رفتن به مطلب

مشکل سرعت پایین با Core i5 2500k

S L R
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام ، من یه کیس جمع کردم با این مشخصات:

Core i5 2500K

4GB Patriot DDRIII 1333 (که با 2x2 Team Group عوض کردم تفاوت آنچنانی احساس نشد)

HDD Samsung F3 HD103SJ 1TB

Green GP535A Power

Asus P8H61 - MLE/USB3 Motherboard

از گرافیک آنبورد استفاده می کنم.

راستش ، یه سیستم دیگه دارم Athlon 64 3000+ تک هسته ای ـه با 1 گیگ رم DDRII، اون از این سیستم سریع تر عمل می کنه

لود ویندوز طول می کشه و تو کل محیط ویندوز یه ذره کنده همه چی.

هارد هم یه ویبره مداوم ریزی داره ، نمیدونم طبیعیه یا نه.

-----------

جریان چیه ؟ الان این سیستم داره درست کار می کنه؟ این حالات طبیعی هستن؟

لینک به دیدگاه

ممکنه هارد مشکل داشته باشه .نو بود یا دست دو ؟ اگر میتونی یک هارد دیگه بزار روش و روی اون ویندوز نصب کن . البته بهتره قبلش یک بار دیگه ویندوز نصب کنی .

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام ، من یه کیس جمع کردم با این مشخصات:

Core i5 2500K

4GB Patriot DDRIII 1333 (که با 2x2 Team Group عوض کردم تفاوت آنچنانی احساس نشد)

HDD Samsung F3 HD103SJ 1TB

Green GP535A Power

Asus P8H61 - MLE/USB3 Motherboard

از گرافیک آنبورد استفاده می کنم.

راستش ، یه سیستم دیگه دارم Athlon 64 3000+ تک هسته ای ـه با 1 گیگ رم DDRII، اون از این سیستم سریع تر عمل می کنه

لود ویندوز طول می کشه و تو کل محیط ویندوز یه ذره کنده همه چی.

هارد هم یه ویبره مداوم ریزی داره ، نمیدونم طبیعیه یا نه.

-----------

جریان چیه ؟ الان این سیستم داره درست کار می کنه؟ این حالات طبیعی هستن؟

1:,ویندوز چی هست؟ ما با این پردازنده روی WINDOWS XP مشکل داریم!(تو سایت کامپیوتر دانشگاه روی 120 کامپیوتر این پردازنده هست و ویندوز هم XP هست و ویندوز خیلی طول میکشه بالا بیاد! بعضی وقت ها هم نمیاد کلا)

2:در مورد سیستم دوم شما هم، اگه منظور شما این هست که مثلا روی یک فولدر کلید میکنید و سیستم قدیمی سریعتر از سیستم جدید فولدر رو باز میکنه، بنظر من طبیعی هست! دلیلش هم اینه که احتمالا رمی که روی سیستم قدیمی هست از CL پایینتری برخورداره و همین باعث میشه سریعتر جواب بده!(رم های با فرکانس کمتر CL کمتری دارند و CL ]ر چه کمتر باشه بهتر هست!البته باید بین فرکانس و CL تعادل ایجاد بشه تا کارایی سیستم بالابره!)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

تا جایی که بنده فهمیدم اینه که سیستم های جدید بدلیل معماری قویی که دارند فقط به هارد دیگه وابسته نیستند و چیزی پر سرعت تر نیاز دارند که قدرتشون معلوم بشه اون هم چیزی نیست جز یه SSD که کم کم داره توی همه ی لیست های خرید واجب میشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

1:,ویندوز چی هست؟ ما با این پردازنده روی WINDOWS XP مشکل داریم!(تو سایت کامپیوتر دانشگاه روی 120 کامپیوتر این پردازنده هست و ویندوز هم XP هست و ویندوز خیلی طول میکشه بالا بیاد! بعضی وقت ها هم نمیاد کلا)

2:در مورد سیستم دوم شما هم، اگه منظور شما این هست که مثلا روی یک فولدر کلید میکنید و سیستم قدیمی سریعتر از سیستم جدید فولدر رو باز میکنه، بنظر من طبیعی هست! دلیلش هم اینه که احتمالا رمی که روی سیستم قدیمی هست از CL پایینتری برخورداره و همین باعث میشه سریعتر جواب بده!(رم های با فرکانس کمتر CL کمتری دارند و CL ]ر چه کمتر باشه بهتر هست!البته باید بین فرکانس و CL تعادل ایجاد بشه تا کارایی سیستم بالابره!)

درود دوست عزیز

باید به عرض شما برسانم که معماری ها متفاوت و نیاز هاشون متفات هست و معماری Sandy Bridge کنونی به CL تایم و فرکانس رم دیگه به اندازه ی معماری های قبلی نیاز نداره مخصوصا توی ویندوز

لینک به دیدگاه

مشکل سرعت داشتم،تا اینکه هارد سیستم رو با یک وسترن دیجیتال عوض کردم،سرعت خیلی خوب شد و دیگه مشکلی وجود نداره فعلاً

جالبه هارد قبلی هم مشکلی نداره و رو سیستم های دیگه خوب جواب میده!ولی روی این سیستم مثل اینکه ناراحت بوده! :D

ممنون از دوستان که وقت گزاشتن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

در کل همه چیز به معماری اون قطعه ختم میشه منم از شما تشکر میکنم چون تجربه ی بسیار خوبی شد ;)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...