: بعدا تعویض میشه.

FAN: اونم هر چه فن ارزونتر و کارایی بهتر باشه می خرم. 

درصورت خرید کارت گرافیک 1050TI در آینده، این کیس میتونه تا 3-4 سال دیگه نیاز بازی و فتوشاپ و برنامه نویسی و... رو برای بنده حل کنه؟ یا نیاز به ارتقای کوچیک تا کی پیدا نمی کنه و... 

در ضمن بودجم هم طرفای 2.5، 3 تومن هستش. 

قطعه دیگه ای لازم نیست؟ از کدوم سایت بخرم و...؟ پیشاپیش ممنونم از همه دوستان

سلام داداش

من از لیون خریدم از فافا خریدم از دیجی کالا هم خرید کامپیوتری داشتم،از همه راحت تر دیجیه اما از همه گرونتره،الانم که اصلن خودش نمیفروشه و شده مثل پاساژ کامپیوتر،فافا از همه ارزون تره بعد که سفارش دادید و پول فرستادید زنگ میزنن بتون که شاید بعضیا خوششون نیاد(من که خوشم نمیاد)،لیونم که نمیدونم الان رویش عوض شده یا نه اما خرید ازش هفت خان رستمه،جنس سفارش میدی،فرداش زنگ میزنه میگه نداریم چی بزارم جاش؟،دوباره زنگ میزنه میگه این قیمتش یکم بالاتره دوباره پول بریزید،دوباره میگه پول پستو بریز،دوباره زنگ میزنه میگه ادرس شما اینه ،درسته؟؟؟دوباره زنگ میزنه میگه فرستادیم حواست باشه،دوباره...

بنظرم فافا از همشون بهتره

درمورد کارایی سیستم اول باید بگید تو کدوم رزولوشن بازی میکنید ،رزولوشن 1366*768 باشه نهایت تا دوسال دیگه اگه شما گرافیکو تا نرمال بیارید پایین و با افت فریم مشکلی نداشته باشید،درضمن رم کمه و حتما مشکل ساز میشه،برای فتوشاپ و برنامه نویسی مشکلی ندارید،،،در کل انتظار بالای از سیستمتون نداشته باشید،اگه دیدید بازی های تازه روی سیستمتون خوب اجرا نمیشن و ناراضی هستید،بازی های سال های قبلو بازی کنید فکرشم نمیکنید اما بازی های قدیمی خیلی جذاب تر بودن،من بازیdoom سال ۱۹۹۳ رو هنوز بازی میکنم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...