رفتن به مطلب

جشنواره‌های اینترنت ADSL, VDSL, LTE, TD-LTE, Wireless, WiMax, FTTH, Point to Point، تانوما و فیبر نوری در مناسبت‌های خاص؛ پیشنهاد، تجربیات راجب isp ها

Hassan.SK
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

۵ ساعت قبل، mitternacht گفته است:

1-2. کلا ffth و vdsl یکیه از لحاظ زیرساخت و باقی چیزا. فقط تنها تفاوتش اینکه vdsl تا محل فیبر نوری هست و ازونجا به بعد از درب منزل تا مودم سیم مسی ولی ftth تا مودم فیبر هست بخاطر همین هم سرعت بسیار بالاتری داره . اگر شما با vdsl مشکل سرعت و پینگ دارین احتمال زیاد برمیگرده به قسمتی که سیم مسی هست وگرنا تا قبل اون تمام شرایط با ftth یکیه

۳. بله اکثر مراکز برای اینکه براشون صرف داشته باشه این پیشنهاد رو میدن. 

۴. خیر درست نیست مودم فقط باید قابلیت اون تکنولوژی رو داشته باشه برای ftth مودم هواوی تو بازار ایران زیاد هست و مودم های خود مخابرات هم همین مدل هست که خودش باز ۲مدله که یکیش یخوره از بابت امکانات بیشتری داره و در کل مثل هم هستن و تو سرعت و ... فرقی ندارن

۵. برای اینکه هزینه های راه اندازی رایگان باشه و البته بعضی شهرها مودم رایگان هم میدن باید تعرفه یکساله بگیرین دفعه اول ولی به بعد میتونین هر تعرفه ای خواستین بگیرین

ممنون بابت توضیحات شما

والا مشکل اینه که تا ساعت نه همه چی نرمال هست اما از نه به بعد پینگ میپره بالای سیصد. سرعت همیشه نرمال هست و پارامتر های خطم اوکیه.

داخل همین انجمن دوستان با فیبر گفتند شب ها مشکل پینگ ندارند. الان شما فیبر دارید و این مشکلات رو ندارید؟ شب ها پینگ نرمال هست؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 454
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

۲ ساعت قبل، Black Boy گفته است:

ممنون بابت توضیحات شما

والا مشکل اینه که تا ساعت نه همه چی نرمال هست اما از نه به بعد پینگ میپره بالای سیصد. سرعت همیشه نرمال هست و پارامتر های خطم اوکیه.

داخل همین انجمن دوستان با فیبر گفتند شب ها مشکل پینگ ندارند. الان شما فیبر دارید و این مشکلات رو ندارید؟ شب ها پینگ نرمال هست؟

بله مشکلی ندارم 

جسارتا پینگ داخل بازیتون یا پینگ ای پی خاصی

مثلا پینگ 8.8.8.8 یا 1.1.1.1 از چند به چند میشه

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، mitternacht گفته است:

بله مشکلی ندارم 

جسارتا پینگ داخل بازیتون یا پینگ ای پی خاصی

مثلا پینگ 8.8.8.8 یا 1.1.1.1 از چند به چند میشه

پینگ 1.1.1.1 تا قبل از 9 حدود 100 هست و 4.2.2.4 حدود 140 اما بعد از نه میشه عکس زیر. پینگ 8.8.8.8 زیاد برای من ملاک نیست چون از سمت قطر میاد و معمولا بدون مشکله. پینگ بالا کلا علاقه به بازی رو از بین برده اما تجربه نشون داده پینگ سرور های اروپا با 1.1.1.1 یکی هست (سرور آلمان)

PP2.png.8f4284803779d570cf217e3f5eb7bb6f.pngPP.png.95cc5e91bee74bc4e5c85dc9c3a7fe9d.png

ویرایش شده توسط Black Boy
لینک به دیدگاه

2 ساعت قبل، Black Boy گفته است:

پینگ 1.1.1.1 تا قبل از 9 حدود 100 هست و 4.2.2.4 حدود 140 اما بعد از نه میشه عکس زیر. پینگ 8.8.8.8 زیاد برای من ملاک نیست چون از سمت قطر میاد و معمولا بدون مشکله. پینگ بالا کلا علاقه به بازی رو از بین برده اما تجربه نشون داده پینگ سرور های اروپا با 1.1.1.1 یکی هست (سرور آلمان)

حتما برید مرکز مخابرات بررسی کنید که امکان دریافت ftth دارید یا نه، احتمال خیلی زیاد چون وی دی اس ال دارید اونم میشه کشید.

محله ما با اینکه خیلی کم تراکم هست (کلا ساختمون بالای 2 طبقه نیست) ولی اکثرش را فیبر کشی کردن، ته کوچه ما که 6 ماهی هست باکسشو گذاشتن تا الان هیچ کسی سرویس را نخواسته و فقط خودم هستم.

از جهت زیرساختی به نظر من سرویس های ftth به یه دیتاسنتر غیر از adsl و vdsl متصل هستند چون پینگ و روتینگ هاش کمی متفاوته.

اینم تست که حدود ساعت 10:30 گرفتم، کاملا معلومه که سرویس هارو قفل کردن روی 400/200 چون اول اسپید تست تا 900 مگابیت هم میره بعدش میاد قفل میشه.

شاید یه زمانی برسه توی ایران هم بشه نت گیگابیتی بگیریم البته اول باید مشکل حجمی بودن حل بشه.

image.thumb.png.d900f3647388032801c8419454197ea6.png

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، mrp۷ گفته است:

شاید یه زمانی برسه توی ایران هم بشه نت گیگابیتی بگیریم البته اول باید مشکل حجمی بودن حل بشه.

اول باید برن یا بندازیمشون بیرون تا درست شه

لینک به دیدگاه

۱۴ ساعت قبل، mrp۷ گفته است:

حتما برید مرکز مخابرات بررسی کنید که امکان دریافت ftth دارید یا نه، احتمال خیلی زیاد چون وی دی اس ال دارید اونم میشه کشید.

محله ما با اینکه خیلی کم تراکم هست (کلا ساختمون بالای 2 طبقه نیست) ولی اکثرش را فیبر کشی کردن، ته کوچه ما که 6 ماهی هست باکسشو گذاشتن تا الان هیچ کسی سرویس را نخواسته و فقط خودم هستم.

از جهت زیرساختی به نظر من سرویس های ftth به یه دیتاسنتر غیر از adsl و vdsl متصل هستند چون پینگ و روتینگ هاش کمی متفاوته.

اینم تست که حدود ساعت 10:30 گرفتم، کاملا معلومه که سرویس هارو قفل کردن روی 400/200 چون اول اسپید تست تا 900 مگابیت هم میره بعدش میاد قفل میشه.

ممنون از شما. 🙏

به به این پینگ در ساعت 10.30 رو من چند سالی هست که ندیدم! سرعتتون به کنار که کلا اینجا ندیده بودم 😶😶🌫️

انشالا حتما پیگیر میشم. همینکه شب ها مشکلات دی اس ال رو نداره خودش مزیت بسیار بزرگی است.

بله انشالا که روزی برسه که این محدودیت ها نباشه 🙏🙏

لینک به دیدگاه

وایییییی! 
رای نت
با اطمینان میشه گفت این شرکت بدترین بدترین بدترین ISPایرانه 
من گول تبلیغاتو خودم وخریدم و دقیقا همین مشکلاتی که دوستان عزیز ذکر کردن رو داشتم و همیشه تقصیر و میندازن سر مشتری
به من میگفتن خط شما نویز داره ولی من با همین خط از چندین شرکت دیگه اینترنت خریده بودم وبعد رای نت هم خریدم بدون هیچ مشکل 
واقعا بلای سرم اوردن که حتا اسمشم میاد یاد بدبختیای اون زمان می افتم 
پیشنهاد میکنم ازین سه شرکت که جزو بهترین ISPهای ایرانن خرید کنین( اکثر اوقات جشنواره های خوبی هم میزارن)

اسیاتک
پیشگامان
شاتل
و بعد صبانت 
پارس انلاین هم میتونه خوب باشه

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

دوستان سلام، یه سوال داشتم درباره این اینترنت رادیویی، ptp یا به قول آسیاتک اینترنت بیسیم اشتراکی.

آقا ارزش داره حدود 4 تومن هزینه تجهیزات کنم یا نه؟؟؟ با adsl چقدر فرق میکنه؟؟؟ من سرعت برام مهم نیست، پینگ و کیفیت مهمه، میدونین دیگه، گیم و این داستانا خخخ

خلاصه ارزش داره اقدام کنم یا نه؟؟؟ 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

دوستان سلام، یه سوال داشتم درباره این اینترنت رادیویی، ptp یا به قول آسیاتک اینترنت بیسیم اشتراکی.

آقا ارزش داره حدود 4 تومن هزینه تجهیزات کنم یا نه؟؟؟ با adsl چقدر فرق میکنه؟؟؟ من سرعت برام مهم نیست، پینگ و کیفیت مهمه، میدونین دیگه، گیم و این داستانا خخخ

سلام

چند روز پیش با راهنمایی های خودم یکی از دوستام P t P گرفت / الانم کاملا" راضیه . تو واتس اپ یه پیام بده بهم تا راهنماییت کنم.

لینک به دیدگاه

7 ساعت قبل، rahmanshahi گفته است:

اینترنت وایرلس آسیاتک دو حالت داره، حالت اول شما یک دونه رادیو می خرید و بالای پشت بوم نصب می کنید و نصاب اونو تنظیم می کنه به سمت رادیو عمومی که روی دکل آسیاتک هست ( اگر سمت شما سیگنال کافی داشته باشه) در این حالت اول کیفیت سرویس اصلا خوب نیست چون اون رادیو مادر که روی دکل هست دقیقا به سمت شما تنظیم نشده و علاوه بر اون چندین مشترک دیگه هم ازش هم زمان استفاده می کنن. حالت دوم اینه که شما دو تا رادیو خریداری می کنید که حتما هم باید مورد تایید آسیاتک باشه و روی دکل هم جای خالی داشته باشند و اونا یکی از رادیو های شمارو روی دکل دقیقا به سمت خونه شما نصب می کنن و شما به صورت اختصاصی با رادیو ای که روی پشت بوم دارید بهش وصل می شید. در این حالت دوم افت سرعت و مشکلات دیگه ندارید (اگر سیگنال خوب گرفته باشید)، سرعت این سرویس هم بستگی به محدودیتی که آسیاتک بذاره داره چون دو تا رادیو 5Ghz تا 1 گیگابیت بر ثانیه هم در شرایط ایدآل می تونن دیتا منتقل کنن. فرقش هم با ای دی اس ال اینه که قطعی و پکت لاس و این چیزا تقریبا نداره ولی قبلش بسته های اینترنتشو نگاه کنید که قیمت اش را اطلاع داشته باشید. من یه زمانی همین حالت دوم یعنی p2p از آسیاتک داشتم.

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

FTTH میگن ، میخواهیم به همه بدیم 

ولی عملا محد.ود تر کردن 

الان فرم ش را تو سایت مخابرات جمع کردن 

شاید فقط از طریق دفتر پیشخوان میدن

نمیدونم. 

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ در 02:05، mrp7 گفته است:

وای چه پینگی !! 

من هم که شهرستان هستم راهی دارم با پینگ 73 وصل شم ؟؟ به نظر شما دوست عزیز ؟ 

اول که باسه من وصل کردن 91 بودم پ

ولی الان از 120 پایین تر نمیاد 

لطفا راهنمایی کنید ممنون 

لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، بامداد گفته است:

وای چه پینگی !! 

لطفا راهنمایی کنید ممنون 

تنها یک راه هستش اونم اینه  که شما با زنگ بزنید به پشتیبانی نتتون

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ در ۰۳:۴۶، بامداد گفته است:

وای چه پینگی !! 

لطفا راهنمایی کنید ممنون 

هیچ ربطی به شهرستان بودن نداره، دور ترین شهرستان ایران هم باشید اگر ارتباط کاملا بر بستر فیبر باشه اختلافش نهایت 10 میلی ثانیه با نزدیکترین شهر به زیرساخت میشه. باید برید مرکز مخابراتی و از اینو اون سوال کنید که اصلا بستر فیبر نوری در محل زندگی شما هست یا نه.

لینک به دیدگاه

سلام.دوستان تو این چند روز مشکلی نداشتن؟ من هم adsl دارم هم td lte  مبین نت. چندروز خیلی داغون شده.مخصوصا ساعت آخر شب.سرعت آپلود که زیر ۴۰۰ کیلو بایت میرسه! دانلود مبین نت هم به زور به ۱/۵ مگابایت.لگ وحشتناک تو بازی های آنلاین. واقعا رو اعصابه جوری که دیگه می‌خوام بازی آنلاین رو بزارم کنار!

لینک به دیدگاه

ftth شدیدا داغون شده سرعت اپلود ۰۰ سرعت دانلود از adsl کمتر و پینگم که....

ولی از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح پرواز میکنه سرعت و در طول روز افتضاح

شاید به خاطر پیروزی جمهوری اسلامی !!!

یعنی بعد ۵۰ سال هنوز تلفات پیروزی رو داریم میچشیم

لینک به دیدگاه

در ۱۴۰۰/۱۱/۱۲ در ۱۷:۴۲، mrp۷ گفته است:

اینترنت وایرلس آسیاتک دو حالت داره، حالت اول شما یک دونه رادیو می خرید و بالای پشت بوم نصب می کنید و نصاب اونو تنظیم می کنه به سمت رادیو عمومی که روی دکل آسیاتک هست ( اگر سمت شما سیگنال کافی داشته باشه) در این حالت اول کیفیت سرویس اصلا خوب نیست چون اون رادیو مادر که روی دکل هست دقیقا به سمت شما تنظیم نشده و علاوه بر اون چندین مشترک دیگه هم ازش هم زمان استفاده می کنن. حالت دوم اینه که شما دو تا رادیو خریداری می کنید که حتما هم باید مورد تایید آسیاتک باشه و روی دکل هم جای خالی داشته باشند و اونا یکی از رادیو های شمارو روی دکل دقیقا به سمت خونه شما نصب می کنن و شما به صورت اختصاصی با رادیو ای که روی پشت بوم دارید بهش وصل می شید. در این حالت دوم افت سرعت و مشکلات دیگه ندارید (اگر سیگنال خوب گرفته باشید)، سرعت این سرویس هم بستگی به محدودیتی که آسیاتک بذاره داره چون دو تا رادیو 5Ghz تا 1 گیگابیت بر ثانیه هم در شرایط ایدآل می تونن دیتا منتقل کنن. فرقش هم با ای دی اس ال اینه که قطعی و پکت لاس و این چیزا تقریبا نداره ولی قبلش بسته های اینترنتشو نگاه کنید که قیمت اش را اطلاع داشته باشید. من یه زمانی همین حالت دوم یعنی p2p از آسیاتک داشتم.

سلام.

نوع تعرفه هایی که آسیاتک ارائه میده چگونه هستش؟؟

لینک به دیدگاه

55 دقیقه قبل، mitternacht گفته است:

ftth شدیدا داغون شده سرعت اپلود ۰۰ سرعت دانلود از adsl کمتر و پینگم که....

ولی از ساعت ۱۲ شب تا ۶ صبح پرواز میکنه سرعت و در طول روز افتضاح

شاید به خاطر پیروزی جمهوری اسلامی !!!

یعنی بعد ۵۰ سال هنوز تلفات پیروزی رو داریم میچشیم

من مشکلی ندارم سرعتم 400 دانلود 200 آپلود هست (مگابیت بر ثانیه)، همه ساعت هم ثابته

11 دقیقه قبل، DM.JAGUAR گفته است:

سلام.

نوع تعرفه هایی که آسیاتک ارائه میده چگونه هستش؟؟

اطلاع ندارم

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

دوستان طرحاتون رو یکساله و بیشتر تمدید کنید

تعرفه ها و مالیات به شدت زیاد شده برای ۱۴۰۱ و در مقابل حجم و سرعت کاهش داشته 

لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، mrp۷ گفته است:

من مشکلی ندارم سرعتم 400 دانلود 200 آپلود هست (مگابیت بر ثانیه)، همه ساعت هم ثابته

اطلاع ندارم

مگه نگفتید خودتون ازشون اینترنت p2p گرفته بودید؟ یعنی نمیدونید تعرفتون اون زمان چجوری بود؟

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، DM.JAGUAR گفته است:

مگه نگفتید خودتون ازشون اینترنت p2p گرفته بودید؟ یعنی نمیدونید تعرفتون اون زمان چجوری بود؟

تعرفه دو سال پیش به چه دردی میخوره؟ اینا هر ماه عوض می کنن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
۱۴ ساعت قبل، Peyman.S گفته است:

سلام.دوستان تو این چند روز مشکلی نداشتن؟ من هم adsl دارم هم td lte  مبین نت. چندروز خیلی داغون شده.مخصوصا ساعت آخر شب.سرعت آپلود که زیر ۴۰۰ کیلو بایت میرسه! دانلود مبین نت هم به زور به ۱/۵ مگابایت.لگ وحشتناک تو بازی های آنلاین. واقعا رو اعصابه جوری که دیگه می‌خوام بازی آنلاین رو بزارم کنار!

بنده چندین ساله فرقی نداره چه مدلی باشه کدوم اپراتور همیشه شب و آخر شب وحشتناک سرعت پایین پک لاست پینگ بالا و ...

دارم یعنی سرورهاشون نمیتونن چند تا کاربر بیشتر تحمل کنن میزنه کل شبکه نابود میکنه

حالا میخوان اینترنت ملی (چینی) راه بندازن !!!

لینک به دیدگاه

۷ دقیقه قبل، Hassan.SK گفته است:

بنده چندین ساله فرقی نداره چه مدلی باشه کدوم اپراتور همیشه شب و آخر شب وحشتناک سرعت پایین پک لاست پینگ بالا و ...

دارم یعنی سرورهاشون نمیتونن چند تا کاربر بیشتر تحمل کنن میزنه کل شبکه نابود میکنه

حالا میخوان اینترنت ملی (چینی) راه بندازن !!!

تا چند روز پیش حدودا پنج شیش روز پیش اینقدر افتضاح نبود.منظورم مبین نت هستش.adsl که چندین ساله داغونه بعد از هشت نه شب تعطیله کلا! مبین نت این چندروزه واقعا داغون شده.فرفی هم نمیکنه چه ساعتی صبح یا شب.واقعا به جز مبین نت چاره دیگه ای هم نداریم.چون vdslو فیبر و تانوما و این چیزا معلوم نیست کی به شهرستان ما برسه تازه برسه هم میزنن اونم داغون میکنن.adsl هم که کلا تعطیله مجبوریم با همین مبین نت سر کنیم که اونم زدن داغون کردن.نمیدونم دارن چه غلطی میکنن.واقعا بعضی اوقات آدم از زندگی سیر میشه.فکرشو بکن میای یکی دو ساعت آخر شب ریلکس کنی و گیم بزنی بیشتر با این وضعیت بهت استرس وارد میشه و ناراحتی اعصاب میگیری!

لینک به دیدگاه

دوستان شاتل واقعا رفته رو مخ.اصلا نمیشه بازی انلاین انجام داد.یا وصل نمیشه به سرورا یا پکت لاس شدید و لگ و ... داره.واقعا دیگه قابل تحمل نیست.

لطفا اینترنت جایگزین معرفی کنید.کاربریم هم فقط بازی انلاینه نه حجم برام مهمه نه سرعت فقط نتی باشه که باهاش راحتتر بشه بازی انلاین انجام داد.

لینک به دیدگاه

۲ ساعت قبل، Rorschach گفته است:

دوستان شاتل واقعا رفته رو مخ.اصلا نمیشه بازی انلاین انجام داد.یا وصل نمیشه به سرورا یا پکت لاس شدید و لگ و ... داره.واقعا دیگه قابل تحمل نیست.

لطفا اینترنت جایگزین معرفی کنید.کاربریم هم فقط بازی انلاینه نه حجم برام مهمه نه سرعت فقط نتی باشه که باهاش راحتتر بشه بازی انلاین انجام داد.

متأسفانه کلا رد داده واقعا دیگه نمیشه آنلاین پلی داد جالبه سرعت ۱۶ مگ دارم تنها فقط فقط ۲۲ بهمن با تست سرعت به حداکثر سرعت رسیدم بقیه روزا زیر ۱۰ مگ!!! کلا با قندشکن ها هم یا وصل میشه یا اصلا وصل نمیشه.

اطلاع ندارم طرح صیانت اجرا شده یا نه؟

از ساعت ۶ عصر اوضاع افتضاح میشه، پینگ بالا پکت لاس. تو پابجی فقط حرص می خورم 🤣🤣🤣

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...