رفتن به مطلب

درخواست معرفی بهترین محافظ ارت دار برق کامپیوتر (مشکل برق کیس)

Peacekeeper
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام بر همه

دوستان میخواستم بپرسم بهترین محافظی که میتونم واسه کامپیوتر بخرم چیه؟ من مشکلی که دارم هنگام دست زدن به کیس برق میگیره. مادربرد رو هم درآوردم دوباره نصب کردم مشکل حل نشد، البته مشکلات عجیب و غریب دیگه هم دارم!مثلا هنگام خاموش کردن چراغ اتاق یا جای خاص دیگه، نه همه جا، مانیتور برای چند لحظه صفحش سیاه میشه و دوباره صفحه میاد. مشکل دقیقا از چیه؟؟چطوری حل کنم؟ برق خونه ایراد داره یا چی؟؟ دیگه کم کم میترسم صدمه ای وارد سیستم بشه. از چنتا دوستان هم پرسیدم و اونا پیشنهاد کردن که محافظ ارت دار بگیرم. حالا چه مدلی بهترینه برای خرید؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، REZAALIFAR گفته است :

سلام بر همه

دوستان میخواستم بپرسم بهترین محافظی که میتونم واسه کامپیوتر بخرم چیه؟ من مشکلی که دارم هنگام دست زدن به کیس برق میگیره. مادربرد رو هم درآوردم دوباره نصب کردم مشکل حل نشد، البته مشکلات عجیب و غریب دیگه هم دارم!مثلا هنگام خاموش کردن چراغ اتاق یا جای خاص دیگه، نه همه جا، مانیتور برای چند لحظه صفحش سیاه میشه و دوباره صفحه میاد. مشکل دقیقا از چیه؟؟چطوری حل کنم؟ برق خونه ایراد داره یا چی؟؟ دیگه کم کم میترسم صدمه ای وارد سیستم بشه. از چنتا دوستان هم پرسیدم و اونا پیشنهاد کردن که محافظ ارت دار بگیرم. حالا چه مدلی بهترینه برای خرید؟

شما محافظ برق که شبیه محافظ یخچاله رو میگی یا استابلایزر رو ؟

در واقع محافظ برقهای بازار که 3راهه به بالا هستن اصلا برای کامپیوتر مناسب نیستن! چون فقط در صورت رسیدن ولتاژ به حد نصاب خاصی برق قطع میکنن اما استابلایزرها خروجی رو یکنواخت میدن بیرون

قصد خرید دارید سریعا بگیرید با شروع فصل گرما و شروع قطعی های مکرر قیمتها افزاریش می یابد

اون برق گرفتگی هم یکی از دلایلش نداشتن سیم ارت در سیم کشی ساختمون هست...با پهن کردن زیرانداز عایق مشکل کاملا برطرف شد!

ویرایش شده توسط Sabertooth
لینک به دیدگاه

در 50 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

در واقع محافظ برقهای بازار که 3راهه به بالا هستن اصلا برای کامپیوتر مناسب نیستن! چون فقط در صورت رسیدن ولتاژ به حد نصاب خاصی برق قطع میکنن اما استابلایزرها خروجی رو یکنواخت میدن بیرون

قصد خرید دارید سریعا بگیرید با شروع فصل گرما و شروع قطعی های مکرر قیمتها افزاریش می یابد

اون برق گرفتگی هم یکی از دلایلش نداشتن سیم ارت در سیم کشی ساختمون هست...با پهن کردن زیرانداز عایق مشکل کاملا برطرف شد!

منظورم از همین محافظاست. مال من تقریبا شبیه اینه.

kanko-8406-9122212-1-zoom.jpg

لینک به دیدگاه

در 52 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اینم اینجوریه. فکر کنم ساختمون ارت داره فقط محافظم ارت نداره.

WhatsApp Image 2019-02-27 at 21.20.26.jpeg

لینک به دیدگاه

من متوجه نشدم الان یعنی میگین محافظ نخرم؟ استابلایزر چیه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، REZAALIFAR گفته است :

من متوجه نشدم الان یعنی میگین محافظ نخرم؟ استابلایزر چیه؟

https://peymanelc.com/مقالات/item/120-استابلایزر-یا-تثبیت-کننده-ی-ولتاژ-چیست؟.html

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

این محافظ ها کاملا چرت هستن و تاثیر ندارن یا دست به  جیب شو یه میلیون بده ups بخر خیالت رو راحت کن یا پولت رو برای این پرت و پرت ها هدر نده

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

این محافظ ها کاملا چرت هستن و تاثیر ندارن یا دست به  جیب شو یه میلیون بده ups بخر خیالت رو راحت کن یا پولت رو برای این پرت و پرت ها هدر نده

من این مشکل برق گرفتگی رو چطوری حل کنم؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، REZAALIFAR گفته است :

گرونه اینا. 1f610.png

سلام

محافظ برق زمانی که ولتاژ از حد استاندارش کمتر یا بیشتر شد برقو قطع میکنه،هم خوبه هم بد!خوبیش همین کاراییشه،بدیش اینه که با خاموش شدن یهویی به قطعات اسیب میرسه

استبلایزر ولتاژ رو تا جایی که میتونه نزدیک به ۲۲۰ولت یا استاندارد کشور نگه میداره،که کاملا وجود محافظ رو بی معنی میکنه

در عوض وجود ups هم باعث میشه که اگه برق پرید هنوز سیستم روشن بمونه تا شما سر موقع خوتون خاموش کنید 

پس بهترین حالت خرید استبلایزر و ups با هم هست (که خریدش چند خورده ای ملیون پاتون میوفته!)

این محافظا ایرانی هم که کلا فقط برا قشنگین،فرقی نمیکنه کدومو بخری همشون یکی ان

در مورد مشکل اصلیتون باید بگم خودمم همین مشکلو دارم و برقشم خیلی خفیفه،اما مشکلی برا خوده سیستم نداره،تا اونجا که میدونم

اگه کسی میدونه چطور برقو مهار کرد خیلی خوب میشه

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

پس بهترین حالت خرید استبلایزر و ups با هم هست (که خریدش چند خورده ای ملیون پاتون میوفته!)

اصلاً لازم نیست هم استابیلایرز بخرن و هم UPS . مدلهایی هستند که هردو باهم رو دارند مثل گرین مدلهای FP1500 یا FP2000

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/review/peripheral/11586-green-fp2000-ups

لینک به دیدگاه

در ۱ ساعت قبل، silvermanhhh گفته است :

سلام

محافظ برق زمانی که ولتاژ از حد استاندارش کمتر یا بیشتر شد برقو قطع میکنه،هم خوبه هم بد!خوبیش همین کاراییشه،بدیش اینه که با خاموش شدن یهویی به قطعات اسیب میرسه

استبلایزر ولتاژ رو تا جایی که میتونه نزدیک به ۲۲۰ولت یا استاندارد کشور نگه میداره،که کاملا وجود محافظ رو بی معنی میکنه

در عوض وجود ups هم باعث میشه که اگه برق پرید هنوز سیستم روشن بمونه تا شما سر موقع خوتون خاموش کنید 

این محافظا ایرانی هم که کلا فقط برا قشنگین،فرقی نمیکنه کدومو بخری همشون یکی ان

در مورد مشکل اصلیتون باید بگم خودمم همین مشکلو دارم و برقشم خیلی خفیفه،اما مشکلی برا خوده سیستم نداره،تا اونجا که میدونم

اگه کسی میدونه چطور برقو مهار کرد خیلی خوب میشه

در واقعUPSخودش استبلایزر هست که باتری هم داره و استبلایز بدون باتری

دوستان از برند فاران چیزی نخرید هیچ فایده ای نداره فاراتل و برند دیگه ای بگیرید

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، REZAALIFAR گفته است :

سلام بر همه

نمیدونم این روش من برای شما هم کار میکنه یا نه

ولی من هم چندسال پیش با این مشکل برقدار بودن بدنه کیس درگیر بودم و از یه روش ابتکاری استفاده کردم و مشکلم رفع شده ...

اومدم یه سیم برق ، دو سرش رو لخت کردم و یه سرش رو به پیچ کیس که پاور رو به کیس متصل میکنه بستم و یه سر دیگه سیم رو  وصل کردم به لوله فلزی گازکشی ساختمان که بصورت روکار از کنار دیوار عبور میکرد

با این روش الان دیگه بدنه کیس من برق نداره ...

البته اگه لوله گاز روکار ندارید میتونید به بدنه فلزی درب ورودی ساختمان هم وصل کنید ( بهرحال باید یه سر سیم به یه وسیله فلزی توی خونه که به زمین اتصال داره وصل بشه )

در حقیقت من با این کار یه سیمکشی ارت خونگی درست کردم که بار اضافی رو به زمین منتقل میکنه  😃

شما هم این روش من رو استفاده کنید ببینید براتون جواب میده یا نه ...

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 37 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

نمیدونم این روش من برای شما هم کار میکنه یا نه

ولی من هم چندسال پیش با این مشکل برقدار بودن بدنه کیس درگیر بودم و از یه روش ابتکاری استفاده کردم و مشکلم رفع شده ...

اومدم یه سیم برق ، دو سرش رو لخت کردم و یه سرش رو به پیچ کیس که پاور رو به کیس متصل میکنه بستم و یه سر دیگه سیم رو  وصل کردم به لوله فلزی گازکشی ساختمان که بصورت روکار از کنار دیوار عبور میکرد

با این روش الان دیگه بدنه کیس من برق نداره ...

البته اگه لوله گاز روکار ندارید میتونید به بدنه فلزی درب ورودی ساختمان هم وصل کنید ( بهرحال باید یه سر سیم به یه وسیله فلزی توی خونه که به زمین اتصال داره وصل بشه )

در حقیقت من با این کار یه سیمکشی ارت خونگی درست کردم که بار اضافی رو به زمین منتقل میکنه  1f603.png

شما هم این روش من رو استفاده کنید ببینید براتون جواب میده یا نه ...

داداش لوله گاز خطری ، یه وقت نترکه ! (حادثه یکبار اتفاق می افته) نگید اگه مشکلی بود تا الان پیش میومد 

بازم دوستان با تجربه در این زمینه نظر بدن 

لینک به دیدگاه

مگه برق کشی منزل شما ارت هم داره که دنبال محافظ ارت دار هستی؟ 

لینک به دیدگاه

من متاسفانه جواب مشکل اصلیم رو نگرفتم هنوز.بحث رو به یه جای دیگه میکشونین.

کسی نیست بدونه چطور این مشکل برق گرفتگی رو حل کنم؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، REZAALIFAR گفته است :

اول همه از دوستانی تشکر میکنم که با بحث علمی و منطقی باعث میشن تجربه همه ما بالا بره

داداش همون سیم از کیس دقیقا همون جاهایی که برق داره بکش تا یه شی فولادی که به زمین وصله،در پنجره،لوله اب فلزی(اگه رو کاره)و...

ادیت:الان خودم با یه سیم قدیمی ته انبار انجام دادم یه سرشو زدم به پیچ پاور،اون سرشو گیر دادم لای لولا پنجره،برقش رفت 😎

ویرایش شده توسط silvermanhhh
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، REZAALIFAR گفته است :

ببینید در ایران معمولا سیسم کشی ارت وجود نداره مگه بعضی از ارگان های خاص و یا اپارتمان های مسکونی از ما بهترون

مشکل شما همون تخلیه بار الکتریکیه

یه سیم نازک تهیه کنید و اتصال بدید به قسمت قلزی کیس که بدون روکش باشه(مثلا پیچها) و سر دیگه سیم رو ترجیحا به لوله اب فلزی نصب کنید و اگر لوله اب فلزی نیست مجبور هستید اتصال بدید به لوله های گاز تا در شبکه تخلیه بشه

اتصال به درب اپارتمان و قطعات فلزی دیگه هم هیچ  فایده ای نداره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Naughty boy گفته است :

ببینید در ایران معمولا سیسم کشی ارت وجود نداره مگه بعضی از ارگان های خاص و یا اپارتمان های مسکونی از ما بهترون

مشکل شما همون تخلیه بار الکتریکیه

یه سیم نازک تهیه کنید و اتصال بدید به قسمت قلزی کیس که بدون روکش باشه(مثلا پیچها) و سر دیگه سیم رو ترجیحا به لوله اب فلزی نصب کنید و اگر لوله اب فلزی نیست مجبور هستید اتصال بدید به لوله های گاز تا در شبکه تخلیه بشه

اتصال به درب اپارتمان و قطعات فلزی دیگه هم هیچ  فایده ای نداره 

من همین صبح زدم به پنجره جواب داد

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، silvermanhhh گفته است :

من همین صبح زدم به پنجره جواب داد

شاید در حالت عادی شما حس برق گرفتگی رو دیگه نداشته باشید اما در زمان اضافه بار صدمه به قطعات وارد میشه

البته اگرپنجره فلزی به نحوی به اسکلت اصلی(اگر آهنی باشه نه بتن)وصل بشه(که معمولا اینطور نیست)به خاطر اتصال به کل بدنه ساختمان و همچنین نفود مناسب در خاک تقریبا همون حالت ارت های داخلی و زمینی طراحی درونی ، رو داره و جوابگو هست

لینک به دیدگاه

خیلی عجیبه! امروز دست میزنم برق گرفتگی نداره. هیچ کاری هم نکردم هنوز!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...