رفتن به مطلب

مشکل هارد مکستور mbr

aliani
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من تا دیروز هاردم درست بود و هیچ مشکلی نداشت دیشب گزاشتم سیستم با idm دانلود کنه و اتوماتیک بعد اتمام دانلود خاموش شه امروز که سیستم رو روشن کردم دیدم یکی از هارد هام رو دیگه نمیشناسه اسم خود هارد هست اما پارتیشن هاش نیست توی سیستم دیگه هم تست کردم همین مشکل بود یعنی توی بایوس و توی diskmanagment اسم هارد هست اما جلوش زده not initialized وقتیم که میزنم initialized ارور میده که the request could not be performed becuase of an I/O device eror رفتم از مغازه دار پرسیدم گفت احتمالا مشکل از mbr هارده والا من موندم چیکار کنم چون میگفت برای فیکس mbr کل اطلاعات هارد میره و برای ریکاوریش هم کلی هزینش میشه

ممنون میشم دوستان راهنماییم کنند چجوری این مشکل رو حل کنم یا اگه مشکل از جایه دیگس چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

اگر هاردی نیست که سیستم عامل روش نصبه ، یک بار کابلهاش رو جدا کن و سیستم رو روشن کن . بعد سیستم رو خاموش کن و دوباره هارد رو وصل کن . ببین چی میشه .

لینک به دیدگاه

روی یک پورت ساتای دیگه امتحان کردی ؟ برای ویروس سیستم رو چک کردی ؟

لینک به دیدگاه

روی یه پورت دیگه که هیچی روی یه سیستم دیگه تست کردم فرقی نداشت !

لینک به دیدگاه

یکی از دوستان با نام کاربری UnforgiveN ، در مورد هارد اطلاعات خوبی داره . می تونید از ایشون هم بپرسید . من بیشتر از این نمیدونم. شرمنده .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر کاربر واردی هستی میتونی از نرم افزار های Fix MBR یا پارتیشن ریکاوری استفاده کنی.

نرم افزار Test disk عالی هست فقط چون اینترفیس خوبی نداره کار کردن باهاش یکم سخت هست ( اینترفیس داس داره)

بعد از Fix MBR باید از نزم افزار های ریکاوری استفاده کنی یسری نرم افزار های ریکاوری که Raw ریکاوری هستند.

اگر قبلا این کار رو نکردی و اطلاعاتت مهم هست و دسترسی به سورس دیگه ازش نداری هارد رو بده دست یه نفر که کارش ریکاوری هارد باشه ( برای ریکاوری هزینه سنگینی میگیرن معمولا).

نرم افزار تست دیسک رو امتحان کن شاید اصلا نیازی به ریکاوری MBR نباشه به پیغام های نرم افزار دقت کن و هر چیزی رو OK نکن قبل از این که کاملا متوجه بشی منظورش چی هست

نرم افزار رایگان تست دیسک

لینک به دیدگاه

برای ترمیم مستر بوت ریکورد الزاما همه ی داده های خود را از دست نخواهید داد مشروط بر اینکه از چه روشی استفاده نمایید بنده استفاده از نرم افزار " partition wizard boot disk " را توصیه می کنم پس از رایت آن بر روی یک CD سیستم را با آن بوت کنید و بعد از انتخاب دیسک با استفاده ار گزینه ی fix mbr اقدام کنید البته اگر اطمینان دارید مشکل از MBR هست. امیدوارم کارت راه بیوفته از دست دادن هارد خیلی دردآوره!

لینک به دیدگاه

اگر کاربر واردی هستی میتونی از نرم افزار های Fix MBR یا پارتیشن ریکاوری استفاده کنی.

نرم افزار Test disk عالی هست فقط چون اینترفیس خوبی نداره کار کردن باهاش یکم سخت هست ( اینترفیس داس داره)

بعد از Fix MBR باید از نزم افزار های ریکاوری استفاده کنی یسری نرم افزار های ریکاوری که Raw ریکاوری هستند.

اگر قبلا این کار رو نکردی و اطلاعاتت مهم هست و دسترسی به سورس دیگه ازش نداری هارد رو بده دست یه نفر که کارش ریکاوری هارد باشه ( برای ریکاوری هزینه سنگینی میگیرن معمولا).

نرم افزار تست دیسک رو امتحان کن شاید اصلا نیازی به ریکاوری MBR نباشه به پیغام های نرم افزار دقت کن و هر چیزی رو OK نکن قبل از این که کاملا متوجه بشی منظورش چی هست

نرم افزار رایگان تست دیسک

ممنون از اطلاعات مفیدتون

نرم افزار تست دیسک رو استفاده اما این نرم افزار هارد رو شناسایی نکرد و فقط هاردی که ویندوز روش نصب هست رو نشون میده اما نرم افزارای دیگه مثل seatool یا Recover My Files یا Active @ Partition Recovery هارد رو دیتکت میکنه اما بدون هیچ درایوی یا اینکه hardware fail جلوی هارد زده و....

من الان چجوری میتونم مطمئن بشم مشکل از mbr هست ؟

ویرایش شده توسط aliani
لینک به دیدگاه

برای ترمیم مستر بوت ریکورد الزاما همه ی داده های خود را از دست نخواهید داد مشروط بر اینکه از چه روشی استفاده نمایید بنده استفاده از نرم افزار " partition wizard boot disk " را توصیه می کنم پس از رایت آن بر روی یک CD سیستم را با آن بوت کنید و بعد از انتخاب دیسک با استفاده ار گزینه ی fix mbr اقدام کنید البته اگر اطمینان دارید مشکل از MBR هست. امیدوارم کارت راه بیوفته از دست دادن هارد خیلی دردآوره!

ممنون از توضیحتون فقط الان راه حلی هست من مطمئن بشم مشکل از mbr هارد هست ؟

ویرایش شده توسط aliani
لینک به دیدگاه

ممنون از توضیحتون فقط الان راه حلی هست من مطمئن بشم مشکل از mbr هارد هست ؟

از برنامه ای که گفتم استفاده کن کارش درسته ! با fix mbr . اگر مشکل از mbr بود حل میشه اگر حل نشد مشکل از mbr نیست .

ضمنا اگر تنها از این ایتم استفاده کنی دیتات از دست نمیره !

یه سوال هارد چقدر دیتا توشه (پره)؟

لینک به دیدگاه

از برنامه ای که گفتم استفاده کن کارش درسته ! با fix mbr . اگر مشکل از mbr بود حل میشه اگر حل نشد مشکل از mbr نیست .

ضمنا اگر تنها از این ایتم استفاده کنی دیتات از دست نمیره !

یه سوال هارد چقدر دیتا توشه (پره)؟

ممنون

از 500 فک کنم حدود 420 30 تا ازش پره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

اگر تست دیسک درایو مشکل دار رو شناسایی نکرد یعنی مشکل اساسی داری احتمالا به خاطر همین Hardware Fail داری.

اول با HD tune سلامت هارد رو چک کن:

تو HD tune یه تب Health هست که همه Status ها باید Ok باشه.

مشکلت از MBR نیست.

لینک به دیدگاه

اگر تست دیسک درایو مشکل دار رو شناسایی نکرد یعنی مشکل اساسی داری احتمالا به خاطر همین Hardware Fail داری.

مشکلت از MBR نیست.

hd tune رو اجرا کردم هارد رو شناخته اما تو تب health هیچ گزینه ای نیست که اصلا نشون بده که سالمه یا نه یه چیز دیگه ام که جالبه اینه که جلوی هارد زده 0mb !!!

لینک به دیدگاه

از 500 فک کنم حدود 420 30 تا ازش پره

این برنامه قابلیت بازگردانی پارتیشن و فایل رو هم داره اگر از داخلش تونستی پارتیشن هات رو ببینی سعی کن فایل ها رو روی اون یکی هاردت بریزی تا از بابت دیتا خیالت راحت بشه بعد هر اقدامی لازمه انجام بده ( مثلا فرمت )

مشکلت از MBR نیست.

HD tune برنامه ی چندان مناسبی برای تست هارد آنهم موقعی که هارد در دسترس نیست نمی باشد برای این کار برنامه های بهتر موجوده. اما بهرحال اینم در بیابان نعمت است.( البته با پوزش از استاد )

در مورد اینکه بگیم مشکل از mbr نیست نمی تونیم زیاد مطمئن باشیم می دونین که ، mbr یه 512 هستش که سرنوشت تا 2 ترا رو تعیین می کنه اونم با چیزای ساده ای مثل FAT

اما به نظر میرسه مشکل دیگه ای هم باشه

لینک به دیدگاه

این برنامه قابلیت بازگردانی پارتیشن و فایل رو هم داره اگر از داخلش تونستی پارتیشن هات رو ببینی سعی کن فایل ها رو روی اون یکی هاردت بریزی تا از بابت دیتا خیالت راحت بشه بعد هر اقدامی لازمه انجام بده ( مثلا فرمت )

این برنامه ای که گفتین رو تحت ویندوزش رو نصب کردم اما هارد رو نشناخت یه نظرتون تحت dos ش ممکنه هارد رو بشناسه ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مشکل سخت افزاری داره هارد شاید بد سکتور سخت افزاری روی سکتور های سیستمی شاید مشکلات مربوط به هد هارد.

صدای هارد طبیعی هست؟

لینک به دیدگاه

والا الان که صدای خاصی نمیده اما قبلا بعضی موقعها یه صداهایی میومد که انگار هارد داره کار میکنه و اطلاعات جابجا میکنه بیشتر هم شبها متوجهش میشدم شاید بخاطر اینکه صدا کمتر بود بعضی موقعها با یه تکون موس یا باز کردن تسک منیجر صدا میرفت بعضی موقعهام خودش قطع میشد !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نرم افزاری که اتچ کردم یه فایل iso هست یه فلش یا CD بوت باهاش درست کن و سیستم رو بوت کن فقط هارد مشکل دار رو وصل کن و ببین چیکار میتونه بکنه به عنوان آخرین راه حل نرم افزاری.

یه نرم افزار خصوصی هست که حتی تو مدلهایی از هارد میتونه بعد از تصحیح اطلاعات SMART رو آپدیت کنه بد سکتور های سخت افزاری رو Reallocate میکنه و ریکاوری اطلاعات داره.

اول وضعیت SMART رو نگاه کن این نرم افزار چون از Direct Hardware Interaction with Hard Disk Drives and Controllers استفاده میکنه بهترین نرم افزار برای گرفتن وضعیت SMART هست.

موفق باشید.

SpinRite.rar

لینک به دیدگاه

این برنامه ای که گفتین رو تحت ویندوزش رو نصب کردم اما هارد رو نشناخت یه نظرتون تحت dos ش ممکنه هارد رو بشناسه ؟

اینی که گفتم یه ایزو هست که باید رایت شه و سیستم باهاش بوت شه ( تا آخرین باری که ازش استفاده کردم نسخه ای واسه os نداشت ) حالا نمی دونم چجوری نصب کردی

مشکل سخت افزاری داره هارد شاید بد سکتور سخت افزاری روی سکتور های سیستمی شاید مشکلات مربوط به هد هارد.

احتمالش قویا هست

میشه بگید منظور تون از سکتور های سیستمی روی دیسکی که os روش نصب نیست چیه؟ غیر از mbr هستش؟

از دلایل سایز = 0 از دست رفتن جدول FAT اصلی ترین که طیفی از علل از نوسان تا ویروس رو شامل میشه + این جدول در mbr قرار داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روش درست کردن فلش بوت تو همین فروم هست شاید تو پست های قبلی من سرچ کن.

کار با نرم افزار شاید چند ساعت کارببره.

لینک به دیدگاه

اینی که گفتم یه ایزو هست که باید رایت شه و سیستم باهاش بوت شه ( تا آخرین باری که ازش استفاده کردم نسخه ای واسه os نداشت ) حالا نمی دونم چجوری نصب کردی

تست کردم روی dos هم نشناخت هارد رو

الانم این بوتی که جناب UnforgiveN فرمودن تست میکنم ایشالا که اینیکی دیگه کار کنه :|

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

احتمالش قویا هست

میشه بگید منظور تون از سکتور های سیستمی روی دیسکی که os روش نصب نیست چیه؟ غیر از mbr هستش؟

از دلایل سایز = 0 از دست رفتن جدول FAT اصلی ترین که طیفی از علل از نوسان تا ویروس رو شامل میشه + این جدول در mbr قرار داره

بله سکتورهای MBR منظورم هست وقتی نرم افزار های تعمیر MBR و تعمیر پارتیشن تیبل نمیتونن به سکتورهای MBR دسترسی پیدا کنن پس یا ایراد بد سکتوری روی سکتور های سیستمی هست یا هد هارد.

از موضوع اینکه دلیل خرابی هارد MBR هست باید بگذزیم چون تو این مورد اصلا دسترسی به MBR نداره

لینک به دیدگاه

کارایی که گفتین انجام دادم و با بوتی که دادین اومدم تو نرم افزار اما تو قسمت discovery mass storage devices حدود 20 دقیقه این working بود چیزی رو دیتکت نمیکرد این طبیعی بود باید میزاشتم کار میکرد ؟ حالا اگه مشگل سخت افزاری باشه این کامپیوتریا میتونن درست کنم یا باید حتما ببرم گارانتی ؟

درضمن ببخشید وقت دوستان تا این موقع شب گرفتم

ویرایش شده توسط aliani
لینک به دیدگاه

اگر گارانتی داره که ببر گارانتی . منتها گارانتی به احتمال زیاد دیتا رو برات ریکاوری نمیکنه .زنگ بزن بپرس که ریکاوری میکنن یا نه . اگر گفتن نه اول بده ریکاوری و بعد ببر گارانتی.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...