رفتن به مطلب

فریز شدن در هنگام بازی و قفل کردن صفحه 1080

kipper
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام و وقت بخیر
دوستان عزیز یه چند وقتیه یه مشکل اساسی دارم اونم اینه که تویه بازی ها پس از مدتی به صورت اتفاقی یا رندوم سیستمم قفل میکنه یا به اصطلاح فریز میشه مثه یه عکس میشه و چاره ای جز ریستارت کامپیوتر ندارم
ضمنا قطعاتم سی پی یو 1600 ایس هست و گرافیک هم 1080 آمپ اکسترم
حالا کارهایی که کردم تعویض ویندوز بوده و تغییر درایور همچنین آپدیت بایوس درضمن تویه بازی اصلا لگ و افت فریم ندارم و همه چی درست هست منتهی عجیبه اینطوری هنگ میکنه 
رم هارو عوض کردم و طی تست هایی که انجام دادم به احتمال 80 درصد از کارت گرافیک باشه فقط میخواستم بدونم برایه اینکه مطمعن بشم مشکل چی هست و یا برای رفع مشکل ممنون میشم کمکم کنید ضمنا از همشهریا و دوستان پرسیدم هرکی یه چیز میگه یک ماهه علاف همینم خواهشمندم گمراه نکنید و با توجه به تجربه دوستان راهنمایی کنین خدایی دیگه خسته شدم از این وضعیت ممنون و سپاس

لینک به دیدگاه

یا اگه نرم افزاری یا راهکاری هست که بتونم تست کنم کارت گرافیک رو که سالم هست یا نه ممنون میشم معرفی کنین ولی صوری هیپی به چشم نمیاد و تویه بازی های مختلف هم این مشکل پیش میاد و برخوردی نداره

لینک به دیدگاه

می تونید تنظیم های بازی رو کم کنید (همه چی حداقل باشه) و ببینید بازم این طوری می شه یا نه. اگه نشد ممکنه به دما و گرم شد ربط داشته باشه. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

من مشکل مشابهی داشتم و مشکل از هارد بود!

البته فقط تو گیم نبود و بعضی وقتا رو دسکتاپ هم این اتفاق میفتاد.

صفحه فریز میشد و اگر آهنگی در حال پخش بود بوق میکشید و مجبور میشدم سیستم رو ریستارت کنم.

لینک به دیدگاه

گرافیک رو خودم سال پیش آک خریدم ضمنا مشکل دما محاله باشه چون دستی دور فن های کارتو اونم 3 تا فن خفن رو رویه 50 درصد گذاشتم بازم اینطوری شده و تویه تنظیمات پایین تر کمتر اتفاق میوفته ولی رندوم هست یوقت میبینی تویه محیط ویندوز اینطوری میشه ضمنا به یه خدماتی کیسو داده بودم میگفتن که کارت گرافیکو جدا کردیم یه معمولی گذاشتیم اینطوری نشد حالا من بعید میدونم مشکل دقیق و صد درصدیش مال گرافیک باشه آخه بعضی وقت ها هارد هم رو فول لودد هست و اس اس دی ندارم ولی خب برام عجیبه این کراش ها

لینک به دیدگاه

دوست عزیز آقای ناظمی اول از همه اینکه اگه مشکل از هارد باشه آیا قابل درست شدن است؟ و دوم اینکه اگه من یه اس اس دی اضاف کنم مشکل حل میشه؟؟ آخه میگم امکانات در اختیار ندارم که تست کنم و شهر ما هم چنین سیستم های گیمینگ زیاد برخورد ندارن و تخصص ندارن ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، kipper گفته است :

دوست عزیز آقای ناظمی اول از همه اینکه اگه مشکل از هارد باشه آیا قابل درست شدن است؟ و دوم اینکه اگه من یه اس اس دی اضاف کنم مشکل حل میشه؟؟ آخه میگم امکانات در اختیار ندارم که تست کنم و شهر ما هم چنین سیستم های گیمینگ زیاد برخورد ندارن و تخصص ندارن ممنونتون میشم راهنمایی بفرمایید

اینکه هارد درست میشه یا نه رو باید اساتید نظر بدن.

اما تو این تاپیک  من  مشکلم رو مطرح کرده بودم که دوستان راهنماییم کردن و به هارد مربوط بود مشکل من.

هارد رو تعویض کردم و مشکل برطرف شد.

اینکه اس اس دی اضافه کنید احتمالش زیاده که مشکل حل بشه ( اگر مشکل از هارد باشه ) چون سیستم عامل روی اس اس دی نصب میشه.

ولی بازم تا مطمئن نشدید تغییری ایجاد نکنید.

منتظر باشید تا دوستان با تجربه تر نظراتشون رو بیان کنند.

لینک به دیدگاه

در 45 دقیقه قبل، kipper گفته است :

گرافیک رو خودم سال پیش آک خریدم ضمنا مشکل دما محاله باشه چون دستی دور فن های کارتو اونم 3 تا فن خفن رو رویه 50 درصد گذاشتم بازم اینطوری شده و تویه تنظیمات پایین تر کمتر اتفاق میوفته ولی رندوم هست یوقت میبینی تویه محیط ویندوز اینطوری میشه ضمنا به یه خدماتی کیسو داده بودم میگفتن که کارت گرافیکو جدا کردیم یه معمولی گذاشتیم اینطوری نشد حالا من بعید میدونم مشکل دقیق و صد درصدیش مال گرافیک باشه آخه بعضی وقت ها هارد هم رو فول لودد هست و اس اس دی ندارم ولی خب برام عجیبه این کراش ها

بهترین کار اینه شما گرافیکتو روی یه سیستم دیگه تست کنی البته حداقل 1 روز...مشکل نداشت برو سراغ پاور

لینک به دیدگاه

من همچین مشکلی داشتم یک هفته وقت منو گرفت پاور-گرافیک-رم-هاردحتی سی پی یو رو هم عوض کردم تنها قطعه ی که عوض نکرم مادربرد و کارت شبکه وایفا اینترنال بود ..احتمال زیاد دادم چیپ مادربرد مشکل داره ...تا اینکه یه ویدیو دیدم که مادربردم با کارت شبکه وایفا مدل اینترنال پی سی آی مشکل داره ! و باعث فریز سیستم میشه کارت شبکه رو با مدل پی سی آی اکسپرس تعویض کردم مشکل حل شد !

لینک به دیدگاه

سلام

همونطور که دوستان گفتن بهترین راه تست گرافیک رو یه سیستم دیگه هست(اگه مشکل پیش نیومد باید قطعات دیگه مثل پاور و هارد  و برد اصلی رو تست کنید) برای گراف هم شاید بنچمارکها بتونن کمک کنن(منظورم بنچمارک های بازیها مثل تومب رایدر و غیره هست)

لینک به دیدگاه

منم همچین مشکلی داشتم ولی با ریست درست نمی شد باید خاموش میکردی... با یه هارد دیگه تست کن ولی بیشترین احتمال یا رم یا مادربورد ولی گفتید که رم ها رو عوض کردید..

آخرین احتمال هم گرافیک

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز حتما برنامه MSI AFTERBURNER نصب کن و مطمئن شو که دمای گرافیک و سی پی یو خوب باشه این برنامه به شما امکان نشان دادن دما در حال بازی کردن و می ده

لینک دانلود برنامه هم براتون قرار دادم 

https://www.msi.com/page/afterburner

امید وارم مشکلتون حل شه 

لینک به دیدگاه

دوست عزیز آقای مددی پست شما رو قبلا دیده بودم و اتفاقا چون از دیوایس وای فای استفاده میکنم همین کارو اکتحان کردم ولی جوابگو نبود ضمن تشکر از پست شما و اینکه یاد آوری کردین ولی همانطور که گفتم گرافیک دیگری رویه سیستم وصل کردم البته معمولی بود ولی مشکل برطرف شد ولی یه حسی بهم میگه عدم سازگاری چیزی باشه ولی راه خوبی دوستان پیشنهاد دادن که گرافیک رو رویه سیستمی دیگه تست کنم به زودی خبرشو میدم ممنون از دوستانی که نظرات خودشونو با من در میون گذاشتن

لینک به دیدگاه

درضمن دوستان یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که گرافیک من دو تا سوکت برق 8 پین میخوره و از اونجا که هم تک سوکته برقش جوابگو هست هم دوتا سوکت پاور رو میزنم کدوم حالت صحیحه؟؟ ضمن اینکه تویه این مشکل فریز شدن تاثیر چندانی نداره دو حالتش فقط نحوه صحیح اتصالو میخوام بدونم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kipper گفته است :

درضمن دوستان یه سوال دیگه داشتم اونم اینه که گرافیک من دو تا سوکت برق 8 پین میخوره و از اونجا که هم تک سوکته برقش جوابگو هست هم دوتا سوکت پاور رو میزنم کدوم حالت صحیحه؟؟ ضمن اینکه تویه این مشکل فریز شدن تاثیر چندانی نداره دو حالتش فقط نحوه صحیح اتصالو میخوام بدونم

ببینید با ۱ سوکت کار میکنه ولی ممکنه جاهایی که توان بیشتر بخواد براش محیا نباشه پس ۲ سوکت باید اتصال پیدا کنه تا توان کافی اعمال بشه

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز یه مشکل جدید هم اضاف شده اونم اینه که معمولا سیستم تویه بوت و بالا اومدن یا گیر میکنه یا بسیار دیر بالا میاد و بعضی وقت ها همون اولا که ویندوز بالا میاد نشنگر موس قفل میکنه با این احتمال میشه گفت که از گرافیک نیست و احتمالا از پاور یا هارد باشه؟؟؟

لینک به دیدگاه

درود. رم هارو با برنامه ی memtest به صورت بوتیبل بذار تست بشن هر ماژول حداقل 4 ساعت. رم ها رو توصیه میشه تک ماژوله تست کنین با هم تست نکنین.

پاورتون چند واته و کدوم برند؟ مشخصات دقیقو لطف کنین. هارد رو هم با نرم افزارای مربوطه تست کنین. فن هارو هم دستی  ست نکنین چون 50 درصد کمه و ممکنه کارت دماش بره بالا بهتره رو اتومات بذارین. دراخر امیدوارم مشکلتون حل بشه.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان و تبریک سال نو متاسفانه یه سری تست ها انجام دادم ولی مشکل کماکان پا برجاست فقط گزینه ها بین گرافیک و پاور محدود شده جدیدا تویه محیط ویندوز هم کرش میکنه سیستم و سرعت کامپیوتر کم شده چون این دو قطعه رو جایگزین نداشتم امکانش نبود جداگانه تست کنم ممنون میشم اگه کسی پست منو دید و نظر قاطعانه ای داشت و کمک کنه

لینک به دیدگاه

در در 15 اسفند 1397 در 00:27، Sabertooth گفته است :

بهترین کار اینه شما گرافیکتو روی یه سیستم دیگه تست کنی البته حداقل 1 روز...مشکل نداشت برو سراغ پاور

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...