رفتن به مطلب

راهنمایی خرید سیستم با بودجه 10 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت همه ی دوستان من  تازه با انجمن لیون اشنا شدم  و چند سوال جهت کانفیگ کیس داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید

بنده  به سیستمی نیاز دارم که هم بشه استفاده ی گیمینگ کرد و هم جهت اجرای برنامه های مهندسی مثل اتوکد  photoshop   3ds max  و....  و  همینطور مولتی تسکینگ بدون وقفه کارامد باشه

سیستمی که خودم مد نظر دارم این هستش

Intel  Core i5-8400           2.595

ASUS  TUF H370-PRO GAMING           2.840

PRIME H370-PLUS         2.250            یا 

GSkill Ripjaws V 16GB 8GBx2 3000Mhz CL15 DDR4            2.33

AEGIS 8GB 3000MHz CL16 DDR4 8*2  16GB             2.240            یا

Seagate  Barracuda 1TB  7200 64MB          610

SAMSUNG 860EVO 250GB           799

ASUS 24X         225

GREEN  GP650B-OCPT        1.025

GREEN  STRIKER        ~600

مجموعا میشه   10.200 (پیشنهاد های اول ) منهای هارد و رایتر که روی سیستم الانم هست و از همونا استفاده میکنم  حداکثر بودجم 10 11 تومان هست  که فعلا  به گرافیک نمیرسه  ولی بعدا حتما سعی میکنم 1070 یا1080 بذارم

حالا چندتا سوال

بنده یک پاور گرین مدل GP585B دارم   ایا جوابگوی سیستمی که نوشتم هست یا بهتره که تعویض بشه ؟  کانکتور های این سیستم رو پشتیبانی میکنه؟ 7سال هم هست که داره کار میکنه (لینک زیر مشخصات پاور 585 هست)

http://www.green-case.com/products/power/power.php?model=GP585B

و اینکه مادربردTUF H370-PRO GAMING  چه تفاوت شاخصی با مادربرد PRIME H370-PLUS  داره؟ ارزش داره 600 هزینه بیشتر بکنم براش یا خیر؟

در کل سیستم مدنظرم چطوره؟ ممنون میشم پیشنهادات و نظراتتون رو درمیون بگذارید

ویرایش شده توسط knight468
لینک به دیدگاه

عزیز دل اول حتما پاورتو عوض کن.گرین 700hp plus بخر.دیجی کالا موجود داره.

شما اگر برنامه مولتی تسکینگ کار میکنی برو سراغ رایزن  2600 و یه مادر برد b350  یا b450 که هزینه شما کلی کاهش پیدا میکنه.برای بازی هم کاملا مناسبه.شما حتی میتونی با این بودجه ای که داری سراغ مادر برد x370  بری.

لینک به دیدگاه

اون 2 تا مادربرد تفاوت بنیادی ندارن  ولی مثلا می گن سری TUF  کیفیت ساخت بالاتری داره و عمر قطعاتش بیشتره، در برابر تغییرات برق مقاوم تره و البته ظاهر زیباتری داره . در کل به خودت بستگی داره اگه منطقی و با توجه به بوجه بخوای نگاه کنی PRIME H370-PLUS  بهتره ولی اگه از اون یکی خوشت آمده و مثلا دوست داری کیفیت ساخت قطعه ها بیشتر باشه، اونه بگیر. 

البته در هر صورت هر دوتای این مادربردها رم حداکثر با سرعت 2666 رو پشتیبانی می کنن و خرید رم با سرعت 3000 بی فایده است ( و حتی مواردی هست که روی اونا کار نمی کنه)  برای همین پیشنهاد می دم رم رو با سرعت 2400 یا 2666 بگیری که ارزون تر هم هست. 

ویرایش شده توسط amir44
لینک به دیدگاه

ممنون از مشارکتتون

قبل از همه بگم که بطور حرفه ای با نرم افزار های فوق کار نمیکنم  .پردازنده رایزن 2600 و 8400 تقریبا در یک رده هستند و تا جایی که من اطلاعات کسب کردم در تولید محتوا اختلاف زیادی باهم ندارن  به علاوه اینکه 8400 در گیمینگ عملکرد بهتری داره و دارای گرافیک انبرد هستش   همینطور مادربرد های مخصوص amd ظاهرا فعلا در دسترس نیستن و از تنوع خوبی مثل مادربردهای اینتل برخوردار نیستن و باتوجه به اینکه سری 3000 رایزن بزودی معرفی میشن بنظرم خرید سری 2000 خیلی عاقلانه نیست به جهات مختلف

به همین خاطر هست که بنظرم سیستم رو بر پایه ی اینتل ببندم بهتره

لینک به دیدگاه

عزیز بجای 8400 برو 2600x0بخر که خیلی بهتر هست و تو نرم افزار های رندرینگ و مولتی اسکینک 20 درصد قویتر هستش. مادربرد b450 tuf با 2600x0 تقریبا 4900 در میاد سایت کیمیا آنلاین هم موجود داره. 

Screenshot_2019-04-14-14-14-08-274_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-04-14-14-11-43-682_com.android.chrome.png

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، amir44 گفته است :

اون 2 تا مادربرد تفاوت بنیادی ندارن  ولی مثلا می گن سری TUF  کیفیت ساخت بالاتری داره و عمر قطعاتش بیشتره، در برابر تغییرات برق مقاوم تره و البته ظاهر زیباتری داره . در کل به خودت بستگی داره اگه منطقی و با توجه به بوجه بخوای نگاه کنی PRIME H370-PLUS  بهتره ولی اگه از اون یکی خوشت آمده و مثلا دوست داری کیفیت ساخت قطعه ها بیشتر باشه، اونه بگیر. 

البته در هر صورت هر دوتای این مادربردها رم حداکثر با سرعت 2666 رو پشتبانی می کنن و خرید رم با سرعت 3000 بی فایده است ( و حتی مواردی هست که روی اونا کار نمی کنه)  برای همین پیشنهاد می دم رم رو با سرعت 2400 یا 2666 بگیری که ارزون تر هم هست. 

ممنون از راهنماییتون

رم با باس 2666 یا حتی 2800  ظاهرا جایی موجود نیست

لینک به دیدگاه

کیس هم بجای GREEN  STRIKER کیس z3 green بردار چون کیس که انتخاب کردین درب کنارش شیشه نیست و زود خط و خش می افته . و زیاد جالب نیست و لی کیس z3 هم روش پنج تا فن داره و هم درب کنارش شیشه ای هست. و بهترین کیسی که گرین ساخته همین z3 هست. کیس z3 را سایت فافا موجود داره.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز من بعد از اینکه از دوستان نظر خواستم به این نتیجه رسیدم خودم میخوای یه سیستم با همین بودجه جمع کنم

B360-f

I5 8400

4×2 ddr4 2400

1070ti

+600hp

1t hard

😁

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Deadgamer گفته است :

سلام دوست عزیز من بعد از اینکه از دوستان نظر خواستم به این نتیجه رسیدم خودم میخوای یه سیستم با همین بودجه جمع کنم

رمو بکن حداقل 12، ایده عالش 16 هست. چون مطمعنن 8 توی سال جاری کافی نخواهد بود. حداقل 8 میخری یه ماژول 8 گیگی بخر تا بعدا یه 8 بتونی اضاف کنی بهش چون دوتا ماژول 4 گیگی بعدا باید بفروشی تا بتونی رمای بالاتر بگیری دردسر داره

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، knight468 گفته است :

سلام خدمت همه ی دوستان من  تازه با انجمن لیون اشنا شدم  و چند سوال جهت کانفیگ کیس داشتم که ممنون میشم پاسخ بدید

اینو در نظر بگیرین اگه رایزن ببندین نیاز به گرافیک جداگانه خواهین داشت. چون رایزنا گرافیک انبورد ندارن فقط 2200 و 2400 گرافیک انبورد دارن.

نظرم همین سیستم خوبه فقط اس اس دی رو 480 بردار فک کنم 250 کمه. پاورو حتما جدید تهیه کنین.

ویرایش شده توسط ho3einsa
لینک به دیدگاه

در در 25 فروردین 1398 در 20:39، ho3einsa گفته است :

اینو در نظر بگیرین اگه رایزن ببندین نیاز به گرافیک جداگانه خواهین داشت. چون رایزنا گرافیک انبورد ندارن فقط 2200 و 2400 گرافیک انبورد دارن.

نظرم همین سیستم خوبه فقط اس اس دی رو 480 بردار فک کنم 250 کمه. پاورو حتما جدید تهیه کنین.

در در 25 فروردین 1398 در 14:17، zen گفته است :

عزیز بجای 8400 برو 2600x0بخر که خیلی بهتر هست و تو نرم افزار های رندرینگ و مولتی اسکینک 20 درصد قویتر هستش. مادربرد b450 tuf با 2600x0 تقریبا 4900 در میاد سایت کیمیا آنلاین هم موجود داره. 

Screenshot_2019-04-14-14-14-08-274_com.android.chrome.png

Screenshot_2019-04-14-14-11-43-682_com.android.chrome.png

این مادربرد (b450) توی مشخصاتش نوشته گرافیک انبرد هم داره  یعنی امکانش هست با 2600X ببندم و استفاده کنم تا موقعی که بودجم به گرافیک  مجزا برسه؟ یا برداشتم اشتباهه؟    درواقع یکی از دلایل اصلیم برای خرید 8400 داشتن گرافیک انبردش هست که ادم رو از خرید گرافیک مجزا بی نیاز میکنه

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، knight468 گفته است :

این مادربرد (b450) توی مشخصاتش نوشته گرافیک انبرد هم داره  یعنی امکانش هست با 2600X ببندم و استفاده کنم تا موقعی که بودجم به گرافیک  مجزا برسه؟ یا برداشتم اشتباهه؟    درواقع یکی از دلایل اصلیم برای خرید 8400 داشتن گرافیک انبردش هست که ادم رو از خرید گرافیک مجزا بی نیاز میکنه

نه ندارم نهایت برو یه گرافیک ارزون 100 تومنی دسته دو بگیر برای تصویر گرفتن بگیر . بعد پول دستت اومد برو گرافیک را ارتقا بده. 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، zen گفته است :

نه ندارم نهایت برو یه گرافیک ارزون 100 تومنی دسته دو بگیر برای تصویر گرفتن بگیر . بعد پول دستت اومد برو گرافیک را ارتقا بده. 

یه گرافیک    amd 6770  دارم که روی سیستم فعلیمه درواقع میتونم ازش استفاده کنم تا وقتی گرافیک مجزا بگیرم ؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، knight468 گفته است :

نه برداشتت اشتباهه جدای اینکه  مادربرد قابلیت داشته باشه باید پردازنده هم داشته باشه. تو رایزنا فقط 2200g و 2400g دارن.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، knight468 گفته است :

یه گرافیک    amd 6770  دارم که روی سیستم فعلیمه درواقع میتونم ازش استفاده کنم تا وقتی گرافیک مجزا بگیرم ؟

اره میتونی

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، knight468 گفته است :

سلام اچتباه میزنید!
این برد گرافیک انبرد نداره!
اگه پردازندتون گرافیک داخلی داشته باشه این برد میتونه از اون کمک بگیره و تصویر بده(با گرافیک انبرد خیلی فرق داره)

از همون ۶۷۷۰ تون استفاده کنید تا گرافیک جدید خرید کنید!(یکم قدرت گیم داره ولی..............)

ویرایش شده توسط MojArch
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، MojArch گفته است :

سلام اچتباه میزنید!
این برد گرافیک انبرد نداره!
اگه پردازندتون گرافیک داخلی داشته باشه این برد میتونه از اون کمک بگیره و تصویر بده(با گرافیک انبرد خیلی فرق داره)

از همون ۶۷۷۰ تون استفاده کنید تا گرافیک جدید خرید کنید!(یکم قدت گیم داره ولی..............)

مرسی ازت  اینارو میدونم ولی ازبس چیزای مختلف میخونی و اطلاعات مختلف هست کلا گیج میشی به بدیهیات هم شک میکنی مخصوصا بحث اینتل بخرم یا ای ام ادی که پای ثابت همه سیستماس😄

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، knight468 گفته است :

مرسی ازت  اینارو میدونم ولی ازبس چیزای مختلف میخونی و اطلاعات مختلف هست کلا گیج میشی به بدیهیات هم شک میکنی مخصوصا بحث اینتل بخرم یا ای ام ادی که پای ثابت همه سیستماس1f604.png

موافقم باید کمی مراقب باشی تو اطلاعات غلط و درست گم نشی و اشتباه نکنی

AMD یا Intel بعد از بحث قیمت(تقریبا مهم ترین مشخصه) میشه گفت سلیقه‌ای هست مثلا من خودم چون برند اینتل رو دوست دارم کلا سمت اینتل میرم (تا به امروز AMD نداشتم:3_grin:)

لینک به دیدگاه

پیشنهاد من:

1830

2400G  APU

Processor

2570

2600*CPU 

2400 دست دو

4000 اک

*RX580 Special

GPU

2195

MSI X470 GAMING PLUS

MB

1065

EVO 860 500GB

SSD

3100

G SKILL Trident Z 2*8GB  3200MHZ 16GB

RAM

1010

Green 650 ocpt

PSU

9200

گرافیک مجتمع 2400g

مجموع

12340

گرافیک مجزا و 

پردازنده 2600

مجموع

بنظرم فعلا به صرفه ترین کارت  580 هس  اگ نظرت اینه ک گرافیک بگیری پیشنهادم اینه ک دست دو بگیر که تا 40-50 درصد زیر قیمت اک هم گیر میاد!! ,واس اینکه با همون هزینه  میشه دو تا کارت کراس فایر زد یا ی کارت مدل بالاتر خرید

ویرایش شده توسط arian97
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، AR_SHAK گفته است :

سلام
ببخشید سوالم خارج از بحثه
ASUS x470 TUF  کجا این قیمت میدن؟

اصلاح شد MSI X470 GAMING PLUS   

البته از موجودیش اطلاع ندارم

لینک به دیدگاه

ممنونم از همه ی دوستانی که کمک کردند

لطفا سایت هایی که معتبر هستند و قیمت منصفانه دارند را هم معرفی کنید  تجربه ی خرید از چه سایت هایی داشتید؟

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، knight468 گفته است :

ممنونم از همه ی دوستانی که کمک کردند

لطفا سایت هایی که معتبر هستند و قیمت منصفانه دارند را هم معرفی کنید  تجربه ی خرید از چه سایت هایی داشتید؟

اول از همه لیون کامپیوتر😍

بعد فافا ای تی 

مقداد ای تی 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، captain._.panda گفته است :

اول از همه لیون کامپیوتر1f60d.png(طبق تجربه من یکم دقت کنید تو این مورد:3_grin:)

بعد فافا ای تی 

مقداد ای تی 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...