رفتن به مطلب

جشنواره‌های اینترنت ADSL, VDSL, LTE, TD-LTE, Wireless, WiMax, FTTH, Point to Point، تانوما و فیبر نوری در مناسبت‌های خاص؛ پیشنهاد، تجربیات راجب isp ها

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به قول اون دوستمون یا باید چند میلیون هزینه کنی و پارتی داشته باشی و کلی بدو بدو یا همین چیز که اسمشو گذاشتن اینترنت استفاده کنی! دقیق یادم نیست چقدر شده فکر کنم حدود ده سالی هست که adsl شرکت اندیشه سبز خزر که شهرهای شمالی رو ساپورت می‌کنه دارم. آنقدر تو دلم حرفه و از اینها داد دارم که نگو! بقیه سرویس دهنده ها هم تعریف آنچنانی اینجا ندارن. سالها با پینگ وحشتناک و سرعت افتضاحش سر کردم تا اوایل امسال که دیگه خسته شدم و رفتم خواستم به اصطلاح از اینترنت سیمی خلاص بشم! مبین نت گرفتم که ادعا می‌کنه سرعت دانلودش بین چهار تا چهل مگابایته!!! هرگز سرعت بالاتر از ۳ مگابایت ندیدم.تو تست سرعت سرعت رو بالای سی مگ‌میزنه ولی از هیچ سروری نتونستم سرعت بیشتر از سه بگیرم برای دانلود.نکته جالبش اینه که پینگش از اینترنت ثابت کمی بهتره ولی خب ایده آل نیست.

تا وقتی طرز تفکر امنیتی روی اینترنت تو کشور هست همین آش خواهد بود و همین کاسه.

لینک به دیدگاه

• ارسال 454
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

4 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است:

اگه اینترنت خوب می خوای باید خیلی هزینه کنی ، داستان خط ADSL داستانی تکراری و حل نشدنیه.

1.خرید اینترنت رادیویی که بسیار ثابتِ (حداقل فکر کنم شیش میلیونی هزینه اولیه باشه دقیقا نمیدونم)

2.خرید مودم فورجی پلاس یا فایو جی فقط فورجی پلاس همراه اول ، فورجی نه،فورجی پلاس  4.5+) هزینه مدل 5G الان هفت میلیون به بالاست 4.5+ باید حدود چهار تومن باشه

3.اینترنت فیبر نوری که معلوم نیست داستانش چیه یه تعداد بسیار معدود تهیه کردن

اینترنت خوب که مثلا در حدی باشه دیگه سرعت دانلودم به ۲ مگ برسه

به قول دوستمون اول adsl  فیبر نوری پیشکش 

فکر کنم بهترین گزینه همون مودم 4.5 + هست

3 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

هموطن دقیقاً همین مشکلو منم دارم. 11 ساله داستان میبافن برام. منطقه شما کشش نداره نامه نوشتیم تهران، بودجه نداریم؛ کافو خرابه، سال بعد، ماه بعد؛ پیگیر بشین،نصف مسیر شما فیبره، نصفش اسفنجه؛ همه جا رفتم.از سایت سازمان مقررات رادیویی هم شکایت ثبت کردم قشنگ پارتی بازی کردن با یک جواب چرت تموم شد.
آخرشم هیچ تغییری نشد و هنوزم همون 2 مگو بهم میدن. البته جدیداً یه توجیه داشتن تا مهر ماه بهتون VDSL و فیبر ارائه میکنیم!!! (به اپراتور 2020 گفتم شما همین ADSL درست حسابی تحویل بده VDSL پیشکش) آذر شد؛ هفته پیش تماس گرفتم دوباره همون چرتو پرتای قبلی بودجه نداریم، پول نداریم. 
من خسته شدم؛ مخابرات مافیایی بدتر از مافیای روسه. همه کارمنداشم بیحال؛ فقط حقوق مفت میگیرن و هیچ بازده واقعی ندارن.

شما فقط از مخابرات استفاده کردین؟

من گفتم برم شاتل حل میشه که نه حل نشد   ولی کمی بهتر شد   سرعت اینترنت از ۱۲۰ کیلوبایت به ۲۰۰ کیلوبایت ارتقا یافت😂

شما سرعت دانلودت ۲ مگه یا اسم طرحت ۲ مگه و سرعت دانلودت مثل بنده حدودا ۲۰۰ کیلوبایته؟

3 ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

به قول اون دوستمون یا باید چند میلیون هزینه کنی و پارتی داشته باشی و کلی بدو بدو یا همین چیز که اسمشو گذاشتن اینترنت استفاده کنی! دقیق یادم نیست چقدر شده فکر کنم حدود ده سالی هست که adsl شرکت اندیشه سبز خزر که شهرهای شمالی رو ساپورت می‌کنه دارم. آنقدر تو دلم حرفه و از اینها داد دارم که نگو! بقیه سرویس دهنده ها هم تعریف آنچنانی اینجا ندارن. سالها با پینگ وحشتناک و سرعت افتضاحش سر کردم تا اوایل امسال که دیگه خسته شدم و رفتم خواستم به اصطلاح از اینترنت سیمی خلاص بشم! مبین نت گرفتم که ادعا می‌کنه سرعت دانلودش بین چهار تا چهل مگابایته!!! هرگز سرعت بالاتر از ۳ مگابایت ندیدم.تو تست سرعت سرعت رو بالای سی مگ‌میزنه ولی از هیچ سروری نتونستم سرعت بیشتر از سه بگیرم برای دانلود.نکته جالبش اینه که پینگش از اینترنت ثابت کمی بهتره ولی خب ایده آل نیست.

تا وقتی طرز تفکر امنیتی روی اینترنت تو کشور هست همین آش خواهد بود و همین کاسه.

به همین ۳ مگه شما من حسرت دارم

رفتم شرایط مبین نت رو دیدم به نظرم خوب میومد  به همون ۳ مگ  راضیم

در کل راضیتون کرده؟

من گیم آنلاین خیلی کم میزدم در حد وارزون   حالا پینگش زیاد مهم نیست

لینک به دیدگاه

از اینترنت ثابتی که داشتم خیلی بهتره ولی اصلا چیزی که مبین نت ادعا می‌کنه نیست.من فاصله ام با دکل خود مبین نت کمه.بیشتر اوقات ۴ از ۵ چراغ مودم روشنه با این حال سرعت اینقدر پایینه پینگ هم با سرورهای اروپا بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ نوسان داره.یه نکته ای رو بگم.من قبل اینکه مبین نت بگیرم همه راه هارو رفتم.از تقسیم سر کوچه با هزینه شخصی خودم ۲۰متر بهترین کابل مخابراتی تهیه کردم و مستقیم یه پریز کشیدم پشت کامپیوترم حتی یه خط شخصی هم واسه خودم خریدم تا تلفنی بهش وصل نباشه.مودم دو میلیونی خریدم! هیچ فایده ای نداشت.ده شب به بعد آنقدر پینگ بالا می رفت و پکت لاست میداد کلا گیم رو بعد از ۹ -۱۰ شب گذاشته بودم کنار یه مدت! حداقل برای من مبین نت بهتر از ثابت جواب داده.ممکنه برای بقیه هم همینطور بشه یا نشه.بستگی به منطقه و البته شانستون داره.ولی از نظر من اینترنت td lteبرخلاف همه تبلیغاتی که میکنن ناپایداره و پایداری اینترنت ثابت رو نداره اتفاقا خیلی  از ثابت بهتره.وضعیت زیر ساخت های اینترنت در کشور داغونه.شما از زیر زمین یا وضعیت کابلها اطلاعی ندارین. حداقل درباره td lte از این بابت خیالتون راحته.چون مستقیما به دکل متصل میشد و مشکل نویز و اینها و هم ندارید.

لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

از اینترنت ثابتی که داشتم خیلی بهتره ولی اصلا چیزی که مبین نت ادعا می‌کنه نیست.من فاصله ام با دکل خود مبین نت کمه.بیشتر اوقات ۴ از ۵ چراغ مودم روشنه با این حال سرعت اینقدر پایینه پینگ هم با سرورهای اروپا بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ نوسان داره.یه نکته ای رو بگم.من قبل اینکه مبین نت بگیرم همه راه هارو رفتم.از تقسیم سر کوچه با هزینه شخصی خودم ۲۰متر بهترین کابل مخابراتی تهیه کردم و مستقیم یه پریز کشیدم پشت کامپیوترم حتی یه خط شخصی هم واسه خودم خریدم تا تلفنی بهش وصل نباشه.مودم دو میلیونی خریدم! هیچ فایده ای نداشت.ده شب به بعد آنقدر پینگ بالا می رفت و پکت لاست میداد کلا گیم رو بعد از ۹ -۱۰ شب گذاشته بودم کنار یه مدت! حداقل برای من مبین نت بهتر از ثابت جواب داده.ممکنه برای بقیه هم همینطور بشه یا نشه.بستگی به منطقه و البته شانستون داره.ولی از نظر من اینترنت td lteبرخلاف همه تبلیغاتی که میکنن ناپایداره و پایداری اینترنت ثابت رو نداره اتفاقا خیلی  از ثابت بهتره.وضعیت زیر ساخت های اینترنت در کشور داغونه.شما از زیر زمین یا وضعیت کابلها اطلاعی ندارین. حداقل درباره td lte از این بابت خیالتون راحته.چون مستقیما به دکل متصل میشد و مشکل نویز و اینها و هم ندارید.

بله خیلی بهتر از اینترنت ثابتن   من گاهی وقت ها همراه اول میخریدم از گوشیم وصل میکردم به سیستم و دانلود میکردم سرعت دانلودم اکثرا روی ۵ مگ بود  تا ۶ و خیلی کم هم تا ۷ میرفت هر چند باتری گوشی نازنینم سرویس شد

فکر کنم این بار آخرین تجربه من با اینترنت ثابت باشه  قراردادم با شاتل دقیقا ۱۶ دی تموم میشه راحت میشم بعد از ۷/۸ سال

متشکرم

ویرایش شده توسط mehrdadM20
لینک به دیدگاه

فیبر نوری بگیرید، اینترنت روی بستر سیم مسی دیگه منقرض شده. الان خیلی از مناطق تهران باکس های فیبر نوری نصب شده. باید حداقل 4 تا از همسایه ها بخوان بعدش به مرکز مخابرات درخواست میدید و میان برای امکان سنجی. فیبر کشی تا دم خونتون هم رایگانه، داخل هم برای هر واحد 530 تومن میشه + پول مودم که از 1 میلیون هست. سرعت هم 300 مگابیت بر ثانیه با 500 گیگ حجم ماهی 170 تومن. یه سری بسته های شبانه هم داره برای دانلود. من خودم گرفتم دقیقا 2 ماه از زمان درخواست تا نصب زمان برد. بهش سرویس FTTH هم میگن.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام 😂

بنده td-lte دارم اینو با جدیت و اطمینان کامل عرض میکنم تا زمانی که به سقف مصرف منصفانه نرسیدم قطعی های مکرر دارم اما به محضی که سرعت افت میکنه دیگه تا زمان پایان اعتبار قطعی مشاهده نمیکنم. 

نکته جالبش اینجاست قشنگ دقت کنید

تعرفه نامحدود 8مگابیت خرید میزنم. این بسته 169گیگ حجم میده بعد از اتمام سقف منصفانه که 80 گیگ هست سرعت به 256 کیلوبایت افت میکنه یعنی (30کیلوبایت زمان dialup). حال شما حساب کنید حتی اگه 80 گیگ رو تو 2 3 روز هم تموم کنید چجوری میتونید 90 گیگ رو با سرعت 30 کیلو حتی شبانه روز هم زیر دانلود بزارید تو تایم باقی مانده تموم کنید. سرعت 30 کیلو حتی در وبگردی هم مشکل داره چه برسه به دانلود حجیم

یعنی باید دست مریزاد گفت به شخصی که نشسته این بسته ها رو ساخته چقدر دانشمند هستند ایشون

اقایون هم هیچگونه پاسخگویی مناسب ندادند فقط با یه منطقه شما پوشش مناسب نداره و اتفاقا نصب یه دکل در منطقه شما در دستور کار هست درصدد دست به سر کردن بر امدند

نمیدونم چه گناهی کردیم که در 30 کیلومتری پایتخت یه مملکت نه زیر ساخت adsl مناسب هست (به گفته اقایون مخابراتی) و نه پوشش بی سیم مناسب از سمت اون یکی آقایون

دوستی که در فلان روستا راه دور هستی زیاد خودت رو ناراحت نکن اگه اینترنت مناسب نداری ما در نزدیکی پایتخت هم مشکل داریم. 

دوستان خواهشا پیشنهاد اسباب کشی ندند😂

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، mehrdadM۲۰ گفته است:

سلام دوستان

ما حدودا سال ۹۳ اینا خونمون رو عوض کردیم و تو یه خونه نو ساز رفتیم   همون اول ها اینترنت مخابرات ۲۰۲۰ رو تهیه کردیم اون زمون تعرفه ها ۲ مگ سرعت دانلود بود و حجم ۷۵ گیگ     سرعت دانلود ما هیچوقت از ۱۲۰ کیلوبایت بیشتر نمیرفت   ولی خب همینجوری مجبوری استفادش میکردیم      ۲ سال قبل گفتیم احتمال دادم مشکل از 2020 باشه رفتم سراغ شاتل یه جشواره ای بود  ماهانه ۲۰ گیگ با سرعت نامحدود ولی باز جواب نداد سرعت اینترنت دانلود ما از ۲۰۰ کیلوبایت بیشتر نمیشه  رفتم سرویس اصلی گرون ترین سرویس 16 مگ طرح طلایی رو گرفتم باز همون آش و همون کاسه  پینگم هم تعریفی نداره  آپلود اینا هم تعریفی ندارن  سرعت دانلود همچنان رو 200 کیلوبایت

نکته جالبش اینجاست که قبل از سال 93 که در خانه قبلی اقامت داشتیم  اصلا چیزی به عنوان کم سرعتی مفهومی نداشت حداقل 2 مگ سرعت دانلودم بود با ایترنت مخابرات سرعت 8 مگ بود اگه درست یادم باشه

داره تقریبا 8 سال میشه مشکل کم سرعتی رو تحمل کردم ولی دیگه نمیتونم  پول سرعت دانلود حداقل 2 مگ (16مگ) رو دادم ولی 200 کیلوبایت حاصلش هست

لطفا به تایپک های مرجع نره یه بار هم پرسیدم اول رفت به تایپک شاتل   بعد رفت به تایپک مخابرات  درحالی که مشکل من از یه چیز دیگست ربطی به اینا نداره 

تا یادم نرفته بگم یه بار حدودا سال 98 شخصا رفتم به مخابرات گفتن منطقه شما کشش بیش از 2 مگ و adsl2 رو نداره

چکار کنم؟   به خدا خسته شدم   اینجوری پیش بره میرم قطع کنم با مودم ایرانسل  بسته آزاد بخرم  چون واقعا خستم کرده سرعت اینترنت خونه قبلی کجا  اینجا کجا؟؟؟؟!!!!!!!

سلام دادا، خوبی؟

دقیقا خاطرات منو زنده کردی،منم خونمون بخاطر فاصله ی زیادش از مرکز مخابرات همین داستان رو داشتم،‌حتی از شاتل هم اینترنت گرفتم ولی سرعتش با اینکه 2 مگ بود ولی پینگ خوبی میداد(پینگ 90 تا 95) 2 سالی با این وضعیت سر کردم تا اینکه دیدم نمیشه اینجوری، خونمون بخاطر اینکه تازه ساخته بودیم 2 متر بهش عقب نشینی خورده بود و سالی 1 یا 2 بار کابل های تلفنمون رو می دزدیدن، و باز کلی داستان داشتیم

حتی برای اینترنت رادیویی هم اقدام کردم گفتم بیخیال پولش هزینشو پرداخت میکنم ولی خب تحت پوشش نبودیم، خونمون هم فیبر نوری نبود

خلاصه سرتو ب درد نیارم من ک رفتم سراغ مبین نت، سرعتش خیلی خوبه، اکثر اوقات 5 تا خونه رو آنتن میگیره، فقط ی کوچولو پینکش بالاس(پینگ 125) ولی خب حداقل سرعت دانلودم با مبین نت 700 کیلوبایته حداکثرش 4 یا 5 مگابایت 

لینک به دیدگاه

دوستان در حال حاضر کدوم شرکت ها جشنواره گذاشته و قیمت و کیفیت خوبی برای adsl داره
میخوام یکساله بگیرم حجم هم 2400+ باشه عالیه

من کرج هستم

لینک به دیدگاه

۱۲ ساعت قبل، mrp۷ گفته است:

فیبر نوری بگیرید، اینترنت روی بستر سیم مسی دیگه منقرض شده. الان خیلی از مناطق تهران باکس های فیبر نوری نصب شده. باید حداقل 4 تا از همسایه ها بخوان بعدش به مرکز مخابرات درخواست میدید و میان برای امکان سنجی. فیبر کشی تا دم خونتون هم رایگانه، داخل هم برای هر واحد 530 تومن میشه + پول مودم که از 1 میلیون هست. سرعت هم 300 مگابیت بر ثانیه با 500 گیگ حجم ماهی 170 تومن. یه سری بسته های شبانه هم داره برای دانلود. من خودم گرفتم دقیقا 2 ماه از زمان درخواست تا نصب زمان برد. بهش سرویس FTTH هم میگن.

شهرستان اصلا فیبر نوری وجود نداره

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، alirezapishraft گفته است:

شهرستان شما نداره 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
5 ساعت قبل، Hadi MP گفته است:

روستا؟! چطور به این نتیجه رسیدین که ما روستا هستیم؟! :| همین برخورده دیگه، اونی که تو مخابرات هم نشسته همینطور حساب میکنه. اصلاً کسی تو روستاست چرا نباید به اینترنت خوب دسترسی داشته باشه؟ وقتی دوقدم اونور مرز ترکیه اینترنت بدون محدودیت حجمی و سرعتی فیبر ارائه میده و اینور مخابرات یک گیگ دو گیگ میکنه.... 

سلام

اول سلام بده بعد موضع بگیر.

الان از حرف من برداشت نژاد پرستی کردی؟ خود برتر بینی کردی؟ من کی گفتم روستایی نباید اینترنت خوب داشته باشه. روستایی دانشمند داریم با سواد داریم که من به گرد پاش هم نمیرسم و این افراد حتی بیشتر از من نیاز به اینترنت دارند

منظور اینه که وقتی پایتخت یه مملکت با عظمت مثل ایران وقتی مشکل اینترنت داره خدا بداد روستایی ها برسه که بودجه ایی براشون در نظر نمیگیرند.وقتی میگم خودت رو ناراحت نکن ما در چند قدمی پایتخت مشکل داریم کنایه سنگین به مسئول هست نه اینکه روستایی قید داشتن اینترنت خوب رو بزنه

دوست عزیز شما بدیهیات رو سعی نکن به مخاطب برسونی همه ما تو این مملکت زندگی میکنیم و از همه چیز خبر داریم. میدونیم یکی از بدترین ها تو زمینه اینترنت هستیم. بنده هم پست رو فقط به این خاطر گذاشتم که تعداد شکایات بیشتر و بیشتر بشه مگه اینکه به آقایون بر بخوره چاره ایی کنن.

ویرایش شده توسط MEHDI-GTX
لینک به دیدگاه

8 ساعت قبل، alirezapishraft گفته است:

خیلی از شهرستان های مرکز استان دارن، کرج و تبریز رو خودم میدونم که دارن صددرصد

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

۲۲ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

تهجیزات و سرویس های مبین نت بسیار ضعیفِ ، بعد از این طرح صیانت و داستانش پهنای باند کشور رو کلا خوابوندن !!! از وضعیت آپلود نسبت به دانلود مشخص پروتکل های انقلابی مو به مو اجرا شده

https://www.speedtest.net/result/12473107709.png

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، mrp۷ گفته است:

خیلی از شهرستان های مرکز استان دارن، کرج و تبریز رو خودم میدونم که دارن صددرصد

منظورم استان خودمون بود

استان گلستان مرکز استان هم نداره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بنده مدتی به فکر راه اندازی کسب و کاری مجازی بودم که بحثش جدا هست و داشتم هزینه کولوکیشن Co-location و هزینه مدیریت و میزبانی سرور رو بررسی میکردم با توجه به یک سری مشکلاتی که وجود داره در رابطه با Co location و اینکه بنده تهران نیستم و نیاز به دسترسی مداوم به فیزیک سرور دارم ، داشتم فکر میکردم اگه بشه میزبانی سرور رو در منزل انجام بدم

اگه کسی اطلاعاتی یا تجربه ای داره در رابطه با اینترنت FTTH در شهرستان ها، تعرفه هاش و شرکت های خدمات دهنده ممنون میشم اطلاعاتش رو به اشتراک بذاره

به صورت کلی نیاز به یک لینک 1 گیگابیتی و شاید در اینده 10 گیگابیتی به اینترنت دارم که با توجه به زیرساخت مخابراتی داغان اینجا بنظر نیماد امکان بقراری فیبر به خونه (FTTH) وجود داشته باشه ایا امکان ایجاد لینک استیبل 1 گیگابیتی بر بستر وایرلس PTP وجود داره ؟ ( درحال حاضر از همین روش اینترنت میگیرم که 20مگابیت رو حداکثر جوابگو هست) اگر امکانش هست چه تجهیزاتی در چه رنج قیمیتی نیاز هست

جایی نتونستم تعرفه ای از خدمات پهنای باند اختصاصی پیدا کنم غیر از جدولی که در سایت تنظیم مقررات و ارتباطات هست

در سایت رددیت افراد زیادی رو میبینم در کانادا و فنلاند ، سوئد و ... که به راحتی به اینترنت 10 گیگابیتی در خانه دسترسی دارن به صورت FTTH ما هیچ ما نگاه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۶ ساعت قبل، Sam-j گفته است:

سلام دوستان

بنده مدتی به فکر راه اندازی کسب و کاری مجازی بودم که بحثش جدا هست و داشتم هزینه کولوکیشن Co-location و هزینه مدیریت و میزبانی سرور رو بررسی میکردم با توجه به یک سری مشکلاتی که وجود داره در رابطه با Co location و اینکه بنده تهران نیستم و نیاز به دسترسی مداوم به فیزیک سرور دارم ، داشتم فکر میکردم اگه بشه میزبانی سرور رو در منزل انجام بدم

اگه کسی اطلاعاتی یا تجربه ای داره در رابطه با اینترنت FTTH در شهرستان ها، تعرفه هاش و شرکت های خدمات دهنده ممنون میشم اطلاعاتش رو به اشتراک بذاره

به صورت کلی نیاز به یک لینک 1 گیگابیتی و شاید در اینده 10 گیگابیتی به اینترنت دارم که با توجه به زیرساخت مخابراتی داغان اینجا بنظر نیماد امکان بقراری فیبر به خونه (FTTH) وجود داشته باشه ایا امکان ایجاد لینک استیبل 1 گیگابیتی بر بستر وایرلس PTP وجود داره ؟ ( درحال حاضر از همین روش اینترنت میگیرم که 20مگابیت رو حداکثر جوابگو هست) اگر امکانش هست چه تجهیزاتی در چه رنج قیمیتی نیاز هست

جایی نتونستم تعرفه ای از خدمات پهنای باند اختصاصی پیدا کنم غیر از جدولی که در سایت تنظیم مقررات و ارتباطات هست

در سایت رددیت افراد زیادی رو میبینم در کانادا و فنلاند ، سوئد و ... که به راحتی به اینترنت 10 گیگابیتی در خانه دسترسی دارن به صورت FTTH ما هیچ ما نگاه

داداش مهاجرت کنی راحت تری :8_laughing: حالا جدا از شوخی چنین سرعتی حتی در اکثر دیتاسنترهای داخلی هم وجود نداره چه برسه اینکه یوزر خانگی بتونه چنین سرعتی بگیره 

تجهیزات وایرلرس گیگابیتی وجود دارن ولی قیمت خیلی بالایی هم دارن 

مثلا این نمونه 

https://elva-1.com/products/a40142

که حدود 15 هزار دلار قیمت داره 

لینک به دیدگاه

۵ ساعت قبل، m!dn!ght گفته است:

داداش مهاجرت کنی راحت تری :8_laughing: حالا جدا از شوخی چنین سرعتی حتی در اکثر دیتاسنترهای داخلی هم وجود نداره چه برسه اینکه یوزر خانگی بتونه چنین سرعتی بگیره 

تجهیزات وایرلرس گیگابیتی وجود دارن ولی قیمت خیلی بالایی هم دارن 

مثلا این نمونه 

https://elva-1.com/products/a40142

که حدود 15 هزار دلار قیمت داره 

تازه تهران هم نیستم و شهرستانم (همشهری) نمیدونم واقعا امکان دسترسی چقد میتونه هزینه بر یا امکان پذیرباشه

لینک به دیدگاه

دوستان فیبر ارزش داره از وقت و زندگیتون بگذرید. خیالتون تا مدتها راحت میشه.

اینترنته خراب بار عصبیه زیادی داره روی جسم و روح آدمیزاد.

باید با مدرکه و توپ پر برید پیش رییس فیبرنوریه مرکز مخابراتتون.

سعی کنید پیاده برید نزدیکترین باکس نوری که زیر 300 متر تا خونتون فاصله داره رو پیدا کنید و تو نقشه های گوگل علامت بزنید فاصله دقیقشو تا خونتون. با همون برید مخابرات، مجبورشون کنید براتون انجام بدن.

قبل از اینکه برید مخابرات 3 4 نفر متقاضیه قطعی هم پیدا کنید با اونها برید و بگید شدیدا نیاز داریم گیمر هستیم، ترید میکنیم، چه میدونم یه چیزی که به زندگی و کار و درآمدتون ربط داشته باشه رو بگید.

اگر باکسش نزدیکتون باشه صد در صد میتونید بگیرید حتی اگر فاصلش تا خونتون بیشتر از 300 متر هم باشه براتون FAT رو میارن یجا وسط مَسَطا میزارن، فوقش هزینه کابل کشیتون میره بالا. براتون باکسشو میارن مجزا تو نزدیکیه خونه هاتون نصب میکنن. برای خود من همین شکلی انجام دادن. 20 روز بیشتر طول نکشید.

هزار بار با 2020 تماس میگرفتم میگفتن اصلا فیبر نوری نداریم. میگفتن همچین چیزی اصلا وجود نداره. یه بارم میگفتن اصلا تحت پوشش نیستید شما.

اصلا به نقشه نگاه نمیکنن.. هر باکسه FAT شماره خاصی داره که روی نقشه مشخصه براحتی.

انشالله که درست میشه.

12466494136 (1).png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۳ ساعت قبل، PC Baz گفته است:

دوستان فیبر ارزش داره از وقت و زندگیتون بگذرید. خیالتون تا مدتها راحت میشه.

اینترنته خراب بار عصبیه زیادی داره روی جسم و روح آدمیزاد.

باید با مدرکه و توپ پر برید پیش رییس فیبرنوریه مرکز مخابراتتون.

سعی کنید پیاده برید نزدیکترین باکس نوری که زیر 300 متر تا خونتون فاصله داره رو پیدا کنید و تو نقشه های گوگل علامت بزنید فاصله دقیقشو تا خونتون. با همون برید مخابرات، مجبورشون کنید براتون انجام بدن.

قبل از اینکه برید مخابرات 3 4 نفر متقاضیه قطعی هم پیدا کنید با اونها برید و بگید شدیدا نیاز داریم گیمر هستیم، ترید میکنیم، چه میدونم یه چیزی که به زندگی و کار و درآمدتون ربط داشته باشه رو بگید.

اگر باکسش نزدیکتون باشه صد در صد میتونید بگیرید حتی اگر فاصلش تا خونتون بیشتر از 300 متر هم باشه براتون FAT رو میارن یجا وسط مَسَطا میزارن، فوقش هزینه کابل کشیتون میره بالا. براتون باکسشو میارن مجزا تو نزدیکیه خونه هاتون نصب میکنن. برای خود من همین شکلی انجام دادن. 20 روز بیشتر طول نکشید.

هزار بار با 2020 تماس میگرفتم میگفتن اصلا فیبر نوری نداریم. میگفتن همچین چیزی اصلا وجود نداره. یه بارم میگفتن اصلا تحت پوشش نیستید شما.

اصلا به نقشه نگاه نمیکنن.. هر باکسه FAT شماره خاصی داره که روی نقشه مشخصه براحتی.

انشالله که درست میشه.

12466494136 (1).png

والا شرایط شهر شمارو نمی دونم اما اینجا توی اهواز من حاضر بودم 50 میلیون هم هزینه کنم به 10 جا هم مراجعه کردم آخرش گفتن فعلا در اهواز مجوز ارائه نداریم اصلا :8_laughing: 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، m!dn!ght گفته است:

والا شرایط شهر شمارو نمی دونم اما اینجا توی اهواز من حاضر بودم 50 میلیون هم هزینه کنم به 10 جا هم مراجعه کردم آخرش گفتن فعلا در اهواز مجوز ارائه نداریم اصلا :8_laughing: 

بخدا دروغ میگن اصلا امکان نداره که تجهیزاتش نباشه. واسه خود منم اول گفتن تجهزات نداریم و باید صبر کنی تا از تهران تجهیزات ارسال بشه، تقریبا دو هفته برای فراهم شدنه تجهیزاتش طول کشید و یک هفته الی 10 روز هم برای کابل کشیه اصلی، فیوژن و نصب FAT زمان برد.

از باکس نوری که تو فاصله 300 متریه خونه ما بود با کابل دراپ، هوایی فیبر رو انداختن از روی در و دیوار رسوندنش به فاصله 120 متری از خونه ما از اونجا هم کابل کشیه مستقیم کردیم تا داخله خونه.

فکر میکنم اگر FAT در محدوده نباشه، مجبور میشن برای ایجاد FAT زمین رو حفاری کنن که همین قضیه براشون دشواری داره، بحث هزینه هم مطرح نیست. 

اگر تجهیزات و کافونوری در کل منطقه نباشه واقعا کاری ازشون برنمیاد. تا وقتی تعداد افراد متقاضی در کل منطقه به بالای 500 نفر نرسه برای کل منطقه کاری انجام نمیدن. مشکل اینجاست برای فراهم کردنه متقاضی هم مخابرات معمولا کاری انجام نمیده، اطلاع رسانیه مسخره ای داره.

فکر میکنم تمامه کافو هایی که ایجاد کردن از قبل برای یکی دو ساله پیش هستش. خیلی کم پیش اومده که جدید جایی احداث کنن، مگر در مجتمع های 400 واحدی و نوسازه تراکم بالا.

من دو تا سرویس گرفتم با دو تا مودم و دو بار کابل کشی. در مجموع 5.5 هزینه شد.

20211217_115630.thumb.jpg.e169b7cb50f057da53188412c8455a1f.jpg

Untitled.thumb.png.0fd04b31028a8f1b1a3cbef16e8801ba.png

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، m!dn!ght گفته است:

کدوم منطقه اید شما 
من پرس و جو کردم و حتی از خود 2020 هم که پرسیدم ، گفتن محدوده زیتون کارمندی مشترکینی هستن که الان سرویس فیبر میگیرن .

خود مسئول مرکز مخابرات هم گفت سیتی سنتر الان اینترنتش از طریق فیبر تامین میشه. این یعنی مرکز مخابرات منطقه تجهیزات فیبر رو داره . ولی خب انگار فقط به ما نمیدن!

میگن برو از سایت درخواست ثبت کن ، هر وقت تحت پوشش بودید خودمون تماس میگیریم ... .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

کدوم منطقه اید شما 
من پرس و جو کردم و حتی از خود 2020 هم که پرسیدم ، گفتن محدوده زیتون کارمندی مشترکینی هستن که الان سرویس فیبر میگیرن .

خود مسئول مرکز مخابرات هم گفت سیتی سنتر الان اینترنتش از طریق فیبر تامین میشه. این یعنی مرکز مخابرات منطقه تجهیزات فیبر رو داره . ولی خب انگار فقط به ما نمیدن!

میگن برو از سایت درخواست ثبت کن ، هر وقت تحت پوشش بودید خودمون تماس میگیریم ... .

دقیقا توی همین محدوده ام ولی گفتن مجوز ارائه به خونه نداریم هنوز، چند ساله توی نوبتم :8_laughing: میگن سرویس سازمانی چیزی باید باشه چند ده نفر جمع بشن تا کاری کنن من حتی گفتم هزینه اون چند ده نفری که می خواید خودم میدم ولی بازم گفتن نمیشه :8_laughing: در واقع مشکلشون فنی نیست همه چیز فراهمه فقط "نمی خوان" بدن

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

سلام دوستان. من میخواستم اینترنت ptp نصب کنم ولی از خانه خودمون انتن نداشت و آپارتمان همسایه اجازه نصب رادیو وایرلس نداد. حالا رفتم از آپارتمان کوچه بقلیمون اجازه گرفتم ولی فاصله  تقریبا 100 متر هست. سوال من اینه که ممکنه یک رادیو روی پشت بام آپارتمان نصب کنیم و یکی هم روی پشت بام خانه خودم طوریکه سیگنال از دکل بگیره و وایرلس برای من ارسال کنه؟

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۹/۲۶ در 12:13، PC Baz گفته است:

بخدا دروغ میگن اصلا امکان نداره که تجهیزاتش نباشه. واسه خود منم اول گفتن تجهزات نداریم و باید صبر کنی تا از تهران تجهیزات ارسال بشه، تقریبا دو هفته برای فراهم شدنه تجهیزاتش طول کشید و یک هفته الی 10 روز هم برای کابل کشیه اصلی، فیوژن و نصب FAT زمان برد.

از باکس نوری که تو فاصله 300 متریه خونه ما بود با کابل دراپ، هوایی فیبر رو انداختن از روی در و دیوار رسوندنش به فاصله 120 متری از خونه ما از اونجا هم کابل کشیه مستقیم کردیم تا داخله خونه.

فکر میکنم اگر FAT در محدوده نباشه، مجبور میشن برای ایجاد FAT زمین رو حفاری کنن که همین قضیه براشون دشواری داره، بحث هزینه هم مطرح نیست. 

اگر تجهیزات و کافونوری در کل منطقه نباشه واقعا کاری ازشون برنمیاد. تا وقتی تعداد افراد متقاضی در کل منطقه به بالای 500 نفر نرسه برای کل منطقه کاری انجام نمیدن. مشکل اینجاست برای فراهم کردنه متقاضی هم مخابرات معمولا کاری انجام نمیده، اطلاع رسانیه مسخره ای داره.

فکر میکنم تمامه کافو هایی که ایجاد کردن از قبل برای یکی دو ساله پیش هستش. خیلی کم پیش اومده که جدید جایی احداث کنن، مگر در مجتمع های 400 واحدی و نوسازه تراکم بالا.

من دو تا سرویس گرفتم با دو تا مودم و دو بار کابل کشی. در مجموع 5.5 هزینه شد.

20211217_115630.thumb.jpg.e169b7cb50f057da53188412c8455a1f.jpg

Untitled.thumb.png.0fd04b31028a8f1b1a3cbef16e8801ba.png

انشالا که این پست رو ببینید!

چندتا سوال داشتم راجع به فیبر نوری.

1. فرمودید اگر به کافو نور نزدیک باشیم سریعتر از همون مسیر فیبر میکشن. من VDSL دارم و سر کوچه مون کافو FTTC هست اما پشتیبان میگه که فیبر مسیرش جدا از این هست آیا این درسته یا از همون خط میارن؟

2. من همین الان با شبکه VDSL مشکل دارم و پینگ شب ها 300 رو هم رد میکنه. اگر از همون مسیر میکشن که یعنی زیرساختش یکیه. اما من شنیدم که همین روز ها کسانی که فیبر دارند پینگشون ثابت هست و نوسان نداره. آیا خبر دارید که زیرساختش یکی هست یا خیر؟

3. رییس مرکز فرمودند که اگر مشتری بیارید مسیر میکشیم و هزینه راه اندازی فقط همون هزینه تعرفه ها است. آیا این درسته و هزینه جانبی دیگه ای نداره؟

4. بنده جایی خوندم که مدل مودم فرقی نمیکه و اینکه مخابرات میگه فلان مودم رو خط جواب میده درست نیست. البته این به نظر خودم هم درست هست و به نظرم یه جور بازار گرمیه برای اینکه مودم هاشون رو بفروشن. شما هم این قضیه رو تست کردید و مودم دیگه روی خططتون جواب داده؟

5. آیا تعرفه های اولیه فرقی میکنه و مجبور میکنند مثلا یک ساله بگیریم یا امکانش هست ماهیانه انتخاب کنیم؟

ممنون میشم چه شما یا چه کسانی که فیبر دارند پاسخ بدهند, چون میخوام وقتی به همسایه ها توضیح میدم اطلاعاتم کامل باشه و دروغ نگیم بهشون 🙏

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

انشالا که این پست رو ببینید!

چندتا سوال داشتم راجع به فیبر نوری.

1. فرمودید اگر به کافو نور نزدیک باشیم سریعتر از همون مسیر فیبر میکشن. من VDSL دارم و سر کوچه مون کافو FTTC هست اما پشتیبان میگه که فیبر مسیرش جدا از این هست آیا این درسته یا از همون خط میارن؟

2. من همین الان با شبکه VDSL مشکل دارم و پینگ شب ها 300 رو هم رد میکنه. اگر از همون مسیر میکشن که یعنی زیرساختش یکیه. اما من شنیدم که همین روز ها کسانی که فیبر دارند پینگشون ثابت هست و نوسان نداره. آیا خبر دارید که زیرساختش یکی هست یا خیر؟

3. رییس مرکز فرمودند که اگر مشتری بیارید مسیر میکشیم و هزینه راه اندازی فقط همون هزینه تعرفه ها است. آیا این درسته و هزینه جانبی دیگه ای نداره؟

4. بنده جایی خوندم که مدل مودم فرقی نمیکه و اینکه مخابرات میگه فلان مودم رو خط جواب میده درست نیست. البته این به نظر خودم هم درست هست و به نظرم یه جور بازار گرمیه برای اینکه مودم هاشون رو بفروشن. شما هم این قضیه رو تست کردید و مودم دیگه روی خططتون جواب داده؟

5. آیا تعرفه های اولیه فرقی میکنه و مجبور میکنند مثلا یک ساله بگیریم یا امکانش هست ماهیانه انتخاب کنیم؟

ممنون میشم چه شما یا چه کسانی که فیبر دارند پاسخ بدهند, چون میخوام وقتی به همسایه ها توضیح میدم اطلاعاتم کامل باشه و دروغ نگیم بهشون 🙏

1-2. کلا ffth و vdsl یکیه از لحاظ زیرساخت و باقی چیزا. فقط تنها تفاوتش اینکه vdsl تا محل فیبر نوری هست و ازونجا به بعد از درب منزل تا مودم سیم مسی ولی ftth تا مودم فیبر هست بخاطر همین هم سرعت بسیار بالاتری داره . اگر شما با vdsl مشکل سرعت و پینگ دارین احتمال زیاد برمیگرده به قسمتی که سیم مسی هست وگرنا تا قبل اون تمام شرایط با ftth یکیه

۳. بله اکثر مراکز برای اینکه براشون صرف داشته باشه این پیشنهاد رو میدن. 

۴. خیر درست نیست مودم فقط باید قابلیت اون تکنولوژی رو داشته باشه برای ftth مودم هواوی تو بازار ایران زیاد هست و مودم های خود مخابرات هم همین مدل هست که خودش باز ۲مدله که یکیش یخوره از بابت امکانات بیشتری داره و در کل مثل هم هستن و تو سرعت و ... فرقی ندارن

۵. برای اینکه هزینه های راه اندازی رایگان باشه و البته بعضی شهرها مودم رایگان هم میدن باید تعرفه یکساله بگیرین دفعه اول ولی به بعد میتونین هر تعرفه ای خواستین بگیرین

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...