رفتن به مطلب

تفاوت مانیتور Full Hd با مانیتور Hd

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

من ملنیتور lcd 19 اینچ سامسونگ مدله nw1943 plus دارم که فقط هم کابل انالوگ بهش میخوره. من سیستمم بالاست. و کارت گرافیکم هم Sapphire HD 6950 هست.حالا چند تا سوال دارم میخواستم ببینم دوستانی که تجربه دارن میتونن بهم بگن اگه lcd بگیرم که پورت HDMi داشته باشه چقدر تفاوت کیفیت تصویر پیدا میکنم؟

یه سواله دیگه هم دارم اینه که من فیلم 1080p تو همین lcd نگاه میکنم . حالا اگه مانیتوری فول اچدی داشته باشم چه تفاوتهایی بینشون پیدا میشه در دیدن 1080p؟؟ بازی چطور منظورم اینه که وقتی در رزولوشن بالاتر که باز یمیکنیم چه تفاوتهایی دیده میشه در بازی؟

ایا تصویر شفافتر میشه یا گرافیکه باز یبیشتر میشه؟

لینک به دیدگاه

دوست عزیز در پاسخ به جواب سوال اول باید عرض کنم خدمتتون تفاوت در کابل HDMI و vag اصلا محسوس نیست و بیشتر تقاوت در حجم کابل و انتقال صدا هست

جواب سوال دوم هم که خودتون فرمودین کیفیت 1080 را در مانیتور 1080 میتونید احساس کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

دوست عزیز در پاسخ به جواب سوال اول باید عرض کنم خدمتتون تفاوت در کابل HDMI و vag اصلا محسوس نیست و بیشتر تقاوت در حجم کابل و انتقال صدا هست

جواب سوال دوم هم که خودتون فرمودین کیفیت 1080 را در مانیتور 1080 میتونید احساس کنید

موفق باشید

اتفاقا برعکس . بین HDMI با VGA خیلی تفاوت هست ، بین HDMI و DVI تفاوت کم هست ( فقط در انتقال صدا ) . VGA تصاویرو به صورت آنالوگ میفرسته ، HDMI و DVI به صورت دیجیتال ؛ فقط HDMI صدارم میتونه منتقل کنه ولی DVI نمیتونه .

شما اگه فقط یه PC داری ( کنسول نداری ) یه مانیتور بخر که 1080×1920 باشه وDVI هم ساپورت کنه ، پول اضافی به HDMI نده ؛ تازه تصویر گرفتن از HDMI گرافیک خودش هفت خانه رستمه . مانیتور الانتشم شدیدا آشغاله .

وضوح تصویر بالا میره ، فریم تو بازی ها پایین میاد ( مقدارش به عنوان بازی برمگیرده ، ولی کارتت قویه مشکلی پیش نمیاد ) ، فیلم های Full HDرم 100% میبینید نه با کوچیک شدن تصویر .

یه 200-250 بودجه بزاری میتونی یه چیزه مردی بگیری ، یه وقت هم شیطون تو جلدت نره به LED باج بدی ؛ مگه LED مشتی که 350 به بالا هست .

لینک به دیدگاه

دقیقا همین طور هستش که استاد بنده جناب Devileytion فرمودن و فقط اضافه کنم که به نظرم اگه قصد

خرید مانیتور FULL HD دارید به نظرمLG W2261VP بهترین مانیتور(البته نسبت به قیمتش)هستش.

لینک به دیدگاه

من ملنیتور lcd 19 اینچ سامسونگ مدله nw1943 plus دارم که فقط هم کابل انالوگ بهش میخوره. من سیستمم بالاست. و کارت گرافیکم هم Sapphire HD 6950 هست.حالا چند تا سوال دارم میخواستم ببینم دوستانی که تجربه دارن میتونن بهم بگن اگه lcd بگیرم که پورت HDMi داشته باشه چقدر تفاوت کیفیت تصویر پیدا میکنم؟

تفاوت چشمگیری وجود دره !

یه سواله دیگه هم دارم اینه که من فیلم 1080p تو همین lcd نگاه میکنم . حالا اگه مانیتوری فول اچدی داشته باشم چه تفاوتهایی بینشون پیدا میشه در دیدن 1080p؟؟ بازی چطور منظورم اینه که وقتی در رزولوشن بالاتر که باز یمیکنیم چه تفاوتهایی دیده میشه در بازی؟

ایا تصویر شفافتر میشه یا گرافیکه باز یبیشتر میشه؟

در شفافیت ، جزئیات و کلا کیفیت تغیرات بسزایی صورت میگره !

بین DVI و HDMI منظور ایشون بوده !

خرید مانیتور FULL HD دارید به نظرمLG W2261VP بهترین مانیتور(البته نسبت به قیمتش)هستش.

100% موافقم ... مانیتور بنده همین مدل هست که به نظر من واقعا عالی هست !

قیمتش هم 230 تومن هست که به نظر من میارزه ...

این مدل رو من برای چندتا از اقوام و دوستان گرفتم همگی راضی بودن !

لینک به دیدگاه

اگه خواستی LED بگیری ، یکی از مدل های زیر رو بگیر:

ASUS - 22" - MS228H - LED

ASUS - 23" - ML238H - LED

ASUS - 23" - MS238H - LED

لینک به دیدگاه

اگه خواستی LED بگیری ، یکی از مدل های زیر رو بگیر:

من مدل MS رو کار ندارم . ولی مدل ML238H دیگه خریدش ارزش نداره . الان ML239H و یا ML229H هست که خیلی بهتره .

لینک به دیدگاه

شرمنده منظور بنده هم DVI بود

لینک به دیدگاه

من مدل MS رو کار ندارم . ولی مدل ML238H دیگه خریدش ارزش نداره . الان ML239H و یا ML229H هست که خیلی بهتره .

مدل هایی ک میگی ارزش خرید دارن فقط برای کار های گرافیکی خوب هست به خاطر پنل IPS و برای بازی زیاد مناسب نیست به خاطر 5m/s بودن و قیمتشون هم خیلی بیشتره. در حالی که اونایی ک معرفی کردم اما برای بازی خوبه و هم برای کار های گرافیکی و قیمتشون خیلی نسبت به سری 229 و 239 مناسبتره.

ML238H همون مدل MS238h هست فقط پایه دار هست.

به نظر من بهترین زینه زیر هست:

ویرایش شده توسط pclord
لینک به دیدگاه

مدل هایی ک میگی ارزش خرید دارن فقط برای کار های گرافیکی خوب هست به خاطر پنل IPS و برای بازی زیاد مناسب نیست به خاطر 5m/s بودن و قیمتشون هم خیلی بیشتره. در حالی که اونایی ک معرفی کردم اما برای بازی خوبه و هم برای کار های گرافیکی و قیمتشون خیلی نسبت به سری 229 و 239 مناسبتره.

ML238H همون مدل MS238h هست فقط پایه دار هست.

به نظر من بهترین زینه زیر هست:

این فکر شما در مورد اینکه پنل IPS فقط برای کارهای گرافیکی خوبه اشتباهه . این پنل وضوح بالاتر ، رنگ بهتر و زاویه دید وسیعتری میده . مانیتورهای سری 2X9 کنتراست 1 به 50 میلیون دارن . درحالیکه سری 2X8 کنتراست 1 به 10 میلیون دارن . تنها برتری سری 2X8 همون پاسخدهی 2 میلی ثانیه هستش . اون هم تو بازیهای معدودی که در بعضی صحنه ها تصاویر با سرعت های بالایی دارن ، با دقت زیاد قابل تشخیصه . شما تا پنل IPS رو از نزدیک نبینید باورتون نمیشه که چه تصویری داره . اونوقت حاضر نیستید سری 2X8 بخرید .

لینک به دیدگاه

این فکر شما در مورد اینکه پنل IPS فقط برای کارهای گرافیکی خوبه اشتباهه . این پنل وضوح بالاتر ، رنگ بهتر و زاویه دید وسیعتری میده . مانیتورهای سری 2X9 کنتراست 1 به 50 میلیون دارن . درحالیکه سری 2X8 کنتراست 1 به 10 میلیون دارن . تنها برتری سری 2X8 همون پاسخدهی 2 میلی ثانیه هستش . اون هم تو بازیهای معدودی که در بعضی صحنه ها تصاویر با سرعت های بالایی دارن ، با دقت زیاد قابل تشخیصه . شما تا پنل IPS رو از نزدیک نبینید باورتون نمیشه که چه تصویری داره . اونوقت حاضر نیستید سری 2X8 بخرید .

خودم اولش قصد خرید ML239h رو داشتم، چون هم بازی میکنم هم کار های گرافیکی و انیمیشن سازی انجام میدم. اما بعد از کلی جستجو تو انجمن های مختلف بعضیا از 229h , 239h راضی نبودن و تو بعضی از بازی ها به وضوح مشخصه.

خودم ASUS - 22" - MS228H - LED گرفتم و واقعا راضی هستم هم برای بازی و هم برای کار های گرافیکی

اما با این حال اگه کسی سرعت پاسخگویی زیاد براش مهم نباشه و کار گرافیکی در اولویت باشه براش صد در صد 229h و 239h رو پیشنهاد میکنم چون واقعا ارزششو داره.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

ممنون از توجه دوستان!

انجمنهای دیگه هیچ کدوم تاپیکهای این چنینی و اصلا بهش نگاه هم نمیکنن! چه برسه پاسخ دادن. -_-

ولی بروبچ لیون کامپیوتر چیزه دیگه ای هستن! :D

البته بگم که منظور من تفاون بین vga و hdmi بود که دوستان پاسخ لازم رودادن.

الان من گیج شدم نمیدونم چه مدل و مارکی واسم خوبه من برای بازی کردن و فیلم فول اچدی لازم دارم.

یه مشکله دیگه هم هست الان دو تا مانیتور تو خونه هست که یکیش سامسونگ مدله nw 1943 plus و دیگری sn2043 plus

ولی اون 20 اینچه کلا زمینه تصویرش تیره است و هر کاری هم میکنم روشنایی لازم رو بدست نمیاره! مانیتورهای دیگه هم تو بازار دیدم که که یه مدل روشنه و واضحه ولی دیگری کلا تیره و تاره! مثلا موقع پخش فیلم روشنایی لازم رو نداره و اذیت میکنه. علتش چی میتونه باشه؟؟

کلا یه مدل میتونین بهم معرفی کنید که برای همه این کارها مناسب باشه. فول اچدی و تمام پورتها رو هم داشته باشه؟ کارهای من فیلم فول اچدی-بازی-اینترنت.

لینک به دیدگاه

همین مدلی که بنده عرض کردم LG W2261VP اول اینکه FULL HD هستش و

همچنین دارای پورت HDMI هستش که برای کسانی که ایکس باکس دارن خیلی بدرد

میخوره نور صفحه رو هم میتونی برای تماشای فیلم ، بازی و اینترنت تغییر بدی و از

نظر ظاهری هم مانیتور زیبایی هستش.

ویرایش شده توسط sajad.379
لینک به دیدگاه

ممنون از توجه دوستان!

انجمنهای دیگه هیچ کدوم تاپیکهای این چنینی و اصلا بهش نگاه هم نمیکنن! چه برسه پاسخ دادن. -_-

ولی بروبچ لیون کامپیوتر چیزه دیگه ای هستن! :D

البته بگم که منظور من تفاون بین vga و hdmi بود که دوستان پاسخ لازم رودادن.

الان من گیج شدم نمیدونم چه مدل و مارکی واسم خوبه من برای بازی کردن و فیلم فول اچدی لازم دارم.

یه مشکله دیگه هم هست الان دو تا مانیتور تو خونه هست که یکیش سامسونگ مدله nw 1943 plus و دیگری sn2043 plus

ولی اون 20 اینچه کلا زمینه تصویرش تیره است و هر کاری هم میکنم روشنایی لازم رو بدست نمیاره! مانیتورهای دیگه هم تو بازار دیدم که که یه مدل روشنه و واضحه ولی دیگری کلا تیره و تاره! مثلا موقع پخش فیلم روشنایی لازم رو نداره و اذیت میکنه. علتش چی میتونه باشه؟؟

کلا یه مدل میتونین بهم معرفی کنید که برای همه این کارها مناسب باشه. فول اچدی و تمام پورتها رو هم داشته باشه؟ کارهای من فیلم فول اچدی-بازی-اینترنت.

Asus بگیر ، شکن نکن. مطمئن باش پششیمون نمیشی کیفیت فوقالعاده ای بهت میده امکانات زیادی هم داره. تو سایت رایانه صبا یا سایت سازنده میتونی مشخصات دقیق مدل هاشو ببینی. یک از مدل های زیر رو بگیر:

اگه روی اینچ زیاد حساس نیستی ASUS - 22" - MS228H - LED رو بگیر. دو تای اولی دقیقا یک مدل هستن و فقط ML238H به صورت پایه دار هست و اون یکی یه پایه کوچیک و گرد شکل پشتش داره. هر کدوم از 3 مدل بالا رو بگیری ضرر نکردی. برای دیدن عکساشون هم تو همون رایان صبا هست.

موفق باشید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...