رفتن به مطلب

جشنواره‌های اینترنت ADSL, VDSL, LTE, TD-LTE, Wireless, WiMax, FTTH, Point to Point، تانوما و فیبر نوری در مناسبت‌های خاص؛ پیشنهاد، تجربیات راجب isp ها

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 3 ساعت قبل، invoker گفته است :

سلام / کار های که بهتون گفتم رو انجام دادین ؟!

یه اسکرین شات بفرستین واسم ببینم اوضاع خط به چه صورته ...

سیم رو عوض نکردم.اما سیم تو حیاط اضافی داشت بریدمش زدم خوب هم پیچیدمش ولی خیلی افتضاح شده.با وضعیت قبلی وقتی وصل میکردم به پریز اول کشش 9 مگ بود اما الان وصل میکنم به اونجا کشش 6 مگه.نمیدونم چرا اینجوری شد.این وضعیت الانه:

hhhh.png.9cf60a4003ab73eeee855a2bdfe66a91.png

در 2 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

اسپلیتر درست نصبه؟ 

در مورد فاصله تا مخابرات: کابل تلفن مستقیم کشیده نشده و در مسیر پیچ و خم زیادی داره 

اسپلیتر رو زدم به تلفن و مودم رو جای دیگه مستقیم زدم به پریز.

ویرایش شده توسط amir.t.1261
لینک به دیدگاه

• ارسال 454
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوست عزیز اصلا نباید کابل رو کوتاه میکردید حتی اگرم خوب بپیچیدش اصلا کیفیت بهتر نمیشه چون اونجا علاوه برمقاومت نویز ایجاد میشه که خودش وضعیت رو بدتر میکنه نه بهتر/کابل همیشه باید از سرش یا تهش کوتاه بشه نه از وسطش /اگر وضعیت اینترنت براتون قابل تحمل نیست کلا اون کابل رو بندازین دور و یه کابل به اندازه،سرخط تا داخل خونه بخرید /حتما هم شیلد دار (tp)  باشه تا نویز کمتر بشه /کابل های شیلد دار هم  یه سیم مسی اضافه داره که اگر سرخط خونتون ارت داره اون تیکه سیمه رو بهش وصل کنید(تا نویز خط کمتر بشه) 

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

دوست عزیز اصلا نباید کابل رو کوتاه میکردید حتی اگرم خوب بپیچیدش اصلا کیفیت بهتر نمیشه چون اونجا علاوه برمقاومت نویز ایجاد میشه که خودش وضعیت رو بدتر میکنه نه بهتر/کابل همیشه باید از سرش یا تهش کوتاه بشه نه از وسطش /اگر وضعیت اینترنت براتون قابل تحمل نیست کلا اون کابل رو بندازین دور و یه کابل به اندازه،سرخط تا داخل خونه بخرید /حتما هم شیلد دار (tp)  باشه تا نویز کمتر بشه /کابل های شیلد دار هم  یه سیم مسی اضافه داره که اگر سرخط خونتون ارت داره اون تیکه سیمه رو بهش وصل کنید(تا نویز خط کمتر بشه) 

اینجور که فکر میکنید نیست.از وسط از قدیم وصله داشته اما وصله ای بهش اضافه نکردم.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

با این میشه کار کرد؟دادم کرد 8 مگ.

706914828_.png.8bd53f73c8e000342a312480e629d7e8.png

snr نسبتا پایین و ممکنه قطعی داشته باشین بالای 10 باید باشه و بالا 15 برای پایداری کامل , اگر روی 6 بیارین دانلود رو  خیلی بهتر میشه و اپلودم بگین بیارن رو 767 , کافی و کامله برا گیم و Snr هم میاد راحت

بالای 10 دوست عزیز !

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، Sbamin گفته است :

snr نسبتا پایین و ممکنه قطعی داشته باشین بالای 10 باید باشه و بالا 15 برای پایداری کامل , اگر روی 6 بیارین دانلود رو  خیلی بهتر میشه و اپلودم بگین بیارن رو 767 , کافی و کامله برا گیم و Snr هم میاد راحت

بالای 10 دوست عزیز !

اخه 6 مگ گیم ندارن.هر وصله چقدر از snr میندازه؟امروز snr دانلود هفته.

لینک به دیدگاه

سلام به همگی 

من ساکن کاشان هستم

تو شهر ما تا حالا از adsl شاتل و پارس انلاین استفاده کردم و اصلا راضی نبودم که علتش هم گویا سیم کشی تلفن منطقه ما بود.

بعد از یه مدت تحقیق فهمیدم یه سری اینترنت رادیویی شرکت اسیاتک و شاتل ارائه میدن.

یه سری هم اینترنت های td-lte توسط اسیاتک و ایرانسل.

من حقیقتش هیچ تجربه ای از این سرویس ها ندارم.

پیشنهاد شما دوستان در استفاده از این سرویس ها چیه؟کدومش رو پیشنهاد میکنید فارغ از شهری که ساکن هستید؟

فقط تنها چیزی که نظرمو راجع به ایرانسل جلب کرد بسته های نامحدودش بود.که حقیقتش من خودم الان ازش به صورت هات اسپات از گوشیم استفاده میکنم راضیم.ایا سرعت و کیفیتش در سرویس های td-lte ایشون هم همینطوره؟

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Mhjch گفته است :

سلام به همگی 

من ساکن کاشان هستم

تو شهر ما تا حالا از adsl شاتل و پارس انلاین استفاده کردم و اصلا راضی نبودم که علتش هم گویا سیم کشی تلفن منطقه ما بود.

بعد از یه مدت تحقیق فهمیدم یه سری اینترنت رادیویی شرکت اسیاتک و شاتل ارائه میدن.

پیشنهاد شما دوستان در استفاده از این سرویس ها چیه؟کدومش رو پیشنهاد میکنید فارغ از شهری که ساکن هستید؟

فقط تنها چیزی که نظرمو راجع به ایرانسل جلب کرد بسته های نامحدودش بود.که حقیقتش من خودم الان ازش به صورت هات اسپات از گوشیم استفاده میکنم راضیم.ایا سرعت و کیفیتش در سرویس های td-lte ایشون هم همینطوره؟

هر چی انتخاب می کنی فقط سمت مخابرات نرو

خیلی تعریف از شاتل شنیدم در کل حجم هایی که میده خیلی خوبه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

سلام

من خودم مشترک شاتل هست و مودم TD ایرانسل هم دارم

اگر اهل گیم هستین و پینگ براتون مهمه همین پوینت تو پوینت / وایرلس شاتل رو بگیرین بنظرم ، چون تعریفه پینگ و سرعتشو شنیدم (در مورد قیمتاش نمیدونم)

تی دی هم نت بدی نیست البته اخیرا سرعت و کیفیت TD ایرانسل شب ها شدیدا افت میکنه اما در کل اگر آنتن بده ، حداقل سرعت 2 مگابایت رو تو IDM بهتون میده

اگه میخواین TD بگیرین پیشنهاد میکنم حتمی مودم B612/TF-i60 رو بگیرین که آنتن دهیش بهتره . و اینکه با شماره گیری #20* میتونید چک کنید که اصن td تو جایی که هستین پوشش میده یا نه.

همینطور باز تعریف TD مبین نت رو بیشتر شنیدم و خیلی ها رو دیدم که راضی بودن ، اگه منطقه تون مبین نت پوشش میده بنظرم مبین نت بهتره

و در آخر هم اینکه گفتین گوشی رو هاتسپات میکنین ، اگر دائمی باشه میتونه به گوشی فشار بیاره ، بجاش با کابل tether کنید هم سرعت بهتره هم فشار کمتری میاد

شاد و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، King Arc s گفته است :

سلام

اگر اهل گیم هستین و پینگ براتون مهمه همین پوینت تو پوینت / وایرلس شاتل رو بگیرین بنظرم ، چون تعریفه پینگ و سرعتشو شنیدم (در مورد قیمتاش نمیدونم)

تی دی هم نت بدی نیست البته اخیرا سرعت و کیفیت TD ایرانسل شب ها شدیدا افت میکنه اما در کل اگر آنتن بده ، حداقل سرعت 2 مگابایت رو تو IDM بهتون میده

اگه میخواین TD بگیرین پیشنهاد میکنم حتمی مودم B612/TF-i60 رو بگیرین که آنتن دهیش بهتره . و اینکه با شماره گیری #20* میتونید چک کنید که اصن td تو جایی که هستین پوشش میده یا نه.

همینطور باز تعریف TD مبین نت رو بیشتر شنیدم و خیلی ها رو دیدم که راضی بودن ، اگه منطقه تون مبین نت پوشش میده بنظرم مبین نت بهتره

و در آخر هم اینکه گفتین گوشی رو هاتسپات میکنین ، اگر دائمی باشه میتونه به گوشی فشار بیاره ، بجاش با کابل tether کنید هم سرعت بهتره هم فشار کمتری میاد

شاد و پیروز باشید

اصلا باور نکن مبین نت بدترینه من دارم منطقه ما تحت پوشش سبز رنگ هست مشکلی نداره حتی مودم رو بردم توی کوچه بردمش رو پشت بوم توی یاسوج هم تست کردم اصلا بیشتر از 27 نرفت یعین لاکژری ترین حالتش 27 بود یکسری مشکلاتی هم که داره بعضی موقع قاطی میکنه امروز نت داشتم حدود 2 ساعت به اینترنت وصل نمیشد با اندروید و ای او اس ویندوز تست کردم حجم داشتم ولی مزد NO INTERNET ریست هم کردم خاموش روشن هم کردم بعد دو اعت خودش درست شد بسته هاش هم به جای اینکه ارزونتر باشه از بقیه اپراتور گرونتره پینگش هم که صلواتیه کلا خیلی وضع خوب باشه پینگ معمولی قابل تحمل بهت بده پشتیبانی هم خیلی بی ادبه اگر نت 4 مگ باشه کلا پشتیبانی نمیده میگه چون طرح 4 تا 40 هست مشکل ما نیست نامحدود هم که نداره به نظزم بی خیالش شو من ایرانسل ندارم ولی ایرانسل ثابت میتونی بیشتر بپرسی ولی سمت مبین نت نرو اگر منطقه تون یا خونه تون انتن نمیده که اصلا مبین نت نخر اگرم خوب انتن میده که همون ایرانسل بهتره تازه طرح نامحدود ماهانه هم داره 24 ساعته هم هست 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

سلام

شاد و پیروز باشید

خیلی ممنون از پاسخگوییتون

نه من حقیقتش اهل گیم انلاین نیستم زیاد

و کاربرد اصلیم وب گردی و دانلوده.

و تنها جاییم که بسته نامحدود دیدم داره ایرانسله و به نظرم به صرفه تره.

به نظر شما با توجه به اینکه من سرعت دانلود 4MB-6MB در منطقمون هنگام هات اسپات از ایرانسل میگیرم،همچین سرعتیو با مودم ها td-lte ایشون هم خواهم داشت؟

و ایا مودمشون دو طبقه رو جواب میده؟

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، amir.t.1261 گفته است :

اخه 6 مگ گیم ندارن.هر وصله چقدر از snr میندازه؟امروز snr دانلود هفته.

فرمول خاصی نداره

snr 7 بد نیست ولی امکان قطعی وجود داره اگه ندارن 6 که هیچی , کار کن با همین اگه اذیت نکرد که دیگه اذیت نمیکنه ولی اگه قطعی داشتین باید سرعت دانلود رو بیارین پایین

اون سرعت اپلودم خوبه اگه خیلی ثبات خط خواستید اونم بیارین پایین سرعتشو , بگو برام رو 767 ست کن. 

لینک به دیدگاه

در 20 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

اصلا باور نکن مبین نت بدترینه من دارم

دچار سوء تفاهم شدین ، من این رو به جهت راهنمایی دوستمون گفتم و خودم قصد تهیه نت ندارم

هرچند 8 سال پیش وایمکس مبین نت داشتم و آنتن دهی بدی تو شهر ما داشت و همینطور سرعت پایینی

اما خب شرایط فرق کرده و شهر به شهر ، نقطه به نقطه میتونه شرایط متفاوت باشه

من استریمر ها و اشخاص مختلفی رو دیدم که از پایداری و پینگ TD مبین نت راضی بودن

به علاوه گفته میشد مبین نت رایگان کارشناس میفرسته و اگه آنتن نده بهتون مودم نمید اصن !

در مجموع من اصراری بر خوب بودن مبین نت ندارم چون نسبی هست 🙃

در 10 ساعت قبل، Mhjch گفته است :

خیلی ممنون از پاسخگوییتون

خواهش میکنم

ببینید ایرانسل یکم قیمتاش بالاست و یکمم حجم دزدی میکنه (که اگه نامحدود بگیرین فک میکنم اوکی باشه)

برای بحث آنتن دهی ، #20* رو گرفتین ؟

اگه بگه اوکیه ، فک نمیکنم سرعته بدی بهتون بده ، حالا باز میتونید یه مودم از یکی قرض بگیرین و آنتن دهیشو چک کنید

اگه مودم TF-i60 بگیرین فک میکنم آنتن دهی وای فای خوبی داشته باشه (من خودم 2510 دارم و وای فایش خیلی ضعیفه، فوقش به یه روتر بریج میکنید مودمو برا وای فای)

اینکه میگین هاتسپات فلان قدره حالا TD چقدره ، ببینید مودم TF-i60 ای که ایرانسل میده تا 140 مگابیت بر ثانیه هم مورد داشتیم تو تبریز باهاش تست سرعت گرفتن !! پس به لحاظه کشش مودم اوکیه اما اینکه چقدر آنتن بده به شما و از همه مهمتر

حتی اگه همه چی هم اوکی اوکی باشه تو یک ماهه اخیر نت ها داغون شده و همون بنده خدا که میگم 140 مگابیت هم به چشم دیده ، الان همش پکت لاست داره و سرعتش شدیدا اومده پایین

که این سراسری هست و حتی بحثه ایرانسل هم نیست ، پس مواظب باشید تو ذوقتون نخوره 😅

در آخر هم اینکه مودم های آنلاکه دستی و دست دوم زیاد شده ، از یه جای معتبر بخرین

در پناه حق...

ویرایش شده توسط King Arc s
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

دچار سوء تفاهم شدین ، من این رو به جهت راهنمایی دوستمون گفتم و خودم قصد تهیه نت ندارم

هرچند 8 سال پیش وایمکس مبین نت داشتم و آنتن دهی بدی تو شهر ما داشت و همینطور سرعت پایینی

به علاوه گفته میشد مبین نت رایگان کارشناس میفرسته و اگه آنتن نده بهتون مودم نمید اصن !

خواهش میکنم

ببینید ایرانسل یکم قیمتاش بالاست و یکمم حجم دزدی میکنه (که اگه نامحدود بگیرین فک میکنم اوکی باشه)

اگه بگه اوکیه ، فک نمیکنم سرعته بدی بهتون بده ، حالا باز میتونید یه مودم از یکی قرض بگیرین و آنتن دهیشو چک کنید

اگه مودم TF-i60 بگیرین فک میکنم آنتن دهی وای فای خوبی داشته باشه (من خودم 2510 دارم و وای فایش خیلی ضعیفه، فوقش به یه روتر بریج میکنید مودمو برا وای فای)

اینکه میگین هاتسپات فلان قدره حالا TD چقدره ، ببینید مودم TF-i60 ای که ایرانسل میده تا 140 مگابیت بر ثانیه هم مورد داشتیم تو تبریز باهاش تست سرعت گرفتن !! پس به لحاظه کشش مودم اوکیه اما اینکه چقدر آنتن بده به شما و از همه مهمتر

حتی اگه همه چی هم اوکی اوکی باشه تو یک ماهه اخیر نت ها داغون شده و همون بنده خدا که میگم 140 مگابیت هم به چشم دیده ، الان همش پکت لاست داره و سرعتش شدیدا اومده پایین

در پناه حق...

در تایید صحبت های شما :

این تست سرعت بنده با مودم I60 با سیم کارت Td و آنتن بیرونی

182 مگابیت

photo_2020-09-22_10-49-11.jpg

photo_2020-09-22_10-50-41.jpg

لینک به دیدگاه

در 21 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

گر اهل گیم هستین و پینگ براتون مهمه همین پوینت تو پوینت / وایرلس شاتل رو بگیرین بنظرم ، چون تعریفه پینگ و سرعتشو شنیدم (در مورد قیمتاش نمیدونم)

من پوینت تو پوینت شاتل رو دارم هزینه حجمش با اینترنت خط هیچ فرقی نداره برای سرویس هم ماهانه هست ماهی تقریبا 23 هزار تومن سرعتش هم تقریبا 1.5 تا 3 مگ هست ولی خب جدیدا سرعتش 1 الی 2 مگ شده پینگش حدود 15 هست برا سرور داخلی

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، King Arc s گفته است :

خواهش میکنم

در پناه حق...

خیلی ممنون از پاسخگویی دقیقتون

*20# مربع رو گرفتم td-lte رو غیر فعال زده بود ولی 4g فعال بود.در سایت ایرانسل ولی که چک کردم منطقه ما td-lte پشتیبانی میکرد

با این اوصاف نمیتونم از td-lte استفاده کنم؟یا باید در نهایت کارشناس بیاد؟

شرمنده سوالاتم زیاد شد

لینک به دیدگاه

سلام. من snr خطم روی 12.6 بود برای بهتر و استیبل تر شدن اینترنت بین مودم و خط تلفن ۱ اسپلیتر قرار دادم و تعداد اسپلیتر ها رو به ۳ عدد رسوندم از اسپلیتر با کیفیت هم برای اینکار استفاده کردم. ۲ تا برای تلفن ها و یکی برای مودم. ولی نمیدونم چرا snr کمتر شده.

اینم عکس

Screenshot_۲۰۲۰۱۱۳۰-۲۲۴۷۲۲_Chrome.jpg

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است :

سلام. من snr خطم روی 12.6 بود برای بهتر و استیبل تر شدن اینترنت بین مودم و خط تلفن ۱ اسپلیتر قرار دادم و تعداد اسپلیتر ها رو به ۳ عدد رسوندم از اسپلیتر با کیفیت هم برای اینکار استفاده کردم. ۲ تا برای تلفن ها و یکی برای مودم. ولی نمیدونم چرا snr کمتر شده.

اینم عکس

Screenshot_۲۰۲۰۱۱۳۰-۲۲۴۷۲۲_Chrome.jpg

سلام.مال من هم همین حدوداس.ولی اصولیش اینه که برا مودم اسپلیتر نزنی و مستقیم وصلش کنی به پریز.نهایتا یکی بزنی.اضافی خوب نیست و بدتر خرابش میکنه.البته من با یدونه اسپلیتر کشش خطم رفت بالا و ولش کردم.پیشنهاد میکنم اضافیارو دراری.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان هایوب بسته های نیترو و فشفشه رو حذف کرده؟

تو قسمت خرید نیستن.

یعنی هیشکی اینجا هایوب استفاده نمیکنه؟ 😐

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام خدمت همگی عزیزان 

هدف از ایجاد تاپیک اینه که کسانی که موفق به خرید سرویس فیبرنوری برای منزل شدن ، تجربه خودشون رو راجب این سرویس در میان بزارن 

من چند سالی هست با adsl مشکل دارم ، یک روز خط روی ۸ مگ با snr ۱۱ هست بعد یک باره نت قطع میشه و خط میاد روی ۵ یا ۲ در واقع خود دست گل خود شرکته 

آیا ازین مشکلات روی فیبرنوری هم مشاهده میشه ؟(کاهش عمدی سرعت) 

وضعیت پینگ و پک لاست چطوره؟ 

پر حجم ترین سرویسی که اراعه میدن چی هست ؟ 

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، Mahdi D گفته است :

سلام خدمت همگی عزیزان 

هدف از ایجاد تاپیک اینه که کسانی که موفق به خرید سرویس فیبرنوری برای منزل شدن ، تجربه خودشون رو راجب این سرویس در میان بزارن 

من چند سالی هست با adsl مشکل دارم ، یک روز خط روی ۸ مگ با snr ۱۱ هست بعد یک باره نت قطع میشه و خط میاد روی ۵ یا ۲ در واقع خود دست گل خود شرکته 

آیا ازین مشکلات روی فیبرنوری هم مشاهده میشه ؟(کاهش عمدی سرعت) 

وضعیت پینگ و پک لاست چطوره؟ 

پر حجم ترین سرویسی که اراعه میدن چی هست ؟ 

سلام

تا اونجا که میدونم فیبر نوری فعلا فقط توسط مخابرات ارائه میشه.

مثلا من که بندرعباس هستم، با پشتیبانیشون تماس گرفتم، گفتن آدرس دقیق بده
باید بررسی کنیم که شما میتونین از این سرویس استفاده کنین یا نه، که بررسی
کرد گفت هنوز محله شما امکانش نیست. در مورد قیمت سروریس یک ماهه
با سرعت 50 مگابیت یا بیشتر 500 گیگابایت بین الملل یا 2 ترابایت داخلی
در میاد 180 تومن ماهیانه که خوبه، یکی از دوستان کرمانی دارن، اگر تاپیکشونو
پیدا کنین کاملا توضیح دادن.

لینک به دیدگاه

کاهش عمدی سرعت هست 

من تا چند هفته پیش 360 مگ بهم میداد 

الان رو 100 مگ محدود کردن 

تازه زنگ زدم 2020 یه کاری کرد که فقط با pppoE مودم میتونم وصل شم 

یعنی مثل سابق با بریج bridge نمیتوننم وصل شم 

ولی باز خوبه چون کانکشن نوری هست هیچ نویزی نیست 

مثلا جون میده برا بازی call of duty 

من قبلا که وایرلس داشتم تو بازی مضحکه دست عام و خاص بودم 

ولی الان طرف رو از اسکاتلند یا ایرلند میتونم بزنم . 

همون طور که گفتم اصلا چیزی به اسم نویز نداره 

فاصله که خیلی زیاد بشه به کل سیگنال نمیده 

کم و زیاد نداره فقط یه چیزی به اسم rx داره که مهم ه 

لینک به دیدگاه

در ۲ ساعت قبل، بامداد گفته است :

کاهش عمدی سرعت هست 

من تا چند هفته پیش 360 مگ بهم میداد 

الان رو 100 مگ محدود کردن 

تازه زنگ زدم 2020 یه کاری کرد که فقط با pppoE مودم میتونم وصل شم 

یعنی مثل سابق با بریج bridge نمیتوننم وصل شم 

ولی باز خوبه چون کانکشن نوری هست هیچ نویزی نیست 

مثلا جون میده برا بازی call of duty 

من قبلا که وایرلس داشتم تو بازی مضحکه دست عام و خاص بودم 

ولی الان طرف رو از اسکاتلند یا ایرلند میتونم بزنم . 

همون طور که گفتم اصلا چیزی به اسم نویز نداره 

فاصله که خیلی زیاد بشه به کل سیگنال نمیده 

کم و زیاد نداره فقط یه چیزی به اسم rx داره که مهم ه 

شما کدوم شهر هستین؟

اوضاع پینگ ، پکت لاست و آپلود چطوره؟

لینک به دیدگاه

در ۱۹ ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

شما کدوم شهر هستین؟

اوضاع پینگ ، پکت لاست و آپلود چطوره؟

کرمان

پینگ 93

پکت لاس نداره 

آپلود رو 100 مگ محدود کردن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...